__MAIN_TEXT__

Page 1

№ 15 (53) ВІД 11 КВІТНЯ 2013 РОКУ

МЕНСЬКА РАЙОННА ГАЗЕТА

«Теплицями Мена займається дуже слабо»

РЕКОМЕНДОВАНА ЦІНА 1,50 ГРН

Сім’я Дробишів: «Ми скрізь разом - і вдома, і на роботі»

СТОР. 2

СТОР. 4

ОПИТУВАННЯ

Чому Ви читаєте «Менщину»? Дмитро Михайленко

Ми вирішили дізнатися у вас, шановні читачі, чому ви вже цілий рік читаєте нашу газету, які теми для вас є найбільш цікавими та що "Менщині" потрібно змінити чи започаткувати у своїй роботі. Дякуємо всім, хто брав участь у опитуванні, за щирість та відверті відповіді.

ЮРІЙ СТАЛЬНИЧЕНКО - ЗАСТУПНИК МЕРА: - «Менщина» відрізняється іншим ракурсом у викладенні інформації завдяки колективу, який складається з молодих людей. Я «Менщину» передплачую і коли йду забирати газету з поштової скриньки, передчуваю, що отримаю цікаву та корисну інформацію про життя нашого міста та району. Іноді буває таке, що газета допомагає в поточному житті міськради; завдяки деяким публікаціям вносив поправки в свою роботу, для того, щоб менянам жилося краще.

ВІРА НОВИК - ПРИВАТНИЙ НОТАРІУС: - «Менщина» мені подобається. Насамперед тим, що вона у своїй роботі охоплює багато сфер життя. Цікаво почитати про людей молодих та середнього віку, у газеті є багато цікавої інформації. Мені особисто у «Менщині» подобається рубрика «Опитування» через те, що на цікаві запитання відповідають люди різного віку та різних професій. Газета така, яка вона є на сьогоднішній день, для мене найкраща, нічого змінювати не потрібно, а лише й надалі працювати у тому ж дусі. Успіхів вам!

ОЛЕНА КЛИМЕНКО, ІРИНА ГОРБАЧ, ТЕТЯНА КОВАЛЬОВА, НАТАЛІЯ ДОМАЩЕНКО - ФАХІВЦІ ІЗ СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ МЕНСЬКОГО РАЙОННОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ: - У «Менщині» цікаві опитування, читаю залюбки. Вітаю з річницею та бажаю успіху колективу газети. - З газети можна дізнатися про заходи, які проводилися в районі, і на яких не було змоги потрапити. - Читаю «Менщину», бо там моя кума анекдоти гарні пише. І на сайті «Менщини» також багато чого цікавого є почитати. - Газета цікава, пишуть про новини нашого району, про цікавих людей. Приємно побачити своїх знайомих на сторінках газети.

ЮРІЙ МАКУХА, ВІТАЛІЙ РАК, АНДРІЙ КАРМА, СЕРГІЙ КОНДРАТІЙ - СЛУЖБОВЦІ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ: - Статті цікаві, про події в районі читаю, оголошення також дуже корисні бувають. Буває, що у «Нашому слові» нема такого, що у «Менщині» є, гарно працюєте. - Газета нова, хочеться, щоб вона була більш критичною до влади, показувала все у правдивому світлі, без підлабузництва до чиновників. - Хочеться більше статей про спортивні події та інформації про спортивні досягнення нашого району. Наприклад, чому Фесюн обіцяв і не зробив хокейний майданчик. - У місті є багато проблем, на які потрібно за допомогою такої незалежної газети, як ваша, звертати увагу місцевої влади, щоб не думали, що люди нічого не помічають.


2

№ 15 (53) ВІД 11 КВІТНЯ 2013 РОКУ

МЕНЩИНА

КОЛОНКА РЕДАКТОРА

ГОСПОДАРСТВО

Нам рік

Олександр Андрійченко: «Теплицями Мена займається дуже слабо»

Сергій Лавський

Доброго дня, шановні читачі!

Дмитро Михайленко

Нам рік. Газета “Менщина” вперше вийшла у світ 14 квітня 2012 року, якраз у переддень Пасхи. Під словом “нам” я маю на увазі не лише редакційний колектив, а й вас, шановні читачі. Адже як було написано ще в першому номері, ця газета існує для читачів і завдяки читачам. Наразі у нашій спільноті майже тисяча сімей, які щотижня читають “Менщину”. Звісно, при нинішній вартості газети і розмірі тиражу «Менщині» доводиться існувати на межі фантастики. Але ж вона існує і розвивається. Ми щодня доводимо, що можна і потрібно працювати професійно і чесно, не продаватися політикам, не рекламувати шахраїв, не “прогинатися” перед сильнішими і не йти на компроміси з совістю... У результаті нам не лише не соромно за свою роботу, але і є чим похвалитися. Оскільки у роботі стараємося уникати загальних фраз і говорити конкретно, тож і зараз будемо дотримуватися цього принципу. За рік ми випустили у світ 53 номери газети. Завдяки рубриці “Люди Менщини” знайомилися з новими людьми або відкривали для себе заново “старих”. За рік героями цієї рубрики стало більше двадцяти чоловік. Ще стільки ж особистостей показали нам рубрики “Вчителі Менщини” та “Лікарі Менщини”. Щоб краще роздивитися шлях у майбутнє ми старалися дослідити наше минуле. І в результаті для рубрики “Історія Менщини” було підготовлено близько 15 матеріалів. Не забували знайомитися з досвідом людей, як живуть за кордоном Менщини. Для однойменної рубрики було підготовлено також близько 15 матеріалів. І це лише ключові рубрики. Усі новини й історії, які з’явилися на сторінках “Менщини”, порахувати вже досить непросто. Ми старалися, щоб кожен матеріал був живим - написаним від серця і з розумом. Керуючись цим принципом Надія Дятел розповідала душевні історії про людей, Наталія Карпенко знайомила нас з освітянами Менщини, життя за кордоном нашого району тримала під контролем Юлія Максименко. Роксолана Осєдач, Тетяна Слабченко, Оксана Вербицька та Володимир Лавський привносили в газету сучасне, прогресивне світобачення. Сергій Трегубенко аналізував політичні процеси. Світлана Плющ просто і доступно розповідала про економічні та підприємницькі питання. Дмитро Михайленко знаходив позитив практично у будь-якій темі. Олексій Мороз знайомив нас із цікавими людьми і місцями, Юлія Ющенко - з історією нашого краю. Над задачею, як зробити так, щоб у наших дітей було щасливе життя, працювала Олена Майстренко. І це ще не всі автори, які назавжди вписали свої імена в історію “Менщини”, і, сподіваюся, принесли щось хороше і у ваше життя. Не існувала б газета без дизайнерів і верстальників Марини Скоробагатько, Ольги Болви, Віталія Плюща і без усього колективу друкарні “Домінант”. Дуже важливу роль в житті газети зіграли люди, з рук яких ви щотижня отримували “Менщину”: листоноші та продавці торгових закладів. І звісно ж проект не існував би без його співзасновників: Анатолія і Віктора Скиб та Віктора Захарченка... Отож це наше спільне свято. З Днем народження вас, шановні жителі Менщини!

Вирощує плантації розсади прямо у хаті. Має колекцію з 300от сортів помідорів. Взагалі не купує овочів у магазині. Знайомтесь - чоботар, який любить городину більше за чоботи, Олександр Андрійченко. "Менщина" запитала Олександра про особливості раннього вирощування овочів у теплиці - коли і як ставити теплицю, як правильно доглядати за городиною, які сорти він рекомендує та скільки коштуватиме теплиця її власнику.

БУЛО "ТАБУ" НА ПОМІДОРИ - Колись у Мені було "табу" на помідори. Люди думали, що у нас вони рости просто не будуть. Час показав, що якщо з розумом займатися, то можна мати гарний врожай не лише помідорів, а й таких традиційно південних культур, як кавуни та дині. Головне, знати гарний сорт та як за ним доглядати. На мою думку, Мена дуже слабо займається теплицями, у Центральній та Західній Україні це відбувається набагато сильніше, - розмірковує Олександр.

ЧАС ВСТАНОВЛЮВАТИ - Зараз теплицю саме час ставити. День побільшав, температура піднялася для городини почалися сприятливі умови. Якщо стаються приморозки, то в теплицю я ставлю електрообігрівач. Встановлювати теплицю потрібно із заходу на схід в довжину, для рівномірного освітлення. Місце, де стоятиме теплиця, повинно бути і не вітряним, і без затінку. Затінок потрібен лише тоді, коли вирощують квіти.

РОЗМІР І ЦІНА - У мене теплиця розбірна, заводська, купив через інтернет за тисячу гривень.

У хату Олександра Андрійченка весна прийшла вже давно Розмір середній - 6 на 3 метри. Такої теплиці вистачає на звичайну родину з 4-5 чоловік. А ще можна зробити теплицю самостійно з дерева , так обійдеться значно дешевше, десь гривень 200-300.

ПРО РОЗСАДУ ТА УЛЮБЛЕНІ СОРТИ - Висіяв насіння у лютому - спочатку перець, потім баклажани, потім помідори. У теплицю розсаду буду висаджувати на цьому тижні, а на відкритий грунт тоді, коли загроза приморозків мине. Маю 300 сортів помідорів, щорічно використовую близько 40, щось постійно змінюю. Мій улюблений Міс Америка та Загадка. З перцю - Італійський чобіт, Ізумруд, Інгрід. З баклажанів - Чорний красень, Геліус. У роботі використовую і наше насіння, і голландське, і японське.

ПРО ДОБРИВА - Найкраще городину підживлювати курячим послідом; його потрібно розбавити у воді в пропорції 1 кілограм посліду на 10 літрів води, дати постояти три дні, щоб не спалити рослини, і можна викорис-

товувати. Хоча можна купити готовий концентрат, який продається в магазинах, його розводять водою і відразу використовують.

ПРО ПОЛИВ - Щоб зекономити час, воду і власне здоров'я, я рекомендую встановлювати систему крапельного зрошення рослин. При такій системі вода використовується раціонально, і рослина отримує ідеальне зволоження. Коштує така система для теплиці 3 на 6 метрів близько 400 гривень. Вона проста і в установці, і у використанні.

