Page 1

YIL:1 SAYI:1 ÜCRETSİZ

Seni unutmayacağız…


İNDİRİMDE HEPSİ

HEPSI

15.000 LİRAYA SİZDE HEPSİNDEN BİRİ OLUN

MARKETİNİZİ BİZ KURALIM ÜRÜNLERİNİZİ BİZ VERELİM Başvuru Adresi markethepsi@gmail.com


SAHİBİ

HATİCE KILIÇ

GENEL YAYIN YÖNETMENİ

EDİTÖR

OSMAN KILIÇ

ALİ ÖZDEMİR

ADRES GÜNEŞLİ MAH. MAHMUTBEY CAD. NO: 129 KAT: 1 D: 1

İLETİŞİM

0212 651 51 83 medyahk@gmail.com twitter/medyatablet


İÇİNDEKİLER – SAMANYOLU TV’DEN YENİ DİZİ - AYTUĞ KOLANKAYA KANALTÜRK’TE – KANAL 7’DEN YENİ PROGRAM – MİLLİYET’E YENİ BİR KÖŞE YAZARI – KANAL 7 13 YILLIK STÜDYOLARINI DEĞİŞTİRDİ – BİRGÜN KADROSUNA YENİ İSİMLER KATTI – SHOW’DAN BİR DİZİ

HİLMİ HACALOĞLU SKYTÜRK360’DAN AYRILDI

DAHA – HALİL SEZAİ FİLM YAPIYOR – TUNCEL

KURTİZ ÖZEL – BU HAFTA NE İZLENİR – HAFTANIN DİZİSİ – DİZİPEDİ – YAZI: OSMAN KILIÇ


IYAZI/BAŞYAZI

İLK SAYI İLK TECRÜBE Yeni bir format çıkardık kolay değil. Yeni bir mizanpaj anlayışı belki garipseyebilirsiniz. Çünkü daha önce karşılaştığınız bir format değil yaptığımız. Sayfa mizanpajları, Resimlere ağırlık vermemiz… Ama hoşunuza gitmeyeceğini de sanmıyorum. Düşünsenize tam tersi yaptığımızı fotoğrafları küçük koyup gereksiz şekilde uzun yazılar koyduğumuzu bence onu garipsemek daha doğal. Haber uzunluklarımızı Twitter’daki 140 karakter olayına benzetiyorum. Gazetelerin Web sitelerinin tam sayfa verdiği haberi Twitter’da 140 karaktere sığdırılmış şekilde okuyabiliyoruz. Çok okumak geliştirir diye düşünmeyin, haberi kendimizi geliştirmek için okumamıza gerek yok kitap okuyup da kendimizi geliştirebiliriz. Diğer sayfalara gelince onları normal dergilerde okuduğunuz kadar hazırladık. Şimdiden bizi yalnız bırakmamanız dileğiyle.

OLABİLİR Dergimiz MedyaTablet ‘in 1 Ekim Salı günü çıkması planlanıyordu. Hatta haberlerde hazırdı. Haberlerini yayınladığımız dizilerin ve programların resimleri gerekiyordu. Haberini yaptığımız dizinin fotoğrafını vermeyenler bile oldu. Hatta mail yollayın bakalım öyle koyun …’nın fotoğrafını diyener bile oldu. Ama sonuçta amacımıza ulaştık ve Türkiye’de ilk diyeceğim ama Dünya’da bile böyle formatta bir dergiye rastladığımı söyleyemem. Röportaj işine gelince bir haber spikerinin asistanına ulaştık mail istedi yolladık ve röportaj işide oradan gitti anlayacağınız. Peki başka biriyle röportaj yapsaydınız olmaz mıydı? diyebilirsiniz. Olmazdı. Hiç bilmediğiniz bir adamı dergiye koyup röportaj mı yaptık diyecektik.


