Page 1

МЕНЩИНА СУБОТА, 21 КВІТНЯ 2012 РОКУ №2 (2)

МЕНСЬКА РАЙОННА ГАЗЕТА «МЕНЩИНА» ПЕРЕВІРИЛА

КОЛОНКА РЕДАКТОРА

У МЕНІ ВЖЕ МОЖНА КОРИСТУВАТИСЯ ЦИФРОВИМ ТЕЛЕБАЧЕННЯМ

За допомогою звичайної «польської» антени ми піймали 25 телеканалів Надія Дятел

Україна переходить на цифровий формат телевізійного мовлення. З його допомогою українці зможуть дивитися більше телеканалів, безкоштовно і у хорошій якості. Для того, щоб почати користуватися «цифрою», потрібно встановити спеціальний приймач (телетюнер) між антеною та телевізором. «Менщині» вдалося дістати і випробувати цю новинку. Також ми поговорили з Володимиром Калюжним, нашим земляком, який нині працює головним інженером Києво-Святошинської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Саме цей Концерн здійснює технічне обслуговування передавальних станцій цифрового телебачення. Україна, як член Міжнародного Союзу Електрозв’язку, у 2006 році, разом з іншими членами Союзу, підписала Женевську Угоду про перехід на технологію цифрового телебачення і відключення аналогового телебачення до липня 2015 року. Володимир Михайлович розповів, що протягом 2011 року в Україні збудовано 168 передавальних станцій цифрового телебачення. На території Чернігівщини такі станції побудовані в Чернігові (середній радіус покриття — 60 км), Бобровиці (35 км), Холмах (65 км), Ніжині (30 км), Бахмацькому (55 км) та Прилуцькому (60 км) районах. У Чернігові передавальна станція працює на частотах 22, 34, 35, 61 телевізійних каналів, у Бахмачі — на частотах 39, 49, 43, 51, у Холмах — на частотах 22, 49,54, 61 телевізійних каналів. На жаль, усі передавальні станції Чернігівщини розташовані досить далеко від Мени. Найближча до нас знаходиться у Холмах. «Менщина» випробувала приймач і впевнилась, що у Мені від цієї передавальної станції сигнал цифрового телебачення приймається. Проте, для якісного прийому необхідно: по-перше, використовувати антену з антенним підсилювачем, по-друге, розташувати антену на висоті не менше восьми-десяти метрів, по-третє, дуже точно зорієнтувати антену на Холми, спостері-

MEDIAMENA.INFO

Традиційне телебачення відключать у 2015 році!

гаючи за індикатором на екрані телевізора. Нам вдалося зловити 25 телеканалів: «Перший національний», «1+1», «Інтер», ІСТV, «Новий канал», «М1», «5 канал», «ТРК Україна», «НТН», «К1», «ТОНІС», «СТБ», «ТЕТ», «Enter-фільм», «МТV-Україна», «К2», «Мега», Enter-musik, StarTV, «Погода ТБ», «Хоккей», «НЛО ТБ», «Реал Істейт ТБ», Goldberry і регіональний «Сівер-центр». Через деякий час кількість каналів повинна збільшитися. Якість зображення і звуку «цифри» не гірша, ніж супутникового телебачення. Заблокованих каналів, за розблокування яких потрібно платити гроші, немає. Абонентська плата відсутня. Витратитися потрібно лише раз — на купівлю приймача. Наша, так звана «польська» антена годиться для прийому «цифри». Звичайний телевізор — також.

ЯКИЙ ПОТРІБЕН ПРИЙМАЧ Зараз сигнал цифрового ефірного телебачення можуть приймати наступні моделі телетюнерів: STRONG SRT 8500 та TRIMAX TR-2012HD. Інші моделі працювати не будуть! В Україні, поки що, можна придбати лише приймачі компанії STRONG. Інструкції по налаштуванню цифрового ТБ розміщені на сайті efirt2.tv

У місті телетюнер можна замовити через В’ячеслава Кожушка (тел. 099-243-87-77). Орієнтовна ціна — 650 гривень. «Менщина» пропонує місцевим підприємцям і організаціям, через яких можна придбати приймачі для цифрового телебачення, розмістити оголошення про свої послуги у наступному номері газети. Безкоштовно.