КОЛИ ОЧІКУВАТИ НА ВРОЖАЙ? - У теплиці вже у травні можна мати перший врожай помідорів та перцю. На грунті - у червні. Я вже й не пам'ятаю, коли востаннє купував овочі в магазині. Зазвичай вистачає свого, вирощеного власноруч. У минулому році надавили 100 літрів томатного соку, дітям вітаміни на зиму - вже весь випили.

ЧОТИРИ ВРОЖАЇ НА РІК - Якщо серйозно займа-

тися теплицями: правильно будувати, опалювати та освітлювати, то з них можна жити, якщо, звісно, мати ринок збуту вирощеної продукції. Наприклад, до мого знайомого тепличника покупці приїжджають прямо додому, купують на місці, нікуди їхати не треба. Зараз у нашому регіоні сприятливі умови для цього бізнесу. При комерційному підході в теплицях можна мати чотири врожаї на рік.

ТЕПЛИЦЮ - В КОЖЕН ДІМ! Коли жив у п'ятиповерхівці, то в мене було 300 вазонів квітів. Вирощував їх для себе, тоді ще ніхто квітами не торгував, лише мінялися. Люблю працювати з рослинами, більше ніж з чоботами, усміхається Олександр. Займатися рослинництвом дуже цікаво - постійно з'являються нові сорти, нові технології, постійно можна вдосконалюватися. Вважаю, що теплиця повинна стояти у кожному домашньому господарстві, від неї лише прибуток, збитків бути просто не може. Родина буде ласувати смачними овочами, ще й заробити можна.

НАШІ ГРОШІ

Куди пішли гроші, які призначалися на ремонт доріг? Чернігівські дорожники витратили на капітальний ремонт доріг лише сьому частину отриманих коштів Державна фінансова інспекція в Чернігівській області провела ревізії фінансово-господарської діяльності Служби автомобільних доріг у Чернігівській області та ДП «Чернігівський облавтодор» ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», повідомляє “Чернігівський монітор”.

Як з’ясували фахівці Держфініспекції в області, у 20102012 рр. Служба автомобільних доріг області одержала 520 мільйонів гривень бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт, утримання та розвиток мережі автомобільних доріг загального користування. Здавалося б, гроші не малі. Але як ними розпорядилися? 72 млн грн було перераховано підрядним організаціям для погашення кредиторської заборгованості, 13 млн грн — на утримання Служби, 17 млн грн — на роботи, пов’язані з розробкою проектів та для виконання інших

послуг, 197 млн грн — ДП «Чернігівський облавтодор» та 221 млн грн — іншим підрядним організаціям за виконані роботи. Більш детальний аналіз витрат фінансових потоків встановив, що з 520 млн грн на капітальні ремонти було спрямовано лише 74,4 мільйона гривень. Тобто 14% від загальної суми фінансування. Решта пішла на утримання доріг (ямковий ремонт, витрати на зведення тимчасових будівель та споруд, зимове чергування) та інше.


МЕНЩИНА

3

№ 15 (53) ВІД 11 КВІТНЯ 2013 РОКУ

КОНКУРС

МІСЦЕВЕ САМОВРЯДУВАННЯ

КОНКУРС

Талант з багатодітної родини живе у Березні

Роман Боюн став депутатом Блистівської ради

Найкраща читачка області живе у Слобідці

Райдержадміністрація

Райдержадміністрація

Менська районна бібліотека

У четвер, 4 квітня, в Чернігові відбувся обласний етап щорічного Всеукраїнського конкурсуфестивалю «Таланти багатодітної родини».

У неділю, 7 квітня, відбулися проміжні вибори депутатів по округу №1 Блистівської сільської ради. Обранцем став Боюн Роман Анатолійович, позапартійний, самовисуванець, завідуючий Блистівським поштовим відділенням. За нього проголосував 31 виборець із 42-ох (74%).

У четвер, 4 квітня, в приміщенні Чернігівської обласної бібліотеки ім. Островського відбулося обласне свято юних читачів Чернігівщини "Діти, що читають - майбутнє України" в рамках Всеукраїнського конкурсу "Найкращий читач 2013".

102

Правоохоронці шукають користувачів неліцензованих програм Старший інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями Менського РВ УМВС України в Чернігівській області Лариса Кулич

Мирослава Таран У номінації "Художнє та авторське виконання" друге місце виборола учениця Березнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Мирослава Таран з власним твором «Україна». У фестивалі брали участь талановиті та обдаровані діти із багатодітних та малозабезпечених сімей, які проживають в сільській місцевості і мають вік від 9 до 16 років. За умовами конкурсу переможці та призери другого етапу фестивалю-конкурсу стають учасниками фіналу, який проходитиме в «Міжнародному дитячому центрі «Артек». Конкурс проводиться з метою відродження та популяризації цінностей багатодітної української родини, створення умов для всебічного розвитку дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей. Обласний етап був проведений Департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації спільно з Чернігівською обласною громадською організацією Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць «За майбутнє дітей України».

На території району з 25 березня по 17 квітня проводиться оператино-профілактична операція «Пірат». Метою операції є виявлення та документування протиправних діянь у сфері охорони авторських і суміжних прав з використанням всесвітньої інформаційної системи загального доступу Інтернет та телекомунікаційних мереж, незаконного використання або розповсюдження творів і комп’ютерних програм. Якщо у Вас є будь-яка інформація про порушення законодавства з вище зазначеного питання просимо повідомляти до Менського РВ УМВС на адресу м. Мена, вул. Червона Площа, 8 або за телефонами: 2-15-60, 102.

ПРАВОПОРЯДОК

Луценко розповів, що в нього було погане ліжко

ПРЕС-РЕЛІЗ

Екс-міністр Юрій Луценко розповів у яких умовах його утримували у виправній колонії.

Для зареєстрованих безробітних організують громадські роботи

15 квітня впроваджуються нові Правила дорожнього руху

Тамара Кот, директор Менського районного центру зайнятості

Телеканал новин «24»

З 15 квітня набувають чинності зміни до Правил дорожнього руху. Нововведення зумовлені необхідністю приведення чинного законодавства до міжнародних стандартів, зазначають у ДАІ.

ПІДПРИЄМНИЦТВО

Платники єдиного податку другої групи звітуватимуть раз на рік Менська міжрайонна державна податкова інспекція Таких підприємців на Менщині більше 450. Це понад 50% від усіх підприємців єдинщиків. За результатами роботи 2013 року платники єдиного податку другої групи повинні будуть заповнювати та подавати декларацію не раз на квартал, а раз на рік. Тобто декларація за 2013 рік буде подаватися у 2014 році протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного року. Якщо ж протягом року платник єдиного податку ІІ групи перейде до іншої групи або на загальну систему оподаткування, то доведеться подати декларацію за період, що передує такому переходу, у строки, передбачені для квартального звітного періоду.

Перше місце посіла учениця 7 класу Слобідської ЗОШ І-ІІ ступенів Марина Біленька, яка відмінно справилась з літературною вікториною "Чи уважний я читач?", контрольною з української "Голос батьків з усіх віків" та представила найкращий щоденник читача. Переможницю нагородили подарунками. Менська районна бібліотека, в свою чергу, подарувала піврічну підписку на журнал "Юна леді". Мета конкурсу - стимулювання в дітей інтересу до читання якісної сучасної літератури, виявлення читацьких уподобань та заохочення до читання дітей, які не читають.

ТВі

ЗАКОН

Зокрема, передбачене обов’язкове використання ближнього світла поза межами населених пунктів від жовтня до травня, та більш жорсткі правила перевезення дітей. Щодо терміну дії документів, водійські права, які були видані в період з 1993 по 2011 роки, діятимуть безстроково, кажуть у ДАІ. А от нові видаватимуться на 20 років.

Марина Біленька

Юрій Луценко до і після. Джерело: news.tochka.net "Я не буду говорити про “зручності” у цій камері, бо вона була побудована в 1861-му. Очевидно, що мене випробовували. Я насправді ніколи не потребував особливого комфорту. Для мене абсолютно байдуже, яке ліжко. Погане було ліжко - залізне, дуже таке незручне. Відсутність фактично туалету, відсутність вікна, з’їдені грибком стіни", - сказав він. Екс-міністр додав, що найгірше для нього було позбавлення руху. "Але найстрашніше, коли ти був весь час у русі, а тут тебе раптом кинули, і в тебе нема ні книжки, ні телефону, про інтернет байдуже й говорити і нема навіть з ким поговорити. І ти не розумієш, чи ти ще комусь потрібен", - сказав він. До слова, екс-міністр МВС Юрій Луценко за 2 роки перебування у в’язниці схуд на 3 розміри одягу (за словами дружини).

Нагадаємо, 7 квітня вранці Президент України Віктор Янукович помилував кількох засуджених, серед них – екс-глава МВС Юрій Луценко

Зараз, коли минули снігопади і настає довгоочікувана весна, занепокоєння викликає сміття, яке з’являються з під куп танучого снігу. Місто та села залишаються неприбраними, мають непривабливий вигляд. Саме тому для благоустрою та прибирання територій населених пунктів, а також для упорядкування меморіалів, пам’ятників та братських могил будуть організовані громадські роботи, до участі у яких залучатимуться безробітні громадяни. Участь незайнятого населення у таких роботах підвищує мотивацію до праці, підтримує матеріально та мінімізує утриманські настрої. 20 березня 2013 року Уряд затвердив постанову «Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру». Документ прийнятий з метою визначення порядку організації, фінансування громадських та інших робіт тимчасового характеру. Громадські та інші роботи тимчасового характеру виконуються виключно на створених для цього тимчасових робочих місцях. З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають у письмовій формі строкові трудові договори на строк, що сумарно протягом року не може перевищувати 180 календарних днів. Про участь осіб у таких роботах роботодавці вносять записи до трудових книжок відповідно до законодавства про працю. Фінансування організації громадських робіт, до яких залучаються зареєстровані безробітні, здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів та коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття рівними частинами пропорційно сумі витрат на їх організацію. Необхідно наголосити що, відповідальність за цільове використання коштів, а також відповідність громадських робіт інтересам територіальної громади та належність їх до суспільно корисних робіт покладається на місцеві органи влади.


