Page 1

Megavikend 2012

Bulletin no. 1 -Czech version


D

obrovolnický Megavíkend je víkendové vzdělávací setkání všech českých, a v posledních letech i mnoha zahraničních dobrovolníků AFS. Jedná se o jednu z nejdůležitějších akcí celého AFS roku, protože se zde dobrovolníci mohou od zkušených školitelů nechat v krátké době vyškolit v mnoha oblastech. Megavíkend je tvořen pátečním uvítacím večerem, několika souběžnými sobotními bloky, které jsou přerušeny obědem, a nedělní dopolední částí. Každý dobrovolník má možnost si vybrat jedno z témat, které ho nejvíce zajímá. Během školení si pak osvojí nejen teoretické, ale hlavně i praktické dovednosti dané problematiky. Školiteli jsou jak členové českého KOŠe, tak přizvaní zahraniční školitelé, takže je každoročně několik bloků pořádáno i v angličtině. Během Megavíkendu se tak dobrovolníci seznámí lépe nejen mezi sebou, ale také poznají osobně zaměstnance kanceláře i členy představenstva Zábava je zaručena v průběhu celé akce - v pátek začínáme společným přivítacím večer, v průběhu celého víkendu si užijete nespočet aktivit zaměřených na teambuilding a v sobotu večer se můžete těšit na společný zábavný program. Každý rok se českého Megavíkendu účastní také několik zahraničních dobrovolníků a školitelů. Sobotní návštěvu Olomouce si tak můžete zpříjemnit třeba vyzvídáním novinek o DOSech v Maďarsku, Polsku nebo dokonce až v Argentině.


Váháte, proč se zúčastnit Megavíkendu? Nejste si jisti, jestli je to akce zrovna pro vás? Bojíte se, že nikoho neznáte? Zahoďte všechny pochybnosti! Megavíkend vás nadchne nejen z těchto důvodů: 1) Je d vzdě ná se o láva cí ak největší ci AF S

ním ede lů v pod olite š e k ud hš 2) B ílenýc ř ost uspo e s s se ů z o š í k ám lní ezn brovo S o ů 4) OS ud sto ích D n tat

spou s h se se ámýc š á n otk ých z P ) r 3 sta tou 6) O s setk obně se á před š s kan 5) Z c stav a enst eláří a záb žiješ s vem a p AFS mou vy v kr oustu ásn ci é Ol oast á úč n j o ěh ká T h AFS e Č elů ) 8 ičníc a školit n a r zah volníků o dobr

…a hlavně!

famózní doě T í v a b o P ) 7 gram provodný pro 9) AFS za Tebe uhra dí všechny n áklady

10) Se na TEBE těší tvrdě pracující prepteam!


Prep-team

A kdo jsou tedy ti tvrdě pracující lidi. Co plánují a přeplánovávají, organizují, vymýšlí, tvoří, schází se a diskutují. Čti dál a poznej nás:

Lenie

(koorninátorka prep-teamu a školitelů) Jaké je Tvé dosavadní působení v AFS? V AFS jsem vystřídala už mnoho rolí. Byla jsem špatná kontaktní osoba a taky špatná předsedkyní DOSu :) Na druhou stranu však už trochu lepší vedoucí orientací a školitelka. Do budoucna bych se chtěla věnovat hlavně organizaci Megavíkendu, ICL a školení. Kde sebe sama vidíš za pět let? Za pět let se vidím pracovat buď v oboru autorských práv (právě jsem dokončila třetí ročník Právnické fakulty Univerzity Karlovy obor Právo a právní věda), nebo učit jazyky. Kde? To je dobrá otázka :) Proč se těšíš na Megavíkend 2012? Nejvíc se asi těším na svou každoroční dávku stresu a emocí (lepší než Rodinná pouta :) ), ale také se těším na to, že všechny uvidím zase na jednom místě spokojené a s úsměvem na rtech. Ráda uvidím, že díky naší práci si naši účastníci odvezou nejen spoustu znalostí ale i nových přátelství. xoxo

Honza

(PR, technik a dekoratér) Jaké je Tvé dosavadní působení v AFS? Během pěti let dobrovolničení a dvou jednoročních výměnách (jedna pod hlavičkou AFS), už jsem zkusil snad od všeho trochu. Nejdříve jsem se věnoval studentům – organizovali jsme pro ně měsíční akce, pravidelně jsem jeden rok doučoval češtinu, zkusil jsem býti kontaktní osobou. Účastnil jsem se mnoha orientací, Megavíkendů, školení, atd. Momentálně se více věnuji dobrovolníkům. S dobrovolnicí z Prahy jsme rozběhli pravidelné měsíční aktivity pro dobrovolníky, zúčastnil jsem se několika Chapter Exchange (Finsko, Praha, Belgie, Island). Také jsem se podílel na rozjezdu a fungování projektu Svět zblízka. Loni jsem poprvé spoluorganizoval Megavíkend a oficiálně jsem vstoupil do KOŠe absolvováním T4T.


