Page 1

SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

1:36

Page 1

PRAHA I No.118, 119I Čt. 21. 12.

TÝDEN V PRAZE

Výprava / Voyage

Václav Jirásek

Divadlo v roce šest

Eragon


praha_118_11.qxd

12/19/06

3:17

Strรกnka 2


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

1:38

Metropolis City news I Ptáme se Interview I s výtvarníkem Václavem Jiráskem Vánočně-novoroční anketa Metropolis

Ať se vám v novém roce daří! 04 05 10

Hudba Clubbing Music recenze I Tichá výprava od Dunaja

16 16

Art Literatura I Taragel, D.: Pohádky pro neposlušné děti Divadelní tema I Divadlo v roce šest

17 17

Film Film tema I A znovu a znovu a znovu... konec roku Premiery Film tema I Barevný a rozhýbaný rok 2006 Film recenze I Eragon

Page 4

18 19 20 20

Rok s rokem se sešel (otřepaná, ale hezká fráze) a člověku nezbývá než se s tím smířit a bilancovat. Je-li bilance tvůrčí a přinese-li nějakou změnu, není na škodu, co říkáte? Loni jsme pro vás připravili první vánočně-novoroční anketu Metropolis, teď přichází její druhé dějství. Na anketu reagoval rekordní počet respondentů, více se dozvíte uvnitř časopisu. Já má zážitky tyto: Začnu tím negativním, abych skončil u pozitivního. Tak podívejte se… Jurij Paroubek a jeho parta funkcionářů (Sobotka a spol.) mě letos zhnusili nejednou. Nečekal bych, že se někdo může chovat ještě odpudivěji než někteří „staří známí“ z ODS. Politicky to byl spíše rok podvraťáků. Pozitivní byli pro mě krnovští Bratři Orffové, u nichž jsem necítil stopu falše ani na koncertě, ani na CD Bingriwingri, noblesní básník a písničkář Jiří Dědeček (CD Řekněte to mýmu psovi), „buránek“ Xavier Baumaxa, bratislavští Longital na své Výpravě a rakouští Pendler (tak nějak mi zní současná hudba „z podzemí“), kteří se svým albem You come to me „pendlují“ napříč žánry i (vnitřním) vesmírem. Z filmů se mi líbily Pravidla lži, Indián a sestřička, Match Point a Zkrocená hora (narozdíl od vás, pane Čunku, si myslím, že schválení zákona o registrovaném partnerství není „úlitbou mediálnímu světu“), nezklamal mě Daniel Craig jako Bond (u mě Bond No. 1), dobří byli Potomci lidí a Spojenec a Cliwe Owen. I Spláchnutej a Miami Vice se povedly. Celkově mám ale neodbytný pocit, že loňský rok byl filmově lepší, jak u nás, tak v zahraničí. Velkým zážitkem byl pro mě výšlap z polské strany na Rysy – pod vrcholem mě roztřepaného, s vyplazeným jazykem a na dně sil předstihla spoře oděná Pol(en)ka s poodhaleným výstřihem a úsměvem na tváři, díky čemuž jsem definitivně pochopil, co jsem za hňupa! Ale nejvíce radosti mi dělala ta naše potvůrka tříletá… Rád bych poděkoval nejen všem těm, co dělali tenhle časopis, ale i čtenářům, bez nichž bychom byli poloviční. Za celou redakci vám přeji příjemné Vánoce a vše dobré v novém roce. Neberte se pořád vážně a myslete i na jiné. Vyčistěte si občas hlavu od spamu a nezapomeňte na humor a provokaci. Bez nich nic není! Vzhůru do nekonečna a ještě dál! karelgregor@metropolislive.cz

4


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

1:38

Page 5

Vánoční nadílka. Co najdou Pražané pod stromečkem? uristy. Jako každý rok Prahu na Vánoce a Silvestra zaplaví cizinci – letos by jich mělo vystřídat dvě stě tisíc. Příjemnější stránkou věci je to, že utratí něco kolem osmi miliard korun. Dražší účtenky za taxíky. Od první minuty nového roku podraží kilometr o tři koruny na 28 korun. Nástupní taxa se zvedne z 36 na 40 korun. Je třeba s tím počítat při návratu ze silvestrovské noci. Půl miliardy na metro. Poslanci při tak zvaném porcování medvěda odmávali i půlmiliardovou dotaci na stavbu metra. Město žádalo miliardu, tedy čtvrtinu toho, co příští rok do dostavby metra investuje. Dostalo osminu. A jen pro zajímavost: v březnu v předvolební debatě odpovídali pražští lídři politických stran na otázku, kolik by město mělo od státu na metro dostat. David Rath (ČSSD) byl pro jednu miliardu, Mirek Topolánek (ODS) a Cyril Svoboda (KDUČSL) pro dvě miliardy a František Beneš (KSČM) dokonce pro čtyři miliardy. Kdeže loňské sněhy jsou, chce se zvolat.

T

Patnáct radarů. To je dáreček hlavně pro řidiče. Ještě před koncem roku přibude do vozového parku městské policie sedm aut vybavených radary. Dosud přitom v Praze jezdily jen dva takové vozy. Strážníci dostanou i tři pistolové a pět stálých radarů. Že tu není nic pro děti? Ty musí chvilku ještě vydržet. Ale na přelomu ledna a února se dočkají. V pražské ZOO by se tou dobou mělo narodit další gorilí mládě. Dárek tak dostanou nejen návštěvníci zoologické zahrady, ale i malá gorilka Moja, která o víkendu oslavila druhé narozeniny.

Autor olga málková redaktorka MF Dnes

Alefa editora serveru www.hypno.cz Co právě děláte? Pilně cvičíme na koncert naší kapely Hypnotekk, který bude ve středu 27. 12. 2006 v Crossu na festiválku živých psytrance projektů, přijďte se určitě podívat, bude to zadarmo! :) Co vás v poslední době potěšilo a proč? Obnovení našeho „freetekno divadla“ Ty-Jaatro, naše „Mikulášská fireshow Tribo Fuego“ na Staromáku a zasloužená dovolená. Jaký film byste doporučil? Určitě „Potomci lidí“, je to hodně realistická a mrazivá vize naší možné budoucnosti. A možná se vám o něm bude i zdát! :)

Foťte jako nikdo jiný.

Vánoce s vínem

Vlastnoručně vyrobeným foťákem

Stále více lidem není zatěžko pořídit si pro slavnostní příležitosti dobré dražší víno. O tom, jaká pravidla může mít taková štědrovečerní večeře, jaká vína se k čemu hodí, ale i jak se orientovat v nabídce vinoték a jak smysluplně naložit s lahvemi vína, které jste dostali pod stromeček, si povídáme s Michalem Javůrkem z vinotéky MAXIMVS v nákupním centru Olympia v Brně (www.maximvs.cz).

Myslíte si, že nejvíc zábavy si při focení užijete se svým hi-tech voděodolným osmimegapixelovým kompaktem s optickou stabilizací obrazu? Suchaři! Ty nejvíc vzrušující zážitky si samozřejmě odnesete jen z fotovýletů podniknutých s vlastnoručně vyrobeným foťákem. Není to extrémně složité, a pokud jste někdy fotili na kinofilm nebo jej dokonce vyvolávali, už máte půlku teorie za sebou. Foťákům vyrobeným z krabičky od sirek, dózy na kafe nebo slepených z papírových šablon... Michal Kašpárek

Vendula Borůvková (Celý rozhovor o víně najdete na www.metropolislive.cz v sekci Free Time – Gourmet.)

Co jste naposledy četl za knihu? Manuál k vokálnímu efektu pro naší zpěvačku, Digitech Vocal300 a knížku „Teach Yourself: Beginners Japanese Script“, abych mohl číst manga comixy v originále. Objevil jste něco zajímavého v hudbě? Muziku poslouchám stále, takže teď mě zaujal nový trend vývoje psytrance, breakbeatu, jungle a tekkna. Základní poznatek: „Všichni zpomalují!“ Nad čím jste naposledy kroutil nevěřícně hlavou? Nad tím neštěstím, kterému se říká „česká vysoká politika“, je to ostuda tohohle národa.

(Jak pořídit kouzelné fotky za pár šupů čtěte na www.metropolislive.cz v sekci Free Time – In/Outdoor.) 5


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

1:38

Page 6

www.krystof.net

Dělníci jsou novodobí heroes rozhovor s výtvarníkem Václavem Jiráskem

áclav Jirásek, původně malíř, na sebe na jaře upozornil výstavou velkoplošného fotografického cyklu nazvaného Industria, uskutečněnou v pražském Rudolfinu. Fotografie z obřích továrních hal a metalurgických provozů zachycují prostředí, lidi a jejich práci, které jsme v době služeb a informačních technologií vytěsnili za hranice svého světa. Jezdíme po kolejích v rychlovlaku a neptáme se, kdo slil železo na kolejnice, už ani netušíme, že takhle tvrdou práci pořád dělají lidé, a ne stroje. Ideologie postavená na zasloužilém horníkovi pro nás skončila. Výtvarný dokument Václava Jiráska, přestože je postavený na precizních a vlastně esteticky krásných fotografiích, je výpovědí o ikonách v rozervaných modrákách a tvářích černých popelem. K vidění je v současné době v Moravské galerii v Brně.

V

6


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

1:38

Page 7

Jak se projekt Industria zrodil? Továrny jsem chtěl fotit dlouho, ale byla to spíš ekonomická otázka, kde vzít rok či dva času. Neumím skákat z tématu na téma, musím se věcem věnovat intenzivněji, abych je pochopil. Když konečně uzrál čas, oslovil jsem vedení vybraných továren v České republice. Většina reakcí byla negativní, takže jsem musel hledat i boční cesty, jak se dostat dovnitř. Nakonec se mi ale povedlo fotografovat všude, kde jsem chtěl. Někdy za podmínky, že nebudu psát, o kterou továrnu jde. Výstava proto nemá popisky. Jaké byly argumenty ředitelů těchto továren? Proč nechtěli, aby veřejnost viděla, jak to uvnitř vypadá? Vědí, že tam není ideální stav a že lidé těžce pracují ve špatných podmínkách. Někde byly vyhlášené konkurzy, v takových továrnách je prostředí a situace lidí samozřejmě nejhorší. Jak ses dostal k portrétovaným lidem, jak tě přijali? Není to objektivní sociální průřez. Šel jsem vždycky jen za těmi, kteří mě osobně fascinovali, kteří jsou na hraně, archetypy, většinou v krachujících továrnách. Půl roku jsem fotil prostředí, budovy, zátiší, k lidem jsem se dostal až později. Tím, že mě nejdřív jen viděli fotografovat, jsme spolu pomalu navazovali kontakt. S částí z nich se dál stýkám. Zrovna včera jsem byl v továrně, jsou to vlastně trochu kamarádi, kteří se ke mně hlásí, ptají se, co je nového. Chápali, proč je fotíš? Ne. Pro většinu z nich je to naprosto absurdní. Berou to jako strašné prostředí a nechápali, proč tu hrůzu fotografuju. Pro ně ty fotky ani nemají žádnou zvláštní obsahovou hodnotu. Často jsou na nich zachyceni tak, jak se nechtějí vidět. Když mohou, utíkají odtud. Což naprosto chápu. Viděli je? Portréty jsem jim nosil, byli na ně zvědaví a viděli je, samozřejmě. Ale vlastně to není úplně jednoznačné, existuje zbytkové procento velmi inteligentních lidí, kteří se shodou životních osudů dostali do továrny. Přitom sledují kulturu ve všemožných rovinách a byli rádi, že se zapomenutému světu věnuji. Jsou s továrnou osobně spjatí, vidí, jak ten prostor odchází, a jsou rádi, že to bude zdokumentovaný. Ale těch je malý zlomek, i když v každé továrně někdo takový je. Proč před takovými továrnami a jejich špínou a nouzí místních lidí zavíráme oči? Co nás na tom děsí?

Dáváme přednost bezproblémové iluzi. Společnost a systém jsou z větší části nastaveny tak, aby se vytěsnily a skryly nepříjemné věci. Stáří, bída, nemoc, potažmo smrt, o tom všem nechceme slyšet. Chceme pozitivní věci, „be happy“, řádnou masírku mozku. Zaměňujeme obrazy z reklam, televize a umělý svět celebrit za realitu. A proč někoho naopak fascinuje prostředí výrobních hal a chodí tam fotit? Je to jako babiččina půda, tajemství, třináctá komnata. Podobně jako v romantismu začali tehdejší lidi fascinovat staré hrady, které stály v krajině nepovšimnuté několik set let, stává se tohle teď možná s továrnami. Časem se pravděpodobně funkční i zrušené výrobny stanou oblíbenou turistickou destinací. Druhou věcí je fakt, že lidi fascinují věci přesahující všední život a továrna je vlastně taková alchymistická dílna s ambicí porazit demiurga.

Fotil jsi Vaňkovku, než bylo rozhodnuto o její demolici. Starou továrnu nahradilo nákupní centrum. Chodíš tam? Byl jsem tam poprvé až dva roky po otevření. Byla to rána. Chrám konzumu, hrůza. Dokonalý obraz naší společnosti. Mám to bohužel tak, že k tomu, co dělám, nabírám příliš osobní vztah. Vaňkovku jsem si osvojil jako něco tichého, vnitřního až sakrálního. Fotil jsem tam čtyři roky, tak to místo mám spojeno s něčím zcela jiným. Co je smyslem projektu Industria? Jednak jsem po zkušenostech z Vaňkovky chtěl tohle továrenské prostředí víc poznat a zdokumentovat. To byl hlavní důvod. Další byl ten, že společnost zapomíná, vytěsňuje. Industrializace byla symbolem rozvoje společnosti v 19. a 20. století a dnes je vyděděncem. Zajímají mě odpadlíci. Proto jsem fotil lidi na hranici, existence, o které není zájem. Přitom jsou to opomenuté ikony. 7


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

1:38

Page 8

Nepovažuji to za špatný. Lofty v Londýně nebo v New Yorku jsou výborným řešením, je to tisíckrát lepší než továrnu zbořit. Nevadí mi to, když je to kultivovaně využité. Příklad Wanieck Gallery. Přijde mi sice, že je tam všechno moc dokonalé a sterilní, ale to proto, že tam z dřívějška znám každé místo, každý detail. Ale to nevadí. Budova stojí dál a funguje, navíc je tam skvělá galerie. Je to nesrovnatelně lepší, než když se zboří nejkrásnější část továrny a místo ní se postaví zrůdný nákupní centrum. Jak se liší výstava v MG od premiéry v Rudolfinu? Tady je to stísněnější, méně fotografií, protože je to jiný prostor, ale na druhou stranu to obrazům hodně prospělo. Jsou zde jakoby víc iluzivnější. A taky jsem prosadil židličky – tedy „design“ továrních dělníků, kteří si vyrobí židličku úplně z čehokoli. Mám plán, že takovému designu se ještě budu věnovat a udělám z něho samostatnou výstavu. Klasický design jde podobným směrem, používá bezprostřední věci bez superestetického záměru. Byla by to i hezká knížka. Děkuji za rozhovor. A na genderový aspekty se nezeptáš?

Pro společnost jsou to padlí andělé, pro mě heroes. Monotónnost a tvrdá práce nevymizela, žije v ní strašně moc lidí, ale společnost se chová, jako bychom permanentně žili v reklamě. Kdo není úspěšný, nemá hodnotu. Jak tě to změnilo? Jsem skeptičtější. Doufal jsem, že alespoň něco málo zprostředkuji. Ve skutečnosti to má nulovou zpětnou vazbu. Proč není možné na začátku jedenadvacátého století zlidštit výrobu železa? To asi vážně moc nejde. V Anglii i v Americe to vypadá stejně, je to neskutečně namáhavá práce se špinavou technologií. Prostředí je nezdravé, karcinogenní prach, v létě nesnesitelné horko a v zimě strašná zima. U pece je čtyřicet stupňů, o deset metrů dál jen pět. Navíc je tam strašný hluk. Nikdy jsem si neuměl představit, jak může hluk unavovat. 8

Pochopitelně těm lidem odcházejí plíce, průdušky. Prach, který vidíte na hromadách na fotkách, je přes den všechen rozvířený ve vzduchu. Západ dokázal všechna tato negativa zmenšit, Česká republika je v tom pomyslné žebříčku někde uprostřed. Na obráceném pólu v pracovních podmínkách je asi Rusko a Čína. Je asi dost hloupé ptát se, proč to ti lidi dělají… … nadávají, že je to hrozný, ale uzavírají to vděkem za to, že mají práci. Všichni do jednoho. Děsí se, že jakmile se továrna zavře, zůstanou bez práce a společnost je vyčlení úplně. Oni sami si často ale nepředstavují, že by mohli pracovat v lepším prostředí, zvyk je železná košile. Továrny se na druhou stranu stávají módní záležitostí, prostředím pro výstavy, divadlo, v loftech se bydlí. Jak na tebe tahle móda působí?

To už se ode mě tak čeká? Tady je to na místě. Je to téměř čistě maskulinní prostředí, i když v továrnách pracuje deset procent ženských, u toho nejtěžšího provozu je jich jen zlomek. Přebírají mužské rysy, mužské chování, jejich mluvu, ztrácejí ženskost. A ještě v jedné podobě se tam žena objevuje, na plakátech z pornočasopisů, z nich jsou tam doslova oltáře. Tam jsou v naprostém protipólu jako bohyně. Mužské potřeby jsou tady osekané na prazákladní pudy – chlast, cigarety a porno. Ale doma mají normální rodiny, ne? Ano, pokud nejde zrovna o ukrajinské dělníky, kteří pracují nonstop, jsou to normální lidé s drobnými radostmi, chodí na houby, na ryby, zahrádkaří, starají se o vnoučata. Nezapomeň, že oni pracují od půl šesté, ve dvě mají padla. Skončí v práci a hotovo, nemůžou si ji nosit domů, v tomhle jsou daleko svobodnější než my. Václav Jirásek: Industria Místodržitelský palác Moravské galerie v Brně Moravské náměstí 1a I do 18. února 2007

Autor klára kubíčková


praha_118_11.qxd

12/19/06

3:18

BoÏí dopu‰tûní

Stránka 9

Divadlo Radka Brzobohatého Opletalova 5/7, 111 44 Praha 1 rezervace pokladna: 224 229 445 hromadné objednávky tel./fax. obch. odddûlení: 224 229 441 email: obchodni@divadlorb.cz Zaãátky pfiedstavení v 19 h, není-li uvedeno jinak. V‰e o na‰ich hrách na www.divadlorb.cz V prostorách divadla se nachází Divadelní restaurace a kavárna Divadla Radka Brzobohatého, zrekonstruovvaná, plnû klimatizovaná, pro Vás novû otevfiená, moÏnost pofiádání rautÛ, veãírkÛ, oslav narozenin, alle také obchodních schÛzek a prezentací.

Táta je teta

Jednou t˘dnû staãí


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

1:41

Page 10

Vánočně-novoroční anketa Metropolis

Osobnostem kulturního a společenského dění v této zemi, stejně jako našim spolupracovníkům a kolegům, jsme po roce položili opět poněkud bilanční dotaz:

Váš největší zážitek – v pozitivním i negativním slova smyslu – v roce 2006 byl? Došlé odpovědi jsme necenzurovali, ostatně jako jsme necenzurovali po celý uplynulý rok. I přesto, že týdeník Metropolis vychází v Praze a Brně, netýkaly se odpovědi respondentů jen našich dvou největších metropolí a zdaleka nezůstaly jen u kultury ani se neobíraly tristní českou politiku. O to zajímavější a pestřejší anketa, již najdete i na portálu www.metropolislive.cz, nakonec je. Přeji dobré a inspirativní čtení. Karel Gregor Mým největším kulturním zážitkem se stala kniha fotografií Josefa Koudelky. Knihu jsem dostal jako první Čech přímo od autora s věnováním, a to mi udělalo obrovskou radost. Též mě ale zaujal nový film mého kamaráda Honzy Hřebejka: Kráska v nesnázích. Jednoznačně nejhorší zážitek uplynulého roku je pro mě způsob chování a arogance bývalého předsedy vlády Paroubka. Jan Šibík, fotoreportér časopisu Reflex Nejkrásnějším osobním zážitkem bylo narození syna. Největším zážitkem uměleckým byla práce na představení Balady pro Národní divadlo v Brně a natáčení CD „Černobílá“ se skvělými muzikanty. Negativním zážitkem byla skutečnost, že vydavatelství, u kterého jsem dříve natočila CD, vylisovalo obrovské množství tohoto nosiče za účelem „výprodeje“ a jen v loňském roce jich prodalo 10 000 ks za neslýchané ceny, čímž jsem byla výrazně poškozena. Ochranná organizace mě však v této situaci ochránila jak říkají kolegové muzikanti asi jako „děravý prezervativ“. Zuzana Lapčíková Opravdu hodně mě naštvalo, když mě můj 17tiletý syn zcizil již třetího motýlka v jednom týdnu a po návratu z tanečních mi oznámil, že ho zapomněl v hospodě. Z těch vážnějších příběhů mě v tomto roce rozpálil politický kotrmelec Miroslava Kalouska při namlouvání vlády s komunisty. To na mě bylo 17 let po sametové revoluci vážně příliš. Z pozitiv? Fantastická zlatá Katky Neumannové na zimní olympiádě v Turíně, letní cestování po masajských vesničkách v západní Tanzanii, samozřejmě všechny volby v Praze, kde přesvědčivě zvítězila pravice, no a pak spousta skvělých koncertů. Jen namátkou vyberu ty, na které si vzpomínám: James Brown, Phil Collins, Eric Clapton, Lou Reed, Bryan Adams, Rachid Taha. Třešničkou na dortu jsou pak pro mě dvě události – fantastická produkce v podání Jarda Dušek, Alan Vitouš Čtyři dohody v divadle Lávka, inspirovaná fenomenálním „čarodějem“ 10

Donem Miguelem Ruizem, a pochopitelně Čtvrtníčkova divadelně fotbalová epopej o Ivánkovi. Pavel Bém, primátor Prahy Balkonové čurání na květináč sousedů a s tím spojený pád ze sedmipatrového domu na beton. Můj strážný anděl je bezesporu cool. Vladivojna La Chia (& Banana) Za největší zážitek roku považuji červnové zjištění, že více než šest procent lidí v naší zemi si přeje, aby je v zákonodárném sboru zastupovali lidé, kteří prosazují politiku šetrnou k životnímu prostředí, politiku orientovanou na dodržování lidských práv a politiku, která se neohlíží jen na příští volební období, ale i na budoucí generace a budoucnost naší planety. Byl to další krok naší země do západní Evropy, kde je podpora „zelených stran“ mnohem samozřejmější než v zemích střední a východní Evropy. A nejhorší zážitek? Špatné zážitky se snažím co nejrychleji vymazat z paměti, takže si nevzpomínám. Martin Bursík, předseda Strany zelených a poslanec PČR Byl jsem rád, že se podařilo rozjet klub Fléda, který není jen hudební ratejnou, ale opravdovým kulturním centrem města. Kulturním faux paux tohoto roku, stejně jako let předchozích, je politika města vůči nezávislým kulturním podnikům, na prvním místě vůči Růžičkově Divadle v 7 a půl. Petr Minařík, dramaturg, šéfredaktor brněnského nakladatelství Větrné mlýny Pozitivní je pro mě jednoznačně narození mého synečka Jana Josefa… Negativní snad to, co se týká mé práce. Česká spořitelna, jako majitel prostoru Kabinetu múz, nevyslyšela jakékoli prosby, žádosti či návrhy Divadla v 7 a půl na snížení vražedného nájmu a vypověděla Divadlo v 7 a půl z Kabinetu. Společnost s miliardovými zisky nepřistoupila na jakoukoli podporu či spolupráci na poli nezávislé a neziskové divadelní kultury v městě

Brně s odůvodněním, že něco takového, jako je Divadlo v 7 a půl, nespadá do jejich marketingové strategie. Tedy se opět potvrzuje: Malýho vyliskat a velkýmu přidat… A nenaděláš nic. Hezký nový rok. Matěj T. Růžička, Divadlo v 7 a půl Největším zážitkem pro mě bylo vystoupení The Nihilists v klubu Fléda v listopadu 2006 a vystoupení Charlie One a Jana Čechtického na MetropolisLive Session v Mersey Klubu také v listopadu. Líbila se mi Elektra s Len Fakim ve Flédě, naopak se mi vyloženě nelíbila Elektra s Vitalicem tamtéž. Jinak jsem s kulturním děním v Brně spokojen. Pavel Tesař, Mersey Agency Přidržím se tentokráte jen kultury, ať v té odpovědi nejsou samé „fakovačky“. Ideální filmovou jedenáctku distribučního roku 2006 (slušný ročník!) pro mne tvořily tyto celovečeráky (v abecedním pořadí): Bratři, Bublina, Commitmens, Děkujeme, že kouříte, Dítě, Dobrou noc a hodně štěstí, Grbavica, Kachní sezóna, Match Point, Ráj teď hned a Snídaně na Plutu. Na druhou stranu se podivuji tvrdošíjnosti, s jakou se Bontonfilm snaží distribuovat i do neartových kin na 35mm kopiích nedistribuovatelné filmy typu Marta či Indián a sestřička. Hudebním zážitkem byl John Cale na Flédě – nečekaně výborný koncert od pána, na kterého jsem šel spíše z úcty a povinnosti. Vopruz roku? Deep Purple v Rondu. Naprosto nechutně přecpaná hala v kombinaci s tradičně slabším nazvučením a především notně vyčpělým repertoárem. Sound Led Zeppelin je nadčasový, o Párplech se to tedy říci nedá. A co mne ještě potěšilo? Pár slušných výstav, organizačně i dramaturgicky skvěle zvládnutý Jazzfest, nástup nové jazzové krve v Česku (Limbo, NUO, Vertigo, Benko) a kniha Psí matka Pavlose Matesise, kterou vydal brněnský Host. Jiří Švéda, agentura Art Pozitivní: První rok naší dcery Julie na světě. Moje rodina, přátelé a těhotné kamarádky... Řada krásných projektů, na kterým pracujeme


