Page 1

МеqіаСтар

НЄ ТРЄБА СКІГЛІТІ

МеqіаСтар

СПЕЦВИПУСК 3

№ 31(51) 4 грудня 2013

4 820167 330019 >

ТРЕБА БРАТИ ЛАПАТУ І ГАДУВАТИ СІМ’Ю

depo.ua


Резолюція недовіри Уряду провалилася

Верховна Рада України розглянула проект Постанови Верхової Ради України «Про відповідальність Кабінету Міністрів України», внесений народними депутатами України А.Яценюком, В.Кличком, О.Тягнибоком та іншими 163 народними депутатами України. Цей проект передбачав прийняття резолюції недовіри Кабінету Міністрів України. 2 грудня 2013 року Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування розглянув проект Постанови Верховної Ради України «Про відповідальність Кабінету Міністрів України» та рекомендував прийняти її за основу та в цілому. Про це повідомила прес-служба Громадянської мережі ОПОРА. Прийняття парламентом резолюції недовіри зобов’язує Прем’єр-міністра України подати Президентові України заяву про відставку Кабінету Міністрів України у день прийняття такої резолюції. У відповідності із ч. 5 ст. 232 Закону України «Про Кабінет міністрів України», резолюція недовіри Кабінету Міністрів України вважається прийнятою, якщо за неї проголосувала більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради. Тобто, проект Постанови, внесений А.Яценюком, В.Кличком, О.Тягнибоком, мав набрати мінімум 226 голосів народних депутатів України. Оскільки при голосуванні було набрано лише 186 голосів, то ч. 6 ст.232 «Про Кабінет міністрів України» передбачає, що питання про відповідальність Кабінету Міністрів України не може розглядатися Верховною Радою України більше ніж один раз протягом чергової сесії, а також протягом року після схвалення Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Оскільки проект Постанови не набрав достатньої кількості голосів народних депутатів України, Верховна Рада України зможе повернутися до цього питання лише на наступній сесії парламенту. Враховуючи те, що третя сесія Верховної Ради закривається 17 січня 2014 року, розгляд проекту Постанови «Про відповідальність Кабінету Міністрів України» перенесеться на невизначений термін - аж на наступний рік. Газета «МедіаСтар» Видавець/Засновник: Інформаційне агентство «Медіастар» www.mediastar.net.ua Головний редактор: Павлишин З. Я. № 31(51) від 04 грудня 2013 Передплатний індекс: 49728 Тираж: 1000 примірників Ціна продажу: 00 грн. 00 коп. м. Львів, вул. Личаківська, 102/12

Тел.: (032) 260 17 43 e-mail: mediastar2008@ukr.net Свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації «МедіаСтар»: Серія ЛВ № 950/203 р Видавець: Інформаційне агентство «Медіастар» Світлини: Інтернет мережа Верстка: Мирослава Клех Замовлення: 04/12

Інформація, де львів’яни можуть отримати безоплатну цілодобову допомогу у столиці Представники аналітично-правового відділу Координаційного штабу Львівської обласної ради інформують львів’ян, які виїжджають до Києва, де можна отримати безоплатну цілодобову допомогу у столиці і хто її надає. Отож, надаємо номера телефонів для надання правової, медичної та житлової допомоги у Києві: 1. Надання допомоги з організації виїзду громадян – 067 670 0037 (п. Олег); 2. Надання медичної допомоги – 067 725 33 77 (п. Марта); 3. Надання допомоги з тимчасовим поселенням жителів Львівщини у Києві – 096 291 9446 (п. Ігор). 4. Надання правової допомоги: • 0675053997 Микола Голодняк; • 0674093500 Дмитро Назарець; • 0504779572 Андрій Стельмащук.

Думка людей про події в Україні

Святослав мешканець Львова студент Я вже заплутався. З однієї сторони я за радикальні дії і не зовсім довіряю опозиції, а з іншої – вона права, агресивні дії можуть потягнути за собою надзвичайний стан в країні і тоді все – кінець…

Володимир Ульянов мешканець Львова студент Я стояв на площі, потім побачив, що везуть «йолку», стягують «Беркут». Біля мене стояла дівчинка, я схопив її за руку і ми заховалися в одній із кав’ярень. Я не бачив бійки, але інші дівчата розповідали, що там робилося. Били усіх підряд.

Дарця Степанчук мешканка Харкова студентка Влада порушила наші конституційні права. В ст. 5 ст Конституції України сказано, що джерелом влади є народ, а волевиявлення народу відбувається через державні органи. На даний час ці «державні органи» пішли проти народу. Їх дії це жахливо, це погрожує Україні дуже великими санкціями з боку інших держав. Просто коли всі ці «владні щурі» кричать, що Україна це демократична держава, а самі кидають на народ цих «собак» - чи не є це «ПОКРАЩЕННЯ». Я нині знаходжуся в Харкові і відстоюю цей євромайдан.


