Page 1

№ 22 (60) ВІД 30 ТРАВНЯ 2013 РОКУ

МЕНСЬКА РАЙОННА ГАЗЕТА

Від 340 до 1700 грн штраф за незаконне викидання сміття Стор. 3

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА 1,50 ГРН

Наталія Жидкова: «Діти з МАН перспективні» Стор. 4

ОПИТУВАННЯ

Які вміння та навики потрібно мати, щоб вижити у сучасному світі? Дмитро Михайленко Відзвенів останній дзвоник. «Менщина» поцікавилася у менян, які вміння та навики, окрім загальної освіти, потрібно мати випусникам, щоб вижити у сучасному світі.

Михайло Кадушко - директор Менської районної гімназії:

Антоніна Бурмака - директор Менської дитячої музичної школи:

Віктор Ємець - завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту Менської РДА:

- По-перше, це вміння розбиратися в людях і ситуаціях, знаходити найкращі варіанти подальшого розвитку подій. По-друге, враховуючи сучасні інформаційні технології, потрібно володіти навиками збору та обробки корисної інформації. По-третє, мати такі особисті риси, як цілеспрямованість, прагматизм і працелюбність. Також сучасна людина повинна бути комунікабельною, бо сьогодні велику роль відіграє вміння якісно спілкуватися.

- Ми, як музична школа, виховуємо у дітях духовність, відчуття прекрасного, чуттєвість та емоційність. Музика дає змогу дитині проявити такі риси характеру, як наполегливість, працелюбність, самостійність та відповідальність. Дитина, яку захопила музика, ніколи не піде тинятися по вулицях, не стане на кримінальну стежку. Тому бажано, щоб дітям, окрім загальної освіти, батьки прищеплювали ще й любов до музичного мистецтва.

- Навчитися виживати. Зараз дуже напружений і динамічний час, якщо не ставити мету і не досягати її, то у сьогоднішньому суспільстві не вижити. Раніше були інші стосунки між державою і людьми, сьогодні ж кожен повинен сам за себе думати, про те, як облаштувати своє життя. А найголовніше, потрібно бути чесним самим з собою, навчитися балансувати між добром і злом, за будь-яких обставин залишатися чесним, не лукавити.

Галина Лисенко - директор територіального центру соціального обслуговування:

Федір Тарануха - начальник цеху телекомунікаційних послуг №19 ПАТ «Укртелеком»:

Надія Бігліцова - методист районного методичного кабінету відділу освіти РДА:

- Потрібно мати добру вдачу, відчувати, як краще буде. Іноді навчання не дає всього необхідного для життя, важливо мати міцний характер, твердо йти до наміченої цілі. Також варто не лише мати власну думку, а й прислухатися до порад старших, батьків та вчителів. Є деякі питання, які видно лише з висоти прожитих літ. Тому треба бути гнучким і підтримувати взаєморозуміння із старшим поколінням. А понад усе - порядність.

- Потрібно навчитися відповідати за всі свої дії. Сьогодні ж молодь дуже поверхово до всього ставиться. У мої часи такого по вечорах не було, щоб молодь з пивом та шейками по вулицях тинялася. Потрібно займатися спортом та вести здоровий спосіб життя. Важливо також мати друзів, тільки не таких формальних, як у «Однокласниках» чи «Вконтакті», а справжніх, яким можна довірити таємницю та які допоможуть у тяжку хвилину.

- Добрими, чесними і правдивими сьогодні важко бути. Потрібно до цього всього ще мати й підприємницьку жилку. Важливо не лише здобути освіту, це обов’язково і не обговорюється, а й влаштуватися на роботу, яка має перспективу розвитку. Ще потрібно проявляти принциповість, стояти за свої переконання, не дозволяти іншим руйнувати свою мрію, впевнено йти до поставленої мети.


2

№ 22 (60) ВІД 30 ТРАВНЯ 2013 РОКУ

МЕНЩИНА

ОСВІТА

ДАЙДЖЕСТ

Останній дзвоник на Менщині

Огляд найважливіших подій тижня Телеканал новин «24»

Фото Дмитра Михайленка та Сергія Лавського У п’ятницю, 24 травня, для випускників шкіл Менського району пролунав останній дзвоник.

Розстріл шахтарів На Донеччині в одному з гаражів виявили розстріляними трьох гірників. За словами родичів одного із загиблих, усіх чоловіків запросив до себе керівник місцевої копальні. Зловмисників розшукують, ймовірно вони втекли на автомобілі одного з убитих.

Не будувати, а латати Укравтодор цього року не буде будувати нових доріг. Усі гроші витратять на ремонт полотна, яке після цієї зими в катастрофічному стані. Окрім того, для українських водіїв існує загроза ще більше платити за ремонт доріг. В Укравтодорі натякають на піднятті акцизу на дизель і бензин удвічі, що спричинить здорожчання пального. Тим часом дорожники заявили, що на 98% полатали дороги державного значення. Щоправда, часто якість ремонту у водіїв викликає, м’яко кажучи, невдоволення.

Каштанова підміна З майже трьохсот висаджених у Києві каштанів, лише два виявились дорогого сорту Бріотті, який і замовляла міська адміністрація. Решта – звичайні кінські. Хто підмінив дерева, невідомо: чи то італійці, чи – українці. Київська влада тепер планує виявити зловмисників і покарати винних. Відкрито кримінальне провадження. Зловмисникам інкримінують розтрату та привласнення близько мільйона гривень бюджетних коштів. Вартість одного саджанця з перевезенням орієнтовно складала шість тисяч гривень.

Пікети кримських татар Районна гімназія

Школа ім. Т. Г. Шевченка

Про державну підсумкову атестацію У 4-х класах підсумкова атестація була проведена з 13 до 21 травня із української мови та читання, математики. Учні 9-х класів складатимуть шкільні іспити з 28 травня до 11 червня з п’яти навчальних предметів: української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови чи іншого гуманітарного предмета за вибором навчального закладу. Державна підсумкова атестація випускників 11-х класів буде проведена у письмовій формі з трьох предметів. Випускні іспити одинадцятикласників відбудуться впродовж п’яти днів з 27 по 31 травня. Результати державної підсумкової атестації будуть враховуватися при визначенні середнього бала атестата.

QR-код фотографій (для смартфонів)

Більше фото - на сайті «Менщина» mena.org.ua. Якщо у вас є смартфон, можете скористатися штрих-кодом (QRкодом) для переходу безпосередньо на сторінку з фотографіями.

Впродовж тижня декілька днів поспіль кримські татари вимагали звільнити генконсула Росії у Криму Володимира Андреєва. На пікети люди вийшли через висловлювання чиновника про начебто співпрацю кримськотатарського народу з нацистською Німеччиною в часи другої світової війни. У міністерствах закордонних справ Росії та України назвали висловлювання генконсула некоректними. Володимир Андреєв заявив, що не згоден з позицією російського МЗС, тому подав у відставку.

Останній дзвінок Останній дзвоник пролунав у двадцяти тисячах українських шкіл для більше ніж чотирьох мільйонів школярів, зокрема для двохсот тисяч випускників. У понеділок стартувала державна підсумкова атестація, а з третього червня стартує зовнішнє незалежне оцінювання

Смертоносний торнадо 102

Про вбивство, викрадення автомобіля, побиття матері сином та інші злочини і пригоди, які сталися на території району Райвідділ міліції 21.05.2013 року надійшло повідомлення про те, що 19 травня в період часу з 12:30 до 20:00 години невідома особа з підвалу будинку в м. Мена по вул. Ч. Площа вкрала велосипед марки «Ардіс». 21.05.2013 року дільничними інспекторами міліції, в ході проведення операції «Візит» при перевірці раніше судимого жителя м. Мена, було виявлено та вилучено саморобний пристрій та паперовий згорток, в середині якого знаходилась суха подрібнена речовина коричнево-зеленого кольору. Дану речовину направлено на експертизу. 22.05.2013 року в с. Миколаївка сталася дорожньотранспортна пригода без потерпілих. 22.05.2013 року житель смт Березна під час спільного розпиття спиртних напоїв з жителем м. Мена, в ході виникнення суперечки, взяв із столу кухонного ножа та завдав удару ножем в область грудної клітки жителю м. Мена. Внаслідок отриманих тілесних ушкоджень останній помер на місці події. 22.05.2013 року з господарства жительки смт Березна невідомі особи скоїли крадіжку мопеду. В ході проведення розшукових дій було встановлено, що дану крадіжку скоїли неповнолітні жителі смт Березна. В ніч на 23.05.2013 року з господарства жителя с. Бігач - приміщення гаражу, який був не замкненим, невідомі

особи скоїли крадіжку автомобіля. В ході проведення розшукових дій було встановлено, що дану крадіжку скоїли неповнолітні жителі смт Березна. 23.05.2013 року до Менської ЦРЛ за медичною допомогою звернулась жителька с. Локнисте з тілесними ушкодженнями. Зі слів останньої, тілесні ушкодження їй спричинив син. 23.05.2013 року житель м. Мена на автостанції в м. Мена спричинив тілесні ушкодження жителю м. Н.Сіверський. 23.05.2013 року до Менської ЦРЛ для надання медичної допомоги доставлено жительку с. Семенівка з діагнозом: отруєння препаратом «Ратибор». 25.05.2013 року в смт Березна сталася дорожньо-транспортна пригода без потерпілих. 26.05.2013 року в період часу з 15:30 до 16:00 години з незамкненого підвального приміщення будинку по вул. Пролетарська в м. Мена зник велосипед «Аіст». 27.05.2013 року до Менської ЦРЛ за медичною допомогою звернувся житель с. Бігач з діагнозом: алкогольне сп’яніння, різана рана лівого передпліччя. 27.05.2013 року в господарстві жительки с. Стольне сталося загорання житлового будинку. Причина пожежі – порушення правил монтажу електромережі. В період часу з 25.05. по 27.05.2013 року невідома особа розбила віконне скло в школі смт Березна.