4

№ 15 (53) ВІД 11 КВІТНЯ 2013 РОКУ

МЕНЩИНА

АРТИСТИ МЕНЩИНИ

Сім'я Дробишів: "Ми скрізь разом - і вдома, і на роботі, і на виступах" Дмитро Михайленко

Цю родину в Мені знають майже всі. Кожна концертна програма в районному Будинку культури обов'язково включатиме виступи чи самих Дробишів, чи їх вихованців. "Менщина" вирішила більше дізнатися про цю артистичну сім'ю і розповісти про неї вам, шановні читачі. До речі, цим матеріалом ми започатковуємо рубрику «Артисти Менщини», у якій розказуватимемо про місцевих діячів культури, про проблеми цієї галузі та про приклади позитивних перетворень.

СПІТКНУВСЯ - ПОБАЧИВ ОДРУЖИВСЯ - Познайомились ми 12 років тому на менській дискотеці, - розповідає Альона, - Юра спіткнувся через мою ногу і таким чином звернув на мене увагу. Ми раніше трішки знали одне одного, через те, що батьки наші працювали на “фільтровому”, але про серйозні відносини ніхто тоді не думав. - Я в той час служив у армії по контракту, - пригадує Юрій, - грав у оркестрі на трубі. Коли побачив Альону, зрозумів, що це особлива дівчина, яка призначена Богом саме для мене. Почали зустрічатися, через рік ми вже жили разом, а ще через чотири - одружилися. Заради неї я готовий на все.

ПІСЛЯ ВЕСІЛЛЯ - В ІНСТИТУТИ - Одразу після весілля ми обоє вступили до педагогічних інститутів на заочну форму навчання, - каже Альона, - я в Чернігів, Юра - в Ніжин. Перед цим я вже

мала освіту - закінчила Харківське училище культури, про яке мріяла з дитинства, коли займалася у дитячій музично-театральній студії "Експромт", яку очолювала Наташа Чичкан. - Я до того часу також закінчив училище, - додає Юра, - чернігівське музичне. Вступити до нього мене підштовхнули викладачі Менської музичної школи - Анатолій Попович та Віталій Москальський. Вони повірили в мій потенціал, як професійного музиканта, за що я їм дуже вдячний.

БУТИ ВСЮДИ РАЗОМ ЦЕ ВІД БАТЬКІВ - Ми скрізь разом - і вдома, і на роботі, і на виступах. Раніше працювали разом у Будинку культури, тепер - у музичній школі. Вдома також все разом робимо: і готуємо, і будуємо. Розуміємо одне одного без слів, достатньо просто піймати погляд. Деякі кажуть, що так не можна, що такі сім'ї довго не існують, але ми впевнені, що це не так. Бути завжди разом - це просто супер! - Це, мабуть, передалося мені від батьків, - міркує Альона, - адже і батьки працювали на одній роботі, і дідусь з бабусею. Взагалі, щось містичне в мені є, бо і народилася я якраз на річницю весілля своїх батьків - 11 серпня. - Дуже радий, що в мене така дружина, якби була “бухгалтерша”, то давно вигнав би, - жартує Юра. - Вдома з Альоною обговорюємо спільні проблеми по роботі, плануємо майбутні виступи. Вона допомагає мені у роботі з барабанщицями, бо іноді виникають такі питання, де потрібна порада дорослої жінки. Вдома можемо разом і заспівати, і затанцювати. Друзі кажуть, що у нас "співоча хата": творча атмосфера, завжди лунає музика. Нашою сімейною піснею раніше була "Гуцул-

Альона та Юрій Дробиши зі своїми вихованцями

ка Ксеня", а зараз "Дружба" - "мы так близки, что слов не надо..."

ВКЛАДАЄМО ДУШУ В КОЖНУ ДИТИНУ - Для кожної дитини шукаємо індивідуальний підхід, репертуар та навантаження. Дитячий талант треба ростити так, щоб його не зламати, щоб від самого процесу дитина була у захваті. А результати будуть неодмінно, куди їм діватися, - усміхається Альона. - У мене всі діти академконцерт у музичній школі здали на 12 балів. Одна дівчинка дуже боялася виступів на сцені, було таке, що навіть тікала. Зараз вона гарна вокалістка. З дітьми їздимо виступати в Ніжин, Короп, Качанівку, Іржавець, Корюківку - всюди займаємо призові місця, найчастіше друге.

Головна мета кожного виступу - виховати в дітях високе почуття власної гідності, допомогти обрати правильний шлях по життю, вберегти від негативного впливу вулиці. Дітей, після виступів, возимо до себе додому - відсвяткувати разом з батьками, через те, що в Мені нема нормального кафе. З батьками дружимо, маємо дуже близькі відносини, тримаємося всі разом.

ЗІ СЛЬОЗАМИ НА ОЧАХ ПРОСИМО ЗНИЖКУ - Хотілося б відкрити велику школу мистецтв, яка могла б вмістити в себе більше дітей, ніж зараз вміщує в себе музична школа. Щоб фінансування було не болючою темою, яку вирішують батьки, а щоб його вистачало і на інструменти,

і на апаратуру, і на костюми з декораціями. Зараз воюємо за кожну копійку, при купівлі необхідного просимо знижки - це доводить до сліз, - надірвався голос у Альони. Одного разу старенький автобус серед поля обломився з дітьми, декораціями, ще й з надутими кульками. Поки ловили попутній транспорт діти сиділи в автобусі й співали. Ледь встигли тоді дібратися на виступ. Але все рівно, цю роботу не змінимо ні на яку - до дітей дуже звикли, живемо з ними одним життям. Діти приїжджають займатися і з Феськівки, і з Волосківців, приїжджали навіть по снігу.

У МЕНІ НЕ ТАК, ЯК УСЮДИ - Мена зараз рухається у напрямку цирку та танців.

Вокал дуже тяжко розвивається, основною причиною є відсутність гарної апаратури. Для своїх занять ми були вимушені купувати деяку апаратуру за власні кошти, - додає Юрій. - Фольклор приходить у занепад через те, що бабусі співають самі, а молодих не вчать. Жителі Мени більше люблять попсову естраду, а не живу народну пісню, яка народилася на нашій землі і відображає нашу самобутню культуру. У всьому ж світі навпаки - саме фольклор цінується дуже високо.

У Коропі наших дітей пригостили печивом та чаєм. Одна з мам, яка до такого не звикла, знітилася. На що її донька сказала: "Мамо, звикай до сервісу, ми ж тепер "звьозди"

ЖИВА ІСТОРІЯ

Білець Олександр Павлович: «Найстрашніше в житті – бої на фронті, смерть сина і коли згоріла хата» Макошинська благодійна організація “Нащадки Аратти” «Народився я 13 січня 1925 року в селі Остапівка, де і проживаю по сьогоднішній день. Був я у матері один. Виховували мене дід та баба. Батько залишив нас і пішов до другої жінки, мама робила... Ріс, як і всі діти в селі. Байдики тоді не били, робота знаходилась усім. Я дитинство і не дуже пам'ятаю. Найбільшу згадку з мого життя у мене залишило моє перебування в Німеччині. Забрали мене в 1943 році, було мені 18 років. Працював я у двох хазаїнів. Три дні на тиждень робив у Кріштіана Фридріха, а чотири дні у Мартіна Бадекса. Хазяїни були небагаті, середняки, але дуже хороші люди. Робота була в полі: садив картоплю, сапав, убирав овочі. Скотину порав. Годували нас добре. Їли ми за одним сто-

лом з хазяїнами... Був я в Німеччині 2 роки. Потім вступили наші, забрали мене у запасний полк. Підучили мене два тижні і відправили на фронт. Пройшов я Чехославаччину, звільняв Прагу, Дрезден, пройшов пів Германії. Готувались йти на американців... Додому я повернувся в 1949 році. Після війни жив з матір'ю, увесь час працював: був ковалем, майстром-наладчиком, робив на фермі. Потім женився, виростив двох дітей. Син дуже рано покинув цей світ... Пам'ятаю і той час, коли голодували. Ми, правда, дуже не голодували, бо річка нас виручала. Дід робив у рибгуртку. Видавали рибу. Корова була. Так і вижили. Найстрашніше в житті – це були бої на фронті, смерть сина і коли згоріла хата. У 86 років я залишився без хати. Жив у чужих людей. А

тепер купив простору хату, гарну, та жити нема коли. Недочуваю я дуже. Та ще пораюсь по господарству. Держу двох коней, корову, овечок. У мене непогана пенсія, мені вистачає і на їжу, і на одяг. Хотілось б мені сказати, щоб знали – німці по-людьскому відносились до тих, хто чесно робив. А ще, що найбільшим щастям було повернення додому».

Матеріал підготовлений в рамках проекту “Клуб спілкування поколінь “Осінь життя”. Проект реалізується в рамках програми “Місце зустрічі - діалог” при підтримці німецького фонду “Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє”


МЕНЩИНА

5

№ 15 (53) ВІД 11 КВІТНЯ 2013 РОКУ

ЩАСЛИВЕ ДИТИНСТВО

Вірус «раннього розвитку» Ольга Михайлицька, ZN.UA

Вірус під назвою «ранній розвиток дітей» уразив багатьох молодих батьків у великих містах. Усі раптом зацікавилися навчанням читання з двох років, англійської мови й музики — з трьох, далі за наростаючою: драмгурток, гурток із фото, хореографія тощо... Мабуть, широкий розмах цього лиха пов’язаний із тим, що підросла генерація непрацюючих мам із великими амбіціями. Зазвичай це освічені жінки від 25 до 30 років, котрі або вкладають у свою єдину дитину все те, що вони самі недоотримали в дитинстві, або реалізують у такий спосіб творчу енергію. Свою енергію. Буває й навпаки. Працюючі мами бояться, що через свою зайнятість не зможуть дати дитині чогось і компенсують відсутність своєї уваги різноманітними заняттями. Але де ж золота середина?