ДЛЯ СОЦІАЛЬНО НЕЗАХИЩЕНИХ ВЕРСТВ НАСЕЛЕННЯ ПЕРЕДБАЧЕНІ БЕЗКОШТОВНІ ПРИЙМАЧІ Для соціально незахищених верств населення планується безоплатна видача приймачів цифрового телебачення. Згідно постанови Кабміну, право на безоплатне отримання мають інваліди війни, праці, особи, які користуються субсидіями, а також інші категорії громадян. Для цього потрібно до 1 липня цього року подати заяву до управління праці та соціального захисту населення РДА.

Доброго дня! Сергій Лавський Восени в Україні пройдуть Парламентські вибори. Тож зараз з’являється багато газет, призначених для підтримки певних політичних партій. Думаю, не буде зайвим ще раз пояснити, що «Менщина» — не політичний проект. Люди, які її створили і розвивають не мають відношення до жодної з політичних сил. Як я вже повідомляв у минулому номері, до липня ми випускатимемо газету власними силами. З липня вона розповсюджуватиметься за передплатою, тобто її випуск фінансуватимуть передплатники. А це значить, що газета задовольнятиме потреби широкого кола жителів Менщини, а не лише її певних груп, таких як органи влади, політичні чи бізнесові структури. Якщо хтось має питання до газети, не соромтеся, заходьте до редакції, телефонуйте, пишіть, питайте. Наша діяльність основується на принципах відкритості та прозорості. Також ми усіх запрошуємо висловлювати свої зауваження та пропозиції, щодо діяльності газети. А тепер розкажу про нові рубрики та теми «Менщини». У цьому номері ми торкнулися вічної проблеми — проблеми поганих доріг. Дізналися у міськради, які дороги вона планує ремонтувати, як і коли. Тепер наша задача — проконтролювати, чи дотримається рада цього плану. Інформацію про те, які дороги можуть бути відремонтовані у цьому році шукайте на третій сторінці. У рубриці «Менщина перевірила» ми проводитимемо журналістські експерименти. Так цього разу, одними з перших перевірили роботу цифрового телебачення у Мені. За допомогою рубрики «Вчителі Менщини» ми знайомитимемо вас з місцевими освітянами, їх ідеями стосовно того, як зробити так, щоб навчання було в радість і учням і вчителям. Першу публікацію Ви можете знайти на другій сторінці. У рубриці «Афіша» публікуватимемо анонси місцевих подій. Шукайте їх на останній сторінці. До речі, запрошуємо усіх бажаючих повідомляти редакцію про цікаві та корисні заходи. Рубрика «Колективи Менщини» розповідатиме про місцеві організації, про їх корпоративні традиції, роботу, дозвілля. Розпочинаємо її зі знайомства з колективом перукарні «Пролісок» (стор. 3). Прочитавши матеріал з рубрики «Історія Менщини» ви дізнаєтеся про скарб, захований поблизу урочища Остреч (стор 4). У вже відомій з минулого номера рубриці «Люди Менщини» ми спробуємо відкрити для вас невідому сторону досить відомої людини (стор 4).

РЕДАКЦІЙНІ ОГОЛОШЕННЯ

«Менщина» запрошує до співпраці кореспондентів

В газеті можна опублікувати безкоштовні оголошення, новини та коментарі

Ми шукаємо допитливих, комунікабельних, творчих людей. Можливе прийняття до штату редакції або робота поза штатом. Довідки за телефоном 5–01–52 або по електронній пошті mediamena.info@gmail.com. Резюме надсилати на адресу mediamena.info@gmail.com.

Подати безкоштовне оголошення в газету, розповісти новину, або прокоментувати публікацію можна відправивши СМС-повідомлення на номер (094)  990–31–52 або листа на електронну пошту mediamena.info@gmail.com. Публікуватимуться лише приватні оголошення та цікаві повідомлення.


