Page 1

22 ВЕРЕСНЯ 2012 РОКУ №24 (24)

СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

Власники «Менського сиру» викупили феськівську ферму Наталія Карпенко

Віднедавна у Феськівці веде діялнясть приватне підприємство «Феськівське». Дане підприємство виникло на базі колишнього сільськогосподарського кооперативу «Феськівський». Компанія «Мілкіленд-Україна», яка є власником новоствореного підприємства, викупила у селян майже всі майнові паї за 100% їх вартості. За словами екс-голови кооперативу, директора ПП «Феськівське» Юрія Кота, люди отримали значні суми – дехто до 50 тисяч гривень. - На підприємстві планується розвиток молочного скотарства, – говорить Юрій Іванович, – Зараз в господарстві 400 голів ВРХ, а за рік планується їх збільшення до 1000 і, відповідно, збільшення виробництва кормів. Вже реконструюються силосні траншеї. За словами Юрія Івановича, всі, хто працював у кооперативі продовжує працювати в новому господарстві. Жодна людина не була звільнена. Проблеми з нестачею кадрів не існує. Навіть навпаки. Але зі збільшенням обсягів виробництва, відповідно, буде збільшуватись і кількість робочих місць. Заробітна плата тут тримається на рівні середньої по області. Люди отримують її вчасно. Юрій Іванович вважає, що жителі Феськівки тільки виграли від того, що господарство стало приватним. На його думку, майбутнє за великими підприємствами. Виробництво, переробка і продаж повинні зосереджуватись в одних руках, бо це значно вигідніше економічно. - Доярка повинна відпрацювати сім годин, помитися і піти відпочивати. В усьому світі так. І ми до цього колись прийдемо, – говорить він. Компанія «Мілкіленд Україна» володіє заводом «Менський сир», їй потрібна сировинна база, тому і прийняли рішення створення цього та інших господарств. Також підприємство орендує землі в Феськівці, Волосківцях, Лісках, Дягові, Осьмаках, Куковичах. Орендна плата, виплачується вчасно. Загалом же в Чернігівській області компанія володіє ще 11 господарствами.

БЛАГОУСТРІЙ

Заступник міського голови розповів, куди діває своє сміття Дмитро Михайленко «Менщина» поцікавилася у заступника міського голови Юрія Стальниченка куди він діває своє сміття та бадилля з городу. - Юрію Валерійовичу, куди Ви діваєте сміття, яке скопилося у вашій оселі? - Я живу в багатоповерхівці, в центрі міста, тому сміття виношу в контейнер, який знаходиться в нашому дворі. Декілька років тому жителі мого будинку «скинулись» на контейнери. Зараз їх у нас три, правда один уже потребує ремонту. - Жителі вашого будинку порушують правила користування контейнерами? Якщо так, то як ви на це реагуєте? - Порушення біля мого будинку я бачу дуже рідко. А ось вцілому по місту вистачає. Наприклад, якщо хтось робить ремонт, то може викинути в контейнер цеглу або інше будівельне сміття. Через це він стає заважким і сміттєвоз може зламатися. Свідомі жителі складають такий непотріб біля контейнера, викликають трактор, який вивозить його на міський смітник. Це правильно. Якщо ж порушувати правила благоустрою міста, в т.ч. вивезення побутових відходів, то це може влетіти в копійку – штраф буде від 340 до 1360 гривень.

«Менщина» забрала Юрія Стальниченка з кабінету щоб він показав куди діває бадилля - У вас є город, а значить є і бадилля. Що ви з ним робите – палите? - Ні, не палю. На моїй ділянці для цього є спеціальне місце, площею два на два метри – така собі компостна яма. Обгородив її. Туди скидаю все – і бадилля, і відходи з гарбузів... Весною маю чудовий перегній, яким підживлюю город. - Зараз над нашим містом смог – люди масово палять сухе зілля. Чи маєте ідеї, як вирішити цю проблему? - У першу чергу шкода дітей, адже вони страждають від отруєного повітря. Штраф у таких випадках не завжди

буде правильним виходом. Люди, які палять бадилля вже платять за свою несвідому поведінку, адже в першу чергу псують своє здоров’я та приносять шкоду близькому оточенню. Я вважаю, що цю проблему можна вирішити за допомогою створення компостних ям. Хто спробував компостну яму, той вже ніколи не буде палити. - Як люди відреагували на нещодавнє введення плати за вивіз сміття? - Деякі кажуть, що дорого. Деякі не платять, бо кажуть, що нічого не змінилось – як вивозилось безоплатно, так і платно вивозиться. Але ми

повинні розуміти, що якщо не буде цих грошей, то не буде належним чином працювати система збору сміття, не буде оновлюватися матеріальна база...

ною не більше 20-25 см. Рекомендується накрити яму кришкою, це завадить пересиханню, поширенню неприємних запахів і розтягуванню сміття птахами та звірами. Для зручності використання в кришці можна проробити люк. На дно компостної ями слід укласти товстим шаром опале листя, до якого одразу можна підмішати «харчове» сміття. На все це треба насипати шар землі, який варто прикрити ще одним шаром листя. Потім знову необхідно насипати землю, можна з додаванням іржавих залізних предметів (залізо корисне для рослин). Для подальшого компостування підходять органічні відходи з кухні і грядок (лушпиння, кістки, бур'яни, гнилі плоди...), а також попіл, пісок, торф, кора, гілки, навіть водорості та мул.

Для збільшення вмісту в компості фосфорних сполук, які люблять рослини, потрібно час від часу виливати в яму мильну воду. Компост швидше «дозріває», якщо періодично перемішувати його: кисень при розпушуванні починає надходити активніше, і розкладання відходів прискорюється.

Юрій Стальниченко: «Наше місто – це як дім кожного з нас, тільки у більшому масштабі. У себе в оселі ми не розкидаємося сміттям – всі намагаються підтримувати чистоту і порядок там де живуть. Отож, давайте будемо жити так, щоб за нами, дорослими людьми, ніхто не повинен був прибирати «памперси» , як за малими дітьми».

ГОСПОДАРСТВО

Як зробити компостну яму За інформацією журналу «Агро Гроші», компанія «Мілкіленд» – один iз провідних виробників молочнoї продукції та твердих сирів. Йому належить 10 підприємств на території України та Останкінський молочний комбінат у РФ. Упродовж 2011-го року компанії вдалося вдвічі збільшити виробництво молока – до 10,8 тис. тонн на рік. Завдяки купівлі чотирьох нових агрокомпанійу Чернігівській області загальна площа сільськогосподарських земель збільшилася на третину – до 20,9 тис. га, а поголів’я молочного стада сягнуло 2900 корів. Окрім того, компанія організовує селян у кооперативи, забезпечуючи себе якіснішою сировиною. Розвиток кооперативного руху дозволить «Мілкілендові» взагалі відмовитися від молока звичайних присадибних господарств. Topiк компанія модернізувала процес доїння, закупивши обладнання шведської фірми DeLaval на суму 30,8 млн. грн. На кінець 2011-го загальні потужності «Мілкіленду» давали можливість переробити 1,1 млн. тонн сировини за piK. Також в останні дні року «Мілкіленду» вдалося залучити 100 млн. доларів кредитних коштів, якіпішли на погашения поточних кредитів та інвестування подальшого розвитку компанії. Нині у неї два головних завдання – збільшити молочне стадо та відновити експорт сиру до Pocii.

«Менщина» знайшла поради по облаштуванню компостної ями на інтрнет-ресурсі «Сад и огород, Дом и дача». Компост – найдешевше і при цьому найбільш корисне добриво для присадибної ділянки. Компостування – це прискорений процес розкладання органічних відходів, при якому створюється необхідна температура і вологість для активного розмноження бактерій. Вони переробляють відходи, перетворюючи їх у цінну підгодівлю для квітів, овочів, ягід... Однак компостна яма на дачі потрібна не тільки для «приготування» добрив: у ній поселяються різноманітні комахи-шкідники, які при розкиданні компосту на ділянці гинуть разом зі своїми личинками.

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ Лопата, граблі, кришка, органічні відходи для приготування компосту, мильна вода, листя, іржаві металеві предмети.

ІНСТРУКЦІЯ Місце для компостної ями слід вибирати на рівній і не заболоченій території. Потрібно, щоб в ямі не застоювалася вода: підвищена вологість заважає доступу кисню. Відходи, звичайно, краще «складати» в найдальшому кутку саду, однак варто враховувати, що до компостної ями необхідний швидкий зручний доступ. Бажано прокласти до ями рівну доріжку, щоб виносити компост як відрами, так і на тачці. Для створення компосту необхідно викопати яму розміром метр на метр і глиби-

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ У компостну яму не можна викидати неорганічне сміття (поліетиленові пакети, скло..), адже воно практично не піддається розкладанню. Ідеальна компостна яма складається з двох відділень, кожне з яких має об'єм близько кубометра. Одна частина буде містити компост для використання в даний час, у другій буде поступово формуватися новий.


2

22 ВЕРЕСНЯ 2012 РОКУ №24 (24)

ДАЙДЖЕСТ

МЕНЩИНА У ФОТОГРАФІЯХ

Новини Чернігівської області, України та світу

Відзначення 69-тої річниці визволення Менщини Фото райдержадміністрації У середу, 22 вересня,у Мені біля обеліска Слави відбулися урочисті заходи з нагоди 69-ї річниці визволення Менщини від німецько-фашистських загарбників. У мітингу-реквіємі взяли участь керівники району, ветерани, громадськість міста, учнівська молодь. Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих воїнів. Хор районної ветеранської організації підготував невелику концертну програму. По закінченню мітингу-реквієму відбулося покладання вінків та квітів до обеліска Слави. А настоятель Свято-Троїцького храму відслужив поминальну панахиду.

Юлія Максименко

З НОВОГО РОКУ РЕЄСТРАЦІЄЮ НЕРУХОМОСТІ ЗАЙМУТЬСЯ НОТАРІУСИ tsn.ua: «Реєструвати нерухомість українці незабаром будуть в одному кабінеті і за лічені хвилини. Таке фантастичне передбачення роблять чиновники – замість черг та біганини коридорами БТІ, людей відправлять до нотаріусів. Законопроект почне діяти уже з 1 січня. Розробники сподіваються, що таким чином удвічі скоротиться час оформлення документів та хочуть подолати корупцію в БТІ. Нотаріусам відкриють доступ до Єдиного державного реєстру. Звідти вони й братимуть інформацію. Нотаріус має посвідчити договір, зареєструвати його в реєстрі прав власності і видати людині витяг про реєстрацію – все те, що зараз людина робить, звертаючись до БТІ. Процедуру скоротять до п’яти діб. Крім того, оформити документи дозволять у будь-якому місті, незалежно від того, де розташоване житло».

УКРАЇНЕЦЬ ВИНАЙШОВ ЇСТІВНУ УПАКОВКУ ДЛЯ ПРОДУКТІВ segodnya.ua:«Винахідник з Харкова вирішив проблему утилізації пакувальних матеріалів, над якою б’ються вчені із США, Німеччини, Японії і Фінляндії. На створення біорозкладаної плівки пішло близько 15 років. «Перше, що мені прийшло в голову – це культурні рослини, які є основним джерелом нашого харчового раціону. Потрібен був плівкоутворювач, найбільше підходив крохмаль, його видобувають з пшениці, жита, кукурудзи. Виявилося, для плівки найбільше підходить крохмаль, здобутий з останньої культури», – говорить учений. За допомогою їстівної плівки, можна, наприклад, збільшити термін придатності хліба з декількох днів до місяця. З цього ж крохмалю можна зробити піддон, аналогічний тим, у яких зараз в супермаркетах продаються супові набори. «Берете піддон і разом із м’ясом кидаєте у воду – вже за кілька хвилин від піддону не залишиться і сліду, а відвар вийде чудовим», – запевняє Сергій Тимчук. Учений також зазначив, що біоперероблюваніпакувальні матеріали не змінюють смак їжі, у них взагалі немає смакових якостей. А якщо плівку просто викинути, то за 4 тижні від неї не залишиться і сліду – вона розкладається в природному середовищі».

ІСТОРІЯ МЕНЩИНИ

Не потрібно дивуватися «Хвеськувці» Олександр ЯСЕНЧУК, краєзнавець Минулого року побачила світ книга «Присяга Чернігівського полку 1718 року» за редакцією чернігівських дослідників Сергія Горобця та Ігоря Ситого. Книга зафіксувала більшість чоловіків Чернігівського полку, до якого належала і територія Менського району. Там записані не тільки прізвища жителів населених пунктів, але і назви міст і сіл, до того ж так як їх називали у ті часи. Пропонуємо вам роздивитися на карті складеній науковцями тодішню географію Менського району, помилуватися автентичними назвами сіл та містечок, ще не «зіпсованих» філологами. Адже назви сіл тодішні грамотні люди записували так, як їх вимовляли. Можливо когось здивує назва «Хвеськувка», тож нагадаю читачам, що літера «ф» з’явилася на початку ХХ сто-

ліття і не є природною для українців які заміняли іншомовні слова з нею на літеру «т» чи звук «ф». Окрім того територія Менського району відноситься до краю, де поширений так званий східнополіський діалект української мови. Великою мірою він на відміну від сучасної української мови (в основі якої лежить Полтавська) був у часи Козаччини офіційним. Цим діалектом розмовляли чимало достойників того часу: Іван Мазепа, Петро До-

рошенко, Кирило та Олексій Розумовські, адже саме територія Чернігівщини в ті часи була серцем української державності. Проглянувши карту ми зможемо побачити у назвах сіл дифтонг «уо» (себто коли два голосних звука вимовляється як один, завдяки тому, що один ніби «придавлює» інший.) – наприклад -Данилувка (на карті) слід читати – Данилуовка. Саме дифтонги, щоправда не тільки вони, відрізняють поліську говірку

від стандартної української мови. Нема їх і в білоруській та російських мовах. Що доводить до речі, що Менська говірка не є «суржиком», а є питомо, історично заглибленою говіркою. У свій час видатний історик Рибаков на питання «Якою мовою розмовляли у часи Київської Русі?» Відповів так: «Поїдьте в села довкола Чернігова, Києва і ви почуєте мову тих часів».

КРИМІНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НАКЛЕП ХОЧУТЬ ПОВЕРНУТИ Юлія Артамощенко, ua.for-ua.com: «Верховна Рада прийняла у першому читанні проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію людини. За таке рішення проголосували 244 народних депутатів. Як пояснив автор законопроекту, народний депутат від фракції Партії регіонів Віталій Журавський, даними змінами до кодексів вноситься поняття «наклеп», тобто кримінальним злочином буде вважатися «навмисне поширення явно неправдивих даних, що ганьблять честь і гідність, підривають ділову репутацію за умови, що такі дії призвели до тяжких наслідків».

102

Злочини та пригоди, які сталися на території району Райвідділ міліції

12 вересня Жителька с. Ушня відпочивала на березі Десни з друзями, вживала спиртні напої, а потім пішла купатися та потонула. Дільничними інспекторами міліції в ході проведення особистого огляду було виявлено та вилучено в жителя м. Мена пляшку із прозорою рідиною з характерним запахом спирту. Як пояснив останній, рідину купив в жительки м. Мена гр. П. До експерта Менського ВРЕР ДАІ звернувся житель м. Мена, який надав на огляд автомобіль ВАЗ-2108. Під час огляду даного автомобіля було встановлено, що деталь

із номером кузова вварена кустарним способом. Під час проведення відпрацювання Менського району працівниками міліції було виявлено факт жорстокого поводження жителем м. Мена гр. П. відносно свого сина. У ході проведення операції «Урожай» працівниками міліції встановлено факт крадіжки зерна кукурудзи з поля, яке належить ТОВ «АГРО РЕСУРС – 2006» жителем с. Ушня гр. П. Працівниками міліції в м.  Мена по вул. Піонерській було виявлено групу молодих осіб, біля яких знаходився паперовий пакунок із мілкоподрібленою речовиною з запахом коноплі.

Працівниками міліції був зупинений трактор із причепом під керуванням жителя м. Мена, який перевозив лісопродукцію без відповідних документів. Працівниками міліції був зупинений автомобіль ГАЗ під керуванням жителя с. Величківка, який перевозив лісопродукцію без відповідних документів.

13 вересня Уночі невідома особа пошкодила цегляний фундамент паркану біля магазину «Охота та рибалка» в м. Мена. Дільничними інспекторами міліції в ході проведення особистого огляду було виявлено та вилучено в жителя смт. Макошино пляшку

із прозорою рідиною з характерним запахом спирту. Як пояснив останній, рідину купив в жительки смт. Макошино гр. О. Працівниками міліції був зупинений автомобіль КАМАЗ під керуванням жителя м. Мена, який перевозив лісо продукцію без відповідних документів.

14 вересня Сталося загорання дерев’яного хліва в господарстві жителя м. Мена. У результаті пожежі вогнем знищено покрівлю. Надійшло повідомлення від жительки м.Мена про те, що вона виявила відсутність коси та вилок у себе в господарстві.

15 вересня До Менської ЦРЛ було доставлено жителя с. Феськівка після спроби суїциду через повішання. До Менської ЦРЛ за медичною допомогою звернулась жителька с.  Феськівка з діагнозом: колота рана лівого передпліччя, алкогольне сп’яніння. Зі слів останньої, тілесні ушкодження спричинив співмешканець. Працівниками міліції в ході огляду господарства жителя с.  Слобідка було виявлено та вилучено гладкоствольну мисливську рушницю, гільзи та набої. Надійшло повідомлення від жительки с.  Синявка про те, що співмешканець спри-

чинив їй тілесні ушкодження. Надійшло повідомлення від жительки с. Синявка про те, що вона, перебуваючи у своєму магазині, виявила відсутність мобільного телефону, який лежав на прилавку.

17 вересня Надійшло повідомлення від жительки смт. Березна про те, що 14 вересня в період часу з 09.00 до 18.00 години з її будинку зник ноутбук та електродрель. У ході проведення оперативно-розшукових заходів було встановлено, що раніше судимий житель смт.  Березна, коли заявниці не було вдома, знайшов ключа від будинку та скоїв крадіжку вказаних речей.


22 ВЕРЕСНЯ 2012 РОКУ №24 (24)

ДАЙДЖЕСТ

ЗДОРОВ’Я

Новини Чернігівської області, України та світу

Валентина Шехавцова розповіла про чернігівську спілку анонімних алкоголіків

Юлія Максименко

Наталія Карпенко

ЛУЦЕНКО РОЗПОВІВ ПРО СВОЄ ЖИТТЯ В КОЛОНІЇ tsn.ua: «Екс-міністр МВД розповів про свої перші враження від перебування у Менській колонії. Юрій Луценко у своєму листі з колонії перш за все зазначив, що його нове місце ув’язнення сильно відрізняється від СІЗО. «З одного боку – відчутно кращі умови: замість бетонного мішка камери на 9 кв. метрів, заповненої віковим смородом і цілодобовим собачим гавкотом, тут – цивілізоване приміщення із нормальними ліжками, санвузлом, кухнею. І головне – вільна можливість виходу на свіже повітря у дворик 12 на 3 метри», – розповідає він. Найбільшою позитивною емоцією політика було спостерігання за нічним небом із зорями, на яке він дивився вперше за останні 20 місяців без грат. А ось режим тепер став значно суворішим – до відбою о 10-й вечора лежати на ліжку чи навіть на лавці – заборонено. Найбільшим же дискомфортом Луценко вважає постійний приїзд із столиці чиновників, котрі весь час «залякують» місцевий персонал. Окрім цього екс-міністр зазначив, що йому рекомендували не говорити по телефону на політичні теми, зокрема про діяльність президента Януковича. Серед іншого Юрій Луценко зазначив, що персонал знімав його на відео в той час, коли він мив шваброю підлогу».

В УКРАЇНІ УЖЕ ЗАБОРОНЕНА БУДЬ-ЯКА РЕКЛАМА ЦИГАРОК tsn.ua: «З 16 вересня в Україні заборонено рекламу, спонсорство та стимулювання продажу тютюнових виробів. Тепер на радіо та телебаченні, в тому числі кабельному, супутниковому, IP-телебаченні, on-line-телебаченні, мобільному телебаченні, цифровому і ефірному телебаченні та інших засобах передачі сигналу не може бути розміщена ані реклама тютюнових виробів, ані реклама знаків для товарів і послуг, ані інші об’єкти права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби. Реклама тютюну забороняється також у наукових, науково-популярних, навчальних, громадсько-політичних, довідкових, літературно-художніх виданнях, у тому числі в усіх друкованих ЗМІ, на транспорті, зовнішня реклама, в місцях проведення масових заходів, в Інтернеті. Законом забороняється спонсорство з використанням реклами тютюнових виробів та назвами виробників, імпортерів і продавців тютюнових виробів теле- і радіопередач, театрально-концертних, оздоровчо-спортивних, культурно-розважальних заходів. Цей закон Верховна Рада України прийняла 22 вересня 2011 року, а президент підписав його 13 березня 2012 року».

У ВІННИЦЬКИХ ШКОЛАХ УЗАКОНИЛИ РЕПЕТИТОРСТВО tsn.ua: «Вінницька міськрада проголосувала за створення у школах комунального центру позашкільної освіти під назвою «Школа успіху». Фактично, таким рішенням місцева влада узаконила репетиторство. «Ми ж дорослі люди, ми живемо в одному суспільстві і прекрасно розуміємо, що приховане репетиторство існує. Причому є знакові вчителі, до яких хочуть попасти для того, щоб з ними займатись», – розповів директор департаменту освіти Вінницької міськради Володимир Буняк. За його словами, звідти ж і взяли вартість офіційних занять: 50 гривень за годину. І хоч репетитор після вирахування усіх податків отримає половину цієї суми – це вигідно, кажуть вчителі. «По-перше, це легально. По-друге для величезної кількості батьків складає труднощі відшукати вчителя, який візьметься за таку роботу і нестиме відповідальність за таку роботу», – поділилась враженнями від ідеї освітян вчителька Лариса Боднар. Для того, щоб репетиторство не впливало на оцінки учнів під час звичайних занять, діти не будуть займатися у вчителя, який викладає у них, запевняють чиновники від освіти».

УКРАЇНА ПОТРАПИЛА ДО 50-ТИ НАЙШАНОВНІШИХ КРАЇН СВІТУ regionews.com.ua: «Незалежна дослідницька організація «Інститут Репутації» опублікувала черговий рейтинг найбільш шанованих країн світу. Дослідники включили в свій перелік 50 країн, відібраних на підставі економічних і соціальних показників, в тому числі, щільності населення і рівня ВВП.Рейтинг заснований на результатах опитувань населення. Респондентів просили рекомендувати країни, які найбільш підходять для туристичних поїздок, для постійного проживання, для навчання, роботи, ведення бізнесу або інвестицій. Згідно з підсумковими показниками рейтингу, перше місце зайняла Канада. Вона набрала найбільшу кількість симпатій за чотирма «репутаційним компонентам»: «довірі», «поваги», «замилування» і «привабливості». У десятці лідерів також опинилися Австралія, Швеція, Швейцарія, Норвегія, Нова Зеландія, Фінляндія, Данія, Австрія та Нідерланди. Україна зайняла у рейтингу 42 місце, випередивши Китай (43) та Росію (45). Нижче України в почесному списку «Інституту Репутації» виявилися також Саудівська Аравія, Нігерія, Пакистан, Іран і Ірак».

3

«Менщина» дізналася, що у санаторії «Остреч» зараз відпочиває психотерапевт чернігвського обласного наркодиспансеру Валентина Шехавцова, яка спеціалізується на темі алкозалежності, і не оминула нагоди поспілкуватися з нею. Валентина Борисівна розповіла своє бачення причин виникнення цієї проблеми і способів її вирішення. Про те що проблеми алкоголізму і наркоманії стоїть зараз гостро, говорить той факт, що вона значно помолоділа. Якщо раніше ми проводили профілактику в 10 – 11 класах, то зараз це потрібно проводити в 5 – 6 класах. Ми стараємося зацікавити дітей: проводимо зустрічі у формі казкотерапій, брейнрингів, ігротерапії. Проте зацікавити їх складно. Деякі ставляться до інформації з певною «бравадою», дехто заважає проводити лекцію. Вони не вважають це проблемою, бо п’ють всі, палять всі. Але «всі» – це психологічний спосіб захисту «узагальнення». Один із примітивних способів, такий як і опір. Його використовують залежні люди або ті, у яких формується наркоповедінка. Всі повинні знати, що залежність формується в підкірці головного мозку, а конкретно в лімбічній системі. Клітини лімбічної системи «зчитують» інформацію про емоції, які присутні у людини під час вживання алкоголю або наркотичних речовин, запам’ятовують її. Якщо лімбічна система хоч один раз «записала», що це «приємно», то стерти цю інформацію вже неможливо. Тому я не можу, як деякі наркологи, порівняти цей запис з файлом у комп’ютері. Файл можна легко видалити, а ця інформація

не стирається. Саме тому це не виліковується повністю. Клітину, яка запам’ятала дану інформацію навіть хірургічно було б неможливо видалити, бо вона подібна до мільйонів інших, її просто не впізнаєш.

ПРО СПІЛКУ АНОНІМНИХ АЛКОГОЛІКІВ У свій час, я допомогла Людмилі Закупрі організувати в Чернігові спілку анонімних алкоголіків. Ми їздили у Львів, у Київ. Дивились, як там це працює. Ми організували зустріч чернігівських алкоголіків з алкоголіками із Києва. Тоді на зустрічі був присутній Вільям, громадянин США, який представився так: «Добрий день, друзі. Я Вільям, алкоголік. Я не вживаю алкоголь більше ніж 35 років». Саме тоді я вперше і дізналась, що алкоголізм – захворювання невиліковне. В даній спілці люди позбуваються залежності за допомогою програми «12 кроків», яка була розроблена доктором Бобом в 1935 році. Ця спілка знаходиться в Чернігові по вулиці Шевченка, вхід в арку перед магазином «Золотий ключик», треті двері направо, на яких написано «Ресоціалізація хімічно залежних». Точної адреси не пам’ятаю. Але в цій справі краще – профілактика, ніж лікування. Залежна людина поки не впаде на саме дно: не втратить сім ю, не стане бомжем, не стане постійним пацієнтом наркодиспансерів, не усвідомлює, що має проблему. А дехто і тоді не усвідомлює, тому що «он скільки їх всюди валяється». Але треба розуміти, що якщо якесь явище становиться в суспільстві масовим, то це не значить, що це нормально. Що цікаво, ті, хто падає на саме дно, легше виліковуються – вони від того дна «відштовхуються» і «випливають». Всі повинні знати, що наркозахворювання невиліков-

Валентина Шехавцова ні. Коли залежна людина каже, що вона «хоче –п’є, а хоче – ні», то це неправда. Той період, коли людина не п’є, це всього лише ремісія. Коли закінчується ремісія, може початись загострення. Форми алкоголізму бувають різні – п’є постійно все життя, п’є періодами.