«МЫ РОЖДЕНЫ, ЧТОБ СКАЗКУ СДЕЛАТЬ БЫЛЬЮ» Десять років тому, коли щойно з’явилися кубики Нікітіна, розвиваючі ігри, це була така чудова новинка! І мами, котрі дістали відпустку на три роки, із захопленням заходилися в це грати. Спочатку від ідеї раннього розвитку була сама суцільна користь. Поки це не стало модно. У чому полягав принцип раннього навчання й розвитку? Граючи, навчати потроху діточок англійської — у пісеньках, ліплення — з ляльковим

театром, читання — за вивісками. Саме в грі, бо завдання було — не навчити дітей предмета, а показати розмаїття світу, навчити мати задоволення від інтелектуальних і творчих занять, поспілкуватися з власними дітьми. Але жорстока «тітка Мода» потихеньку набирала обертів, і ось уже на голову дитини обрушуються нескінченні, численні курси й заняття. Матусі дивувалися: чому малюк плаче й не хоче йти на заняття? Він і так утомився після садка, йому додому хочеться, до мами, до своїх іграшок, до телевізора, зрештою. А його тягнуть на якісь зовсім не потрібні йому заняття, відривають від мами, а, либонь, він так за нею скучив за день!

ПРИНЦИП ЧЕРВ’ЯКА У Дейла Карнегі зустрічається дуже дохідливий образ: «Коли ви йдете ловити рибу, ви насаджуєте на гачок черв’яка. Хоча особисто ви віддаєте перевагу полуниці з вершками. Але риба любить черв’яків, тому ви пропонуєте їй черв’яка, а не полуничку». Давайте скажемо чесно: всі додаткові заняття (у більшості випадків) втішають честолюбство батьків. Так, звісно, зустрічаються діти з яскраво вираженими здібностями й потребами. Ці здібності треба розвивати, пестити й вирощувати. Але більшості малюків вистачає їхніх занять у дитячому садку. Стандартна програма середньої групи дитячого садка містить ліплення, малювання, музичні заняття, математику, конструювання, читання, природознавство й фізкультуру. У деяких садках є ще платні уроки іноземної мови й ритміки. Для маленької людинки це вже

чимало. Дитинча не розуміє, що іноземна мова необхідна для його майбутньої кар’єри. Воно любить ці уроки тому, що вчителька молода та гарна («полуничка з вершками») й ласкаво з ним розмовляє. Або не любить — коли вчителька не подобається.

У ДІТЕЙ МАЄ БУТИ ДИТИНСТВО Безтурботне дитинство, наповнене спокоєм і радісним чеканням нового дня. Іграшки, машинки, стрибалочки й квач. Із казками, читаними на ніч матусею, не тому, що так треба, а тому, що так солодко сидіти в мами на руках і не боятися. Попереду довге життя, і все це життя належить учитися. А дитинство промайне швидко, і нехай залишаться про це дитинство чисті, світлі спогади. Якщо цього немає, діти, напхані різноманітними знаннями й навичками, але обділені батьківською увагою й любов’ю, рано чи пізно потрапляють до дитячого психолога. Із скаргами на енурез, поганий сон, нетовариськість. Неконтактні, затиснуті, чудово навчені діти. Не позбавляйте їх такої простої радості: гратися, катати машинки, малювати каля-маля, пустувати. Цей час швидко мине. Звісно, всі бажають своєму чаду тільки найкращого. Залишити дитину в спокої, аби вона росла «як трава», — також не найліпший варіант. Інша річ, що займатися з дитиною є сенс заради її благополуччя, а не для того, аби було що пред’явити друзям і знайомим. Дитині потрібно, аби ви допомогли їй розвиватися в її власному темпі й самі брали діяльну участь у її розвитку. Адже виховання, зрештою, означає не вплив, а взаємодію, співпрацю з дитиною. І най-

головніше в ньому — це не притупити природну допитливість дитини й відповідати на всі її запитання. Не страшно, якщо дитина навчиться читати, тільки пішовши до школи в семирічному віці. Гірше, коли вона ще до школи втратить інтерес до навчання як до діяльності, нав’язаній їй від самого народження. Адже річ не в тому, скільки й чого знатиме малюк, а в тому, яким він виросте — допитливим і творчим чи озлобленим занудою, котрий багато про що чув, але нічого не хоче.

НЕДОЛІКИ «РАННЬОГО СТАРТУ» У наші дні звідусюди чуємо слова про те, що ми живемо в «інформаційному суспільстві», що головним сьогодні є інтелект. Із цього багато батьків роблять висновок: дитина має зазнавати величезних інтелектуальних навантажень буквально з пелюшок. У цьому вбачають запоруку успішної кар’єри, благополучного життя тощо. Насправді ранній старт не завжди дає переваги. Постараємося аргументувати цю позицію та проілюструвати її конкретними прикладами. Мозок дитини дозріває поступово. Спочатку дозрівають нервові центри, відповідальні за дихання та травлення, потім — за рух і лише потім — за емоційний контроль, волю й читання. Якщо примусово порушити цю послідовність, якщо почати розвивати центри читання до того, як дозріють попередні, становлення дитини може відхилитися від норми. Надмірна інтелектуальна напруга викликає приплив крові до кори головного мозку. При цьому збіднюється кровопостачання центрів, відповідальних за

дихання, травлення, серцебиття, у результаті чого виникають спазми судин — і, відповідно, дитина отримує цілий букет захворювань. Причини спазмів у дитячому віці також пов’язані й із психологічною напругою, що дуже й дуже часто виникає в тих, кого завчасно саджають за парти. У багатьох дітей психологічна напруга викликана іншою загальною причиною — високий інтелектуальний потенціал сусідить із низьким рівнем соціалізації, емоційною нечутливістю. Аби цього, не приведи Господи, не сталося з вашою дитиною, не забувайте: вона все-таки не об’єкт, а суб’єкт навчання, не ходячий «пентіум», а маленька людина, зі своїми смаками, вподобаннями й інтересами.

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ БАТЬКАМ Для того, аби батьки надмірно не захоплювалися занадто раннім і надто «всебічним» розвитком свого чада, психологи радять їм дотримуватися нехитрих правил. Ось деякі з них. Не перетворюйте успіхи малюка на привід продемонструвати перед знайомими його незвичайні здібності. Із цього він винесе одне: я займаюся не тому, що мені цікаво, а для того, аби здивувати матусиних подруг. Не женіться за модними рамками Монтессорі, кубиками Нікітіна тощо. Можливо, розпочати варто зі звичайної дитячої пірамідки й дерев’яного конструктора — адже це також розвиваючі ігри. Сьогодні існує безліч розвиваючих методик, але зовсім не обов’язково дотримуватися принципів єдиної. Виберіть у кожній

те, що близьке та зрозуміле вам і цікаве малюкові. Вирішивши зайнятися раннім розвитком, не скуповуйте підряд усі посібники. Нехай дитина спочатку засвоїть щось одне. Ніхто вам не скаже, в якому віці треба навчати вашу дитину кольорів або цифр. Лише ви самі можете вирішити, з чого розпочинати заняття. Головне — не перестарайтеся й не перевантажте малюка знаннями, а рухайтеся вперед поступово — від дуже простого до простого, від простого — до трішки складнішого. Відмовтеся від спокуси виділити для «розвитку» певний час. У цих заняттях регулярність — не найголовніше. Набагато важливіше для них хороший настрій батьків і малюка, захопленість і бажання «розвиватися». Прислухайтеся до дитини, котра раптом захопилася лише буквами або лише складанням кубиків. Нехай вона займається тим, що їй цікаво, а не тим, що у вас зараз за розкладом. Не наполягайте на заняттях, коли дитина захоплена грою в ляльки чи машинки. А коли вас саме зараз охопила розвиваюча сверблячка, попросіться в її гру. Найкраща «методика» розвитку — спілкування. Ваші заняття будуть однобокими, якщо між ними ви не розмовлятимете з дитиною. Про що? Та про все на світі...

МИНУЛЕ І СУЧАСНЕ

Центр Мени. Універмаг. Фото з архіву Сергія Василенка. Орієнтовно 1975 рік.

Центр Мени. Універмаг. Фото Дмитра Михайленка. 9 квітня 2013 року


6 – ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ ПОНЕДІЛОК, 15 КВІТНЯ

1+1

ВІВТОРОК, 16 КВІТНЯ

1+1

СЕРЕДА, 17 КВІТНЯ

1+1

6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.30, 3.55 ТСН 6.45, 7.10, 7.30, 8.05, 9.10 «Сніданок з 1+1» 7.25 М/ф «Бернард» 10.00, 17.10 Т/с «Величне століття. Роксолана-2» (1) 11.40 Х/ф «Тількі ти» 13.40, 4.15 «Не бреши мені-2» 14.40, 5.05 «Сімейні мелодрами-3» 15.40, 0.15 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 16.45, 23.50 «ТСН. Особливе» 20.15, 21.15 Т/с «Вероніка-2: Втікачка» (1) 22.20, 1.15 «Гроші»

6.00 «Служба розшуку дітей» 6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.50 ТСН 6.45, 7.10, 7.30, 8.05, 9.10 «Сніданок з 1+1» 7.25 М/ф «Бернард» 10.00, 17.10 Т/с «Величне століття. Роксолана-2» (1) 11.45, 12.40, 20.15, 21.15 Т/с «Вероніка-2: Втікачка» (1) 13.40, 4.05 «Не бреши мені-2» 14.45, 4.55 «Сімейні мелодрами-3» 15.45, 0.30 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 16.45, 0.05 «ТСН. Особливе» 22.20, 1.30 «Міняю жінку-7»

6.00 «Служба розшуку дітей» 6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.25 ТСН 6.45, 7.10, 7.30, 8.05, 9.10 «Сніданок з 1+1» 7.25 М/ф «Бернард» 10.00, 17.10 Т/с «Величне століття. Роксолана-2» (1) 11.45, 12.40, 20.15, 21.15, 22.15 Т/с «Вероніка-2: Втікачка» (1) 13.40, 4.10 «Не бреши мені-2» 14.45, 5.00 «Сімейні мелодрами-3» 15.45, 0.10 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 16.45, 23.45 «ТСН. Особливе»

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10, 12.25 Т/с «Фродя» 13.25 «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 14.20 «Судові справи» 15.15 «Сімейний суд» 16.10 «Жди меня» 17.55, 19.05 Т/с «Жіночий лікар» 20.00 «Подробиці» 20.30 Т/с «Повороти долі» 22.25 Т/с «Голубка»

6.00, 20.30, 4.50 Т/с «Повороти долі» 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10 Т/с «Петрівка, 38. Команда Петровського» 11.20, 12.45 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.40 «Судові справи» 15.05 «Сімейний суд» 16.00 Т/с «Анюта» 17.55, 19.05 Т/с «Жіночий лікар» 20.00, 2.55 «Подробиці» 22.25 Т/с «Голубка»

