Page 1

№ 17 (55) ВІД 25 КВІТНЯ 2013 РОКУ

МЕНСЬКА РАЙОННА ГАЗЕТА

Як правильно доглядати за землею

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА 1,50 ГРН

Зарплата мера та інших працівників місцевих рад Стор. 2

Стор. 3

ОПИТУВАННЯ

Чисто там, де прибирають, чи там, де не смітять? Дмитро Михайленко

Раїса Круглик - прибиральниця Центру культури та дозвілля молоді:

Валентина Наглюк - власниця ветеринарного кіоску біля автостанції:

Віталій Блецько - власник студії «Фото цифра»:

- Думаю, що там, де не смітять, але чистоту треба підтримувати, чим я на роботі і займаюся. Під час «суботника» отримала гарні емоції від зробленої роботи, хоча в цей час і вдома було що робити. Заради спільного результату не лише я відмовилася від домашніх справ - нічого страшного, можна і пізніше доробити. Якщо кожен за собою прибиратиме, то всім буде краще.

- Чисто там, де не смітять. Якби у нас було так, як за кордоном, щоб штрафували на тисячу євро за кинутий недопалок, то у нас швидше б чистота настала. Під час цьогорічного «суботника» прибирала, втомилася на смерть, але працювала до останнього, бо така я людина, люблю, щоб усе було до ладу. Якщо кожен біля свого двору поприбирає, посадить квіти, то скрізь буде чисто і житиметься легше.

- Там, де не смітять, але разом з тим потрібно створити умови, щоб людям було куди те сміття подіти. А то буває таке, що інтелігентна людина з’їсть морозиво, а обгортку діти нема куди, от і засмічують місто. Нажаль, «приклад чистоти» нам показує міськрада тим, як вона прибирає річку Бабку. Там уже і лисиці бігають, і вужі повзають, скоро до людей доберуться. Стидовисько.

Світлана Ступак - фельдшер-лаборант районного відділу лабораторних досліджень:

Ярослав Алєксєєнко - менеджер магазину «Майстер Плюс»:

Олександр Романець - безробітний:

- Де не смітять, бо можна прибирати вулиці днями, а слідом якісь п’яні перевертатимуть контейнери «для приколу», ламають лавки, паркани... Для чистоти Мени потрібно більше культури. «Суботник» - це громадський обов’язок, який потрібен кожному, адже всі хочуть жити в чистоті. Мрію, щоб Мена стала по-справжньому чистим містом, а не стояли вонючі переповнені контейнери по вулицях, як зараз.

- Звісно, там, де не смітять. Я на «суботнику» був на роботі, днем раніше прибирав на прилеглій території. Кожен повинен слідкувати сам за собою, прибирати своє власне сміття. Якщо у місті буде чисто, то у людей буде менше бажання смітити. Але є і такі люди, що біля смітника накидають, а смітник буде порожнім стояти. Все залежить від того, наскільки людина культурна та вихована.

- Там, де прибирають, бо у Мені лише після «суботника» стало по-справжньому чисто. Сміття береться не лише від людей, воно і з дерев падає, і вітер може принести. На «суботнику» працював, біля бордюрів сміття замітали. Зараз прибираю, бо присудили громадські роботи за водіння скутера у нетверезому стані. А для того, щоб Мена стала чистішою, потрібні гроші - наймати працівників, які б за чистотою наглядали.


2

№ 17 (55) ВІД 25 КВІТНЯ 2013 РОКУ

МЕНЩИНА

ДОМАШНЄ ГОСПОДАРСТВО

ГРОШІ

Як правильно доглядати за землею

Телефонний зв’язок подорожчає

Дмитро Михайленко Настала пора оранки і «Менщина» вирішила більше дізнатися про те, як правильно доглядати за ґрунтом, щоб він не втратив своєї родючої сили. За консультацією ми звернулися до Володимира Таргонського, начальника відділу організації виробництва управління агропромислового розвитку РДА.

Про це йдеться у відповідному рішенні НКРЗІ, передає “УНІАН“. Згідно з рішенням комісії, в 2013 році будуть поетапно, з 1 травня і з 1 листопада, впроваджені нові граничні тарифи. Абонентська плата (на місяць) за користування фіксованим телефоном з 1 травня зросте на 7-8% для жителів міст і райцентрів і на 10% – для сіл і селищ міського типу (крім райцентрів). З 1 листопада абонплата для міст і райцентрів не зміниться, а для мешканців сіл та селищ зросте ще на 15%.

ГРОМАДА

50 тисяч за голову-корупціонера Політична партія Демократичний Альянс оголосила винагороду 50 000 гривень тому, хто доведе корупцію мера свого міста. Сміливцям, які виступлять проти мерів-корупціонерів, партія надасть інформаційну та організаційну підтримку.

Підживлювати землю потрібно щорічно - Те, що люди щорічно вивозять гній на городи а потім переорюють - правильно. У ґрунт йдуть фосфор та калій, різні мікроелементи. Якщо нема можливості придбати органіку, то потрібно застосовувати комплексні мінеральні добрива, адже при роботі з землею потрібно пам’ятати закон мінімуму: «Якщо якогось елементу для рослини не вистачатиме, то інший його не замінить». Також важливо знати, що внесені цьогоріч поживні речовини розчиняться у ґрунті не відразу, а по роках за таким принципом: 1-й рік - 40%, 2-й рік - 40%, 3-й рік - 20%.

Який у Мені ґрунт? - У Мені ґрунт переважно чорнозем. А по району є також дерново-підзолисті, сірі опідзолені, світло- та

темно-сірі опідзолені ґрунти. Для того, щоб якість ґрунту залишалася високою, окрім підживлення бажано застосовувати сівозміну, адже різні культури мають своїх улюблених попередників. Для того, щоб точно знати, який ґрунт саме у вас, треба робити аналіз землі у спеціальній лабораторії.

Прийшла наша черга безкоштовно робити аналіз ґрунту - Найближча така лабораторія знаходиться у

Чернігові по вулиці Малиновського, 4 на базі Чернігівського обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості ґрунтів і якості продукції «Облдержродючість». У ній один раз на п’ять років для сільгосппідприємств такий аналіз роблять безкоштовно (точніше 1 грн за га).

До речі, у цьому році черга на право безкоштовного аналізу наступила для сільгосппідприємств Менського району.

Таблиця сівозмін Група овочевих культур

Кращі попередники

Погані попередники

Капустяні

Огірки, цибуля, помідори, картопля, боби, буряки, пшениця

Капуста, помідори, редиска

Огірки, бобові, цибуля, конюшина, капуста

Картопля, перець, баклажан, помідор

Гарбузові

Багаторічні трави, бобові, капуста, помідори, цибуля, картопля

Гарбуз, кабачок

Бобові

Коренеплоди, озима пшениця, помідори, картопля, кукурудза

Горох

Кукурудза

Огірки, помідори, цибуля, капуста, картопля, цукрові буряки

Кукурудза, соняшник

Цибулинні

Огірки, помідори, картопля, бобові, озима пшениця

Цибуля, часник, морква

Коренеплідні

Огірки, помідори, капуста, ци­ буля, бобові, картопля

Петрушка, морква, кукурудза

Зеленні

Огірки, рання і цвітна капуста, рання картопля, цибуля, редиска, патисони, кабачки

Морква, часник

Багаторічні

Бобові, цибуля, зеленні, озима пшениця

Соняшник

Пасльонові

Абонентська плата за послуги фіксованого телефонного зв’язку в Україні з 1 травня виросте на 7-10%.

Дані з порталу “Фермеру України” (сайт fermeru.com.ua)

Про зміну клімату та полив - Так, як клімат змінюється, стає більш сухішим, то жителям Менщини варто замислитись над додатковим поливом своїх присадибних ділянок. Найкраще для цього підходить система крапельного зрошення. Раніше ми відносились до зони достатнього зволоження, але є засушливі періоди, які негативно впливають на схожість та розвиток рослин. Треба бути готовим до поливу.

“Вперше за “голову” корупціонера оголошена публічна винагорода. Розпочинаємо з мерів, оскільки їх корупційна діяльність найбільше відчувається мешканцями міст. Ми плануємо змінити українську практику, коли за гроші громадян чиновники живуть на широку ногу. Сподіваємося, що оголошена нами винагорода допоможе покарати корупціонерів”, - сказав лідер Демократичного Альянсу Василь Гацько. Ті, хто знайде сили довести мера-корупціонера до суду, отримуватимуть обіцяну винагороду після відповідного вироку. Кошти на кампанію виділяються партією з антикорупційного бюджету, зібраного публічно в 2012 році. У Демократичному Альянсі наголошують - про свою готовність взяти участь в ініціативі необхідно завчасно сповістити. Контакти: komanDA@dem-alliance.org, (044) 251 48 67, (068) 729 25 00.

КУЛЬТУРА

Музична школа влаштувала звітний концерт Дарія Прищепа, учасниця літературної студії "Муза" при школі ім. Т. Г. Шевченка

П’ять порад по догляду за землею Для того, щоб ґрунт залишався родючим, мав гарну структуру та залишався без шкідників потрібно триматися деяких правил. 1. Щорічно вносити добрива. 2. Один раз на три роки обов’язково застосовувати органічні добрива. 3. Дотримуватись сівозміни, це дає можливість зекономити на добривах і на засобах захисту рослин. 4. Застосовувати сидеральні культури (гірчиця, жито, редька). Через це поліпшується структура ґрунту та підвищується природній захист від шкідників. 5. Використовувати спеціальні стимулятори росту та мікродобрива, які в широкому асортименті представлені у спеціалізованих магазинах.