ПРО ПЛАН ДАЛЛАСА Люди повинні знати, що існують геополітичні програми знищення народів. В тому числі існує і програма знищення слов’ян. В 1945 році, коли Алану Далласу стало відомо, що війна Гітлера з русами програна, на засекреченій конференції він сказав наступне: «Закінчиться війна. Все якось утрясеться, уляжеться. І всі свої сили ми направимо на одурманювання росіян. Ми посіємо там хаос, підмінимо їх цінності на фальшиві і змусимо в них повірити. Як? Ми знайдемо союзників в Росії. Театри, кіно будуть прославлять самі низькі людські почуття – брехню, садизм, зраду. Мало хто буде розуміти,

що діється. Але ми знайдемо спосіб оббрехати їх, зробити з них посміховисько. Головну ставку ми зробимо на молодь. Ми зробимо з них алкоголіків, наркоманів, повій, космополітів.» Я думаю, що цей лист багато що пояснює. Зараз це називається доктриною Алана Далласа. План був розрахований до 2050 року і його частину вже виконано.

ПРО «ЗОЛОТИЙ МІЛЬЯРД» Є ще одна геополітична програма, яка має назву «золотий мільярд». Особливо активно відстоює її виходець із українських земель Йозеф Бжезінський, який опинившись в Америці, почав присилати сюди рукописи книги «Чорна діра». Звідки ця назва? Бо на карті світу Бжезінського України вже нема з 90-х років, замість неї чорна діра. Він пише про те, що на Землі повинно залишитись тільки один мільярд жителів. «Очищення» треба почати зі слов’янських територій і, конкретно, з України.

РЕКЛАМА

У Мені побудували новий багатоквартирний будинок КВАРТИРУ МОЖНА ПРИДБАТИ НА ПІЛЬГОВИХ УМОВАХ У Мені, у районі центральної райлікарні, завершилось будівництво двоповерхового будинку на 18 квартир. Бажаючі придбати житло можуть спробувати скористатися державною програмою і купити квартиру в кредит під 3% річних. – Квартири в будинку мають сучасне планування, індивідуальне опалення та гаряче водопостачання, металопластикові вікна, – розповідає заступник директора ТОВ «Укрбудреконструкція» Ганна Морозова. – Наша компанія-забудовник має досвід будівництва, протягом останніх семи років ми побудували 8 житлових будинків. Менський будинок пройшов необхідну акредитацію і тепер бере участь у програмі державної іпотеки «Доступне житло під 3% річних». Відповідно до програми, кредит надається строком на 15 років, первісний внесок складає 25% від вартості житла. Вартість квартир за-

лежить від первісного внеску та вибору квартири. Квадратний метр житла коштує 4 тис. грн. Частина квартир уже куплена. Детальнішу інформацію можна дізнатися по телефону 044-20604-88 або 067-446-52-95.


4

22 ВЕРЕСНЯ 2012 РОКУ №24 (24)

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ ПОНЕДІЛОК, 24 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 23.10, 01.10 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 23.15 За 80 днiв навколо спорту 06.25, 07.35 Тема дня 06.30 Православний календар 06.35 М/ф 06.45 Вчимося разом 06.50, 07.50 Хазяїн у домi 07.20 Країна on-line 07.25 ТехноЕра 07.30 Ера бiзнесу 07.45 Глас народу 08.20 Помiж рядками 08.40 Кориснi поради 09.00, 21.00, 23.00 Пiдсумки 09.15, 11.50, 20.55 Офiцiйна хронiка 09.35 «Легко бути жiнкою» 10.55 Шеф-кухар країни 12.10, 15.15, 18.45, 21.25 Дiловий свiт 12.25 Право на захист 12.45 Темний силует 12.55 Армiя 13.05 Х/ф «Коли дерева були великими» 14.35 Вiкно до Америки 15.10 Euronews 15.25, 03.20 Х/ф «Живi i мертвi» 1 с. 17.00 Концертна програма «Мамо, рiдна i кохана!» 18.00 Свобода вибору. Реальне життя 18.10 Справжня Україна 18.30 Агро-News 19.00 Вибори- 2012 г. Передвиборна агiтацiя. Лiберальна партiя України 19.30 Свобода вибору 20.00 Сiльрада 20.20 Вибори- 2012 г. Передвиборна ВІВТОРОК, 25 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 23.10, 01.10 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 23.15 За 80 днiв навколо спорту 06.25, 07.35 Тема дня 06.30 Православний календар 06.35 М/ф 06.45 Вчимося разом 06.50, 07.50 Хазяїн у домi 07.20 Країна on-line 07.25 ТехноЕра 07.30 Ера бiзнесу 07.45 Глас народу 08.20, 00.40 Помiж рядками 08.40 Кориснi поради 09.00, 21.00, 23.00 Пiдсумки 09.25, 11.55, 20.55 Офiцiйна хронiка 09.35 Свiтло 10.00 «Легко бути жiнкою» 12.10, 15.20, 18.45, 21.15 Дiловий свiт 12.25 Хай щастить 12.45 Х/ф «Небеснi ластiвки» 15.15 Euronews 15.35 «Таємницi успiху» з Н. Городенською 16.15, 03.45 Х/ф «Живi i мертвi» 2 с. 18.00 Свобода вибору. Реальне життя 18.10 Справжня Україна 19.00 Вибори- 2012 г. Передвиборна агiтацiя. Партiя Зелених України 19.30 Свобода вибору 20.20 Вибори- 2012 г. Передвиборна агiтацiя. Радикальна Партiя Олега Ляшка 20.50 Плюс-мiнус

СЕРЕДА, 26 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 23.10, 01.10 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 23.15 За 80 днiв навколо спорту 06.25, 07.35 Тема дня 06.30 Православний календар 06.35 М/ф 06.45 Вчимося разом 06.50, 07.50 Хазяїн у домi 07.20 Країна on-line 07.25 ТехноЕра 07.30 Ера бiзнесу 07.45 Глас народу 08.20, 00.40 Помiж рядками 08.40 Кориснi поради 09.00, 21.00, 23.00 Пiдсумки 09.15, 11.55 Офiцiйна хронiка 09.30 Уряд на зв`язку з громадянами 10.00 «Легко бути жiнкою» 12.10, 15.20, 18.45, 21.20 Дiловий свiт 12.25 Кордон держави 12.45 221. Екстрений виклик. Тиждень 13.30 Х/ф «Молода гвардiя» 1 с. 15.15 Euronews 15.40 Х/ф «Солдати» 17.30 Країну - народовi! 18.00 Свобода вибору. Реальне життя 18.10 Справжня Україна 19.00 Вибори- 2012 г. Передвиборна агiтацiя. Полiтична партiя Всеукраїнське об`єднання «Громада» 19.30 Свобода вибору 20.20 Вибори- 2012 г. Передвиборна агiтацiя. Комунiстична партiя України

агiтацiя. Полiтична партiя Українська платформа «Собор» 20.50 Плюс-мiнус 21.35 Країну - народовi! 21.55 Зiрки гумору. С. Дроботенко, Ю. Гальцев, В. Винокур 22.55 Трiйка, Кено, Секунда удачi 23.25 Вiд першої особи

1+1

06.15, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 Снiданок з «1+1» 10.00 «Шiсть кадрiв» 10.45, 11.30 Т/с «Слiдаки» 11.55 «Знiмiть це негайно» 13.00, 04.55 «Iлюзiя безпеки» 14.10 «Криве дзеркало» 16.40 «Росiйськi сiмейнi драми» 17.45 «ТСН. Особливе» 18.25 Т/с «Склiфосовський» 20.15 «Багатi теж плачуть» 21.30 Х/ф «Освiдчення» (2)

Iнтер

07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 07.30, 20.40 «Спорт у Подробицях» 09.10, 13.00 Т/с «Дорога в порожнечу» 14.05 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 15.05 «Право на зустрiч» 16.10 «Чекай на мене» 18.10 Т/с «Кровиночка» 19.05 «Про життя» 20.00 «Подробицi» 20.30, 03.20 «Подробицi. Неформат» 21.00 Т/с «Дорога в порожнечу» (2) 23.10 Т/с «Шаповалов»

ICTV

21.25 «Адреналiн» 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.25 Вiд першої особи

1+1

06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.15 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 Снiданок з «1+1» 10.00 «Шiсть кадрiв» 10.45, 11.30 Т/с «Слiдаки» 11.55 «Знiмiть це негайно» 13.00, 05.00 «Iлюзiя безпеки» 14.10 «Криве дзеркало» 16.40 «Росiйськi сiмейнi драми» 17.45 «ТСН. Особливе» 18.25 Т/с «Склiфосовський» 20.15 «Мамо, я одружуюсь?» 21.30 «Мiняю жiнку 6»

Iнтер

07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 07.30, 20.40 Спорт у Подробицях 09.10 Т/с «Таємницi слiдства 10» 11.10 «Детективи» 12.25, 04.20 «Знак якостi» 13.00 Д/ф «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 14.55 «Судовi справи» 15.50 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 9» 18.10 Т/с «Кровиночка» 19.05 «Про життя» 20.00 Подробицi 20.30 Подробицi. Неформат 21.00 Т/с «Дорога в порожнечу» (2)

ICTV

06.35, 07.35 Дiловi факти 06.45, 09.30, 12.55, 19.25 Спорт 20.50 Мегалот 20.55 Плюс-мiнус, Офiцiйна хронiка 21.30 Сам на сам 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.25 Вiд першої особи

1+1

06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 Снiданок з «1+1» 10.00 «Шiсть кадрiв» 10.40, 11.25 Т/с «Слiдаки» 11.50 «Знiмiть це негайно» 12.55, 04.50 «Iлюзiя безпеки» 14.05 «Криве дзеркало» 16.40 «Росiйськi сiмейнi драми» 17.45 «ТСН. Особливе» 18.25 Т/с «Склiфосовський» 20.15 «На ножах» 21.30, 03.10 «Територiя обману» 22.35 «Грошi»

Iнтер

07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 07.30, 20.40 «Спорт у Подробицях» 09.10 Т/с «Таємницi слiдства 10» 11.15 «Детективи» 12.25, 04.45 «Знак якостi» 13.00 Д/ф «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 14.55 «Судовi справи» 15.50 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 9» 18.10 Т/с «Кровиночка» 19.05 «Про життя» 20.00 «Подробицi» 20.30 «Подробицi. Неформат» 21.00 Т/с «Дорога в порожнечу» (2)

06.40, 07.35 Дiловi факти 06.50, 09.30, 12.55, 19.25 Спорт 06.55 Т/с «Леся+Рома» 07.40 Факти тижня 08.45, 12.45, 02.05 Факти 09.35, 19.30 Надзвичайнi новини 10.35 Х/ф «Вiдставник 2: Своїх не кидаємо» 12.40 Анекдоти по-українськи 13.00 Х/ф «Вiдставник 3» 15.15 Т/с «Прокурорська перевiрка» 16.30 Т/с «Опери» 18.45 Факти. Вечiр 20.15 Т/с «Морськi дияволи» 22.40 Пiдсумки 22.55 Свобода слова

СТБ

06.05, 00.25 Т/с «Комiсар Рекс» 06.50, 15.55 «Усе буде добре!» 08.55, 18.20 «Неймовiрна правда про зiрок» 10.35 Х/ф «Знак iстинного шляху» 14.45 «Екстрасенси ведуть розслiдування» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 20.00 «Куб 3» 22.20 «Детектор брехнi 2» 23.20 Т/с «Доктор Хаус»

Новий канал

06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Пiдйом 07.30, 08.30, 19.00, 01.10 Репортер 09.00, 16.55 Т/с «Не родись вродлива» 09.55, 21.05 Т/с «Татусевi дочки» 13.30, 14.35 Kids` Time 13.35 М/с «Пригоди Джекi Чана» 14.50, 15.45 Teen Time 14.55 Т/с «Друзi» 15.50, 23.10 Т/с «Свiтлофор» 17.55, 22.05 Т/с «Воронiни» 19.30, 01.25 Спортрепортер 19.40 Пiраньї

06.50 Т/с «Леся+Рома» 07.40 Стоп-10 09.35, 19.30 Надзвичайнi новини 10.25, 16.35 Т/с «Опери» 12.35 Анекдоти по-українськи 12.45 Факти. День 13.00, 20.15 Т/с «Морськi дияволи» 15.20, 22.40 Т/с «Прокурорська перевiрка» 18.45 Факти. Вечiр

СТБ

06.15, 15.55 «Усе буде добре!» 08.00, 18.20 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.45 «Куб 3» 11.35 Х/ф «Вiддам дружину в хорошi руки» 13.40 «Битва екстрасенсiв» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 20.00 «Фермер шукає дружину 2» 22.20 «Вагiтна в 16» 23.20 «Дочки-матерi»

Новий канал

06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Пiдйом 07.30, 08.30, 19.00, 01.10 Репортер 09.00, 16.55 Т/с «Не родись вродлива» 09.55, 21.05 Т/с «Татусевi дочки» 13.30, 14.35 Kids` Time 13.35 М/с «Пригоди Джекi Чана» 14.50, 15.45 Teen Time 14.55 Т/с «Друзi» 15.50, 23.10 Т/с «Свiтлофор» 17.55, 22.05 Т/с «Воронiни» 19.30, 01.25 Спортрепортер 19.40 Пiраньї 20.00 Т/с «Закрита школа»

ТЕТ

06.20 М/с «Перерва» 06.45 Телепузики

ICTV

06.35, 07.30 Дiловi факти 06.45, 09.30, 12.55, 19.25 Спорт 06.50, 07.35 Т/с «Леся+Рома» 08.25 Провокатор 08.45 Факти. Ранок 09.35, 19.30 Надзвичайнi новини 10.35, 16.35 Т/с «Опери» 12.45 Факти. День 13.00, 20.15 Т/с «Морськi дияволи» 15.20, 22.40 Т/с «Прокурорська перевiрка» 18.45 Факти. Вечiр

СТБ

06.20, 15.55 «Усе буде добре!» 08.05, 18.20 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.45 «Фермер шукає дружину 2» 11.40 Х/ф «Арфа для коханої» 13.40 «Битва екстрасенсiв» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 20.00, 22.40 «МайстерШеф 2»