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

– např. Kráska v nesnázích, Charitativní bazar Ani Geislerové a T. Vilhelmové a další. Moje milé a šikovné spolupracovnice Naďa s Veronikou. Letošní krásné léto a MFF v Karlových Varech. Každodenní život na venkově u Berounky. Negativní: Povolební situace v Česku, Paroubek, korupční aféry, komunisti, živelné katastrofy. A obecně terorismus a rasismus. Pavlína Fechterová, majitelka mediální agentury 2media.cz Zážitek: Strana zelených se konečně dostala do poslanecké sněmovny. Je to dvojnásobná rarita, protože tento specifický odstín zelené netíhne k obvyklé levičácké narudlosti. V politice se hnuly ledy! Antizážitek: Chování dvou největších stran po volbách. Vedení ČSSD si počínalo obzvlášť hanebně, prstem bych ukázal aspoň na ty, na něž dohlídnu: Paroubek, Tvrdík, Sobotka. Veliké zklamání z těchto lidí. Prsty v tom jistě má i leckdo jiný. Tenhle způsob politiky se mi hnusí. Miloš Urban, spisovatel + Nevím, jestli to byl největší zážitek, ale líbí se mi nova deska J.A.R. - Těch negativních bylo víc a tak nemá smysl je vyjmenovávat. Pavel Fajt, bubeník Kamarád Aleš Březina mě v rámci Pražskýho jara vytáhnul do Obecního domu na Schönber-

1:41

Page 11

govo oratorium pro sóla, sbor a orchestr „Gurrelieder“. Pecková, Beňačková, dirigoval myslím Macák. Monumentální finále s dvěstěhlavým sborem nás oba zvedlo z křesel a nadšením donutilo křičet nahlas. Sbor jsme stejně nepřeřvali. Hodně se mi líbily letošní Karlovy Vary, kde jsem byl vůbec poprvý, a navíc jako host. Vypadalo to tam jak na sešlosti bývalých spolužáků z FAMU a festival se záhy převrátil do takového dlouhého několikadenního abiturientního večírku, na kterém jsme se nad ránem už všichni jenom plácali po ramenou a říkali si, jak jsme bezva kluci. To vždycky potěší. Hlavně mě ale překvapily dokonalým servisem a organizací. Organizátorům tímto zpětně posílám poklonu a dík. Co se negativních zážitků týče, ty se sluší pouze a jenom zapomínat. Takže nula. Dan Wlodarczyk, filmový režisér (Indián a sestřička)

z verneovky. Šlo o pokus zkombinovat vrtulník s raketou a dostat se takto na oběžnou dráhu. Stroj tam stojí od roku 2001, kdy skončil jeho vývoj, došly peníze a vývojáři asi taky došli k závěru, že to všechno nemá smysl. Roton vypadá jako homole cukru vysoká 19 a široká 7 metrů. Dnes je to pomník jednoho úchvatného projektu a já věřím, že by mohl být podnětem i k dalším pokusům tohoto druhu, které nakonec otevřou vesmír pro běžný letecký provoz, jak ho známe ze zemské atmosféry. Ondřej Neff, spisovatel, novinář

Můj tradičně nejvíce negativní zážitek je, že se mne ptají z různých redakcí na negativní zážitek. Pozitivní je hluboko uložen v mé soukromé paměti. David Vávra, herec

Nejpozitivnější zážitek – Fresh Film Fest 2006 v Karlových Varech. Nejnegativnější zážitek – žádný, protože na ty negativní rychle zapomínám. Veronika Matúšová, hudební kritička

V srpnu jsem se podíval na leteckou základnu na Mojave Airport v Kalifornii a viděl jsem tam Roton, pozůstatek projektu, jako vystřiženého

Můj v pozitivním slova smyslu největší zážitek byl audiovizuální nášup britských Coldcut v pražské Roxy. Díky D Smack U! Těm negativním jsem se v tomto roce úspěšně vyhnul, takže není co uvést. Martin Pošta, ředitel Fresh Film Fest (Karlovy Vary International Student Film Festival, 22.-26. August 2007)

Nejlépe mi bylo: na turné v Polsku a na koncertě v Paříži, kde se o nás krásně staralo České centrum (obojí proto, že jsem šestnáct let neopustil republiku z jiného důvodu než


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

kvůli koncertu… tak je mi to vzácné), v bazarech, kde se přehrabuji ve starých gramodeskách, na Festivalu autorského čtení v Huse na Provázku, ve zkušebnách, antikvariátech, na Skleněné louce, v pizzerii a v posteli. Nejhůř mi bylo: při vyhazování kamaráda z kapely, u zubaře (po čtyřech letech) a na pohřbech. + „Ještě, že nemáme vládu, musela by odstoupit a nastaly by zmatky…!“ (Ivan Wernisch, báseň 70. léta) Martin E. Kyšperský, Květy KLÍČ Toulal jsem se severní zemí, od kopce ke kopci, od pole k poli, od hoře k hoři, na pastvinách nechával oči pást. Trhal jsem jablka podél cest, sbíral jsem střepy a barevná sklíčka v potocích, spával pod hvězdami. První noc přišla ke mně liška a povídá: Člověče, když mi dáš kuřecí stehénko, které tak krásně voní ve tvém batohu, dám ti na oplátku svoje jméno a navrch ještě dobrou radu: Zapomeň na svůj rod, zbav se svého rodu. Zapomeň! Zapomeň! Zapomeň! Na druhý den, pyšný jak pytel, skáču po lese z pařezu na pařez, z kamene na kámen. Z cesty, stromy! Ustupte, skály! Přichází strašný lesů pán! Ten, který dává jména zvířatům. Ten, který hovoří s duchy lesa. Malý mravenec vlezl mi do kalhot a štípl mě do toho, co mi tam visí. To aby sis, člověče, pamatoval, že i ten nejnepatrnější tvor na zemi je silnější, než jsi ty! Třetí večer u vytržení z těch vidění, z těch zjevení šplhám na nejvyšší horu, aby poslední noc byla nocí rozjímání a modlitby. Pode mnou malý svět a nade mnou obrovské nebe. Měsíc v úplňku přivřel svoje oko a bylo to oko šibala, mocného a nevyzpytatelného, toho, který je který je který je. Neruším? ozve se hlas schovaný za keři – Ach ne, teď ne! Teď nechci mluvit se ženou, ani myslet na ženy, ani dotýkat se žen. Neruším? – Rušíš! Neruším? – Rušíš! Neruším? – Rušíš můj klid, rušíš mé duchovno! – Tvé duc-hovno? Ach promiň, člověče, nebyla jsem si jistá. Však pohlédni k západu, co se chystá! Strašná bouře žene se sem, bouře žene se sem, žene se sem, se sem, sem! Pojď za mnou, vyvedu tě odtud. Znám cestu a mám lampu. Vzala mě za ruku a táhne mě za sebou. Zatímco ten, který je který je vzal do ruky bič, zatměl oblohu a přihnal bouři a blesky a hromy a krupobitím mě žene dolů ze své hory pryč. Pryč! Pryč! Promoklý a užaslý sedí Mojžíš v nonstop baru na nádraží, nad sklenicí grogu čeká na první ranní vlak, který ho odveze pryč. Nedostal ani desky úmluvy, ani desatero, ani devatero, ani osmero, ani sedmero… ani klíč, jak pochopit. Jak se jmenuješ? ptal se ženy, která ho vyvedla z nebezpečí. – Říkají mi Liška. Mluvící liška. Jarda Svoboda, Traband 12

1:41

Page 12

V obou případech návštěva brněnského náměstí Svobody. Otakar Motejl, veřejný ochránce práv Potěšil mne rozbřesk nové generace rumunského filmu a aktivity nedávno otevřeného Rumunského kulturního institutu v Praze. Zarmoutilo mne, jak chátrají lokality v centru Budapešti: na bulvárech (kde jsme před dvaceti lety chodili do kina, kupovali džínsy, knížky a desky) najdete kvelby zabedněné, z obchodního domu Corvin funguje jen samoška v přízemí, pavlačové domy se rozpadají, secesní biografy (Uránia, Puskin...) se drží zjevně jen díky památkové péči. Globalizace požírá městu duši a premiér Ferenc Gyurcsány zřejmě po pravdě přiznal (drsnějšími slovy), že jeho země nevzkvétá. Jaromír Blažejovský, filmový kritik Asi ani neviem uvažovať v kategóriách „naj“. Poviem len, že pozitívne zážitky mám s výbornými kamarátmi, s ktorými srandujeme, keď sa darí, a podržíme, keď niečo nejde. A keď niečo nešlo, vrátil som sa k slovám, ktoré sa hovoria u nás na východnom Slovensku: „To zlé prepáčte a dobré si pamätajte.“ Odporúčam všetkým, ktorí sa nechcú zablokovať somarinami. Prečo bysme sa mali mať zle, keď sa môžeme mať dobre. Marko Škop, filmový dokumentarista Jana Vébrová-Syrová – přírodní harmonikářka, Petr Baťa – výbornej písničkář a bavič, Petr Nikl a Lakomé Barky – hudebně magický sbor a performance. Václav Koubek, písničkář Operace zadní části těla na klinice dr. Pírka v Mladé Boleslavi. Oto Klempíř, Creative Director, J.A.R. Letošní parlamentní volby a následná politická hemžení. Za pozitivní považuji, že český národ zvládl dlouhé měsíce bezvládí, aniž by vypukla občanská válka. Na druhou stranu je negativní, že se Česká republika stala v roce 2006 „největší nevládní organizací v rámci Evropské unie“, jak o tom už vtipkují i středoškoláci. Bernard Šafařík, filmový režisér Pozitivní je to, že žádná z veverek hospitalizovaných minulý týden v Tbilisi s podezřením na hromadnou rituální infikaci hepatitidou nebyla shledána pozitivní. Negativní je jednoznačně zjištění, že někteří čeští hudební titánové, které považujeme téměř za národní klasiku, totálně a hromadně ztrácejí soudnost, což ale není vlastně žádná novinka, takže se k tomu dá libovolně přiřadit jakýkoliv rok z nedávné minulosti. Se zanedbatelnou špetkou odvahy i z budoucnosti. Kay Buriánek, Sunshine Zážitky musím rozdělit na pracovní, studijní, osobní a politické. Určitě mezi mé největší pra-

covní zážitky patří velmi úspěšný ročník festivalu Jeden svět, na který přišel rekordní počet diváků a divaček. Mé studijní zážitky jsou na hraně pozitivnosti a negativnosti. Po sedmi letech vysokoškolského studia se mi konečně podařilo napsat a odevzdat diplomovou práci, která mi byla bohužel mým oponentem vrácena k přepracování. Mé osobní zážitky se určitě točí kolem schváleného zákona o registrovaném partnerství, který je prvním malým krůčkem k zrovnoprávnění leseb a gayů v České republice, takže se budu v příštím roce vdávat. A nakonec mě velmi potěšil vstup Strany zelených do „vysoké“ politiky a jejich nepolevující odolnost vůči české celopolitické zhovadilosti. Hana Kulhánková, MFF Jeden svět V negativním slova smyslu jasně zvítězila naše povolební politická situace a s ní spojená neschopnost politiků přijmout prohru či výhru a učinit jasná rozhodnutí. Co se týče pozitivních zážitků, těch je více. Byla jsem na skvělých koncertech Depeche Mode a The Prodigy, hodně cestovala po Evropě a v neposlední řadě jsem měla svatbu, což byl zážitek naprosto jedinečný! Klára Mixová (Bobková), PR manager, 4PRESS Zamiloval sem se do svý osudový ženy. Kouzelná bytost. Skutečně. Nikoho podobnýho jsem nikdy předtím nepotkal a ani o něm neslyšel. Změnila moje vnímaní. Po skvělým roce, který jsme spolu strávili, dostala těžkou mozkovou mrtvici. Našel sem ji doma na podlaze v bezvědomí, zavolal sanitku a musel jsem to říct její rodině. Ze začátku mi doktoři říkali, že určitě zemře. Vlastně to, že zemře, jsem poslouchal první tři měsíce neustále. Nedávali nám vůbec žádnou naději. Chodil jsem do nemocnice celej půlrok, každej den a poslouchal od doktorů jen kecy o tom, jak je to v hajzlu. Každej den jsem prožíval strach, co přinese další den. Večer jsem sledoval indický muzikály a starý italský komedie s Monicou Vitti. Při tom jsem dělal na desce Lovers in Danger. Práce na týhle desce bylo to jediný, co mě drželo při zdravým rozumu. Lovers in Danger je skutečná deska. Postavená na skutečnejch zážitcích. Na Lovers in Danger je také hodně humoru a já dodnes nevím, kde se tam vlastně vzal. V současnosti, i přes to, že mojí lásce prorokovali smrt, je v rehabilitačním ústavu, snaží se znovu chodit a pohybovat rukou. Jde jí to skvěle. To je můj příběh. V pozitivním i negativním slova smyslu ten největší. Bruno Ferrari Mezi mé největší pozitivní zážitky v uplynulém roce patří koncert tuniského zpěváka a oudisty Dhafera Youssefa na pařížském festivalu Banlieues Bleues, kde vystoupil se čtveřicí norských muzikantů, mezi nimiž byli také trumpetista Arve Henriksen a kytarista Eivind


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

Aarset. K negativním zážitkům patří hlavně některé momenty, které jsem pozoroval na české politické scéně, ale v tomto ohledu se raději budu držet svých zvyklostí a nebudu se pouštět do detailnějšího komentáře naší politiky. David Dorůžka, jazzový kytarista Libili se mi Bauchklang, se kterými jsme hráli v Rakousku, z CZ kapel třeba Skyline jsou na koncertě plní energie, na rozdíl od Living Colour, kde z toho kouká kalkul až do dvacátý řady. Mimo muziky mě dostal korejsky film režisera Kim Ki-duka Jaro, léto, podzim, zima… a jaro. Michal Ditrich (www.hypnotix.cz) Největším pozitivním zážitkem tohoto roku pro mne byla návštěva festivalu Pohoda ve slovenském Trenčíně. Pořadatelé prokázali, že i velký festival může být dramaturgicky pestrý a atraktivní bez účasti provařených headlinerů. Samotným vrcholem sezóny pak pro mne byly „Pohodové“ koncerty Hany Hegerové, Pixies a Bez ladu a skladu. Ztělesněným Negativem roku, stejně jako loni, se opět stal „asociální “ demokrat Jiří Paroubek. Pavel Plešák, Metropolis produkce Letos bylo zážitků plno a je pro mě opravdu těžké vybrat jeden, který by nějak vyčníval z řady. Ponechám tedy stranou mé osobní zážitky, kterých bylo v různých kategoriích také

1:41

Page 13

spousta, naštěstí z valné většiny pozitivních, a zaměřím se na ryze profesní oblast. V té bych řekl, že mým největším zážitkem bylo zahájení práce na jedné fotografické sérii, kterou jak doufám dokončím v příštím roce. Protože se jedná o fotky erotického charakteru, nikoliv však pornografie, nebylo snadné přesvědčit několik dobrovolníků, aby se tohoto mého projektu účastnili. Několik prvních zkušeností s focením se opravdu stalo fajn zážitkem nejen pro mě, ale určitě i pro ně. Možná bych zmínil ještě dvoukoncert Hooverphonic v Abatonu, to byl opravdu zážitek, na který budu velmi rád vzpomínat. Ale jak říkám, mohl bych pokračovat dál a dál, krásných zážitků bylo spousta. A ty negativní? Tak jestli nějaké byly, tak na ty už si nevzpomínám… Michal Rejžek, P. R. Manager + photographer (D Smack U Promotion) Můj nejpozitivnější letošní zážitek je, že mě na jaře vyhodili z bauMaxu, negativní na tom je, že jenom se třemi platy odstupného... Xavier Baumaxa Změna klasifikace planet sluneční soustavy. Pozitivně: konečně mám jasno. Negativně: ani planety už si nemůžou být jisté samy sebou. Pavel Göbl, filmový režisér (Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí)

Zřejmě nejsou zážitkem největším, ale teatrální výstupy italského řezníka Materazziho k zapomenutí nejsou, ač nejsou nijak povzbudivé – a na druhé straně je více než pozitivní zjištění, že zdravé uvažování se nám všem ještě z hlav zcela nevykouřilo a naivní idealisté mají na světě stále své místo... Petr Christov, divadelní kritik, překladatel Pozitivní: Zpěvačka kapely Gossip! Negativní: Jak jsem v lese snědla ty houby, a ty houby na mě byly zlý… Barbora Přidalová, fotografka Pozitiva: Aktivity kolem kin Aero a Světozor, hlavně vznik distribuční společnosti Aerofilms. Průzkumné lety Stříbrné rakety – vydavatelství Silver rocket. Vydavatelská činnost Martina Mrskoše a jeho Horus Cyclic Daemon. Progresorská činnost MUTEME.CZ. CD: LONGITAL – Výprava, Sylvie Krobová – Stín. Film: Borat, Nauka o snech, Shortbus. Výtvarno: výstava Art Brut. Všeobecně: kultura žije, i když utajeně. Jen si ji člověk musí najít – to se týká i Prahy. Negativně: Prapodivná politika filmových distribučních společností, resp. nepoměr kvality a kvantity, co se počtu filmových kopií týká. A vůbec politika jako taková a politikaření. Mediální obraz vkusu českého národa. Jan Pařízek, dramaturg Letního kina Střelecký ostrov


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

Bezpochyby největším zážitkem roku 2006 pro mě byla politická situace, jež nastala po červnových volbách a táhne se dosud. Ještě nikdy jsem se tolik nenachechtal. Pavel Trtílek, divadelní kritik Největší zážitek = zrod současné formace Gipsy.cz:-) Největší zklamání = musel jsem skončit s freestyle akrobacií kvůli problémům s kloubama.:( Gipsy Přestože se v roce 2006 kolem mě rozpadlo několik manželství a sousedům se zasebevraždil pes, já jsem měl snad nejúspěšnější a nejplodnější rok v mém životě. Až na pár výjimek byl plný příjemných zážitků, nových zkušeností, radosti, sportu, přejídání, hulení, muziky a práce, která mě baví. Mám-li z celého roku vybrat ten jeden nejlepší, tak to pravděpodobně bude asi pražský koncert dánských Mew v Akropoli. To pro mě byl zážitek na celý život. No a ten nejhorší byl asi den, kdy jsme se s otcem rozhodli, že uspořádáme koncert s kapelou v Městské knihovně. Kdyby to nikdo v životě chtěl zkoušet, tak ať to proboha nedělá. To se nedá ani slovem popsat, co se ten den všechno přihodilo. Gregory Finn, Southpaw + Jarní koncert Gulo Čar s Dougem Wimbishem na Flédě. Tolik radosti z hraní jsem dlouho u profesionálů neviděl. Technika s feelingem ruku v ruce. – Povolební babylon, expremiérská nařvanost a prezidentský vzkaz: můžeš za to ty, voliči. Po nohavicovsku vzkazuju: zakřičte Fuuuj! Jan Šmikmátor, kulturní publicista Největším zážitkem roku 2006 pro mě byl Borat. A to zážitkem přímo fyzickým. Po skončení filmu jsem měl úplně ztuhlé mimické svaly, protrženou bránici a naražené koleno, když jsem při scéně dvou naháčů v hotelu spadl ze sedačky. Opruzem roku je rádoby veřejnoprávní ČT 1. Mix bezzubé publicistiky a pořadů typu Pošta pro tebe nebo Star Dance je smrtící hu-hu koktejl. Navrhuji přesunout koncesionářské poplatky do Kazašské státní televize. Živan Novotný, Cinema manager, Palace Cinemas Velký Špalíček Pro mě je jedním z nejpozitivnějších zážitků tohoto roku fakt, že znovu začal fungovat příjemný klub Perpetuum, protože je to přesně to místo, kde se rád scházím se svými kumpány a ještě si přitom zahraju svoji oblíbenou muziku nebo poslechnu kvalitní produkci mnoha jiných domácích i zahraničních DJs, 14

1:41

Page 14

kteří jsou pro tento prostor vybíráni s citem. Tak dík, borci. Big Respect! Opět zjišťuji, že život rádoby umělce na volné noze nese s sebou mnohá úskalí každodenních starostí o chléb náš vezdejší. DJ Javas Tak obecně to byla zářijová dovolená v Jugoslávii, to je prostě něco, kam se hrabe Bulharsko. Nejlepší film natočil Bruno Dumont a jmenuje se Flandry, hudebně mě (opět) nadchli Faithless s novou deskou To All New Arrivals a pivo mají nejlepší pořád na Blahindě. Otto Bohuš, filmový kritik V bezbřehé šedi mého žití, přecházející naštěstí jen čas od času do ještě temnějších chmur, byla mi v roce 2006 jedním z mála pozitivních zážitků letošní burčáková sezóna, prožitá v Langerově vinném sklepě ve Strachotíně pod Pálavou. Karel Altman, historik a analytik osvěžoven Ty příjemnější šumy a ruchy pro mou duši hudebního turisty mi přinesla pestrost, s jakou se prezentovaly festivaly putující po různých místech naší malé zemičky, a to ať ty celoroční nebo jen několikadenní. Naopak jednoznačně brněnským zatměním pro ni bylo zhmotnění „brněnské nudy“ v podobě úbytku promotérů a ztráty dramaturgické nápaditosti (ač se najdou výjimky, jež ovšem v tomto případě potvrzují pravidlo), která měla za následek výskyt až příliš stejných tváří v krátkém čase a na malém prostoru. Ovšem i zde se dám díky nadcházejícímu času Vánoc uchlácholit tvrzením, že může být i mnohem hůř. Alespoň prozatím... Petr W. Vaněk, hudební kritik Náš koncert ve vídeňským klubu FLEX… Martin Chmatal, Roe-Deer Paroubek Jiří, protože „s ním hnedle cha-chacha / dělá celá Mišpacha“. Podobných Ajnštajnů se ovšem v české politice (i na komunální úrovni) rodí skoro jako koček. Nechtěná koťata se dávají do útulku, kam šoupneme nechtěné politiky? Milých zážitků je naštěstí víc. Třeba toulky po hudebních světech Martiny Trchové (Čerstvě natřeno), Bratří Orffů (Bingriwingri) a Jana Buriana (Dívčí válka). Mirek Pecha, publicista a zachránce malých kin, katalyzátor kulturního dění Osobně to byl rok velikých rozporů a osudových událostí: dcera odmaturovala se samými jednotkami a dostala se na vysněnou JAMU. Mezitím mi umírala maminka. To ostatní je pak už nepodstatné. Ale budiž.

V politice mě zaujal nekonečný příběh povolební tahanice a zejména paroubkovských obstrukcí – tragédie proměněná v komickou frašku. Do protikladu kladu konání Strany zelených – milé a nečekané překvapení. V kultuře jsem pocítil zklamání z provázkovského Rozrazilu – z velkých ambicí zůstalo jen u šklebu. Moc mě potěšilo Divadlo u stolu – Tajbele a její démon podle I. B. Singera a Antonína Přidala. Ve sportu mě nadchlo vítězství žabovřeských holek v Evropské basketbalové lize – famózní zážitek. Smutný byl naopak propadák našich fotbalistů na Mistrovství světa. Jiří Voráč, vedoucí Ústavu filmu a audiovizuální kultury FF MU, radní ČT Rodí se, rodí. A to je dobře, to je pozitivní. Dvojčata Kryštof a Ondřej a další a další skřítci – mí přátelé jsou zkrátka v množivé etapě svých životů a já jsem uhranutý výsledky jejich bohulibých rozplozovacích aktivit. Ani letošní před/po/volební story (jež přesvědčuje o tom, že aktuální generační politické střídání vyneslo na mocenský vrchol výlupky a pičmundy, se kterými opravdu nechci mít společného víc než pas) na tom naštěstí nic nezmění. Jakub Macek, filmový kritik a mediální analytik Za největší zážitky v pozitivním slova smyslu považuji utajenou krásu rumunského vápencového pohoří Gilău, srpnový koncert říjných srnců u Tetína, letní Třešť, podzimní Jeseníky, divadelní představení bratří Formanů v třešťské Cihelně a celou řadu opětovně přečtených knih (od Gombrowicze, Brodského, Holana, Vančury…). Velké zážitky v negativním slova smyslu mám se stále se stupňující byrokratizací života, především pracovního. Radovan Plášek, literární kritik Pozitivní: Bylo jich povícero. Ale... Snad můžu ze všech jmenovat divadelní představení Osiřelý západ v brněnské Redutě, taneční vystoupení souboru De Danza na festivalu v Praze, The Wall – revival Pink Floyd v Českém Krumlově a na festivalu ve Varech íránský film Lidé v práci. Negativní: Bylo jich povícero. Ale... To nejde. To nemůžu. Sám dělám v kulturní branži. Bylo by to z mé strany nekolegiální. Václav Marhoul, filmový režisér Největší zážitek: Aktivita jistého občanského sdružení za propagaci cyklodopravy v Praze. Největší zklamání: Asi nic. Rok 2006 byl hodně dobrej. Jiří Honzírek, divadelní režisér, Občanské sdružení REPT


praha_118_11.qxd

12/19/06

3:18

Strรกnka 15


19.12.2006

1:46

Page 16

Foto: Jana Sobotková

SAZBA_189_Praha.qxd

Vánoční nadílka zdá se býti opravdu pestrá a vy můžete ponocovat od předsvátečního víkendu až do Silvestra, protože všechny hudební kluby mají pro vás dveře otevřené. Pokud máte už pěkně dárky nakoupené a stres s přípravou štědrovečerní večeře jste přenechali rodičům, pak už nebrání nic tomu vyrazit do pražských podniků za zábavou. Nastartujeme třeba v malém příjemném Zeru, kde na vás čekají se svým electro housem Lillou, Vik a Koala v té nejlepší formě a s úsměvem na tváři. Pak šupky dupky do Roxy užít si One Night! s protagonisty Rádia 1 Danem Cooleym nebo Bélou En. O den později pak vystupuje v Chateau L'enfer Rouge anglický host Da Sunlounge, se kterým si rozhodně užijete pěkně vypečený deep house. Po Štědrém dnu na druhý svátek vánoční třeba zakotvíte na Žižkově v XT3, protože THCZ crew mají na pořadu večera Xmas Night, což je tech-house dýchánek se speciálním hostem večera Javasem. Následující sobotu to pak rozbalíte za zvuku jungle vypalovaček v Hale Harfa, kam si to šinou britští Bad Company, naše stálice Babe LN a další příznivci tvrdých zlomených beatů. No a to už pomalu nastává Silvestr se spoustou bengálu a rozdováděných opilců v ulicích, ale vy se pěkně uchýlíte do Radosti FX a necháte na sebe působit slavnostní atmosféru s mnoha velkolepými atrakcemi, ke kterým hlavně patří parádní show divoženek z Izraele Terry Poison. Jejich punková electro jízda zaručeně rozhýbe i ty nejzarytější barové postávače a společně náležitě oslavíme příchod nového roku.

jv

16

Tichá výprava od Dunaja ři pohledu na slovo Voyage v názvu alba se pamětníkům kolotočové éry 80. let možná vybaví neodbytný megahit Voyage Voyage francouzských Desireless. Od letoška už to v mém případě platit nebude. Bratislavané Šina a Daniel Salontay nás letos berou na Výpravu nikoliv pod hlavičkou Dlhé diely, ale pod mezinárodně lépe vyslovitelným synonymem Longital. Jejich přístup k tvorbě se však nezměnil: na ploše sedmi skladeb nabízejí moderní písničkářství pro 21. století, kombinující akustické a elektrické kytary s loopy a samply. Medová baskytaristka a zpěvačka Šina (nověji Shina) navozuje konejšivým hlasem uklidňující, téměř meditativní atmosféru a vzorně tak navazuje na lullabystky 19. století. Kytarista a programátor Daniel Salontay ji doprovází zvukově nápaditými rytmickými smyčkami a zejména brilantními kytarovými plochami vedoucími do hudebního nekonečna. Hostující Karel Heřman z Čankišou písně obohacuje o nápěvy world music, pomocník Xi-di-nim pak o zvuky civilizace. Stylově lze Longital vystihnout jedním slovem jen stěží, soukromě bych pro tuto svébytnou směs (break) beatových rytmů, indie rocku, blues, folku, ambientu a steel country vyhrávek provizorně volil krycí název „e-alternativa“. Leitmotivem dálnovýchodně úsporných textů, které vás ponoukají ke zpomalení vnitřních rejů a obroušení ego-hran, je melancholické pozo-

P

rování světa i sebe sama: „Medzi nami náklonnosť / čo po čase bolí / bolesť oddelených ciest / iba chvíľu sme tu spolu boli / zostal smútok, čo sa nedá zniesť“ (Je čas ísť)... Šininy imprese zachycují atmosféru vlastního bytu (Modrý plyn), vzdálených měst (Moskva v Semafóroch) i moří – závěrečnou Na moři lze doporučit nejen čtenářům a čtenářkám Raye Bradburyho. Občas zkrátka vůbec není od věci nazřít všechna ta naše „nestíhání“ a uvědomit si, že život nemusíme hnát bičem. Malá Výprava Longitalu je mimochodem také dokladem malebné krásy slovenštiny, která se – patrioti prominou – pro hudební účely hodí lépe než čeština. Černobílé linoryty polského výtvarníka Pia v bookletu pak vhodně kontrastují s velice barvitými asociacemi, které se vám při poslechu v hlavě prolínají jako v dětském kaleidoskopu (koupeném u oněch kolotočů v osmdesátkách…). Dodejme, že naživo je zážitek z Výpravy nejen ještě uhrančivější a energičtější, ale navíc ve srovnání se starším repertoárem napoví, že tato dvojice „gebulí otvorených“ letos vydala opravdu mimořádné album.