Чого очікувати Україні в економіці внаслідок подій, що відбуваються? Піотр Качмарек, директор роздрібного бізнесу АльфаБанку (Україна)

Єдина загроза - це паніка, а не економіка

Альфа-Банк працює у стандартному режимі, роблячи все для того, щоб не допустити збоїв у роботі з нашими клієнтами та забезпечити сервіс на звичному для них рівні стандартів. Усі міжбанківські та клієнтські системи працюють без змін, платежі проводяться без затримок. Побоювання/чутки про можливе введення мораторію на зняття вкладів / обмеження обороту готівкових коштів та ін. - абсолютно безпідставні, бо ніяких передумов та загроз стабільності банківській системі немає. Єдина загроза - це паніка, а не економіка. Через зростання побоювань у суспільстві в деяких випадках банки просто технічно не встигають купувати необхідний обсяг валюти та поповнювати банкомати у регіонах. Однак банк вжив відповідні заходи, і ми гарантуємо постійну доступність грошових коштів для клієнтів. Варто відзначити, що керівництво Альфа-Банку має позитивний досвід управління банком в умовах кризи у різних країнах світу: Росії (1995 р., 1998 р.) і Україні (1998 р., 2004 р.). Протягом останніх кризових років (2008-2009 рр.) Альфа-Банк своєчасно та в повному обсязі виконував усі зобов’язання перед своїми клієнтами та інвесторами. Банк не припиняв фінансування великих корпоративних клієнтів, серед яких системоутворюючі державні підприємства, не затримував жодного клієнтського платежу та зберіг довіру своїх депозитних вкладників.

Вся ця ситуація через нестачу грошей

Володимир Подгорнов Президент Українського фонду «Громадська думка» Кабінет Міністрів України, колись, все-таки відправлять у відставку. Новий Кабінет Міністрів буде опозиційним. Влада намагатиметься розділити «портфелі», посад голів адміністрації, тощо, аби задовольнити представників опозиції. І якщо вдасться сторгуватися, то до питання імпічменту президента справа не дійде. Вся ця ситуація відбулась через те, що нема грошей. Їх не дала ані Росія, ані Євросоюз. Всі намагання витягнути гроші з місцевих олігархів закінчилися для Кабінету Міністрів фіаско. Повернення до пропозиції МВФ не буде, оскільки ніхто ніяких пропозицій не давав. Якщо б вони були, то тих подій, які ми зараз спостерігаємо не відбувалось би. Грошей Європа нам де дала, бо їхня громадськість не розуміє, чому не допомагають своїм державам, а роздають гроші країнам, які не є членами Євросоюзу. На сьогоднішні, у зв’язку з цими подіями вже формується думка Євросоюзу, що все ж таки гроші Україні потрібно дати, але дати не теперішньому керівництву держави, а тим людям, які їх не розкрадуть. Зараз з опозиції, громадських діячів формується середовище, яке зможе прийняти на себе відповідальність, і яке має кредит довіри в західних сусідів. Ситуація надзвичайно складна, бо протести – це зовнішній фактор, а підкилимні ігри, які ми візуально не бачимо, є більш агресивнішими. Саме вони будуть вирішальним фактором в подальшому економічному становищі України.

Відбулася установча нарада Страйкового комітету Штабу національного спротиву Львівської області

Андрій Соколов

виконуючий обов’язки координатора Страйкового комітету Штабу національного спротиву Львівської області

Як учасник Майдану можу сказати, що настрої подвійні. Від початкових настроїв, веселощів не лишилось відчуття, що ми можемо зробити щось мирно. У політичних лідерів нема чіткого плану. Влада не має відвертої переваги, жодна з сил не наважується на атакуючі дії. Розглядається така ситуація: від загального страйку до нестрайкових протестів. Це такі плани, але вони, звичайно, мають узгодитися централізовано. Це вже технічні питання, і тактика проведення страйку буде відпрацьовуватися. Принцип один – у кожному підприємстві буде створений страйковий комітет, який координуватиме акції протесту підприємства.