Новий канал

06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Пiдйом 07.30, 08.30, 19.00, 01.10 Репортер 09.00, 16.55 Т/с «Не родись вродлива» 09.55, 21.00 Т/с «Татусевi дочки» 13.30, 14.35 Kids` Time 13.35 М/с «Пригоди Джекi Чана» 14.45, 15.45 Teen Time 14.50 Т/с «Друзi» 15.50, 23.10 Т/с «Свiтлофор» 17.50, 22.05 Т/с «Воронiни» 19.30, 01.25 Спортрепортер 19.40 Пiраньї 20.00 Т/с «Закрита школа»

ТЕТ

06.20 М/с «Перерва»

20.00 Т/с «Закрита школа»

ТЕТ

06.20 М/с «Перерва» 06.45 Телепузики 07.20 Малята-твiйнята 07.40 Мультик з Лунтiком 08.05 М/с «Лiло i Стiч» 08.40 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 40 с. 09.45 Т/с «Всi жiнки - вiдьми» 152 с. 10.45 Т/с «Беверлi Гiлз-90210. Нове поколiння» 60 с. 11.45 Твою маму! 12.25 Одна за всiх 12.50 Т/с «Дiффчатка» 13.30 Т/с «Маргоша» 61 с. 14.30 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 41 с. 15.35 УТЕТа тато! 16.00 Досвiдос 16.40 Вайфайтери 17.05 Маша та моделi (II) 17.45 Т/с «Моя прекрасна няня» 18.50 Богiня шопiнгу 19.15, 00.55 БарДак 19.55 Дайош молодьож! 20.20 Т/с «Зайцев+1» (2) 20.55 Т/с «Дiффчатка» (2) 21.20 Ка$та 22.00 Т/с «Барвиха 2» 23.00 Дурнєв+1 23.25 Слава зi Славєком Славiним

ТРК «Україна»

07.00 Ранок з «Україною» 09.25, 13.15 Т/с «Слiд» 10.00 Т/с «Глухар. Повернення» 12.15 «Хай говорять. Прогноз ворожки» 15.35, 03.10 Щиросердне зiзнання 16.00 Право на захист 17.00, 19.00, 03.40 Подiї 17.10, 19.15, 04.00 Подiї Спорт 17.15 Критична точка

07.20 Малята-твiйнята 07.40 Мультик з Лунтiком 08.05 М/с «Лiло i Стiч» 08.40 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 41 с. 09.45 Т/с «Всi жiнки - вiдьми» 153 с. 10.45 Т/с «Беверлi Гiлз-90210. Нове поколiння» 61 с. 11.45, 18.50 Богiня шопiнгу 12.25 Т/с «Зайцев+1» 12.50 Т/с «Дiффчатка» 13.30 Т/с «Маргоша» 62 с. 14.30 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 42 с. 15.35, 00.25 УТЕТа тато! 16.00 Досвiдос 16.40 Вайфайтери 17.05 Маша та моделi (II) 17.45 Т/с «Моя прекрасна няня» 19.15, 00.55 БарДак 19.55 Дайош молодьож! 20.20 Т/с «Зайцев+1» (2) 20.55 Т/с «Дiффчатка» (2) 21.20 Ка$та 22.00 Т/с «Барвиха 2» 23.00 Т/с «Ходячi мерцi» 13 с. (3)

ТРК «Україна»

07.00 Ранок з «Україною» 09.25, 13.10, 22.10 Т/с «Слiд» 10.00 Т/с «Країна 03» 6 с. 12.10 «Хай говорять. Картоплянi лушпайки» 15.35 Щиросердне зiзнання 16.00 Право на захист 17.00, 19.00, 03.20 Подiї 17.10, 19.15, 03.35 Подiї Спорт 17.15 Критична точка 18.00 Т/с «Джамайка» 17 с. 19.20, 03.40 «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Країна 03» 10 с. 21.10 Т/с «Карпов» 2 с.

06.45 Телепузики 07.20 Малята-твiйнята 07.40 Мультик з Лунтiком 08.05 М/с «Лiло i Стiч» 08.40 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 42 с. 09.45 Т/с «Всi жiнки - вiдьми» 154 с. 10.45 Т/с «Беверлi Гiлз-90210. Нове поколiння» 62 с. 11.45, 18.50 Богiня шопiнгу 12.25 Т/с «Зайцев+1» 12.50 Т/с «Дiффчатка» 13.30 Т/с «Маргоша» 63 с. 14.30 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 43 с. 15.35, 00.25 УТЕТа тато! 16.00 Досвiдос 16.40 Вайфайтери 17.05 Маша та моделi (II) 17.45 Т/с «Моя прекрасна няня» 19.15, 00.55 БарДак 19.55 Дайош молодьож! 20.20 Т/с «Зайцев+1» (2) 20.55 Т/с «Дiффчатка» (2) 21.20 Ка$та 22.00 Т/с «Барвиха 2» 23.00 Т/с «Ходячi мерцi» 14 с. (3)

ТРК «Україна»

07.00 Ранок з «Україною» 09.25, 13.10, 22.10 Т/с «Слiд» 10.00 Т/с «Країна 03» 8 с. 12.10 «Хай говорять. Буча через Буча» 15.35 Щиросердне зiзнання 16.00 Право на захист 17.00, 19.00, 03.45 Подiї 17.10, 19.15, 04.00 Подiї Спорт 17.15 Критична точка 18.00 Т/с «Джамайка» 18 с. 19.20 «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Країна 03» 11 с. 21.10 Т/с «Карпов» 3 с.

18.00 Т/с «Джамайка» 16 с. 19.20 «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Країна 03» 9 с. 21.10 Т/с «Карпов» 1 с. 22.15 Х/ф «Цар скорпiонiв» (2)

НТН

06.05 Х/ф «Бiлi Роси» 07.35, 04.00 «Агенти впливу» 08.30 «Правда життя». Вбивцi мимоволi 09.00 Т/с «Розкол» 11.00 Т/с «УГРО 2» 15.00 Т/с «Каменська 4» 18.30 «Правда життя». Випустити пару 19.00, 21.45 «Свiдок» 19.30 Т/с «Лiтєйний» 22.00 Т/с «Кримiналiсти: мислити як злочинець» (2) 23.00 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» (2)

Тонiс

06.25, 13.30 М/ф 06.30 Ф-стиль 07.00, 16.00, 03.50 Країна порад 08.00 Соцiальний статус: вашi права 09.00, 19.05 Т/с «Двi сестри» 10.00, 17.00 Алло, лiкарю! 11.15 Х/ф «Понедiлок - день важкий» 14.20 Будь у курсi! 15.00, 18.30, 21.00 Служба новин «Соцiальний пульс» 15.20, 03.20 Дика Америка 18.00, 02.55 Реальнi iсторiї 18.55, 21.30 Економiчний пульс 20.00 Соцiальний статус: ваша пенсiя 21.40, 05.10 Валентина Тализiна. Моїй душi спокою немає 22.50 Х/ф «Переможець» (2)

К1

07.30 М/ф 08.45, 13.35 Т/с «Баффi - переможниця вампiрiв» 23.00 Т/с «Подружжя» 36 с.

НТН

07.00 Х/ф «Загiн особливого призначення» 08.30 «Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 10.00, 17.00 Т/с «Вiдображення» 12.00 Т/с «Детективи» 12.25 Т/с «Версiя» 14.25, 19.30 Т/с «Лiтєйний» 16.30, 19.00, 21.45 «Свiдок» 22.00 Т/с «Кримiналiсти: мислити як злочинець» (2) 23.00 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» (2)

Тонiс

06.35 М/ф 07.00, 16.00 Країна порад 08.00 Соцiальний статус: ваша пенсiя 08.55, 18.55, 21.30 Економiчний пульс 09.00, 19.05 Т/с «Двi сестри» 10.00, 17.00 Алло, лiкарю! 11.15 Х/ф «22 червня, рiвно о 4 годинi» 14.25 Цей дивовижний свiт 15.20 Ронiн 18.00, 03.25 Реальнi iсторiї 20.00 Соцiальний статус: вашi пiльги 21.40 Iгор Старигiн. Прощавай, мушкетер 22.50 Х/ф «Мешканцi» (2)

К1

07.30 М/ф 09.25, 14.05 Т/с «Баффi - переможниця вампiрiв» 11.15 Т/с «Таємницi Смолвiля» 13.10 Т/с «Кайл XY» 16.00, 19.00 «Шопiнг монстри» 17.00 «Дiм на заздрiсть усiм» 18.00 «Звана вечеря» 20.00 «Велика рiзниця» 22.00 «Три сестри» 23.10 Т/с «Подружжя» 38 с.

НТН

06.55 Х/ф «Поїзд поза розкладом» 08.30 «Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 10.00, 17.00 Т/с «Вiдображення» 12.00 Т/с «Детективи» 12.30 Т/с «Версiя» 14.30, 19.30 Т/с «Лiтєйний» 16.30, 19.00, 21.45 «Свiдок» 22.00 Т/с «Кримiналiсти: мислити як злочинець» (2) 23.00 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» (2)

Тонiс

06.35, 13.30 М/ф 07.00, 16.00 Країна порад 08.00 Соцiальний статус: вашi пiльги 08.55, 18.55, 21.30 Економiчний пульс 09.00, 19.05 Т/с «Двi сестри» 10.00, 17.00 Алло, лiкарю! 11.15 Х/ф «У небi «Нiчнi вiдьми» 14.25, 03.30 Цей дивовижний свiт 15.20, 04.20 Дика Америка 18.00, 03.55 Реальнi iсторiї 20.00 Соцiальний статус: ваше здоров`я 21.40, 05.10 Валентина Теличкiна. Дихається добре, живеться по-рiзному 22.50 Х/ф «Вигаданi герої» (2)

К1

07.30 М/ф 09.25, 14.05 Т/с «Баффi - переможниця вампiрiв» 11.15, 01.15 Т/с «Таємницi Смолвiля» 13.10, 00.25 Т/с «Кайл XY» 16.00, 19.00 «Шопiнг монстри» 17.00 «Дiм на заздрiсть усiм» 18.00 «Звана вечеря»

10.35 Х/ф «Перша донька» 12.45 Т/с «Кайл XY» 15.25 «КВН» 18.00 «Звана вечеря» 19.00 «Шопiнг монстри» 20.00 «Велика рiзниця» 22.00 «Три сестри» 22.35 «Штучки» 23.00 Х/ф «Секс драйв»

Чернігів

08.00 Інформаційно-аналітична програма «Тиждень» 08.50 Х/ф «Неймовірні пригоди Каріка і Валі», 1 с. 09.55 До речі про речі 10.10 Шлях до успіху. Євро-2012 10.35 Х/ф «Офіцери» 12.10 Кіноісторії нашого часу 12.40 Спадщина 13.00 Студія «Інформ». Пульс дня 13.10 Телеоб’єктив 13.20 Україна – морська держава 13.35 Пілігрим 14.00 Подих слова 14.30 Від класики до джазу 15.00-16.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 16.00 Студія «Інформ». Пульс дня 16.15 Від щирого серця 17.15 Зі скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 17.30 Кримінал, обов’язок, право 18.00-20.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 20.00 Телеоб’єктив 20.10 Студія «Діалог» 20.45 Вечірня казка 21.00 Про закон 21.30 Передвиборна агітація партії Українська платформа «СОБОР» 21.40 Історія одного експонату 22.00 Студія «Інформ». Підсумки 22.35 «Штучки» 23.00 «ШоуМонроу»

Чернігів

08.00 Студія «Інформ». Підсумки 08.30 Студія «Діалог» 09.00 Х/ф «Неймовірні пригоди Каріка і Валі», 2 с. 10.05 Спадщина 10.30 Кримінал, обов’язок, право 10.55 Х/ф «Професія - слідчий», 1 с. 12.00 Кіноісторії нашого часу 12.30 Світ професій 12.50 У пошуках легенд 13.00 Студія «Інформ». Пульс дня 13.10 Телеоб’єктив 13.20 Уряд на зв’язку з громадянами 13.50 Про Закон 14.20 Історія однієї картини 14.40 Зі скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 15.00-16.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 16.00 Студія «Інформ». Пульс дня 16.15 Від щирого серця 17.15 Зі скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 17.30 На сільських перехрестях 18.00-20.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 20.00 Телеоб’єктив 20.15 Розмова без нотацій 20.45 Вечірня казка 21.00 Енергоманія 21.30 Передвиборна агітація Всеукраїнське об’єднання «Громада» 21.40 Історія одного експонату 22.00 Студія «Інформ». Підсумки 22.30 Х/ф «Професія - слідчий», 2 с.

20.00 «Велика рiзниця» 22.00 «Три сестри» 22.35 «Штучки» 23.00 «ШоуМонроу»

Чернігів

08.00 Студія «Інформ». Підсумки 08.30 Розмова без нотацій 09.00 Х/ф «Рудий, чесний, закоханий», 1 с. 10.15 Наодинці з музикою 10.30 На сільських перехрестях 10.50 Х/ф «Професія - слідчий», 2 с. 12.00 Оплески 13.00 Студія «Інформ». Пульс дня 13.10 Телеоб’єктив 13.20 Енергоманія 13.45 Звитяга 14.15 Побрехеньки 14.45 Зі скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 15.00-16.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 16.00 Студія «Інформ». Пульс дня 16.15 Від щирого серця 17.15 Потішки, цікавинки, пізнавалки 17.30 Податковий діалог 18.00-20.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 20.00 Телеоб’єктив 20.10 Служба розшуку дітей 20.15 Будьте здорові 20.45 Вечірня казка 21.00 Соціальна держава 21.10 Україна – морська держава 21.30 Передвиборна агітація Політичного об’єднання «Рідна Вітчизна» 21.40 Історія одного експонату 22.00 Студія «Інформ». Підсумки 22.30 Х/ф «Професія - слідчий», 3 с.


