Page 158

BA STIO N U Nuselského mostu na Novém Městě na hraně hradeb, poblíž Vyšehradu, místu opředeném mnoha pověstmi a zároveň dějišti důležitých událostí české historie, najdete BASTION PRAGUE RESTAURANT, jejíž venkovní část návštěvníkům slouží jako obstojný „dalekohled“ pro pozorování krás metropole. Nejhezčí pražský výhled na Vyšehrad a jeho okolí, na pravoboku Petřín a po vaší levici Nuselské údolí. Poloha Bastionu je opravdu exkluzivní a nabízí širokou paletu panoramat. Matičku Prahu máte nadosah, ale zároveň k vám nedoléhají zvuky rušných ulic a aut a můžete si ji tedy vychutnat ze zcela jiné perspektivy. Přidanou hodnotou je pak historický bastion (výstupek v opevnění), který vznikl při budování jižní části Nového Města pražského za Karla IV., a podle nějž je restaurace pojmenovaná.

Obdiv si však zaslouží i budova restaurace s areálem, který získal Grand Prix architektů v roce 2012. Poté nastane čas na realizaci vašeho gastronomického zážitku. O ten se postará tým špičkových kuchařů, kteří sestavují sezónní menu z české i mezinárodní kuchyně, steaky, ryby, domácí těstoviny či svěží saláty. Profesionální sommeliér už jen doladí, zda vaší chuti bude lahodit prémiový drink či sáhne po jednom ze sta druhů vín, které jsou ve vinném lístku Bastionu k dispozici.

Horská 1751/4, Praha 2 - Nové Město

www.bast ion-prague.cz

156 #MENHOUSE

Místo s tak romantickým a vznešeným nádechem by bylo škoda nevyužít ke společenským účelům. Jednou za měsíc se prostorem během koncertu linou tóny vážné hudby, jindy můžete krom okolních scenérií přijít zhlédnout jednu z expozic. Momentálně exteriéry Bastionu zdobí sochy od Radka Andrleho. Zahrada Bastionu o rozloze skoro 3 000 metrů může být též vhodným místem pro vaši svatbu, tiskovou konferenci či firemní prezentaci a následný večírek. Kapacita takové akce je až 500 lidí a doplňkové služby jako catering, květinová výzdoba či živá hudba jsou samozřejmostí.

Profile for Menhouse

Menhouse No. 18  

Osmnácté vydání magazínu Menhouse si o tématický název Summertime vyloženě říkalo. Okolo nás je spousta vášně, vše je sluncem zalité a přímo...

Menhouse No. 18  

Osmnácté vydání magazínu Menhouse si o tématický název Summertime vyloženě říkalo. Okolo nás je spousta vášně, vše je sluncem zalité a přímo...

Profile for menhouse