EN UYGUN FİYATA DERGİLERİMİZE REKLAM VEREBİLİRSİNİZ AYLIK MODA VE YAŞAM DERGİSİ

HER AY 10.000 BASKI REKLAM FİYATI

2.000 TL + KDV

HAFTALIK MEDYA HABER DERGİSİ

AYLIK YAŞAM VE HABER DERGİSİ

ELEKTRONİK DERGİ

ELEKTRONİK DERGİ

REKLAM FİYATI

REKLAM FİYATI

500 TL

500 TL

HK Hatice Kılıç Medya

0212 651 51 83


IHABER

TWİTTER’DAN

DUYURDU SkyTurk360’ın ünlü sunucusu Hilmi Hacaloğlu kanaldan ayrıldığını sosyal medyadan duyurdu. ’Şimdi Söz Sende’’ programının sunucusu Hilmi Hacaloğlu kanaldan ayrılığını ‘'Bu kez yeni bir yolculuk için kesin olarak ayrılıyorum. Tüm ekibe bin selam ve teşekkür ederim" tweetiyle duyurdu. Hilmi Hacaloğlu Ekibiyle çektiği veda fotoğrafını da hesabında paylaşmayı unutmadı. Ayrıca Hacaloğlu hayatındaki en zor kararın bu karar olduğunu açıkladı.


IHABER

HIYANET SARMALI

Çekimlerine Kars’ta başlanan Samanyolu TV’nin bomba gibi yeni dizisi yakında sizlerle. Dizinin tanıtım fragmanı Sarıkamış Ormanlarında ve Katerina Köşkünde geçiyor. Dizinin yapımcılığını Mustafa Kartal yönetmenliğini ise Taner Tunç yapacak. Başrolde çocuk olarak görmeye alıştığımız Yiğit Ege Yazar var. Dizinin konusu ise adalet üzerinde olacak. Tanıtımı ile merak uyandıran dizi


IHABER

BEN DE ÖZLEDİM

Fenomen dizi ‘Leyla ile Mecnun’ dizisinin hayranlarına müjde. Aynı ekip Star ekranlarında yeni bir dizi ‘Ben de Özledim’ dizisiyle ekranlara geliyor. Star Tv’de yayınlanacak dizinin yapımını Eflatun film üstlenecek senaristliğini Burak Aksak yapımcılığını Orkun Ünlü ile Funda Alp yönetmenliğini ise Onur Ünlü yapacak. Sürprizlerle dolu dizi yakında hayranlarıyla buluşacak. Dizinin Oyuncu kadrosu ise şöyle Ali Atay Serkan Keskin Ahmet Mümtaz Taylan Cengiz Bozkurt Osman Sonant Köksal Engür Mehmet Cihan Ercan Sarp Aydınoğlu


IHABER

AYTUĞ KOLANKAYA KANALTÜRK’TE 2009’dan beri kanal D’de hafta içi her gün program yapan Aytuğ Kolankaya artık Kanaltürk ekranlarında yer alacak. Aytuğ Kolankaya Kanal D ekranlarında hafta içi her gün Zahide yetiş ile birlikte Doktorum programını sunuyordu. Bundan sonra hafta içi her sabah 10.30 / 12.30 saatleri arasında Nilüfer Batur ile birlikte sağlıkla ilgili her türlü konu ve konuklara yer verecek, konusunda uzman isimleri konuk edecek doktorum programına benzer bir programla karşınızda olacak. Programın 7 Ekim Pazartesi günü başlaması bekleniyor. Programın adı ise Doktor Aytuğ olarak belirlendi.


IHABER

KANAL 7’NİN

YENİ PROGRAMI

Kanal 7’den yepyeni bir yemek programı geliyor. Doğa’yla Haydi Bakalım. Pazartesi’den Perşembe’ye yayınlanacak olan program izleyicilerin yemeklerine tat katacak bir o kadar da eğlenceli olacak. Başarılı oyuncu ve sunucu Doğa Bekleriz Türkiye’nin her yöresini karış karış gezecek yöresel yemekleri sizinle buluşturacak. Doğa’yla Haydi Bakalım Kanal 7’de


IHABER

BU PAZAR

PAZAR 13’TE

Aile ile ilgili birçok yanıtsız sorularınızın cevaplanacağı program maaile yakında ATV ekranlarında. Ailenin çocuklarla, eşlerin birbirleriyle ilişkileri konuşulacak. Aile koçu Metin Çınaroğlu izleyicilerin sorularına cevap verecek. Metin Çınaroğlu’nun sunuculuğunu yapacağı Maaile programında Sokak röportajlarıyla halkın görüşleri alınacak haftanın konusu değerlendirilecek. Sorular cevapsız kalmayacak. Maile 6 Ekim Pazar Günü 13:00’da Atv’de başlıyor.