Американським штатом Оклахома пронісся потужний торнадо. Жертвами стихії стали 24 людини. Десятки осіб отримали поранення. Смерч рекордної сили зруйнував і пошкодив 13 тисяч будинків. За попередніми даними, збитки від торнадо можуть сягнути двох мільярдів доларів.

Розправа над поліцейським У Лондоні двоє нападників посеред білого дня вбили військовослужбовця. Зарізавши чоловіка, злочинці навіть не намагалися втекти. Вони просили перехожих записати на відео їхнє звернення. На записі один з нападників пояснив, що розправа над солдатом стала помстою за вбивство мусульман.

Відправили за ґрати Суд Кутаїсі на два місяці заарештував колишнього прем’єр-міністра Грузії Вано Мерабішвілі. Соратника Михайла Саакашвілі затримали 21 травня за звинуваченнями у підкупі виборців, розтраті державних коштів та зловживанні службовими становищем. Грузинський президент заявив, що вважає справу Мерабішвілі політичною.

80-річний рекордсмен 80-річний японець Юітіро Міура став найстаршим в історії підкорювачем Евересту. Щоб подолати 8848 метрів і зійти на найвищу вершину світу Міурі знадобилося 8 діб. Під час сходження його супроводжували син, а також місцевий провідник. Зазначимо, що на шляху до вершини альпіністи використовували кисневі балони.


МЕНЩИНА

3

№ 22 (60) ВІД 30 ТРАВНЯ 2013 РОКУ

БЛАГОУСТРІЙ

ФУТБОЛ

Від 340 до 1700 гривень - штраф за сміття

Результати ігор районної першості з футболу

Як повідомив "Менщині" заступник Менського міського голови Юрій Стальниченко, з червня вводитимуться штрафи за неправомірне викидання сміття. Уповноважені особи при виявленні таких фактів будуть складати протоколи про адміністративні порушення. Штраф - від 340 до 1700 гривень. Для підтвердження порушення достатньо фотофіксації, або показань двох свідків. Кошти від сплати штрафів надходитимуть у міський бюджет.

Вища ліга

Перша ліга

“Синявка” - “Березна” 4:1 “Кооператор” (Мена) - СК “Мена” 0:2 “Темп” - “Авангард” 4:2 “Десна” (Макошине) - “Панвітек” (Березна) 0:2 “Кудрівка” - ”Торнадо” (Стольне) 2:1

“Панвітек-2” (Березна) - “Дягова” 0:2 “Шанс” (Величківка) - “Ювента” (Феськівка) 2:2 “Фаворит” (Семенівка) - “Фортуна” (Слобідка) 5:2

Вища ліга районної першості з футболу

Новачки виходять в лідери Віктор Захарченко Другий тур першості Менського району з футболу лише підкреслив наміри СК «Мена» та «Панвітека» боротися за найвищі місця в турнірній таблиці. Гра туру Так виглядав міський пляж невдовзі після суботника. 102

Підлітки викрали у Бігачі автомобіль і влаштували перегони з чернігівськими ДАІшниками “Високий Вал”, УМВС України в Чернігівській області У четвер на світанку, 23 травня, житель Бігача Володимир звернувся за допомогою до міліції. Він у розпачі повідомив, що із незамкненого гаража на подвір’ї його власного будинку зник легковик ВАЗ-2115. Викрадення автомобіля точно відбулося упродовж ночі. Хоча господарі й перебували поруч у будинку, однак нічого не чули. Потерпілий вказав і на додаткову прикрість: виявляється, оскільки він збирався з самісінького ранку знову користуватися легковиком, у салоні лишилися документи, як на легковик, так і особисті. Всі вони, певна річ, зникли разом з машиною. На території всієї області був введений план «Перехоплення», на розшук і затримання викраденого ВАЗа були орієнтовані всі патрульні наряди як Державтоінспекції, так і інших служб. Вже о 5-30 ранку (трохи більше, ніж за півгодини після звернення потерпілого до міліції) підозрілий автомобіль, дуже схожий за при-

кметами, був виявлений на одній з центральних вулиць Чернігова співробітниками взводу супроводження управління ДАІ УМВС в області. Безпосередній учасник затримання викрадачів автівки, інспектор взводу із забезпечення супроводження УДАІ УМВС в Чернігівській області капітан міліції Михайло Ященко розповів: — Наш патрульний автомобіль наблизився до легковика ВАЗ-2115 темного кольору, ми побачили його державний номер і переконалися, що це саме той транспортний засіб, який перебуває в розшуку. Водій ВАЗа також нас помітив і спробував тікати. Ми змушені були розпочати переслідування, яке тривало недовго: на перехресті проспекту Миру та вулиці Борисенка наш патрульний автомобіль заблокував машину втікачів і їм довелося зупинитися. Обидва юнаки, як стало відомо — неповнолітні (березнянці - ред.), були затримані і передані слідчо-оперативній групі Чернігівського міського відділу УМВС в області. Наразі підозрювані у причетності до скоєння злочину активно співпрацюють зі

слідством і дають свідчення працівникам міліції. Як розповіли молодики правоохоронцям, нічка у них вийшла весела. Спочатку в селищі Березна вони поцупили мопед. Ганяли на ньому по полях, доки не згорів двигун. Покинувши поламаного двоколісника, хлопці пішли по інший. Біля одного з подвір’їв вони побачили припарковану «Ниву». Спробували завести, але в них нічого не вийшло. Зрозумівши, що автівка їм не піддасться, хлопці вирішили піти за третім трофеєм. Блукаючи по вулицям села Бігач, горе-викрадачі побачили у дворі відкритий гараж, в якому знаходився ВАЗ. Хлопці одразу вирішили його брати. Авто тихенько відкотили подалі від обійстя господаря, завели і поїхали до Чернігова кататися вулицями нічного міста, де їх і затримали ДАІшники. Відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 289 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом), яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років. Наразі молодики перевіряються на причетність до скоєння аналогічних злочинів.

У Мені міліція викрила зал ігрових автоматів Прес-служба УМВС України в Чернігівській області У Мені біля залізничного вокзалу оперативники Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України області виявили підпільний гральний заклад, який притулився з тильного боку міні-маркету. Розрахунок “підпільників” був такий – в очікуванні потягу пасажири спочатку зайдуть попити пива, а потім направляться спробувати

спіймати фортуну на гральних автоматах. Під час проведення перевірки в залі знаходився оператор грального залу, проводилися азартні ігри всупереч ЗУ “Про заборону грального бізнесу в Україні”. В ході обшуку приміщення вилучено 10 гральних автоматів вартістю близько 40 тисяч гривень. Відносно гравця складено протокол за частиною 1 статті 181 КУпАП (участь в організованих без дозволу азартних іграх) – тягнуть за собою попередження

або накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального приладдя, а також грошей, речей та інших цінностей, що є ставкою у грі, або без такої. Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 стаття 203-2 Кримінального кодексу України (зайняття гральним бізнесом) – карається штрафом від десяти тисяч до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального обладнання.

Цього року команда з Синявки вирішила провести ремонтні роботи на своєму стадіоні. З цієї причини всі ігри стануть для неї «гостьовими», але цей факт навряд чи збентежив володарів Кубку «Золота осінь» минулого сезону. Навіть у протистоянні з таким грізним суперником як ФК «Березна» поле стадіону в Феськівці стало для синявчан рідним. 4:1 - переконлива перемога, після якої березнянці опустилися в підвал турнірної таблиці,

а “Синявка” піднялася до 6-го місця.

Сенсація туру Поразка чинного чемпіона - завжди сенсація. Тим більше, що сувора статистика стверджує: до цієї гри «Темп» ніколи не вигравав у «Авангарда» в рамках першості району. Перший тайм тільки підтвердив це правило: незважаючи на нічийний рахунок 2:2 «Авангард» не реалізував відразу 2 одинадцятиметрових удари. Розплата за таку халатність настала піс-

ля перерви. «Темп» забив два м’ячі і переміг 4:2, зламавши неприємне для себе прокляття.

Дербі туру «Кооператор» знову став учасників міського дербі. І як і в першій грі - програв. Цього разу кривдником виступив новачок вищої ліги - СК «Мена», який після перемоги піднявся на перше місце в таблиці. На другому - «Панвітек», ось так новачки сезону після двох турів стали лідерами першості.