22 ВЕРЕСНЯ 2012 РОКУ №24 (24)

5

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ ЧЕТВЕР, 27 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00, 18.20 Новини 06.10, 07.05, 08.05, 23.10, 01.10 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 23.15 За 80 днiв навколо спорту 06.25, 07.35 Тема дня 06.30 Православний календар 06.35 М/ф 06.45 Вчимося разом 06.50, 07.50 Хазяїн у домi 07.20 Країна on-line 07.25 ТехноЕра 07.30 Ера бiзнесу 07.45 Глас народу 08.20, 00.40 Помiж рядками 08.40 Кориснi поради 09.00, 21.00, 23.00, 01.00 Пiдсумки 09.20, 11.55, 20.55 Офiцiйна хронiка 09.35 Книга.ua 09.55 «Легко бути жiнкою» 11.00 Здоров`я 12.10, 15.20, 18.45, 21.20 Дiловий свiт 12.25 Аудiєнцiя. Країни вiд А до Я 12.55 Крок до зiрок. Євробачення 13.40, 03.40 Х/ф «Молода гвардiя» 2 с. 15.15 Euronews 15.35 В гостях у Д. Гордона 16.25 Х/ф «Зимовий ранок» 18.00 Свобода вибору. Реальне життя 18.10 Справжня Україна 19.00 Вибори- 2012 г. Передвиборна агiтацiя. Полiтична партiя Всеукраїнське об`єднання «Свобода» 19.30 Свобода вибору 20.20 Вибори- 2012 г. Передвиборна агiтацiя. Полiтична партiя «Зеленi» 20.50 Плюс-мiнус

П’ЯТНИЦЯ, 28 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

06.05, 07.00, 08.00, 12.00, 15.00 Новини 06.10, 07.05, 08.05 Спорт 06.15, 07.10, 08.10, 00.45, 01.15 За 80 днiв навколо спорту 06.25, 06.35, 07.30, 07.50 Тема дня 06.30, 06.45, 07.20, 07.40 Країна on-line 06.40 Вчимося разом 06.50 Православний календар 06.55 Хазяїн у домi 07.25 ТехноЕра 07.35 Ера бiзнесу 07.45 Глас народу 08.20 Помiж рядками 08.40 Кориснi поради 09.00, 21.00 Пiдсумки 09.20, 11.55 Офiцiйна хронiка 09.30 Д/ф «Шахтарський герцог» 10.05 «Легко бути жiнкою» 11.00 «Вiра. Надiя. Любов» 12.10, 15.20, 21.10, 05.50 Дiловий свiт 12.25 «Надвечiр`я» 12.55 Околиця 13.30 Х/ф «Юнга Пiвнiчного флоту» 15.15 Euronews 15.40 Х/ф «Викуп» 17.15 Шляхами України 17.35 Жарт з Г. Хазановим 18.35 Концертна програма «Мелодiя двох сердець» 20.35, 01.30 After Live (За лаштунками Шустер-Live) 21.15, 23.15 Шустер-Live 22.45 Трiйка, Кено, Секунда удачi

1+1

06.00, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30 «ТСН»

СУБОТА, 29 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

06.10 М/ф 06.20 Свiт православ`я 07.00, 23.30 Ера здоров`я 07.25 Кориснi поради 07.40 Олiмпiйський виклик 08.00, 09.50 Шустер-Live 09.35 Школа юного суперагента 11.35 Iспит для влади 12.15 Зелений коридор 12.30 Х/ф «Бiлий Бiм Чорне вухо» 15.25 В гостях у Д. Гордона 16.20 Бенефiс О. Воробей 18.15, 01.50 Свiт атома 18.35 Золотий гусак 19.05 Бенефiс Ю. Гальцева та Г. Вєтрова 20.50 Мегалот 20.55 Зворотний зв`язок 21.00, 01.20 Пiдсумки 21.20, 01.40 Кабмiн: подiя тижня 21.30 Україна iнновацiйна 21.45 Смiшний та ще смiшнiший 22.10 Українська пiсня 22.50 Суперлото, Трiйка, Кено 23.00 Твiй голос

1+1

06.35 «Справжнi лiкарi 2» 07.35 «Кулiнарна академiя. Юлiя Висоцька» 08.00 «Свiтське життя» 09.00 «Хто там?»

21.30 Досвiд 22.55 Трiйка, Кено, Максима 23.25 Вiд першої особи

1+1

06.05, 07.00, 08.00, 09.00, 19.30, 23.05 «ТСН» 06.45, 07.10, 08.05, 09.10 Снiданок з «1+1» 10.00 «Шiсть кадрiв» 10.40, 11.25 Т/с «Слiдаки» 11.50 «Знiмiть це негайно» 12.55, 04.55 «Iлюзiя безпеки» 14.05 «Криве дзеркало» 16.40 «Росiйськi сiмейнi драми» 17.45 «ТСН. Особливе» 18.25 Т/с «Склiфосовський» 20.15 «Давай, до побачення» 21.30 «Чотири весiлля 2» 23.20 «Шоу Вечiрнiй Ургант»

Iнтер

07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 07.30, 20.40, 03.20 «Спорт у Подробицях» 09.10 Т/с «Таємницi слiдства 10» 11.15 «Детективи» 12.25, 05.05 «Знак якостi» 13.00 Д/с «Слiдство вели...» з Л. Каневським» 14.55 «Судовi справи» 15.55 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 9» 18.10 Т/с «Кровиночка» 19.05 «Про життя» 20.00 «Подробицi» 20.30, 03.10 «Подробицi. Неформат» 21.00 Т/с «Дорога в порожнечу» (2)

ICTV

06.35, 07.35 Дiловi факти

06.45, 07.10, 08.05, 09.10 Снiданок з «1+1» 10.00 «Шiсть кадрiв» 10.45, 11.30 Т/с «Слiдаки» 11.55 «Знiмiть це негайно» 13.00, 18.25, 04.55 «Iлюзiя безпеки» 14.10 «Криве дзеркало» 16.40 «Росiйськi сiмейнi драми» 17.45 «ТСН. Особливе» 20.15 Х/ф «Я, робот» 22.50 «Добрий вечiр 2»

Iнтер

07.00, 08.00, 08.30, 09.00, 12.00, 18.00 Новини 07.10, 07.35, 08.10, 08.35 «Ранок з Iнтером» 07.30, 20.40 «Спорт у Подробицях» 09.10 Т/с «Таємницi слiдства 10» 11.15 «Детективи» 12.25 «Знак якостi» 13.00 Д/с «Слiдство вели...» з Леонiдом Каневським 2» 14.55 «Судовi справи» 15.55 Т/с «Вулицi розбитих лiхтарiв 9» 18.10 Т/с «Кровиночка» 19.05 «Про життя» 20.00 «Подробицi» 20.30 «Подробицi. Неформат» 21.00 «Фестиваль: Велика Рiзниця в Одесi» 23.00 «Велика полiтика з Євгенiєм Кисельовим»

ICTV

06.40, 07.35 Дiловi факти 06.50, 09.30, 12.55, 19.25, 01.05 Спорт 06.55 Т/с «Леся+Рома» 07.40 Стоп-10 08.45 Факти. Ранок 09.35, 19.30 Надзвичайнi новини

10.15, 10.40 М/с «Чiп i Дейл» 11.05 Мелодрама «Класнi мужики» 19.30 «ТСН» 20.15 «Операцiя краса 2» 22.00, 03.55 Мелодрама «Прощання Слов`янки»

Iнтер

08.00 «Позаочi» 09.00 «Орел i Решка» 10.05 «Україно, вставай!» 11.00 Т/с «Подарунок долi» 17.50 «Фестиваль: Велика Рiзниця в Одесi» 20.00, 03.55 Подробицi 20.30 «Майдан`s 3». Фiнал 23.00 «Великий бокс. Олександр Устiнов vs. Курбат Пульов»

ICTV

06.20 Козирне життя 07.05, 03.35 М/ф «Скубi Ду 3: таємниця починається» 08.50 Зiрка YouTube 10.00 Дача 10.30 Х/ф «Мiсце зустрiчi змiнити не можна» 1, 5 с. 18.45 Факти. Вечiр 19.00 Х/ф «Година пiк» 21.00 Х/ф «Хто я?»

СТБ

06.00, 01.45 Х/ф «Земля Саннiкова» 07.45 «Караоке на Майданi» 08.45 «Снiданок з Юлiєю Висоцькою» 08.55 «Їмо вдома» 10.45 «Зваженi i щасливi 2»

06.45, 09.30, 12.55, 19.25, 01.15 Спорт 06.50 Т/с «Леся+Рома» 07.40 Максимум в Українi 08.45 Факти. Ранок 09.35, 19.30 Надзвичайнi новини 10.35, 16.35 Т/с «Опери» 12.45 Факти. День 13.00, 20.15 Т/с «Морськi дияволи» 15.20, 22.45 Т/с «Прокурорська перевiрка» 18.45 Факти. Вечiр

СТБ

06.05, 15.55 «Усе буде добре!» 07.50, 18.20 «Неймовiрна правда про зiрок» 09.30 «Вагiтна в 16» 10.30 «Дочки-матерi» 11.35 Х/ф «Доторкнутися до неба» 13.40 «Битва екстрасенсiв» 18.00, 22.00 «Вiкна-новини» 20.00, 22.40 «Зваженi i щасливi 2» Новий канал 06.00, 06.45 Очевидець. Що саме шокує вiдео 06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Пiдйом 07.30, 08.30, 19.00, 01.10 Репортер 09.00, 16.55 Т/с «Не родись вродлива» 09.55, 21.00 Т/с «Татусевi дочки» 13.30, 14.35 Kids` Time 13.35 М/с «Пригоди Джекi Чана» 14.45, 15.45 Teen Time 14.50 Т/с «Друзi» 15.50, 23.10 Т/с «Свiтлофор» 17.55, 22.05 Т/с «Воронiни» 19.30, 01.30 Спортрепортер 19.40 Пiраньї 20.00 Т/с «Закрита школа»

ТЕТ

07.20 Малята-твiйнята 07.40 Мультик з Лунтiком 08.05 М/с «Лiло i Стiч» 08.40 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 43 с. 09.45 Т/с «Всi жiнки - вiдьми» 155 с. 10.45 Т/с «Беверлi Гiлз-90210. Нове поколiння» 63 с. 11.45, 18.50 Богiня шопiнгу 12.25, 20.20 Т/с «Зайцев+1» 12.50, 20.55 Т/с «Дiффчатка» 13.30 Т/с «Маргоша» 64 с. 14.30 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 44 с. 15.35, 00.25 УТЕТа тато! 16.00 Досвiдос 16.40 Вайфайтери 17.05 Маша та моделi (II) 17.45 Т/с «Моя прекрасна няня» 19.15, 00.55 БарДак 19.55 Дайош молодьож! 21.20 Ка$та 22.00 Т/с «Барвиха 2» 23.00 Т/с «Ходячi мерцi» 15 с. (3)

ТРК «Україна»

07.00 Ранок з «Україною» 09.25, 13.10, 22.10 Т/с «Слiд» 10.00 Т/с «Країна 03» 10 с. 12.10 «Хай говорять. Рай у куренi» 15.35 Щиросердне зiзнання 16.00 Право на захист 17.00, 19.00, 03.30 Подiї 17.10, 19.15, 03.45 Подiї Спорт 17.15 Критична точка 18.00 Т/с «Джамайка» 19 с. 19.20 «Говорить Україна» 20.00 Т/с «Країна 03» 12 с. 21.10 Т/с «Карпов» 4 с. 23.10 Т/с «Подружжя» 40 с.

НТН

06.20 М/с «Перерва» 06.45 Телепузики

06.55 Х/ф «Двiчi народжений» 08.30 «Ранковий «Свiдок»

10.35, 16.40 Т/с «Опери» 12.45 Факти. День 13.00 Т/с «Морськi дияволи» 15.25, 22.35 Т/с «Прокурорська перевiрка» 18.45 Факти. Вечiр 20.15 Т/с «Надзвичайна ситуацiя»

11.45 Богiня шопiнгу 12.25 Т/с «Зайцев+1» 12.50 Т/с «Дiффчатка» 13.30 Т/с «Маргоша» 65 с. 14.30 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 45 с. 15.35, 00.25 УТЕТа тато! 16.00 Досвiдос 16.40 Дайош молодьож! 17.05 Маша та моделi (II) 17.45, 19.55 Т/с «Моя прекрасна няня» 18.50, 00.55 БарДак 20.55 Мiстер Трололо 21.35 Слава зi Славєком Славiним 22.00 Т/с «Барвиха 2» 23.00 Т/с «Ходячi мерцi» 16 с. (3)

СТБ

07.15 Х/ф «Арфа для коханої» 09.15 Х/ф «I падає снiг» 17.50, 22.00 «Вiкна-новини» 18.00 Х/ф «Джентльмени удачi» 20.00, 22.40 «Танцюють всi! 5»

Новий канал

06.00, 06.45 Очевидець. Що саме шокує вiдео 06.40, 07.05, 07.40, 08.45 Пiдйом 07.30, 08.30, 19.00, 01.10 Репортер 09.00, 16.55 Т/с «Не родись вродлива» 09.55, 21.00 Т/с «Татусевi дочки» 13.30, 14.35 Kids` Time 13.35 М/с «Пригоди Джекi Чана» 14.50, 15.45 Teen Time 14.55 Т/с «Друзi» 15.50, 23.10 Т/с «Свiтлофор» 17.50, 22.05 Т/с «Воронiни» 19.30, 01.25 Спортрепортер 19.40 Пiраньї 20.00 Т/с «Закрита школа»

ТЕТ

06.20 М/с «Перерва» 06.45 Телепузики 07.20 Малята-твiйнята 07.40 Мультик з Лунтiком 08.05 М/с «Лiло i Стiч» 08.40 Т/с «Кремлiвськi курсанти» 44 с. 09.45 Т/с «Всi жiнки - вiдьми» 156 с. 10.45 Т/с «Беверлi Гiлз-90210. Нове поколiння» 64 с.