У п'ятницю, 19 квітня, пройшов звітний концерт Менської дитячої музичної школи. Хоч зала була напівпорожня, концерт видався на славу. Концертна програма була насичена, цікава. Грали струнні, духові, ударні і клавішні інструменти. Ансамбль народних інструментів дав змогу забути про буденні проблеми та поринути у казку, номери викладачів захоплювали щирістю, дитячі голоси викликали трепіт, а виступ Світлани Варушичевої та Людмили Таратухіної викликав сльози на очах. Влад Гапоненко надав можливість побачити світ кращим за допомогою чарівних звуків скрипки. На мою думку, після концерту в душі кожного з присутніх мала прокинутись гордість за юні таланти Менщини.

Під час концерту. Фото Оксани Шаповал


МЕНЩИНА

3

№ 17 (55) ВІД 25 КВІТНЯ 2013 РОКУ

У КОГО СКІЛЬКИ?

БЛАГОУСТРІЙ

Майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру керівників органів місцевого самоврядування

Всеукраїнський День довкілля у Менському районі

Згідно Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», керівники органів місцевого самоврядування зобов’язані оприлюднювати свої декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік. Публікуємо деякі з них.

Райдержадміністрація

Відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру Менського міського голови за 2012 рік І Загальні відомості: 1.ПІБ: Фесюн Федір Іванович 2.Посада: Менський міський голова 3. Члени сім’ї декларанта: Дружина: Фесюн В. Д. ІІ Відомості про доходи: Загальна сума сукупного доходу у гривнях: Декларанта: 79 472,93. Членів сім’ї: 12 105,96 У тому числі: заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані відповідно до умов трудового договору: Декларанта: 68 286,93. Членів сім’ї: дивіденди, проценти: Декларанта: 306. Членів сім’ї: інші види доходів: Декларанта: 10 880. Членів сім’ї: 12 105,96 III Відомості про нерухоме майно: Загальна площа земельної ділянки в (кв. м): Декларанта: 12 892 та 39 051. Членів сім’ї: 550 та 850 Житлові будинки: Декларанта: -. Членів сім’ї: 102 Гаражі: Декларанта: -. Членів сім’ї: 50 IV Відомості про транспортні засоби: Марка, модель (об’єм двигуна, потужність, рік випуску): Декларанта: Легкові автомобілі: М-20 «Победа», 2 120 куб. см, 1956 р. в.; “ИЖ-2715”, 1480 куб. см, 1981 р. в.; “ЛуАЗ-969М”, 1197 куб. см, 1990 р. в.; Мотоцикл: “Днепр-11”, 649 куб. см, 1993 р. в. Членів сім’ї: V Відомості про вклади в банках: Сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах в гривнях: Декларанта: 2 348 грн.. Членів сім’ї: VI Відомості про фінансові зобов’язання: Декларанта: -. Членів сім’ї: -

Відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру секретаря Менської міської ради за 2012 рік І Загальні відомості: 1.ПІБ: Новик Валентина Федосіївна 2.Посада: секретар Менської міської ради 3. Члени сім’ї декларанта: Чоловік: Новик Ф. В.. Мати: Шабел Н. Н. ІІ Відомості про доходи: Загальна сума сукупного доходу у гривнях: Декларанта: 60 479, 73. Членів сім’ї: 36 720 У тому числі: заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані відповідно до умов трудового договору: Декларанта: 60 479,73. Членів сім’ї: інші види доходів: Декларанта: -. Членів сім’ї: 36 720 III Відомості про нерухоме майно: Загальна площа земельної ділянки: Декларанта: 0,10 га. Членів сім’ї: 0,10 га Житлові будинки: Декларанта: 122,4 кв. м.. Членів сім’ї: IV Відомості про транспортні засоби: Марка, модель (об’єм двигуна, потужність, рік випуску): Декларанта: Легкові автомобілі: “ВАЗ- 21140”, 1499 куб. см, 78 к. с., 2006 р. в.. Членів сім’ї: Легкові автомобілі: “ВАЗ-2121”, 1500 куб. см., 1986 р. в. V Відомості про вклади в банках: Декларанта: -. Членів сім’ї: VI Відомості про фінансові зобов’язання: Декларанта: -. Членів сім’ї: -

Відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру заступника Менського міського голови з питань діяльності виконкому за 2012 рік І Загальні відомості: 1.ПІБ: Стальниченко Юрій Валерійович 2. Посада: заступник Менського міського голови з питань діяльності виконкому 3. Члени сім’ї декларанта: Дружина: Стальниченко А. В.. Син: Стальниченко П. Ю.. Мати: Стальниченко М. Г. ІІ Відомості про доходи: Загальна сума сукупного доходу у гривнях: Декларанта: 59 523. Членів сім’ї: 38 823 У тому числі: заробітна плата, інші виплати та винагороди, нараховані відповідно до умов трудового договору: Декларанта: 59 523. Членів сім’ї: 27 286 пенсійні виплати: Декларанта: - . Членів сім’ї: 11 537 III Відомості про нерухоме майно: Загальна площа земельної ділянки в (кв. м): Декларанта: 500. Членів сім’ї: 500 Квартира: Декларанта: 25,75. Членів сім’ї: 25,75 IV Відомості про транспортні засоби: Декларанта: -. Членів сім’ї: V Відомості про вклади в банках: Сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах в гривнях: Декларанта: 400. Членів сім’ї: VI Відомості про фінансові зобов’язання: Погашення основної суми позики (кредиту) Декларанта: 1 010. Членів сім’ї: -

У суботу, 20 квітня, в рамках Всеукраїнського Дня довкілля на територіях 26-ти сільських рад району було організовано суботники за участю учнівської молоді та громадськості. В рамках цієї акції державні службовці, трудові колективи організацій та установ працювали на своїх закріплених територіях, упорядковували кладовища, пам’ятники та пам’ятні знаки загиблим у Великій Вітчизняній війні, прибирали парки, стадіони, захисні смуги... Жителі району теж наводили лад на подвір’ях і біля власних будинків, висаджували дерева, облаштовували квітники.

Працівники Менського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції разом з засудженими та правопорушниками, на яких було накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт

Відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру Куковицького сільського голови за 2012 рік І Загальні відомості: 1. ПІБ: Чичкан Віталій Миколайович 2. Місце проживання: 15655, Чернгівська обл., Менський р-н, с. Куковичі, вул. 1-ше Травня, 41. 3. Посада: сільський голова ІІ Відомості про доходи: Загальна сума - 35 776 грн., у тому числі: заробітна плата - 32 681 грн.; матеріальна допомога (на оздоровлення) - 2 511 грн.; інші доходи - 584 грн.. ІІІ Відомості про нерухоме майно: Житловий будинок - 99,1 кв. м.. Земельні ділянки - 7 741 кв. м., с. Куковичі. ІV Відомості про транспортні засоби: немає. V Відомості про вклади в банках: немає. VІ Відомості про фінансові зобов’язання: 555 грн.

Працівники відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Менському районі

Відомості про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру Семенівського сільського голови за 2012 рік І Загальні відомості: 1. ПІБ: Пилипенко Світлана Вікторівна 2. Місце проживання: 15662, Чернгівська обл., Менський р-н, с. Семенівка, вул. Космонавтів, 24. 3. Посада: сільський голова ІІ Відомості про доходи: Загальна сума: 178 840 грн., у тому числі: заробітна плата - 37 684 грн.; матеріальна допомога - 3 340 грн.; спадщина (будинок) - 133 363 грн.; дохід від передачі в оренду майна - 896 грн.; інші доходи - 3 557 грн.. ІІІ Відомості про нерухоме майно: Житловий будинок - 73,7 кв. м.. Земельні ділянки: 24 200 кв. м. та 31 300 кв. м.. ІV Відомості про транспортні засоби: Трактор “МТЗ-82”, 1992 р. в.. V Відомості про вклади в банках: немає. VІ Відомості про фінансові зобов’язання: Погашення основної суми позики (кредиту) - 2 000 грн.

Працівники районного центру зайнятості

Меняни прибирали біля своїх дворів


4

№ 17 (55) ВІД 25 КВІТНЯ 2013 РОКУ

МЕНЩИНА

ДОЗВІЛЛЯ

Майже 5 тисяч гривень можна заробляти за одну дискотеку, якщо... Коментар до статті: “Про фуршети в туалеті, застаріле обладнання, відсутність змін та інші реалії менської дискотеки” Роксолана Осєдач:

Менська дискотека 9 березня. Фото Сані Костіна Дмитро Назаренко Виявляється, менська дискотека може бути цікавою для молоді і прибутковою для організаторів. У лютому я вже готував матеріал про менську дискотеку, розбирався у її проблемах. Називалась вона “Про фуршети в туалеті, застаріле обладнання, відсутність змін та інші реалії менської дискотеки”. Нагадаю, до яких висновків ми тоді прийши: Молодь все рідше ходить на дискотеку. Обладнання там старе. Дискотека збиткова. Покращення фінансування з бюджету не передбачається. Умови на дискотеці також не найкращі. До погіршення умов докладають руки деякі відвідувачі дискотеки... У тому ж таки матеріали ми запрошували усіх небайдужих подумати над питаннями «Що робити?» і висловити свою думку. Після виходу статті тіль-

ки декілька людей щось запропонували. А всі інші говорили «ти нічого не доб’єшся, навіщо ти сюди лізеш?». Хочу пояснити, що ніхто ні за що не бореться, мета матеріалу - описати ситуацію, прояснити молоді незрозумілі питання та зробити так, щоб деякі відвідувачі дискотеки подивились на себе зі сторони.