Інструкція львів’янам, які виїжджають до Києва: як поводитись у разі затримання Представники аналітично-правового відділу Координаційного штабу Львівської обласної ради напрацювали кілька рекомендацій з надання допомоги львів’янам, які виїжджають до Києва. Зокрема, правники інформують, як себе поводити у випадку затримання правоохоронцями. Якщо до Вас звернувся працівник міліції, він зобов’язаний назвати своє прізвище, звання та пред’явити на Вашу вимогу службове посвідчення. Зафіксуйте такі дані про особу, а також дані з її службового посвідчення. В першу чергу зберігайте спокій, не погрожуйте. Ви мусите дати зрозуміти, що знаєте свої права, що, своєю чергою, буде утримувати їх від вчинення явно протиправних діянь щодо Вас. Працівник міліції має право попросити у Вас документи для встановлення особи (бажано мати зі собою паспорт, посвідчення водія, студентський квиток тощо). Ви мусите поцікавитись, у зв’язку з чим Вас просять пред’явити документ. Не робіть того, що Ви не зобов’язані робити. Не підіймайте предмети, які випали у правоохоронців, навіть, якщо вони вимагають цього. Ніхто не має права відібрати Ваші документи, а можуть хіба що попросити пред’явити їх. Однак, може трапитись, що навіть при наявності документів, які посвідчують Вашу особу, Вас і надалі проситимуть пройти до відділку міліції, або коли після встановлення особи, Вас не відпускають. У такому випадку (при умові, що Ви не вчиняли правопорушень) потрібно тактовно але впевнено наполягти на тому, щоби Вам чітко пояснили підставу затримання. Є наступні дві підстави затримання: • пов'язані із вчиненням (або підозрою у вчиненні) злочину; • пов'язані із вчиненням адміністративного правопорушення. Якщо Вас затримали у зв’язку з вчиненням адміністративного правопорушення, Ви можете користуватись правами, передбаченими у ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема це: • ознайомитись з матеріалами справи, дати пояснення, подати докази, заявити клопотання; • при розгляді справи, користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; • оскаржити постанову по справі; • бути присутнім при розгляді справи про адміністративне правопорушення. Вас можуть затримати для складення протоколу про адміністративне правопорушення. Таке затримання не може тривати більше трьох годин (!). Отже, якщо після встановлення особи, Вас не відпускають, вимагайте складання протоколу про адміністративне затримання. Його має підписати працівник, який його склав і Ви. Копію протоколу про адміністративне затримання Вам можуть і не видати. Незважаючи на це, складення такого протоколу має важливе значення. По-перше, поки його не складено, Ви офіційно не затримані, а, отже, можете вільно телефонувати зі свого телефону і теоретично навіть піти з відділку. По-друге, після складення протоколу Вас можуть обмежити в користуванні телефоном, однак обов’язок повідомити Ваших родичів про затримання (а при підозрі у вчиненні злочину також і прокурора) лежить на міліції. Право на телефонний дзвінок регламентовано у

частині 2 статті 261 Кодексу України про адміністративні правопорушення - Про місце перебування особи, затриманої за вчинення адміністративного правопорушення, негайно повідомляються її родичі, а на її прохання також власник відповідного підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган. У випадку, якщо Вас затримано за підозрою у вчиненні злочину, маєте право на захисника і побачення з ним до першого допиту. Про це Вам зобов’язані роз’яснити працівники міліції. Однак, якщо цього не зроблено, то знайте, що відповідно до ст. 431 Кримінально-процесуального кодексу України підозрюваний має право: • вимагати роз’яснення підстави затримання (дізнатися, в чому Вас підозрюють); • відмовитись давати покази і відповідати на запитання, поки не буде озвучено Вам підстав щодо затримання; • відмовитись давати покази і відповідати на запитання, поки не буде допущено Вашого адвоката та надано побачення з ним до першого допиту. Далі лінію поведінки Вам підкаже Ваш адвокат. Право на телефонний дзвінок визначено у частинах 1 та 2 статті 213 КПК України – «Повідомлення інших осіб про затримання». 1. Уповноважена службова особа, що здійснила затримання, зобов’язана надати затриманій особі можливість негайно повідомити про своє затримання та місце перебування близьких родичів, членів сім’ї чи інших осіб за вибором цієї особи. У статті 211 Кримінального процесуального кодексу України передбачений строк затримання особи без ухвали слідчого судді (суду). Відтак: 1. Строк затримання особи без ухвали слідчого судді (суду) не може перевищувати 72 годин з моменту затримання, який визначається згідно з вимогами статті 209 цього Кодексу. 2. Затримана без ухвали слідчого судді (суду) особа не пізніше 60 годин з моменту затримання, повинна бути звільнена або доставлена до суду для розгляду клопотання про обрання стосовно неї запобіжного заходу. Частина 1 пункту 3 статті 212 КПК України вказує на те, що «Службова особа, відповідальна за перебування затриманих, зобов’язана»: 1) негайно зареєструвати затриманого; 2) роз’яснити затриманому підстави його затримання, права і обов’язки; 3) звільнити затриманого негайно після зникнення підстави для затримання або спливу строку для затримання, передбаченого статтею 211 цього Кодексу; 4) забезпечити належне поводження із затриманим та дотримання його прав, передбачених Конституцією України, цим Кодексом та іншими законами України; 5) забезпечити запис усіх дій, що проводяться із залученням затриманого, у тому числі час їх початку та закінчення, а також осіб, які проводили такі дії або були присутні при проведенні таких дій; 6) забезпечити невідкладне надання належної медичної допомоги та фіксацію медичним працівником будь-яких тілесних ушкоджень або погіршення стану здоров’я затриманого. До складу осіб, що надають затриманому медичну допомогу, за його бажанням може бути допущена конкретна особа, що має право на зайняття медичною діяльністю.

Mediastar 30(50)  

Всеукраїнське суспільно-політичне інформагентство МЕДІАСТАР

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you