Page 33

P

reveza piirkond Kreekas: uus võimalus septembrikuiseks suvepikenduseks, kui lapsed on pisemad ja veel koolis ei käi. Tänavu saab esimest korda otsereisiga avastada kauneid randasid Kahtisma ning Porto Katsiki, mis asuvad maalilisel Lefkada saarel. See Joonia meres asuv saar asub Kreeka läänerannikul ja on mandriga ühenduses maanteesilla kaudu. Peale randade on saarel näiteks keskaegne Veneetsia stiilis klooster Agia Mavra, eelajalooline Nirikose linn ja Lefkada neem. Teised Preveza piirkonna kuurortid asuvad Mandri-Kreekas. Parga on ehe Kreeka väikelinn, mille atmosfääri armuvad kõik. Linna ümbrus oma oliivisaludega on lausa loodud jalgrattasõiduks ja matkamiseks. Samuti sobivad lastele hästi kuurortlinna Sivota laugete kallastega rannad. Rannapromenaadi tavernidest leiab traditsioonilist Kreeka kööki ja mereande, mille poolest Sivota kuulus on. Tegevust ka matkasellidele Preveza kõrval tasub uurida ka Zakynhtost ja Peloponnesost, needki on suhteliselt uued sihtkohad lastele hästi sobivate randadega. Peloponnesosel on ka vanematele lastele põnevaid ajaloolisi huviväärsusi.

A

F

Ägedad teemapargid Vaatamist jagub Dubais rohkesti. Alustada võib näiteks kaubanduskeskusest The Dubai Mall – aga mitte selle 600 kaupluse pärast, vaid selliste lastele mõeldud atraktsioonide pärast nagu 10 miljonit liitrit vett mahutav Dubai Aquarium, milles elutseb üle 33 000 veelooma 140 erinevast liigist. Samas asub ka SEGA Republicu teemapark, mille siseruumidesse on rajatud nii uisuväljak kui Ameerika mäed, ja kindlasti tuleb külastada Burj Khalifat, maailma kõrgeimat ehitist! 160 kilomeetrit eemal Abu Dhabis asub aga Ferrari World. Tegu on maailma suurima siseruumides asuva teemapargiga, mis laiub 86 000 ruutmeetril. Päris pisikeste põnnidega reisimiseks on vahemaad pisut suured, aga suuremate lastega on Araabia Ühendemiraatides vaatamist enam kui küll.

Reisipaketid ja kruiisid Võimalik on tellida ka Helsingist algav reisipakett, siis pole ise vaja planeerimisega vaeva näha. Reisimugavuse tipp on aga muidugi mõnus merekruiis – just Miamist algavad paljud Kariibide kruiisid. Moodsatel kruiisilaevadel on lastele tohutult palju meelelahutust, nii et see on meeldejääv puhkus kõigile pereliikmetele.

raabia Ühendemiraadid: hea paik, kuhu minna perega Eesti varakevadel ja sügisel päikest püüdma. Otselende tehakse Dubaisse, mis on kuulsust kogunud grandioossete projektidega nagu Palm Islands ja The World ning on samal ajal üks vabameelsemaid emiraate Araabia Ühendemiraatides.

lorida, USA: tõeliselt vaheldusrikas sihtkoht, mis sobib nii iseseisvalt seiklejatele kui ka neile, kes eelistavad reisipaketti. Floridas leidub tohutul hulgal kõiksugu teemaparke ja muid atraktsioone, mida on mugav avastada omal käel ja omas graafikus: ostate lennupiletid ja kohapeal liikumiseks rendite auto. Külastamist väärib kindlasti Orlandos asuv Seaworld, kus elavad mõõkvaalad, kalad, delfiinid jne. Loodushuvilistele on põnev ka Everglades – suur märgala, kus elavad alligaatorid ja tehakse paadiekskursioone. Osal Evergladesi ekskursioonidest on programmis ka restoranikülastus, kus saab proovida alligaatori liha. Kui peatute Miamis, on kogu perele mõnus elamus Miami Zoo: kohapeal on võimalik laenutada nn pererattaid, kuhu mahuvad ka lapsed peale.

33

Profile for Meediapilt OÜ

Tourest 2016  

Meediapilt aitab kokku panna aasta oodatuimaks turismisündmuseks kujunenud turismimessi Tourest ametlikku ajakirja. Luubi all on reisimuljed...

Tourest 2016  

Meediapilt aitab kokku panna aasta oodatuimaks turismisündmuseks kujunenud turismimessi Tourest ametlikku ajakirja. Luubi all on reisimuljed...

Advertisement