Дискотека в Будинку культури - не питання міськради Після того, як я вияснив, що у райдержадміністрації не вистачає коштів на покращення дискотеки, пішов у міську раду, може вони чим допоможуть? Зустрівся з заступником міського голови Юрієм Стальниченком. - Юрію Валерійовичу, чи були які-небудь спільні проекти міської влади та райдержадміністрації, щодо покращення умов відпочинку молоді, зо-

крема, організації нормальної дискотеки? - Розумієте, питання проведення дискотеки в районному Будинку культури - це не питання міської ради. Ми займаємось організацією міських та загальнодержавних свят, таких як Свято Івана Купала, День Незалежності, або День визволення міста. Минулого року, коли на посаді начальника відділу культури та туризму РДА був Микола Тищенко, ми розглядали питання покращення звукопідсилювальної техніки та системи освітлення, але, проаналізувавши показники бюджету, змогли купити тільки освітлювальну апаратуру. Звукопідсилювальну техніку будемо брати у підприємців. Підіймали також і питання проведення дискотеки в парку імені Шевченка, в «кошарі», але вона нам не належить та й орендаторів немає, тому це питання залишається відкритим. Ми знаємо, що є така по-

треба, але ж ви повинні розуміти, що на все потрібні кошти, а їх не вистачає.

Про «збитковість» дискотеки 9 березня до Мени приїздили діджеї з Чернігова. Проводили дискотеку. Привозили звук та світло, грали з 18:30 до 23.00. Вхід коштував 30 гривень. Прийшло більше 150 молодих людей. А тепер математика - 150 множимо на 30 і отримуємо 4 500 гривень. Саме такий дохід можна отримати від проведення дискотеки, якщо дати нашій молоді відповідну якість. Чернігівські організатори планувати приїжджати частіше, але виникла проблема – непросто в Мені знайти і орендувати залу для проведення дискотеки. - Районний Будинок культури не може кожної суботи надавати фойє, говорить його директор Наталія Кузьмівна, - у нас є своя дискотека і свої працівники.

“Згодна з автором матеріалу: дійсно, та атмосфера “суботнього свята” уже померла і просто так вона не повернеться. Років 5-7 тому всі ми були трошки іншими. Соцмережі займали в нашому житті відсотків 20%, школярі й студенти ходили на дискотеку, бо нічого іншого й не було. Зараз люди, яким 15-18 років надивилися серіалів, де їхні однолітки живуть крутим життям, танцюють в крутих клубах під сучасну музику. Їм хочеться так само, а що бачать вони на менській дискотеці? Совковий, обшарпаний інтер’єр, стару апаратуру… “тоска” одна. От і “розширюють свідомість”, хто як може. Звичайно, це деградація… А що можуть сказати працівники БК, грошей там дійсно нема. Очевидно, що нічого не зміниться, доки за це не візьмуться бізнесмени, люди, які хочуть і можуть зробити дискотеку привабливою для молоді, а не просто, “для звітності”. Наскільки я знаю, у інших райцентрах є і клуби, і кафе, і молодим людям є куди піти. Ніде в місті, а тим більше в райцентрі, нема такої “тоски”, як у Мені. дуже прикро і соромно це визнавати, але це так. Якби були умови для комфотрного відпочинку, сучасна музика, якісний звук, то збиралося б і 300 людей”.

Можна танцювати і до часу, але... Вирішив дізнатися, чому менська дискотека працює до 23.00? Наприклад у сусідній Сосниці вона працює до часу ночі й молоді не доводиться об 11-й розходитися по барам, оскільки додому ще йти рано. - Режим роботи підприємств, установ та організацій сфери обслуговування встановлює виконавчий комітет міської ради за погодженням з їх власниками, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». При розгляді даного питання на засіданні виконкому обов’язково враховується дотримання порядку під час роботи закладу, враховуються скарги жителів міста та інші питання, - пояснила мені керуюча справами виконкому міськради Людмила Стародуб. - Тобто можна проводити дискотеку і до дванадцятої години і до часу, але режим роботи необхідно встановлювати на засіданні виконкому міської ради. Звернутися з цим питанням до міськради має власник закладу. Отож, дискотеку можна зробити довшою. Для цього потрібне бажання Будинку культури та рішення міської ради. Спілкуючись з керівництвом Будинку культури, я зрозумів, що воно не дуже підтримує ідею продовження дискотеки до опівночі. Говорять, що був колись такий експеримент, але він виявився невдалим. Мовляв, молодь не вміє себе нормально вести, і хоч би до 23.00 їх втримати, щоб нічого не накоїли. Отож, знову ж таки виходить, що все залежить від молоді, яка відвідує дискотеку.

МИНУЛЕ І СУЧАСНЕ

Центр Мени. Минуле -1967 рік

Центр Мени. Сучасне - 2013 рік. Фото Дмитра Михайленка


МЕНЩИНА

5

№ 17 (55) ВІД 25 КВІТНЯ 2013 РОКУ

ЗА КОРДОНОМ МЕНЩИНИ

У Корюківському районі коні мають власний душ та солярій, а їх стайні обладнані євровікнами

З однієї сторони елітні котеджі, а з іншої розвалюхи. Фото Олексія Мороза та Сергія Лавського

Година їзди - 80-100 грн. Фото Олексія Мороза

Олексій Мороз

порція чаю 0,4 літра чудової якості, обійдеться в 20 гривень, пляшка «Хенесі» 0,5 літра - 2 100 гривень. Поряд з рестораном знаходиться сауна. В сауні великий басейн. В ньому можна вільно плавати та пірнати, глибина до 3 метрів. Чистоті води, видно, приділяється велика увага, бо вона настільки прозора, що втрачається відчуття глибини. Оформлений басейн в давньоримському стилі, з колонами, барельєфами боїв легіонерів. Вартість сауни 100 гривень з людини за 2 години.

“Бреч. Казковий відпочинок для Вашої родини” – так в Чернігові та Києві звучить реклама туристичного комплексу, що знаходиться в селі Бреч Корюківського району. Відголоски досить потужної реклами доходять і до Мени. Вже не одна менська компанія відвідала це село, про що свідчать викладені в соціальних мережах фото. Що ж воно таке Бреч, вирішила дізнатися та поділитися з читачами “Менщина”. На елітних конях може покататися будь-хто Приїхавши до Корюківки перше з чим ми стикнулися – відсутність вказівників. Ні одного вказівника на Бреч ми не знайшли, тому довелося зупинятися і питати дорогу в жителів міста. Відстань від Корюківки 5-7 кілометрів, від Мени 37 км.

Після нашого бездоріжжя та ямок в’їжджаючи в село зразу відчуваєш контраст – в самому селі чудова дорога, по боках огорожа, ліхтарі. Основний об’єкт – це конеферма. Тут розводять породистих скакунів гановерської породи. Ціна такої конячки може досягати 100 тисяч доларів і більше в залежності від кількості та цінності нагород завойованих нею. Стайні, арена для виступів та тренувань, приміщення для обслуговуючого персоналу, гуртожиток – все це компактно розміщене зразу при в’їзді в Бреч. Кругом села розміщені обгороджені поля для вигулу та випасання коней. Доглядають коней професіонали, працює власна ветеринарна служба. Через відсутність необхідної кількості місцевих спеціалістів залучають заїжджих. Перше, що впадає в очі – чистота, якісне виконання будівельних робіт, продумані комунікації. В кінській стайні встановлено євровікна та стьоки. У коней спеціальний раціон годівлі, солярій та душ. Окремої уваги заслуговує сцена. Високе просто-

ре приміщення призначене для прогулянок та тренувань коней. Зимою опалюється. Збоку сцена обладнана сидіннями для глядачів. Цікаво, що над сидіннями встановлені інфрачервоні обігрівачі – все для комфорту людей. Над сценою розташований ресторан з панорамою на манеж. Звідти можна під час трапези спостерігати за показовими виступами жокеїв. При конезаводі існує школа верхової їзди. А взагалі на елітних кониках може покататися будь-хто – година їзди коштує 80100 гривень. Бажаючим покататися видають все необхідне для їзди, також з ними займається професійний тренер.