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10 Т/с «Петрівка, 38. Команда Петровського» 11.20, 12.45 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.40 «Судові справи» 15.00 «Сімейний суд» 16.00 Т/с «Анюта» 17.55, 19.05 Т/с «Жіночий лікар» 20.00, 3.05 «Подробиці» 22.20 Т/с «Голубка»

Iнтер

СТБ

6.00 «Чужі помилки. Дівчина без минулого» 6.45, 16.00 «Все буде добре!» 8.45, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.05 «Зіркове життя. У шлюбі зі звіром» 11.05 «Зіркове життя. Багатодітні родини» 12.05 «Один за всіх» 14.00 «Зважені та щасливі» 18.00, 22.00 Новини 20.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 21.00 Т/с «Наречений» (1) 22.25 «Детектор брехні-3» 23.35 «Битва екстрасенсів»

ТРК «Україна»

6.10, 5.30 Т/с «Дорожній патруль-5» (1) 7.00, 17.00, 19.00, 3.35 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 14.00, 17.20 Т/с «Слід» (1) 10.00 Т/с «Своя правда» (1) 15.35, 3.10 Щиросерде зізнання 16.00, 4.45 Критична точка 18.00 Т/с «Нерівний шлюб» (1) 19.20, 3.55 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Операція «Кукловод» (1) 21.45 Х/ф «Зелена миля» (2)

ICTV

6.25, 7.40 Ділові факти 6.35 Т/с «Таксі» 6.55 Т/с «Леся+Рома» 7.50 Факти тижня 8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.10, 0.50 Надзвичайні новини 10.10 Х/ф «Вихід Дракона» 12.10 Анекдоти поукраїнськи 12.25, 13.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 12.45 Факти. День 13.40, 21.55 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.40, 20.05 Т/с «Морські дияволи-6. Долі» 16.30 Х/ф «Бригада. Нащадок» 18.45 Факты. Вечір 23.05, 3.30 Свобода слова

Новий канал

6.00 Очевидець. Найшокуюче 6.40, 7.10, 7.40, 8.45 Підйом 6.45, 19.15 Піранії 7.30, 8.30, 19.00, 0.00 Репортер 9.00 Х/ф «Брюс всемогутній» (1) 11.00, 17.55, 20.00 Т/с «Вороніни» (1) 13.25, 14.35 Kids’ Time 13.30 М/с «Качині історії» (1) 14.45 Т/с «Друзі» (1) 15.50 Т/с «Кадетство» (1) 16.50 Т/с «Щасливі разом» (2) 21.00 Ревізор-2 23.00 Т/с «Світлофор» (1)

НТН

8.10, 3.05 «Агенти впливу» 9.00 Х/ф «Марія з Назарета» 2 с. (1) 11.00 Т/с «Зворотний відлік» 14.35 Т/с «Даїшники» 18.30 «Лохотрон» 19.00, 23.30, 1.35, 4.05 «Свідок» 19.30 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів-9» 21.30 Т/с «Криміналісти: мислити як злочинець» (2) 22.30 Т/с «CSI: Маямі-9» (2)

Iнтер

СТБ

6.40, 16.00 «Все буде добре!» 8.40, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.00 «Зіркове життя. Недолюблені діти» 11.00 «Гордість Країни» 13.15 «Зважені та щасливі» 18.00, 22.00 Новини 20.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 21.00 Т/с «Наречений» (1) 22.25 «Кохана, ми вбиваємо дітей»

ТРК «Україна»

6.10 Т/с «Дорожній патруль-5» (1) 7.00, 17.00, 19.00, 4.00 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 13.50, 17.20, 21.45 Т/с «Слід» (1) 10.00 Т/с «Вендета поросійськи» (1) 11.50 Х/ф «Повір, все буде добре» (1) 15.35 Щиросерде зізнання 16.00, 4.55 Критична точка 18.00 Т/с «Нерівний шлюб» (1) 19.20, 4.20 Ток-шоу «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Операція «Кукловод» (1) 23.15 Т/с «Сліпа куля-3: Агент для спадкоємиці» (2)

ICTV

№ 15 (53) ВІД 11 КВІТНЯ 2013 РОКУ

ЧЕТВЕР, 18 КВІТНЯ

1+1

Iнтер

6.00 «Служба розшуку дітей» 6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 23.20 ТСН 6.45, 7.10, 7.30, 8.05, 9.10 «Сніданок з 1+1» 7.25 М/ф «Бернард» 10.00, 17.10 Т/с «Величне століття. Роксолана-2» (1) 11.45, 12.40, 13.40 Т/с «Вероніка-2: Втікачка» (1) 14.45, 5.05 «Сімейні мелодрами-3» 15.45, 4.15 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 16.45, 23.40 «ТСН. Особливе» 20.15 «Вероніка-2: Втікачка» (1) 21.15 «Пекельна кухня-3»

СТБ

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10 Т/с «Повернення Мухтара» 11.05, 12.20 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.15 «Судові справи» 15.05 «Сімейний суд» 16.00 Т/с «Анюта» 17.55, 19.05 Т/с «Жіночий лікар» 20.00, 2.50 «Подробиці» 22.20 Т/с «Голубка»

6.10 «Чужі помилки. Олеся у країні жахів» 6.50, 16.00 «Все буде добре!» 8.50, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 10.15 «Зіркове життя. Особливо небезпечні кумири» 11.10 «Зіркове життя. Тіло на показ» 12.05 «Кохана, ми вбиваємо дітей» 14.00 «Зважені та щасливі» 18.00, 22.00 Новини 20.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 21.00 Т/с «Наречений» (1) 22.25 «Хата на тата»

ТРК «Україна»

6.10 Т/с «Дорожній патруль-5» (1) 7.00, 17.00, 19.00, 3.30 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 12.50, 17.20, 21.45 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Операція «Кукловод» (1) 11.50 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.30 Щиросерде зізнання 16.00, 4.25 Критична точка 18.00 Т/с «Нерівний шлюб» (1) 19.20, 3.50 Ток-шоу «Говорить Україна» 23.15 Т/с «Сліпа куля-3: Агент для спадкоємиці» (2)

ICTV

Iнтер

СТБ

6.30, 16.00 «Все буде добре!» 8.15, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 9.50 «Зіркове життя. Що приховують герої Маргоші?» 10.50 «Зіркове життя. Війна за спадщину» 11.50 Х/ф «Від серця до серця» (1) 13.40 «Зважені та щасливі» 18.00, 22.00 Новини 20.00 «Слідство ведуть екстрасенси» 21.00 Т/с «Наречений» (1) 22.25 «Кулінарна династія»

ТРК «Україна»

6.10 Т/с «Дорожній патруль-5» (1) 7.00, 17.00, 19.00, 3.35 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 12.50, 17.20, 21.45 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Операція «Кукловод» (1) 11.50 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.30 Щиросерде зізнання 16.00, 4.30 Критична точка 18.00 Т/с «Нерівний шлюб» (1) 19.20, 3.55 Ток-шоу «Говорить Україна» 23.15 Х/ф «Заручники» (2)

ICTV

6.35, 7.45 Ділові факти 6.45 Т/с «Таксі» 7.10 Т/с «Леся+Рома» 7.50, 0.50 Провокатор 8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.10 Надзвичайні новини 10.10, 16.40 Т/с «Убивча сила» 12.20, 13.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 12.45 Факти. День 13.40, 21.55 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.50, 20.05 Т/с «Морські дияволи-6. Долі» 18.45 Факты. Вечір 23.00 Х/ф «Солдат» (2)

6.30, 7.40 Ділові факти 6.40 Т/с «Таксі» 7.05 Т/с «Леся+Рома» 7.45 Несекретні файли 8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.10 Надзвичайні новини 10.10, 16.30 Т/с «Убивча сила» 12.20, 13.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 12.45 Факти. День 13.30, 21.55 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.40, 20.05 Т/с «Морські дияволи-6. Долі» 18.45 Факты. Вечір 23.00 Х/ф «Сфера» (2)

6.30, 7.40 Ділові факти 6.40 Т/с «Таксі» 7.05 Т/с «Леся+Рома» 7.50 Максимум в Україні 8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.10 Надзвичайні новини 10.10, 16.40 Т/с «Убивча сила» 12.30, 13.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 12.45 Факти. День 13.40, 21.55 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.55 Т/с «Морські дияволи-6. Долі» 18.45 Факты. Вечір 20.05 Т/с «Морські дияволи» 23.00 Х/ф «Прошивка» (2)

6.00 Очевидець. Найшокуюче 6.40, 7.10, 7.40, 8.45 Підйом 6.45, 19.15 Піранії 7.30, 8.30, 19.00, 0.15 Репортер 9.00, 16.50 Т/с «Щасливі разом» (2) 11.05, 17.55, 20.00 Т/с «Вороніни» (1) 13.25, 14.35 Kids’ Time 13.30 М/с «Качині історії» (1) 14.45 Т/с «Друзі» (1) 15.50 Т/с «Кадетство» (1) 21.00 Т/с «Кухня 2» (1) 22.05 Т/с «Світлофор» (1)

6.00 Очевидець. Найшокуюче 6.40, 7.10, 7.40, 8.45 Підйом 6.45, 19.15 Піранії 7.30, 8.30, 19.00, 0.15 Репортер 9.00, 16.50 Т/с «Щасливі разом» (2) 11.05, 17.55, 20.00 Т/с «Вороніни» (1) 13.25, 14.35 Kids’ Time 13.30 М/с «Качині історії» (1) 14.45 Т/с «Друзі» (1) 15.50 Т/с «Кадетство» (1) 21.00 Т/с «Кухня 2» (1) 22.05 Т/с «Світлофор» (1)

6.00 Очевидець. Найшокуюче 6.40, 7.10, 7.40, 8.45 Підйом 6.45, 19.15 Піранії 7.30, 8.30, 19.00, 0.15 Репортер 9.00, 16.50 Т/с «Щасливі разом» (2) 11.05, 17.55, 20.00 Т/с «Вороніни» (1) 13.25, 14.35 Kids’ Time 13.30 М/с «Качині історії» (1) 14.45 Т/с «Друзі» (1) 15.50 Т/с «Кадетство» (1) 21.00 Т/с «Кухня 2» (1) 22.05 Т/с «Світлофор» (1)