2

МЕНЩИНА

СУБОТА, 21 КВІТНЯ 2012 РОКУ №2 (2)

ВЧИТЕЛІ МЕНЩИНИ

НІНА КРАСНОГОРСЬКА: «ТРЕБА РОЗГРУЗИТИ ДІТЕЙ» Наталія Карпенко

Вчитель французької мови Ніна Михайлівна Красногорська — про сучасних дітей, шкільні перенавантаження, підлітковий алкоголізм та моральні цінності. ПРО СЕБЕ Я закінчила сім класів у школі ім.  Т.Г.  Шевченка, вона тоді була семирічною. А потім в 9 та 10 класи ходила в школу ім. Леніна. Навчалась добре. Найбільше мені подобались мови і, зокрема, іноземні. Французькій мові навчала нас Галина Федорівна Нагорна. Після закінчення школи хотіла вступати до Київського університету ім. Шевченка на факультет української філології. Якось зустрілася з вчителем німецької мови Олексієм Дмитровичем Назаренком. Він порадив мені вступати в інститут іноземних мов. Розказав, де він знаходиться і сказав: «Ти не пошкодуєш». І я поїхала здавати документи до Київського державного педагогічного інституту іноземних мов. Тепер він називається Київський лінгвістичний університет. Був 57-ий рік, це ж ще пройшло небагато років після війни. В автобусі я ніколи не їздила. Що таке велике місто не знала. Раніше ніде не була. Телевізора не мали, тож навіть не знала, як те місто виглядає. Коли я приїхала в інститут та здала документи, довелося там же і заночувати, бо автобусів назад не було. Ми переночували в фойє інституту. Нам винесли столи, і ми спали прямо на них. Екзамени я склала добре і була зарахована. Радості не було меж. Потім навчалась там протягом п`яти років. На жодній із сесій не отримала ні одної четвірки. Отримала червоний диплом. Брала участь у суспільно-корисній роботі, громадському житті, спортом займалась — легкою атлетикою. І в науковому товаристві була. І в хорі співала. Я вивчила і пам`ятаю до цього часу французькі пісні.

Тобто встигала скрізь, і тому на останньому курсі вже отримувала Ленінську стипендію. Це було 70 карбованців (а зарплата могла становити 60). Але вчилась уже моя сестра і грошима доводилось ділитися. Цікавий був час.

ПРО ДІТЕЙ Зараз інші діти, тому що іншими стали моральні цінності. Колись школярі намагалися навчатися, бо до вузів вступали тільки ті, у кого були знання. Освіта була безкоштовною. Була стипендія. Один з учнів, який навчався уже після «перебудови», мені колись сказав: «Ніно Михайлівно, поставте мені ту трійку. Я у Францію не поїду, але Ви побачите, що я буду краще Вас жити. Я на машину скоро зароблю». А я спитала: «А як будеш їхати на машині, а я буду йти, то підвезеш?» Каже: «Підвезу». Та вже й справді, ніколи не проїде мимо, зупиниться і підвезе. Зараз навіть діти, які гарно навчалися у школі або вузі часто не можуть влаштуватися за спеціальністю. Можна заробити гроші не маючи освіти. А якщо у батьків є гроші, вони можуть влаштувати дитину посередніх знань до вузу і на роботу. Вважаю, навчання повинно бути безкоштовним, а молодий спеціаліст обов’язково має отримати перше робоче місце.

ПРО ШКОЛУ Теперішня шкільна програма дуже перевантажує дітей. Це погано. Наприклад, у Франції дитина має одно-двогодинну перерву на обід. Вона обов’язково поїсть, а потім знову продовжить навчання. Після обіду, зазвичай, школярам ставлять легші уроки. У нас же вважають, що якщо дитина піде на обід, то назад уже не повернеться. Треба розгрузити дітей, щоб не було в них по стільки уроків. Це просто шкодить дитячому здоров‘ю. Ми губимо його. Програму потрібно міняти. Можливо, деякі предмети треба давати лише для загального ознайомлення.

ПРО ВЧИТЕЛІВ Якщо вчитель прийшов у школу за покликанням, то він буде працювати, буде віддаватися справі і діти це відчуватимуть. Якщо вчитель уміє бачити в кожній дитині особистість, якщо йому діти цікаві, то і діти тягнуться до такого вчителя, і люблять його предмет. Якщо вчитель не має в душі вогнику, тоді він думає про іншу роботу та відповідно менше часу приділяє учням. Час зараз такий, коли гроші правлять світом. Кожен хоче мати більше. Раніше ми майже всі були однакові: і в школі, і в інституті. Були окремі люди, які виділялися. Ми всі в простенькому ходили, а в них уже було якесь там хутро. Але таких були одиниці. Зараз же в одних дуже багато, а в інших майже нічого. Для вчителя потрібно створи-

ти такі умови, щоб він міг більше часу та енергії віддавати школі та учням.