Перша ліга районної першості з футболу

Сенсацією туру став поєдинок «Шансу» з «Ювентою» Григорій Степанюк Ось і другий тур першості району вже став історією. Для когось ця історія радісна, а хтось хотів би її забути, як нічне жахіття. Глевким виявився перший млинець для молодої команди з Березни, яка приймала на своєму полі гостей з Дягови. Дягівчани, до речі, в минулому році грали у Вищій лізі чемпіонату. Напевно досвід став вирішальним у цьому матчі, хоча і без претензій до арбітражу дягівського представника футбольної Феміди не обійшлося. Фінальний свисток зафіксував вікторію гостей з рахунком 2:0. Найрезультативнішим матчем туру виявилась зустріч у Семенівці між місцевим “Фаворитом” та слобідською “Фортуною”. Кажуть: «як корабель назвеш, так він і попливе», проте в цьому турі даний вислів

не підійшов для команди із Слобідки. Напевно весь фарт гості розтринькали в першому турі, а у виїзному матчі вони пропустили цілих 5 голів, відповівши лише двома. Таким чином “Фаворит” зумів переломити неприємну для себе статистику - два попередні матчі в минулому чемпіонаті із “Фортуною” були програні. А сенсацією туру став поєдинок величківського “Шансу” з феськівською “Ювентою”. Перед матчем хіба що гравці або вболівальники з Величківки вірили в те, що їх команда здобуде очки. Але не так сталося, як гадалося. Більш активно розпочавши матч, феськівчани програли

другу частину першого тайму і навіть пропустили, але арбітр помилково відмінив взяття воріт. Другий тайм господарі проводили більш активно і мали чимало шансів вийти вперед, на що гості відповідали поодинокими малонебезпечними контратаками. В середині тайму після вкидання ауту “Шанс” забив гол. Це надало команді натхнення і хвилин через 10 вона подвоїла рахунок матчу. Та, як виявилося, “Ювента” не з тих, хто здається. Скориставшись розслабленістю і втомою суперників чорно-білі зрівняли рахунок протягом п’яти-семи хвилин. Кінцевий рахунок 2:2.

Цифри туру

“Шанс” (Величківка) - “Ювента” (Феськівка)

У Вищій лізі команди забили 18 м’ячів (3,6 гола за матч), це майже в два рази гірше результативності першого туру (31 гол). Команди Першої ліги сумарно забили 13 м’ячів - практично стільки ж, скільки тижнем раніше (14). Всього в турі господарі виграли в 4 зустрічах (у першому турі в 6), гості - в 3 (1), одна зустріч закінчилася нічиєю.


4

№ 22 (60) ВІД 30 ТРАВНЯ 2013 РОКУ

МЕНЩИНА

ЛЮДИ МЕНЩИНИ

Наталія Жидкова: «Працюю не лише з яскраво обдарованими дітьми, а й з тими, яких можна «запалити» Дмитро Михайленко Вчителів Менщини, які стають кандидатами педагогічних наук, у районі не так вже й багато. Нещодавно педагог з районної гімназії Наталія Жидкова отримала такий диплом і ми вирішили більше про неї дізнатися. Мама Наталії працювала в лікарні, батько у свій час очолював товариство "Знання" в Мені, яке пропагувало наукові ідеї, проводило різні лекції. Вдома завжди було багато різних енциклопедій, які Наталія змалечку залюбки читала. Так вона зацікавилася наукою, яка згодом її захопила і стала справою всього життя.

По Роксолані дипломну роботу готувала - Я від природи така - люблю щось цікаве, люблю досліджувати щось нове. Все, що поглиблює пізнання, розширює світогляд моє. Намагаюся бодай раз на півроку з'їздити на якусь педагогічну, правову або історичну конференцію, щоб бути у курсі сучасних тенденцій. На цих вихідних, наприклад, була у Києві на

міжнародній конференції - обговорювали політикоправові реформи в Україні. Разом з наукою маю і хобі - у шкільні та інститутські роки активно займалася аеробікою, зараз люблю подорожувати, відвідувати театр. Вдома, коли є вільний час, в'яжу перед телевізором, дивлюся "Величне століття". Я у інституті на п'ятому курсі по Роксолані дипломну роботу готувала.

"Ти будеш гарним вчителем" - Ще в школі мені історія дуже подобалася, - розповідає Наталія, - тому, після закінчення її з срібною медаллю, я вступила у Чернігівський педагогічний інститут на історичний факультет. Після інституту повернулася в Мену і почала працювати в районній гімназії, викладати історію та правознавство. Саме в школі я побачила, що у дітей є потенціал набагато більший, ніж ті знання, які вони демонструють на уроках. Так виникла ідея дослідницької роботи при МАНі (Малій академії наук - авт.). На все життя запам'ятала випадок, коли після відвідин мого уроку, Віра Кармазіна, тогочасний завуч, сказала: "Ти будеш гарним

вчителем". Ці прості слова глибоко врізалися мені в пам'ять і я кожного дня намагаюся їх виправдати.

Діти - дослідники - Першою роботою, яку ми підготували з дітьми, було дослідження "Остарбайтери Менського району". Коли діти назбирали достатню кількість свідчень, а це близько 15ти життєвих історій, учениця Інна Савенок з наукової точки зору обґрунтувала умови перебування остарбайтерів у Німечині та Австрії, кількість вивезених і зробила відповідні висновки щодо їх подальшої долі. Також мені запам'ятався Денис Шестаков, який зараз навчається у Петербурзькому державному університеті в Росії на факультеті міжнародних відносин. У МАНі він писав роботу про партизанський рух на Менщині та досліджував основи демократії в роботі "Менська сотня", за що отримував дипломи обласного етапу. Зараз проявляє особливу старанність та ініціативність у роботі МАНу Вікторія Ярошок, учениця 11 класу - з 9 класу вона займає перші місця на районних етапах правознавчих олімпіад.

Діти, які займаються у МАНі, як правило, перспективні - Головна мета МАНу соціалізація дитини, допомогти їй стати корисною не лише для себе, але й для суспільства. Також Академія надає можливість дитині виразити себе через розвиток своїх здібностей та збагачення внутрішнього світу. Діти, які займаються у МАНі, як правило, перспективні, тому що мають гарний стартовий майданчик для подальшої самореалізації у науковому просторі.

Трикутна модель: «Батьки - діти вчителі» - Є трикутна модель успішного розвитку людини, яка полягає у плідній взаємодії учня, батьків та вчителів. Батькам важливо побачити здібності дитини, її інтереси. Якщо виявили, то у ненав'язливій формі допомогти їй розширити свої інтереси та підсилити їх за рахунок цікавих екскурсій, корисної літератури, зустрічей з видатними людьми. Основною цеглиною, з якої починає будуватися МАН, є взаємодія учень-вчитель. Якщо учень цікавиться чимось більшим, ніж того вимагає шкільна програма, це є яскравим сигналом того,

Наталія Жидкова що дитина може розширювати свої знання, здібності і стати справжнім дослідником. Також важливою є підтримка адміністрації школи, надання нею організаційної та інформаційної допомоги.

Беру щоденник і пишу подяку батькам - Сьогодні я працюю не лише з яскраво обдарованими дітьми, а й з тими, яких можна "запалити". Люблю спостерігати процес розвитку їхніх талантів, бачити, як змінюються очі дітей після того, як вони

бачать результат своєї праці. Після особливих досягнень я беру щоденник і пишу подяку батькам за те, що виховали таку дитину. У цей момент дитину переповняє радість, змінюється вираз обличчя, дитина просто сяє. За натурою я і сувора і лагідна одночасно. Сувора до здобуття знань і лагідна до ніжної дитячої душі. Вимагаю досягнення поставленої мети і підтримую на шляху її реалізації. Наука наукою, але важливішими вважаю моральні цінності, які допомагають нам залишатися людьми.

ІСТОРІЯ МЕНЩИНИ

Про маловідомих кобзарів та лірників Менщини Молодший науковий співробітник Менського районного краєзнавчого музею ім. В. Ф. Покотила Ігор Андрієнко У загальному потоці національного відродження величезна роль належить українській народній творчості та її носіям - кобзарям, лірникам, народним співцям. В них існували свої окремі школи, у яких кобзарі-учителі передавали своє мистецтво своїм сліпим учням. Зібране учнями на ярмарках та по селах здавалось учителю-майстру. Через два-три роки учень здавав екзамен і посвящався в кобзарі. Відомо, що такі школи були в Сосниці, Жовтневому (Бабі) і Мені, де було також козацьке братство (цех).