Вся їжа власного виробництва, навіть хліб печуть на місці Крім конезаводу в Бречі збудовано туристично-готельний комплекс для тих, хто хоче відпочити на природі. Окрасою комплексу є елітний гостьовий котедж «Будинок Мисливця». Він має 3 двомісні кімнати з усіма зручностями, кухню,

вітальню з каміном стилізовану в мисливській тематиці, власну сауну та басейн. Розрахований котедж на велику компанію чи декілька сімей. Для невеликих компаній (4-8 чоловік) побудовано декілька менших котеджів – одно та двоповерхових. Котеджі зроблені з дерев’яних брусів. В кожному є свій санвузол, меблі, плазмовий телевізор та мінібар. Всі котеджі мають автономне опалення, тому жителі можуть самі встановлювати комфортну для себе температуру. Вартість оренди котеджу від 400 гривень за добу. Поруч з котеджами розміщений ресторан на п’ятдесят місць, оформлений в стилі «Карибські пірати». Посередині приміщення ресторану – щогла з вітрилами та вартовим піратом. Окремої уваги заслуговує кухня ресторану. Вся їжа власного виробництва, навіть хліб печуть на місці. Ціна відповідна. Обід на одного чоловіка обійдеться мінімум у 150 гривень. В ресторані широкий вибір напоїв. Від чаю та пива «Стела Артуа» до елітних алкогольних напоїв. Так,

Прислухаються навіть до скрипу Як кажуть, зручності складаються з дрібниць. Приємно бачити що в Бречі це чудово розуміють. Якщо це ванна кімната чи туалет, то там обов’язково висить набір полотняних рушничків, одноразових рушників, присутній освіжувач повітря, білий туалетний папір. При оглядинах двоповерхового котеджу я закривав двері спальні і вони трішки скрипнули. Коли я спустився вниз, до мене підійшла адміністратор і ввічливо спитала, де скри-

піло, додавши, що вони негайно повинні це виправити. До речі, обслуговуючий персонал приємний в спілкуванні, не нав’язливий, намагаються до кожного клієнта робити індивідуальний підхід. Крім всього переліченого, гостям та проживаючим в Бречі можуть запропонувати ряд інших розваг. Наприклад, прогулянки на санях, кареті, снігоході, квадроциклі. Біля комплексу є ставки в яких розводять рибу. За 40 гривень можна день рибалити. Снасті надають. Крім існуючих котеджів поряд будуються нові. Робота кипить. Бреч - село безперспективне, тому люди звідси виїжджають, залишаючи занедбані подвір’я. Цей контраст – з однієї сторони елітні котеджі, а з іншої розвалюхи, справляє дещо гнітюче враження. Хоча добре, коли знаходяться люди, які вкладають гроші не у іноземні банки, а у власну країну – в такі хутори, як Бреч, даючи людям роботу і надію в завтрашньому дні. При цьому не городять триметрові паркани кругом котеджів. Вони доступні, як власникам так і простим людям.

ЖИВА ІСТОРІЯ

Шиш Микола Олександрович: «Навесні перекопували город, щоб знайти якусь картопельку» Макошинська благодійна організація «Нащадки Аратти». Народився я 1938 року в селі Макошине. До школи добре не пам’ятаю, як проходило життя. А учитися пішов десь у вісім років. Пам’ятаю вчительку Пушкарь Майю Макарівну. Вчились, були як і всі школярі зі звичайним життям. Про війну тільки пам’ятаю, як бомбили міст і всі тікали на болото під Слобідку. Бачив німців, коли вони йшли дали мате-

рі «полотенце», а «кіндеру» - шоколад. То, мабудь, були прості солдати. Голодовку у 1946 році трохи пам’ятаю. Нас залишилось у матері троє, батько загинув у 1943 році в Білорусії. Пам’ятаю, у нас була корова, їли юшку з чого прийдеться. Навесні перекопували город, щоб знайти якусь картопельку. Нам допомагав дідусь, який жив в селі Жовтневе. Він був заможний, раз на тиждень я ходив до нього, і він давав якусь паляницю чи ще чогось. Так і пережи-

ли. Після 7 класів школи пішов плавати на баржу в Черкаси. Літо проплавав, а тоді пішов на судоремонтний завод - на кінний двір розвозити вуголь та дрова. В 18 років мене призвали до армії, три роки відслужив у лавах МВС в Карпатах. Після армії пішов знов на завод «Металоизделий», працював в бригаді. В 1961 році одружився, почали будувати свою оселю, нажив трьох дітей. В 1968 році пішов роби-

ти на завод «Сільгоспмаш» зварювальником. Потім, у зв’язку з погіршенням стану здоров’я, перейшов працювати комірником у рибколхоз «Десна». Проробив там доки не потрапив під скорочення штатів. З 1996 року працював різноробочим на фермі, там і завершив свою трудову діяльність.

Про молодь По-моєму, молодь зараз дуже страшна і непонятна. Дуже хочеться, щоб вона

взялась за розум, щоб мала роботу та сенс життя.

Матеріал підготовлений в рамках проекту “Клуб спілкування поколінь “Осінь життя”. Проект реалізується в рамках програми “Місце зустрічі - діалог” при підтримці німецького фонду “Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє”

Микола Шиш у молодості. Фото з архіву Миколи Шиша


6 – ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ ПОНЕДІЛОК, 29 КВІТНЯ

1+1

6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.30 ТСН 6.45, 7.10, 7.30, 8.05, 9.10 «Сніданок з 1+1» 7.25 М/ф «Бернард» 10.00, 17.10 Т/с «Величне століття. Роксолана-2» (1) 11.40 Х/ф «Красунчик» 15.40 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 16.45, 23.50 «ТСН. Особливе» 20.15, 21.15 Т/с «Королева бандитів» (1) 22.20, 5.05 «Гроші»

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 12.20 Т/с «Метелики» 13.55 «Судові справи» 14.50 «Сімейний суд» 15.45 «Жди меня» 18.05 Т/с «Жіночий лікар» 20.00, 1.55 «Подробиці» 20.30 Т/с «1943» 22.25 Т/с «Німець» (2)

СТБ

7.25, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 9.00 «Зіркове життя. Зіркові парі» 9.55 «Зіркове життя. Зіркові розлучення» 11.00 «Один за всіх» 12.55 «Зважені та щасливі-2» 18.00, 22.00 Новини 20.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 21.00 «Зіркове життя. Ті, що пішли в 2012 році» 22.25 «Детектор брехні-3» 23.25 «Битва екстрасенсів»

ТРК «Україна»

6.10 Т/с «Дорожній патруль-6» (1) 7.00, 17.00, 19.00, 3.30 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 13.50, 17.20, 21.50 Т/с «Слід» (1) 10.00 Т/с «Повернення додому» (1) 15.35, 3.05 Щиросерде зізнання 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Нерівний шлюб» (1) 19.20, 3.50 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Операція «Ляльковод» (1) 23.20 Х/ф «Космополіс» (2)

ICTV

6.30, 7.35 Ділові факти 6.40 Факти тижня 7.40, 9.15, 13.00 Т/с «Диверсант. Кінець війни» 8.45 Факти. Ранок 12.45 Факти. День 18.45 Факти. Вечір 19.10, 0.50 Надзвичайні новини 20.05 Т/с «Винищувачі» 21.50 Т/с «Прокурорська перевірка» 23.00, 3.25 Свобода слова

Новий канал

6.00, 22.50 Т/с «Світлофор» 6.45, 7.10, 7.40, 8.45 Підйом 6.50, 19.15 Піраньї 7.30, 8.30, 19.00, 23.55 Репортер 9.00 Х/ф «Місс Конгеніальність-2» 11.10, 18.00, 20.00 Т/с «Вороніни» 13.30, 14.40 Kids Time 13.35 М/с «Качині історії» 14.50 Т/с «Друзі» 15.50 Т/с «Кадетство» 16.50 Т/с «Щасливі разом» 21.00 Ревізор-2

УТ-1

9.05 Підсумки тижня 9.45 Без цензури 10.10 Енергоблок 10.20 Т/с «Маруся. Випробування» 12.45, 19.05, 21.25 Діловий світ 13.05 Право на захист 13.25 Темний силует 13.40, 19.45 «Про життя» з А.Пальчевським 14.40 Вікно в Америку 15.20, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.25 Віра. Надія. Любов. Спецвипуск 15.35, 4.15 Життя на рівних 16.00 Х/ф «Проданий сміх» 18.45 Світ спорту 18.55 Агро-News 19.25 Останнє попередження 20.55 Офіційна хроніка 21.00, 5.25 Підсумки дня 21.35 Ток-шоу «Віра. Надія. Любов» 22.30 Книга.ua 22.55 Трійка, Кено, Секунда удачі

ВІВТОРОК, 30 КВІТНЯ

1+1

6.00 «Служба розшуку дітей» 6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.20, 4.40 ТСН 6.45, 7.10, 7.30, 8.05, 9.10 «Сніданок з 1+1» 7.25 М/ф «Бернард» 10.00, 17.10 Т/с «Величне століття. Роксолана-2» (1) 11.40, 12.40, 20.15, 21.15, 22.20 Т/с «Королева бандитів» (1) 13.40 «Не бреши мені-4» 14.45, 4.50 «Сімейні мелодрами-3» 15.45 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 16.45 «ТСН. Особливе» 23.30 Т/с «Біблія» (2)

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10 Т/с «Повернення Мухтара» 11.10, 12.20 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.20 «Судові справи» 15.10 «Сімейний суд» 16.10 Т/с «Анюта» 18.05 Т/с «Жіночий лікар» 20.00, 1.50 «Подробиці» 22.25 Т/с «Німець» (2)