IHABER

Nermin Bezmen’e ait olan kitap Kurt Seyd & Shura televizyon dizisine aktarılıyor. Romanda, Kırımlı bir Türk olan ve Çar'ın korumalığını yapan Seyit ve soylu bir Rus ailenin kızı olan Shura'nın aşkı anlatılıyor. Dizinin konusu da bu olacak. Kurt Seyd rolünü yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, Shura rolünü ‘Öyle Bir Geçer Zaman ki’ dizisinin Aylin’i Farah Zeynep Abdullah oynayacak. Tarih, dram, aşk konularını içerisinde barındıran dizi şimdiden merakla beklenir hale geldi.


IHABER

MİLLİYET’TE YENİ BİR

KÖŞE YAZARI Milliyet gazetesinin Ankara bürosunda haber müdürlüğü görevinde çalışan Gökçer Tahincioğlu, Milliyet’te köşe yazıları yazmaya başladı. Tahincioğlu Milliyet’teki köşesinde her Pazar günü edebi hikâyeler yazacak. Tahincioğlu ‘yüzleşme’ isimli köşesinde her Pazar günü insan hikâyelerini anlatacak.


IHABER

KANAL 7, 13 YILLIK HABER STÜDYOLARINI DEĞİŞTİRDİ Kanal 7 haber stüdyoları yıllardır alışılmış yüzünü değiştirdi. Kanal 7 on üç yıldır alışık olduğumuz stüdyosunu yeni yayın döneminde bambaşka bir hale getirdi. Yeni Stüdyo için yaklaşık olarak bin metre kablo ve otuz metre büyüklüğünde ekran kullanıldı. Doğru ve güvenilir haberin adresi Kanal 7 haber bültenleri artık yenilenen stüdyolardan izleyici karşısına çıkıyor.


IHABER

BİRGÜN GAZETESİ

KADROSUN YENİ İSİMLER KATTI BirGün gazetesi yeni yazar, çizerleriyle ve yaptığı değişiklerle gazetenin tirajını artırmanın hedefinde. Gazete kadrosuna yeni isimler eklerken aynı zamanda matbaasını da değiştirdi. Cüneyt Arıkan esprileriyle Zeynep Özatalay çizgileriyle BirGün’de yer alacak. Av. İzzet Otru ise her cumartesi ve pazartesi BirGün gazetesinde sorulara cevap verecek. Gazeteye yeni katılan bir diğer isim de Mor ve Ötesi grubundan Harun Tekin oldu.


IHABER

SHOW’DAN YENİ BİR DİZİ DAHA Başrollerinde tecrübeli oyuncular Demet Akbağ ve Erdal Özyağcılar’ın yer alacağı dizi, ‘Sevdaluk’ yakında Show tv ekranlarında olacak. ‘Sevdaluk’ dizisi ayrıca bir ilke imza atarak Demet Akbağ ve Erdal Özyağcılar’ı İlk kez bir projede bir araya getirmiş olacak. Demet Akbağ’ın dizideki ismi ‘Adalet’ Erdal Özyağcılar’ın ise ‘Ali İhsan’ olacak. Dizi de Karadeniz insanını, doğasını bir daha görme şansımız olacak.


IHABER

HALİL SEZAİ

FİLM YAPIYOR FİLM YAPIYOR Yılın en iyi çıkış yapan sanatçı ödülüne sahip, çok geniş bir hayran kitlesi olan ve kızlar tarafından çok sevilen ünlü sanatçı Halil Sezai ‘‘Çilek’’ adlı filmin yapımcılığını üstleniyor. Çekimleri Ereğli’de gerçekleşen sinema filminin fragmanı yayınlandı. Filmin yönetmen koltuğunda Günhan Emrah Sönmez var. Filmin başrollerinde Azra Akın, Kadir Özdal, İlker Aksum ve Bülent Şakrak var. Film aksiyon sahneleriyle dikkat çekiyor.


IPORTRE

Tuncel Usta sanatçı Tuncel Kurtiz geçtiğimiz günlerde 77 yaşında hayata gözlerini yumdu. Türk sinema ve tiyatro oyuncusu, senarist, yapımcı ve aynı zamanda yönetmen olan Tuncel Kurtiz 1 Şubat 1936 yılında Bilecik’te dünyaya gelmişti.