ПРО АЛКОГОЛЬ Чомусь уже не можна відмітити День народження шістнадцятирічного підлітка без алкоголю. Не було такого раніше. Колись вживання алкоголю підлітками було одиночними випадками і вони сприймалися як великі проступки. А зараз це дуже масове явище. І, чомусь, громадськість спокійно до цього ставиться. Тут, я вважаю, знову суспільство винне. Йде пропаганда алкоголю, тютюну, пива. Вже і видатні спортсмени рекламують та заохочують пити пиво. Також є вина, частково, і батьків. Бо вони не бачать у цьому чогось поганого, якогось зла. А зло тут велике криється.

РЕЛІГІЯ

Кілька разів на рік ми поминаємо наших рідних. У пасхальний час загальне поминання родичів є особливим, воно має назву Радониця, Діди, Проводи. Митрофорний протоієрей Михайло Халус розповів, що це давня слов’янська традиція, підтримана церквою. Слово «радониця» походить від слова «радість». Люди приходять на могили рідних, щоб

Потрібно повністю змінити мораль суспільства. Звісно, якщо нам наші люди потрібні. А якщо ні, то хай нація спивається, тоді легше нею буде керувати. Треба змінити повністю пріоритети суспільства. Деякі передачі не треба показувати по телебаченню, щоб діти не вчилися, як чужі сейфи відкривати чи, як убивати. Чому нема таких передач, які виховували б інші цінності? Чому ми вчилися людяності на фільмах, а діти зараз такої змоги не мають? Чому діти стають такими жорстокими? Бо вони таке бачать. Таке показують, рекламують, пропагандують. Навіщо? Повинна бути цензура на телебаченні.

ЕКОНОМІКА

МИХАЙЛО ХАЛУС: «НА ДІДИ НЕ ПРИНОСЬТЕ НА КЛАДОВИЩЕ ГОРІЛКУ» Надія Дятел

ПРО СУСПІЛЬСТВО

поділитися радісною звісткою про Воскресіння Христове. До Пасхи потрібно навести лад біля могили: загребти торішнє листя, суху траву, щось підправити, пофарбувати хрест та огорожу. Якщо не встиг, то це твоє упущення. Від Пасхи до Проводів на кладовище не ходять. Христос воскрес і в душі має бути радість, скорботі там немає місця. Виключенням можуть бути випадки, коли роди-

чі приїздять здалеку і не мають змоги залишитися на Діди. У Мені поминальним днем є понеділок, хоча по церковному обряду має бути вівторок. Цього дня треба прийти до церкви, де відправлять поминальну службу, панахиду. Померлі потребують лише однієї допомоги — молитви за їхні душі. А вже потім слід сходити на могилку родичів. Церква категорично виступає проти того, щоб на кладовища прино-

сили горілку. Цим ми наносимо непоправну шкоду душам наших рідних. Приймання їжі, скоріш за все, схоже на язичницький обряд тризни. Пом’янути можна вдома за столом, у колі друзів, родичів, сусідів. А біля рідної могилки варто запалити свічку, помолитися, згадати людину добрим словом. І ні в якому разі не залишати там їжу, аби тварини потім не розгрібали дорогий нашому серцю горбочок землі.

«Менський сир» повертається до Росії За матеріалами «ОБКОМу» obkom.net.ua

Три з семи українських заводів відновлюють поставки сиру в Росію.

Це повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко. За його словами, мова йде про ПП  КФ «Прометей» (Чернігівська область), АТ «Пирятинський сирзавод» (Полтавська область) і ТОВ «Гадячсир» (Полтавська область), які пройшли перевірку Роспотребнагляду.