СТБ

7.20, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 8.55 «Зіркове життя. Дітиактори» 9.50 «Моя правда. МастерШеф. Бій без правил» 10.50 Х/ф «Здрастуйте Вам!» 12.55 «Зважені та щасливі-2» 18.00, 22.00 Новини 20.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 21.00 «Зіркове життя. Ті, що пішли в 2012 році» 22.25 «Кохана, ми вбиваємо дітей»

ТРК «Україна»

6.00, 5.40 Срібний апельсин 6.10 Т/с «Дорожній патруль-7» (1) 7.00, 17.00, 19.00, 3.40 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 12.45, 17.20, 21.50 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Операція «Ляльковод» (1) 15.20 Щиросерде зізнання 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Нерівний шлюб» (1) 19.20 Ток-шоу «Говорить Україна» 23.25 Х/ф «Репортаж долі» (2)

ICTV

6.25, 7.40 Ділові факти 6.40 Т/с «Таксі» 7.05 Т/с «Леся+Рома» 7.50, 2.00 Провокатор 8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.10 Надзвичайні новини 10.10, 16.35 Т/с «Убивча сила» 12.30, 13.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 12.45 Факти. День 13.25, 21.50 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.40, 20.05 Т/с «Винищувачі» 18.45 Факты. Вечір 23.05 Х/ф «Дівчина з татуюванням дракона» (2)

Новий канал

6.00, 22.05 Т/с «Світлофор» 6.45, 7.10, 7.40, 8.45 Підйом 6.50, 19.15 Піраньї 7.30, 8.30, 19.00, 0.10 Репортер 9.00, 16.50 Т/с «Щасливі разом» 11.05, 18.00, 20.00 Т/с «Вороніни» 13.30, 14.40 Kids Time 13.30 М/с «Качині історії» 14.50 Т/с «Друзі» 15.50 Т/с «Кадетство» 21.00 Т/с «Кухня 2»

УТ-1

9.05, 21.00, 5.40 Підсумки дня 9.30 Шеф-кухар країни 10.20 Т/с «Маруся. Випробування» 12.45, 18.45, 21.10 Діловий світ 13.00 Ближче до народу 13.30 Віра. Надія. Любов. Спецвипуск 13.40 Останнє попередження 14.00, 19.45 «Про життя» з А.Пальчевським 15.20, 5.50 Діловий світ. Агросектор 15.25 Х/ф «Молода гвардія» 18.40 Світ спорту 19.00, 1.40 Про головне 19.25, 4.15 Сільрада 20.55 Офіційна хроніка 21.20 Соціальне шоу «Адреналін» 22.55 Трійка, Кено, Максима

СЕРЕДА, 1 ТРАВНЯ

1+1

6.05, 19.30, 23.10 ТСН 6.15, 7.05 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 8.10 Т/с «Величне століття. Роксолана-2» (1) 10.05, 11.05, 12.05, 20.00, 21.05, 22.05 Т/с «Королева бандитів» (1) 13.10 Т/с «Квіти від Лізи» 17.30 Х/ф «Іван Васильович змінює професію» (1) 23.20, 1.10 Т/с «Біблія» (2)

Iнтер

7.00, 9.10 Т/с «Мамочки» 9.00, 12.00 Новини 12.10 Т/с «Холостяк» 16.05 «Вечірній квартал» 18.05 Т/с «Жіночий лікар» 20.00, 1.45 «Подробиці» 22.25 Т/с «Німець» (2)

СТБ

8.15, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 9.50 «Зіркове життя. У полоні власного стилю» 10.45 «Зіркове життя. Зірковий епатаж» 11.40 «Кохана, ми вбиваємо дітей» 13.35 «Зважені та щасливі-2» 18.00, 22.00 Новини 20.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 21.00 «Зіркове життя. Найскандальніші розлучення 2012» 22.25 «Хата на тата»

ТРК «Україна»

6.10 Т/с «Дорожній патруль-7» (1) 7.00, 19.00, 3.35 Події 7.10, 3.55 Х/ф «К-9: Собача робота» (1) 9.10 Т/с «Інтерни» (1) 11.15 Х/ф «Коли не вистачає любові» (1) 13.00 Х/ф «Печалі-радості Надії» (1) 16.50, 19.20 Т/с «Вийшов їжачок з туману» (1) 21.30 Футбол. Ліга Чемпіонів УЄФА. 1/2 фіналу. «Барселона» (Іспанія)-»Баварія» (Німеччина) 23.50 Х/ф «Поцілунки пропащих янголів» (2)

ICTV

6.25 Т/с «Таксі» 7.15 Т/с «Леся+Рома» 8.10 Несекретні файли 9.10, 19.00 Надзвичайні новини 10.05, 16.35 Т/с «Убивча сила» 12.25 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 13.25, 21.50 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.35, 19.55 Т/с «Винищувачі» 18.45 Факти. Вечір 23.00 Х/ф «Дівчина, яка грала з вогнем» (2)

Новий канал

8.35 Х/ф «Десяте королівство 1» 10.25 Х/ф «Десяте королівство 2» 12.20 Х/ф «Десяте королівство 3» 14.15 Х/ф «Десяте королівство 4» 16.10 Х/ф «Десяте королівство 5» 18.10 Х/ф «Одинадцять друзів Оушена» 20.00 Х/ф «Дванадцять друзів Оушена» 22.25 Х/ф «Тринадцять друзів Оушена» (2) 1.05 Т/с «Таємне коло» 2.00, 2.45 Т/с «Вероніка Марс» 3.25, 4.20 Зона ночі 3.30 Українці Надія 4.25 Моя адреса-Соловки. Пастка 4.45 Зона ночі Культура 4.50 Бистроплинний сон

УТ-1

9.05, 21.00, 5.40 Підсумки дня 9.15 Агро-News 9.25 Т/с «Маруся. Випробування» 11.00 Урочисті заходи 12.00, 4.50 Д/ф «Дві столиці» 13.00, 19.45 «Про життя» з А.Пальчевським 14.10 Концертна програма «Мелодія двох сердець» 18.20, 1.20 Новини 18.35 «Я люблю тебе, Україно!». М.Поплавський 1 ч. 20.50 Мегалот 21.20 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк 22.15 Світло 22.50 Суперлото, Трійка, Кено 0.45 Док. фільм «Милість серця»

№ 17 (55) ВІД 25 КВІТНЯ 2013 РОКУ

ЧЕТВЕР, 2 ТРАВНЯ

1+1

П’ЯТНИЦЯ, 3 ТРАВНЯ

1+1

7.25, 8.30, 11.35 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 9.35, 10.35, 3.00 Т/с «Тонка межа» 12.40, 13.40, 14.40 Т/с «Королева бандитів» (1) 15.40 Х/ф «Іван Васильович змінює професію» (1) 17.40 Х/ф «Кавказька полонянка» (1) 20.00, 5.20 «Міняю жінку-7» 21.30 «Пекельна кухня-3» 23.35, 1.25 Т/с «Біблія» (2)

6.30, 19.30, 4.45 ТСН 7.05, 8.10 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 9.15, 10.15 Т/с «Тонка межа» 11.15 Х/ф «Дні Надії» (1) 13.10 «Пекельна кухня-3» 15.20 Х/ф «Кавказька полонянка» (1) 17.05 Х/ф «Любов і голуби» (1) 20.00 «Вечірній Київ» 21.50 Х/ф «Некерований» (1) 23.50, 1.40, 3.15 Т/с «Біблія» (2)

6.55, 9.10 Т/с «Мамочки» 9.00, 12.00 Новини 12.10 Т/с «Сімейний детектив» 14.00 Х/ф «Петрович» 18.05 Т/с «Жіночий лікар» 20.00 «Подробиці» 22.25 Т/с «Три дні Лейтенанта Кравцова»

6.15, 9.10 Т/с «Мамочки» 9.00, 12.00 Новини 12.10 Т/с «Нелюба» 16.15 Т/с «Анюта» 18.05 Т/с «Жіночий лікар» 20.00, 2.05 «Подробиці» 20.30 Т/с «1943» 22.25 Т/с «Холостяк»

Iнтер

СТБ

6.35, 16.00 «Все буде добре!» 8.25, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 9.55 «Зіркове життя. Зіркова прислуга» 10.55 «Зіркове життя. Зірковий бізнес» 11.50 Х/ф «Вагітний» (1) 13.35 «Зважені та щасливі-2» 18.00, 22.00 Новини 20.05 «Слідство ведуть екстрасенси» 21.05 «Зіркове життя. Оголені та знедолені» 22.25 «Кулінарна династія»

ТРК «Україна»

6.10 Т/с «Дорожній патруль-7» (1) 7.00, 19.00, 3.55 Події 7.10 Х/ф «Вілла розбрату, або Танок сонячного затемнення» (1) 8.45 Т/с «Інтерни» (1) 9.45 Т/с «Вийшов їжачок з туману» (1) 14.00, 2.30 Х/ф «Остання справа Казанови» (1) 15.45, 19.20 Т/с «Шкереберть» (1) 20.00 Т/с «Операція «Ляльковод» (1) 21.55 Футбол. Ліга Європи УЄФА. 1/2 фіналу. «Челсі» (Англія)-»Базель» (Швейцарія) 0.00 Т/с «Ґрімм. Другий сезон» (2)