Longital – Výprava / Voyage Slnko Records & Black Point čas: 42:45 Recenze CD / vít beat


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

1:46

Page 17

Divadlo v roce šest lověku se do toho novoročního bilancování nikdy moc nechce. Bodejť, připomínat si věci, které za rok natropil, nemusí být vždycky příjemné. Těší mne tedy konstatovat, že letošní divadelní účet jednoznačně převažuje na stranu pozitiv. Kromě jednotlivých projektů o různé kvalitě jsem vypozoroval posílení tendence ke kladení otázek. Zaznamenal jsem rostoucí zájem diváků o ta díla, která se ptají, znejišťují, dokonce snad provokují. Představení, která nejsou lehce jednoznačná, nýbrž ta, o nichž je nutné vzápětí debatovat. Inscenace a projekty vedoucí k dialogu.

Č

Divadlo Archa kromě představení, o nichž jste na této straně již četli, realizovalo prostřednictvím režijního tandemu SKUTR mezinárodní performativní výzkum Ráj srdce labyrint světa. Divadlo Alfréd ve dvoře pokračovalo ve ctihodné aktivitě poskytování své mobilní staggiony nejrůznějším alternativním umělcům a subjektům. Divadlo Ponec znovu postoupilo o notný kus vpřed na cestě k vytvoření mezinárodně konkurenceschopné pražské taneční platformy. Divadlo Komedie pokračovalo v ohledávání identity postmoderního člověka na třech frontách: Projekty z konkrétních pražských lokací (Vodičkova-Lazarská, Žižkov), Pařízkovo tíhnutí k německy psané dramatice a Nebeského mystické režie ptající se, co je vlastně divadlo zač a jak jej lze využívat. Divadlo Na zábradlí nás hledalo v úspěšném projektu Československé jaro 2006. Experimentální prostor Roxy/NoD pečlivě vybírá ty další libové kousky, které se na repertoáry zavedených divadel nevlezou. V Brně byla v roce 2006 situace specifická. Vladimír Morávek se rozhodl využít divadlo Husa na provázku k tomu, aby porazil (malo)městského Stanislava Mošu, a stal se

tak prvním mužem brněnské scény. Zásadní proměnou personální i filozofickou procházelo a prochází HaDivadlo. Dle účinku, který byl ozdravným procesem pro podobu divadla v Alfa pasáži zatím vygenerován, se nabízí myšlenka, nebylo-li by lepší provést rovnou reset. Prostory HaDivadla využívá ovšem také zajímavý spolek DIVO4 v čele s režisérem Pavlem Baďurou. DIVO4 po cenou MAX oceněné inscenaci Modrovous – naděje žen vytvořilo autorský projekt Frida, Frida Kahlo, jíž hrála energická Eva Kodešová. Tento počin patřil v Brně za uplynulý rok k těm zásadním. Dalším takovým bylo inscenování textu Porta Apostolorum dramatika Miroslava Bambuška. Projekt Robina Kvapila umístěný do tovární haly výrazně překročil limity divadelního Brna. V lednu je možné jej exkluzivně zhlédnout ve Studiu Marta. Fiskální rok 2006 byl ovšem také posledním, kdy mohlo Divadlo v 7 a půl pracovat a existovat v prostorech Kabinetu múz. Jako již několikrát musí Matěj T. Růžička hledat něco jiného. Přitom toto divadlo generuje jednu českou premiéru za druhou, množství autorských textů, odhodlané a nevtíravé herecké výkony. Pochybovat o tom, že 7 a půlka novou scénu najde a otevře, by neměl nikdo. Snad jen úředníci na brněnské radnici, kteří se Růžičky bojí. Bojí, protože Divadlo v 7 a půl se ptá, znejišťuje, dokonce snad provokuje. Jeho představení nejsou lehce jednoznačná, nýbrž ta, o nichž je nutné vzápětí debatovat. Inscenace a projekty vedoucí k dialogu. Přeji vám, abyste se v roce 2007 nebáli. Třeba po nějakém divadelním představení položit jeho tvůrcům otázku. jiří honzírek

17


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

Goyovy přízraky Jen málokterá z premiér začátku příštího roku má v sobě to napětí jako ve Španělsku natočený snímek Goyovy přízraky. V nejnovějším filmu Miloše Formana, po tři dekády už definitivně mezinárodní režisérské osobnosti, se setkáme s Javierem Bardemem (Hlas moře) coby Goyou a Natalií Portmanovou jako jeho múzou. Do kin s nimi Forman dorazí 1. 2.

Babel Podle všeho nejlepší z bolavých filmů prvního kvartálu roku 2007 – to bude Babel, snímek mexického mistra bolesti Alejandra Gonzáleze Ińárritu (Amores Perros, 21 gramů). Cate Blanchett a Brad Pitt a Gael García Bernal. A tři příběhy o bábelském neporozumění, tři příběhy, jež dohromady dávají film uzavírající režisérovu trilogii smrti. V kinech od 22. 2.

Fontána Režiséra Darrena Aronofského byste si měli pamatovat jako režiséra neurotizujícího, velmi ostrého a nelehkého filmu Rekviem za sen a matematickou paranoiou smrdícího snímku Pí. Právě tento Aronofsky se na nás 8. 3. chystá s dlouho slibovaným mystickým vyprávěním Fontána, jehož děj se klene přes 1000 let. Úlet s Hughem Jackmanem a Rachel Weiszovou.

18

1:47

Page 18

A znovu a znovu a znovu... konec roku

éj`a vu je jak známo onen jemný, ale současně velmi intenzivní pocit, že se cosi opakuje – že situace, v níž se člověk ocitá, tu už byla. Bří Wachowští se nám pokusili namluvit, že déj`a vu je chybou v Matrixu, ale my víme, že jedinou chybou Matrixu je, že byla natočena dvojka a trojka. A víme také, že během letošních Vánoc si pocit déj`a vu budeme spojovat s Denzelem Washingtonem a režisérem Tonym Scottem. Déj`a vu se totiž – jak je zjevné z rozpisu premiér – jmenuje filmový thriller, který se pouští do tance s tématem hrátek s časem. Thriller, jehož hlavní hrdina, agent vyšetřující útok na neworleanský trajekt, dostane šanci cestovat do minulosti a zabránit celé tragédii a navíc zachránit jistou ženu, jež se pro něj má stát ženou velmi důležitou… Téma a název filmu jsou samozřejmě samy o sobě dost dobrými důvody pro to, abych to francouzské sousloví zopakoval třeba nadesetkrát, ale je tu jeden důvod navíc, který stojí za zmínku. Denzel Washington se totiž opět objevuje v hlavní roli akčního dramatu Tonyho Scotta – a to už tu bylo před dvěma lety, ve filmu Muž v ohni, a bylo to dobré. Diváci i kritici byli buď z jejich spolupráce zcela odvaření (k čemuž se zpětně rád přihlásím jako recenzent i jako divák), nebo pyskovali stran excentrické klipovitosti snímku a ohledně jednoduchosti a jednoznačnosti Washingtonova hereckého výkonu,

D

ale v zásadě se všichni shodli na tom, že kooperace Scotta a Washingtona má jisté kouzlo. Denzel Washington se sice pod Scottovým vedením neodvázal k takové proměně, jako se mu to povedlo v Leeově Spojencovi, ale jeho realistická uměřenost se tu poměrně zajímavě protnula se Scottovou obrazovou nervozitou. A právě v tomto směru doufám v pocit déj`a vu – moc by mě potěšilo, kdyby i toto filmové setkání Washingtona a Scotta zarezonovalo oním kontrastem, který dal sílu filmu Muž v ohni. S pocitem déj`a vu je nakonec spojen ještě jeden z vánočních premiérových titulů – komedie Prázdniny rozehrává hru s příběhem, v němž se staré známé věci „opakují“ novým způsobem. Kate Winsletová a Cameron Diazová v tomto filmu, který natočila poměrně šikovná vypravěčka Nancy Meyersová (Po čem ženy touží, Lepší pozdě nežli později), hrají dvě mladé, mužstvem zklamané ženy, které si na Vánoce vymění domovy. Jedna je z Kalifornie, druhá od Londýna – a i když se po svém kulovém blesku ocitnou každá ve zcela novém světě, jedné věci neuniknou. Chlapům. Ti se do jejich života vrátí s neodbytností onoho podivného pocitu, kterému se říká těmi dvěma francouzskými slovy. To vypadá docela zábavně, ne? jakub macek


SAZBA_189_Praha.qxd

19.12.2006

1:47

Page 19

Prázdniny

Příběh zrození

Amanda je Američanka a žije v Los Angeles. Iris je Angličanka, žijící v malém domečku u Londýna. Ty dvě mají pifku na chlapy a potřebují změnu – a tak si na Vánoce prostřednictvím internetové služby prohodí své domovy. A najdou tak znovu cosi, před čím chtěly prchnout. Chlapy a vztahy. od 21. 12.

Filmová verze jednoho z nejvýznamnějších a s největší slávou připomínaných příběhů – vyprávění o Marii a Josefovi, kteří míří do Betléma, kde se má Marii narodit syn, jehož úkolem není nic menšího než změnit svět... Role Marie se zhostila Keisha Castle-Hughes, jež proslula jako představitelka hlavní dívčí role ve od 21. 12. filmu Pán velryb.

(Holiday) http://www.sonypictures.com/movies/theholiday/index .html USA 2006, 138 min, romantická komedie Režie: Nancy Meyers I Hrají: Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law, Jack Black, Eli Wallach, Rufus Sewell, aj.

(The Nativity Story) http://www.thenativitystory.com/ USA 2006, 101 min, historické drama Režie: Catherine Hardwicke I Hrají: Keisha CastleHughes, Hiam Abbass, Shohreh Aghdashloo, Eriq Ebouaney, Ciarán Hinds, Alexander Siddig

Soutěžíme o 20 volných vstupenek na veletrh

GO a REGIONTOUR

(11.-14.1. 2007, BVV Brno) sportovní tričko New Balance, golfové míčky a rukavice a dámskou sportovní tašku Roxana.

Déj`a vu

My dva a křen

Pumový útok na trajekt v New Orleans stál životy stovky lidí. Agent Doug Carlin začne být během vyšetřování této události pronásledován silným pocitem déja vu – a ukáže se, že ne náhodou. Existuje totiž způsob, jak jej v rámci vyšetřování poslat zpět do minulosti a celé události tak zabránit… od 28. 12.

Novomanželé Carl a Molly Petersenovi se právě nastěhovali do svého prvního společného domu a žili by v něm šťastně až do smrti, kdyby ovšem Carl neměl kamaráda, který potřebuje pomoc. Přítel Dupree nemá kde bydlet – a proto využije pohostinství svých kamarádů. Zprvu přátelský, později otravný svědek pana ženicha je ovšem jaksi nevyhnatelný.

http://bvimovies.com/uk/deja_vu/ USA 2006, 128 min, akční thriller Režie: Tony Scott Hrají: Denzel Washington, Val Kilmer, James Caviezel, Adam Goldberg, Elden Henson, Erika Alexander, Bruce Greenwood, Matt Craven, Elle Fanning

(You, Me and Dupree) http://www.youmeanddupree.com/ USA 2006, 108 min, komedie Režie: Anthony Russo, Joe Russo Hrají: Matt Dillon, Kate Hudson, Owen Wilson, Amanda Detmer, Michael Douglas, David Koechner

4. 1.

od 28. 12.

SAW 3, USA 2006, r. Darren Lynn Bousman DOKONALÝ TRIK (The Prestige), USA / Velká Británie 2006, r. Christopher Nolan SVĚTLA V SOUMRAKU (Laitakaupungin valot), Finsko / Francie / Německo 2006, r. Aki Kaurismäki ŽIVOTY TĚCH DRUHÝCH (Der Leben der Anderen), Německo 2006, r. Florian Henckel-Donnersmarck

Kolikátý ročník veletrhu REGIONTOUR, respektive kolikátý ročník společné existence veletrhů GO a REGIONTOUR, proběhne v roce? 2007? a) 17. b) 16. c) 8. Odpověď na soutěžní otázku zasílejte formou SMS na tel č.: 9000915 ve tvaru: me(mezera)bvvp(mezera)a/b/c (např. me bvvp a) Soutěž probíhá od středy 20.12. 2006 do středy 10.1. 2007 nebo do vyčerpání zásob. Každá 10. správná SMS odpověď vyhrává 1 vstupenku, 50. správná SMS odpověď 1 vstupenku a sportovní tričko New Balance, 120. správná SMS odpověď vyhrává 1 vstupenku, golfové míčky a golfové rukavice, 200. správná SMS odpověď 1 vstupenku a dámskou cestovní tašku Roxana! Pořadí své SMS zjistíš okamžitě po odeslání zprávy! Cena SMS je 15,- Kč (vč. DPH), technicky zabezpečuje MobilBonus s.r.o., infolinka: 777717535 (po-pá 9.00-17.00), mail: help@mobilbonus.cz., Metropolis-info: 605287235

19


SAZBA_189_BRNO.qxd

19.12.2006

2:01

Page 20

Barevný a rozhýbaný rok 2006 a konci roku 2005 distributoři fňukali, že rok to byl hubený a nedobrý a že my, diváci, jsme jen málo podléhali trendům a byli málo masoví. Halt, kde nejsou blockbustery, tam to masu nebere... Letos bude zřejmě v distribučních kasičkách líp – návštěvnost a výtěžnost loňského roku byly překonány už v říjnu, takže nezbývá než pogratulovat. Má soukromá toptenka zahraničních filmů se ovšem s vrcholy žebříčků míjí – Šifru mistra Leonarda a Piráty z Karibiku, snímky, které u nás vydělaly více než padesát milionů, si mezi oblíbené kousky prostě zařadit nedokážu. A rok 2006 pro mě nakonec není o poznání lepší než rok předchozí. Ale měl jsem ho alespoň žánrově barvitý – své jsem dostal jak na poli dramat, tak na hřištích akce, napínání a srandy. A to se počítá. Vážnými vrcholy roku jsou pro mě dramata Let

N

číslo 93 a Tajemství slov. Oba snímky jsou filmy kolektivní paměti – Greengrassův Let číslo 93 tvrdě a intenzivně rekonstruuje všeobecně známé události 11. září, Tajemství slov se pak vrací k umlčené tematice jugoslávské války a jejích civilních obětí. Podstatné je, že oba snímky jsou výjimečné i bez ohledu na své téma. Mluví, ale zvládají to bez frází a her s falešnou bublinou u nosu. Vztahovkami roku si volím Allenův Match Point a jemný debut Mirandy July Já a ty a všichni ostatní. Allen mě překvapil razancí a drsností, s níž opustil svůj rozhihňaný svět sebedehonestační lehkosti (a to pro příběh krutý a tragický, ale současně velmi přesvědčivý a vyvážený). Miranda July mi pak nafackovala svou opravdovostí – a citlivostí, kterou dokázala probudit. Z ostře nabitého filmového zboží vybírám do výlohy australský western Proposition, který nese tolik zaprášeného patosu, že se může rovnat kdekteré sluncem vybělené žánrové klasice. A hned vedle přidávám výtečné Potomky lidí,

temnou vizi nepěkných civilizačních konců, jež ukázala tvůrcům snímku V jako Vendeta, co že to vlastně původně chtěli natočit. Z komedií bych si na pustý ostrov své pracovny – coby předprogram – vzal Děkujeme, že kouříte (už týden jsem bez tabáku, ten film ve stylu Vrtěti psem mě proto dost bere) a jako hlavní projekci bych si naordinoval Tristrama Shandyho. Jedním z překvapení roku je – vedle zmíněného Match Pointu – Spojenec. Naprosto čistá pitomost o vylupování banky. Leč v tak dokonalém vyvedení, že nelze než vzrušeně zahýkat a doufat, že Spike Lee bude pokračovat v nastoupeném kurzu. A desátý film? Dokument Nepříjemná pravda. Forma toho filmu mě bere právě tak málo jako Al Gore, ale to, co (a jak) ten film říká o globální změně klimatu, je jedním z nejklíčovějších poselství tohoto filmového roku. A kteréže filmy to dostaly vás? jakub macek

Eragon ¨ ic člověka nesplete tak jako proslulost předlohy. To, že se dobré knižní předlohy leckdy dočkají ne zrovna vyvedeného filmového zpracování, je starý známý fakt. To, že je kniha proslulá, ovšem ještě vůbec nemusí znamenat, že je dobrá – a když kniha sama není ničím extra, bylo by dvojnásob hloupé z její proslulosti odvozovat naděje ohledně kvality filmu... Čili jasně a polopatě: kniha Eragon, ač hit hitů, je triviální a neoriginální ptákovina, zajímavá leda tím, že ji napsal teenager. (Tím byl nakonec ale i Arthur Rimbaud...) A podobně se lze vyjádřit o jejím filmovém zpracování – tomu ovšem nepřidává ani to, že by je natočil teenager, a ke všemu mu ubírá řemeslná podprůměrnost. A tak není třeba snažit se vyproutkařit třeba jen pramének shovívavosti. Je to jednoduché: Mladík jménem Eragon,

N

20

polosirota z rolnické rodiny, najde v lese modrý kámen, který se ukáže být dračím vejcem – a když se z tohoto vejce vylíhne dračí slečna, stává se z hocha hrdina. Jeho svět, ovládaný temným králem Galbatorixem, totiž čeká na návrat spravedlivých a dobrých Dračích jezdců – a Eragon se dík svému nálezu stává obnovitelem jejich magické tradice. Za pomoci místního poustevníka Broma, který je, jak už to tak s lokálními poustevníky chodí, bývalým hrdinou, se vydává na hřbetu své dračice na cestu, lemovanou zástupy obdivovatelů i nepřátel. Na konci tripu, který je ovšem rozplánován na ploše trilogie, samozřejmě nestojí nic menšího než záchrana světa. Problém není ani tak v tom, že Eragon je banální fantasy, neautentická jako magická gumová sekera tolkienovského fana – to by se nakonec dalo přejít. Horší je, že filmový Eragon je špatně natočená banální fantasy. Obskurní dialogy a monology, v českých kinech navíc pěkně podtržené dabingem, posouvají herecké výkony a nakonec i celý film do takřka parodické polohy. Děj je rozbit a prokrácen do ne vždy zcela smysluplného řetězce atomizovaných událostí,

čímž tvůrci sice šetří čas, ale zároveň ztrácejí šanci pracovat s možnou devizou příběhu – s atmosférou fantasy světa. (Ten se redukuje na všudypřítomné plenéry s velehorstvy, jména s mnoha x, meče, škorně a magii – děsivé klišé...) A pubertálním narcismem nafedrovaná figura hlavního hrdiny disponuje takovým frackovským potenciálem, že setrvale riskuje pád do propasti divácké škodolibosti a nepřízně. Co s tím? Není to urážlivě špatné jako dnes již legendární filmová fantasy Dračí doupě, ale k první lize žánru to má tak daleko, jako má knižní předloha daleko k Pánu prstenů. Tedy víc, než je zdrávo. A to je trapas.

Eragon http://www.eragonmovie.com/ USA 2006, 106 min, fantasy Režie: Stefen Fangmeier Hrají: Edward Speleers, Sienna Guillory, Garrett Hedlund, Jeremy Irons, Djimon Hounsou, John Malkovich, Robert Carlyle, Máté Haumann,Alun Armstrong, aj. Recenze / jakub macek


praha_118_11.qxd

12/19/06

A TOU NOCÍ NEVIDÍM ANI JEDINOU HVùZDU

(Durch diese Nacht sehe ich keinen einzigen Stern, Nûmecko 2005, 109 min) r. Dagmar Knöpfel, h. Corinna Harfouch, Bolek Polívka, Petr Forman aj.

Intimní snímek natoãen˘ podle posledních drásav˘ch dopisÛ, které BoÏena Nûmcová adresovala z Litomy‰le sv˘m pfiátelÛm a dûtem. (Bio Oko, Mat)

ANDùL PÁNù

(âeská republika 2005, 90 min) r. Jifií Strach, h. Ivan Trojan, Jifií Dvofiák, Josef Somr aj.

Pohádka o andûlu Petronelovi, kter˘ se v nebi v‰em plete pod nohy a je za trest poslán v pfievtûlení za Ïebráka na pozemsk˘ svût, aby tu do ·tûdrého veãera napravil jediného hfií‰níka... (Bio Oko, Modfiansk˘ biograf)

ASTERIX A VIKINGOVÉ (Astérix et les Vikings, Francie / Dánsko 2006, 78 min) r. Stefan Fjeldmark, Jesper Moller

Asterix a Obelix vyráÏejí v animovaném filmu na dalek˘ sever, aby tu z rukou VikingÛ osvobodili synovce svého náãelníka. (Sigma, VC âern˘ most, VC Andûl City, Ládví, CC Galaxie, CC Novodvorská)

3:18

Stránka 21

CASINO ROYALE (USA / Velká Británie / âeská republika 2006) r. Martin Campbell, h. Daniel Craig, Jeffrey Wright, Eva Green, Judi Dench

James Bond je‰tû neobdrÏel své legendární povolení zabíjet. Jeho první mise jej vede k tajemnému mezinárodnímu gangsterovi s pfiezdívkou Cifra, s nímÏ Bond rozehraje hru v Casinu Royale... (Bio Oko, Modfiansk˘ biograf, Ofiechovka, Sigma, VC âern˘ most, VC Andûl City, PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov, PC Park Hostivafi, PC Slovansk˘ dÛm, CC Flora, CC Zliãín, CC Galaxie, CC Novodvorská)

` VU DÉJA

Viz filmové premiéry str. 19 (VC âern˘ most, VC Andûl City, Ládví, PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov, PC Park Hostivafi, PC Slovansk˘ dÛm, CC Flora, CC Zliãín, CC Galaxie, CC Novodvorská)

Snímek o mileneckém páru, kde dívka najednou zaãne pochybovat o lásce svého pfiítele a neváhá podstoupit plastickou operaci obliãeje a úplnû pozmûnit svÛj vzhled. (Aero)

r. David Cronenberg, h. Maria Bello, Ed Harris, William Hurt, Viggo Mortensen, Stephen McHattie, Peter MacNeill, Steve Arbuckle

(USA 2005, 100 min)

r. Michel Gondry, h. David Chappelle, Mos Def, Lauryn Hill

Komediální hudební dokument s Davidem Chappellem, kter˘ pfied objektivem kamery Michela Gondryho pofiádá nejvût‰í party svého Ïivota. (Bio Oko)

BORAT

(USA 2006, 82 min) r. Larry Charles, h. Sacha Baron Cohen, Ken Davitian, Pamela Anderson

(A History of Violence, USA 2005, 96 min) Tom Small z malého mûsteãka v Indianû se poté, co v sebeobranû zabije dva zloãince, stává místním hrdinou. Jeho proslulost oÏiví stíny minulosti a souãasnû zasáhne TomÛv rodinn˘ Ïivot. (Aero)

DùKUJEME, ÎE KOU¤ÍTE

(Thank You For Smoking, USA 2005, 92 min) r. Jason Reitman, h. Aaron Eckhart, Maria Bello, Cameron Bright, Adam Brody, Robert Duvall, Sam Elliott, Katie Holmes, David Koechner, William H. Macy

Komedie o elitním tiskovém mluvãím amerického tabákového prÛmyslu, kter˘ kaÏd˘ argument proti koufiení obrátí ve prospûch tabáku. (Aero)

Velkolepû humusná, uráÏlivá a nekorektní komedie. (Aero, Per‰t˘n, VC âern˘ most, VC Andûl City, Ládví, PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov, PC Park Hostivafi, PC Slovansk˘ dÛm, CC Flora, CC Zliãín, CC Galaxie, CC Novodvorská)

DISTRIKT!

