__MAIN_TEXT__

Page 1

SAYI 1 MART 2015 YAŞAR KEMAL (Kemal Sadık Gökçeli) (1923-2015) Türk edebiyatının en önde gelen yazarlarından biridir. İlk öykü kitabı Sarı Sıcak’ta da yer alan Bebek öyküsü ile ilk romanı İnce Memed, Cumhuriyet’te tefrika edildi. İnce Memed, yaklaşık kırk dile çevrilerek yayımlandı ve kitaplarının yurtdışındaki baskısı yüz kırktan fazladır. Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilen ilk Türk yazardır. 15 Ocak 2015’den beri hastanade tedavi altında olan büyük ustamız 28 Şubat 2015 tarihinde vefat etmiştir.

Üniversitemizin Değerli Mensupları, Sevgili Öğrenciler, MEF Üniversitesi Kütüphane Bülteni’nin ilk sayısına hoşgeldiniz. Kütüphane tarafından yayınlanacak elektronik bültende Kütüphane ile ilgili gelişmeleri, kaynaklarımızla ilgili bilgilendirmeleri, tanıtımları ve projelerimizi sizlerle paylaşacağız. Amacımız yalnızca bizden haberler vermek değil, bu nedenle hem ulusal hem de uluslararası alanda edebiyat dünyasında ve bilgi hizmetleri alanında yaşanan gelişmeleri, kültür ve sanat etkinlikleri ile ilgili haberleri de Bülten’in gelecek sayılarında bulabilirsiniz. Kütüphane Bülteni’nin gelecek sayılarında sizlerin de katkılarıyla daha zengin ve çok çeşitli bir içeriğin yer almasını arzu ediyoruz. Bu nedenle sizlerden gelecek her tülü görüş ve öneriye açık olduğumuzu belirtmekte yarar görüyorum. Kütüphane Bülteni’nin büyük bir heyecanla hazırladığımız ilk sayısını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyorum. Saygılarımla, Ertuğrul Çimen Kütüphane Direktörü

KÜTÜPHANEMİZDEKİ YAŞAR KEMAL ESERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

facebook/mefkutuphane

twitter/MEFKutuphane

KARL MARX 19. yüzyılda yaşamış filozof, politik ekonomist ve devrimci. Sosyoloji ve sosyal bilimleri başlatan isimlerdendir. En bilinenleri Komünist Manifestosu ve Kapital olmak üzere hayatı boyunca sayısız eser yayınladı. 14 Mart 1883 tarihinde hayatını kaybetti. “Dünyayı anlamak yerine onu değiştirmek gerekir” -Karl Marx KÜTÜPHANEMİZDEKİ KARL MARX ESERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ.

library@mef.edu.tr Ayazağa Cad. No.4 34396 Maslak - Sarıyer - İstanbul

youtube/MEFKutuphane


THE ART OF HAPPINESS

“Bir dine inan ya da inanma, o veya bu dine inan hayatımızın en önemli amacı mutluluk, hareketi ise mutluluğadır.” Dalai Lama Kütüphanemizdeki Yeri İçin

Doğa ile içiçe bir festival ön satışlar başlamış.

A HISTORY OF THE WORLD IN 100 OBJECTS British Musem müdürü Neil MacGregor tarafından yayınlanan kitap dünya tarihini insanlık açısından en iyi ifade eden yüz nesne ile anlatmıştır. Yayın ile BBC Radıo podcast serisi büyük ilgi görmüş NEW YORK besteller’de uzun süre yerini korumuştur.

Kütüphanemizdeki Yeri İçin

We Are Social, kapsamlı 2015 Trendleri raporunda Türkiye’ye de yer verilmiş.

Euromonitor Research Monitor; Dünya çapında sanayi, ülkeler ve tüketiciler ile ilgili yüksek kalitedeki araştırmalara uygun fiyatla erişimi sağlayan bir iş referans veritabanıdır. 5000’den fazla sanayi kolu, 80 değişik ülkeye ait ülke raporları ve iş dünyasını etkileyen günlük sıcak gelişme haberleri ile işletmelerin araştırma çalışmaları için ideal bir kaynaktır.

Genco Erkal’ın Can Yücel’in şiirlerinden uyarladığı tek kişilik oyunu “Can”.

library@mef.edu.tr Ayazağa Cad. No.4 34396 Maslak - Sarıyer - İstanbul

Profile for MEF University Library

MEF Üniversitesi Kütüphanesi Aylık Bülteni_ MART 2015  

MEF Üniversitesi Kütüphanesi'nin sizler için hazırlamış olduğu aylık bültendir.

MEF Üniversitesi Kütüphanesi Aylık Bülteni_ MART 2015  

MEF Üniversitesi Kütüphanesi'nin sizler için hazırlamış olduğu aylık bültendir.

Advertisement