Page 172

Poklad Forresta Fenna

Forrest Fenn je americký galerista a filantrop. V roce 1988 mu byla diagnostikována rakovina ledvin, což jej velice zasáhlo. Vzápětí se rozhodl pro velice zvláštní věc. Forrest Fenn miloval poklady a rád je hledal a nalézal, a proto velmi rychle přišel na to, jaký odkaz chce za sebou zanechat. Vzal truhlu, dal do ní několik valounů zlata, vzácných mincí, drahokamů a sklenici obsahující autobiografii a vydal se do amerických Skalistých hor poklad ukrýt. Napsal báseň, která má sloužit k odhalení devíti nápověd k nalezení jeho pokladu. Doteď nebyl poklad nalezen. Stále tak čeká na své odhalení, přičemž jeho cena se odhaduje na jeden milion dolarů. Při hledání Fennova pokladu se ztratili čtyři lidé, ale jen tři z nich byli nalezeni mrtví.

Zlatá sova Francie

V roce 1993 vydal Régis Hauser (v té době komunikační expert) pod pseudonymem „Max Valentin“ společně s umělcem Michelem Beckerem knihu. Tato kniha obsahovala několik nápověd a maleb, které měly prozradit hledačům pokladů, kde ve Francii se nachází Zlatá sova vytvořená právě Régisem Hauserem. Tato sova je vyrobena ze zlata a stříbra a na hlavě má diamanty. Její hodnota se odhaduje na 150 000 euro. Max Valentin při odhalení tohoto pokladu předpokládal, že se Zlatá sova nalezne během čtyř měsíců až jednoho roku, avšak opak je pravdou – dosud nebyla nalezena. Dokonce nebyly vyřešeny ani všechny hádanky, které mají hledače k pokladu zavést. V roce 2009 Max Valentine zemřel a tajemství pokladu nyní opatruje jeho právník.

Jáma plná peněz na Oak Island

V roce 1795, tedy v době, kdy bylo pirátství na samém vrcholu, objevil mladý hoch Daniel McGinnis zvláštní díru na ostrově Oak Island u poloostrova Nové Skotsko. V naději, že najde pirátský poklad, se s kamarády pustili do kopání, ale nalezli „jen“ ceduli, která měla označovat zřejmě právě ono místo a naznačovat, že tam leží zakopaný poklad. Rázem se tak z ostrova stala senzace. Mnozí se pokoušeli k pokladu, který by měl být v oné jámě nebo někde jinde na ostrově ukryt, dostat. Při svém kopání několik společností utratilo již mnoho milionů dolarů a zemřelo celkem šest lidí. Pozoruhodné je, že v hloubce cca 24,5 m byla nalezena deska se symboly, které nebyly doteď dekódovány. V díře byly navíc nalezeny pozůstatky kokosových ořechů, jež nejsou pro oblast typické, a také několik valounů zlata. Problém tkvěl však především v tom, že čím více do hloubky hledači pokladů kopali, tím více se díra zaplňovala vodou. Proto bylo zapotřebí čím dál vyspělejší techniky a především větších financí k odhalení pokladu. Možné ale je, že v této „jámě plné peněz“ vlastně vůbec nic není a poklad je třeba ukryt v rámci ostrova zcela na jiném místě. Rozhodně to stojí za prozkoumání… Pokladů je po celém světě nepřeberné množství a můžete si být jistí tím, že jen čekají na toho pravého hledače. Být vámi, neváhal bych ani minutu. Kdo by si nechtěl zkusit být alespoň na chvíli v kůži takového Indiana Jonese?

170 #MENHOUSE

Profile for Menhouse

Menhouse No. 18  

Osmnácté vydání magazínu Menhouse si o tématický název Summertime vyloženě říkalo. Okolo nás je spousta vášně, vše je sluncem zalité a přímo...

Menhouse No. 18  

Osmnácté vydání magazínu Menhouse si o tématický název Summertime vyloženě říkalo. Okolo nás je spousta vášně, vše je sluncem zalité a přímo...

Profile for menhouse