6.40 Т/с «Серця трьох» (1) 8.30 Ранковий «Свідок» 9.00 «Кримінальні справи» 10.00 Д/с «Хвороби-вбивці» 10.30 Т/с «Висяки» 12.35 Т/с «Бандитський Петербург-10» 14.30, 19.30 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів-9» 16.45, 19.00, 23.30, 1.35, 3.40 «Свідок» 17.00 Т/с «Ера стрільця» 21.30 Т/с «Криміналісти: мислити як злочинець» (2) 22.30 Т/с «CSI: Маямі-9» (2)

5.20 Х/ф «Хід конем» (1) 6.40 Т/с «Серця трьох» (1) 8.30 Ранковий «Свідок» 9.00 «Кримінальні справи» 10.00 Д/с «Реальні злочинці» 10.30 Т/с «Висяки» 12.35 Т/с «Судмедексперти» 14.35, 19.30 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів-9» 16.45, 19.00, 23.30, 1.35, 4.00 «Свідок» 17.00 Т/с «Ера стрільця» 21.30 Т/с «Криміналісти: мислити як злочинець» (2) 22.30 Т/с «CSI: Маямі-9» (2)

7.30 Т/с «Серця трьох» (1) 8.30 Ранковий «Свідок» 9.00 «Кримінальні справи» 10.00 Д/с «Таємниці кримінального світу» 10.25 Т/с «Висяки» 12.30 Т/с «Судмедексперти» 14.35, 19.30 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів-9» 16.45, 19.00, 23.30, 1.35, 4.10 «Свідок» 17.00 Т/с «Ера стрільця-2» 21.30 Т/с «Криміналісти: мислити як злочинець» (2) 22.30 Т/с «CSI: Маямі-9» (2)

Новий канал

НТН

Новий канал

НТН

Новий канал

НТН

П’ЯТНИЦЯ, 19 КВІТНЯ

1+1

6.05, 7.00, 8.00, 9.00, 19.30, 4.35 ТСН 6.45, 7.10, 7.30, 8.05, 9.10 «Сніданок з 1+1» 7.25 М/ф «Бернард» 10.00, 17.10 Т/с «Величне століття. Роксолана-2» (1) 11.40 Т/с «Вероніка-2: Втікачка» (1) 12.40 «Пекельна кухня-3» 14.40, 3.50 «Сімейні мелодрами-3» 15.40 «Секретні матеріали шоу-бізнесу» 16.45 «ТСН. Особливе» 20.15 «Вечірній Київ» 22.10 Х/ф «Перевізник» (2)

Iнтер

7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 12.00, 18.00 Новини 7.10, 7.35, 8.10, 8.35 «Ранок з ІНТЕРом» 9.10 Т/с «Повернення Мухтара» 11.05, 12.20 Д/с «Слідство вели... з Леонідом Каневським» 13.15 «Судові справи» 15.05 «Сімейний суд» 16.00 Т/с «Анюта» 17.55, 19.05 Т/с «Жіночий лікар» 20.00, 2.55 «Подробиці» 20.30 «Шустер Live»

СТБ

6.05 «Чужі помилки» 6.50 Х/ф «Сім няньок» (1) 8.15 Х/ф «Кохання Аврори» (1) 10.10 Х/ф «Надійний засіб» 18.10, 22.00 Новини 18.20 Х/ф «За двома зайцями» (1) 20.00, 22.35 «Холостяк-3»

ТРК «Україна»

6.10 Т/с «Дорожній патруль-5» (1) 7.00, 17.00, 19.00, 3.30 Події 7.20 Ранок з Україною 9.20, 12.50, 17.20, 21.50 Т/с «Слід» (1) 10.00, 20.00 Т/с «Операція «Кукловод» (1) 11.50, 4.25 Ток-шоу «Нехай говорять» 15.30 Щиросерде зізнання 16.00 Критична точка 18.00 Т/с «Нерівний шлюб» (1) 19.20, 3.50 Ток-шоу «Говорить Україна» 23.20 Т/с «Мент у законі-3» (2)

ICTV

6.25, 7.40 Ділові факти 6.35 Т/с «Таксі» 6.55 Т/с «Леся+Рома» 7.45 Стоп-10 8.45 Факти. Ранок 9.15, 19.10 Надзвичайні новини 10.10, 16.40 Т/с «Убивча сила» 12.20, 13.00 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів» 12.45 Факти. День 13.50, 21.55 Т/с «Прокурорська перевірка» 14.55, 20.05 Т/с «Морські дияволи» 18.45 Факти. Вечір 23.00 Х/ф «V» означає вендетта» (2) 1.30 Провокатор 2.25 Х/ф «Прошивка» (2) 4.00 Т/с «Дружини футболістів»

Новий канал

6.00 Очевидець. Найшокуюче 6.40, 7.10, 7.40, 8.45 Підйом 6.45, 19.15 Піранії 7.30, 8.30, 19.00, 0.15 Репортер 9.00, 16.50 Т/с «Щасливі разом» (2) 11.05, 17.55, 20.00 Т/с «Вороніни» (1) 13.25, 14.35 Kids’ Time 13.30 М/с «Качині історії» (1) 14.45 Т/с «Друзі» (1) 15.50 Т/с «Кадетство» (1) 21.00 Т/с «Кухня 2» (1) 22.05 Т/с «Світлофор» (1) 0.35 Т/с «Таємне коло» (2) 1.35 Т/с «Вероніка Марс» (1) 2.20 Т/с «Ріццолі і Айлс» (2) 3.00, 3.55 Зона ночі 3.05 Українці Надія 4.00 Зірка Вавілова 4.45, 5.20 Зона ночі Культура

НТН

6.00 Х/ф «34-й швидкий» (1) 7.15, 0.15 Т/с «Морські піхотинці» 14.50 Т/с «Вулиці розбитих ліхтарів-9» 16.45, 19.00 «Свідок» 17.00 Т/с «Ера стрільця-2» 19.30 Т/с «Снайпер-2. Тунгус» 23.00 Х/ф «У серпні 44-го» (1)

МЕНЩИНА

СУБОТА, 20 КВІТНЯ

1+1

6.00 «Ремонт +» 6.10 Х/ф «Принцеса моєї мрії» (1) 8.00 «Світське життя» 9.00 «Хто там?» 10.15 М/ф «Енгрі Бердс» 10.20, 10.45 М/с «Чіп і Дейл» (1) 11.05 «Світ навиворіт-4: В’єтнам» 12.05 «Тачки» 12.30, 20.00 «Великі перегони» 14.40 Х/ф «Крихітко із Беверлі-Хіллз» (1) 16.35 «Вечірній Київ» 18.30 «Розсміши коміка» 19.30, 4.55 ТСН 22.10 Х/ф «І цілого світу замало» (1) 0.40 Х/ф «Життя в рожевому кольорі» (2)

Iнтер

10.55 Х/ф «Екіпаж» 13.50 Т/с «Кремінь» 17.55, 20.30 Т/с «Кремінь 2» 20.00, 3.25 «Подробиці» 22.45 «Великий бокс. Бій за участю С. Федченко» 0.10 «Бокс. Тайсон ФьюріСтівен Каннінгем» 1.25 Х/ф «Маньчжурський Кандидат» (3)

СТБ

6.20, 2.10 Х/ф «Земля Саннікова» (1) 7.55 «Караоке на Майдані» 8.55 «Їмо вдома» 10.00 «ВусоЛапоХвіст» 10.40 «Хата на тата» 12.35 «Холостяк-3» 16.10 «Як вийти заміж з Анфісою Чеховою» 17.20 Х/ф «За двома зайцями» (1) 19.00 «Україна має талант!-5» 21.55 «МастерШеф. Прихована правда» 22.50 «Україна має талант!-5» Підсумки голосування 23.20 «Детектор брехні-3» 0.25 Х/ф «Кохання Аврори» (1)

ТРК «Україна»

6.00 Срібний апельсин 7.00, 19.00, 3.20 Події 7.10, 9.00 Т/с «Інтерни» (1) 10.00 Таємниці зірок 11.00 Найкращий кухар на селі-2 12.00 Т/с «Дорожній патруль-5» (1) 14.00 Т/с «Дорожній патруль-6» (1) 15.50 Х/ф «Слідами Фенікса» (1) 18.00, 19.20 Т/с «Квиток на двох» (1) 22.20 Х/ф «Точка вороття» (1) 1.00, 3.40 Т/с «Мент у законі-3» (2)

ICTV

6.50 Козирне життя 7.20, 4.00 Х/ф «Міський коммандо» 9.00 Зірка YouTube 10.00 Дача 10.35 Квартирне питання 11.30 За кермом 12.00 Дивитися всім! 12.40 Максимум в Україні 13.35 Т/с «Розвідники: Останній бій» 18.45 Факти. Вечір 19.00 Т/с «Мисливці за караванами» 22.45 Х/ф «Адреналін» (2) 0.15 Х/ф «Адреналін-2: Висока напруга» (2) 1.55 Х/ф «V» означає вендетта» (2)

Новий канал

7.15 Парад рад 8.10, 10.00 Ревізор-2 11.55 Уральські пельмені 13.40 Люди ХЕ 14.00 Нереальна історія 14.40 Файна Юкрайна 15.00 Т/с «Щасливі разом» (2) 16.45, 0.00 Х/ф «Чарлі та шоколадна фабрика» (1) 19.00 Х/ф «Гаррі Поттер і Смертельні реліквії: Частина 1» (1) 22.00 Хто зверху?-2 2.10 Х/ф «Джинси-талісман 2» (1)

НТН

6.55 «Залізний Оскар» 7.25 Т/с «Вогнем і мечем» (1) 11.30 «Речовий доказ». Ален Делон Радянського Союзу 12.00, 1.00 «Головний свідок» 12.55 Х/ф «У серпні 44-го» (1) 15.15 Т/с «Шериф-2» (1) 19.00 Т/с «Краповий берет» 22.45 Д/с «Реальні злочинці» 23.15 Х/ф «Заміна-3: переможець отримує все» (2) 1.45 «Речовий доказ»