МЕНЩИНА

СУБОТА, 21 КВІТНЯ 2012 РОКУ №2 (2)

3

КОЛЕКТИВИ МЕНЩИНИ

СТО ДЕВ’ЯТЬ РОКІВ НА ТРЬОХ

Саме стільки часу перукарі «Проліску» Валентина Волик, Антоніна Фесюн та Наталя Русу віддали улюбленій справі Надія Дятел

Працівники, так званої чоловічої перукарні, розповли, як засновували власну справу, яких клієнтів доводиться обслуговувати та про те, яке відношення до внутрішніх органів має лупа. І СТРИЖЕМО, І ГРОШІ ПОЗИЧАЄМО Усі гуртом згадують ті часи, коли юними після училища прийшли працювати в побуткомбінат. Місце роботи знайшлося у чоловічому залі. Саме чоловіча стрижка для них найбільш зручна і понині. Мінімум два, а то й три рази на тиждень дівчата їхали на село. Наташа 12 років стригла ушнянців, Антоніна років 15 провідувала Куковичі, а Валентина — Ліски. І не тільки ці, а й чимало інших сіл району об’їздили дівчата. До них, у визначений розкладом день, ішли стригтися й чоловіки, й жінки, старі й малі. — Так було в комбінаті, аж поки він не почав тріщати по швах, — розповідає Антоніна. — Треба було якось виживати, щось змінювати. Тодішній наш керівник Віктор Полторак запропонував попрацювати на себе. Було боязко, чи виживемо. Одна справа, коли за тебе думають інші. Ти відпрацював свої години, зарплату отримав — і вільна птаха. А зовсім друга, як у тебе самого за все голова має боліти. На зборах колективу вирішили, що за таке діло мають узятися майстри першого класу. Вони вміють виконувати усі операції: стригти, робити укладку… Нам здали в оренду на три роки приміщення, те де зараз магазин

Sony, і відпустили у вільне плавання. Там добре працювалося. Але згодом ті площі комбінат продав стольненцям. І ми перейшли у цю кімнату, що і досі займаємо. Тут була комірчина якась, усе трухле і облізле. Ми її викупили за ваучери. Добавили своїх кревних, бо оформлення паперів дорого обійшлося. І стала наша перукарня підприємством, зі своєю печаткою і рахунком у банку. Закачали рукава. Драїли, фарбували, приводили у божеський вигляд. За старшу у нас Валентина. — Найважчим було вести бухгалтерію, — долучається до розмови директор, — тому цим і донині займається професіонал. А прибиральницю ми не тримаємо, економимо. Нині нас знають усі, і ми всіх знаємо. До нас звертаються колишні працівники побуткомбінату з усього району. Навіть з проханням не тільки постригти. У когось грошей не вистачило на покупку — забігають позичити. Тут залишають для знайомих і родичів сумки з передачами.

ВИПУСКНИКАМ І П’ЯНИМ ЗАЧІСОК НЕ РОБИМО — Років із п’ять тому категорично відмовилися робити зачіски випускникам, — веде далі Антоніна. — Тільки комусь знайомому можемо зробити виключення. Космічні ціни на цю послугу. Ми вважаємо, що 300–400 гривень, то задорого. І весільні зачіски не робимо. А так стрижемо усіх. Батьки приводять малечу. Хто сам сидить гарно. А кого й мама втримати не в змозі: кричить, брикається. Ставимо цяцьки, даємо у руки, задурюємо усі гуртом. Нехай дитинча іграшку гризе, аби за-

Валентина Волик, Антоніна Фесюн та Наталя Русу спокоїлася та помовчала хоч трохи. Пляшку з водою дамо в руки, дак оббризькає з голови до ніг. Не сердимося, така в нас робота. —  Хлопці зараз слідкують за модою, мабуть, більше за дівчат, — ділиться спостереженнями Наталя. — Розкажуть яку зачіску зробити і прослідкують, щоб волосинка до волосинки лежала рівненько. Ще в садок ходить, а знає і вміє розповісти, як його стригти. Люди поважають нашу працю, приходять з чисто вимитими головами. Іноді трапляється, що тракторист у гарячу літню днину заглушить трактора і заскочить постригтися. Або жіночка з сапкою, ідучи з поля, забіжить. Ніколи всім. А назавтра красивим треба бути. Усі ми люди, розуміємо один одного. Нарікань ніяких не допускаємо. Не можна стригти

тільки п’яних (за інструкцією). Але ж… Усякі випадки бувають. Позаторік я одного стригла, а Тоня голову тримала. Просився дуже, не змогли відмовити.