ICTV

6.20 Т/с «Таксі» 7.05 Т/с «Леся+Рома» 8.05 Максимум в Україні 9.00, 19.00 Надзвичайні новини 10.00, 16.30 Т/с «Убивча сила» 12.20 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 13.25, 21.50 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.35, 19.55 Т/с «Винищувачі» 18.45 Факти. Вечір 23.00 Х/ф «Дівчина, яка підривала повітряні замки» (2) 1.50 Несекретні файли

Новий канал

8.35 Х/ф «Одинадцять друзів Оушена» 10.25 Х/ф «Дванадцять друзів Оушена» 13.05 Х/ф «Тринадцять друзів Оушена» 15.30 Х/ф «Смертельна зброя» 18.00 Х/ф «Смертельна зброя 2» 20.15 Х/ф «Смертельна зброя 3» 22.50 Х/ф «Смертельна зброя 4» (2) 1.15 Т/с «Таємне коло» 2.15, 3.00 Т/с «Вероніка Марс»

УТ-1

9.05, 21.00, 5.40 Підсумки дня 9.20 Т/с «Маруся. Випробування» 12.25 Православна енциклопедія 13.10 Х/ф «Два бійці» 14.40, 19.45 «Про життя» з А.Пальчевським 15.40, 18.00 Про головне 16.10 Концертна програма «Разом співаймо, друзі мої!».М.Грицкан 18.20, 1.20 Новини 18.30 «Я люблю тебе, Україно!». М.Поплавський 2 ч. 19.35 Останнє попередження 21.20 Концертна програма «Крила мрій моїх». І.Бобул 22.50 Трійка, Кено, Максима 0.50 Док. фільм «Коло радості» 1.30 Д/ф «Зроблено в Голлівуді» 2.20 ТелеАкадемія

Iнтер

СТБ

6.40 Х/ф «Коханий за наймом» (1) 8.40 Х/ф «Надійний засіб» (1) 16.40, 18.10 Х/ф «Службовий роман» (1) 18.00, 22.00 Новини 20.00, 22.35 «Холостяк-3»

ТРК «Україна»

6.00, 5.45 Срібний апельсин 7.00, 19.00, 3.35 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 15.50, 21.50 Т/с «Слід» (1) 10.00 Т/с «Шкереберть» (1) 13.45 Х/ф «А як же серцю бути» (1) 18.00 Т/с «Нерівний шлюб» (1) 19.20, 3.55 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Операція «Ляльковод» (1) 23.25 Т/с «Мент у законі-3» (2)

ICTV

6.30 Т/с «Таксі» 7.15 Т/с «Леся+Рома» 8.10 Стоп-10 9.05, 19.00 Надзвичайні новини 10.00, 16.35 Т/с «Убивча сила» 12.25 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 13.30, 21.50 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.40, 19.55 Т/с «Винищувачі» 18.45 Факти. Вечір 23.00 Х/ф «Еквілібріум»

Новий канал

5.15 Служба розшуку дітей 5.20 Т/с «Полювання на монстрів» 6.25 Т/с «Тру Джексон» 8.00 Х/ф «Смертельна зброя» 10.05 Х/ф «Смертельна зброя 2» 12.20 Х/ф «Смертельна зброя 3» 15.00 Х/ф «Смертельна зброя 4» 17.40 Х/ф «Матриця» 20.20 Х/ф «Матриця-2: Перезавантаження» 23.05 Х/ф «Матриця-3: Революція» (2) 1.30 Т/с «Таємне коло» 2.30, 3.15 Т/с «Вероніка Марс» 3.55 Зона ночі 4.00 Драй Хмара останні сторінки 4.25 Зона ночі Культура 4.30 Обожнювана

УТ-1

9.05, 21.00, 5.40 Підсумки дня 9.20 Т/с «Маруся. Випробування» 12.20 Останнє попередження 12.45 Х/ф «Чекай на мене» 14.20 Театральні сезони 15.10 Х/ф «Повітряний візник» 16.30 Про головне 16.50 Концертна програма А.Демиденка «На відстані душі» 18.20, 1.20 Новини 18.40 Концертна програма А.Демиденка «На відстані душі» (продовження) 21.15 Концертна програма «Єдності дай, Боже, нам усім». І.Попович 22.55 Трійка, Кено, Секунда удачі 0.35 Док. фільм «Ті, які бачать серцем» 1.35 «Нащадки» з Н.Рибчинською та К.Гнатенком 2.30 ТелеАкадемія 3.30 Хіт-парад «Національна двадцятка» (із сурдоперекладом) 4.50 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк

МЕНЩИНА

СУБОТА, 4 ТРАВНЯ

1+1

6.00 «Ремонт +» 6.10 Х/ф «Скільки важить кохання» (1) 8.00 «Світське життя» 9.00 «Хто там?» 10.15 М/ф «Енгрі Бердс» 10.20, 10.45 М/с «Чіп і Дейл» (1) 11.05, 4.05 «Світ навиворіт-4: В’єтнам» 12.05 «Тачки» 12.35, 20.00 «Великі перегони» 14.40 Х/ф «Крихітка з Беверлі-Хіллз-3: Віва ла Ф’єста» (1) 16.35 «Вечірній Київ» 18.30 «Розсміши коміка-3» 19.30, 4.50 ТСН 22.10 Х/ф «Іскри з очей» (1)

Iнтер

7.05 Т/с «Три дні Лейтенанта Кравцова» 10.55 Х/ф «Петрович» 13.00 Сходження Благодатного Вогню. Трансляція з Єрусалима 15.00, 4.10 Інтерв’ю з Патріархом Московським і всея Русі Кирилом 15.20 Д/ф «Сильніше смерті. Молитва» 16.15 Т/с «У саду чи в городі» 20.00 «Подробиці» 20.30 Х/ф «Ніч довжиною у життя» 22.30 В. Кличко-Ф. П’янета. Великий бокс на «Інтері». Прямий ефір 1.30 Великоднє богослужіння. Пряма трансляція

СТБ

6.55 «Караоке на Майдані» 7.50 «Їмо вдома» 8.50 «Хата на тата» 10.50 «Холостяк-3» 14.35 «Як вийти заміж з Анфісою Чеховою» 15.45 Х/ф «Службовий роман» (1) 19.00 «Україна має талант!-5» 21.15 «Моя правда МастерШеф. Без вини винна» 22.20 «Україна має талант!-5» Підсумки голосування 22.45 Х/ф «Дозвольте тебе поцілувати» (1)

ТРК «Україна»

6.00, 5.40 Срібний апельсин 7.00, 19.00, 3.50 Події 7.10 Х/ф «К-911» (1) 9.00 Т/с «Інтерни» (1) 10.00 Таємниці зірок 11.00 Найкращий кухар на селі-2 12.00, 4.10 Х/ф «А як же серцю бути-2» (1) 14.00 Х/ф «Полуничний рай» (1) 18.00, 19.20 Т/с «Яблуневий спас» (1) 22.15 Х/ф «На все життя» (1)

ICTV

6.40 Х/ф «Еквілібріум» 8.40 Зірка YouTube 9.45 Дача 10.25 Квартирне питання 11.15 За кермом 11.40 Дивитися всім! 12.20 Т/с «Винищувачі» 14.00 Х/ф «Бермудський трикутник» 15.50 Х/ф «Викрадачі картин» 17.45 Максимум в Україні 18.45 Факти. Вечір 19.00 Х/ф «Кілери» 20.55 Х/ф «Таксі»

Новий канал

12.00 Уральські пельмені 13.40 Люди ХЕ 14.00 Нереальна історія 14.40 Файна Юкрайна 15.15 Т/с «Щасливі разом» 17.50 Х/ф «Васабі» 19.45 Х/ф «Таксі 4» 22.00 Хто зверху?-2

УТ-1

9.05 Життя на рівних 9.20 Армія 9.35 Ток-шоу «Конкуренти Злати Огнєвич» 10.15 Х/ф «Проданий сміх» 12.45 В гостях у Д.Гордона 13.50 Концерт «Україна. Голос. Душа» 15.55 Футбол. Чемпіонат України. Прем’єр-ліга. «Іллічівець» (Маріуполь)»Шахтар» (Донецьк) 17.50 Золотий гусак 18.35 Микола Мозговий-майстер клас: «Жити...» 20.50 Мегалот 20.55 Служба розшуку дітей 21.00 Підсумки дня 21.15 Без цензури 21.50 Кабмін: подія тижня 22.00 Українська пісня 22.45 Суперлото, Трійка, Кено 22.55 ВЕЛИКОДНІ БОГОСЛУЖІННЯ

НЕДІЛЯ, 5 ТРАВНЯ

1+1

6.00 Х/ф «Іскри з очей» (1) 7.50 Мультфільм (1) 8.10 «Ремонт +» 9.00 Лотерея «Лото-забава» 10.10, 10.35 М/с «Чіп і Дейл» (1) 11.00 «Неділя з Кварталом» 12.00 «Смакуємо» 12.30, 20.00 «Голос країни-3» 14.55 Х/ф «Next. Наступний» 19.30, 5.30 ТСН 22.30 «Світське життя» 23.30 «Що? Де? Коли? Зіркові війни»

