Page 1

EndĂźstriyel Zeminler www.techo.com.tr


Endüstriyel Endüstriyel Zeminler Zemin

2 2


Endüstriyel Endüstriyel ZeminZeminler

İçindekiler Mühendislik ...................................................................................... 8 – 9 Ürünler Çelik Fiber Tel ...................................................................................... 12 PP Elyaf ................................................................................................ 13 Yüzey Sertleştiricisi ............................................................................. 14 Çelik Derz Profili ................................................................................ 15 Hizmetler Endüstriyel Zemin Betonu ................................................................ 18 Beton Tamiri & Onarımı

.................................................................... 20

Beton Çatlak Onarımı ........................................................................... 21 Beton Yüzey Onarımı ......................................................................... 21 Referanslar ...................................................................................... 24 – 25

3


Endüstriyel Zeminler

TECHO, ENDÜSTRİYEL ZEMİNLERE HOŞGELDİNİZ Techo, endüstriyel beton zeminler için benzersiz entegre bir başlangıç-bitiş hizmeti sunmaktadır. Techo üç bölümden oluşan sistem ile çalışmaktadır;

4

Techo Mühendislik Hizmeti

Techo Zemin Ürünleri

Tasarım, yapısal mühendislik ve proje yönetimi hizmetlerinin bir araya geldiği bu bölümde endüstriyel zemin danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Uluslararası iş ortakları, distribütörlük ve güçlü iş ağları ile çelik fiber tel, pp elyaf, yüzey sertleştiricisi ve çelik derz profilleri ürün grubumuzda yer almaktadır.

Techo Zemin Uygulamaları Alanında uzman endüstriyel beton ekibimiz ile beton zemin, onarım ve derz hizmetleri sunmaktadır.


Endüstriyel Zeminler

Kurumsal

Biz Kimiz? Yılların verdiği tecrübe ve Türkiye’de gerçekleştirmiş olduğumuz ilklerin bizlere verdiği güven ile Techo Yapı İnşaat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak Endüstriyel Zemin alanında mühendislik, ürün ve uygulama hizmetleri vermektedir.

6


Endüstriyel Zeminler

Faaliyet Alanlarımız Faaliyetlerini yurtiçi ve yurt dışındaki; Endüstriyel Tesis, Fabrika, Depo, Yüksek Raflı Depo, Antrepo, Dağıtım Merkezi, Termik Santral,

Liman, Hangar, Otopark, Aliş Veriş Merkezi, Ofis, Otel, Rezidans, Projeleri gerçekleşmektedir.

Vizyon & Misyon Vizyon;

Misyon;

Sektörde değer yaratan ve kaliteli zeminlerin ulaşılabilirliğini

Kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik en iyi çözümler üreterek, yüksek kaliteye sahip zeminler tasarlamak, sunmak ve memnuniyet sağla-

artırmak.

mak.

7


1

Kullanıcı İhtiyaçlarının Belirlenmesi Endüstriyel zeminlerin imalattan sonra tamir ve onarımı para, zaman kaybı ve işletmenin aksaması gibi birçok olumsuz durumu ortaya çıkarmaktadır. Bu yüzden müşteriyi iş sonunda hayal kırıklığına uğratmamak için kullanıcının asıl ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

4

Statik Hesap Projelerin zeminlerine değer katmak amacıyla, zemin betonları için özel olarak tasarlanmış statik hesap programı ile belirlenmiş döşeme yüklerine göre ekonomik ve inşaat tekniğine uygun zeminler tasarlanır.

8

2

Planlama Mühendislik, ürün ve uygulama hizmetlerini entegre bir şekilde sunmamız ile işin en başından yaşanabilecek aksaklıklara ve gecikmelere karşı önlem almak planlamamızın temel amacıdır.

5

3

Teknik Şartname Projenin ihtiyaçları esas alınarak kullanıcıya en uygun teknik çözümlerin ekonomik şekilde oluşturularak projeye özel şartname hazırlanır. Kendi mühendislik ekibimiz tarafından endüstriyel zeminlere yönelik birkaç tip olarak geliştirilmiş şartnameleri proje, danışmanlık, müşavirlik ve müteahhit firmalar ile paylaşılmaktadır.

6

Proje ve Detay Çizimleri

Ürün Seçimi

Kendi bünyemizde istihdam ettiğimiz teknik kadromuz ile yapılacak iş projelendirilir. Somut detaylar ortaya konularak gelecekte ortaya çıkabilecek riskleri önleyebilmekteyiz. Detay çizimleri gerçekleştirilerek zemin kullanıcısına, projenin teknik kadrosuna ve kendi ekibimize gerekli detaylar aktarılır.

