Page 81

Wi l :A p p

Receptura bylinného likéru vznikla v Československu už roku 1952. Wilder propojuje intenzitu šumavských bylinek s extraktem z divokých šípků planých růží. Připomíná touhu po svobodě, která dnes může být spojena právě s  letním nezávazným cestováním a večírky. Zkuste do sklenice plné ledu nalít 4 cl Wilderu a zbytek sklenky doplnit přírodním jablečným džusem. Přihoďte plátek pomeranče a užívejte si kombinaci bylin a ovoce, kuličky hroznového vína překrojené na půlky a plátky citronu. Dobře promíchejte.

Wi l :Ma Pokud v létě hledáte opravdovou vzpruhu, zapomeňte na energetické nápoje. Přírodní a v  Evropě velmi populární nápoj maté vás svým vysokým obsahem přírodního kofeinu zaručeně postaví na nohy. V kombinaci s Wilderem pak jde o smyslné propojení chutí Jižní Ameriky a jižních Čech. Nasypte ledové kostky do vyšší sklenice a vlijte 4 cl panáka šípkového Wildera, poté pomalu přilévejte Mate Mate od berlínské značky limonád Thomas Henry. Jako sladkokyselá tečka poslouží kousek limetky. Probuďte v sobě letní zvíře.

Wi l :S a j d r

LET N Í Š Í PKOVÉ D O B RO D RUŽ S T VÍ

Jablka k českému létu prostě neodmyslitelně patří. Pokud jejich chuť máte rádi i v  tekuté formě, určitě patříte mezi fanoušky osvěžujících ciderů. Také ty jde jednoduše a šikovně kombinovat s  likéry. Do skleničky s  ledem a 4 cl jihočeského Wilderu tentokrát přilijte menší plechovku nebo lahev kvalitního cideru (z české produkce například Tátův sad). A protože ovoce není nikdy dost, ozdobte kouskem čerstvého jablíčka.

MENHOUSE.EU 79

Profile for Menhouse

Menhouse No. 18  

Osmnácté vydání magazínu Menhouse si o tématický název Summertime vyloženě říkalo. Okolo nás je spousta vášně, vše je sluncem zalité a přímo...

Menhouse No. 18  

Osmnácté vydání magazínu Menhouse si o tématický název Summertime vyloženě říkalo. Okolo nás je spousta vášně, vše je sluncem zalité a přímo...

Profile for menhouse