Наш край багатий народними співцями. Якщо на початок ХХ століття по Чернігівській губернії були зібрані відомості про 25 кобзарів, то майже половина жила в нашому краї. Крім відомих не тільки на Чернігівщині, а й на усій території України, таких кобзарів та лірників, як Петро Ткаченко, Михайло Кравченко, Пилип Христенко-Горбань, Андрій Шут, Аврам Гребень, Терентій Пархоменко, Евдокія Пархоменко, Олександр Корнієвський, були менш відомі народні співці про яких мало хто знав в інших землях. Згадаємо і цих музикантів. Це кобзар з Величківки Іван Петрович Чуйко (1903 — 1943). У нього був багатий народний репертуар, особливо любив грати «Пісню про Байду». Його кобза передана в Київський музей. Однокашником О. С. Корнієвського по ремісничому училищі у Мені був Яків Тимофійович Просужий (1892 — 1984). Він виготовляв скрині, прядки, дерев’яний посуд, ткацькі

верстати та інше. Виготовлення кобз тоді було в моді і Просужий теж виготовляв кобзи і був місцевим кобзарем. Поєднував роботу пасічника в колгоспі ім. Ворошилова з грою на кобзі. Грав і співав для людей Чугаївки, українські народні пісні та пісні на слова Шевченка. Після відвідин В. Ф. Покотилом Якова Тимофійовича він зіграв на бандурі «Думу про козака Голоту» і заповів цю бандуру Менському краєзнавчому музею. Серед сільських кобзарів був і Олексій Панасович Антоненко (1911 — 1978) з Волосковець. Він сам робив кобзи, писав пісні і музику. Цей майстер був хорошим виконавцем. На роботі він був завжди з кобзою, яка стала невід’ємною частиною життя односельців. На весіллях селяни вважали за цесть мати в гостях кобзаря. Брав участь в художній самодіяльності, виступав у клубі під час ювілею кобзаря Терентія Пархоменка, якому був далеким родичем. У цьому ж селі був сліпий лірник Іван Андрійович

Логвиненко, який помер у 1968 році. Рік народження Андрія Ларіоновича Бешка невідомий. Родом був з хутора Бешківка Корюківського району. Згодом він переїхав у Мену, де жив у хатині на кутку Клименківка. Андрій Ларіонович Бешко навчався грати на бандурі і співати від Андрія Шута. Від нього письменник і фольклорист П. Куліш у 1853 році записав 5 дум: «Козак Нетяга Фесько Андибер», «Богдан Хмельницький та Барабаш», «Втеча трьох братів з города Азова з турецької неволі», «Олексій Попович», «Плач невільників на турецькій каторзі». Перші дві були надруковані у збірці А. Менжинського «Народные южно-русские песни в 1854 году». У виконанні своїх дум Андрій Бешко мав варіативні відмінності від дум Андрія Шута. По кількості знання дум Бешко після Шута займав тоді друге місце. Найбільш популярною і новою аля фольклористів була «Дума про Феська Гонту Андибера». Внук кобзаря Самійло

Васильович Бешко (1888 — 1973), шляховик і самодіяльний артист писав у своїх спогадах: «Мій дід по батьку був сліпий бандурист. Батько розказував, що був у нього за поводиря. Дід співав козацькі думи про ворожу неволю, закликав до волі, а батько (тоді дев’ятирічний хлопець) підспівував йому. За пісні і думи у діда не раз відбирали бандуру, били і карали буцигарнею. Але якісь люди щоразу йому давали нову бандуру. Мій дід помер ще молодим. Поневіряння, побої і нари звапили його з ніг. На початку 30-х рр. в Ушні була розвинута художня самодіяльність. Виділявся сімейний струнний оркестр Кузьми Федосійовича Калібаби, який сам зробив кобзу і грав на ній. 3 Ушні родом і Іван Якович Гарбуз. Він виготовив хорошу кобзу і у свій час грав на ній, а потім подарував для майбутньої художньої галереї. В Данилівці добре знапи майстра бандур (учня О. С. Корніевського) і гравця на бандурі Федора Петровича

Козиря. Власко Семен Сидорович народився в 1904 році в селі Баба (Жовтневе) в сім’ї бідного селянина. Хлопець закінчив церковно-приходську школу, але залишався майже неписьменним, тому що рівень навчання в школі був вкрай низьким. В 16 років він скалічився і залишився майже сліпим. Пізніше вдалося вилікувати одне око. Тоді батько віддав його на навчання до відомого в Сосниці бандуриста Кулика. В Кулика Власко прожив 12 років. За цей час він навчився майстерно грати на бандурі і співати. Після смерті Кулика Семен Сидорович вийшов на самостійний шлях творчого життя. Під час Великої Вітчизняної війни Власко з першими ешелонами, прихопивши бандуру, поїхав добровольцем на фронт. Він з бандурою дійшов аж до Берліна. Після війни він зіграв роль сліпого старця в кінофільмі О. П. Довженка «Зачарована Десна». Пізніше передав свою бандуру краєзнавчому музею.


МЕНЩИНА

5

№ 22 (60) ВІД 30 ТРАВНЯ 2013 РОКУ

102

ОСВІТА

Правоохоронці затримали ворожку, яка обдурила менянку

Випускний у музичній школі

Старший інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями Менського РВ УМВС Лариса Кулич У четвер, 16 травня, до міліції надійшло повідомлення від менянки про те, що невідома особа циганської національності шахрайським шляхом заволоділа прикрасами її доньки. Було встановлено, що ця невідома особа, перебуваючи на території Менської ЦРЛ, шляхом обману, під виглядом зняття порчі, заволоділа виробами з металу жовтого кольору, які належали менянці та зникла з місця події на автомобілі. Після надходження повідомлення негайно було виставлено пости нарядів міліції, перекрито всі виїзди з Мени з метою розшуку шахрайки. Дякуючи професійним діям інспектора відділення ДАІ Менського РВ УМВС лейтенанта міліції Потійко Є. С. та інспектора патрульної служби Менського РВ УМВС прапорщика міліції Мироненко П. М. було затримано автомобіль ВАЗ-2103, в якому знаходилися особи циганської національності. При перевірці було встановлено, що того ж дня вказані особи були причетні до шахрайських дій не лише в Мені, а й в Сосницькому районі. На сьогоднішній день слідчим відділенням Менського РВ УМВС відкрито кримінальне провадження по факту скоєння шахрайських дій. Також дані особи перевіряються на причетність до скоєння інших кримінальних правопорушень. Фантазіям аферистів та інших кримінальних елементів немає меж. Вони, як ті лицедії, щоразу перевтілюються в нову личину, представляючись то банківськими службовцями, то соцпрацівниками чи благодійниками, то скупниками усілякого непотребу, а то, як і в нашому випадку, знімають порчу, ворожать... Тому будьте обережні з підозрілими людьми.

БЕЗПЕКА

Школярі спробували себе в ролі пожежних У четвер, 23 травня, учні школи імені Шевченка відвідали урок з основ безпеки життєдіяльності та побували на екскурсії у Менській пожежній частині. Вони мали змогу посидіти в поженому автомобілі і навіть скористатися брандспойтом. Повели навчання та екскурсію Артем Кремльов, головний фахівець райвідділу Управління ДСНС України в Чернігівській області та Вадим Даниленко, фахівець з охорони праці відділу освіти райдержадміністрації З початку року на Чернігівщині за участю дітей сталося 16 дорожньо-траспортних пригод, внаслідок яких двоє дітей загинуло, ще 16 отримали травми. Через дитячі пустощі з вогнем виникло 5 пожеж. Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Чернігівській області та Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації звертаються до батьків з проханням не залишати дітей без нагляду та частіше контролювати їх розваги. Зокрема, радять вчити дітей безпечній поведінці на своєму прикладі.

Дмитро Михайленко

У вівторок, 28 травня, у Менській музичній школі відбувся випускний концерт. Вхованці школи виступили з творчими номерами перед батьками, вчителями та гостями. ПРЕС-РЕЛІЗ

Отримайте ваучер на навчання Районний центр зайнятості Якщо вам за 45 років, ви не досягли пенсійного віку і маєте страховий стаж не менше 15 років, ви маєте право на отримання ваучера на навчання, оплата якого здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент прийняття рішення про його видачу. За більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості області.

Служба заянятості інформує Для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці громадян, старше 45 років, шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації передбачена можливість отримання ваучера (ст. 30 Закону України „Про зайнятість населення”). Право на це мають особи, які не досягли пенсійного віку згідно зі ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за умови наявності у них страхового стажу не менше 15 років. Вартість ваучера не може перевищувати десятикратний розмір визначеного законом прожиткового мінімуму для працездатних осіб на момент прийняття рішення про видачу ваучера. Оплата ваучерів здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Якщо вартість навчання перевищує вартість ваучера, особа або роботодавець може оплатити різницю.

Не мають права на отримання ваучера: • особи, які не мають професійно-технічної або вищої освіти; • особи, які протягом останніх п’яти років проходили перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття; • зареєстровані безробітні, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням центрів зайнятості. Навчання можуть здійснювати професійно-технічні та вищі навчальні заклади, підприємства, установи та організації, які мають відповідні ліцензії. Після отримання ваучера можна здобути наступний освітньо-кваліфікаційний рівень на базі вже існуючого. Вибір професії, спеціальності або напряму підвищення кваліфікації та навчального закладу претендент на отримання ваучеру здійснює самостійно. За більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості області.