Iнтер

6.35 В. Кличко-Ф. П’янета. Великий бокс на «Інтері» 9.30 «Школа доктора Комаровського» 10.05 «Орел і Решка» 11.05, 2.35 Д/ф «Великдень» 12.00 Т/с «Сімейний детектив» 14.50, 3.30 Т/с «Анна Герман» 20.00 Подробиці 20.30 Х/ф «Пізнє кохання» 22.30, 1.55 Т/с «Нелюба»

СТБ

6.25 Х/ф «Недільний тато» (1) 7.55 «Їмо вдома» 8.55 «Кулінарна династія» 10.50 «Караоке на Майдані» 11.50 «Зіркове життя. Ті, що пішли в 2012 році» 13.50 «Зіркове життя. Найскандальніші розлучення 2012» 14.50 «Зіркове життя. Оголені та знедолені» 15.45 «Україна має талант!-5» 19.00 «Битва екстрасенсів» 20.00 Х/ф «Будинок маляти» (1) 23.50 Х/ф «Коханий за наймом» (1)

ТРК «Україна»

6.00, 5.55 Срібний апельсин 6.50 Події 7.10 Найрозумніший 9.00 Ласкаво просимо 10.00 Герої екранів 11.00 Т/с «Дорожній патруль-7» (1) 14.00 Х/ф «Карусель» (1) 16.00, 20.00 Т/с «Кохїання Надії» (1) 19.00, 3.45 Події тижня 21.00 Т/с «Інтерни» (1) 23.00 «Великий футбол»

ICTV

6.40 Квартирне питання 7.35 Анекдоти по-українськи 7.55 Дача 8.35 Основний інстинкт 9.05 Дивитися всім! 10.25 ОлімпіЛяпи 11.30 Козирне життя 12.00 Мульт особистості 13.15 Х/ф «Викрадачі картин» 15.10 Х/ф «Кілери» 16.55 Х/ф «Таксі» 18.45 Факти. Вечір 19.00 Х/ф «Ейс Вентура. Розшук домашніх тварин» 20.45 Х/ф «Ейс Вентура. Коли природа кличе» 22.35 Т/с «Таксі» 0.00 Х/ф «Дівчина моїх жахіть» (2) 2.05 Х/ф «Рок-н-рольник» (2)

Новий канал

6.50 Парад рад 7.45 Церква Христова 8.00 Х/ф «Уривки» 9.45 М/с «Пінгвіни з Мадагаскару» 10.00 М/ф «Скубі Ду і Легенда про вампіра» 11.45 Педан-Притула Шоу 13.10 Хто зверху?-2 15.10 Т/с «Щасливі разом» 16.35 Х/ф «Васабі» 18.35 Х/ф «Таксі 4» 20.45 Х/ф «Леон-кілер» (2) 23.00 Х/ф «Нікіта» 1.00 Т/с «Вероніка Марс» 2.35, 3.10 Зона ночі 2.40 Тб про ТБ 3.15 Іван Мазепа 4.15, 4.50 Зона ночі Культура

УТ-1

8.00 ВЕЛИКОДНІ БОГОСЛУЖІННЯ 13.00 «Великдень» 13.55 Крок до зірок 14.50 Маю честь запросити 15.45 Шеф-кухар країни 16.50, 2.10 Караоке для дорослих 17.40 Концерт «Мамо, рідна і кохана» 19.45 Концертна програма «Святкова Великодня» 21.00, 1.20 Підсумки тижня 21.45 Точка зору 22.10, 2.45 Фольк-music 22.55 Трійка, Кено, Максима 23.10 Ера здоров’я 23.35 Олімпійський виклик 23.55 Ток-шоу «Дружина»


МЕНЩИНА

7

№ 17 (55) ВІД 25 КВІТНЯ 2013 РОКУ

ГУМОР

КАЛЕНДАР

ПОГОДА

«Додати в алкоголіки»

Свята та пам’ятні дні

На вихідних у районі буде дощ

Підготувала Ольга Болва

25 квітня, четвер

28 квітня, неділя

rp5.ua

На дискотеці студент зомліває, до нього підбігають люди, навколо паніка, лемент: - Принесіть води! Води! Студент піднімає голову і зі всіх сил кричить: - І шматочок хліба!

Всесвітній день боротьби проти малярії

Всесвітній день охорони праці

Субота, 27 квітня

Неділя, 28 квітня

Ранок: від +12°С до +17°С. Хмарно. Вітер 5 м/с.

Ранок: від +15°С до +18°С. Дощ. Вітер 3 м/с.

Вечір: від +25°С до +20°С. Невеликий дощ. Вітер 6 м/с.

Вечір: від +19°С до +12°С. Дощ. Вітер 4 м/с.

Фаза місяця: повний місяць

Фаза місяця: повний місяць

Нова соціальна мережа «Бабці на лавці». Основні кнопки: - «Обговорення». - «Додати в наркомани». - «Додати в шлюхи». - «Додати в алкоголіки». Батьки часто ставили Сергійка в кут. Вони не хотіли, щоб гості бачили діру в стіні. - Паш, слухай – у тебе ж прізвище Чорний? - Ну так… - Назви сина Плащем! Прикинь, в школі: “Чорний Плащ, до дошки!”.

Міжнародний День ДНК 26 квітня, п’ятниця Міжнародний день інтелектуальної власності Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Всесвітній день поріднених міст Вербна неділя 29 квітня, понеділок Міжнародний день танцю 1 травня, середа Свято Весни і Праці

(Данія, Швеція, Італія, Франція, Німеччина, 2012)

- Привіт. Говорити можеш? - Так, з трьох років. У школі вчителька запитує: - Діти! Хто з ваших родичів самий старший у родині? Вовочка: - Пра – пра – пра – пра – прабаба! - Так не буває! - Бу – бу – бу – бу – бу – буває! Сьогодні вдень прийшла смс: «Я живу в будинку на проти, давай познайомимося». Я відповів, що живу навпроти моргу і мене лякають такі знайомства.

Дата: 26, 27, 28 квітня. Час: 20:00. Місце: ЦКДМ (кінотеатр). Ціна квитка: 5 грн.

Квасоля з капустою у томатному соусі Інгредієнти: квасоля біла – 2 скл., капуста – 200 г, цибуля – 1 шт., олія – 2 ст.л., соус томатний – 4 ст.л., лавровий лист – 2 шт., сіль за смаком.

АФІША Романтична комедія «Кохання – це все, що тобі потрібно»

РЕЦЕПТ

Музичний проект соліста ВІА «Синяя птица» Володимира Преображенського Дата: 25 квітня. Час: 19.00. Місце: Чернігівський драматичний театр. Ціна квитка: 80-160 грн. Час виїзду: 17.15. Попередній запис та довідки за телефоном 3-18-48.

«Квітковий вернісаж» Виставка робіт із атласних стрічок та канзаши гуртка «Планета натхнення» села Гусавка Дата: щодня, окрім суботи, до 15 травня. Місце: районна дитяча бібліотека. Вхід: безкоштовно

Спосіб приготування: Дрібну білу квасолю замочити на ніч. Зранку відварити до готовності. Цибулю почистити, порізати кубиками, підсмажити на олії до напівготовності. Капусту пошинкувати тоненько і відварити до готовності в підсоленій воді. Відцідити. Додати до цибулі і просмажити 3-4 хвилини. Додати квасолю, томатну пасту, лавровий лист. Прогріти ще 3-4 хвилини. Посолити за смаком. Вийняти лавровий лист. Смакує як в гарячому, так і в холодному вигляді.

СУДОКУ Михайло Ющенко, м. Мена Розставте числа від 1 до 16 так, щоб по вертикалі, горизонталі та діагоналі сума чисел складала 34.

6 7 2 1 5 9 8 3 4

ЩО ПОЧИТАТИ?

«Куджо» Стівена Кінга Оксана Буйна

На прийомі терапевта. Пацієнт: - Доктор, по правді кажучи, я не вірив, що ліки, які Ви мені виписали допоможуть. Але допомогло. Ви просто чарівник. Терапевт: - По правді кажучи, чарівник - аптекар. Я Вам помилково дав бланк на якому ручку розписував. Я прийшов до банкомату, Думав, що зніму зарплату Сунув картку - а нема! Підманула, підвела! Під час перехідного віку в Буратіно на обличчі з’явились опеньки. - Вовочка, ти уроки зробив? - Ні - А чому тоді вже ліг спати? - Менше знаєш, міцніше спиш! - Лікарю, у мене гарний настрій, я хочу ходити по кафешках, барах, магазинах і купувати все, що мені подобається! Що зі мною? - Це у вас зарплата. Це пройде...