CAPOTE

DOBROU NOC A HODNù ·TùSTÍ

(USA 2005, 113 min) r. Bennett Miller, h. Philip Seymour Hoffman, Catherine Keener, Clifton Collins Jr., Chris Cooper, Bruce Greenwood, Bob Balaban

Spisovatel Truman Capote, autor Snídanû u Tiffanyho a oblíbená postava americké smetánky, byl fantastick˘m vypravûãem – coÏ se pokusil dokázat, kdyÏ se pokusil proniknout do tajemství jedné malomûstské vraÏdy, aby na ní osvûdãil svÛj vypravûãsk˘ talent. (Bio Oko)

CASABLANCA

(Casablanca, USA 1942, 102 min) r. Michael Curtiz, h. Humphrey Bogart, Ingrid Bergman aj.

Ameriãan Rick Blaine rozjíÏdí v dobû Druhé svûtové války v Casablance noãní podnik. Jednou do Rickova podniku zavítá bojovník proti fa‰ismu Victor Laszlo spoleãnû se svou Ïenou Ilsou. Rick v Lazslovû Ïenû poznává svou b˘valou pfiítelkyni. (Aero)

(Nyócker!, Maìarsko 2004, 90 min) r. Áron Gauder

Animovan˘ maìarsk˘ snímek z Divokého V˘chodu. (Bio Oko)

(Good Night, and Good Luck, USA 2005, 93 min)

r. George Clooney, h. David Strathairn, Robert John Burke aj.

âernobíl˘ film George Clooneyho je rekonstrukcí sporu komentátora zpravodajství CBS Edwarda Murrowa se senátorem McCarthym, proslul˘m totalitou zavánûjícími hony na komunisty a nepfiátele státu. (PC Slovansk˘ dÛm)

DOBR¯ ROâNÍK

(A Good Year, USA 2006, 118 min)

(âeská republika 2006, 96 min)

r. Vlasta Pospí‰ilová, Bfietislav Pojar, Aurel Klimt, h. Jan Werich

âtyfii dal‰í Werichem napsané a naãtené pfiíbûhy. (Bio Oko)

GRBAVICA

(Rakousko / Bosna a Hercegovina / Nûmecko / Kréta 2006, 90 min) r. Jasmila Îbaniç, h. Luna Mijovic, Bogdan Diklic

HAPPY FEET

(Austrálie / USA 2006, 87 min) r. George Miller

Animovaná komedie ze zemû vûãného ledu – hlavními hrdiny jsou tuãÀáci, mezi nimiÏ je nejvíce cenûna schopnost dobfie zazpívat a brilantnû zatanãit. A mládû Mumble je nejhor‰í zpûvák celé Antarktidy. (Lucerna, VC âern˘ most, VC Andûl City, Ládví, PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov, PC Park Hostivafi, PC Slovansk˘ dÛm, CC Flora, CC Zliãín, CC Galaxie, CC Novodvorská)

HEZKÉ CHVILKY BEZ ZÁRUKY

(âeská republika 2006, 90 min)

r. Vûra Chytilová, h. Jana Janûková, Jana Krausová, Bolek Polívka aj.

KoláÏ etud sleduje psycholoÏku Hanu, která se snaÏí fie‰it nejrÛznûj‰í Ïivotní situace sv˘ch klientÛ. (Mat)

ILUZIONISTA

(The Illusionist, USA 2006, 110 min)

r. Neil Burger, h. Edward Norton, James Babson, Jessica Biel, Paul Giamatti

Mûsto VídeÀ, pfielom 19. a 20. století. Mág Eisenheim se zamiluje do pricezny Sophie, jeÏ je ov‰em zaslíbena korunnímu princi. Mág se v‰ak pokusí princeznu získat a neváhá k tomu pouÏít magické nadání. (Atlas, Bio Oko)

JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA... A JARO

(Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom, JiÏní Korea/Nûmecko 2003, 103 min) r. Kim Ki-duk, r. Kim Ki-duk, Yeong-su Oh, Young-min Kim

Kim Ki-duk tímto meditativním snímkem sv˘m zpÛsobem pfiekvapil – syrové násilí vystfiídaly jemné, symbolikou naplnûné obrazy stfiídajících se roãních období. (Aero)

KRAJINA P¤ÍLIVU (Tideland, Kanada / Velká Británie 2005, 122 min)

r. Ridley Scott, h. Russell Crowe, Marion Cotillard, Albert Finney aj.

r. Terry Gilliam, h. Jeff Bridges, Brendan Fletcher, Janet McTeer, Jennifer Tilly

VytíÏen˘ burzovní makléfi neãekanû zdûdí po svém str˘ci vinafiské pozemky ve Franci, kde strávil celé dûtství. (VC Andûl City, VC Andûl City, Ládví, PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov, PC Park Hostivafi, PC Slovansk˘ dÛm, CC Flora, CC Zliãín, CC Galaxie, CC Novodvorská)

Obskurnû poetick˘ snímek o malém dûvãátku z feÈácké rodiny, jeÏ Ïije napÛl ve svûtû Alenky z ¤í‰e divÛ a napÛl ve svûtû Psycha – jejími nejlep‰ími pfiáteli jsou hlavy panenek, mentálnû postiÏen˘ kapitán ponorky a vypreparovan˘ tatínek. (Aero, Mat)

Metropolis | t˘den v Praze 118–119. ãíslo, 21. 12. 2006 • Cena: zdarma • Uzávûrka 120. ãísla 2. 1. 2007 Registrováno u Ministerstva kultury pod ãíslem MK âR E 13918 Redakce: Bofiivojova 38, Praha 3 – ÎiÏkov Vydává: David Tieku

FIMFÁRUM 2

r. Kim Ki-duk, h. Jung-woo Ha, Hyeon-a Seong, Ji-yeon Pak

r. John Lasseter

BLOCK PARTY

(âeská republika 2006, 110 min)

Fantasy snímek, natoãen˘ podle stejnojmenného kniÏního bestselleru. (Blaník, VC âern˘ most, VC Andûl City, Ládví, PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov, PC Park Hostivafi, PC Slovansk˘ dÛm, CC Flora, CC Zliãín, CC Galaxie, CC Novodvorská)

Pfiíbûh ze souãasného Sarajeva vypráví o svobodné matce, která musí najít zpÛsob, jak své dcefii Sáfie sdûlit, Ïe není potomkem váleãného hrdiny, ale je ploâAS dem váleãného znásilnûní... (Shigan, JiÏní Korea / Japonsko 2006, 98 min) (Aero)

DùJINY NÁSILÍ

Animovaná komedie studia Pixar. Tentokrát jde nikoli o pohádkov˘ svût, ale o svût, v nûmÏ auta Ïijí svÛj vlastní Ïivot úplnû bez lidí. (Atlas, Modfiansk˘ biograf, VC âern˘ most, CC Zliãín)

KRÁSKA V NESNÁZÍCH

r. Stefen Fangmeier, h. Edward Speleers, Sienna Guillory aj.

(USA 2006, 106 min)

AUTA

(Cars, USA 2006, 116 min)

ERAGON

r. Jan Hfiebejk, h. Anna Geislerová, Jana Brejchová, Jifií Schmitzer aj.

Hlavní hrdinka komediálního melodramatu se poté, co její muÏ konãí ve vûzení, ocitá pod tlakem lehce rozha‰en˘ch rodinn˘ch vztahÛ. (Bio Oko, Modfiansk˘ biograf, CC Zliãín, CC Galaxie, CC Novodvorská)

KUPEC BENÁTSK¯

(The Merchant of Venice, USA / Itálie / Velká Británie / Lucembursko 2004, 138 min) r. Michael Radford, h. Jeremy Irons, Al Pacino, Joseph Fiennes aj.

Filmovém pfievyprávûní Shakespearovy hry. (Aero, Bio Oko, Svûtozor, VC Andûl City, PC Nov˘ Smíchov, PC Slovansk˘ dÛm, CC FLora)

KUP¤EDU LEVÁ, KUP¤EDU PRAVÁ (âeská republika 2006, 72 min) r. Linda Jablonská

Dokument o mlad˘ch lidech, aktivnû se hlásících k levicovému a pravicovému politickému sm˘‰lení. (Aero)

LOVECKÁ SEZÓNA (Open Season, USA 2006, 99 min) r. Jill Culton, Anthony Stacchi, Roger Allers

Boog, zcivilizovan˘ grizzly, Ïije v garáÏi u správce parku. A nemá se ‰patnû. Jelenec Elliot jej ov‰em pfiesvûdãí, Ïe je tfieba si zkusit i Ïivot venku. Tam ov‰em zrovna zaãíná lovecká sezóna... (Bio Oko, Bio Oko, VC âern˘ most, VC Andûl City, Ládví, PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov, PC Park Hostivafi, CC Flora, CC Zliãín, CC Galaxie, CC Novodvorská)

LUK

(Hwal, JiÏní Korea / Japonsko 2005, 90 min) r. Kim Ki-duk, h. Min-jeong Seo, Si-jeok Seo, Gook-hwan Jeon

Poetick˘ pfiíbûh pozdní lásky ‰edesátiletého muÏe a pÛvabné ‰estnáctileté dívky, kterou jako dítû nalezl, vychoval a hluboce si ji zamiloval. (Aero)

MATCH POINT – HRA OSUDU (Match Point, USA / Velká Británie 2005, 124 min) r. Woody Allen, h. Scarlett Johansson, Jonathan Rhys-Meyers, Emily Mortimer aj.

Drama o mladém tenisovém instruktorovi, kter˘ se pfiiÏení do bohaté famílie a zaplete se do zniãujícího vztahu s pfiítelkyní svého ‰vagra. (Aero)

METROPOLIS

(Nûmecko 1927, 153 min) r. Fritz Lang, h. Alfred Abel, Brigitte Helm, Theodor Loos, Curt Siodmak, Fritz Alberti, Grete Berger

LangÛv prÛkopnick˘ nûm˘ snímek, oznaãovan˘ za první vûdeckofantastické filmové dílo. (Aero)

MILUJI Tù K SEÎRÁNÍ

(Just Friends, USA / Kanada 2005, 96 min) r. Roger Kumble, h. Ryan Reynolds, Amy Smart, Chris Klein aj.

Chris je pohledn˘ a úspû‰n˘ chlap... Ne vÏdy to tak ale bylo. Na stfiední byl tlusÈochem, kterému Ïivotní láska fiekla, Ïe ho má ráda jako kamaráda. Teì je ale ‰ance holku osudovku znovu potkat… (Atlas, VC âern˘ most, VC Andûl City, PC Nov˘ Smíchov, PC Park Hostivafi, PC Slovansk˘ dÛm, CC Zliãín)

Vydavatel nenese odpovûdnost za ztráty vzniklé chybn˘m uvefiejnûním dat. Reprodukce ãástí ãi celku, vãetnû textu, je zakázána. PouÏité textové a obrazové materiály pocházejí z archivu redakce. tel.: 542 422 300, fax: 542 422 309, mobil: 605 208 471 programy: programy@netpolis.cz inzeráty: obchod@netpolis.cz text & foto: redakce@netpolis.cz


praha_118_11.qxd

12/19/06

MY DVA A K¤EN

Viz filmové premiéry str. 19 (VC âern˘ most, VC Andûl City, PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov, PC Park Hostivafi, PC Slovansk˘ dÛm, CC Flora, CC Zliãín, CC Galaxie)

NABÍT A ZABÍT

3:18

Stránka 22

SHORTBUS

(USA 2006, 101 min)

V ZAJETÍ RYCHLOSTI

(The Polar Express, USA 2004, 110 min) r. Robert Zemeckis, h. Tom Hanks, Debbie Lee Carrington, Michael Jeter, Eddie Deezen

r. John Cameron Mitchell, h. Lindsay Beamish, Raphael Barker, Miriam Shor, Jonathan Caouette

Animovan˘ snímku o chlapci, kter˘ se rozhodne vûfiit ve Vánoce se v‰ím v‰udy a nastoupí do kouzelného vlaku, mífiícího k severnímu pólu. (Bio Oko)

Nejprovokativnûj‰í a nejkontroverznûj‰í film leto‰ního festivalu v Cannes – snímek o sexualitû a hledání sebe sama v jejích spletitostech. (Aero, Atlas)

r. Roger Donaldson, h. Anthony Hopkins, Bruce Greenwood

PRACHY DùLAJ âLOVùKA

SÓLOKAPR

r. Jan Kulhav˘, h. TomበHanák, Michal Suchánek, Ondfiej Vetch˘

Scarlett Johansson coby novináfika, jeÏ se setkává s duchem zavraÏdûného novináfie. (Aero, Evald, Lucerna, Mat, Svûtozor, VC Andûl City, PC Nov˘ Smíchov, PC Slovansk˘ dÛm)

POLÁRNÍ EXPRES

(Lucky Number Slevin, USA 2006, 109 min)

r. Paul McGuigan, h. Josh Hartnett, Bruce Willis, Ben Kingsley aj.

Slevin si v New Yorku pÛjãil byt od Nicka Limese. A v tom je problém – po Nickovi jdou dva soupefiící gangsterské klany, vedené Bossem a Rabbim. (Bio Oko)

(âeská republika 2006, 90 min)

NAUKA O SNECH

Krimikomedie o tfiech kamarádech, ktefií získali nelegálnû peníze. (PC LetÀany)

r. Michel Gondry, h. Gael García Bernal, Charlotte Gainsbourg, Miou-Miou

POTOMCI LIDÍ

(The Science of Sleep, Franice 2006, 105 min)

Romantick˘ komediální pfiíbûh, odehrávající se ve snech a Ïivotû chaotického snílka Stephana. (Aero, Bio Oko, Evald, Mat, Svûtozor, Ládví)

NEP¤ÍJEMNÁ PRAVDA

(Children of Men, Velká Británie / USA 2006, 114 min) r. Alfonso Cuarón, h. Clive Owen, Julianne Moore, Michael Caine, Danny Huston

Rok 2027. UÏ devatenáct let se nenarodilo jediné dítû. Británie podléhá beznadûji a anarchii. A Theo je svûdkem... (Atlas, Bio Oko, Ládví, PC Nov˘ Smíchov, CC Galaxie, CC Novodvorská)

(An Inconvenient Truth, USA 2006, 100 min) r. Davis Guggenheim, h. Al Gore

Al Gore se posledních nûkolik let systematicky vûnuje tématu zmûny globálního klimatu a ekologii a se svou burcující a pro mnohé i ‰okující pfiedná‰kou objíÏdí USA. (PC Nov˘ Smíchov)

ODSOUZENI ZEM¤ÍT

Viz filmové premiéry str. 19 (VC âern˘ most, VC Andûl City, Ládví, PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov, PC Park Hostivafi, PC Slovansk˘ dÛm, CC Flora, CC Zliãín, CC Galaxie, CC Novodvorská)

PRAVIDLA LÎI

Skupina mlad˘ch lidí vyráÏí na jachtû na mofie a dopustí se osudové chyby – v‰ichni skoãí do mofie, aby si zaplavali, ale zapomenou na Ïebfiík. (VC Andûl City, PC Nov˘ Smíchov)

r. Robert Sedláãek, h. Jifií Langmajer, Krist˘na Chrástová, Jan Budafi, Eva Vrbková

OSTROV

(Seom, JiÏní Korea 2000, 86 min)

r. Kim Ki-duk, h. Suh Jung, Kim Yoosuk, Park Sung-hee, Cho Jae Hyun

Korejsk˘ film je pfiíbûhem ‰ílené lásky mezi muÏem na útûku a Ïenou, která se Ïiví jako pfievoznice na jezeru a zároveÀ je prostitutkou. (Aero)

OST¤E SLEDOVANÉ VLAKY (âeskoslovensko 1966, 87 min)

r. Jifií Menzel, h. Václav Neckáfi, Josef Somr, Jifií Menzel, Jitka Bendová

Válka konãí a Milo‰ Hrma, mladíãek v uniformû Ïelezniãáfie, se trápí, protoÏe v dÛleÏité milostné chvíli selhal „jako muÏ“. (Atlas)

PARFÉM: P¤ÍBùH VRAHA (Perfume: The Story of a Murderer, Francie / ·panûlsko / Nûmecko 2006, 147 min)

(âeská republika 2006, 120 min)

Drama z prostfiedí terapeutické komunity, v níÏ Ïijí odvykající drogovû závislí. (Per‰t˘n, VC Andûl City, PC Nov˘ Smíchov, CC FLora)

PROPOSITION

PÉâKO PRO ZAâÁTEâNÍKY

SPALOVAâ MRTVOL (âeskoslovensko 1969, 95 min)

r. Juraj Herz, h. Rudolf Hru‰ínsk˘, Vlasta Chramostová, Jana Stehnová, Milo‰ Vogniã

Nezapomenuteln˘ pan Kopfrkingl, morbidní atmosféra a neskuteãn˘, panoptikální svût postav knihy Ladislava Fukse. (Aero)

SPLÁCHNUTEJ

(Flushed Away, Velká Británie / USA 2006, 86 min) r. Sam Fell, David Bowers

Roddy, snobsk˘ my‰ák, se ne‰Èastnou náhodou ocitne v odpadním potrubí, odkud vede cesta do drsného svûta, v nûmÏ nepfieÏije kaÏd˘, a obzvlá‰È ne taková zmûkãilá bábovka... (Bio Oko, VC âern˘ most, VC Andûl City, Ládví, PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov, PC Slovansk˘ dÛm, CC Flora, CC Zliãín, CC Galaxie, CC Novodvorská)

STRINGS

(Dánsko / ·védsko / Norsko / Velká Británie 2004, 88 min) Loutková fantasy. (Bio Oko)

Western napsan˘ Nickem Cavem. (Atlas, Bio Oko)

·ËASTNÉ A VESELÉ

r. John Hillcoat, h. Guy Pearce, Emily Watson aj.

P¤ÍBùH ZROZENÍ Viz filmové premiéry str. 19 (PC Slovansk˘ dÛm)

RO(C)K PODVRAËÁKÒ (âeská republika 2006, 104 min)

r. Christian Carion, h. Diane Kruger, Benno Fürmann aj.

Váleãn˘ snímek, inspirovan˘ skuteãn˘mi událostmi. (VC Andûl City)

TAJEMSTVÍ SLOV

r. Karel Janák, h. Jifií Mádl, Vojtûch Kotek aj.

âlenové skupiny PodvraÈáci dostanou ‰anci stát na velkém pódiu – potfiebují ale novou aparaturu, a tak unesou psa jistého bohatého podivína… (Blaník, VC âern˘ most, VC Andûl City, Ládví, PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov, CC Zliãín, CC Galaxie, CC Novodvorská)

SAMARITÁNKA

(Samarie, JiÏní Korea 2004, 95 min) r. Ki-duk Kim, h. Ji-min Kwak, Min-jeong Seo

Dvû soulské stfiedo‰kolaãky získávají peníze na cestu do Evropy tak, Ïe jedna se prostituuje a druhá jí pomáhá hledat zákazníky. Jednoho dne se v‰ak první z nich smrtelnû zraní… (Aero, Bio Oko)

(La Vida secreta de las palabras, ·panûlsko 2005, 120 min) r. Isabel Coixet, h. Tim Robbins, Sarah Polley, Javier Cámara aj.

Snímek o dívce, která pfiichází na mofiskou ropnou plo‰inu, aby se tu coby zdravotnice starala o muÏe, kter˘ pfii‰el pfii nehodû o zrak. (Aero)

TRANSYLVANIA (Francie 2006, 103 min)

r. Tony Gatlif, h. Asia Argento, Amira Casar, Birol Ünel

Mladá Francouzka se vydává na cestu do Transylvánie, aby se tu pokusila najít svou ztracenou lásku, rumunského muzikanta Milana... (Atlas)

ÚâASTNÍCI ZÁJEZDU

r. David M. Evans, h. Erik von Detten, Amy Smart

r. Terry Zwigoff, h. Billy Bob Thornton, John Ritter, Lauren Graham, Bernie Mac

Partiãka nadrÏen˘ch teenagerÛ fie‰í nejzásadnûj‰í problém poãínajícího sexuálního Ïivota – a rozhodne se natoãit vlastní pornáã. (Ládví)

V jednom kuse pfiiopil˘ a ponûkud cynick˘ Santa Klaus plánuje spolu se sv˘m pfiítelem, pfievleãen˘m za elfa, nádhernou pfiedvánoãní vloupaãku. (Aero)

(âeská republika 2006, 113 min)

22

(·panûlsko 2006, 120 min) r. Pedro Almodóvar, h. Penélope Cruz, Lola DueÀas aj.

Sestry Raimunda a Sole pocházejí z kraje La Mancha, kam se vracejí opeãovávat hrob sv˘ch rodiãÛ. (Aero, Atlas, Bio Oko, Lucerna, Mat)

V·E O MÉ MATCE

(Todo sobre mi madre, ·panûlsko 1999, 102 min) r. Pedro Almodóvar, h. Cecilia Roth, Marisa Paredes aj.

Svobodná matka pfiijde v autonehodû o syna a vydává se s touto smutnou zprávou za jeho otcem, promiskuitním homosexuálem Lolou. (Svûtozor, Aero)

(Bad Santa, USA 2003, 93 min)

(Over the Hedge, USA 2006, 83 min) r. Tim Johnson, Karey Kirkpatrick

Jaro. Parta zvifiátek se probírá ze zimního spánku. A objevuje ve svém svûtû cosi nového. Îiv˘ plot. Co s ním? Prozkoumat! A zjistit, co je za ním! (CC Galaxie)

ZAJATCI MLHY

(Polumgla, Rusko / Nûmecko 2005, 100 min) r. Artem Antonov, h. Jurij Tarasov, Lidija Bajra‰evskaja

Zima 1944. Poruãík Anochin se zotavuje po tûÏkém zranûní. TouÏí po návratu na frontu, je v‰ak se skupinou nûmeck˘ch zajatcÛ odvelen do odlehlé vsi Polumgla, kde má zajistit v˘stavbu translaãní vûÏe a zároveÀ i stravu a pfiístfie‰í pro svûfiené zajatce... (Bio Oko, Mat, Modfiansk˘ biograf)

ZLOMENÉ KVùTINY (Broken Flowers, USA 2005, 105 min)

(Joyeux Noel, Francie / Nûmecko / Belgie / Velká Británie 2005, 115 min)

SANTA JE ÚCHYL

(After School Special, USA / Nûmecko 2003, 112 min)

VOLVER

r. Anders Ronnow-Klarlund

(The Proposition, Austrálie / Velká Británie 2005, 104 min)

r. Tom Tykwer, h. Dustin Hoffman, Alan Rickman, Sara Forestier

Grenouille vyrÛstá v nejgeniálnûj‰ího parfumeristu v‰ech dob. Jeho touha po vytvofiení parfému z Ïensk˘ch vÛní jej v‰ak pfiivádí na smrtící cestu. (VC âern˘ most, VC Andûl City, PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov, PC Park Hostivafi, PC Slovansk˘ dÛm, CC Flora, CC Zliãín, CC Galaxie, CC Novodvorská)

r. Woody Allen, h. Scarlett Johansson, Hugh Jackman aj.

Dûdkovatící australsk˘ konstruktér Burt Munro se na stará kolena rozhodne vyrazit do Ameriky a splnit si svÛj dávn˘ sen. (PC LetÀany, PC Nov˘ Smíchov)

ZA PLOTEM PRÁZDNINY

(Adrift, Velká Británie 2006, 95 min)

r. Hans Horn, h. Richard Speight Jr., Ali Hillis, Cameron Richardson

(Scoop, Velká Británie / USA 2006, 96 min)

(The World’s Fastest Indian, Nov˘ Zéland / USA 2005, 127 min)

r. Jifií Vejdûlek, h. Anna Polívková, Eva Holubová, aj.

Letní komedie sleduje cestu barvité skupiny turistÛ, ktefií se autobusem vydávají na zájezd k Jadranu. (Atlas)

r. Jim Jarmusch, h. Bill Murray, Jeffrey Wright, Sharon Stone

Dona právû opustila jeho poslední láska Sherry a dostane anonym, dle nûhoÏ s nûkterou z ãetn˘ch b˘val˘ch lásek má dospûlého syna... (Aero)

ZTRACENÉ MùSTO

(The Lost City, USA 2005, 143 min) r. Andy Garcia, h. Andy Garcia, Dustin Hoffman, Tomas Milian aj.

Majitel havanského hudebního noãního klubu sleduje revoluãní události, které na Kubû probíhají v roce 1958, a je nucen srovnat se s faktem, Ïe revoluce znamená konec elegantního svûta vy‰‰í spoleãnosti. (Bio Oko)

ÎIVOT BRIANA

(Monty Python’s Life of Brian, Velká Británie 1979, 94 min) r. Terry Jones, h. Terry Jones, Graham Chapman, Michael Palin

Montypythonovská biblická fra‰ka o jednom zásadním „pfiehmatu“. (Aero)


Multikina Palace Cinemas | Slovanský dům | Nový Smíchov | Park Hostivař | Letňany ČTVRTEK 21. 12. > STŘEDA 3. 1.

PREMIÉRA

PREMIÉRA 28. 12.

Prázdniny USA 2006, komedie, 135 min. Co by měla dělat čerstvě opuštěná holka v depresích před Vánocemi? Najít jinou opuštěnou holku v depresích a vyměnit si s ní na vánoční prázdniny bydlení. V hlavních rolích C. Diaz, K. Winslet, J. Law a J. Black.

My dva a Křen USA 2006, komedie, 109 min. Byli by ideální pár. Kdyby nebyli tři. Carl (M. Dillon) a Molly (K. Hudson) by si v novém domě mohli užívat své čerstvé manželství, kdyby u jejich dveří nezazvonil Carlův nejlepší kamarád Dupree (O. Wilson).

NENECHEJ SI UJÍT

Eragon USA 2006, fantasy, 104 min. Farmářský chlapec Eragon najde v Dračích horách podivný modrý kámen. Když se z kamene vyklube dračí vejce a z něj později dračí mládě – Safira, uvědomí si, že stojí tváří v tvář velkému dobrodružství.