Projenin kullanım şekli, yüklerin durumu, yüklerin sürekliliği, çalışacak makinaların türleri gibi bazı teknik konuların yanıtlarını ortaya koyarak, projeye teknik olarak uygun doğru ürünleri ekonomik şekilde tedarik edilmesini sağlamaktayız.


Mühendislik 7

İnşa Etmek İnşaat tekniğine uygun olarak tasarımı yapılmış zeminin, tasarıma ve şartnameye bağlı kalınarak zemine uygulanması sağlanmaktadır.

Hiç şüphe yok ki tasarımı, şartnamesi ve ürün seçimleri ne kadar doğru yapılmış olsa dahi inşa esnasında olabilecek aksaklıklar bütün çabanın boşa gitmesine sebep olacaktır. Bu yüzden zemin beton uygulaması teknik gözetimimiz altında gerçekleştirilmektedir.

9


İŞİNİZE ZEMİN HAZIRLIYORUZ Her şey yolunda gitsin, üretimleriniz hiç aksamasın diye en iyi şekilde endüstriyel zeminler hazırlamaktayız. Yıllardır gerçekleştirdiğimiz endüstriyel zemin çalışmaları bir çok firmanın işlerini daha kolay ve sorunsuz gerçekleştirmesine olanak sağlamıştır.


Ürünler

Çelik Fiber Tel Çelik fiber donatı, hem normal hem de derzsiz zeminler için en iyi çözümü sunar. Geleneksel örgü veya inşaat demirine kıyasla, çelik fiber donatılı betonlar birçok fayda sağlamaktadır. Çelik fiber optimum yük taşıma, üstün çatlak kontrolü, yüksek yorulma direnci ve mükemmel darbe direnci sağlar. Üstelik çelik fiber, daha hızlı ve daha düşük maliyetli inşa etmenizi sağlar. Endüstriyel zemin betonları için iyi bir tasarım kullanıcıların kendini daha güvende hissetmelerini sağlayacaktır. Tasarımda beton dizaynı, beton sınıfı, beton kalınlığı, donatı tipi, donatı miktarı, derz açıklıkları gibi temel kavramlar belirlenir. Beton çekme mukavemetine ve sünekliliğe sahiptir. Yapısal elemanlardaki gerilmelere ve gerilmelere direnmek için betonarme ilave donatıya ihtiyaç duyulmaktadır. Çelik fiber takviyesi, bu eksiklikleri telafi ederek her türlü yük altında çalışmaya ve çatlamaya karşı üstün direnç sağlar. Beton sınıfı, beton kalınlığı, çelik fiber miktarı ve derz açıklıklarını belirlemek için endüstriyel zeminler için hazırlanmış olan ARMID statik programı ile hesaplamalar yapılır.

12 12

Avantajlar

Kullanım Alanları

• Kolayca betona ilave edilir. • Tellerin kancalı oluşu ankrajı sağlamaktadır. • Daha hızlı inşaat süreleri sağlar. • Donatı daima doğru yerdedir. • Geleneksel yöntemlere göre ekonomiktir. • Yük taşıma kapasitesi yüksektir. • Donatının 3 boyutlu dağılması mükemmel çatlak kontrolü sağlar. • Dinamik yüklere ve ani darbelere karşı yüksek direnç gösterir • Geniş derz açıklıkları sağlar.

Hafif, orta ve ağır yük gelen yapılarda, kesme derzli veya derzsiz zeminlerde sorunsuz ve güvenli bir çözüm sunar. Endüstriyel zeminleriniz ile ilgili her türlü soru, teknik bilgi, ücretsiz keşif veya teklif talepleriniz ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz info@techo.com.tr


Ürünler

PP Elyaf Endüstriyel zemin betonu uygulamalarında tali donatı olarak kullanılan üründür. PP elyaf, plastik çekmeden kaynaklanan çatlamayı azaltır ve zemindeki sızmalara karşı üstün performans göstermektedir. PP elyaf paslanmaz, manyetik değildir ve kimyasal dirence sahiptir.

Avantajlar • Betonun erken yaşlardaki rötre ve büzülme çatlaklarını önemli ölçüde azaltır. • Mikro çatlakların oluşmasına engel olduğu için betonun su geçirgenliğini azaltır. • Betonun donma-çözünmeye karşı dayanımını artırır. • Donatının korozyonunu geciktirir. • Homojen dağıldığı için, çimento harcına mikro donatı olur. • Beton aşınma dayanımını artırır. • Beton agrega granülometrisini etkilemez. • Beton tozumasını önler. • Derzlerde ve beton bitimlerinde kenar ve köşelerin kırılma dayanımı artırır. • Gevrek olan betona sünek bir yapı kazandırır. • Segragasyonu azaltır. Betonun durabiletisini arttırır. • Kolay kullanımı sayesinde işçilik gerektirmez.