Стівен Кінг - американський прозаїк, представник так званої «літератури жахів», трилеру. Вважається одним з найуспішніших авторів США, його книги стають бестселерами, загальний тираж на сьогодні перевищив понад 100 мільйонів примірників. Велика кількість їх екранізована. Письменник неодноразово ставав лауреатом престижних премій, як у США, так і в Європі. Твори Стівена Кінга - поєднання протилежних за характером жанрів: фантастики, детективу, жахів, містики, філософської алегорії, притчі тощо. Роман «Куджо» був написаний у 1981 році. Історія ця починається з того, як у кімнаті 4-літнього хлопчика Теда у шафі з’являється чудовисько… Також ця історія починається з ремонту машини, коли батьки малого Теда знайомляться із сім’єю Кемберів, у котрих теж є син, але старший. Починається з появи великого пса-сенбернара Куджо, найдобрішої собаки у світі. З кролика, що втікає, і кажана, хворого на сказ. Починається зі зради, розкаяння, майже втраченого почуття і мстивого коханця. І з лотерейного білету. І зі «Слів від чудовиськ для Теда». І з прощання на вокзалі. З кривавого вбивства людини твариною. З телефонної розмови. Починається, врешті-решт, з невірно прийнятого рішення. Починається з машини, що заглохла на подвір’ї пустого будинку, який знаходиться далеко за містом. Починається із зустрічі маленького хлопчика з «чудовиськом із шафи», і з зустрічі безпомічної жінки з найдобрішим у світі сенбернаром Куджо, хворим на сказ… Тут, у розпал літа, під час шаленої спеки, мати з сином будуть з надією чекати на допомогу і боротися… Тут починається ця історія, тут продовжуватиметься два довгих дні, тут і закінчиться. Запитуйте роман «Куджо» та інші твори Стівена Кінга в районній бібліотеці.

Правильне рішення буде надруковане у наступному номері

Правильне рішення судоку, яке було опубліковане у минулому номері

ПРЯМА ЛІНІЯ У вівторок, 30 квітня, з 8.00 до 9.00 пряму телефонну лінію з жителями району проведе начальник районного відділу статистики Олена Григорівна Таран, тел.: 3-15-39.

ЗАКОНОДАВСТВО

За несплачені борги можуть арештувати транспортний засіб Начальник відділу державної виконавчої служби районного управління юстиції В’ячеслав Черниш Одним із заходів примусового виконання рішень законодавство визначає звернення стягнення на кошти та інше майно боржника. Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні та примусовій реалізації. Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника. У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей стягнення звертається також на належне боржнику інше майно, зокрема на транспортні засоби. Щодо осіб, які є власниками транспортних засобів і мають несплачені борги може бути застосоване затримання транспортного засобу працівниками ДАІ.


8

№ 17 (55) ВІД 25 КВІТНЯ 2013 РОКУ

МЕНЩИНА

ВІТАННЯ

РЕКЛАМА

Готель «Десна», 3-й поверх

Солярій - Парафінотерапія - Цукрова депіляція Нарощення нігтів - Манікюр - Педікюр - Перукар Візажист - Стиліст - Професійний фотограф Лише професійна косметика, ціни доступні, затишна атмосфера, гнучкий графік роботи, професійні консультації по солярію безкоштовно Вул. Червоноармійська, 1 (2-й поверх побуткомбінату) 8:30-18:00, щодня. Тел.: 3-32-81, 093-085-11-05, 095-465-54-36

ТОВАРИ І ПОСЛУГИ Нерухомість Продам 3-кімнатну квартиру в центрі м.Мена, з ремонтом, частково меблі. Тел.: 066-431-79-56, 063-988-40-18 Продам земельну ділянку під забудову, 10 соток. Є сарай, погріб, літня кухня, фундамент 10х10м. Нахалівка. Тел. 095-138-02-25

Доступні ціни Тел.: 097-888-61-83, 066-933-31-55, 093-621-13-12

ВИРОБИ З ДЕРЕВА

Вікна з дерева зі склопакетом - знижка 30%, двері, дверні коробки, віконні та балконні рами, туалети. Тел.: 066-204-95060, 2-18-53

Нехай у серці розкошує літо І соняхом квітує золотим. Хай постійний успіх, радість і достаток Сипляться на Вас, немов вишневий цвіт. Хай життєвий досвід творить з буднів свята, А Господь дарує довгихдовгих літ. Колеги

Як передплатити газету?

Продам “ВАЗ-2107”, 2002 р. в.. Російська збірка. Тел. 099-6177982 Продам дитячий візок, зима-літо від 0 до 3-х років, для дівчинки, у хорошому стані. Ціна - 600 грн. (+ матрац у подарунок). Тел. 093-353-29-02 Одяг Продам два літніх плаття недорого. Розмір 42-44. Тел. 067-226-26-15 Продам нарядне довге шифонове плаття, можна на випускний. Тел. 050-185-31-36

Спиляю непотрібні дерева у господарстві. Попиляю дрова. Тел.: 2-22-16, 066-560-50-91 Лінолеум - Сантехніка - Насосне обладнання Все для ванної кімнати - Оприскувачі - Агроволокно Плівка поліетиленова - Пластикові ємності

Виконаємо внутрішні будівельні роботи (гіпсокартон, стяжка, шпаклівка, електрика та інше). Тел. 063-792-19-80

Електроінструменти - Лако-фарбова продукція Садово-городній інвентар - Метизи Настінні годинники

Як опублікувати рекламу в газеті?

Тел.: 3-10-83, 050-085-43-41

Щоб опублікувати рекламу в газеті «Менщина», потрібно звернутися до відділу реклами редакції.

Менська районна газета «Менщина» Реєстраційне свідоцтво: серія ЧГ № 513-162 ПР від 05.04.2012 р. Засновник Лавський С.В.. Видавець ФОП Скиба А.О. Редактор Сергій Лавський День виходу – четвер

Нехай цвітуть під небом синьооким Ще довго-довго дні й літа, А тиха радість, чиста і висока Щоденно хай до хати заверта. Бажаємо здоров’я, сонця у зеніті, Любові, доброти і щастя повен дім,

Продам кормовий буряк. Тел. 066-791-18-11

Послуги

Продається місце для реклами (ціна - від 32 грн) Тел. (04644) 5-01-52

Ви - відповідальна та сумлінна у ставленні до своїх обов’язків людина. Завдяки активній життєвій позиції здобули повагу та авторитет у колективі. Бажаємо Вам у доброму здоров’ї, злагоді з людьми і рідним колективом жити довго та щасливо.

РЕДАКЦІЙНІ ОГОЛОШЕННЯ

Продам “ВАЗ-21074”, російська збірка, 2007 р. в., синього кольору, пробіг - 41тис., ціна - 30 тис.грн., торг. Тел. 097-769-36-92

Кримський ракушняк без посередників

Михайло Петрович Гордієнко

Господарство, техніка

Транспорт

Продаю

Ювілейний День народження 24 квітня відзначив житель Мени, працівник відділу освіти Менської РДА, хороша, щира, порядна людина

Вартість місця для реклами в газеті «Менщина»: - 1 кв. см – 1 грн. - стандартний рекламний блок (візитівка 8х5 см) – 40 грн. При періодичному розміщенні 4-х і більше рекламних блоків – знижка 20%.

Адреса: 15600, Україна, Чернігівська обл., м. Мена, вул. Червоноармійська, 23. Телефони: (04644) 5-01-52, (094) 990-31-52. Факс: (04644) 3-15-55. Емейл: admin@menshchyna.info Сайт: menshchyna.info

Щоб передплатити газету «Менщина», потрібно звернутися до листоноші, поштового відділення або завітати до редакції. Вартість передплати (з доставкою): на місяць – 6,52 грн,

на півроку – 36,27 грн,

на три місяці – 18,96 грн,

на рік – 71,34 грн.

Як купити газету? Газету «Менщина» можна купити у таких торгових точках міста: – редакція газети «Менщина» (вул. Червоноармійська);

– фотостудія «Фото-цифра» (вул. Червона Площа); – Троїцький базар; – магазин №2 (вул. Воровського); – магазин №6 (вул. Сидоренка); – магазин №8 (вул. Леніна); – магазин «У Миколи» (вул. Шевченка); – магазин «Лотос» (вул. Червоноармійська); – магазин «Ніагара» (вул. Жовтнева); – магазин «Маркет» (вул. Червона Площа); – магазин «Продукти» (вул. Жовтнева); – магазин «Орхідея» (вул. Шевченка); – магазин «Злагода» (вул. Радянська); – магазин «Світ» (вул. Жовтнева); – магазин «Ваш Майстер» (вул. Червона Площа); – магазин «Хуторок (вул. Урицького); – магазин «Авангард» (вул. Жовтнева); – магазин «Каскад» (вул. Леніна); – магазин «Смак» (вул. Леніна); - магазин «Віктан» (вул. Шевченка); - магазин «Промінь» (вул. Гоголя); - магазин «Продукти» (вул. 40 років Жовтня); - магазин «Продукти» (вул. 1 Травня); - аптека ім. В. І. Смирнова (вул. Суворова).

Також газету можна придбати у кожному поштовому відділенні району. Рекомендована ціна - 1,50 грн.

Газета набрана і зверстана в редакції газети «Менщина», віддруковано на поліграфічній базі ПАТ «ПВК «Десна», м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62. Друк офсетний. Обсяг – 2 друковані аркуші. Тираж 912 примірників. Індекс – 68016.

«Менщина» № 17 (55) від 25.04.2013  

Менська районна газета

«Менщина» № 17 (55) від 25.04.2013  

Менська районна газета

Advertisement