PŘIPRAVUJEME

Dokonalý trik USA 2006, thriller, 130 min. Robert (H. Jackman) a Alfred (Ch. Bale), dva kouzelníci, kteří se vzájemně podporují a obdivují. Jejich přátelská rivalita však skončí, když Alfred přijde s trikem, který zanechá všechny diváky v úžasu.


Program od 21. 12. do 27. 12. 2006

Na Příkopě 22, Praha 1

SLEVY NA VSTUPNÉ JEN S PALACE MOVIE CARD

Verze Příst. 12 13 14 15 DÉJA` VU tit 12 14.15 PRÁZDNINY / The Holiday tit 12 13.40 BORAT tit 15 13.10 15.10 ERAGON dab P 12.00 14.20 ERAGON tit P 13.00 15.20 SPLÁCHNUTEJ / Flushed Away tit P 12.10 14.10 CASINO ROYALE tit 12 HAPPY FEET dab P 12.50 15.05 DOBRÝ ROČNÍK / The Good Year tit P 14.50 ĎÁBEL NOSÍ PRADU / The Devil Wears Prada tit 12 12.30 KUPEC BENÁTSKÝ / The Merchant of Venice tit 12 12.40 DOBROU NOC A HODNĚ ŠTĚSTÍ / Good Night and Good Luck tit 12 15.25 PARFÉM: PŘÍBĚH VRAHA / Perfume: The Story of a Murderer tit 12 SÓLOKAPR / Scoop tit 12 MILUJI TĚ K SEŽRÁNÍ / Just Friends tit 12 13.30 15.40 GRAND HOTEL (DVD) Flashback | vstupné 99 Kč tit 12 premiéra

PEPSI SÁL

nehrajeme 26. 12.

pouze 26. 12.

čtvrtek–středa 16 17 18 16.50 17.50 16.30 17.10 16.40 17.40 16.00 17.20

19 20 21 22 19.30 20.30 22.15 19.20 22.10 19.10 21.10 19.00 21.20 20.00 22.20 20.20 19.40

22.05

17.15 17.25 20.10 17.45

19.50

22.00

18.00 SÁL č. 1

Veselská 663, Praha 9

DÉJA` VU PRÁZDNINY / The Holiday ERAGON V ZAJETÍ RYCHLOSTI / The World‘s Fastes Indian SPLÁCHNUTEJ PARFÉM: PŘÍBĚH VRAHA / Perfume: The Story of a Murderer BORAT RO(C)K PODVRAŤÁKŮ CASINO ROYALE LOVECKÁ SEZÓNA HAPPY FEET PRACHY DĚLAJ ČLOVĚKA DOBRÝ ROČNÍK / The Good Year premiéra

PEPSI SÁL

pouze pá+so

so + út + st čtvrtek–středa Verze Příst. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 14.00 17.20 tit 12 10.45 13.30 16.15 tit 12 10.35 15.00 16.00 17.15 18.15 dab P 10.30 11.30 12.45 13.45 tit P 12.50 14.55 17.00 dab P 10.50 tit 12 tit 15 17.55 13.20 15.35 cz 12 11.10 14.50 17.45 tit 12 dab P 11.00 12.55 13.00 15.20 dab P 10.40 cz P 17.40 tit P

nehrajeme v po

19

20 20.10

21

22

19.00 19.30 20.30 21.50 21.45 19.15 19.45

22.15 21.30 20.40

22.30 20.00

V pondělí hrajeme od 15 h. V úterý a ve středu hrajeme od 10.30 h.

Pokladny otevřeny 1/2 hodiny před začátkem prvního představení


Plzeňská 8, Praha 5

čtvrtek–středa Verze Příst. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 11.35 14.15 15.20 17.00 18.00 19.40 20.40 DÉJA` VU tit 12 11.50 14.40 17.25 20.10 PRÁZDNINY / The Holiday tit 12 ERAGON dab P 10.30 11.30 12.45 13.45 15.00 16.00 17.15 18.15 19.30 20.30 21.45 LOVECKÁ SEZÓNA dab P 10.05 12.40 PRAVIDLA LŽI cz 15 CASINO ROYALE tit 12 10.00 13.00 16.05 19.00 11.10 13.10 15.10 17.10 19.10 SPLÁCHNUTEJ dab P SÓLOKAPR / Scoop tit 12 21.10 BORAT tit 15 10.15 12.20 14.20 16.20 18.20 20.20 PARFÉM: PŘÍBĚH VRAHA / Perfume: The Story of a Murderer tit 12 16.40 19.45 ODSOUZENI ZEMŘÍT / Adrift tit 15 13.40 KUPEC BENÁTSKÝ / The Merchant of Venice tit 12 10.40 HAPPY FEET dab P 10.20 12.35 14.55 17.30 POTOMCI LIDÍ / Children of Men tit 15 19.50 DOBRÝ ROČNÍK / The Good Year tit P 10.10 15.15 20.00 MILUJI TĚ K SEŽRÁNÍ / Just Friends tit 12 13.15 17.50 ĎÁBEL NOSÍ PRADU / The Devil Wears Prada tit 12 19.20 RO(C)K PODVRAŤÁKŮ cz 12 12.30 14.50 17.05 DOBROU NOC A HODNĚ ŠTĚSTÍ / Good Night and Good Luck tit 12 NEPŘÍJEMNÁ PRAVDA Palace Studio | vstupné 99 Kč tit P 21.40

22 22.25 22.55

22.45 22.00

22.20 22.40

22.10

22.30

3 HODINY PARKOVÁNÍ ZDARMA V OC + 2 HODINY ZDARMA NAVÍC PRO ZÁKAZNÍKY PC NOVÝ SMÍCHOV premiéra

PEPSI SÁL

pouze pá+so

nehrajeme ve čt a pá

nehrajeme v pá

INDESIT SÁL č. 1

Švehlova 32, Praha 10

sobota + úterý + středa čtvrtek–středa Verze Příst. 12 13 14 15 16 17 18 19 DÉJA` VU tit 12 12.30 15.10 17.50 PRÁZDNINY / The Holiday tit 12 13.20 16.10 19.00 ERAGON dab P 12.50 14.05 15.05 16.20 17.25 18.40 19.40 CASINO ROYALE tit 12 17.00 LOVECKÁ SEZÓNA dab P 13.00 15.00 BORAT tit 15 18.00 SPLÁCHNUTEJ dab P 12.00 14.00 16.00 PARFÉM: PŘÍBĚH VRAHA / Perfume: The Story of a Murderer tit 12 17.20 HAPPY FEET dab P 12.20 14.50 14.55 17.05 MILUJI TĚ K SEŽRÁNÍ / Just Friends tit 12 12.40 DOBRÝ ROČNÍK / The Good Year tit P 19.10 JAK ŠLI NADĚLOVAT Pohádkový palác | vstupné 49 Kč cz P 14.00 premiéra

PEPSI SÁL

pouze 22., 23., 25. 12.

pouze 23. 12.

nehrajeme 23. 12.

20 20.30

21

22

21.50 21.00 22.05 20.00 20.10

22.10

20.20

21.40

Pohádkový palác – pásmo krátkých pohádek

Informace a rezervace vstupenek na tel. 257 181 212, www.palacecinemas.cz


Program od 28. 12. 2006 do 3. 1. 2007

Na Příkopě 22, Praha 1

MY DVA A KŘEN / You, Me and Dupree DOKONALÝ TRIK / The Prestige Exkluzivně o týden dříve! | Black Box BORAT ERAGON DÉJA` VU SPLÁCHNUTEJ / Flushed Away PRÁZDNINY / The Holiday CASINO ROYALE HAPPY FEET DOBRÝ ROČNÍK / The Good Year ĎÁBEL NOSÍ PRADU / The Devil Wears Prada KUPEC BENÁTSKÝ / The Merchant of Venice PARFÉM: PŘÍBĚH VRAHA / Perfume: The Story of a Murderer SÓLOKAPR / Scoop MILUJI TĚ K SEŽRÁNÍ / Just Friends MECHANICKÝ POMERANČ / The Clockwork Orange (DVD) Flashback | vstupné 99 Kč B-H JE MI STRACHEM / Trembling Before G-D (DVD) Docu Night | vstupné 99 Kč Palace Studio | vstupné 99 Kč PŘÍBĚH ZROZENÍ / The Nativity Story premiéra

nehrajeme 28. 12.

PEPSI SÁL

pouze 2. 1.

pouze 28. 12.

SLEVY NA VSTUPNÉ JEN S PALACE MOVIE CARD

Verze Příst. 12 13 14 15 tit 12 12.30 14.50 tit 12 tit 15 12.00 14.00 tit P 12.05 14.20 tit 12 14.15 tit P 12.10 14.10 tit 12 13.30 tit 12 dab P 12.50 15.05 tit P 14.35 tit 12 12.15 tit 12 14.40 tit 12 tit 12 tit 12 13.20 15.30 tit 15 tit 15 tit 12

nehrajeme 29. 12. a 2. 1.

pouze 29. 12.

16

čtvrtek–středa 17 18 17.15

19 19.40 19.10

20

21

22 22.10

16.00 18.00 20.00 22.00 16.40 19.00 21.20 16.50 17.50 19.30 20.30 22.15 16.05 19.10 21.55 16.20 17.20 20.20 19.20

21.45

17.00 17.25 20.10 19.50

22.05

17.45 18.30 17.40 SÁL č. 1

Veselská 663, Praha 9

MY DVA A KŘEN / You, Me and Dupree ERAGON PRÁZDNINY / The Holiday V ZAJETÍ RYCHLOSTI / The World‘s Fastes Indian SPLÁCHNUTEJ PARFÉM: PŘÍBĚH VRAHA / Perfume: The Story of a Murderer DÉJA` VU BORAT RO(C)K PODVRAŤÁKŮ CASINO ROYALE LOVECKÁ SEZÓNA HAPPY FEET PRACHY DĚLAJ ČLOVĚKA DOBRÝ ROČNÍK / The Good Year premiéra

PEPSI SÁL

pouze pá+so

čt–so + út čtvrtek–středa Verze Příst. 10 11 12 13 14 15 16 17 18 dab P 11.30 13.45 16.00 18.15 dab P 10.30 12.45 15.00 17.15 tit 12 10.35 13.30 16.15 tit P dab P 10.50 12.50 14.55 17.00 tit 12 tit 12 10.45 14.00 17.20 tit 15 17.55 cz 12 11.10 13.20 15.35 tit 12 14.50 17.45 dab P 11.00 12.55 dab P 10.40 13.00 15.20 cz P 17.40 tit P

19

20 20.30

19.30 19.00

21

22

21.50 21.45

19.15

22.15 20.10

19.45

21.30 20.40

22.30 20.00

Ve čtvrtek, úterý a sobotu hrajeme již od 10.30 h.

Pokladny otevřeny 1/2 hodiny před začátkem prvního představení


Plzeňská 8, Praha 5

MY DVA A KŘEN / You, Me and Dupree DÉJA` VU ERAGON LOVECKÁ SEZÓNA PRÁZDNINY / The Holiday CASINO ROYALE SPLÁCHNUTEJ V ZAJETÍ RYCHLOSTI / The World‘s Fastest Indian BORAT MILUJI TĚ K SEŽRÁNÍ / Just Friends PARFÉM: PŘÍBĚH VRAHA / Perfume: The Story of a Murderer KUPEC BENÁTSKÝ / The Merchant of Venice DOBRÝ ROČNÍK / The Good Year HAPPY FEET ĎÁBEL NOSÍ PRADU / The Devil Wears Prada POTOMCI LIDÍ / Children of Men RO(C)K PODVRAŤÁKŮ

Verze Příst. 10 11 12 13 14 tit 12 10.10 12.35 tit 12 11.35 14.15 dab P 10.30 11.30 12.45 13.45 dab P 10.05 12.40 tit 12 11.50 14.40 tit 12 10.00 13.00 dab P 11.10 13.10 tit 12 tit 15 tit 12 10.15 12.20 14.20 tit 12 tit 12 10.40 13.40 tit P dab P 10.20 12.30 14.55 tit 12 14.45 tit 15 cz 12 12.25

čtvrtek–středa 15 16 17 18 19 20 21 22 15.05 17.30 19.50 22.10 15.20 17.00 18.00 19.40 20.40 22.25 15.00 16.00 17.15 18.15 19.30 20.30 21.45 22.45 17.25 15.10

22.55 22.00

20.10

16.05

19.00 17.10 19.10

16.20

18.20

16.40

21.50 20.20

22.20

19.45 17.20

22.40 20.00

22.30

19.20 21.40 17.05

3 HODINY PARKOVÁNÍ ZDARMA V OC + 2 HODINY ZDARMA NAVÍC PRO ZÁKAZNÍKY PC NOVÝ SMÍCHOV premiéra

PEPSI SÁL

pouze pá+so

nehrajeme ve čt

INDESIT SÁL č. 1

Švehlova 32, Praha 10

čtvrtek–neděle čtvrtek–středa Verze Příst. 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 MY DVA A KŘEN / You, Me and Dupree tit 12 13.00 15.10 17.20 19.30 ERAGON dab P 12.00 14.20 16.40 19.00 21.20 CASINO ROYALE tit 12 14.00 17.00 20.00 PRÁZDNINY / The Holiday tit 12 19.20 SPLÁCHNUTEJ dab P 12.50 15.00 17.10 BORAT tit 15 18.20 20.20 HAPPY FEET dab P 13.40 16.00 DÉJA` VU tit 12 14.10 16.50 19.40 PARFÉM: PŘÍBĚH VRAHA / Perfume: The Story of a Murderer tit 12 17.30 20.30 LOVECKÁ SEZÓNA dab P 13.10 15.30 14.50 17.05 MILUJI TĚ K SEŽRÁNÍ / Just Friends tit 12 12.30 DOBRÝ ROČNÍK / The Good Year tit P 19.10 21.40 VÁNOCE U ZVÍŘÁTEK Pohádkový palác | vstupné 49 Kč cz P 14.00 premiéra

PEPSI SÁL

pouze pá+so

pouze 30. 12.

nehrajeme 30. 12.

22 22.10

22.15 22.30 22.20

Pohádkový palác – pásmo krátkých pohádek

Informace a rezervace vstupenek na tel. 257 181 212, www.palacecinemas.cz


praha_118_11.qxd

12/19/06

3:18

Strรกnka 30


PROGRAM 21.12. - 3.1.

ANDĚL V

I

L

L

A

G

E

ANDĚL

& ČERNÝ MOST

V

C I N E M A S

I

L

L

A

G

E

& ČERNÝ MOST C I N E M A S

My dva a Křen

Byli by ideální pár. Kdyby nebyli tři.

Změň adresu. Změň chlapa. Změň si život.

Prázdniny ANDĚL V

I

L

L

A

G

E

PREMIÉRA 28.12.

PREMIÉRA 21.12.

& ČERNÝ MOST

ANDĚL V

C I N E M A S

I

L

L

A

G

E

& ČERNÝ MOST C I N E M A S

Co když je to něco víc než jen váš pocit?

PREMIÉRA 21.12.

VÁNOČNÍ OTEVÍRACÍ DOBA : ANDĚL 23.12. 2006 24.12. 2006 25.12. 2006 26.12. 2006 27.12. 2006 28.12. 2006 29.12. 2006 30.12. 2006 31.12. 2006 1.1. 2007 2.1. 2007 od 3.1. 2007

10:00 - 22:30 zavřeno 10:00 - 22:30 10:00 - 22:30 10:00 - 22:30 10:00 - 22:30 10:00 - 22:30 10:00 - 22:30 zavřeno 13:00 - 22:30 10:00 - 22:30 běžný provoz

VÁNOČNÍ OTEVÍRACÍ DOBA : ČERNÝ MOST 23.12. 2006 24.12. 2006 25.12. 2006 26.12. 2006 27.12. 2006 28.12. 2006 29.12. 2006 30.12. 2006 31.12. 2006 1.1. 2007 od 2.1. 2007

10:00 - 22:30 zavřeno 10:00 - 22:30 10:00 - 22:30 10:00 - 22:30 10:00 - 22:30 10:00 - 22:30 10:00 - 22:30 zavřeno 15:00 - 22:30 běžný provoz

villagecinemas.cz AKTUÁLNÍ PROGRAM E - MAILEM // REGISTRACE NA WWW.VILLAGECINEMAS.CZ


PROGRAM 21.12. - 27.12. REZERVACE 2 5111 5111 Film

Navíc So - St

12 T

PRÁZDNINY / The Holiday

12 T

DÉJA VU

P D

ERAGON

P T

ERAGON

! ! 10.15

Každý den

11.50

14.40 12.45

15.15

12.00 10.30

15 T

BORAT

12 T

CASINO ROYALE

12 T

PARFÉM:PŘÍBĚH VRAHA / Perfume: The story of...

12 T

KUPEC BENÁTSKÝ / The Merchant of Venice

12 T

SÓLOKAPR / Scoop

11.25

14.30 15.30

13.25

15.25

13.40

1

17.45

20.15

Akční/ Thriller

1

Fantasy

1

19.30 18.00

16.25

17.25

18.25

16.40

22.00 20.30

19.25

20.25

Fantasy

21.25

P T

DOBRÝ ROČNÍK / The Good Year

10.45

P D

SPLÁCHNUTEJ / Flushed Away

10.35

P T

SPLÁCHNUTEJ / Flushed Away

11.35

13.35

P D

LOVECKÁ SEZÓNA / Open Season

11.10

13.10

12.20

19.50

14.40

15 CZ

PRAVIDLA LŽI

12 CZ

RO©K PODVRAŤÁKŮ

11.00

ASTERIX A VIKINGOVÉ / Astérix et les Vikings

11.40

21.50

17.05 15.45

12.35

22.15 20.20

15.10 10.00

22.25

19.40 17.40

HAPPY FEET

12 T

Komedie

19.15

P D

P D

20.00

17.00

13.00

Žánr

17.20

14.35

18.15 16.35

Komedie Akční

1

Drama

1

Drama

1

Komedie Komedie

1

Animovaný Akční Animovaný

1

Komedie

20.45

18.35

Animovaný Animovaný Animovaný Thriller

17.10 13.20

1 1

Komedie

20.35

MILUJI TĚ K SEŽRÁNÍ / Just Friends

Komedie Animovaný

1

cinemaeuropa.cz Film

Navíc Pá - Ne + St

15 T

ODSOUZENI ZEMŘÍT / Adrift

12 T

ŠŤASTNÉ A VESELÉ / Joyeux Noël

Každý den

Žánr

15.40

Thriller

13.15

Válečné drama

1

goldclass.cz Film P T 12 T

Navíc So - St

DOBRÝ ROČNÍK / The Good Year

Každý den 19.30

!

DÉ JA VU Nehrajeme v So

Žánr

16.30 17.30

22.00 20.30

Komedie Akční/ Thriller

1

Nehrajeme v Pá

REZERVACE 2 66 79 09 99 Film

Navíc v So, Po, Út a St

12 T

DÉ JA VU

12 T

PRÁZDNINY / The Holiday

Každý den

! !

18.00 17.50

P D

ERAGON

10.00

P D

SPLÁCHNUTEJ / Flushed Away

10.10

12 T

CASINO ROYAL

10.30

15 T

BORAT

12 CZ

RO©K PODVAŤÁKŮ

11.00

12.30

14.00

12.10

14.20 13.30

HAPPY FEET

10.40

P D

LOVECKÁ SEZÓNA / Open Season

10.00

PARFÉM: PŘÍBĚH VRAHA / Perfume: The story of... MILUJI TĚ K SEŽRÁNÍ / Just Friends

16.20

17.30

19.00

16.40

Akční/ Thriller

1

20.50

Komedie

1

Fantasy

1

20.00

21.30

13.50 12.00

16.10 14.10

Animovaný

19.30 18.30

22.20 20.30

22.25

18.40

16.00

P D

AUTA / Cars

10.20

P D

ASTERIX A VIKINGOVÉ / Astérix et les Vikings

10.50

16.00

12.40

Hrajeme pouze Pá+So

NEPROMÍTÁME V NEDĚLI 24.12. 2006 A V NEDĚLI 31.12. 2006

Akční Komedie

1

Komedie

1

Animovaný

1

Animovaný

21.00 13.40

22.30

18.20

20.20

P D

12 T

16.30 16.20

14.40

12 T

15.00

Žánr 20.40

Drama Komedie

1

Animovaný

1

Animovaný


PROGRAM 28.12. - 3.1. REZERVACE 2 5111 5111 Film r

Navíc v Čt - So + Út 12.30 ! 10.20

12 T

MY DVA A KŘEN / You, Me and Dupree

12 T

PRÁZDNINY / The Holiday

12 T

DÉJA VU

P D

ERAGON

P T

ERAGON

10.30

15 T

BORAT

10.25

12 T

CASINO ROYALE

10.15

Každý den 14.50

12.45

15.15

12.00

14.30 13.00

12.25

PARFÉM:PŘÍBĚH VRAHA / Perfume: The story of...

12 T

KUPEC BENÁTSKÝ / The Merchant of Venice

12 T

SÓLOKAPR / Scoop

20.00

Komedie

20.15

Akční/ Thriller

17.00 16.25

19.30

22.00

18.00

20.30

18.25

20.25

Fantasy

19.40

P T

DOBRÝ ROČNÍK / The Good Year

10.45

P D

SPLÁCHNUTEJ / Flushed Away

10.35

12.20 13.15 12.35

15.45

SPLÁCHNUTEJ / Flushed Away

11.35

13.35

P D

LOVECKÁ SEZÓNA / Open Season

11.10

13.10

15 CZ

PRAVIDLA LŽI

12 CZ

RO©K PODVRAŤÁKŮ

11.00

13.20

ASTERIX A VIKINGOVÉ / Astérix et les Vikings

11.05

13.05

Komedie Akční Animovaný Animovaný

18.15 16.35

Drama Drama Komedie

21.50

17.05

14.35

P T

22.15

19.50

14.40

Komedie Akční

20.20

15.10 10.00

Fantasy

22.25

19.15

HAPPY FEET

Komedie

17.45

15.30 14.25

21.40

17.20

17.40

P D

12 T

19.20

16.40

12 T

P D

Žánr

17.00

Komedie

20.45

Animovaný

18.35

Animovaný Animovaný Thriller

17.10

Komedie Animovaný

15.05

MILUJI TĚ K SEŽRÁNÍ / Just Friends

20.35

Komedie

cinemaeuropa.cz Film a

15 T

Navíc So + Ne

Každý den

ODSOUZENI ZEMŘÍT / Adrift

Žánr

15.40

Thriller

goldclass.cz Film P T r

Navíc Čt + So

DOBRÝ ROČNÍK / The Good Year

12 T

Každý den

Žánr

16.30

19.30

DÉ JA VU

17.30

Nehrajeme v So

22.00 20.30

Komedie Akční/ Thriller

Hrajeme pouze Čt-Ne

REZERVACE 2 66 79 09 99 Film r

Navíc Čt - So

12 T

MY DVA A KŘEN / You, Me and Dupree

12 T

DÉ JA VU

12 T

PRÁZDNINY / The Holiday

!

14.00

Žánr 19.00

18.00

ERAGON

10.00

12.30

P D

SPLÁCHNUTEJ / Flushed Away

10.10

12.10

12 T

CASINO ROYAL

10.30

15 T

BORAT

12 CZ

RO©K PODVAŤÁKŮ

15.00 14.20 13.30

17.30 16.20

21.20

Komedie

20.40

Akční/ Thriller

20.50

Komedie

20.00

22.30

18.20

16.20 14.40

19.30

16.40

18.30

HAPPY FEET

10.40

P D

LOVECKÁ SEZÓNA / Open Season

10.00

12 T

PARFÉM: PŘÍBĚH VRAHA / Perfume: The story of...

12 T

MILUJI TĚ K SEŽRÁNÍ / Just Friends

12.00

14.10

16.10

18.40

20.30

22.20

Akční

22.25

Komedie Komedie Animovaný

16.00

Animovaný

21.00 13.40

P D

AUTA / Cars

10.20

P D

ASTERIX A VIKINGOVÉ / Astérix et les Vikings

10.50

Hrajeme pouze Pá+So

13.50

16.00

Film přístupný od 12,15, 18 let

Drama Komedie Animovaný Animovaný

12.40

Nehrajeme v Po

12,15,18

Fantasy Animovaný

20.20

P D

Filmová novinka

16.30 17.50

P D

!