15.15 «Танцюють всi! 5» 19.00 «Х-фактор 3» 22.55 Х/ф «Джентльмени удачi»

Новий канал

07.05 Знову разом 08.00 Хочеш? Спiвай! 09.00 М/с «Кунг-фу Панда: Дивовижнi легенди» 09.35 М/с «Пiнгвiни з Мадагаскару» 10.00 Готуй 11.00 Пiкнiк 11.55 Новий погляд 12.55 Т/с «Воронiни» 16.50 Х/ф «Пожежний пес» 19.00 М/ф «Iван Царевич i Сiрий вовк» 21.00 Х/ф «Скарб нацiї» 23.20 Х/ф «Скарб нацiї: Книга таємниць» (2)

ТЕТ

06.20 М/с «Перерва» 06.45 М/с «Ллойд у космосi» 07.10 М/с «Лунтiк» 07.35 Малята-твiйнята 07.55 Телепузики 08.35 Байдикiвка 09.00 Мультик з Лунтiком 09.30 М/с «Чорний плащ» 10.30 Дикi та смiшнi 10.55 Т/с «Хто у домi господар?» 11.35, 13.15 Т/с «Моя прекрасна няня» 12.40 ТЕТ 2.0 14.05 Мiстер Трололо

ТРК «Україна»

07.00 Ранок з «Україною» 09.25, 13.10 Т/с «Слiд» 10.00 Т/с «Країна 03» 12.10 «Хай говорять. Генiй i злодiйство» 15.35, 02.30 Щиросердне зiзнання 16.00 Право на захист 17.00, 19.00, 03.45 Подiї 17.10, 19.15, 04.00 Подiї Спорт 17.15 Критична точка 18.00 Т/с «Джамайка» 20 с. 19.25 Футбол. Прем`єр-лiга. «Шахтар» (Донецьк) - «Днiпро» (Днiпропетровськ) 21.20 Т/с «Iнтерни» 113 с. 22.00 Х/ф «Розлучення поамериканськи» (2)

НТН

06.45 Х/ф «Сашка» 08.30 «Ранковий «Свiдок» 09.00 «Кримiнальнi справи» 10.00, 17.00 Т/с «Вiдображення»

14.55 Х/ф «Агент Кодi Бенкс 2. Пункт призначення - Лондон» 16.55 Х/ф «Оптом дешевше 2» 18.55 Х/ф «Фантастична четвiрка 2. Вторгнення Срiбного Серфера» 20.55 Т/с «Вiсiмдесятi» (2) 22.00 Альо, директор?! 23.00 Т/с «Ходячi мерцi» 13 с. (3)

ТРК «Україна»

07.00 Ранок з «Україною» 09.25 М/ф «Ну, постривай!» 09.35 Т/с «Iнтерни» 101 с. 10.00 Додому на свята 11.00 Т/с «Iнтерни» 103 с. 12.10, 03.50 Т/с «Дорожнiй патруль 9» 13.10, 04.35 Т/с «Дорожнiй патруль 10» 1 с. 14.10 Т/с «Злочин буде розкрито» 15 с. 17.10 Т/с «Засiб вiд смертi» 7 с. 19.00, 03.30 Подiї 19.20 Т/с «Засiб вiд смертi» 9 с. 21.30 Х/ф «Любов Надiї» 2 с. 23.30 Х/ф «Любов Надiї»

НТН

07.15 Т/с «Прямуючи на пiвдень» 09.15 Х/ф «Холодне лiто 53-го» 11.30 «Речовий доказ». Мiсiя майора КДБ 12.00, 23.00 «Головний свiдок» 13.00 Х/ф «Велике кохання» 15.00 Т/с «УГРО 2» 19.00 Т/с «Крутi береги»

Тонiс

09.00 «Кримiнальнi справи» 10.00, 17.00 Т/с «Вiдображення» 12.00 Т/с «Детективи» 12.25 Т/с «Версiя» 14.30, 19.30 Т/с «Лiтєйний» 16.30, 19.00, 21.45 «Свiдок» 22.00 Т/с «Кримiналiсти: мислити як злочинець» (2) 23.00 Т/с «CSI: Нью-Йорк 7» (2)

Тонiс

06.00, 15.00, 18.30, 21.00, 02.35 Служба новин «Соцiальний пульс» 06.35 М/ф 07.00, 16.00, 04.00 Країна порад 08.00 Соцiальний статус: ваше здоров`я 08.55, 18.55, 21.30 Економiчний пульс 09.00, 19.05 Т/с «Двi сестри» 10.00, 17.00 Алло, лiкарю! 11.15 Х/ф «Червоненька квiточка» 13.55 В гостях у Д. Гордона. Вiталiй Коротич 15.20, 03.30 Дика Америка 18.00, 03.05 Реальнi iсторiї 20.00 Соцiальний статус: ваш дiм 21.40, 05.10 Шарль Азнавур. Життя в любовi 22.50 Х/ф «Хороший злодiй» (2)

К1

07.30 М/ф 09.25, 14.05 Т/с «Баффi - переможниця вампiрiв» 11.15, 01.15 Т/с «Таємницi Смолвiля» 13.10, 00.25 Т/с «Кайл XY» 16.00, 19.00 «Шопiнг монстри» 17.00 «Дiм на заздрiсть усiм» 18.00 «Звана вечеря» 20.00 «Велика рiзниця» 22.00 «Три сестри» 22.35 «Штучки»

12.00 Т/с «Детективи» 12.30 Т/с «Версiя» 14.30 Т/с «Лiтєйний» 16.30, 19.00, 03.15, 04.35 «Свiдок» 19.30 Т/с «Одного разу в Ростовi» 23.30 Х/ф «Пограбування на Бейкерстрiт» (2)

Тонiс

06.00, 15.00, 18.30, 21.00, 00.50 Служба новин «Соцiальний пульс» 06.35 М/ф 07.00, 16.00, 03.50 Країна порад 08.00 Соцiальний статус: ваш дiм 08.55, 18.55, 21.30 Економiчний пульс 09.00, 19.05 Т/с «Двi сестри» 10.00, 17.00 Алло, лiкарю! 11.15 Х/ф «Новi пригоди капiтана Врунгеля» 14.00 В гостях у Д. Гордона. Вiталiй Коротич 15.20, 03.20 Дика Америка 18.00, 02.55 Реальнi iсторiї 20.00 Соцiальний статус: вашi права 21.40 В гостях у Д. Гордона. Н. Варлей 22.50 Х/ф «Удар по системi»

К1

07.30 М/ф 09.25, 14.05 Т/с «Баффi - переможниця вампiрiв» 11.15, 01.15 Т/с «Таємницi Смолвiля» 13.10, 00.25 Т/с «Кайл XY» 16.00 «Шопiнг монстри» 17.00 «Дiм на заздрiсть усiм» 18.00 «Звана вечеря» 19.00 «КВН» 21.35 «Жiноча лiга» 22.35 «Штучки» 23.00 «ШоуМонроу» 23.30 Т/с «Вiдчайдушнi домогоспо-

06.50 Ф-стиль 07.10 Будь у курсi! 07.50, 15.55 Цивiлiзацiя Incognita 08.00 Служба новин «Соцiальний пульс» 08.50, 16.20 М/ф 09.00 Звiри в мiстi 10.10 Х/ф «Ескадрон гусарiв летючих» 13.55 За сiм морiв 14.20 Арт City 16.30 Щоденник для батькiв 16.55, 05.10 Невiдома планета 18.15 Кумири 18.30, 02.15 Соцiальний пульс вихiдних 19.00 Вiд Лютневої революцiї до Жовтневої контрреволюцiї 20.00, 02.40 Ронiн 20.40 В гостях у Д. Гордона. Н. Варлей 21.50 Лев Дуров. Я завжди наспiвував, коли хочеться вити 22.50 Х/ф «Ласкаво просимо в «Едельвейс»

К1

07.30, 10.00 М/ф 09.00 М/с «Пригоди ведмедикiв Гаммi» 10.10 М/ф «Меч у каменi» 11.55 Х/ф «Останнiй телегерой» 13.55 «Подаруй собi життя» 15.00 Х/ф «Жiноча дружба» 17.00 Т/с «Найкрасивiша» 19.00 «КВН» 21.40 Т/с «Надприродне» (2)

23.00 «ШоуМонроу» 23.30 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки» (2)

Чернігів

08.00 Студія «Інформ». Підсумки 08.30 Служба розшуку дітей 08.35 Соціальна держава 08.45 Будьте здорові 09.15 Х/ф «Рудий, чесний, закоханий», 2 с. 10.30 Податковий діалог 10.55 Потішки, цікавинки, пізнавалки 11.15 Х/ф «Професія - слідчий», 3 с. 12.30 Українці в Росії 13.00 Студія «Інформ». Пульс дня 13.10 Телеоб’єктив 13.20 Економічне коло 14.10 Україна – морська держава 14.25 Музичний бум 14.50 Зі скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 15.00-16.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 16.00 Студія «Інформ». Пульс дня 16.15 Від щирого серця 17.15 Зі скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 17.30 Спільна думка 18.00-20.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 20.00 Телеоб’єктив 20.10 Служба розшуку дітей 20.15 Студія «Ракурси». Армійська кухня 20.45 Вечірня казка 21.00 Євровектор 21.30 Передвиборна агітація партії «Народно-трудовий союз України» 21.40 Історія одного експонату. 22.00 Студія «Інформ». Підсумки 22.30 Х/ф «Професія - слідчий», 4 с.

дарки» (2)

Чернігів

08.00 Студія «Інформ». Підсумки 08.30 Служба розшуку дітей 08.35 Студія «Ракурси». Армійстка кухня 09.00 Х/ф «Не хочу бути дорослим» 10.15 Живі традиції 10.30 Спільна думка 10.55 Х/ф «Професія - слідчий», 4 с. 11.55 Відверті діалоги 12.40 Доблесть. Мужність. Благородство 13.00 Студія «Інформ». Пульс дня 13.10 Телеоб’єктив 13.20 Євровектор 13.50 Тернопілля крізь роки 14.20 Вишиванка 14.50 Зі скриньки «Дивовижного калейдоскопу» 15.00-16.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 16.00 Студія «Інформ». Пульс дня 16.15 Від щирого серця 17.15 Потішки, цікавинки, пізнавалки 17.25 Зустріч для вас 18.00-20.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 20.00 Телеоб’єктив 20.15 Служба розшуку дітей 20.20 Поліське коло 20.45 Вечірня казка 21.00 Чернігівщина духовна 21.15 Я знаю як 21.30 Передвиборна агітація Партії Зелених України 21.40 Історія одного експонату 22.00 Студія «Інформ». Підсумки 22.30 Х/ф «Професія - слідчий», 5 с. 23.25 Тернопілля крізь роки

Чернігів

08.00 Студія «Інформ». Підсумки 08.30 Служба розшуку дітей 08.35 Поліське коло 09.00 Іноземна для дітей 09.15 Чернігівщина духовна 09.30 Зустріч для вас 10.00 Трибуна депутата 10.20 Телеоб’єктив 10.30 Потішки, цікавинки, пізнавали 10.50 Х/ф «Професія - слідчий», 5 с. 11.45 Повір у себе 12.15 Я знаю як 12.30 Концерт гурту Уматурман 13.35 Х/ф «Казка про царя Салтана» 15.00-16.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 16.00 Від щирого серця 17.30 Дивовижний калейдоскоп 18.00-20.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 20.00 Діалог з владою 20.10 Історія одного експоната 20.20 Від мелодії до мелодії 20.30 Легко і просто 20.45 Вечірня казка 21.00 Урок… для батьків 21.30 Передвиборна агітація Партії регіонів 21.40 Історія одного експонату 22.00 Фабрика ідей 22.30 Чернігівська ліра 23.00 Музично-інформаційна програма «Телевізор»


6

22 ВЕРЕСНЯ 2012 РОКУ №24 (24)

ПРОГРАМА ТЕЛЕПЕРЕДАЧ НЕДІЛЯ, 30 ВЕРЕСНЯ

УТ-1

06.10 М/ф 06.20 Свiтовий рекорд української пiснi 07.15 Моя земля - моя власнiсть 07.30 Сiльський час 08.00 Укравтоконтинент 08.25 Кориснi поради 08.40 Футбол України 09.05 Смiшний та ще смiшнiший 09.30 Золотий гусак 09.55 Крок до зiрок. Євробачення 10.35 Країну - народовi! 10.55 Сам на сам 12.20 Караоке для дорослих 13.10 Шеф-кухар країни 14.05 Культурно-мистецький арсенал 16.30 Дiловий свiт 17.10 Зiрки гумору. В. Вишневський, брати Пономаренки, О. Ширвiндт, М. Державiн 18.45 «Мама i син». Концертна програма Вiтаса 20.40 Головний аргумент 20.50 Офiцiйна хронiка 21.00, 23.00, 01.20 Пiдсумки 21.35 Точка зору 22.00 Фольк-music 22.55 Трiйка, Кено, Максима

1+1

06.15 М/ф «Загублений свiт» 07.45 М/ф 08.05 «Ремонт +» 09.00 «Лото-Забава» 10.20, 10.45 М/с «Чiп i Дейл»

11.10 «Кулiнарна академiя. Юлiя Висоцька» 12.00, 04.00 Х/ф «Сахара» 14.50 Х/ф «Я, робот» 17.30 Х/ф «Таксi 3» 19.30, 23.30 «ТСН-Тиждень» 20.15 «Мiй зможе 2» 22.15 «Свiтське життя»

Iнтер

06.30 «Великий бокс. Олександр Устiнов vs. Курбат Пульов» 07.30 «Великий бокс. Олександр Повєткiн vs. Хасим Рахман» 08.30 «Глянець» 09.30 «Школа доктора Комаровського» 10.05 «Недiля з «Кварталом» 11.10 «Свати бiля плити» 11.35 Спецпроект «Люди свiту» М. Саакашвiлi 12.35 Т/с «Вiд любовi до кохання» 1, 6 с. 20.00, 02.40 «Подробицi тижня» 21.00 Т/с «Вiд любовi до кохання» 8 с. 23.20 «Що? Де? Коли?»