ПРО «СОРОКОНОЖОК» І ЛУПУ — «Сороконожки», слава Богу, звелись, — говорить Антоніна. Лисенькі стрижки у моді, так легше доглядати за головами. Практично не зустрічаємося з такою проблемою. А раніш траплялося. Людина й сама, бувало, не знала про них. Тут уже не мовчали, обов’язково говорили. — Лупу радимо виводити аптечними засобами, одного шампуню часто замало, — добавляє Валентина. — І радимо проконсультуватися з лікарем. Поява цих білих лусочок може вказувати на

захворювання якихось внутрішніх органів. А порад щодо фарбування волосся взагалі не даємо. У місті багато жіночих перукарень, там і порадять, і пофарбують. — Живемо без скандалів, — кажуть майстрині. — Бачимося ми щодня. У вихідні працюємо. На Пасху, Різдво, Новий рік день побудемо вдома, а назавтра вже й на роботу. Зарплата від виробітку. Кожна має своїх постійних клієнтів. Хіба можна ображатися на те, що людині подобається стригтися у свого майстра? На день народження купуємо тортика й шампанське, у суботу після роботи привітаємо подругу. Усього-то три дні таких на рік. На свято обміняємося sms-ками. У церкву вінчати когось із дітей підемо усі разом.

НАШІ ГРОШІ

МІСЬКІ ДОРОГИ, ЯКІ ХОЧА Б ПЛАНУЮТЬ ВІДРЕМОНТУВАТИ По місту проходить більше 80 кілометрів доріг. «Менщина» поцікавилася у міської ради, коли їх будуть ремонтувати.

Урицького, Троїцьку, Просужого, 8 Березня, Ринкову, Слов’янську, Червоноармійську, провулок Енгельса та інші.

ЯМКОВИЙ РЕМОНТ

На капітальний ремонт доріг міська рада планує залучити близько півтора мільйона гривень державної субвенції. Планують обновити дорогу по вулиці Шкільній. Також в планах капремонт частини вулиці Урицького. Згідно плану заходів по благо-

Міська рада планує виділити 20  тисяч гривень на ямковий (поточний) ремонт та грейдерування доріг без твердого покриття. Впорядкувати мають дороги по вулицях: Нове Життя та її провулках, Польовій і провулках, Кірова, Артема і провулках, Зої Космодем’янської, Жукова, Щорса, Гоголя, Комарова, Набережній та інших. На ямковий ремонт доріг з твердим покриттям передбачено близько 50 тисяч гривень. Відремонтувати мають вулицю Островського, Семашка, Пушкіна, Червону Площу, Ворошилова, Гоголя, 1 Травня, Чехова, Шевченка, Воровського, Індустріальну,

КАПІТАЛЬНИЙ РЕМОНТ

У 2011 році на капітальний ремонт 400 метрів дороги по вулиці Урицького витратили близько 300 тисяч гривень. устрою та озелененню міста Мена на 2012 рік, затвердженого виконкомом міськради наприкінці березня, вище перераховані вулиці мають бути відремонтовані протягом другого кварталу, тобто до липня.

За повідомленням міської ради, дороги, які збираються ремонтувати, обирали дослухаючись до жителів Мени та депутатів. Для того, щоб дорогу включили до плану ремонту, потрібно прийти до міської ради і написати заяву. За словами заступника голо-

Прокоментувати матеріал або висловити свою думку по цій темі можна написавши СМС на номер (094)  990–31–52 або листа на електронну пошту mediamena.info@gmail.com. Важливі та цікаві повідомлення опублікуємо.

Чи вдасться відремонтувати тротуари, міська рада поки що сказати не може. ви міської ради Юрія Стальниченка, об’єми шляхобудівельних робіт не під силу бюджету міста, тому для вирішення проблеми необхідно залучати бюджети всіх рівнів, спонсорські кошти та кошти підприємств для ремонту відомчих і під’їзних шляхів.

У Мені більше 90 вулиць і 30 провулків.

Працівники філії «Сосницька дорожньо-експлуатаційна дільниця» провели ямковий ремонт центральної траси ще пів місяця тому.