НЕДІЛЯ, 21 КВІТНЯ

1+1

6.00 Х/ф «І цілого світу замало» (1) 7.50 Мультфільм (1) 8.10 «Ремонт +» 9.00 «Лото-Забава» 10.10, 10.35 М/с «Чіп і Дейл» (1) 11.00 «Кулінарні курси з Ю.Висоцькою. Італія. Венеція» 11.40 «Неділя з Кварталом» 12.35, 20.15 «Голос країни-3» 15.15, 2.45 Х/ф «Секта» 19.30 «ТСН-тиждень» 22.30 «Світське життя» 23.30 «Що? Де? Коли? Зіркові війни» 0.30 Х/ф «Нене» (3)

Iнтер

6.40 «Великий бокс. Бій за участю С. Федченко» 8.00 «Бокс. Тайсон ФьюріСтівен Каннінгем» 9.30 «Школа доктора Комаровського» 10.05 «Орел і Решка» 11.05 «Смачне побачення» 12.00 Т/с «Кремінь 2» 16.10 Т/с «Генеральська невістка» 20.00, 3.05 «Подробиці тижня» 20.45 «Великі танці» 23.15 Х/ф «Велика різниця»

СТБ

6.50 «Їмо вдома» 7.55 «Кулінарна династія» 9.50 «Караоке на Майдані» 10.45 Т/с «Наречений» (1) 15.00 «Україна має талант!-5» 19.00 «Битва екстрасенсів» 20.00 «Один за всіх» 22.00 «Слідство ведуть екстрасенси»

ТРК «Україна»

6.00 Срібний апельсин 6.45 Події 7.00 Х/ф «Слідами Фенікса» (1) 9.00 Ласкаво просимо 10.00 Герої екранів 11.00 Т/с «Дорожній патруль-6» (1) 14.00 Найрозумніший 15.45 Х/ф «Любка» (1) 19.00, 3.50 Події тижня 20.00, 21.00 Т/с «Інтерни» (1) 23.00 «Великий футбол» 0.30 Т/с «Шахта» (2)

ICTV

7.00 Квартирне питання 7.50 Анекдоти по-українськи 8.10 Дача 8.50 Основний інстинкт 9.20 Дивитися всім! 10.30 ОлімпіЛяпи 11.30 Козирне життя 12.00 Мульт особистості 12.25 Кримінальний облом 13.25 Т/с «Розвідники: Війна після війни» 18.45 Факти тижня 19.30 Х/ф «Механік» 21.10 Х/ф «Протистояння» 23.05 Т/с «Таксі» 0.25 Х/ф «Адреналін» (2) 2.00 Х/ф «Адреналін-2: Висока напруга» (2)

Новий канал

6.50 Парад рад 7.45 Церква Христова 8.00 Запитайте у лікаря 8.25 М/с «Боб Губко Прямокутні Штанці» (1) 8.55 М/с «Пінгвіни з Мадагаскару» (1) 10.00 М/ф «Скубі Ду і меч самурая» (1) 11.35, 22.00 Педан-Притула Шоу 13.05 Хто зверху?-2 15.00 Т/с «Щасливі разом» (2) 16.25 Х/ф «Гаррі Поттер і Смертельні реліквії: Частина 1» (1) 19.20 Х/ф «Гаррі Поттер і Смертельні реліквії: Частина 2» (1) 23.30 Х/ф «Переростки» (3) 1.25 Т/с «Ріццолі і Айлс» (2) 2.20, 3.15 Зона ночі 2.25 Леопольд, або втеча від свободи 2.50 Портрет, написань глибиною

НТН

7.35 Т/с «Шериф-2» (1) 11.30, 3.20 «Легенди карного розшуку» 12.00, 4.20 «Агенти впливу» 13.00 Х/ф «Марія Магдалина» (1) 15.00 Т/с «Снайпер-2. Тунгус» 19.00 Т/с «Даїшники» 23.00 Д/с «Таємниці кримінального світу» 23.30 Х/ф «Нелегал» (2) 1.35 Х/ф «Казино Джек» (1) 3.50 «Речовий доказ» 4.50 «Уроки тітоньки Сови»


МЕНЩИНА

7

№ 15 (53) ВІД 11 КВІТНЯ 2013 РОКУ

ГУМОР

КАЛЕНДАР

ПОГОДА

Підготувала Ольга Болва

Свята та пам’ятні дні

На вихідних у районі буде хмарно

11 КВІТНЯ, ЧЕТВЕР

14 КВІТНЯ, НЕДІЛЯ

rp5.ua

Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

День ДАІ МВС України

СУБОТА, 13 КВІТНЯ

НЕДІЛЯ, 14 КВІТНЯ

15 КВІТНЯ, ПОНЕДІЛОК

Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

День працівників кримінального розшуку України

Ранок: від +3°С до +7°С. Хмарно. Вітер 2-3 м/с.

Ранок: від +6°С до +8°С. Хмарно. Вітер 2-3 м/с.

Вечір: від +11°С до +7°С. Хмарно. Вітер 5-4 м/с.

Вечір: від +12°С до +7°С. Хмарно. Вітер 2 м/с.

Фаза місяця: новий місяць.

Фаза місяця: новий місяць.

- Люся, який у тебе блиск для губ класний! - Та це я млинці їла... Оголошення в лікарні: "Немає грошей - будь здоров!" Блондинка відправила чоловікові sms: "Коханий, ти забув вдома телефон". Даішник гальмує машину, звідти вивалюється в мотлох п'яна дама, випльовує на дорогу цукерку і говорить: - Уявляєш, з лікером попалася! Останні новини: Сьогодні близько сьомої вечора Василь Вірастюк переходячи дорогу на червоний збив "Таврію". - Вовочка, а ти школярик? - Я не школярик, я садист. Я в садочок ходжу.

12 КВІТНЯ, П’ЯТНИЦЯ Всесвітній день авіації і космонавтики 13 КВІТНЯ, СУБОТА Всесвітній День рок-нролу

День фахівця з радіоелектронної боротьби 17 КВІТНЯ, СЕРЕДА Всесвітній день боротьби з гемофілією 18 КВІТНЯ, ЧЕТВЕР Міжнародний день астрономії

РЕЦЕПТ

Пиріжки «Бомбочки» Підготувала Ірина Михайленко

АФІША

У психлікарні крик з палати: Я посланник бога! І крик з іншої: Я нікого не посилав! Хлопець запитує у двох дівчат: - Дівчата, а як вас звати? - Не кажи! - Добре, Ань! - Ну Іро, я ж просила! Бермудський трикутник: диван - кухня - комп'ютер. Ох, і багато народу в ньому пропало. Забудьте про біль у суглобах. Забудьте про гіпертонію і карієс. Забудьте про все, що вас досі турбувало, адже тепер у вас є я - склероз! - Завжди підозрював дружину! Сьогодні спеціально прийшов додому на дві години раніше! - Hу як? Застукав? - Ще б! Я так і знав, що вона, коли мене немає, надіває мої тапочки!

РОМАНТИЧНА КОМЕДІЯ «КОХАННЯ – ЦЕ ВСЕ, ЩО ТОБІ ПОТРІБНО» (Данія, Швеція, Італія, Франція, Німеччина, 2012) Дата: 12, 13, 19, 20, 26, 27, 28 квітня. Час: 20:00. Місце: ЦКДМ (кінотеатр). Ціна квитка: 5 грн.

КОМЕДІЯ «ВОЛКИ И ОВЦЫ» Прем’єра Дата: 14 квітня. Час: 19.00. Місце: Чернігівський молодіжний театр. Ціна квитка: 40 грн. Час виїзду: 17.15.

САТИРИЧНА КОМЕДІЯ НА 2 ДІЇ «СТРАСТІ ЗА ГУСКОЮ» За мотивами п’єси М. Куліша Дата: 18 квітня. Час: 19.00. Місце: Чернігівський драматичний театр. Ціна квитка: 20-40 грн. Час виїзду: 17.15.

Інгредієнти:

МУЗИЧНИЙ ПРОЕКТ СОЛІСТА ВІА «СИНЯЯ ПТИЦА» ВОЛОДИМИРА ПРЕОБРАЖЕНСЬКОГО

Помідори порізати кружальцями. Бринзу розім’яти вилочкою, якщо сир, то посолити, видавити через часничницю часник, додати порізану зелень і перемішати. У воді (окропі) розмішати цукор і сіль, додати рослинне масло. Додати борошно. Вимісити м’яке тісто. Дати тесту відпочити 30 хв. Розкачати половину тесту в великий тонкий пласт. Розкласти на тісто кружечки помідорів не ближче ніж 3 см один від одного. На помідор викласти начинку. Розкачати другий пласт тіста, накрити їм перший з начинкою. Cтаканом відповідного діаметру вирізати пиріжки по контурах кожного кружечка помідора, так чинимо з усіма пиріжками. Смажити пиріжки у великій кількості розпеченого рослинного масла з обох сторін. Викласти на паперовий рушник для усунення надлишку олії.

Дата: 25 квітня. Час: 19.00. Місце: Чернігівський драматичний театр. Ціна квитка: 80-160 грн. Час виїзду: 17.15. Попередній запис та довідки за телефоном 3-18-48.

Тісто: борошно - 3-3,5 ст., вода (окріп) - 1 ст., росл. олія - 4 ​​ ст.л., цукор - 1 ч.л., сіль - 1 ч.л.. Начинка: помідори - 5 шт., бринза (або сир) - 200 гр, часник - 2 зуб., зелень, сіль.

Приготування:

ЩО ПОЧИТАТИ

«Місто заклиначів дощу» Томаса Тімаєра Бібліотекар районної бібліотеки Оксана Буйна Не відриваючи очей від тумбочки, на якій лежали: нігті, вії, перука, щелепа. Він плакав і молився: - Господи, урятуй мене від того, що зараз вийде з ванни! - О, хлопці, по якому поводу п'янка? - Покупку обмиваємо. - А шо купили? - 3 пляшки горілки. Телефонний дзвінок, слухавку бере дитина. Пошепки: - Ало? - Добрий день, а тато дома? Дитина тихо-тихо: - Так, але він зайнятий... - А мама вдома? - Вона теж дуже зайнята... - А ще вдома хтось є? - Дядечки міліціонери... - Ну поклич хоча б їх! - Не можу, вони теж дуже-дуже зайняті... - Господи, та чому ж вони всі так зайняті?! Дитина все так же пошепки: - Вони мене шукають... П'яний Валєра задував свічки на свій День народження і так і не зрозумів, за що його вигнали з церкви!