Kullanım Alanları Hafif, orta ve ağır yük gelen yapılarda, kesme derzli veya derzsiz zeminlerde sorunsuz ve güvenli bir çözüm sunar. Endüstriyel zeminleriniz ile ilgili her türlü soru, teknik bilgi, ücretsiz keşif veya teklif talepleriniz ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz. info@techo.com.tr

13 13


Ürünler

Yüzey Sertleştirici HARDMIX 0/4 ( Yüzey Sertleştiricisi ) Orta, ağır ve çok ağır yüklere ve ağır aşınma taleplerini karşılaması için özel olarak tasarlanmıştır. En zor ve en dayanıklı endüstriyel zeminlerde en iyi ve en ekonomik çözümdür. Beton yüzeylerin korunması, tozumazlık ve aşınma sorunlarını azaltarak uzun yıllar kullanılacak beton zeminler için üretildiler. Hardmıx endüstriyel zeminlerin yüksek gereksinimleri karşılar. Çok yüksek aşınma dayanımı istenen özel zeminler, standart tip fabrikalar, orta veya ağır trafiğe maruz zeminler ve kimyasal dayanıma karşı talepleri karşılar.

Avantajlar

Kullanım Alanları

• Benzin, mineral yağlar ve eriyik maddelerine karşı dayanıklıdır. • En ağır taleplere dahi aşınmaya ve darbelere karşı dayanıklıdır. • Kaymaz, ıslak yerlerde kayma emniyetlidir. • Donmaya karşı dayanıklıdır. • Beton yüzeyindeki donatıyı örter. • Kullanımı kolaydır.

Hafif, orta ve ağır yük gelen yapılarda, zeminlerdeki basınç ve çarpmaların yoğun olduğu zeminlerde sorunsuz ve güvenli bir şekilde kullanılır. Endüstriyel zeminleriniz ile ilgili her türlü soru, teknik bilgi, ücretsiz keşif veya teklif talepleriniz ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz info@techo.com.tr

14 14


Ürünler

Çelik Derz Profil HARDJOINT Yüksek düzlük ve yük aktarımı sisteminden oluşan, bu serbest hareketli derzlerin oluşturulması için tasarlanmış prefabrik yerinde bırakma bir birleşme sistemidir. Sistem, çelikten biçimlendirilmiş sıcak daldırma galvaniz kaplamalı veya paslanmaz çelikten oluşur.

Avantajlar

Kullanım Alanları

• Bitişlerde yüksek derecede düzgünlük sağlar. • Bitişik beton levhalar arasında yük aktarır. • Çatlak oluşumunu en aza indirir. • Betonların kullanım ömrünü uzatır. • Onarım maliyetlerini ortadan kaldırır. • Montajı kolaydır.

Hafif, orta ve ağır yük gelen yapılarda, zeminlerdeki araç trafiğinin yoğun olduğu ve yüksek düzgünlüğün talep edildiği zeminlerde sorunsuz ve güvenli bir şekilde kullanılır. Endüstriyel zeminleriniz ile ilgili her türlü soru, teknik bilgi, ücretsiz keşif veya teklif talepleriniz ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz info@techo.com.tr

15 15


Ürünler

16 16


Ürünler

MÜKEMMEL ZEMİNLER KUSURSUZ ÇÖZÜMLER

17 17


Hizmetler Endüstriyel Zemin Betonu 16Birçok endüstriyel ve ticari yapılarda zemin betonu kullanılır. Zeminler, çatı dışında kullanıcının en çok

yakındığı yapı elemanıdır.

Zemin betonundaki yüzey bozuklukları, aşınma ve çatlamalar kullanıcının yapıyı istediği biçimde kullanamamasına yol açabilir. Zemindeki bozukluklar iş akışını, forklif trafiğini, makinaların verimli çalışmasını dolayısıyla bütün işletmede aksaklıklar olmasına sebep olacaktır. Zeminin sürekli bir onarım ihtiyacı hissetmesi, yüksek maliyetler ve işletme için büyük zararlar meydana getirecektir. Optimum şartname ve en yenilikçi ürünler, en iyi performansı vermek için uzman beton ekibimiz tarafından kurulur. Çelik fiber tel donatılı betonlar ile hem standart ( derz kesimli ) hem de derz kesintisiz ( eksiz ) beton zeminler oluşturulmaktadır. Ulaşılabilir en iyi toleranslar Technical Report 34 ( TR34 ) referansı ile zemin betonları döşenir.