Перелік професій, спеціальностей та напрямів підвищення кваліфікації, за якими може бути виданий ваучер Код за клаНайменування професії, спеціальноссифікатором ті, напряму професій бджоляр 6123 водій навантажувача 8334 водій тролейбуса 8323 електрогазозварник 7212 машиніст автогрейдера 8332 налагоджувальник сільськогосподар- 7231 ських машин та тракторів налагоджувальник устаткування у ви- 7223 робництві харчової продукції плодоовочівник 6111 робітник фермерського господарства 6131 слюсар з ремонту сільськогосподар- 7233 ських машин та устаткування будівельний столяр 7124 тракторист 8331 тракторист-машиніст сільськогосподар- 8331 ського (лісогосподарського) виробництва автомобілі та автомобільне господарство 7.07010601 агрономія 7.09010101 агрохімія і ґрунтознавство 7.09010102 аквакультура 7.09020102 захист рослин 7.09010501 інженерія програмного забезпечення 7.05010302 комп’ютерні системи та мережі 7.05010201 міське будівництво та господарство 7.06010103 програмне забезпечення систем 7.05010301 промислове і цивільне будівництво 7.06010101 розведення та селекція тварин 7.09010203 технології виробництва і переробки 7.09010201 продукції тваринництва ветеринарна медицина 5.11010101 виробництво і переробка продукції 5.09010103 рослинництва виробництво і переробка продукції 5.09010201 тваринництва землевпорядкування 5.08010102 монтаж і експлуатація електроустатку- 5.05070104 вання підприємств і цивільних споруд обслуговування програмних систем і 5.05010101 комплексів обслуговування та ремонт автомобілів 5.07010602 і двигунів організація і технологія ведення фер- 5.09010102 мерського господарства рибництво та аквакультура 5.09020101 розроблення програмного забезпечення 5.05010301 За більш детальною інформацією звертайтеся до центрів зайнятості області


6 – ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ ПОНЕДІЛОК, 3 ЧЕРВНЯ

УТ-1

9.00 Підсумки тижня 9.40 Без цензури 10.05 Аудієнція. Країни від А до Я 10.25 Книга.ua 10.45 Х/ф «Звичайне диво» 12.20 Право на захист 12.40, 18.40, 21.25 Діловий світ 12.45 Як це? 13.10 Українська пісня 13.50 Х/ф «Червоненька квіточка» 15.15 Euronews 15.25, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.35 Життя на рівних 15.50 Темний силует 16.00 Вікно в Америку 16.20 Т/с «Чотири танкісти і собака» 11, 12 с. 18.55 Агро-News 19.05, 3.20 Сільрада 19.25 Останнє попередження 19.45 «Про життя» з А.Пальчевським 20.55 Офіційна хроніка 21.00, 5.25 Підсумки дня 21.40 Концертна програма М.Гнатюка

1+1

6.45, 8.00, 9.00, 19.30, 23.35 ТСН 7.30, 8.15, 9.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічні події» 10.00 «Бернард» 10.40 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 11.45, 12.50, 3.50 «Не бреши мені-4» 13.55, 14.50 «Красуня за дванадцять годин» 15.45 «100 000 за правду» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.15, 4.50 Х/ф «Назад до щастя» (1) 20.15 Т/с «Величне століття. Роксолана-3» (1) 22.30 «Гроші» 23.50 Х/ф «Орел Дев’ятого легіону»

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 12.20 Т/с «Кохання як нещасний випадок» 13.20 «Судові справи» 15.20 «Сімейний суд» 16.20 «Жди меня» 18.10, 4.10 Т/с «Жіночий лікар 2» 20.00, 2.10 «Подробиці» 20.30 Т/с «Піраньї» 22.20 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 12» (2)

СТБ

8.50, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.15 «Зіркове життя» 11.10 «Один за всіх» 13.05 «Правила життя. Дитсадок. Скалічене дитинство» 18.00, 22.00 Новини 19.55 «Слідство ведуть екстрасенси» 21.00 Т/с «Маша Пірогова-народний юрист» (1) 22.25 «Детектор брехні-3»

ТРК «Україна»

7.00, 17.00, 19.00, 3.30 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 12.50, 17.20, 21.50 Т/с «Слід» (1) 10.00 Х/ф «Тільки любов» (1) 11.50, 4.25 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.30 Щиросерде зізнання 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Подружжя» (1) 19.20, 3.50 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Ковбої» (1)

ICTV

8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20, 1.00 Надзвичайні новини 10.10 Х/ф «Людина президента» 12.00, 13.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 12.45 Факти. День 13.55, 21.55 Т/с «Прокурорська перевірка» 15.05, 20.05 Т/с «Чужий район-2» 17.00 Х/ф «Недосяжний» 18.45 Факти. Вечір 23.00, 3.15 Свобода слова

Новий канал

7.30, 8.30, 19.00, 23.55 Репортер 9.00 Х/ф «Перша дочка» 11.05, 18.00, 19.55 Т/с «Вороніни» 13.15, 14.25 «Kids Time» 13.20 М/с «Качині історії» 14.55 Т/с «Друзі» 15.55 Т/с «Кадетство» 16.55 Т/с «Щасливі разом» 21.00 Ревізор-2

ВІВТОРОК, 4 ЧЕРВНЯ

УТ-1

9.05, 21.00, 5.40 Підсумки дня 9.30, 20.55 Офіційна хроніка 9.35 Шеф-кухар країни 10.25 Т/с «Роксолана» 1, 2 с. 12.45, 18.55, 21.10 Діловий світ 13.00 Т/с «Ставка більша за життя» 1, 2 с. 15.15 Euronews 15.20, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.25 Т/с «Чотири танкісти і собака» 13, 15 с. 18.45 Світ спорту 19.10, 1.45 Про головне 19.45 «Про життя» з А.Пальчевським 21.15 Соціальне шоу «Адреналін»

1+1

6.45, 8.00, 9.00, 19.30, 23.45, 4.25 ТСН 7.30, 8.15, 9.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічні події» 10.00 «Бернард» 10.40, 1.55 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 11.45, 12.50, 2.45, 3.35 «Не бреши мені-4» 13.55, 14.50 «Красуня за дванадцять годин» 15.45 «100 000 за правду» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10, 20.15 Т/с «Величне століття. Роксолана-3» (1) 22.30, 5.30 «Міняю жінку-7»

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 12.20, 22.20 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 12» (2) 12.30 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.30 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 16.00 Т/с «Анюта» 18.10, 4.10 Т/с «Жіночий лікар 2» 20.00, 2.10 «Подробиці»

СТБ

8.05, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 9.40 «Зіркове життя. Б’є значить любить?» 11.45 Х/ф «Мама мимоволі» (1) 14.10 «Правила життя. Вся правда про хліб» 18.00, 22.00 Новини 19.55 «Слідство ведуть екстрасенси» 20.55 Т/с «Маша Пірогова-народний юрист» (1) 22.25 «Детектор брехні» 23.20 «Куб»

ТРК «Україна»

7.00, 17.00, 19.00, 4.20 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 13.00, 17.20, 21.50 Т/с «Слід» (1) 10.00 Т/с «Красуня» (1) 12.00, 4.40 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.35 Щиросерде зізнання 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Подружжя» (1) 19.20 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Ковбої» (1) 23.20 Т/с «Глухар» (1)

ICTV

8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини 10.10, 16.40 Т/с «Далекобійники» 12.25, 13.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 12.45 Факти. День 13.25, 21.55 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.45, 20.05 Т/с «Чужий район-2» 18.45 Факти. Вечір 23.00 Х/ф «Анаконда» (2)

Новий канал

7.30, 8.30, 19.00, 0.10 Репортер 9.00, 16.50 Т/с «Щасливі разом» 11.05, 17.55, 19.55 Т/с «Вороніни» 13.25, 14.35 «Kids Time» 13.30 М/с «Качині історії» 14.50 Т/с «Друзі» 15.50 Т/с «Кадетство» 21.00 Т/с «Кухня 2» 0.30 Т/с «Милі ошуканки» (2) 1.30 Т/с «Дружна сімейка» 2.15 Т/с «Вероніка Марс 3» 2.55, 3.45 Зона ночі 3.00 Зірка Вавілова 3.50 Райські сади гетьмана Сагайдачного 4.10 Мольфар 4.35, 5.05 Зона ночі Культура 4.40 Тася 4.55 Та що поруч

СЕРЕДА, 5 ЧЕРВНЯ

УТ-1

9.05, 21.00, 5.30 Підсумки дня 9.15, 20.55 Офіційна хроніка 9.20 Кордон держави 9.35 Уряд на зв’язку з громадянами 10.25 Т/с «Роксолана» 3, 4 с. 12.20, 18.55, 21.20 Діловий світ 12.45 Т/с «Ставка більша за життя» 3, 4 с. 14.55, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.00 ПАРЛАМЕНТСЬКІ СЛУХАННЯ У ВЕРХОВНІЙ РАДІ УКРАЇНИ на тему: «Сучасний стан, шляхи і перспективи реформи у сфері охорони здоров’я в Україні» 18.00, 1.45 Про головне 18.45 Світ спорту 19.10 Концертна програма М.Гнатюка «Час рікою пливе» 19.45 «Про життя» з А.Пальчевським 20.50 Мегалот 21.30, 4.00 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк 22.25 Світло

1+1

6.45, 8.00, 9.00, 19.30, 23.35 ТСН 7.30, 8.15, 9.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічні події» 10.00 «Бернард» 10.40, 2.35, 3.25 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 11.45, 12.50, 0.55, 1.45 «Не бреши мені-4» 13.55, 14.50 «Красуня за дванадцять годин» 15.45 «100 000 за правду» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10, 20.15 Т/с «Величне століття. Роксолана-3» (1) 22.30, 5.45 «Територія обману -2» 23.50 «Секс-місія-2»

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 12.20, 22.20 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 12» (2) 12.30 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.30 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 16.00 Т/с «Анюта» 18.10 Т/с «Жіночий лікар 2» 20.00, 2.10 «Подробиці»

СТБ

8.40, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.05 «Зіркове життя. Нянімонстри» 11.05 «Зіркове життя. Вітчими зірок» 12.05 Х/ф «Оазис кохання» (1) 14.05 «Правила життя. Громадське харчування:потойбіччя» 18.00, 22.00 Новини 20.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 20.55 Т/с «Маша Пірогова-народний юрист» (1) 22.25 «Детектор брехні» 23.20 «Куб»

ТРК «Україна»