Každý den

11.00

P

Přístupný

D Dabing

T

Titulky

CZ České znění


praha_118_11.qxd

12/19/06

rodinn˘

DùJINY NÁSILÍ Cronenbergovy Dûjiny násilí jsou – jak vtipnû a pfiesnû poznamenává napfiíklad hvûzdnû svojsk˘ Kamil Fila – parádním snímkem pro celou rodinu. Proã? ProtoÏe vnitfinû svobodn˘ch a dialog otevírajících filmÛ s násilím a o násilí by ãlovûk pohledal. (A o dûtskou du‰inku netfieba se strachovat – proti televizním animákÛm je Cronenberg fakt mûkk˘.) Aero | 21. 12. | 18 h

symbolick˘

POTOMCI LIDÍ Ano, je to primitivní (a v samotném filmu dokonce zmínûná) souvislost, ale nelze na ni neupozornit – postkatastrofick˘, dystopick˘ snímek Potomci lidí si hraje s pfiedstavou, Ïe ve svûtû, ohroÏeném v‰eobecnou neplodností, se neãekanû objeví Ïena, ãekající dítû. Kdy jindy si takov˘ bájeãn˘ pfiíbûh nadûlit neÏ na Vánoce? Jeden z filmov˘ch vrcholÛ roku. Bio Oko | 25. 12. | 21 h

dvojí

ALMODÓVAR Kino Svûtozor, jeÏ má nespornou v˘hodu velmi snadné emhádéãkové dostupnosti, umí lákat nejen na svou elitní polohu, ale i na dobrou dramaturgii. Krom klasického Audiovisualu se bûhem Vánoc mÛÏeme mrknout napfiíklad na dva star‰í, velmi dobré filmy Pedra Almodóvara – na snímek Spoutej mû a na V‰e o mé matce. Svûtozor | Aero 34

3:18

Stránka 34

Ztracené mûsto /USA 27. 12. 21 h Polární expres /USA 28. 12. 14.30 h Lovecká sezóna USA 28. 12. 16 h, 1. 1. 14.30 h Nabít a zabít /USA 28. 12. 18.30 h Casino Royale /USA 28. 12. 21 h Strings DEN /SWE /NOR /GBR 29. 12. 14.30 h Spláchnutej /GBR 29. 12. 16 h, 30. 12. 14.30 h, 6. 1. 14.30 h Kupec benátsk˘ /USA /GBR /ITA /LUX 29. 12. 18.30 h, 30. 12. 16, 21 h, 5. 1. 18.30 h, 6. 1. 16, 21 h Nauka o snech /FRA 29. 12. 21 h, 7. 1. 21 h Zajatci mlhy /RUS 30. 12. 18.30 h Distrikt! /HUN 30. 12. 23.30 h A tou nocí nevidím ani jedinou hvûzdu GER 1. 1. 16 h Kafe a cigára /USA 1. 1. 21 h Capote /USA 2. 1. 18.30 h Extrémní svahy /USA 2. 1. 21 h Proposition /USA 3. 1. 18.30 h Pink Floyd – The Wall /GBR 3. 1. 21 h Block Party /USA 4. 1. 18.30 h Souboj s nebem /MEX /FRA 4. 1. 21 h Dûkujeme, Ïe koufiíte /USA 5. 1. 21 h Shortbus /USA 5. 1. 23.30 h Nabít a zabít /USA 6. 1. 18.30 h Proti zdi /GER 6. 1. 23.30 h Pururambo /SK 7. 1. 16.30 h

AERO

Biskupcova 31, Praha 3 tel.: 271 771 349, www.kinoaero.cz

Dûjiny násilí /CAN 21. 12. 18 h Nauka o snech /FRA 21. 12. 20.30 h Dûkujeme, Ïe koufiíte /USA 22. 12. 18 h Krajina pfiílivu /CAN /GBR 22. 12. 20.30 h Beastie Boys, 50 kamer a 40 tisíc oãí USA 22. 12. 22.30 h Aero o Vánocích Santa je úchyl /USA 23. 12. 18 h Spalovaã mrtvol CZE 23. 12. 20.30, 22.30 h Îivot Briana /GBR 24. 12. 22 h Luk /KOR 25. 12. 18 h Bílá Masajka /GER 25. 12. 20.30 h Jaro, léto, podzim, zima... a jaro KOR 26. 12. 18 h Volver /ESP 26. 12. 20.30 h Match Point – Hra osudu USA 27. 12. 18 h, 4. 1. 18 h Sólokapr USA /GBR 27. 12. 20.30 h, 4. 1. 20.30 h Zlomené kvûtiny /USA 28. 12. 18 h Kupec benátsk˘ USA /GBR /ITA /LUX 28. 12. 20.30 h Kupfiedu levá, kupfiedu pravá CZE 29. 12. 18 h âas /KOR 29. 12. 20.30 h Kafe a cigára /USA 29. 12. 22.30 h Shortbus /USA 30. 12. 18 h, 3. 1. 20.30 h Samaritánka /KOR 30. 12. 20.30 h Ostrov /KOR 30. 12. 22.30 h Borat /USA 31. 12. 20 h Moderní doba /USA 2. 1. 18 h Grbavica BiH /GER /AUT /CRE 2. 1. 20.30 h Metropolis /GER 3. 1. 18 h Pedro Almódovar – miniprofil Mluv s ní /ESP 5. 1. 18 h Volver /ESP 5. 1. 20.30 h Spoutej mû! /ESP 5. 1. 22.45 h, 6. 1. 20 h V‰e o mé matce /ESP 6. 1. 17.30 h ·patná v˘chova /ESP 6. 1. 22.15 h Sedmá peãeÈ /SWE 7. 1. 18 h Filmy pro seniory Casablanca /USA 26. 12. 10 h Tajemství slov /ESP 2. 1. 10 h Filmy pro dûti Bajaja /CZE 23. 12. 15.30 h Brouãci I. /CZE 25. 12. 15.30 h Pojìte, pane, budeme si hrát CZE 26. 12. 15.30 h Brundibáfii /CZE 30. 12. 15.30 h Garfield 2 /USA 6. 1. 15.30 h Krtkova pohádková dobrodruÏství VIII. CZE 7. 1. 15.30 h

ATLAS

Sokolovská 1, Praha 8 tel.: 222 312 737, www.kinoatlas.cz

VELK¯ SÁL Úãastníci zájezdu /CZE 21. 12. 18 h ëábel nosí Pradu /USA 21. 12. 20.30 h Volver /ESP 27. 12. 18 h, 28.–30. 12. 20.30 h, 30. 12. i v 15.45 h, 2.–3. 1. 18, 20.30 h Malá Miss Sunshine /USA 28.–30. 12. 18 h Potomci lidí USA /GBR 4. 1. 18 h, 5.–7. 1. 20.30 h

BLANÍK

Václavské nám. 56, Praha 1 tel.: 224 032 172, www.palacblanik.cz

Ostfie sledované vlaky /CZE 4. 1. 20 h Miluji tû k seÏrání /USA 5.–7. 1. 18 h Auta /USA 6.–7. 1. 15.45 h MAL¯ SÁL Bílá Masajka /GER 21. 12. 17.30 h Úãastníci zájezdu /CZE 21. 12. 20 h Iluzionista /CZE /USA 27. 12. 17.30 h, 28.–30. 12. 20 h, 2.–3. 1. 20 h Proposition /AUS /GBR 27. 12. 20 h, 28.–30. 12. 17.30 h Doba ledová 2 – Obleva USA 30. 12. 15.30 h Shortbus /USA 2.–3. 1. 17.30 h Transylvania /FRA 4. 1. 17.30 h, 5.–6. 1. 20 h, 7. 1. 17.30 h Miluji tû k seÏrání /USA 4. 1. 20 h Ztracené mûsto /USA 5. 1. 17.30 h, 6. 1. 15.30 h, 7. 1. 20 h, 8. 1. 17.30 h âas /KOR 6. 1. 17.30 h, 7. 1. 15.30 h

BIO OKO

Fr. KfiíÏka 15, Praha 7 tel.: 233 382 606, www.biooko.cz

V tom domû stra‰í! /USA 25. 12. 14.30, 23.30 h, 26. 12. 16 h, 7. 1. 14.30 h Iluzionista /CZE /USA 25. 12. 16 h Malá Miss Sunshine /USA 25. 12. 18.30 h, 26. 12. 21 h, 27. 12. 18.30 h, 7. 1. 18.30 h Potomci lidí /USA /GBR 25. 12. 21 h Andûl Pánû /CZE 26. 12. 14.30 h Volver /ESP 26. 12. 18.30 h, 1. 1. 18.30 h Fimfárum CZE 27. 12. 14.30 h, 29. 12. 23.30 h Kráska v nesnázích /CZE 27. 12. 16 h

ëábel nosí Pradu USA 22.–23., 27. 12. 19, 21 h Bílá Masajka GER 28.–29. 12. 18.30, 20.45 h Ro(c)k podvraÈákÛ CZE 2.–3. 1. 19, 20.45 h Eragon /USA 4.–7. 1. 19, 20.45 h

CINEMA CITY FLORA

roh ulic Vinohradská a Jiãínská, Praha 3 tel.: 255 742 021-2, www.cinemacity.cz

T˘den od 21. 12. do 27. 12. 2006 Déja Vu /USA 21.–27. 12. 13.00 h, 21.–23., 25.–27. 12. i v 14.00, 15.30, 16.30, 18.00, 19.00, 20.30, 21.30 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 11.30 h Prázdniny /USA 21.–23., 25.–27. 12. 14.20, 16.50, 19.20, 21.50 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 11.40 h Eragon /USA 21.–27. 12. 13.40 h, 21.–23., 25.–27. 12. i v 14.50, 16.00, 17.10, 18.20, 19.30, 20.40 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 10.00, 11.20, 12.30 h Happy Feet /AUS 21.–27. 12. 13.30 h, 21.–23., 25.–26. 12. i v 15.40 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 11.10 h Dobr˘ roãník USA 21.–23., 25.–27. 12. 16.10, 18.40 h Spláchnutej /GBR 21.–23., 25.–27. 12. 14.30, 16.20 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 10.40, 12.40 h Pravidla lÏi CZE 21.–23., 25.–27. 12. 22.00 h Kupec benátsk˘ /USA /GBR /ITA /LUX 21.–23., 25.–27. 12. 21.40 h Parfém: Pfiíbûh vraha /FRA /GER /ESP 21.–23., 25.–27. 12. 20.50 h


praha_118_11.qxd

12/19/06

Borat USA 21.–23., 25.–27. 12. 17.50, 20.00 h Lovecká sezóna /USA 21.–23., 25.–27. 12. 14.10 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 10.10, 12.10 h Casino Royale USA 21.–23., 25.–27. 12. 18.10, 21.00 h V tom domû stra‰í! USA 23.–24., 26.–27. 12. 10.50 h T˘den od 28. 12. 2006 do 3. 1. 2007 My dva a Kfien /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 19.30, 21.40 h, 28.–31. 12., 2.–3. 1. i v 13.00 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 15.10, 17.20 h, 28.–31. 12. i v 10.50 h Déja Vu /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 18.00, 19.00, 20.30, 21.30 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 14.00, 15.30, 16.30 h, 28.–31. 12. i v 11.30 h Prázdniny /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 19.20, 21.50 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 14.20, 16.50 h, 28.–31. 12. i v 11.40 h Eragon /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 18.30, 20.40 h, 30. 12., 2.–3. 1. i v 14.10, 16.20 h, 28.–31. 12. i v 12.00 h Happy Feet /AUS 28.–31. 12., 2.–3. 1. 13.30 h, 30. 12., 2.–3. 1. i v 15.40 h, 28.–31. 12. i v 11.10 h Dobr˘ roãník /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 18.50 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 16.40 h, 28.–31. 12. i v 12.20 h Spláchnutej /GBR 28.–31. 12., 2.–3. 1. 13.50 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 15.50, 17.50 h, 28.–31. 12. i v 11.50 h Paffém: Pfiíbûh vraha /FRA /GER /ESP 28.–30. 12., 1.–3. 1. 20.50 h Borat /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 19.50, 22.00 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 14.30 h, 28.–31. 12. i v 10.20 h Lovecká sezóna /USA 28.–31. 12., 2.–3. 1. 13.20 h, 28.–31. 12. i v 11.20 h Casino Royale USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 18.10, 21.00 h V tom domû stra‰í! /USA 28.–31. 12. 10.00 h

3:18

Stránka 35

Lovecká sezóna /USA 21.–23., 25.–27. 12. 15.30 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 11.10, 13.30 h Casino Royale /USA 21.–23., 25.–27. 12. 15.00, 17.50, 20.40 h Potomci lidí USA /GBR 21.–23., 25.–27. 12. 20.50 h Ro(c)k podvraÈákÛ /CZE 21.–23., 25.–27. 12. 16.20, 18.40, 21 h Asterix a Vikingové /DEN /FRA 21.–23., 25.–27. 12. 14.20 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 12.20 h V tom domû stra‰í! /USA 21.–23., 25.–27. 12. 14.30 h, 23.–24, 26.–27. 12. i v 12.30 h Kráska v nesnázích CZE 21.–23., 25.–27. 12. 16.00 h Za plotem USA 23.–24., 26.–27. 12. 12.40 h T˘den od 28. 12. 2006 do 3. 1. 2007 My dva a Kfien /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 19.40, 21.50 h, 28.–30. 12, 2.–3. 1. i v 15.20, 17.30 h Déja Vu /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 19.00, 21.30 h, 28.–30. 12, 2.–3. 1. i v 14.00, 16.30 h, 28.–31. 12. i v 11.30 h Prázdniny /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 19.10, 21.40 h, 28.–30. 12, 2.–3. 1. i v 14.10, 16.40 h, 28.–31. 12. i v 11.40 h Eragon /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 18.10, 20.30 h, 28.–30. 12, 2.–3. 1. i v 15.50 h, 28.–31. 12. i v 11.20, 13.30 h Happy Feet /AUS 28.–30. 12, 2.–3. 1. 15.40 h, 28.–31. 12. i v 11.00, 13.20 h Dobr˘ roãník /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 20.00 h, 28.–30. 12, 2.–3. 1. i v 17.50 h Spláchnutej /GBR 28.–30. 12., 1.–3. 1. 18.20 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 14.20, 16.10 h, 28.–31. 12. i v 12.20 h Parfém: Pfiíbûh vraha /FRA /GER /ESP 28.–30. 12., 1.–3. 1. 20.20 h Borat /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 19.20, 21.20 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 17.20 h Lovecká sezóna /USA 28.–30. 12., 2.–3. 1. CINEMA CITY GALAXIE 15.10 h, 28.–31. 12. i v 11.10, 13.10 h Arkalycká 1/877, Praha, tel.: 267 900 567 Casino Royale /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. koneãná stanice metra C – Háje 18.00, 20.50 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. www.cinemacity.cz i v 15.00 h T˘den od 21. 12. do 27. 12. 2006 Déja Vu /USA 21.–23., 25.–27. 12. 14.00, Ro(c)k podvraÈákÛ /CZE 28.–30. 12., 1.–3. 1. 18.50, 21.00 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. 16.30, 19.00, 21.30 h, 23.–24., 26.–27. i v 14.30, 16.40 h 12. i v 11.30 h Prázdniny /USA 21.–23., 25.–27. 12. Asterix a Vikingové 14.10, 16.40, 19.10, 21.40 h, 23.–24., DEN /FRA 28.–31. 12. 12.40 h 26.–27. 12. i v 11.40 h V tom domû stra‰í! Eragon /USA 21.–23., 25.–27. 12. 15.20, USA 28.–31. 12. 12.50 h 17.30, 19.40, 21.50 h, 23.–24., 26.–27. Za plotem /USA 28.–31. 12. 12.30 h 12. i v 11.00, 13.10 h CINEMA CITY NOVODVORSKÁ Happy Feet /AUS 21.–23., 25.–27. 12. Novodvorská 944, Praha 4, tel.: 255 741 000 T˘den od 21. 12. do 27. 12. 2006 15.50, 18.00 h, 23.–24., 26.–27. 12. Déja Vu /USA 21.–23., 26.–27. 12. 14.10, i v 11.20, 13.40 h 16.40, 19.10, 21.40 h, 23.–24., 26.–27. Dobr˘ roãník USA 21.–23., 25.–27. 12. 18.20, 20.30 h 12. i v 11.40 h 21.–23., 26.–27. 12. Spláchnutej /GBR 21.–23., 25.–27. 12. Prázdniny /USA 14.00, 16.30, 19.00, 21.30 h, 23.–24., 14.50, 16.50, 18.50 h, 23.–24., 26.–27. 26.–27. 12. i v 11.30 h 12. i v 12.50 h Eragon /USA 21.–23., 26.–27. 12. 15.20, Parfém: Pfiíbûh vraha /FRA /GER /ESP 21.–23., 25.–27. 12. 20.20 h 17.30, 19.40 h, 23.–24., 26.–27. 12. Borat /USA 21.–23., 25.–27. 12. 17.20, i v 13.10 h Happy Feet /AUS 21.–23., 26.–27. 12. 19.20, 21.20 h

15.50 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 11.20, 13.40 h Dobr˘ roãník USA 21.–23., 26.–27. 12. 21.50 h Spláchnutej /GBR 21.–23., 26.–27. 12. 14.50, 16.50 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 12.50 h Parfém: Pfiíbûh vraha /FRA /GER /ESP 21.–23., 26.–27. 12. 20.40 h Borat /USA 21.–23., 26.–27. 12. 18.40 h Lovecká sezóna USA 23.–24., 26.–27. 12. 11.00 h Casino Royale USA 21.–23., 26.–27. 12. 18.00, 20.50 h T˘den od 28. 12. 2006 do 3. 1. 2007 Déja Vu /USA 28.–30. 12., 2.–3. 1. 14.00, 16.40, 19.10, 21.40 h, 28.–31. 12. i v 11.30 h Prázdniny /USA 28.–30. 12., 2.–3. 1. 16.30, 19.00, 21.30 h Eragon /USA 28.–30. 12., 2.–3. 1. 14.10, 16.20, 18.30, 20.40 h, 28.–31. 12. i v 12.00 h Happy Feet /AUS 28.–30. 12., 2.–3. 1. 15.20 h, 28.–31. 12. i v 11.00, 13.10 h Dobr˘ roãník USA 28.–30. 12., 2.–3. 1. 20.50 h Spláchnutej /GBR 28.–30. 12., 2.–3. 1. 15.00, 17.00 h, 28.–31. 12. i v 11.10, 13.00 h Borat /USA 28.–30. 12., 2.–3. 1. 18.50 h Lovecká sezóna /USA 28.–30. 12., 2.–3. 1. 14.30 h, 28.–31. 12. i v 12.30 h Casino Royale USA 28.–30. 12., 2.–3. 1. 17.20, 20.30 h

CINEMA CITY ZLIâÍN

Metropole Zliãín, ¤evnická 1, Praha tel.: 257 950 966, koneãná stanice metra B – Zliãín, www.cinemacity.cz

T˘den od 21. 12. do 27. 12. 2006 Déja Vu /USA 21.–23., 25.–27. 12. 14.00, 16.30, 19.00, 21.30 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 11.30 h Prázdniny /USA 21.–23., 25.–27. 12. 14.10, 16.40, 19.10, 21.40 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 11.40 h Eragon /USA 21.–23., 25.–27. 12. 14.40, 15.50, 17.00, 18.10, 19.20, 20.30, 21.50 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 11.10, 12.20, 13.30 h Happy Feet /AUS 21.–23., 25.–27. 12. 15.20 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 11.00, 13.10 h Dobr˘ roãník /USA 21.–23., 25.–27. 12. 16.20, 21.00 h Miluji tû k seÏrání /USA 21.–23., 25.–27. 12. 14.20, 18.40 h Spláchnutej /GBR 21.–23., 25.–27. 12. 14.10, 16.10, 18.20 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 12.00 h Parfém: Pfiíbûh vraha /FRA /GER /ESP 21.–23., 25.–27. 12. 17.20, 20.00 h Borat /USA 21.–23., 25.–27. 12. 17.40, 19.30, 21.20 h Lovecká sezóna /USA 21.–23., 25.–27. 12. 15.30 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 11.50, 13.40 h Casino Royale /USA 21.–23., 25.–27. 12. 15.00, 17.50, 20.50 h

35


praha_118_11.qxd

12/19/06

Ro(c)k podvraÈákÛ /CZE 21.–23., 25.–27. 12. 15.40, 18.00, 20.20 h, 23.–24., 26.–27. 12. i v 13.20 h V tom domû stra‰í! USA 23.–24., 26.–27. 12. 11.20 h Kráska v nesnázích CZE 21.–23., 25.–27. 12. 20.40 h Garfield 2 USA 23.–24., 26.–27. 12. 12.10 h Auta /USA 23.–24., 26.–27. 12. 12.40 h T˘den od 28. 12. 2006 do 3. 1. 2007 My dva a Kfien /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 19.40, 22.00 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 15.00, 17.20 h, 28.–31. 12. i v 12.40 h Déja Vu /USA 28.–30. 12., 1.–3. 12. 19.00, 21.30 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 14.00, 16.30 h, 28.–31. 12. i v 11.30 h Prázdniny /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 19.10, 21.40 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 14.10, 16.40 h, 28.–31. 12. i v 11.40 h Eragon /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 18.,10, 20.30 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 15.50 h, 28.–31. 12. i v 11.10, 13.30 h Happy Feet /AUS 28.–30. 12., 2.–3. 1. 15.20 h, 28.–31. 12. i v 11.00, 13.10 h Dobr˘ roãník /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 18.30, 20.50 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 16.20 h Miluji tû k seÏrání /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 21.00 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 14.20 h Spláchnutej /GBR 28.–30. 12., 1.–3. 1. 18.50 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 14.50, 16.50 h, 28.–31. 12. i v 12.50 h Parfém: Pfiíbûh vraha /FRA /GER /ESP 28.–30. 12., 1.–3. 1. 20.00 h Borat /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 19.50, 21.50 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 17.50 h Lovecká sezóna /USA 28.–30. 12., 2.–3. 1. 15.30, 17.30 h, 28.–31. 12. i v 11.50, 13.40 h Casino Royale /USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 20.40 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 14.40, 17.40 h Ro(c)k podvraÈákÛ /CZE 28.–30. 12., 1.–3. 1. 18.00, 20.20 h, 28.–30. 12., 2.–3. 1. i v 15.40 h, 28.–31. 12. i v 13.20 h V tom domû stra‰í! USA 28.–31. 12. 11.20 h Garfield 2 /USA 28.–31. 12. 12.30 h Auta /USA 28.–31. 12. 12.20 h

3:18

Stránka 36

FRANCOUZSK¯ INSTITUT V PRAZE ·tûpánská 35, Praha 1 tel.: 221 401 011, www.ifp.cz

V tomto období nepromítá

LUCERNA

Vodiãkova 36, Praha 1 tel.: 224 216 972, www.lucerna.cz

Malá Miss Sunshine USA 21.–22., 25.–27. 12. 17 h Obsluhoval jsem anglického krále CZE exkluzivní uvedení 21.–22., 25.–27. 12. 19 h Souboj s nebem MEX /FRA 21.–22., 25.–27. 12. 21 h Happy Feet /AUS 25.–27. 12. 15 h ëábel nosí Pradu USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 17 h Volver /ESP 28.–30. 12., 1.–3. 1. 19 h Sólokapr /USA /GBR 28.–30. 12., 1.–3. 1. 21 h, 1. 1. i v 15 h

MAT

Karlovo nám. 19, Praha 2 tel.: 224 915 765, www.mat.cz

Zajatci mlhy /RUS 21.–23. 12. 18 h, 21.–22. 12. i v 20.30 h Hezké chvilky bez záruky CZE 27.–30. 12. 18 h Volver /ESP 27.–30. 12. 20.30 h A tou nocí nevidím ani jedinou hvûzdu GER 2.–3. 1. 18 h Krajina pfiílivu /CAN /GBR 2.–3. 1. 20.30 h Nauka o snech /FRA 4.–7. 1. 18 h Sólokapr /USA /GBR 4.–7. 1. 20.30 h Filmy pro dûti Dva mrazíci /CZE 23. 12. 15 h Pohádky pod snûhem /CZE 6. 1. 15 h Povídání o pejskovi a koãiãce /CZE 7. 1. 15 h

MOD¤ANSK¯ BIOGRAF

SIGMA

Hlavní 1402, Praha 4 – Spofiilov tel.: 776 340 591, www.kinosigma.cz

Casino Royale /USA

21.–22. 12. 20 h

U kina 44, Praha 4 – Modfiany

Kráska v nesnázích CZE 22.–23. 12. 17.30, 20 h Zajatci mlhy /RUS 2. 1. 17.30, 20 h Stormbreaker /USA /GBR 3. 1. 17.30, 20 h Casino Royale /USA 4.–7. 1. 17.30, 20.15 h Filmy pro dûti Andûl Pánû /CZE 22.–23. 12. 15 h Auta /USA 6.–7. 1. 15 h

V tomto období nepromítá

Asterix a Vikingové DEN /FRA 22.–23., 25.–26. 12. 16 h Bílá Masajka /GER 4.–5. 1. 20 h Filmy pro seniory Casino Royale 21. 12. 14 h USA 21.–23. 12. 17.30, 20 h Casino Royale /USA Bílá Masajka /GER 4. 1. 14 h ëábel nosí Pradu USA 4.–7. 1. 17.30, 20 h SVùTOZOR

EVALD

PER·T¯N

Malá Miss Sunshine USA 21.–23, 26.–27. 12. 18, 20.30 h Nauka o snech FRA 28.–30. 12., 2.–3. 1. 18 h Sólokapr GBR /USA 28.–30. 12., 2.–3. 1. 20.30 h Svûtla v soumraku FIN 4.–7. 1. 18, 20, 21.30 h

ëábel nosí Pradu USA 21.–23., 26.–27. 12. 17.30, 20 h Borat USA 28.–30. 12., 1.–3. 1. 17.30, 20 h Pravidla lÏi /CZE 4.–7. 1. 17.30, 20 h

DELTA

Vlastina 887, Praha 6 – sídli‰tû Dûdina tel.: 233 312 443, www.noise.cz/delta

Národní tfiída 28, Praha 1 tel.: 221 105 225, www.cinemart.cz/evald

FILMOV¯ KLUB V·E Nám. W. Churchilla 4, Praha 3 www.filmacek.net

V tomto období nepromítá

36

O¤ECHOVKA

Na Ofiechovce 250, Praha 6, tel.: 233 343 839 www.365dni.cz/kino/orechovka

Na Per‰t˘nû 6 (vchod z Martinské ul.) Praha 1, tel.: 221 668 432

Vodiãkova 41, Praha 1, pasáÏ Svûtozor tel.: 224 946 824, www.kinosvetozor.cz

·anghajské sny CHN 22.–23., 26.–27.12. 18.15 h Horská hlídka /CHN 28. 12. 14, 16.30, 21 h, 29.–30. 12., 2.–3. 1. 14, 21 h Nikdo nesmí chybût CHN 29.–30. 12., 2.–3. 1. 11.15, 16.30 h Filmy Pedra Almodóvara Spoutej mû! /ESP 28. 12. 11.15, 14.15, 18.45, 20.30 h, 29.–30. 12., 2.–3. 1. 14.15, 18.45 h V‰e o mé matce ESP 28.–30. 12., 2.–3. 1. 11, 18.30 h Audiovisual Glo(bal)kální reality bytí uvnitfi na okraji souãasn˘ chorvatsk˘ videoart 21. 12. 20.30 h V hlavní roli Los Angeles celuloidové vs. fyzické mûsto 4. 1. 20.30 h

THEATRE ILLUSION BIOGRAF Vinohradská 48, Praha 2 – Vinohrady tel.: 224 212 618, www.theatreillusionbio.cz