ICTV

06.30 Факти 06.50 Квартирне питання 07.40 Анекдоти по-українськи 08.15 Дача 08.45 Дивитися всiм! 09.50 ОлiмпiЛяпи 11.00 Козирне життя 12.00 Iнший футбол 12.25 Спорт 12.30 Максимум в Українi 13.50 Х/ф «Хто я?» 16.40 Х/ф «Година пiк» 18.45 Факти тижня

19.30 Х/ф «Година пiк 2» 21.25 Х/ф «Година пiк 3» 23.20 Наша Russia

СТБ

07.00 Х/ф «Запасний гравець» 08.45 «Снiданок з Юлiєю Висоцькою» 08.55 «Їмо вдома» 10.05 «Караоке на Майданi» 11.10 «МайстерШеф 2» 15.05 «Х-фактор 3» 19.05 «Екстрасенси ведуть розслiдування» 20.10 Х/ф «Навчаю грi на гiтарi»

Новий канал

06.40 Знову разом 07.45 Церква Христова 08.00 Запитайте у лiкаря 08.25 Хочеш? Спiвай! 09.20 М/с «Кунг-фу Панда: Дивовижнi легенди» 09.55 М/с «Пiнгвiни з Мадагаскару» 10.20 ЛОЛ 12.05 Т/с «Щасливi разом» 16.25 М/ф «Iван Царевич i Сiрий вовк» 18.15 Х/ф «Скарб нацiї» 21.00 Х/ф «Скарб нацiї: Книга таємниць» (2) 23.20 Х/ф «Буря в Арктицi» (2)

ТЕТ

06.20 М/с «Перерва» 06.45 М/с «Ллойд у космосi» 07.10 М/с «Лунтiк» 07.35 Малята-твiйнята 07.55 Телепузики 08.35 Байдикiвка

09.00 Мультик з Лунтiком 09.35 М/с «Чорний плащ» 10.00 М/ф «Незнайка на Мiсяцi» 10.15 М/ф «Покемон назавжди» 12.00 Х/ф «Агент Кодi Бенкс 2. Пункт призначення - Лондон» 14.00 Альо, директор?! 15.00 Х/ф «Оптом дешевше 2» 17.00 Х/ф «Фантастична четвiрка 2. Вторгнення Срiбного Серфера» 19.00 Мiстер Трололо 19.50 БарДак 20.50 Дайош молодьож! 21.55 Слава зi Славєком Славiним 22.00 Х/ф «Випускний» (2)

ТРК «Україна»

06.30 Подiї 06.50 Х/ф «Близнюки» 09.00 Ласкаво просимо 10.00 Герої екрану 11.00 Т/с «Дорожнiй патруль 10» 3 с. 13.00 Т/с «Злочин буде розкрито» 17 с. 15.00 Т/с «Iнтерни» 105 с. 16.00 Т/с «Бiгль» 10 с. 18.00 Т/с «Засiб вiд смертi» 10 с. 19.00, 03.30 Подiї тижня 19.30 Т/с «Засiб вiд смертi» 11 с. 20.30 Т/с «Iнтерни» 116 с. 22.15 «Великий футбол»

НТН

07.25 Т/с «Одного разу в Ростовi» 11.30 «Легенди карного розшуку». Палiй 12.00, 03.10 «Агенти впливу» 13.00 Т/с «Розкол» 15.05 Т/с «Крутi береги» 19.00 Т/с «Каменська 4»

АНЕКДОТИ

22.50 Х/ф «Ударна група» (2)

Тонiс

06.30 М/ф 06.45 Вiд Лютневої революцiї до Жовтневої контрреволюцiї 07.35, 20.35 Свiтськi хронiки 08.00 Соцiальний пульс вихiдних 09.00 Лев Дуров. Я завжди наспiвував, коли хочеться вити 10.00, 02.55 Ронiн 10.40 Ф-стиль 11.10 Мильнi опери в природi 12.25 Х/ф «Пiчки-лавочки» 14.55 За сiм морiв 15.30 Арт City 15.55, 20.00 Цивiлiзацiя Incognita 16.50, 04.30 Невiдома планета 17.55, 02.10 Будь у курсi! 18.30, 02.30 Свiт за тиждень 19.00, 05.20 Iмператорський поїзд 20.10 Кумири 21.00 Прощавай! Пробач... ХХ столiття 22.05 11 вересня. Найбiльший провал ЦРУ 23.00 Х/ф «Батько» (2)

К1

07.30 М/ф «Меч у каменi» 09.00 М/с «Пригоди ведмедикiв Гаммi» 10.00 М/ф 10.15 Х/ф «Останнiй телегерой» 12.15 «Реальнi дiвчата» 14.10 «Дiм на заздрiсть усiм» 15.10 Т/с «Найкрасивiша» 19.00 «КВН» 21.40 Т/с «Надприродне» (2)

Чернігів

08.00 По суті 08.10 Діалог з владою 08.20 Ясна справа 08.30 Удосвіта 09.00 Дивовижний калейдоскоп 09.30 Легко і просто 09.45 Історія одного експоната 09.50 Іноземна для дітей 10.00 Абетка здоров’я 10.25 Фабрика ідей 10.55 Х/ф «Береги» 12.15 Урок… для батьків 12.35 Х/ф «Ілля Муромець» 14.00 Музично-інформаційна програма «Телевізор» 15.00-16.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 16.00 Від щирого серця 17.30 Чернігівська ліра 18.00-20.00 – Ефірний час ТРК «Новий Чернігів» 20.00 Телеоб’єктив 20.10 Шлях до успіху. Євро-2012 20.45 Вечірня казка 21.00 По суті 21.10 Ясна справа 21.20 Історія однієї картини 21.30 Передвиборна агітація партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» 21.40 Екотур 22.00 Інформаційно-аналітична програма «Тиждень» 22.50 Х/ф «Небесний тихохід»

КУДИ ПІТИ?

Підготувала Ольга Болва У тролейбусі жінка похилого віку намагається поступитися місцем дуже худому парубкові: - Сідай бідненький, ти що ж худий то такий? Хворієш чи що? - Ні, дякую. Студент я. - Ну давай хоч плащ твій потримаю! - Це не плащ, це мій друг Коля! Викрали нового українця. Тащать його на озеро, мокають головою в воду, і питають: - Долари є? - Ні. - Євро є? - Ні. - Гривні є? - Мужики, ви або глибше мокайте, або довше тримайте бо нічого не видно. - Сучасні чоловіки не плачуть! - Чому? - Бояться, що туш потече ... - Мам, у мене до тебе дві новини - хороша і погана. Хороша - я сьогодні таку блискавку бачила! - Блискавку? Зараз же зима. - Тепер погана - у нас більше немає мікрохвильовки. Судять тракториста за наїзд на пішохода! Суддя запитує: - Як ви наїхали на пішохода? Трактоист: - Ну що!... Їду я з кумом на тракторі, як ось зненацька вибігає на дорогу пішоход... я вправо і він, я вліво і він теж.. питаю в кума «що роботи», той каже «та дави!». Так я його ледво догнав в кукурудзі!

ЦІНИ

Провідниця запитує у чоловіка, який біжить за поїздом і розмахує руками: - Чоловіче - ви що, на потяг запізнилися? - Ні, блін, я його з вокзалу виганяю! Два товариша розповідали один одному анекдоти і засиділися до ночі. Нарешті один зібрався йти додому і побачив на стіні мідний тазик: - Слухай, а що це таке? - Годинник, що говорить. - Як це? Чоловок бере качалку і з усієї сили б’є по тазу. Із-за стіни почулось: - Друга ночі, козел, а ти гримаєш! Тільки в Україні на пачці чаю може бути написано: «Чайне листя зібрано в Індії, на Цейлоні та в Китаї. Упаковано в Україні. Насолоджуйтеся смаком справжнього англійського чаю!» Прибігає чоловік додому і кричить дружині з порога: - Завтра йдемо на весілля мого кращого друга з Джулією Робертс! - Як завтра, а як же сукню, а квіти, а подарунок! ! - Ти зовсім чи що, дура некультурна, це кіно так називається. - Ой! Мовчав би вже, коли я тебе на «Лебедине озеро» кликала, хто з вудками приперся?! Лікар: «Вам який наркоз? Дешевий?» Пацієнт: «Звичайно! « Лікар: «Баю-баюшки-баю ...» - Яка найскладніша мова у світі? Китайська чи Іврит? - Українська!!! - Чому? - Половина українців і досі не можуть її вивчити...

РОМАНТИЧНА КОМЕДІЯ «КОХАННЯ З ПЕРЕШКОДАМИ» (Франція, 2012) Дата: 21-23 вересня 2012 р. Час: 20:00. Місце: ЦКДМ (кінотеатр). Ціна квитка: 5 грн.

ФЕНТЕЗІ «УКРИТТЯ» (Ірландія, 2011) Дата: 28-30 вересня 2012 р. Час: 20:00. Місце: ЦКДМ (кінотеатр). Ціна квитка: 5 грн.

КОМЕДІЯ «ЗА ДВОМА ЗАЙЦЯМИ» Дата: 22 вересня 2012 р. Час: 12:00. Місце: ЦКДМ (кінотеатр). Вхід вільний.

ПОЇЗДКА НА ПРЕМ’ЄРУ ВИСТАВИ «НАЗАР СТОДОЛЯ» (Різдвяна історія на 2 дії за п’єсою Т. Шевченка) Дата: 6 жовтня 2012 р. Місце: Чернігівський драмтеатр. Початок вистави: 19:00. Час виїзду: 17:15. Ціна квитка: 30 грн. Попередній запис та довідки за телефоном 3-18-48.

ЩО ПОДИВИТИСЯ?

Курс гривні від «ПриватБанку» на 20 вересня Валюта:

купівля

продаж

EUR

10.40

10.70

USD

8.12

8.15

RUB

0.254

0.264

Ціни на пальне станом на 20 вересня АЗС №18 «Нефіда» (Мена, вул. Жовтнева, 126): А80 – 10.25 грн, А92 – 10.55 грн, А95 – 10.85 грн, ДТ – 9,60 грн. АЗС «Ітера» (Мена, вул. Жовтнева, 128): метан – 6.30 грн. Менська ГНС (Мена, вул. Леніна, 163): пропан – 6.15 грн.

Ціни на картоплю, цибулю, кавуни та дині станом на 20 вересня У районі центрального базару, що у Мені, «оптовики» купували звичайну картоплю по 0, 80 грн, насінневу по 0, 60 грн. Цибулю продавали по 1, 50 грн, кавуни – 3 грн, дині – 6 грн.

НЕДIЛЯ, 30 ВЕРЕСНЯ «1+1» 17.30 «Таксi 3». (Францiя, 2003р.) Комедiйний бойовик. Назад до Марселя - мiстополiцейських i одного конкретного таксi, якiвiдроджують активний сезон. Пiсля героїчних подвигiв - спочатку проти нiмецької банди, а потiм проти японських якудза - Емiльєн стикається з мiсцевою загрозою. Група витончених бандитiв є причиною хаосу. Данiєль i Емiльєн мають намiр викрити зловмисникiв, що ховаються на вулицях Марселя.

ICTV 19.30 «Година пiк 2». (США, 2001р.) Бойовик/Пригоди. Вiдпустка детектива Джеймса Картера в Гонконзi затьмарена. Замiсть того, щоб ходити на вечiрки i зустрiчатися з дiвчатами, вiн з напарником, полiцейськимЛi, вирушає на пошуки глави мафiозного угруповання «Трiада». Справа ускладнюється, коли детективи дiзнаються про iснування широко розгалуженої мережi виробництва i збуту фальшивих грошей.

21.25 «Година пiк 3». (США - Нiмеччина, 2007р.) Бойовик. Лос-анджелеського полiцейського Джеймса Картера, що допустив грубу помилку при арештiпiдозрюваного, переводять на набагато менш престижну посаду в дорожнiйполiцiї. Тим часом гонконзькийполiцейськийiнспек торЛi одержує спецзавдання: вiн повинен охороняти китайського посла Хана, який прямує до Лос-Анджелеса, щоб виголосити там промову на самiтiВсесвiтньогокримiнального суду.

НТН 22.50 «Ударна група». (США, 2006р.) Бойовик. Розслiдуючисерiю жорстоких вбивств, Маршалл Лосон виходить на слiд таємної вiйськовоїорганiзацiї, що фiнансуєторговцiв наркотиками.

СТБ 20.10 «Навчаю грi на гiтарi». (Росiя, 2012р.) Мелодрама. Олег Марков, генiальнийхiрург, збирається покiнчити з життям. Вiдвiдчайдушного вчинку його рятує дзвiнок з роботи. На кону життя 10-ти лiтнього хлопчиська. Олег рятує дитину. Хлопчисько нагадує йому про молодiсть, упущенiможливостi.


22 ВЕРЕСНЯ 2012 РОКУ №24 (24)

ДИТЯЧА РУБРИКА ЗАГАДКИ

petryk.com.ua 1) Кулька крутиться, працює, А з-під кульки – рідина. Швидко літеру малює На папері – ось вона. 2) Дуже я потрібна всім – І дорослим, і малим. Всіх я розуму учу, А сама завжди мовчу. 3) Вона вкладається в книжки, Щоб не шарпать сторінки, Цей предмет-відгадка Називається… 4)То в клітинку, то в лінійку, Написати тут зумій-но, І намалювати дещо

7

АСТРОЛОГІЧНИЙ ПРОГНОЗ

зможеш, Називаюся я …

РЕБУС

ОВЕН (21.03-20.04). Можливо, настав час роз-

вантажити свої плечі від чужих проблем і зайнятися власними. Не потрапляйте на очі начальству, воно може бути не у кращому настрої. Не хапайтеся за все одразу, краще сконцентруйте зусилля на головному. У вихідні зберіть в себе вдома близьких друзів. Сприятливий день – п’ятниця, несприятливий день – вівторок.