7.00, 17.00, 19.00, 3.20 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 13.00, 17.20, 21.50 Т/с «Слід» (1) 10.00 Т/с «Красуня» (1) 12.00, 4.15 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.35 Щиросерде зізнання 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Подружжя» (1) 19.20, 3.40 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Ковбої» (1) 23.20 Т/с «Глухар» (1)

ICTV

8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини 10.10, 16.40 Т/с «Далекобійники» 12.25, 13.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 12.45 Факти. День 13.25, 21.55 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.45, 20.05 Т/с «Чужий район-2» 18.45 Факти. Вечір

Новий канал

7.30, 8.30, 19.00, 0.10 Репортер 9.00, 16.50 Т/с «Щасливі разом» 11.05, 17.55, 19.55 Т/с «Вороніни» 13.25, 14.35 «Kids Time» 13.30 М/с «Качині історії» 14.55 Т/с «Друзі» 15.50 Т/с «Кадетство» 21.00 Т/с «Кухня 2»

№ 22 (60) ВІД 30 ТРАВНЯ 2013 РОКУ

ЧЕТВЕР, 6 ЧЕРВНЯ

УТ-1

9.05, 21.00, 5.25 Підсумки дня 9.25, 20.55 Офіційна хроніка 9.30 Т/с «Роксолана» 5, 7 с. 12.45, 18.45, 21.25 Діловий світ 12.50 Т/с «Ставка більша за життя» 5, 6 с. 14.45 Euronews 15.10, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.20 Т/с «Чотири танкісти і собака» 16, 18 с. 19.00, 1.45 Про головне 19.25 Останнє попередження 19.45 «Про життя» з А.Пальчевським 21.35 Слов’янський базар у Вітебську

1+1

6.45, 8.00, 9.00, 19.30, 0.15 ТСН 7.30, 8.15, 9.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічні події» 10.00 «Бернард» 10.40, 3.55, 4.45, 5.35 «Секретні матеріали шоубізнесу» 11.45, 12.50, 2.15, 3.05 «Не бреши мені-4» 13.55, 14.50 «Красуня за дванадцять годин» 15.45 «100 000 за правду» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10, 20.15 Т/с «Величне століття. Роксолана-3» (1) 22.30 «Пекельна кухня-3»

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 12.20, 22.20 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 12» (2) 12.30 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.30 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 16.00 Т/с «Анюта» 18.10, 4.10 Т/с «Жіночий лікар 2» 20.00, 2.10 «Подробиці»

СТБ

8.15, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 9.50 «Зіркове життя. Актори однієї роли-2» 10.55 Х/ф «Наказано одружити» (1) 13.00 «Правила життя. Супермаркети: територія обману» 18.00, 22.00 Новини 19.55 «Слідство ведуть екстрасенси» 21.00 Т/с «Маша Пірогованародний юрист» (1) 22.25 «Детектор брехні» 23.20 «Куб» ТРК «Україна» 7.00, 17.00, 19.00, 3.20 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 13.00, 17.20, 21.50 Т/с «Слід» (1) 10.00 Т/с «Красуня» (1) 12.00, 4.15 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.35 Щиросерде зізнання 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Подружжя» (1) 19.20, 3.40 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Ковбої» (1) 23.20 Т/с «Глухар» (1)

ICTV

8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини 10.10, 16.35 Т/с «Далекобійники» 12.25, 13.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 12.45 Факти. День 13.20, 21.55 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.40, 20.05 Т/с «Чужий район-2» 18.45 Факти. Вечір 23.00 Х/ф «Анаконда-3: Ціна експерименту» (2) Новий канал 7.30, 8.30, 19.00, 0.10 Репортер 9.00, 16.45 Т/с «Щасливі разом» 11.05, 17.50, 19.55 Т/с «Вороніни» 13.25, 14.35 «Kids Time» 13.30 М/с «Качині історії» 14.45 Т/с «Друзі» 15.45 Т/с «Кадетство» 21.00 Т/с «Кухня 2» 0.30 Т/с «Милі ошуканки» 1.25 Т/с «Дружна сімейка» (2) 2.10 Т/с «Вероніка Марс 3»

П’ЯТНИЦЯ, 7 ЧЕРВНЯ

УТ-1

9.05, 21.00, 5.25 Підсумки дня 9.30 Офіційна хроніка 9.35, 4.55 Ближче до народу 10.05 Ток-шоу «Віра. Надія. Любов» 9.55 Т/с «Роксолана» 8, 9 с. 12.45, 18.45, 21.25 Діловий світ 12.55 Т/с «Ставка більша за життя» 7, 8 с. 14.45 Euronews 15.10, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.15 Т/с «Чотири танкісти і собака» 19, 21 с. 19.05 Дорослі ігри 20.00 Слов’янський базар у Вітебську 21.40 Фольк-music

1+1

6.45, 8.00, 9.00, 19.30, 4.30 ТСН 7.30, 8.15, 9.10 «Сніданок з 1+1» 8.05 «Економічні події» 10.00 «Бернард» 10.40 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 11.45, 12.50, 2.50, 3.40 «Не бреши мені-4» 13.55, 14.50 «Красуня за дванадцять годин» 15.45 «100 000 за правду» 16.45 «ТСН. Особливе» 17.10 Т/с «Величне століття. Роксолана-3» (1) 20.15 «Вечірній Київ 2013» 22.05 Х/ф «Няньки»

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 12.20 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 12» 13.30 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 16.00 Т/с «Анюта» 18.10, 4.10 Т/с «Жіночий лікар 2» 20.00, 2.50 «Подробиці» 20.30, 23.20 «Шустер Live» 21.30 «Футбол. Збірна Чорногорії-збірна України»

СТБ

8.15, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 9.50 «Зіркове життя. Найбажаніші наречені світу» 10.55 Х/ф «І падає сніг» (1) 18.10, 22.00 Новини 19.55 «Моя правда. Руки вверх! Закляті друзі» 20.55 «Моя правда. Анастасія Стоцька. «А мне не больно...» 22.25 «Зіркове життя. Барбі з покаліченими душами» 23.20 «Зіркове життя. Спотворені пластикою»

ТРК «Україна»

7.00, 17.00, 19.00, 3.30 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 13.00, 17.20, 20.00 Т/с «Слід» (1) 10.00 Т/с «Красуня» (1) 12.00 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.35, 1.30 Щиросерде зізнання 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Подружжя» (1) 19.20 Ток-шоу «Говорить Україна» 22.15 Т/с «Охоронець-2» (2)

ICTV

8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.20 Надзвичайні новини 10.10, 16.35 Т/с «Далекобійники» 12.25, 13.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 12.45 Факти. День 13.20, 21.55 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.40, 20.05 Т/с «Чужий район-2» 18.45 Факти. Вечір 23.00 Х/ф «Анаконда-4: Кривавий слід» (2)

Новий канал

7.30, 8.30, 19.00, 0.10 Репортер 9.00, 16.50 Т/с «Щасливі разом» 11.05, 17.55, 19.55 Т/с «Вороніни» 13.25, 14.35 «Kids Time» 13.30 М/с «Качині історії» 14.50 Т/с «Друзі» 15.45 Т/с «Кадетство» 21.00 Т/с «Кухня 2» 0.30 Т/с «Милі ошуканки» (2) 1.25 Т/с «Дружна сімейка» 2.10 Т/с «Вероніка Марс 3» 2.50, 3.50 Зона ночі 2.55 Благословляю і молюся 3.20 Митрополит Дмитро Могила

МЕНЩИНА

СУБОТА, 8 ЧЕРВНЯ

УТ-1

9.05 Життя на рівних 9.20 Армія 9.35 Православний вісник 10.05 «Секрети успіху» з Н.Городенською 10.40 Х/ф «Острів скарбів» 14.00 Театральні сезони 14.50 В гостях у Д.Гордона 15.45 Золотий гусак 16.10 Енергоблок 16.20 Ювілейна програма В.Білоножка 18.30 Концертна програма Ніколо «Весна прийшла» 20.50 Мегалот 20.55 Служба розшуку дітей 21.00, 1.20 Підсумки дня 21.20 Без цензури 21.55, 1.45 Кабмін: подія тижня 22.05 Українська пісня

1+1

6.00, 23.40 Х/ф «Восьминіжка» (1) 8.00 «Світське життя» 9.00 «Хто там?» 10.15 М/ф «Енгрі Бердс» 10.20, 10.45 М/с «Людина-павук. Щоденник супергероя» (1) 11.05, 5.00 «Світ навиворіт-4: В’єтнам» 12.05 «Тачки» 12.40 «Пекельна кухня-3» 14.50, 3.50 «Шість кадрів» 16.30 «Вечірній Київ 2013» 18.30 «Розсміши коміка-3» 19.30, 5.45 ТСН 20.00 «Великі перегони» 21.30 Х/ф «Тринадцятий воїн» (1)

Iнтер

8.10 «Шустер Live» 10.20 «Городок» 11.20, 3.30 Т/с «Сімейний детектив» 14.10 Т/с «Ластівчине гніздо» 18.00, 20.30 Т/с «Квіти зла» 20.00, 2.10 «Подробиці» 22.30 Х/ф «Наречений»

СТБ

6.25 Х/ф «Казка про царя Салтана» (1) 7.55 «Караоке на Майдані» 8.50 «Їмо вдома» 9.55 Х/ф «Блеф» (1) 11.55 Х/ф «Ас» (1) 13.55 «Зіркове життя. Барбі з покаліченими душами» 14.55 «Зіркове життя. Спотворені пластикою» 15.55 «Моя правда. Руки вверх! Закляті друзі» 16.55 «Моя правда. Анастасія Стоцька. «А мне не больно...» 18.00 Х/ф «Медове кохання» (1) 21.35 Х/ф «П’ять років та один день» (1) 23.25 Х/ф «Вій» (1)