IPORTRE Asıl ismi Tuncel Tayanç olan usta sanatçı Haydarpaşa lisesinden mezun oldu. Üniversite’de hukuk fakültesi, filoloji, psikoloji, felsefe ve sanat tarihi bölümlerini okudu. Ancak hiçbirini tamamlayamadı. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. İlk kez 1958 yılında Dormen Tiyatrosu'nda oyunculuğa başladı. Sinemaya üniversite yıllarında tanıştığı Yılmaz Güney'in teşvikiyle girdi. İlk oynadığı sinema filmi dram türündeki 1964 yılında çekilen şeytanın uşakları adlı film olmuştu. Zirveye çıkışı ise o yıllar cezaevinde bulunan Yılmaz Güney’in senaryosunu yazdığı sürü filmindeki rolüyle gerçekleşti. 12 Eylül 1980 darbesi sonrasında Yılmaz Güney'in ölümü sebebiyle memleketine küsüp yurtdışında yaşamaya başladı. İsveç, ABD ve Almanya'da tiyatro kariyerini başarıyla sürdürdü. Yabancı tiyatro ve sinema projelerinde yer alarak yeteneğini ispatlayan usta sanatçı Türkiye'ye 90'lı yıllarda tekrar döndü.


IPORTRE 1981 Antalya Altın Portakal Film Festivalinde en iyi senaryo ödülünü Nurettin Sezer ile birlikte kaleme aldığı Gül Hasan filminin senaryosuyla kazanmıştır. Alacakaranlık, Hacı, Kara Duvak, Asi gibi birçok dizide rol aldı. Ayrıca 2009 yılının başında vizyona girmiş olan Güz Sancısı filminde Kamil Efendi karakterini canlandırdı. Ezel filmindeki Ramiz dayı rolüyle 7 den 70 e herkes tarafından tanındı. Doğayla iç içe yaşamayı seven usta sanatçı yaklaşık 10 yıl önce Kaz dağları eteklerinde Çamlıbel köyüne yerleşmişti.


IPORTRE 2010′da NTV’de Tuncel Kurtiz ve Dostları isimli bir program yaptı ve 2011 yılında Altın Portakal’da Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü aldı. Sesiyle dikkat çeken usta sanatçı ayrıca birçok şiir seslendirmiştir. Birçok ta belgesel filmlerinin seslendirmesini yapmıştır. BBC’nin hayat ( life ) belgeselini o seslendirmiştir. Usta sanatçı en son Muhteşem Yüzyıl dizisinde Ebussuud Efendi rolüyle yer almıştı. Tuncel Kurtiz için Muhsin Ertuğrul sahnesinde tören düzenlendi ve daha sonra Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Güre beldesinin Çamlıbel köyünde, son yolculuğuna uğurlandı ALTIN PORTAKAL ÖDÜLLERİ En İyi Senaryo ( 1981 Gül Hasan ) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ( 1994 Bir Aşk Uğruna ) Yaşam Boyu Onur Ödülü ( 2011 ) ALTIN PORTAKAL GEÇ GELEN ÖDÜLLER En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ( 1980 Sürü ) YEŞİLÇAM ÖDÜLLERİ En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü ( 2008 Yaşamın Kıyısında )