СКОРОМОВКИ

Хтось хитренький хитрував Нашу хвіртку поламав. Ходить квочка коло кілочка, Водить діток, дрібних квіток.

ТІЛЕЦЬ (21.04-21.05). Щоб встигнути все те, що

ЯК НАМАЛЮВАТИ ЗАЙЧИКА?

Стоїть піп на копі, Копа під попом, Піп під ковпаком.

уважні до нової інформації та стежте за своєю мовою. Не варто приймати скоропальних рішень, небажано різко що-небудь змінювати у житті. Вас можуть відвідати незвані, але приємні гості. У вихідні у всьому уникайте спірних моментів. Проведіть їх із родиною. Сприятливий день – четвер, несприятливий день – п’ятниця.

petryk.com.ua

РАК (22.06-23.07). Постарайтеся не робити ім-

Битися - не билися, Трохи посварилися, Потім посміялися, Друзями зосталися.

пульсивних вчинків – вони можуть виявитися кроками в неправильну сторону. Ваше мовчання буде цінуватися на вагу золота, багато чого буде залежати від настрою. У вихідні ймовірна зустріч із людиною, що допоможе вам розкрити творчі здатності. Сприятливий день – понеділок, несприятливий день – середа.

ЗАДАЧА

ЛЕВ (24.07-23.08). Намагайтеся не витрачати до-

igraza.ru

рогоцінний час марно. Все задумане зможе здійснитися, якщо ви спокійно будете продовжувати свою справу. Ви можете відчути, що готові до багато чого, але не поспішайте розтрачувати сили. Постарайтеся зберегти комфортну обстановку вдома: не починайте ремонт, не з’ясовуйте відносини. Сприятливий день – середа, несприятливий день – понеділок.

Скільки квадратів у даному прямокутнику?

ВІДПОВІДІ ДО ЗАВДАНЬ

Загадки: 1)ручка, 2) книга, 3) закладка, 4) зошит. Ребус: відповідь – слово. Задача: відповідь – 11.

РЕЦЕПТИ

Для тіста: 1,5 склянки борошна, 120 г вершкового масла, 1 жовток, дрібка солі. Начинка: 0,5 кг опеньок, 1 цибулина, 2 зубчики часнику, 0,5 скл. білого сухого вина, 2/3 скл. вершків, 2/3 скл. молока, 5 яєць, сіль, перець, олія, зелень петрушки, за смаком – мускатний горіх. Готуємо тісто. Борошно протрусити, висипати гіркою, зробити заглибинку, викласти в неї порізане охолоджене масло та жовток, посолити, швидко замісити (за потреби додати 1-2 ложки холодної води). Покласти тісто у холодильник на годину. За тим розкачати, викласти на змащене олією деко і поколоти виделкою. Для начинки відварити у підсоленій воді опеньки (не менше 15 хв), відцідити і обсмажити в олії разом з цибулею і часником. До смажених грибів влити вино і тушкувати, поки вся рідина не випарується. В кінці додати сіль, перець, посічену петрушку. Яйця збити з молоком, вершками, мускатним горіхом, сіллю і перцем. Влити до грибів і розмішати. Викласти начинку на тісто. Запікати при 170 °С протягом 30 хв.

ЧЕБУРЕКИ З ОВОЧЕВОЮНАЧИНКОЮ Для начинки (1): 4-5 картоплин, 1-2 цибулини, 1 морква, зелень, сіль, перець – до смаку. Або така начинка (2): 500 г капусти білокачанної, 3 цибулини, зелена цибуля, олія – для обсмажування. Для тіста: 500 г борошна , 1 склянка окропу, 2 ст. ложки олії, дрібка солі. Змішати просіяне борошно, олію і сіль. Зробити в борошні ямку, влити склянку гарячої води, все швидко перемішати й замісити тісто. Для начинки 1: картоплю почистити, натерти на грубій тертці, ледь зварити в підсоленій воді до напівготовності. Цибулю посікти, обсмажити з натертою морквою. Картоплю вимішати з обсмаженими овочами, додати зелень. Посолити, поперчити до смаку. Для начинки 2: капусту нашаткувати, трішки потушкувати. Цибулю посікти, обсмажити на олії. Вимішати капусту і обсмажену цибулю, додати зелену цибулю, а також сіль і перець до

ви намітили, вам будуть потрібні певні зусилля. Не бажано зв’язуватися з авантюрними проектами, тим більше ризикувати репутацією. Ваші амбіції можуть привести до конфлікту з колегами. Короткочасна подорож у вихідні обернеться казковим відпочинком. Сприятливий день – п’ятниця, несприятливий день – вівторок.

БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). Будьте особливо

МИРИЛКА

ПИРІГ З ОПЕНЬКАМИ

на 24-30 вересня

смаку. Шматочки тіста тонко розкачати. На одну половину кола покласти начинку, рівно розподіляючи її по півколу, другою половиною накрити, стежачи, щоб усередині не залишалося повітря. Ретельно заліпити край. Обсмажити чебуреки у великій кількості олії з двох боків до золотистої скоринки.

ПІКАНТНИЙ РУЛЕТ Для млинців: З яйця , дрібка солі, 1 скл. молока, борошно, 3 ст. л. олії. Для начинки: 0,5 кг домашнього сиру, 5 – 7 ст. л. майонезу, 2 зубчики часнику, 100 г крабових паличок, зелень кропу чи стебла цибулі, сіль. Збити складники на тісто. Посмажити млинці. До сиру додати дрібно накраяні крабові палички, зелень, майонез, вичавлений через часничницю часник, сіль. Добре вимішати. Охолоджені млинці змастити начинкою і загорнути в рулети, покласти в холодильник. Перед подаванням нарізати шматочками завширшки 1 см. Секрет: • Сир можна збити в блендером чи протерти через сито. • Млинці можна смажити в добре розігрітій духовці, рівномірно розподіливши по деку (гарячому).

ГНІЗДА ІЗ ФАРШУ 500 г м’ясного фаршу, 100 г білого хліба, 200 мл молока, 150 г цибулі,150 г моркви, 5 яєць, сіль, перець. Цибулю дрібно покришити, моркву натерти на дрібній тертці, хліб замочити в молоці та відтиснути. Змішати фарш, хліб, цибулю, моркву та одне яйце. Посолити, поперчити і добре вимішати. Поділити отриману суміш на 4 частини, сформувати «гнізда». Викласти їх на змащене олією деко. У кожне «гніздо» обережно влити одне яйце, трохи посолити. Пекти при температурі 180 градусів 35-40 хв. Секрет: можна замінити курячі яйця перепелячими. Тоді «гнізда» робити вдвічі меншими.

ДІВА (24.08-23.09). Якщо ви зберетеся, то зможе-

те зробити стрибок у кар’єрі. Імовірні відповідальні переговори і знаходження нових ділових партнерів. Ви справедливо думаєте, що всього можна домогтися тільки власними зусиллями. Здійснити всі ваші плани і задуми у вихідні буде не просто, але при завзятості – можливо. Сприятливий день – понеділок, несприятливий день – середа.

ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Вам поки не варто виділя-

тися на тлі колег. Особливих досягнень на роботі не передбачається, все інше завмре до кращих часів. Щоб вдома не склалася гнітюча обстановка, від вас буде потрібно максимум такту і уважності. У вихідні вам вдасться вирішити більшу частину сімейних проблем. Сприятливий день – неділя, несприятливий день – четвер.

СКОРПІОН (24.10-22.11). До вас прийде успіх,

завдяки друзям і контактам із закордонними діловими партнерами. Побоюйтеся занадто привабливих пропозицій, пов’язаних із необхідністю великих капіталовкладень. Не звалюйте на себе надмірний вантаж робочих проблем. Вихідні прийдеться провести у працях – зате які будуть результати! Сприятливий день – вівторок, несприятливий день – середа.

СТРІЛЕЦЬ (23.11-21.12). Тиждень обіцяє бути

нервовим. Намагаючись заспокоїтися, не перестарайтеся, самообман навряд чи врятує. Прийдеться звикати та приладжуватися до роботи в колективі. У вихідні ніякої роботи додому, ніяких сімейних зобов’язань – відпочинок і самітність. Сприятливий день – четвер, несприятливий день – субота.

КОЗЕРІГ (22.12-20.01). Тиждень принесе вам

відчуття внутрішньої волі. Активно рухайтеся до наміченої мети, партнери допоможуть. Не беріться за кілька справ одночасно. Діти зажадають вашої уваги. У вихідні може виникнути проблема вибору, наприклад: або заробити гроші, або цікаво провести час. На жаль, і те і інше – не вийде. Сприятливий день – понеділок, несприятливий день – четвер.

ВОДОЛІЙ (21.01-19.02). Вам доведеться вдати-

ся до допомоги своїх друзів – тільки спільними зусиллями удасться втілити свої задуми. Намагайтеся не сваритися і не зриватися. Краще спокійно займатися своїми справами. До вихідних вирішаться всі проблеми. Сприятливий день – четвер, несприятливий день – вівторок.

РИБИ (20.02-20.03). Не варто зациклюватися на

питаннях матеріальних благ, краще подумайте про почуття. Постарайтеся зробити над собою зусилля і від душі відпочити. Самовіддане служіння близьким людям, зрозуміло, справа шляхетна, але тут необхідні перерви. Сприятливий день – середа, несприятливий день – вівторок.


8

22 ВЕРЕСНЯ 2012 РОКУ №24 (24)

РЕКЛАМА

РЕДАКЦІЙНІ ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПЕРЕДПЛАТУ Закінчується передплата на 4-й квартал

Готель «Десна», 3-й поверх

ТУТ МОЖЕ БУТИ ВАША РЕКЛАМА!

Щоб передплатити «Менщину», потрібно завітати до редакції, поштового відділення, або звернутися до листоноші. Вартість передплати на місяць – 6,13 грн.; на три місяці – 17,79 грн.; на півроку – 33,93 грн. У цю суму вже включена вартість оформлення передплати і доставка газети. Передплата на вересень уже закінчилася, проте ви можете передплатити «Менщину» на жовтень та наступні місяці.

ПРО КУПІВЛЮ Газету можна купити у таких торгових точках міста: – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

редакція газети «Менщина» (вул. Червоноармійська); друкарня «Домінант» (вул. Червоноармійська); Троїцький базар; Центральний базар; магазин «У Миколи» (вул. Шевченка); магазин «Лотос» (вул. Червоноармійська); магазин «Ніагара» (вул. Жовтнева); магазин «Маркет» (вул. Червона Площа); магазин №2 (вул. Воровського); магазин №6 (вул. Сидоренка); магазин №8 (вул. Леніна); магазин №17 (вул. Жовтнева); магазин «Продукти» (вул. Жовтнева); магазин «Едем» (вул. Шевченка); магазин «Меблі для всіх» (вул. Леніна); магазин «Авангард» (вул. Жовтнева); магазин «Орхідея» (вул. Шевченка); магазин «Злагода» (вул. Радянська); магазин «Берізка» (вул. Свердлова); магазин «Київський» (вул. Леніна); магазин «Крок» (вул. Жовтнева); магазині ФОП Просяник (с. Ліски).

Відтепер газету «Менщина» можна придбати у кожному поштовому відділенні району.

ОГОЛОШЕННЯ Допомога Вашому комп’ютеру. Всі види послуг. Тел. 5-08-67, 063-603-44-60. Продам металеві ворота 2,5мх3,3м з товстого заліза. Тел.: 2-41-55, 063-468-48-34. Продам некондиційну картоплю. Картоплю насінневу сортів: Наташа, Секура, Примадонна, Рів’єра та ін. Фрезерні культиватори: КФ 2,8 та КФК 2,8. Картопляну 4-х рядну саджалку 2010 р.в. Л-202. Тел.: 5-08-90, 063-530-61-70, 066-911-51-75. ПП «ІАЦ «Відродження»: приватизація земельних ділянок, зміна цільового призначення, встановлення меж і визначення кадастрового номеру земельної ділянки, виготовлення проектів землеустрою та інші види землевпорядних робіт. Адреса: м.Мена, вул. Жовтнева, 5 (готель «Десна» 3-й поверх к.40). Тел. 5-08-64, 066-886-20-56. Продам комп’ютер б.у. Недорого. Тел.093-773-03-59. Газель 33023-14. Рік випуску 2004. Об’єм двигуна 2,3 л. Бензин. Пробіг 67000 км. Колір – синій. Не бита, не фарбована. Машина у відмінному стані, не потребує ніяких капіталовложень - сів і поїхав. Ціна – 4900 у.е. Можливий торг. Тел. (093) 652-76-71. Продам курей несучок «Голден браун». Тел.: 067-763-93-26, 3-30-29.

Реєстраційне свідоцтво ЧГ №513-162 ПР від 05.04.2012 р.

Менська районна газета «Менщина» Засновник, видавець та редактор ФОП Лавський С.В. День виходу – субота Ціна договірна Індекс – 68016

Наша адреса: 15600, Україна, Чернігівська обл., м. Мена, вул. Червоноармійська, 23. Тел.: 5–01–52, (094) 990–31–52. Факс: 3–15–55. Емейл: admin@menshchyna.info Сайт: menshchyna.info

Газета набрана і зверстана в редакції газети «Менщина», віддрукована у ФОП Скиба А.О., м. Мена, вул. Червоноармійська, 23.

Друк офсетний. Обсяг – два друковані аркуші. Тираж 850 примірників.

«Менщина» № 24 (24) від 22.09.2012  

Менська районна газета

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you