ТРК «Україна»

6.00, 3.50 Т/с «Ковбої» (1) 7.00, 19.00, 3.30 Події 7.10 Х/ф «Як знайти ідеал» (1) 9.00 Т/с «Інтерни» (1) 10.00 Таємниці зірок 12.00 Т/с «Дорожній патруль-10» (1) 13.00 Т/с «Дорожній патруль-11» (1) 15.00 Х/ф «Нічний гість» (1) 17.00, 19.20 Т/с «Вікторія» (1) 21.20 Х/ф «Дружина Штірліца» (1) 23.20 Х/ф «Просто Джексон» (2)

ICTV

НЕДІЛЯ, 9 ЧЕРВНЯТ-1

УТ-1

9.05 Подорожуй світом з Ю.Акуніною 9.30, 3.35 Околиця 10.00 Крок до зірок 10.40 Маю честь запросити 11.25 Шеф-кухар країни 12.15 Рояль в кущах 12.45 Хто в домі хазяїн? 13.05 Ближче до народу 13.35 Золотий гусак 14.00 Кумири і кумирчики 14.30, 2.45 Караоке для дорослих 15.20 Музична академія. Євробачення 16.15 Не вір худому кухарю 16.50 Діловий світ. Тиждень 17.20 Слов’янський базар у Вітебську 18.00 Концертна програма «Тобі, єдиній» 20.40 Головний аргумент 20.50 Офіційна хроніка 21.00, 1.20 Підсумки тижня 21.45 Точка зору 22.05 Концертна програма М.Гаденка «Моя пісенна сповідь»

1+1

6.20 «Великі перегони» 7.50 Мультфільм (1) 8.10 «Ремонт +» серiя 9.00 «Лото-забава» 10.15, 10.40 М/с «Людина-павук. Щоденник супергероя» (1) 11.00, 3.20 «Неділя з Кварталом» 12.00 «Смакуємо» 12.30 «Красуня за дванадцять годин» 13.25, 14.25, 15.25, 16.25 «Сімейні мелодрами-3» 17.30 Х/ф «Няньки» 19.30 «ТСН-Тиждень» 20.15, 4.05 «Голос країни-3. Фінал» 23.40 «Світське життя»

Iнтер

9.20 «Школа доктора Комаровського» 10.00 «Орел і Решка. Курортний сезон» 11.00 «Смачне побачення» 12.00 Т/с «Сімейний детектив» 13.50 «Кращі українські хіти. Ірина Білик і гурт «ТІК» 15.50 Т/с «Провінційна муза» 20.00, 4.00 «Подробиці тижня» 21.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів 13»

СТБ

7.05, 1.50 Х/ф «Афоня» (1) 8.55 «Їмо вдома» 10.00 «Караоке на Майдані» 11.00 Т/с «Маша Пірогова-народний юрист» (1) 15.05 Х/ф «Медове кохання» (1) 19.00 «Битва екстрасенсів» 20.00 «Один за всіх» 22.00 «Слідство ведуть екстрасенси»

ТРК «Україна»

6.50 Події 7.10 Найрозумніший 9.00 Ласкаво просимо 10.00 Герої екранів 11.00 Т/с «Дорожній патруль-11» (1) 13.00 Х/ф «Дружина Штірліца» (1) 15.00 Т/с «Вікторія» (1) 19.00, 3.45 Події тижня 20.00, 21.00 Т/с «Інтерни» (1) 22.00 Премія Муз-ТВ 2013 г.

ICTV

6.05 Світанок 7.05 Козирне життя 7.35 Х/ф «Мортал комбат. Винищення» 9.30 Зірка YouTube 10.00 Дача 11.05 Квартирне питання 12.05 За кермом 12.30 Дивитися усім! 13.30 Х/ф «Людина президента-2: Під загрозою» 15.25 Х/ф «Охоронець» 17.45 Максимум в Україні 18.45 Факти. Вечір 19.00 Х/ф «Тринадцятий район» 20.40 Х/ф «Лузери» 22.40 Х/ф «Наживка» (2)

7.45 Анекдоти по-українськи 8.05 Дача 9.15 Основний інстинкт 9.50 Дивитися усім! 10.50 ОлімпіЛяпи 11.30 Козирне життя 12.00 Легкі гроші 12.25 Мульт особистості 13.15 Х/ф «Мортал комбат. Винищення» 15.00 Х/ф «Лузери» 17.00 Х/ф «Тринадцятий район» 18.45 Факти тижня 19.50 Х/ф «Снайпер-2» 21.40 Х/ф «Снайпер-4: Перезавантаження»

6.30 Кабріолето 8.10, 10.00 Ревізор 2 11.55 Уральські пельмені 13.40 Люди ХЕ 14.15 Нереальна історія 14.40 Файна Юкрайна 15.40 Т/с «Щасливі разом» 17.40 Х/ф «Це все вона» 19.40 Х/ф «Щоденники принцеси-2» 22.00 Хто зверху?- 2 23.55 Х/ф «Чесна гра» (2) 1.50 Т/с «Вероніка Марс 3»

8.00 Уральські пельмені 9.50 М/с «Пінгвіни з Мадагаскару» 10.10 М/ф «Нові пригоди Попелюшки» 11.55, 22.00 Педан-Притула Шоу 13.40 Хто зверху?- 2 15.35 Х/ф «Щоденники принцеси-2» 17.50 Х/ф «Чекаючи дива» 19.50 Х/ф «Весільний переполох»

Новий канал

Новий канал


МЕНЩИНА

7

№ 22 (60) ВІД 30 ТРАВНЯ 2013 РОКУ

ГУМОР

КАЛЕНДАР

ПОГОДА

Підготувала Ольга Болва

Свята та пам’ятні дні

На вихідних у районі буде дощ

«Б’є - значить любить!», - Сказав п’яний електрик і знову поліз у трансформаторну будку.

30 травня

2 червня

Субота, 1 червня

Неділя, 2 червня

- Всесвітній день боротьби проти астми і алергії - День жіночої емансипації (День емансіпе)

- День меліоратора - День працівників водного господарства України - День працівників місцевої промисловості України

Ранок: від +18°С до +22°С. Дощ. Вітер 4-3 м/с.

Ранок: від +17°С до +21°С. Дощ. Вітер 2-1 м/с.

Вечір: від +28°С до +23°С. Дощ. Вітер 3-4 м/с.

Вечір: від +26°С до +22°С. Дощ. Вітер 1 м/с.

Фаза місяця: убуваючий серп

Фаза місяця: убуваючий серп

Сидить мужик за комп’ютером. У вікно влітає цегла, обгорнута папером, потрапляє в монітор, монітор розбивається. Мужик піднімає цеглу, розгортає папір, читає: «Продам новий монітор».

31 травня - Всесвітній день без тютюну - Всесвітній день блондинок

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

2 червня - День міста Сімферополь - День міста Черкаси

- Здрастуйте, безкоштовний лікарю! - Здрастуйте, безнадійно хворий! Коментатор футболу: – Гравець обводить, одного, другого, третього, удар по воротах! А треба було по м’ячу…

Троїцький ярмарок Дата: 23 червня Місце: Менський центральний парк

(США, 2012) Дата: 7, 8, 14, 15, 21, 22 червня 2013 р. Час: 20:00 Місце: ЦКДМ (кінотеатр) Ціна квитка: 5 грн.

- Ви не скажете котра година? - Котра година. - Спасибі.

- Всесвітній день охорони навколишнього середовища

6 червня - День журналіста України

Дата: 2 червня 2013 р. Час: 12:00 Місце: ЦКДМ (кінотеатр) Ціна квитка: 4 грн.

Дягівська сільська рада 1769 грн.

Водій автотранспортних засобів КП «Менакомунпослуга» 1631 грн.

Слюсар-ремонтник

Тракторист

Водій автотранспортних засобів

Березнянська спеціальна загальноосвітня школа - інтернат 1397 грн.

Водій автотранспортних засобів «Агроресурс - 2006» 1500 грн.

Філія «Менський сир» ППКФ «Прометей» 1500 грн.

Підсобний робітник ДП «Менарайагролісництво» 1197 грн.

Тракторист ПРАТ «Менське племпідприємство» 1500 грн.

Вихователь дитячого садка (ясел-садка)

СОЦІАЛЬНА РЕКЛАМА Сьогодні шеф зібрав усіх і подзвонив кожному зі свого мобільника. Уважно прослухав мелодії, які ми встановили на його виклик... Премії не буде. У боксерів запитали про небезпеку їх спорту. 10% сказали, що бокс небезпечний для здоров’я. 90% не зрозуміли питання.

Інгредієнти Грудка куряча (філе) - 500 грамів, томат черрі - 10 штук, салат листовий - 1,5 пучка, сир «Пармезан» - 200 грамів, часник - 5 зубчиків, сухарики з білого хліба - за смаком, майонез «Домашній»- за смаком.

Філія «Менський сир» ППКФ «Прометей» 1500 грн.