V tomto období nepromítá

Cesta domÛ /CHN 21.–23. 12. 13.30, UNIVERSÁLNÍ PROSTOR 16.15 h, 26. 12. 16.15 h, 27. 12. 11.15, Dlouhá 33, Praha 1 13.30, 16.15 h tel.: 224 826 296, www.roxy.cz Kupec benátsk˘ /USA /GBR /ITA /LUX 21. V tomto období nepromítá 12. 13.15, 16 h, 22.–23., 27. 12. 13.15, 16, 20.30 h, 26. 12. 16, 20.30 h, 28. 12. 16 h, 29.–30. 12., 2.–3. 1. 16, 20.30 h PONREPO – BIO KONVIKT Nauka o snech /FRA 21.–23. 12. 11.15, Bartolomûjská 11, Praha tel.: 224 233 281 – kl. 31, www.nfa.cz 18.45 h, 26. 12. 18.45 h, 27. 12. 18.45, Tristram Shandy 21 h GBR 21., 27. 12., 2. 1. 20 h, 5. 1. 17.30 h Sólokapr /USA /GBR 21. 12. 11, 18.15, 21 Abrahamovo údolí /POR 28. 12. 19.30 h h, 22.–23. 12. 11, 21 h, 26. 12. 21 h, 27. Mléãná dráha /FRA 5. 1. 20 h 12. 11 h

NoD


praha_118_11.qxd

12/19/06

AGHARTA jazz centrum

Îelezná 16, Praha 1 tel.: 222 211 275, www.agharta.cz

ãt 21 HOT LINE fusion 21 h pá 22 VOICES jazz folk 21 h so 23 MATEJ BENKO TRIO modern jazz 21 h po 25 CABERNET JAZZ SAUVIGNON modern jazz 21 h út 26 CUBAN SUMMER latin jazz 21 h st 27 JOSEF VEJVODA TRIO modern jazz 21 h ãt 28 CONNECTION – JOSEF FEâO funk jazz 21 h pá 29 RHYTHM DESPERADOS latin funk jazz 21 h so 30 RHYTHM DESPERADOS 21 h ne 31 RHYTHM DESPERADOS 21 h po 1 JAZZ EFTERRÄTT funk jazz 21 h út 2 ALE· DU·A Q modern jazz 21 h st 3 ·AVLE MEâE jazz & rock band 21 h ãt 4 VOJTùCH PROCHÁZKA Q modern jazz 21 h pá 5 QRGANIC Q modern jazz 21 h so 6 FABRIK funk jazz 21 h ne 7 LIMITED EDITION modern jazz 21 h AKORD jazz club V celnici 4, Praha 1 tel.: 774 101 091, www.akord-jazz.com

ãt 21 SLOW FINGERS blues rock 21 h pá 22 QUATTRO FORMAGGI funky & groove jazz quartet 21 h so 23 GRAND SLAM funk rock 21 h po 25 IMPULS vocal jazz, latin, funky, blues 21 h út 26 TRANSEUROPEAN SEXPRESS CZE /BUL /UKR /GBR blues, rock, funky 21 h st 27 TRANSEUROPEAN SEXPRESS 21 h ãt 28 GIVTES gipsy band 21 h pá 29 IMPULS 21 h so 30 JAZZ EFTERRÄTT excelent funky & pop jazz sextet 21 h ne 31 TRANSEUROPEAN SEXPRESS 21 h po 1 TRANSEUROPEAN SEXPRESS 21 h út 2 SON DE CUBA quintet from Cuba 21 h st 3 JAZZ FRAGMENT fusion 21 h ãt 4 ATARÉS a la Buena Vista Social Club 21 h pá 5 MARCEL FLEMR BAND blues 21 h so 6 PAULA’S HEADLIES & GRAND SLAM 21 h ne 7 H-H BLUES 21 h A STUDIO RUBÍN music club Malostranské nám. 9, Praha 1 www.astudiorubin.cz

pá 22 XAVIER BAUMAXA so 23 1st CHOICE unplugged KRAUSOTÉKA DJ Adam Kraus

20.30 h 20 h 23 h

BALBÍNOVA POETICKÁ HOSPÒDKA

3:18

Stránka 37

st 27 SHANNON irská hudba ãt 28 KRYCHLE srandiãky a písniãky pá 29 BUBÁK & STRA·IDELN¯ ELEKTRIKBAND ne 31 BALBÍNÒV VESEL¯ SILVESTR Pepa Pilafi Classic r’n’r band st 3 KAREL VEP¤EK & LYRIKA PUTYKA ãt 4 VLADIMÍR MERTA pá 5 ·TùPÁN KOJAN so 6 PALEâEK & JANÍK ne 7 ESTER KOâIâKOVÁ Rumunsk˘m psÛm vefiejná zkou‰ka

20 h 20 h 20 h 20 h 20 h 20 h 20 h 20 h

20 h

BATALION

28. fiíjna 3, Praha 1, www.batalion.cz

pá 22 DISCO – FRIDAY MUSIC MIGHT DJ Stayman 21 h so 23 DISCO – DANCE MACHINE DJ Hacker 21 h ne 24 HAPPY CHRISTIMAS DJ Stayman 22 h pá 29 DISCO – MUSIC FOR YOU DJ Hacker 21 h so 30 DISCO – MYSTERIOUS DANCE NIGHT DJ Stayman 21 h ne 31 SILVESTR 2006 DJs Stayman, Hacker 21 h

BOILER

Novovysoãanská 219/9, Praha 9 autobus ã. 136, zast. Sklonûná po–ne 10–? h, vstup zdarma

ãt 21 MIGHTY REGGAE DJ Mighty Lemon 20 h pá 22 BEAT JUICE! Grand Imperial hip hop night DJs Noir, Jorgos 20 h so 23 INKUBATOR /DJ Ketashi alternative trip hop, acid jazz, breakbeat 20 h

BORDO

Vinohradská 40, Praha 2, tel.: 774 039 991 www.bordo.cz, po–so 17–04 h, ne 18–02 h

ãt 21 CACTUS SHOW BAND + vánoãní veãírek IMS 19.30 h pá 22 POWER BALLIN’ DJs Brainy Thug, Enemy, Abdul52 hip hop 21 h st 27 VINEYARD REGGAE DJs Bare, Lion Don, Blessed, Oréa 21 h ãt 28 DJ BABYLON ROCKER dancehall 20 h pá 29 POWER BALLIN’ DJs Enemy, Double J, Aphect hip hop 21 h so 30 CRUNK JACKPOT no. 8 21 h ne 31 SILVESTR NIGHT Hell Tattoo Studio Party 20 h pá 5 POWER BALLIN’ hot hip hop party 20 h so 6 MATAMAR IN DA BORDO house, trance 20 h

Balbínova 6, Praha 2 tel.: 723 889 143, www.balbinka.cz

CAFÉ NA PÒL CESTY

ãt 21 NE¤EÎ 20 h pá 22 IVAN HLAS & OLIN NEJEZCHLEBA & NORBI KOVACZ 20 h

ãt 21 NKT alternativa

Centrální park Pankrác, Praha 4 tel.: 264 215 322, www.greendoors.cz

20 h

pá 22 GUITARS FOR GREEN DOORS Sir Malkovich, Mauritius, Kónick˘ sekretáfi, Magnetická páska 18 h so 23 MALÁ VÁNOâNÍ SNÍTKA hraje, zpívá a tanãí A. DucháÀová 19 h ãt 28 STRA·IDELN¯ ELEKTRIKBAND blues rock 20 h

CROSS

Plynární 23, Praha-Hole‰ovice www.crossclub.cz

ãt 21 KYTAROV¯ VEâÍREK Jolly Joker & PBU, Mashy Muxx, Chichiman, Peterka 20 h pá 22 JUNGLE D’n’B SESSION DJs T2B, No Money, C Phone, Limitedd, Appu. Bica, Groover 20 h so 23 VOLTÁÎ Autopilot, Dub O Net, Le Pneumatiq + DJs Lucky Dub, Dr. Kary, B. Rocka, Papapto 20 h ne 24 JEÎÍTEKK Defekt Sound a hosté 20 h po 25 LOS TEKKENOS R.U.R., Ghandi, Charly, Watta, Mad4ce, Maslo, Kerb, Jacko 20 h út 26 HULIDI hudba, literatura, divadlo + DUB TURBULENCE CHILL OUT DJs Swagr, Myshkin 20 h st 27 BIOCROSS Sta Slater feat. U-Prag, Hypnotekk, Gondar, TBA + film 20 h ãt 28 REGGAENERACE Roccaflex crew + JUNGLE & RAGGA DJs Coltcharam, Sadam 20 h pá 29 SILVESTR WARM UP Basetix kru a hosté 20 h so 30 AFROMEET Nyabhingi Warriors, Barakaba, Baltazar, Mikulበ+ CHILL OUT Bourama a hosté 20 h ne 31 IMPERIALISTIC SILVESTR NIGHT DJs Babe LN, Yukimura, Suki, Appu, Masters of the Universe, MC Amdiez /FRA /ALG, Stephunk T+hosté 20 h út 2 REGGAENERACE /DJs Lionhead Suppafly 20 h st 3 DUB TURBULENCE /DJ Firebug /BRA reggae, ska, dub 20 h ãt 4 R’n’R BOYS Turbo Billy, Los Purinos 20 h pá 5 BIOCROSS /DJs Babe LN, Bongoman + Ivo-brumla, Stefan-basa; dub PSYTRANCE /DJs Cymoon, Mim, Ladic + guest 20 h so 6 BAKKLE UP /DJs Jah Division /SLO vs. Pragatronik + hosté 20 h ne 7 CROSS’N’ART + KARMA COLA Bourama+host 20 h DINITZ café Palác YMCA, Na pofiíãí 12, Praha 1 tel.: 222 314 071, www.dinitz.cz

ãt 21 XXL BAND latin, funky and blues pá 22 SON CALIENTE genuine Cuban flavour so 23 THE JAZZ UNITY jazz modern & energetic

21.30 h 17 h 21.30 h

po 25 FILIP GONDOLAN one duo út 26 FISHER’S DUO st 27 THE ADAM’S pop, soul & more ãt 28 XXL BAND pá 29 SON CALIENTE so 30 THE LEE DAVISON TRIO 40’ 50’ 60 ne 31 SILVESTR!!!

21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 17 h 21.30 h

DUPLEX

Václavské nám. 21, Praha 1 tel.: 224 232 319, www.duplexduplex.cz

ãt 21 FULL HOUSE DJs The Kaos Boys, Tommy Rogers, Peet; house, minimal 24 h pá 22 STEAM! DJs Pete Walk, Paco vs. Aiffel + special guest David Asko /FRA; house, electro 22 h so 23 WARM UP CHRISTMAX DJs Skala, Marek ¤efiicha, Madman house, electro 22 h

mil˘ a vánoãní

XAVIER BAUMAXA „Buránek regionálního charakteru, své písnû skládá v kuchyni, v autû a na záchodû, kter˘ je v‰ak propojen s koupelnou, takÏe je to sporné,“ charakterizuje sám sebe na sv˘ch webkách Xavier B. Nedejte se zmást, Xavi je sice buran, ale dobrej buran. A na pódiu nechává nejen du‰i! Milujete-li poezii Alfréda Strejãka, nemÛÏete chybût. A Studio Rubín | 22. 12. | 20.30 h

1. liga

DAVID DORÒÎKA TRIO DorÛÏka vyrostl v jednoho z nejnadanûj‰ích ãesk˘ch kytaristÛ, málokter˘ nበjazzman pfiitahuje takovou pozornost, patfií ke ‰piãkov˘m jazzov˘m kytaristÛm... silné fluidum, které dnes z Davidovy hudby a hry vyzafiuje, opakovanû budí v soustfiedûném posluchaãi úÏas a pocit, Ïe o nûco jde, dí ãeská média. Spoluhráãi: Jaromír Honzák a Lukasz Zyta. U malého Glena | 28.–29. 12 | 21.30 h 37


praha_118_11.qxd

12/19/06

ne 24 CHRISTMAX PARTY DJs The Kaos Boys, Skala, Loutka house, electro 22 h po 25 AFTER CHRISTMAS /DJ Skala happy house & black music 22 h st 27 HAPPY DAY /DJ Skala happy house & black music 22 h ãt 28 AXCENT NIGHT DJs The Kaos Boys, Skala, Machine Funck; house, minimal + fashion show with Czech Top Models 24 h pá 29 DIRTY DANCING DJs Tommy Rogers, Peet, Milhouse disco, house 22 h so 30 UP IN HEAVEN DJs Skala, Mr. Nightingale, Groove Dan; house, electro 22 h ne 31 SILVESTR 1st stage /DJs The Kaos Boys, Maxime /FRA, Michael C, Tommy Rogers, Peet, Raju; house, minimal, electro, trance 2nd stage /DJs Tommy Rogers, Peet, Eagle, John Culter, Skala; disco. house 20 h po 1 SILVESTR PO SILVESTRU :) DJs The Kaos Boys, Skala house, electro, minimal 22 h

EXIT CHMELNICE

Konûvova 219, Praha 3, tel.: 777 888 918

ãt 28 POVÁNOâNÍ MASAKR /TBA + kfiest CD kapely Colp uvádí Petr Korál 20 h ne 31 SILVESTR 2006 hip hop party 20 h FUTURUM music bar Zborovská 7, Praha 5 tel.: 257 328 571, www.musicbar.cz

ãt 21 ZLAT¯ VOâI + hosté 20 h pá 22 80’s & 90’s PARTY DJs Jirka Neumann, Jirka Bfiezina, TomበUher, ZuzkaD 21 h so 23 80’s & 90’s PARTY 21 h pá 29 80’s & 90’s PARTY 21 h so 30 80’s & 90’s PARTY 21 h ne 31 SILVESTR FOR PEOPLE Matahari, Fourth Face, Hazydecay 20 h pá 5 80’s & 90’s PARTY 21 h so 6 80’s & 90’s PARTY 21 h

CHATEAU L’ENFER ROUGE Jakubská 2, Praha 1 – Staré Mûsto tel.: 222 316 328, www.chateaurouge.cz vstup zdarma

ãt 21 FUNKY NIGHT /DJ Kenny funky 22 h pá 22 LIVE CONCERT IN UNDERGROUND Hakka Muggies, Neúspû‰n˘ atlet, PÛvodní Bure‰ 21 h DANCE OR DIE DJs Pussycat lu Michel, Smog 22 h so 23 BOOGIE limited edition DJs Lucas Hulan, Simon Newby aka Da Sunlounge funky deep night 22 h ne 24 club stage X-MAS IN THE COTTAGE DJs TNT, Jan Berdych house bar stage JAMMING /DJ Sunshine 22 h po 25 BLACKMANIA /DJ Master J. C. r’n’b, hip hop 22 h

38

3:18

Stránka 38

út 26 LADIES NIGHT DJs Pussycat lu Michel, Smog r’n’b, funky 22 h st 27 SHOWSTAARZZZ DJs A.L.I., Babylon Rocker + special guest Raggamuffinwhiteman /BEL; hip hop, dancehall, reggae, funky, r’n’b 22 h ãt 28 FUNKY NIGHT /DJ Kenny funky 22 h pá 29 club stage HASTA BANANA ELEKTRO DJs Wega & Kim Pixa aka Weki electro house hip hop fusion bar stage JAMMING DJ Sunshine 22 h so 30 club stage DIGI DJs Airto, Diome elektro & funky house bar stage LATINO SOUL BREAKS DJ Martin Mikulበ22 h ne 31 SILVESTR 2006 club stage /DJs Dan Cooley, Formi, Airto, Jan Berdych, Yannick bar stage /DJs Kenny, Olgoy underground stage NEW YEAR EVE EYE OPENER 22 h po 1 KOCOVINA/HANGOVER PARTY welcome 2007 22 h út 2 LADIES NIGHT DJs Pussycat lu Michel & Smog r’n’b, funky 22 h st 3 HIP HOP LOVERS ONLY DJ Sunshine; r’n’b, hip hop 22 h ãt 4 FUNKY NIGHT /DJ Kenny funky 22 h pá 5 NIGHTLIFE DJs Formi & Fun Thomas underground music all night long 22 h so 6 BREAKPOINT /DJ Yannick breakbeat, house 22 h ne 7 EASY SUNDAY LOUNGE DJs Mist, Tall from acid jazz to deep house 22 h KAIN rockov˘ klub Husitská 1, Praha 3 – ÎiÏkov tel.: 222 541 772, www.kain.cz

ãt 21 DICK O’BRASS 20.30 h pá 22 OZZY OSBOURNE revival 20.30 h so 23 SATAN KLAUS 60-SARCOM + HIROSHIMA + KLAN 20.30 h út 26 JUDAS PRIEST revival 20.30 h st 27 DOKTOR TRICERATOPS 20.30 h ãt 28 DEEP PURPLE revival GRILL + BURAN BURAN 20.30 h pá 29 P.R.D.I. 20.30 h so 30 AGREBI’S – MONIKA AGREBI 20.30 h ne 31 MARK¯Z JOHN silvestrovská tancovaãka 20.30 h st 3 DYMYTRY + WHO KILLED MARYLIN + SULIN 20.30 h ãt 4 MeGusta 20.30 h pá 5 BUBLIFUCK 20.30 h so 6 AGREBI'S 20.30 h

KARLOVY LÁZNù

Novotného lávka, Praha 1, www.karlovylazne.cz

MUSIC CAFÉ ãt 21 BLACK FILES /DJ Lukke /SWE 21 h

pá 22 MASTER IN BLACK DJ Master J. C. 21 h so 23 BLACK FILES 21 h ne 24 X-MAS PARTY /DJ Jifií Poãta 21 h po 25 MIXXX /DJ RB3 21 h út 26 DANCEMACHINE DJ Jifií Poãta 21 h st 27 BLACK FILES 21 h ãt 28 BLACK FILES 21 h pá 29 GANGSTA’S PARADISE DJ Ghosper 21 h so 30 BLACK FILES 21 h ne 31 SILVESTR 2006 DJ Master J. C. 21 h DISCOTHEQUE ãt 21 DREAMS /DJ Jifií Poãta 21 h pá 22 DANCE*FLOOR /DJ Jifií Cívka 21 h so 23 MUSICASINO /DJ Romano 21 h ne 24 X-MAS PARTY /DJ Jifií Cívka 21 h po 25 RADIO EDIT NITE /DJ Romano 21 h út 26 STARS ON 45 /DJ Romano 21 h st 27 BLAST /DJ Michal C. 21 h ãt 28 DREAMS 21 h pá 29 DANCE*FLOOR 21 h so 30 MUSICASINO 21 h ne 31 SILVESTR 2006 /DJ Mole 21 h KALEIDOSKOP ãt 21 MIXXX /DJ RB3 21 h pá 22 KALEIDOSKOP NIGHT 60’s–80’s DJ Jifií Poãta 21 h so 23 LÁZE≈SK¯ KOKTEJL 60’s-80’s DJ Jifií Poãta 21 h st 27 PUBLIC /DJ Jifií Poãta 21 h ãt 28 MIXXX 21 h pá 29 KALEIDOSKOP NIGHT 60’s–80’s 21 h so 30 LÁZE≈SK¯ KOKTEJL 60’s–80’s 21 h ne 31 SILVESTR 2006 /DJ Jifií Poãta 21 h PARADOGS pá 22 MYSTIC 90’s /DJ Eagle 21 h so 23 NIGHT MOVES /DJ Jifií Cívka 21 h pá 29 REFRESH DJ Michal C. 21 h so 30 MYSTIC 90’s 21 h ne 31 SILVESTR 2006 /DJ Jifií Cívka 21 h

KA·TAN

Scéna Unijazzu, Bûlohorská 150, Praha 6 tel.: 233 353 020, www.kastan.cz

ãt 21 JANOTA 1935 vánoãní besídka – koncert

20 h

KLUB 007 STRAHOV

Strahov, Chaloupeckého 7, Praha 6 tel.: 257 211 439, zmûny programu více neÏ pravdûpodobné – sledujte www.klub007strahov.cz

pá 22 CARNEVAL ZOMBIE PARTY 20 h ãt 28 Street punk live REAZIONE /ITA FUCKADIES /SWE 20 h pá 29 Acoustic FOCOUSTIC /USA 20 h ne 31 80’s DISCO vs. PUNK ROCK DJs Prague City Rockers vs. Efka 20 h pá 5 Punk Rock live RENTOKILL /USA THALIDOMIDE DREADROT 20 h

KRÁSN¯ ZTRÁTY

kavárna, galerie, knihkupectví, vinotéka Náprstkova 10, Praha 1 – Staré Mûsto

tel.: 775 755 143, po–pá 8–24 h, so–ne 12–24 h

pá 22 CYRIL BABEL francouzsk˘ ‰anson + vánoãní veãírek 20 h

LE MIRAGE

LublaÀská 48, Praha 2, tel.: 222 511 186 www.lemirage.cz, vstup vÏdy zdarma

ãt 21 EXPERIMENTAL CABARET DJs breakbeat 20 h pá 22 OPAC DJs breakbeat 20 h so 23 DJ TRANCEFORMER d’n’b 20 h ne 24 DJ VOITA – JEÎÍ·EK breakbeat 22 h po 25 DJ GOLDSTAR breakbeat 20 h út 26 DJ BRADA breakbeat 20 h st 27 DJ 2K d’n’b 20 h ãt 28 DJ ELECTROM breakbeat 20 h pá 29 DJs LISHACK vs. TOFFA breakbeat 20 h so 30 DJ M8 vs. MC + guests d’n’b 20 h ne 31 SILVESTR PARTY DJs Ghonzales, Freakox, Petr-ik, Kenny; d’n’b vs. breakbeat 18.30 h po 1 DJ CHICA d’n’b 20 h út 2 DJ HEYTOS breakbeat 20 h st 3 DJ YANNICK breakbeat 20 h ãt 4 DJ DUSTY d’n’b 20 h pá 5 EXPERIMENTAL CABARET DJs breakbeat 20 h

LIMONÁDOV¯ JOE

Revoluãní 1, Praha 1 tel.: 221 803 304, www.velmijemnyklub.cz

ãt 21 pá 22 so 23 st 27 pá 29 so 30 ne 31

LOKOMOTIVA 21 h ZPùVÁRNA 21 h TANâÍRNA 80. a 90. let 21 h RABAKA 21 h ZPùVÁRNA 21 h TANâÍRNA 80. a 90. let 21 h SILVESTR = ZPùVÁRNA + TANâÍRNA 19 h út 2 BROKY FRANTI·KA KANEâKA 21 h st 3 H-H BLUES 21 h ãt 4 SCHELINGER revival 21 h pá 5 ZPùVÁRNA 21 h so 6 TANâÍRNA 80. a 90. let 21 h ne 7 HUDBA K TANCI A POSLECHU 19 h LUCERNA music bar Vodiãkova 36, Praha 1 tel.: 224 217 108, www.musicbar.cz

ãt 21 SPIRIT OF AFRICA Tshikuna, Tidi Tade, Yellow Sisters, Nebiba & friends 21 h pá 22 POP 80’s & 90’s VIDEO PARTY DJ Jirka Neuman 21 h so 23 POP 80’s & 90’s VIDEO PARTY 21 h st 27 E!E + FLAMING COCKS + ZPRAKU! + APPLE JUICE kfiest CD Punkrock Kompilace 21 h pá 29 POP 80’s & 90’s VIDEO PARTY 21 h so 30 POP 80’s & 90’s VIDEO PARTY 21 h ne 31 SILVESTROVSKÁ POP 80’s & 90’s VIDEO PARTY DJ Jirka Neuman 21 h pá 5 POP 80’s & 90’s VIDEO PARTY 21 h so 6 POP 80’s & 90’s VIDEO PARTY 21 h MÁNES restaurace Masarykovo nábfieÏí 250, Praha 1 tel.: 224 931 112

ãt 21 TAURUS taneãní odpoledne SEBRANKA country

17 h 20 h


praha_118_11.qxd

12/19/06

pá 22 TROPICANA latino-americká diskotéka út 26 CADILLAC & PAVEL SEDLÁâEK st 27 KUâEROVCI Hawai melodie ãt 28 TAURUS SEBRANKA pá 29 TROPICANA út 2 MOTOVIDLO st 3 TAURUS SEBRANKA pá 5 TROPICANA so 6 VIDEO DISCO

21 h so 23 20 h 20 h 17 h 20 h 21 h 20 h 17 h 20 h 21 h 20 h

MATRIX KLUB

Konûvova 13, Praha 3 tel.: 222 780 423, www.matrixklub.cz

ãt 21 ELECTRO TRIP vol. 2 DJs Panorama, Sweg, Babe LN, Suki 22 h pá 22 REAL RAP CULTURE 3 Kontrafakt + Rytmus /SK, The Dynamics DJs Crew, Weksl Crew, Pndelax /sk 19 h ne 31 SILVESTR V MATRIXU ·vihadlo 20 h pá 5 SUPERFLY JAM 3 DJs Philip TBC, Babe LN, Beast67, Marihai, Freakox, Suki, Pixie, Rido, 2K, Cyrax, C.N.B. 20 h MECCA club | restaurant | cafe U PrÛhonu 3, Praha 7, tel.: 283 870 522 www.mecca.cz, celé léto vstup zdarma

pá 22 CHRISTMAS OPERA HOUSE DJs Sebastian Krieg /GER,

ne 24 po 25

st 27

pá 29 so 30

ne 31

st 3

pá 5

so 6

3:18

Stránka 39

Lafayette, Richard S DJ L.P. at r’n’b stage 22 h VÁNOâNÍ EXPRES DJs Loutka, Marty Crow 22 h VÁNOâNÍ EXPRES DJs Chris Sadler, Mikki Killa 22 h VÁNOâÍ EXPRES DJs Vilém, Lumiére, Sound Tropez 22 h ST¤EDA GRATIS DJs Loutka, Mara, Lafayette kaÏdá dívka coctail zdarma 22 h SYDNEY DJs Sydney /GBR, Neo 22 h SOUL’IN /DJ Kuba Soulcheck + guests LukበRais, Petr Kufiil, David Chocolada 22 h CLOSING PARTY 2006 with SUPERSTAR DJ LEE DAGGER GBR + DJs Lafayette, Angel Charlie, welcome drink a obãerstvení do pÛlnoci zdarma 20 h ST¤EDA GRATIS DJs Chris Sadler, Sound Tropez, Lafayette, Bloch kaÏdá dívka coctail zdarma 22 h VIBE-RETURN OF THE DRUMS DJs Tripmain, E-lite, Adnene + Rafael – percussion DJ L.P. on 2nd stage 22 h SELECTRO DJs Bon Finix, Wega & Kim Pixa aka Weki, Si Sly AntroScarcoke, Lazyphunk; house 22 h

MLEJN

Kováfiova 1615/4, Praha 13 – StodÛlky tel.: 251 512 216, www.mlejn.cz

pá 22 ZNOUZECTNOST 20 h so 23 ¤IDIâÒV FESTIVÁLEK Houba, Deratizéfii, Zakázan˘ ovoce, In Public Ill, âeská disharmonie, NeÏfale‰, Experimentální jatka 17 h pá 5 CHAOTIC + LOS COJONES + DISCOBALLS ska 19 h ne 7 host Divadlo Mimotaurus ALADIN A KOUZELNÁ LAMPA pro dûti 15 h

NAFTA¤

U Vinohradské nemocnice 2, Praha 3 tel.: 731 411 357, www.naftar.cz po–pá 12–02 h, so 16–02 h, vstup zdarma

ãt 21 NAFTA¤ MJÚZIK FREE OUPN prostor pro zaãínající kapely 20 h pá 22 RIDDIM DRIVEN NIGHT Swamp Safari Sound System + DJs Kaya, Vincent /JAM, Hroutil, Hopi /JAM 20 h so 23 D’n’B & JUNGLE NIGHT DJ Wajìour + guests + live drummers 20 h ne 24 SATAN KLAUS PARTY vol. 2 DJs Márnice, Solowka, Spatski + live psycho show + pekelné vánoãní pfiekvapení 21 h st 27 YOU MUST LEARN!! DJs Cheff, Lione, Bezzy + live rap Diwney Postoy, Rafan beatbox El Puta, Rezet

ãt 28 pá 29

so 30

ne 31 út 2 st 3

ãt 4 pá 5

so 6

+ special guest Miq; hip hop night 20 h NAFTA¤ MJÚZIK FREE OUPN prostor pro zaãínající kapely 20 h RIDDIM DRIVEN NIGHT Swamp Safari Sound System + DJs Kaya, Vincent /JAM, Hroutil, Hopi /JAM 20 h HARD & HEAVY NIGHT DJs Márnice, Stfiapák + live band 20 h VELKÁ SILVESTROVSKÁ NAFTINOVÁ NÁLOÎ 20 h FREE MUSIC NAFTA JAM pfiijìte si zajamovat 20 h YOU MUST LEARN!! /DJ Cheef beatbox El Puta, Rezet freestyle DLM + guests hip hop night 20 h NAFTA¤ MJÚZIK FREE OUPN prostor pro nové kapely 20 h RIDDIM DRIVEN NIGHT from Kingston to Pragga DJs Kaya, Vincent /JAM, Hroutil, Hopi 20 h HARD & HEAVY NIGHT DJ Márnice + live band 20 h

OJAI CLUB LET≈ANY

roh ulice Kfiivoklátská a Vamberská, Praha 9 tel.: 774 775 770, www.ojai.cz

pá 5 RAP TOTALITY RAPEM PROTI IMPERIALISMU Klaun Fuut, Raego, Target Crew + DJ Cappy; hip hop 19 h

Kavárna po–pá | 10.00–24.00 | so–ne | 16.00–24.00 Restaurace po–ne | 11.30–01.00 Malá scénapo–ne | 19.00–03.00 Divadelní po–ne | 19.00–05.00 pátek 29. 12. | 19.30 h

VELVET UNDERGROUND revival Skupina Velvet Underground revival spojuje spfiátelené hudebníky ze skupin Garage (Jan Macháãek), The Plastic People of the Universe (Josef Janíãek, Jifií Kabe‰), DG 307 (Jan Pokorn˘) a z dal‰ích hudebních skupin. V‰echny hudebníky inspiruje hudba newyorské skupiny, která ovlivnila uÏ spoustu generací alternativních skupin. Soubor, kter˘ existuje od roku 1987, hraje pouze v˘jimeãnû a sváteãnû a kaÏdoroãní 29. prosinec v Akropoli je jedním z tradiãních dat. Usly‰íte v‰echny známé hity VelvetÛ od hlukov˘ch stûn Heroinu po kfiehké Pale Blue Eyes. Pfiijìte si zatanãit.