Mezi moje neoficiální role patří AFStaxikář, dojídač čokolády, uzavíratel docházky (protože přijdu poslední), a podobné důležité funkce. Kde sám sebe vidíš za pět let? Za pět let bych chtěl mít hotového bakaláře na Teritoriálních studiích, IMS, FSV UK a studoval magistra (rád bych zkusil někde v cizině). Moje cestovatelské plány jsou také celkem jasné – transsibiřská magistrála a střední Asie už se třesou :) Samozřejmě nadále počítám s AFS jako důležitou součástí mého života, kterou konkrétní cestou se ale vydám, je stále ve hvězdách. Proč se těšíš na Megavíkend 2012? Jako každý rok se těším na spoustu zábavy a na kamarády, které člověk ve své ulítané každodennosti moc často nevidí. A školení! A energizery! Hlavně se ale těším, protože tím skončí měsíce příprav a my uvidíme, jak se nám vše ne-/ povedlo naplánovat a vymyslet ;) Snad si to užijete!

Bára

(koordinarorka doprovodného programu) Jaké je Tvé dosavadní působení v AFS? V AFS jsem si za čtyři roky již vyzkoušela velké množství různých věcí, od aktivit a orientací se studenty přes propagaci AFS, interview se studenty až po spoluorganizaci loňského MGV s naším supertýmem. Byla jsem a nadále budu kontaktní osobou a do budoucna bych se ráda soustředila zejména na fungování jako školitel, což je pro mne poměrně nová funkce a velká výzva. Moc se těším, co všechno za zkušenosti, znalosti a inspiraci načerpám letos v létě na VSS, abych se o to s Vámi všemi mohla podělit na našem MGV. Kde sám sebe vidíš za pět let? Tak hlavně doufám, že už bych mohla mít dostudováno, když mi teoreticky momentálně zbývají u nás na diplomacii dva roky Jinak pevně věřím, že AFS bude pořád součástí mého života, ať už jakýmkoliv způsobem…Jinak vzhledem k tomu, že mám problém si představit, kde budu za pět týdnů nebo snad i měsíců, netroufnu si odhadovat, kde bych mohla být za pět let. Nicméně jsem opravdu moc zvědavá


Proč se těšíš na Megavíkend 2012? Protože mám obrovskou radost, když vidím, že se nám podařilo zorganizovat něco, co se ostatním líbí, co si užijí a zároveň to všem něco přinese. Pro mě osobně byl kontakt s ostatními dobrovolníky v AFS ať už na naší české nebo mezinárodní úrovni vždycky jedním z hlavních motivátorů a zároveň obrovským přínosem co se týče zkušeností a AFS know-how. Proto budu mít letos na starosti socializing (aby se všichni bavili…doufejme) a také péči o zahraniční účastníky (aby chudáci věděli co se děje…;).;)

Katka

(ODC) Jaké je tvé dosavadní působení v AFS? Na rozdíl od ostatních členů prepteamu jsem v AFS Benjamínek. V září tomu bude rok, kdy jsem vstoupila do bran AFS jako ODC koordinátor a byl to rok po všech směrech poznávání AFS velmi intenzivní.

Kde sebe sama vidíš za pět let? V tomto směru už zase takový Benjamínek :) nejsem, mám už leccos za sebou…Uvidíme, nechám se asi překvapit! Proč se těšíš na Megavíkend 2012? Protože tam uvidím spousty šikovných, usměvavých a nadšených dobrovolníků a protože tam budu moci oslavit hned dvoje narozeniny.


O Olomouci Olomouc vždy patřila mezi nejvýznamnější královská města v českých zemích. Díky své výhodné poloze, starobylé univerzitě, duchovním, kulturním a řemeslným tradicím byla po dlouhá staletí přirozeným centrem Moravy, které lákalo umělce, vzdělance a obchodníky. V minulosti byla Olomouc významným obraným centrem, sídlem silné vojenské posádky, v polovině 18. století bylo město přebudované na mocnou pevnost. V následujících letech bylo vybudováno mnoho kasáren, cvičišť, skladišť a dalších objektů, které využívala armáda i po zrušení pevnosti v roce 1884, po dobu československé republiky (kdy vzniklo též významné letiště v Neředíně), i po druhé světové válce. Od roku 1968 byla v Olomouci i velice početná (okupační) posádka Sovětské armády. V historickém jádru města, obklopeném rameny řeky Moravy, jehož formování bylo započato počátkem 11. století a dokončeno v polovině 19. století, je situováno několik velkých náměstí, z nichž na Horním náměstí je umístěna radnice s orlojem z 15. století, Herkulova, Ariónova a Caesarova kašna, a především památka UNESCO sloup Nejsvětější Trojice, postavený v roce 1740. Pozoruhodný je také arcibiskupský dóm svatého Václava, kde roku 1469 prohlásila část českých a moravských pánů uherského krále Matyáše Korvína králem českým a kde se taktéž nachází hrobka českého krále Václava III., zavražděného roku 1306 právě v Olomouci. Na druhé straně historického jádra je budova Univerzity Palackého, která má v dnešní době okolo 25 000 studentů.


1. Školící tracky 2. Členové Support Teamu 3. Vyprávění z minulých Megavíkendů 4. Místo konání 5. a mnoho dalšího

Texts: Honza, Design: Lenie, Pictures: Google, Lenie, Pinguins: Google

Megavikend-Bulletin no.1 CZ  

Všechno, co potřebujete vědět o Megavíkendu 2012, najdete v našich informačních bulletinech.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you