4

МЕНЩИНА

СУБОТА, 21 КВІТНЯ 2012 РОКУ №2 (2)

ЛЮДИ МЕНЩИНИ

АФІША

ВОЛОДИМИР БАБКІН РОЗПОВІВ, ЯК ЗАРОБИВ СВОЇ ПЕРШІ ГРОШІ Надія Дятел

Володимира Бабкіна у Мені знає багато хто. Він людина публічна, про нього говорять. «Менщина» запропонувала йому розповісти про себе самому. ПРО ГРОШІ — Народився й виріс я в Феськівці. У батька навчився теслярству, бо ходив за ним слідом, доки малим був, — розповідає Володимир. — Коли підріс, почав допомагати матері у полі. Не ждав, щоби батьки грошей дали, сам намагався заробити. На точку по 30 копійок платили за годину роботи — за день два карбованці мав. У дві зміни ходив. Подорослішав, то їздив у Березну на завод за цеглою. Бувало, до обіду навантажували та розвантажували «Колхіду», а тоді до вечора ще одну ходку робили. Батькова наука згодилася в житті. Після школи поїхав у Щорс вчитися на столяра. По закінченні училища у будівельній організації «ПМК-84» навчився каменярити, плитку класти. От, наприклад, є частка моєї праці у міській п’ятиповерхівці навпроти пошти. Калимив, допомагав людям будуватися. До цих пір будую та ремонтую удома сам. Коли розпався Союз, почав таксувати. А далі... Пішло-поїхало. Переконаний, що для того, щоб добре жити, потрібні труд і велика сила волі. Заробити не важко, важко утримати. Де гроші, там багато грязі. Навіть дружина ди-

вується, що досі від такого життя не спився.

(комедія, Німеччина, 2012)

У дитинстві дід подарував мені м’яча, справжнього, шкіряного. Ми з хлопцями його цілими днями ганяли. Спонсорували футбол самі. Збирали лікарські рослини: хвощ, подорожник, спориш. Насушимо мішок, подзвонимо в аптеку Смирнова. Володимир Смирнов мотоциклом приїде, забере. От і є у нас гроші на форму. Так усе життя у футбол і програв. Спочатку наша з Ігорем Куликом «Кульбаба», потім «Мена» призи та кубки забирали. У цьому році планую створити команду ветеранів. У других районах є, а ми нічим не гірші. Позмагаємося з ними.

Дата: 20-22 квітня 2012 р. Час: 20:00. Місце: ЦКДМ (кінотеатр) В ролях: Тіль Швайгер, Флоріан Девід Фітц, Крістіан Ульмі, Юстус фон Донаньї, Надя Уль, Паскуале Алеарді, Йоханнес Алльмайер, Томас Бадінг, Майкл Бера, Олі Бігальке. Сюжет: Один з них в радісному очікуванні, другого злегка задовбала романтика, третій шукає дівчину своєї мрії, четвертий вже знайшов її. А всі разом вони відчайдушно шукають найбільше кохання... Ціна квитка: 5 грн.

«НЕМАЄ ВИХОДУ» (трилер, США)

ПРО АВАРІЇ цем, молодим і безшабашним, гикали в палаті. Після останньої аварії також привезли у лікарню бездиханним. Але ж відкапали... Радію, що живий. Правда, трохи форму втратив. Лікарі не дозволяють напружуватися. Та усе це можна виправити. Ось скоро почну бігати, моржувати. Баню побудую. П’ятдесят — хіба то вік? Ще стільки всього попереду.

ПРО ГОЛОВНЕ — Володимире, що для вас головне — робота, сім’я чи щось інше?

— Основне — сім’я. Зараз радіємо новонародженій Софійці, вона просто янгол. Є ще старша донька Аліна, вже доросла, у неї своє життя. — У вас багато друзів? —  Море. Багатьох розкидало по світах. Дзвонять із Греції, Чехії, Італії, вітають із народженням доньки. — А таких, щоб ви за них і вони за вас у вогонь і воду? — Таких троє. Два Володимири, Булавка і Назаренко, та Сергій Бабко. Скільки всього траплялося у мене в житті, вони завжди підтримували.

ІСТОРІЯ МЕНЩИНИ

МЕНЩИНА Реєстраційне свідоцтво ЧГ №513-162 ПР від 05.04.2012 р.

Щоб опублікувати безкоштовне повідомлення про цікавий та корисний захід, потрібно написати СМС на номер (094)  990–31–52 або листа на електронну пошту mediamena.info@gmail.com.

Продам весільну сукню (44–46 розмір). Недорого! Тел. (097) 89052-31. Продам 1-кімнатну квартиру в приватному будинку за адресою: вул. Суворова, 51. Без наддвірних будівель. Загальна площа 35 кв. м. Є газ, вода. Тел. 2-11-22, моб. тел. (063) 799-60-14.