Оскар Вегенер, 14-літній хлопчина, зачитуючись пригодницькими романами Жюля Верна, Едгара Алана По, Артура Конан Дойла, навіть не здогадувався, які пригоди чекають на нього самого. Оскар був звичайним дрібним злодієм, а тому багате вбрання і висока статура загадкового пана привернули його увагу. Спроба пограбувати чоловіка і втекти від нього не вдалася. Якимось чином, його знайшли і… викрали. Оскар опиняється у полоні. Подальше знайомство з не менш дивною темношкірою Елізою, пихатою і зверхньою Шарлоттою, лише підлило масла у вогонь. Йому роблять неабияку заманливу пропозицію, і хлопець, хоч і не одразу, погоджується, адже дивний чоловік, як виявилося, великий мандрівник і вчений-натураліст, Карл Фрідріх Донхаузер. Отже, невеличка експедиція із чотирьох чоловік вирушає на пошуки пригод… А що ж то за пригоди без перешкод, небезпек, шаленої круговерті подій, що не дають нашим героям перевести

ПРЯМА ЛІНІЯ У середу, 17 квітня, з 9.00 до 10.00 пряму телефонну лінію з жителями району проведе завідуючий сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та будівництва райдержадміністрації Андрій Михайлович Ющенко (тел. 2-24-90).

подих? На їхньому шляху стають лиховісні істоти, і не менш лиховісні і підступні люди. Взяти хоча б жінку-воїна, рудоволосу фурію, що володіє п’ятьма видами бойових мистецтв, різними видами зброї, і яка з упертою наполегливістю переслідує вченого і його друзів. І можна не сумніватися, що вона досягне своєї мети. І ніщо не стане на заваді, навіть набридливий журналіст-тюхтій Макс Пеппер, якого їй нав’язали. Несподівано вся компанія опиняється у давно забутому і загубленому «місті заклиначів дощу», але ще й досі тут живе плем’я - «люди верхнього світу»… За допомогою винаходу вченого шукачі пригод дізнаються, що вони - шановані гості, більше того, давнє пророцтво здійсниться, адже четверо - Охоронець, Відьма, Злодій, Королева - нарешті з’явилися… І їм випала велика честь - оборонити стародавню цивілізацію від жахливих створінь. Що ж, пригоди продовжуються… А про все, що сталося далі, можна прочитати в книжці, яка знаходиться в читальній залі дитячої бібліотеки.

СМС-ЧАТ «Газета «Менщина» запрошує усіх бажаючих писати СМСповідомлення на різноманітну тематику в рубрику «СМС-чат». Номер 094-990–31–52.


8

№ 15 (53) ВІД 11 КВІТНЯ 2013 РОКУ

РЕКЛАМА

ТОВАРИ І ПОСЛУГИ

РЕДАКЦІЙНІ ОГОЛОШЕННЯ

Нерухомість

Як передплатити газету?

Терміново продам будинок з газом в с. Киселівка. Тел. 099-273-43-35, 066-863-36-17

Готель «Десна», 3-й поверх

Продається 10 соток земельної ділянки під забудову в Мені по вулиці Шахновського, район Нахалівка. Тел. 2-35-26 Продам земельну ділянку під забудову, 10 соток. Є сарай, погріб, літня кухня, фундамент 10х10м. Нахалівка. Тел.: 095-138-02-25

Транспорт Продам “ВАЗ-21074” 2007 р.в., пробіг 41 тис. км, колір синій, обробка, тонування, збірка - Росія. Ціна 30 тис. грн. Тел.097-769-36-92

ВИРОБИ З ДЕРЕВА

Вікна з дерева зі склопакетом - знижка 30%, двері, дверні коробки, віконні та балконні рами, туалети. Тел.: 066-204-95060, 2-18-53

МАГАЗИН «ЛОНДОН» проводить повний РОЗПРОДАЖ товару Вул. Толстого, 8

Одяг Бальне плаття для дівчинки віком 1-3 роки, на корсеті, в подарунок колготки і бант за кольором (червоний), розмір - 105, в гарному стані. Ціна - 130 гривень. Тел. 093-085-10-99 Продам весняні напівчобітки для дівчинки. 26 розмір, б/в, у гарному стані. Колір - рожевий. Ціна - 69 гривень. Тел. 093-085-10-99

Послуги Спиляю непотрібні дерева у господарстві. Попиляю дрова. Тел.: 2-22-16, 066-560-50-91

ВАКАНСІЇ 8 квітня

Тракторист «Агроресурс - 2006» 1148 грн

Водій «Агроресурс - 2006»

1148 грн

Охоронник ПРАТ «Корпорація Інтерагросистема» 1500 грн

Головний бухгалтер ТОВ «Мітленд» 1200 грн

Підсобний робітник ПРАТ «Корпорація Інтерагросистема» 1500 грн

Менська районна газета «Менщина» Реєстраційне свідоцтво: серія ЧГ № 513-162 ПР від 05.04.2012 р. Засновник Лавський С.В.. Видавець ФОП Скиба А.О. Редактор Сергій Лавський День виходу – четвер

на три місяці – 18,96 грн,

на рік – 71,34 грн.

– редакція газети «Менщина» (вул. Червоноармійська);

– фотостудія «Фото-цифра» (вул. Червона Площа); – Троїцький базар; – магазин №2 (вул. Воровського); – магазин №6 (вул. Сидоренка); – магазин №8 (вул. Леніна); – магазин «У Миколи» (вул. Шевченка); – магазин «Лотос» (вул. Червоноармійська); – магазин «Ніагара» (вул. Жовтнева); – магазин «Маркет» (вул. Червона Площа); – магазин «Продукти» (вул. Жовтнева); – магазин «Орхідея» (вул. Шевченка); – магазин «Злагода» (вул. Радянська); – магазин «Світ» (вул. Жовтнева); – магазин «Ваш Майстер» (вул. Червона Площа); – магазин «Хуторок (вул. Урицького); – магазин «Авангард» (вул. Жовтнева); – магазин «Каскад» (вул. Леніна); – магазин «Смак» (вул. Леніна); - магазин «Віктан» (вул. Шевченка); - магазин «Промінь» (вул. Гоголя); - магазин «Продукти» (вул. 8 Березня); - магазин «Продукти» (вул. 1 Травня); - аптека ім. В. І. Смирнова (вул. Суворова).

Також газету можна придбати у кожному поштовому відділенні району. Рекомендована ціна - 1,50 грн.

Як опублікувати рекламу в газеті? Щоб опублікувати рекламу в газеті «Менщина», потрібно звернутися до відділу реклами редакції. Вартість місця для реклами в газеті «Менщина»:

Розкодування, пошук і налаштування каналів супутникового телебачення. Тел. 095-385-23-93.

- 1 кв. см – 1 грн. - стандартний рекламний блок (візитівка 8х5 см) – 40 грн.

Виконаємо внутрішні будівельні роботи (гіпсокартон, стяжка, шпаклівка, електрика та інше). Тел. 063-792-1980

При періодичному розміщенні 4-х і більше рекламних блоків – знижка 20%.

РОБОТА Інтернет-портал «Труд» (Державна служба зайнятості)

на півроку – 36,27 грн,

Газету «Менщина» можна купити у таких торгових точках міста:

Продам металеві гаражні ворота. Для трактора, мікроавтобуса. Розмір 3,3х2,5 метри. Тел.: 2-41-55, 063-468-48-34

Тел.: 097-888-61-83, 066-933-31-55, 093-621-13-12

на місяць – 6,52 грн,

Продам земельну ділянку 0,12 га. Є старий будинок, газ, вода поруч. Радянська 47, приватизовано. Тел.: 099-918-41-14, 067-461-07-82

Продам мобільный телефон у гарному стані. Модель LG290, сенсор. Тел. 099-520-49-87

Доступні ціни

Вартість передплати (з доставкою):

Як купити газету?

Господарство, техніка

Кримський ракушняк без посередників

Щоб передплатити газету «Менщина», потрібно звернутися до листоноші, поштового відділення або завітати до редакції.

Продам будинок в Осьмаках. Сарай, погріб, колодязь, під двором газ. Приватизовано.Тел. 095-822-33-98.

Продам приватизовану земельну ділянку в Данилівці, 0,5га. На ділянці є: жилий будинок, господарчі будівлі, скважина, поруч ліс. Тел. 066-445-35-10

Продаю

МЕНЩИНА

Охоронник ПП «Менський аграрник» 1147 грн

Зоотехнік

Підсобний робітник ТОВ «ІАС ЛТД» 1500 грн

Інспектор з кадрів ТОВ «Успіх - Мена» 2000 грн

Як опублікувати безкоштовне оголошення в газеті? Зробити це можна одним із нижченаведених способів.

1) Надіславши СМС-повідомлення на номер 094990-31-52.

4 квітня

2) Надіславши листа на адресу admin@ menshchyna.info

Пресувальник сиру

Апаратник очищення стічних вод

3) Надіслати листа на адресу м. Мена, вул. Червоноармійська, 23.

Філія «Менський сир» ППКФ «Прометей» 1350 грн

Філія «Менський сир» ППКФ «Прометей» 1300 грн

Текст оголошення має бути не більшим 20 слів.

СК «Куковицький» 1350 грн

5 квітня

Адреса: 15600, Україна, Чернігівська обл., м. Мена, вул. Червоноармійська, 23. Телефони: (04644) 5-01-52, (094) 990-31-52. Факс: (04644) 3-15-55. Емейл: admin@menshchyna.info Сайт: menshchyna.info

Оголошення друкуються в порядку черги, за наявності вільного місця.

Газета набрана і зверстана в редакції газети «Менщина», віддруковано на поліграфічній базі ПАТ «ПВК «Десна», м. Чернігів, пр-т Перемоги, 62. Друк офсетний. Обсяг – 2 друковані аркуші. Тираж 912 примірників. Індекс – 68016.

Profile for Менщина

«Менщина» № 15 (53) від 11.04.2013  

Менська районна газета

«Менщина» № 15 (53) від 11.04.2013  

Менська районна газета

Advertisement