Standart ( Derz Kesintili ) Zemin Betonu İlk maliyetleri derz kesintisiz betonlara göre daha düşük olmasına rağmen, artan onarım ihtiyaçları zamanla derz kesintisiz betonlardan daha maliyetli hale gelmektedir. Derz kesintisiz betonlara göre dezavantajları fazladır. Yük aktarımı, yüksek raf ayakları, derz kenarlarındaki kırılmalar gibi dezavantajları mevcuttur.

Derz Kesintisiz ( Eksiz ) Zemin Betonu Kullanıcı gereksinimleri ve talepleri gün geçtikçe standartları yükseltmektedir. Özellikle depo, perakende satış, yiyecek servisi, lojistik veya ofis gibi projelerde üst düzey düz beton zeminler talep edilmektedir. Zeminin düzgünlüğü ve eksiz olması, tesisin kullanımı boyunca zemin bakım maliyetlerini azaltırken, zeminin taşıma kapasitesini ve kalitesini artırır. Derz kesintisiz zemin betonlarında tasarım, statik hesap ve beton dizaynı çok daha önemli bir hale gelmektedir. Endüstriyel zeminleriniz ile ilgili her türlü soru, teknik bilgi, ücretsiz keşif veya teklif talepleriniz ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz info@techo.com.tr

18


EndĂźstriyel Zeminler

19


Hizmetler

Beton Tamiri & Onarımı 16Zemin betonlarında yapılan tasarım hataları ve uygulamadaki sorunlar büyük maliyetli onarımlar gerektirmektedir. Zemin betonlarında genellikle dilatasyon, kapı geçiş, soğuk derz, derz profil ve rögar kapak bölgelerinde karşılaşılan bu sorunlar en önemli beton tamir problemidir. İşletme içindeki raf yerleşimleri, forklif ve transpalet trafiği gibi birçok akışı engellemektedir.

20


Beton Çatlak Onarımı Yıllardan beri yapılan çatlak tamiratları sadece beton görünümü daha iyi hale getirmektedir. Betona fazladan bir direnç veya mukavemet kazandırmamaktadır. TECHO olarak bu konuda yapmış olduğumuz araştırmalar bizi ABD’de uzun yıllardır uygulanan ve patentli bir ürün olan beton zımbalar ile tanıştırdı. “ Beton Zımba “, patentli bir şekilde üretilen bu ürün, benzersiz ve özel olarak imal edilmiştir. U şekilli beton çatlak onarım ürünüdür. Beton zımba çok yönlü kuvvetlere, tonlarca güçlü yüklere, genişleme ve daralma, düşey ve yatay kesme kuvvetlerine dayanmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Beton Yüzey Onarımı Beton yüzeyinde bir çok sebepten dolayı bozukluklar olabilir. Bu bozukluklar tozuma, kabarcık oluşumu, parça kırılması, çiçeklenme, yüzeyde dökülme, tabakalaşma gibi problemlerdir. İşletmenin kullanım amacına göre bu sorunların onarılması yapılabilir.

Endüstriyel zeminleriniz ile ilgili her türlü soru, teknik bilgi, ücretsiz keşif veya teklif talepleriniz ile ilgili bizimle iletişime geçebilirsiniz info@techo.com.tr

21


İYİ BİR ZEMİN, PROFESYONEL EKİP, KALİTELİ ÜRÜN VE UZUN BİR TECRÜBE GEREKTİRİR... Binlerce metrekarelik kusursuz zemin referansımızla size de hizmet vermekten mutluluk duyarız.

22


23


Endüstriyel Zeminler

Referanslarımız Akdeniz Oyunları Spor Tesisleri 67.000 m2 Mersin

Turgut Özal Tıp Merkezi 25.000 m2 Battalgazi/ Malatya

Referanslarımız 24


Endüstriyel Zeminler

Referanslarımız Schneider Electric 17.000 m2 Gebze / Kocaeli

Bant Boru 20.000 m2 Gebze/Kocaeli

Weber 8.000 m2 Polatlı / Ankara

25


 Peyami Sefa Mah. 316. Sok. No 16 Mamak / Ankara

 0312 389 74 44

info@techo.com.tr

 www.techo.com.tr

Techo yapı ürün hizmet kataloğu v8 pdf  

www.megafonn.com

Techo yapı ürün hizmet kataloğu v8 pdf  

www.megafonn.com

Advertisement