Бухгалтер (з дипломом спеціаліста)

Простий і смачний цезар з куркою

Дитячий сеанс «Риф 2: Приплив»

Філія «Менський сир» ППКФ «Прометей» 1350 грн. «Агроресурс - 2006» 1500 грн.

Підготувала Ірина Михайленко

Дата: 1 червня 2013 р. Час: 14:00 Місце: ЦКДМ (кінотеатр) Вхід вільний

Вакансії Пекар

РЕЦЕПТИ

Безкоштовний кіносеанс до Дня захисту дітей

Інтернет-портал «Труд»

Апаратник нанесення полімерних та парафінових покриттів на сири

Каша в голові студента на іспиті дивовижним чином перетворюється на локшину на вухах викладача.

5 червня

РОБОТА

Менський районний центр зайнятості 1181 грн.

Дія відбувається в психлікарні. - Я Наполеон! Я Наполеон! - Кричить мужик. - Хто тобі сказав? - Бог. Крик з сусідньої палати: - Я тобі такого не казав!

- Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії

АФІША

Комедія «Фортуна Вегаса»

Знайшла характеристику чоловіка з дитячого садка. “Добре їсть, спить, гуляє...” Минуло 30 років, нічого не змінилося.

4 червня

Щоб зробити добровільне пожертвування на реалізацію проекту «Розвиток молодіжного спортивного руху «Стріт Воркаут Мена» (проект передбачає, зокрема, встановлення гімнастичної перекладини на центральному міському стадіоні), потрібно внести кошти на такі реквізити - отримувач: «ПриватБанк», номер рахунку: 29244825509100, МФО: 305299, ОКПО: 14360570, призначення платежу: для поповнення картки № 4405 8858 2463 1060 (Булко Микола Анатолійович).

Приготування 1. Куряче філе порізати маленькими шматочками й обсмажити на сковороді з рослинним маслом. Коли філе буде готове, посолити. 2. Сир потерти на дрібній тертці. 3. Зелений салат замочити на 1 годину в холодній воді. Це дозволить салату довше залишатися хрустким. Потім висушіть. Подготовленний зелений салат порвати руками і викласти на тацю. 4. Помідори-чері порізати навпіл і викласти на салат. 5. Зверху помідорів викласти обсмажене куряче філе. 6. Полити салат заправкою. (Змішати майонез і часник). Перемішати салат. Сверху салату викласти сухарики. Посипати салат тертим сиром.

Домашній сир Інгредієнти Молоко – 1 л, яйця – 2-3 шт., сіль – 2 ст.л. з гіркою (якщо любите несолоний сир – зменшуйте вдвічі), 200-250 г сметани або йогурту, добавки за смаком: зелень, шматочки креветок, сухий часник, каррі тощо.

Приготування Кип’ятимо молоко з сіллю. Поки закипає, трохи збиваємо яйця, щоб суміш вийшла однорідна. Коли молоко закипить, зменшуємо вогонь і вливаємо яйця, постійно помішуючи вінчиком, додаємо сметану. Не припиняємо помішувати, щоб до дна не пристало. Хвилин через п’ять з’являться консистенції сиру густі пластівці, а простір між ними займе зеленуватого кольору сироватка. Тоді відкидаємо все на друшляк, в який попередньо потрібно покласти марлю в декілька шарів. Залишаємо стікати, коли сироватка почне текти дуже повільно, ставимо прес (можна взяти тарілку і на неї поставити пляшку води). Залишаємо, поки сир не охолоне, потім прибираємо в холодильник. Вранці перекладаємо на тарілку і можна їсти.

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

У середу, 5 червня, з 9.00 до 10.00 пряму телефонну лінію з жителями району проведе начальник Менського РВ УМВС України в Чернігівській області Юрій Анатолійович Білик, тел.: 2-15-60.


8

№ 22 (60) ВІД 30 ТРАВНЯ 2013 РОКУ

РЕКЛАМА

МЕНЩИНА

РЕДАКЦІЙНІ ОГОЛОШЕННЯ

Епсілон сервіс Ремонт: комп’ютерів, моніторів, акустичних систем, ноутбуків, принтерів, заправка та ремонт картриджів. Підключення бездротового інтернету та CDMA телефонів. м. Мена, вул. Леніна, 16/1 (приміщення «Стоматгарант») Тел.: 50-115, 097-434-28-48.

ТОВАРИ Нерухомість ЗАПРОШУЄМО ВАС ДО МАГАЗИНУ

Ф р и с т а й л магазин модного одягу

• жіночий та дитячий одяг • постійне оновлення колекції • накопичувальна система знижок • лише якісний одяг виробництва Італія, Німеччина, Турція, Польща Адреса: вул. Червоноармійська,1. Будинок побуту, 2-й пов.

Розміняю будинок у Мені, вул. Свердлова (газ, вода, приватиз., 0,12 га) на житло на Чугаївці, у Феськівці, Величківці... Розгляну варіанти. Тел. 093-882-07-95. Продам півбудинку в м. Мена, 1 Травня, газ, вода, 0.17 га. Тел. 093-593-21-73, 066-344-91-09 Господарство, одяг Куплю лінолеум або ковролін, б/в від 25 кв. м. Тел. 050-355-25-54 Продам чоловічий костюм (на випускний). Розмір 50. Тел. 066-454-19-45 Транспорт Продам “МАЗ-543240”, 2003 р. в.. V = 14860, КПП з дільником, 2-х місцева “спалка”. Пробіг 100 тис. км. “Перші руки”. Тел. 066-707-57-87 Тварини Продам курчат з домашніх яєць. Тел. 2-41-55, 063-468-48-34 Продам погуляну теличку. Недорого. Тел. 4-45-70 ПОСЛУГИ Спиляю непотрібні дерева у господарстві. Попиляю дрова. Тел.: 2-22-16, 066-560-50-91 Виконаємо внутрішні будівельні роботи (гіпсокартон, стяжка, шпаклівка, електрика та інше). Тел. 063-792-19-80 Піца на замовлення з доставкою по Мені з 9.00 до 21.00. Тел. 099-352-89-92, 2-13-29 Лікуємо защимлення нервів та інші захворювання хребта. Тел.: 2-41-55, 063-468-48-34 Привезу на замовлення дрова. 2-х метрівка, рубані, обрізки, брикет з Семенівки (Ірванцево). Тел.: 099-480-50-08, 093-673-13-40

Менська районна газета «Менщина» Реєстраційне свідоцтво: серія ЧГ № 513-162 ПР від 05.04.2012 р. Засновник Лавський С.В.. Видавець ФОП Скиба А.О. Редактор Сергій Лавський День виходу – четвер

Як передплатити «Менщину»? Щоб передплатити газету «Менщина», потрібно звернутися до листоноші, поштового відділення або завітати до редакції. Вартість передплати (з послугами пошти): на місяць – 6,52 грн,

на півроку – 36,27 грн,

на три місяці – 18,96 грн,

на рік – 71,34 грн.

Увага! Передплатники «Менщини» зможуть взяти участь у розіграші призів, який відбудеться 23 червня, у Мені на Троїцькому ярмарку.

Як купити газету? Газету «Менщина» можна купити у таких торгових точках міста: – редакція газети «Менщина» (вул. Червоноармійська);

– фотостудія «Фото-цифра» (вул. Червона Площа); – Троїцький базар; – магазин №2 (вул. Воровського); – магазин №6 (вул. Сидоренка); – магазин №8 (вул. Леніна); – магазин «У Миколи» (вул. Шевченка); – магазин «Лотос» (вул. Червоноармійська); – магазин «Ніагара» (вул. Жовтнева); – магазин «Маркет» (вул. Червона Площа); – магазин «Продукти» (вул. Жовтнева); – магазин «Орхідея» (вул. Шевченка); – магазин «Злагода» (вул. Радянська); – магазин «Світ» (вул. Жовтнева); – магазин «Ваш Майстер» (вул. Червона Площа); – магазин «Хуторок (вул. Урицького); – магазин «Авангард» (вул. Жовтнева); – магазин «Каскад» (вул. Леніна); – магазин «Вишуканий смак» (вул. Леніна); - магазин «Віктан» (вул. Шевченка); - магазин «Промінь» (вул. Гоголя); - магазин «Продукти» (вул. 40 років Жовтня); - магазин «Продукти» (вул. 1 Травня); - аптека ім. В. І. Смирнова (вул. Суворова); - магазин «Ірина» (вул. Кабула); - магазин «Продукти» (вул. Жовтнева, біля міського пляжу); - магазин «Вишуканий смак» (вул. Суворова).

Організую привіз із села в Мену якісних продуктів: творог, молоко коров’яче, яйця курячі та перепелині. Тел. 093-085-10-99

Також газету можна придбати у кожному поштовому відділенні району.

Адреса: 15600, Україна, Чернігівська обл., м. Мена, вул. Червоноармійська, 23. Телефони: (04644) 5-01-52, (094) 990-31-52. Факс: (04644) 3-15-55. Емейл: admin@mena.org.ua Сайт: mena.org.ua

Газета набрана і зверстана в редакції газети «Менщина», віддруковано на поліграфічній базі ПАТ «ПВК «Десна», м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62. Друк офсетний. Обсяг – 2 друковані аркуші. Тираж 912 примірників. Індекс – 68016.

Рекомендована ціна - 1,50 грн.

«Менщина» № 22 (60) від 30.05.2013  

Менська районна газета

«Менщина» № 22 (60) від 30.05.2013  

Менська районна газета

Advertisement