і отримав за це «два сельца Величковку й Феськовку» Північна війна — це війна між Московським царством та Королівством Швецією у 1700–1721 роках за домінування у Східній Європі. З початком війни Україна, як сателіт Московського царства, постачала московським військам живу силу, амуніцію, фураж та продовольство. По прибутті ко-

Дата: 27-29 квітня 2012 р. Час: 20:00. Місце: ЦКДМ (кінотеатр) В ролях: Кевін Костнер, Джин Хекман, Шон Янг, Уїлл Петтон, Хауард Дафф, Джордж Зунзу. Сюжет: У Тома Фаррелла, офіцера ВМФ США, починається бурхливий роман із Сьюзан, його новою знайомою по великосвітській тусовці. Через деякий час Фаррелл дізнається, що Сьюзан є коханкою міністра оборони Девіда Брайса... Ціна квитка: 4 грн.

ОГОЛОШЕННЯ

МЕНСЬКИЙ СОТНИК САХНОВСЬКИЙ ПЕРЕЙШОВ НА БІК ПЕТРА І

За матеріалами «Вікіпедії»

Дата: 28 квітня 2012 р. Час: 10:00. Місце: районний Будинок культури Ціна квитка: безкоштовно.

«ЧОЛОВІКИ У ВЕЛИКОМУ МІСТІ-2»

ПРО ФУТБОЛ

— Ви часто потрапляли у всілякі перипетії. Що допомагало долати труднощі? — Я ніколи не падав духом. А ще — самонавіювання, упевненість, що все буде добре, бо інакше й бути не може. Дванадцять разі розбивався... Колись, в юності, зачепило мою «Яву» машиною. Надворі ніч, дощ накрапає. Пролежав до ранку на дорозі. Аж поки знайомі хлопці не побачили та подзвонили у ДАІ. Мовляв, там Бабкін на дорозі, без ознак життя. Інспектор — у швидку. А там йому: «Ми трупів не возимо». Наполегливий трапився даішник, забрали таки у лікарню. Скоро із таким самим страждаль-

РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ ТВОРЧОСТІ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

роля Швеції Карла ХІІ в Україну гетьман Іван Мазепа уклав з ним Українсько-Шведський союз та виступив проти царя Петра І. Слідом за гетьманом, на бік шведів перейшло й Військо Запорізьке на чолі з кошовим отаманом Костем Гордієнко. У жовтні 1708 року передові частини шведських військ наближалися до Десни поблизу Макошина. Менський сотник Гнат

Сахновський перейшов на бік царя Петра І, це дозволило російській армії отримати перемогу. За це Петро І щедро віддячив Сахновському. Він передав йому в спадок «два сельца Величковку й Феськовку». Оригінал грамоти і тогочасний портрет Сахновського знаходяться у Сосницькому краєзнавчому музеї.

За переказами козацьких сіл, сотник Сахновський був багатим і жадібним — сховав свій скарб поблизу урочища Остреч. У результаті Північної війни Росія отримала вихід до Балтійського моря, вирішивши одне зі своїх головних історичних завдань, тоді як Швеція втратила статус великої держави.

Менська районна газета «Менщина» Засновник та редактор Лавський С.В. Видавець: ФОП Скиба А.О. День виходу — субота Розповсюджується безкоштовно.

Наша адреса: 15600, Україна, Чернігівська обл., м. Мена, вул. Червоноармійська, 23. Телефон: 5–01–52 Моб. телефон: (094) 990–31–52 Факс: 3–15–55 Емейл: mediamena.info@gmail.com

Газета набрана і зверстана в редакції газети «Менщина», віддрукована у ФОП Скиба А.О., м. Мена, вул. Червоноармійська, 23.

Відкрився сайт безкоштовних оголошень м. Мена та Менського району — www.mena.16mb.com Щоб опублікувати безкоштовне приватне оголошення, потрібно написати СМС на номер (094)  990–31–52 або листа на електронну пошту mediamena.info@gmail.com.

Друк офсетний. Обсяг — один друкований аркуш. Тираж 4000 примірників.

«Менщина» № 2 (2) від 21.04.2012  
«Менщина» № 2 (2) від 21.04.2012  

Менська районна газета

Advertisement