IBU HAFTA NE İZLENİR IPAZARTESİ

Sınır Ötesi Tv8

20:30 Bebek İşi Show Tv

20:00

Hey Canlı Show Tv

İki Dünya Arsında samanyolu Tv

23:15

19:30


IBU HAFTA NE İZLENİR ISALI

Benim İçin Üzülme Show Tv

Güldür Güldür Show Tv

23:30

20:00

Ölümüne Savaş Tv8

20:30

Nizama Adanmış Ruhlar Samanyolu Tv

20:50


IBU HAFTA NE İZLENİR IÇARŞAMBA

Eski Hikaye TRT 1

Pis Yedili Show Tv

22:30

20:00 Gülen Adam Kanal 7

22:00

Muhallebi Kafa Show Tv

23:30

Bunu Konuşalım Kanaltürk

23:45


IBU HAFTA NE İZLENİR IPERŞEMBE Küçük Kıayamet Samanyolu Tv

20:50

Kapıcılar Kralı Kanal 7

19:30

Ufak Cinayetler Tv8

20:30

Çıplak Kafa Show Tv

23:15


IBU HAFTA NE İZLENİR ICuma

Ben Bir Garip Kel Oğlanım Kanal 7

Dila Hanım Show Tv

19:30

20:00

İskele Sancak Kanal7

1 Milyon Kimin Show Tv

23:40

23:15

Kick Boks Gecesi Kanaltürk

23:50


IBU HAFTA NE İZLENİR ICumartesi

Şefkat Tepe Samanyolu Tv

19:55 Ayna Samanyolu Tv

23:05

Pasaport Kanaltürk

19:15

Deli Deli Küpeli Kanal 7

Makina Kafa Show Tv

21:00

23:00


IBU HAFTA NE İZLENİR IPazar

Bülent Ersoy & İzzet Yıldızan Show Show Tv

22:00

Küçük Gelin Samanyolu Tv

19:55

Gündüz Gece Kanal 7

19:00


IHAFTANIN DİZİSİ/ Karadayı Her Pazartesi 20:00’da Atv’de


IDİZİPEDİ/Medcezir


IDİZİPEDİ/Medcezir

OYUNCULAR Yaman Koper Çağatay Ulusoy Mira Beylice Serenay Sarıkaya Av. Selim Serez Barış Falay Ender Serez Mine Tugay

Eylül Buluter Hazar Ergüçlü Mert Serez Taner Ölmez Sude Beylice Şebnem Dönmez Faruk Beylice Murat Aygen Asım Şekip Kaya Can Gürzap


IYAZI/OSMAN KILIÇ

HINCAL ULUÇ'UN ÖNEMİ Posta Gazetesi için Haydar Dümen neyse Sabah Gazetesi içinde Hıncal Uluç odur. Gazetede en çok hangi yazar okunuyor sorusuna cevap yine Hıncal Uluçtur. Hatta yapılan anketlerde bile sabah gazetesinin en çok okunan yazarı çıktı diye hatırlarım. Peki Hıncal Uluç neden okunur? -Cesurdur. -Diğer Gazeteciler gibi yalaka değildir -Her Meseleyle ilgili mutlaka bir görüşü vardır. -Gündemi yorumlama konusunda üzerine yoktur. ve daha sayabileceğim bir sürü şey. Yazılarında o kadar baskın bir eleştiri üslubu vardır ki onun yazdıklarını Sabah Gazetesinden başka bir yazar yazamaz. Hıncal Uluç'ta Sabahın patronu değil ya neden sabah gazetesi bir şey yapamaz. Çünkü Sabah Gazetesi bu yazarın gitmesiyle birlikte tiraj problemi yaşar ve tepetaklak olabilir. Üstelik Hıncal Uluç şuan Sabah'tan ayrılsa istediği gazetede yazabilir. İşte bu yüzden önemlidir Hıncal Uluç.


Aylık Moda Ve Yaşam Dergisi

BAYRAM ÖZEL SAYISIYLA YAKINDA BAYİLERDE REKLAM REZERVASYON 0212 651 51 83


IDUYURU! BU SAYIDA OLMAYIP DİĞER SAYIDA OLACAKLAR RÖPORTAJ SAYFASI REYTİNG SAYFASI TİRAJ SAYFASI YAYIN AKIŞI SAYFASI ARAŞTIRMA SAYFASI DİZİ PORTRE SAYFASI

DUYURU! BU SAYFALARIN HAZIR OLMAMASININ NEDENİ GEREKLİ MECRALARDAN DOĞAN SIKINTILARDIR. BİZDEN KAYNAKLANAN BİR PROBLEM DEĞİLDİR. AYRICA DERGİ 34 SAYFA DEĞİL ASILINDA 72 SAYFA OLARAK PLANLANMIŞTIRVE BİR SONRAKİ SAYI 72 SAYFA OLARAK SİZ OKUYUCULARIN KARŞISINA ÇIKACAKTIR. BU YÜZDEN TÜM OKUYUCULARIMIZDAN DAHA İLK SAYIDA ORTAYA ÇIKAN BU SIKINTIDAN DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ. MEDYATABLET

Medyatablet 1 sayı  

MEDYATABLET 1. SAYI

Medyatablet 1 sayı  

MEDYATABLET 1. SAYI

Advertisement