Kubelíkova 1548/27 | Praha 3 tel.: +420 296 330 911 info@palacakropolis.cz www.palacakropolis.cz


praha_118_11.qxd

12/19/06

PALÁC AKROPOLIS

Kubelíkova 27, Praha 3 – ÎiÏkov tel.: 296 330 913, www.palacakropolis.cz

VELK¯ SÁL ãt 21 DIVOKEJ BILL + MEDVùD 009 19.30 h pá 22 BOW WAVE 19.30 h pá 29 VELVET UNDERGROUND revival 19.30 h ne 31 SILVESTR V PALÁCI AKROPOLIS brazil-latin-afrobeat-hip hop & urban beats reggae-dancehall-asian vibes 20 h DIVADELNÍ BAR ãt 21 DJ SCARFACE reggae & urban tunes 23 h pá 22 BOW WAVE AFTERPARTY DJs Akira, 2K; jungle 23 h so 23 VÁNOâNÍ DEEPHOUSE S M&GORS deephouse 23 h ne 24 X-MASSIVE SANTA CLAUS LEAVES DA HOUSE! old school hc, raggajungle 23 h po 25 ESSENCE OF TRANCE DJs Picket & Foxx 23 h út 26 TUESDAY RAP /DJs Pufaz, Azil hip hop 23 h st 27 ETA DJs breakbeat 23 h ãt 28 FREAK SHOW DJ Lucky Dub feat. Milan Broum electric guitar, 2step classic 23 h pá 29 VIVA LA MUSICA /DJ Romario latino funk 23 h so 30 FAT BASS FELLAS DJs Fatty M, Groof deephouse 23 h ne 31 FESTA DA MADRUGADA SILVESTR 2006 DIZKOFUNK BREAKZ DJs Voita, Saku; breakbeat 23 h MALÁ SCÉNA ãt 21 DJ ULTRAMARIN freestyle 22.30 h pá 22 HERB JUNKIES DJs Kakao jr., Loverman 22.30 h so 23 DJs ABU MASHEED + ABDEL RAHEEM dancehall & urban ruffbeats 22.30 h ne 24 X-MASSIVE SANTA CLAUS LEAVES DA HOUSE reggae, dancehall, dub 22.30 h po 25 DJ LUCKY DUB garage & urban beats 22.30 h út 26 DJs LIONHEAD + PAPAPOT reggae, dancehall 22.30 h st 27 DJU ROMARIO + guest acid jazz, funk 22.30 h ãt 28 DJ ZBNK freestyle 22.30 h pá 29 DJs BABE LN + GHONZALES downtempo, chill out 22.30 h so 30 SPIRITUAL DJs electro, freestyle 22.30 h ne 31 FESTA DA MADRUGADA SILVESTR 2006 22.30 h

PERFECT CLUB

Soukenická 4, Praha 1, tel.: 222 311 600

ãt 21 TRAMIX více na www.tramix.cz pá 22 XMAS CREAM & HONEY DJs Afrodrops aka Pat Heart

40

3:18

Stránka 40

& Slim Buddah + John & Paul (MIG 21) drums & trumpet 20.30 h so 23 CENTRAL NIGHT luxury black music night DJs Noir, Rawal 22 h pá 29 SILVESTER (STALONE) warm up 2 boiling party DJs Drunkie, Horseradish 20.30 h so 30 CENTRAL NIGHT luxury black music night DJs Kwé, Jorgos 22 h

POPOCAFEPETL music club

ãt 28 pá 29

so 30

ne 31

Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana tel.: 602 277 226, www.popocafepetl.cz po–ne 16–02 h

so 23 VÁNOâNÍ P¤EKVAPENÍ pfiijìte si pro hudební dárek 16 h po 25 POSEZENÍ NA BOÎÍ HOD 16 h st 27 X-MASS JAZZ SESSION vánoãní jazzov˘ koncert 20.30 h ãt 28 FLAT LIVE kytarov˘ rock 20.30 h pá 29 FRIDAY DANCE FEVER 20.30 h so 30 SANTY Y SU SON DE CUBA CUB latino 20.30 h ne 31 SILVESTR V POPO DJ Gary 20.30 h út 2 Bluestues Day STAN THE MAN GBR /CZE blues 20.30 h so 6 GRAPE /CZE 20.30 h ne 7 Gipsy Sunday Nights GITANS /CZE romská kapela 20.30 h

PUNTO AZUL

Kroftova 1, Praha 5 tel.: 257 328 594, www.puntoazul.cz

ãt 21 HYPERFUNK /DJ Appu pá 22 CALLISTEHENICS DJs Dusty, Mituma so 23 ROLLDABEATZ Silverheadz DJs ne 24 MUSIC SHUFFLE vstup zdarma po 25 NOT4DANCE DJ Groover + host út 26 TH3 SOUND SYSTEM st 27 BREAK OM DJ Elektrom + host ãt 28 HYPERFUNK kfiest CD Punto Azul Presence 2 pá 29 BREAK3NAROZKY DJ Lenny + hosté so 30 MONOTONESTEREOPHONICS DJ Sidecar + host ne 31 NEW YEAR’S DISCO JAZZ DJs Firstep, Tomaso

21 h 21 h 21 h 19 h 21 h 21 h 21 h 21 h 21 h 21 h 21 h

RADOST FX

Bûlehradská 120, Praha 2 tel.: 224 254 776, www.radostfx.cz

ãt 21 FX BOUNCE! Christmas Godzilla Special DJs Kwé, Noir, Maztah + special breakdance show by Saigon crew Disko Satelit B-boys 22 h pá 22 CHRISTIMAS HOUSE FX DJs Petr K, Lucas + special guest Da Sunlounge /GBR 22 h so 23 SOULTRAIN WEEKENDER 2hot 2handle X-mas party DJs Big J /USA, Rico /GBR + speial guests DJs Vincent /JAM, Pedro

ãt 4

pá 5

so 6

& Juan Carlos /CUB live; r’n’b, reggae, latino 22 h FX BOUNCE! NYE SPECIAL DJs Noir, Kwé, Rawal, Wich 22 h INSOMNIACS DJs Loutka, Vectif, Chris Sadler whole night DJ’s battle + dancers by Dance Models 22 h THIS IS SOUL TRAIN EW YEAR’S EVE DJs Big J /USA, Rico /GBR, 12play VJ show by Martin 22 h NEW YEAR’S EVE DJs Tvyks, Vectif, Rico, Petr K + very special guest Terry Poison ISR live; VJ show by Martin 22 h FX BOUNCE! DJs Kwesto, Kolack + special guest Swordz /BEL 22 h HORROR LOLLYPOP DJs Lumiére, Vilém + special guest Superzandy /GER; velmi horrorová gay friendly night 22 h SOULTRAIN WEEKENDER welcome to Soultrain 2007 DJs Big J /USA, Rico /GBR, 12play 22 h

REDUTA

Národní tfi. 20, Praha 1, tel.: 224 933 487

ãt 21 RADEK KRAMPL VIBE FANTASY 21.30 h pá 22 ELENA & JOCOSEJAZZ 21.30 h so 23 ANTONÍN GONDOLÁN TRIO 21.30 h po 25 NERATOVICK¯ BIG BAND 21.30 h út 26 CLASSIC GOES JAZZ 21.30 h st 27 IMPULS 21.30 h ãt 28 VÍT ·VEC TRIO 21.30 h pá 29 TRADITIONAL JAZZ STUDIO 21.30 h so 30 Xtet VÍTA FIALY 21.30 h ne 31 SENIOR DIXIELAND dixie jazz 21.30 h po 1 SENIOR DIXIELAND 21.30 h út 2 ·AVLE MEâE 21.30 h st 3 OLD TIMERS JAZZ BAND 21.30 h ãt 4 RADEK KRAMPL WIBE FANTASY 21.30 h pá 5 ELENA & JOCOSEJAZZ 21.30 h so 6 STEAMBOAT STOMPERS 21.30 h ne 7 BLUESMEN 21.30 h

ROCK CAFÉ

Národní tfi. 20, Praha 1 tel.: 224 914 416, www.rockcafe.cz

pá 22 ROCK CAFÉ CONTEST 3. malé finále 20 h so 23 ROE-DEER + LIVING ROOM + JM KANES /AUT 20 h ne 24 ROCKOVÁ PÒLNOâNÍ Veselej DJ 23 h po 25 CHRISTIMAS BOOGIE DJ Czech Mike 20.30 h út 26 90’s PARTY DJ Czech Mike 20.30 h st 27 VIDEO MIX PARTY DJ Maara 20.30 h ãt 28 NIRVANA TRIBUTE Nirvana revival TEEN MOVIE Hole revival 20.30 h pá 29 MightySounds presents NEW YORK SKA – JAZZ ESEMBLE

so 30 ne 31 po 1

út 2

st 3 ãt 4

pá 5 so 6 ne 7

USA + support Prague Ska Conspiracy, Green Smatroll, Dub in da Trip 19 h CZECH FAITH NO MORE 20.30 h NEW YEAR PARTY Mix party + Veselej DJ + The Radio$tars 18 h NEW YEAR MIX PARTY DJ Czech Mike vstup zdarma 20.30 h FreeZone KILLEAN /CZE /AUS VICIOUS CIRCLES /CZE /GBR THE SADS /USA 20 h ONE NIGHT BAND + PROWIZORIUM 20 h Punk Rock Party BAMBIX /NED + HOUBA + 2 v 1 + SEX DEVIANTS + REAL 19 h EGOTRIP + BIKKINY SHOP + ZORGLÜB /FRA 20 h Rock Café Contest VELKÉ FINÁLE 2006 20 h MUSIC BAR vstup zdarma 19 h

ROXY

Dlouhá 33, Praha 1, tel.: 224 826 296 music, gallery, perfoming arts, film, internet café 11–01 h, www.roxy.cz

ãt 21 MIDWEEK LOUNGE DJs 2K, Sweg lounge pics projekce 22 h pá 22 ONE NIGHT! DJs Tvyks, Dan Cooley, Béla En chill out Babe LN, Mowgli 22 h so 23 PURE RHYTHM SESSION 7th ANNIVERSARY DJs Rescue, Canobee, Soda, Box chill out Vilém, Fun, Face 22 h po 25 FREE MONDAYS DJs Lillou, Josef SedloÀ, Sidecar chill out Rudeboy, Panorama 22 h út 26 MIDWEEK LOUNGE /DJs Cubik Bo.dan, lounge pics projekce 22 h st 27 FIESTA LATINA Santy y su son de Cuba /CUB live + live reggaeton Juan Carlos + afrolatinské taneãní vystoupení DJs Pedro Rodriguez, Baltazar, Britaldo 19.30 h ãt 28 MIDWEEK LOUNGE DJs Bon Finix, Strain lounge pics projekce 22 h pá 29 ULTIMA /DJs Agent, Lucca, Ladida, Subsist, Deepdance; chill out Brady, Raidem, Blond, Next 22 h so 30 CLIMAX /DJs Diana D’Rouz /POL, Chris Sadler, Deen Own, Da Moon; chill out Tall, Blue 22 h ne 31 RETURN OF THE KING ROXY PRAHA SILVESTR 2006 DJs Michael Burian, Loutka, Orbith, Roman Rai, Madman, Bo.dan, Lucas, Airto, Koogi, IM Cyber, Ghonzales, Nitrous, 2K, Akira, Sweg, Mucho, Baltazar 21 h po 1 FREE MONDAYS – REGENERATION DJs Dan Cooley, Texx+VJ .thc 22 h pá 5 HUMAN TRAFFIX DJs Loutka, Fun, Rosi, Kaik + chill out Cubik, Ondrej K + VJs J.T.R., Phase 22 h


praha_118_11.qxd

12/19/06

so 6 ENTRANCE DJs Phynn /NED, Michael C, TinTin, Pico + chill out Strain, Farelly + VJs Bit Cheekly, .thc 22 h UNIVERSÁLNÍ PROSTOR NoD ãt 21 VEâÍREK LINHARTOVY NADACE Jan Budafi & Eli‰ãin band Fekete Seretlek 19.30 h

RYBANARUBY

Mánesova 87, Praha 2 – Vinohrady tel.: 731 570 701, www.rybanaruby.net

ãt 21 AFRIKOU S KWA AFRIKA 20 h pá 22 IGNU koncert s vánoãním veãírkem 20 h so 23 VÁNOâNÍ ETNO JAM 20 h

SABOTAGE

Legerova 44, Praha 2, www.club-sabotage.cz

ãt 21 RUN DI RIDDIM!!! selekta Irie Memba reggae, dancehall, ragga hip hop, reggaeton 20 h pá 22 GET FRESH! /DJs Pow’em, Buick new school bangers & classics, go go dancers, videoprojekce 21 h so 23 MONSTER JAM DJs Flux, Baron + host hip hop classic hits all night videoprojekce 20 h ne 24 MARRY MUDER FUCK’N’CHRISTIMAS DJ Aphect + host; special old school funky retro show 21 h po 25 SOUL VIBRATION /DJ Saybon + host hot shits, bounce, r’n’b, crunk, videoprojekce 20 h

3:18

Stránka 41

út 26 SOUTH SIDE REDNECT’S DJs Flux, Lu2; classic hip hop & new school, videoprojekce 20 h st 27 THE DYNAMICS /DJs Urbo, Flash old schoool & new school videoprojekce 20 h ãt 28 RUN DI RIDDIM!!! selekta Irie Memba reggae, dancehall, ragga hip hop, reggaeton 20 h pá 29 SLOW JAM vol. 2 /DJs Saybon, Lu2 newschool, bounce, r’n’b videoprojekce 20 h so 30 RELAX TIME /DJ Many + host old school, new school, classic videoprojekce 20 h ne 31 HAPPY NEW SHITZ 07 DJs Maro, Bhaaradise, Reverend hip hop hits, bounce, r’n’b, oldies strip show, drink prize, pfiekvapení 21 h SALMOVSKÁ literární kavárna Salmovská 16, Praha 2, tel.: 224 919 364 www.salmovska.cz

ãt 21 FIANAN irské písnû a balady 19.30 h pá 22 ESTER KOâIâKOVÁ & LUBOMÍR NOHAVICA písÀov˘ veãer – vánoãní speciál 19.30 h st 27 EDITH a FRANK Srdce a sláva komponovan˘ veãer 19.30 h ãt 28 JANA RYCHTEROVÁ + LENKA UHLÍKOVÁ poetick˘ veãer 19.30 h

From Breakfast Till Late Night Dinner... Whisky & Cocktail Bar Daily live music / Jazz / Blues / Swing YMCA Palace Na poūíĠí 12, Prague 1 Tel. +420 222 314 071 Open daily from 9 a.m. til 3 a.m.

restaurant International gastronomic cuisine Bílkova 12, Prague 1 Tel. +420 222 313 308 Open daily from 11 a.m til 11 p.m.

Dinitz Group cafe / restaurant catering & conferences info@dinitz.cz www.dinitz.cz

pá 29 EXCELENCE bluesrock 19.30 h so 30 BAËA & KALÁBÒF NùÎN¯ BEAT pfiedsilvestfií 19.30 h út 2 ZÁLOÎKA VRÁTI EBRA hosté: M. Balík, B. Vachala 19.19 h ãt 4 JULIE & P¤ÁTELÉ salsa, bossa nova, funky, blues 19.30 h pá 5 ESTER KOâIâKOVÁ & LUBOMÍR NOHAVICA 19.30 h

SEDM VLKÒ

Vlkova 7, Praha 3, otevfieno po–so 17–03 h www.sedmvlku.cz, vstup vÏdy zdarma

pá 22 STONEDRAIDERZ NIGHT DJs Gotia vs. AHZ, d’n’b 20 h so 23 TUZZEX-MASS PARTY reggae, dancehall, jungle 20 h st 27 DJs IA + GASTON raggajungle, reggae 20 h pá 29 RASTAPASTA SOUND reggae, raggajungle 20 h so 30 WADDUP? DJs reggae, dancehall 20 h ne 31 ELEPHANT SOUNDZ DJs Poly – psy-nu jazz, funky Y-nu – roots, dub, experimental CR3Z – ragga, dancehall Sotek – nu jazz 20 h SHOTGUN club Víta Nejedlého 7, Praha 3 – ÎiÏkov tel.: 602 626 461, po–ne 12–02 h

pá 22 DJ R.A.F. house st 27 DJ JABR hip hop pá 29 DJ SIDECAR house

20 h 19 h 20 h

st 3 DJ JABR hip hop pá 5 DJ SIDECAR house

19 h 20 h

STUDIO 54

Hybernská 38, Praha 1 tel.: 608 511 211, www.studio54.cz

so 23 DJs RICHIE + ENRICO + P@CO + RAJU 5h ne 24 DJs BON FINIX + HOZZY + MIQUEL + SHKOBISS 5h so 30 DJs VECTIF + BON FINIX + EAGLE + KAIK 5h ne 31 DJs PAUL COCX + P@CO + PETE WALK + ADAM CLOUD + ENRICO + BÉëA + EAGLE 5h po 1 DJs RAJU + ENRICO + P@CO + TOMMY ROGERS + BON FINIX + EAGLE + ADAM CLOUD + MARCUS COOPER + BÉëA + MADMAN + RICHIE + PETE WALK + VECTIF 5h so 6 DJs PETE WALK + P@CO + RAJU + MIQUEL 5h ne 7 DJs HOZZY + EAGLE + BON FINIX + TEXX 5h ST.YX café & music club Sokolovská 144, Praha 8, www.clubstyx.cz

ãt 21 FUCKERS FINGERS NIGHT pá 22 WISH d’n’b, jungle, hip hop ne 24 LOST IN BASS Dread Beat Squad DJs breakbeat, d’n’b, jungle pá 29 B-DAY PARTY DJs Pete, Stefy, Denny M techno, house, jungle

20 h 21 h

21 h

21 h


praha_118_11.qxd

12/19/06

ne 31 CZECH DANCE /DJ Mtatamar pá 5 B-DAY PARTY /DJ Sayuz so 6 PARTY info na www.clubstyx.cz ne 7 CHILLLOUT ZONE downtempo, ambient NEDùLNÍ BIOGRAF

21 h 20 h

20 h 22 h

SWAMP

DJ’s Club, Újezd 5, Praha 5

ãt 4

DJ ONEHEARTMAN roots, ragga, hip hop, dancehall 20 h pá 5 PIMP DA CLUB DJs Brainy Thug, Aphect southern hip hop, mb, bounce 20 h so 6 DJ SCARFACE ragga, mb, dancehall 20 h

U BUKAN¯RA

house boat music bar

Hofiej‰í nábfieÏí, pod Palackého mostem, poblíÏ hotelu Admiral, Praha tel.: 608 973 582, www.bukanyr.cz

ãt 21 BASS WAVE DJs Hoover, MDFK + guest 21 h pá 22 SHADOWBOAT DJs Anakin, Sweg, 2k, Akira, Panorama, Bifidus Aktif, Rudeboy 21 h so 23 UNDERGROUNDIY DJs Airto, Kaik, Jirka Kadlec 21 h ne 24 SMALL JESUS /DJs Da Sunlounge GBR, Lucas + guest 21 h ãt 28 CHI CHI BOAT /DJ Tibi + guest 21 h pá 29 BOATMAN WARMING DJs Kyanid, Mystif, Akira Phakey, Spoggue, Ozone 21 h

3:18

Stránka 42

so 30 DEEP TUNE UP DJs Chickochillinfour, Papaya, Vilém 21 h ne 31 SILVESTR 2006 DJs Wega & Kim Pixa aka Weki, Tibi, Ondrej K, Turtlesquad, Cubik 21 h

U MALÉHO GLENA

Karmelitská 23, Praha 1 – Malá Strana tel.: 257 531 717, www.malyglen.cz

ãt 21 ROBERT BALTAZAR TRIO modern jazz 21.30 h pá 22 LOUD SAMBA original Brazilian music 21.30 h ne 24 UMG JAM SESSION Come to jam! 21.30 h po 25 STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND the longest running Prague blues gig 21.30 h út 26 OND¤EJ PIVEC & ORGANIC Q groovy jazz 21.30 h st 27 RENÉ TROSSMAN BAND CZE /USA blues & r'n'b 21.30 h ãt 28 DAVID DORÒÎKA TRIO modern jazz 21.30 h pá 29 DAVID DORÒÎKA TRIO 21.30 h so 30 ROMAN POKORN¯ Q jazz & blues 21.30 h ne 31 NEW YEAR’S EVE BLOWOUT Ondfiej Pivec Organic Q 21.30 h po 1 STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND 21.30 h út 2 OND¤EJ PIVEC & ORGANIC Q 21.30 h

st 3

RENÉ TROSSMAN BAND CZE /USA ãt 4 ROBERT BALTAZAR TRIO modern jazz pá 5 VOJTA PROCHÁZKA TRIO modern jazz so 6 PETR ZELENKA modern jazz ne 7 UMG JAM SESSION UNGELT jazz & blues club

21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h

T˘nská uliãka 2, Praha 1 tel.: 224 895 748, www.jazzblues.cz

ãt 21 CHICKEN SOUP jazz/funk fusion band 21 h pá 22 ROMAN POKORN¯ & BLUES BOX HEROES jazz & blues 21 h so 23 THE BLUES WAVE r’n’b, blues, funky 21 h po 25 LUKÁ· MARTÍNEK & PRIVATE EARTHQUAKE modern blues 21 h út 26 CHICKEN SOUP 21 h st 27 PETR ZEMAN JAZZ Q jazz-rock fusion 21 h ãt 28 LUBO· ANDR·T GROUP feat. REESIE DAVIS /USA blues 21 h pá 29 LUBO· ANDR·T GROUP feat. REESIE DAVIS /USA 21 h so 30 THE BLUES WAVE 21 h ne 31 The Best Blues Show in the City Happy New Year Double Concert LUBO· ANDR·T GROUP feat. REESIE DAVIS /USA 21 h

po 1 THE BLUES WAVE 21.15 h út 2 ROMAN POKORN¯ & BLUES BOX HEROES 21.15 h st 3 LUKÁ· MARTÍNEK & PRIVATE EARTHQUAKE 21.15 h ãt 4 THE BLUES WAVE 21.15 h pá 5 LUBO· ANDR·T BLUES BAND feat. REESIE DAVIS /USA 21.15 h so 6 LUBO· ANDR·T BLUES BAND feat. REESIE DAVIS /USA 21.15 h ne 7 THE BLUES WAVE 21.15 h

VAGON

Národní 25, Praha 1 tel.: 221 085 599, www.vagon.cz

ãt 21 PSÍ VOJÁCI 20 h ROCKOTÉKA NA P¤ÁNÍ vstup zdarma 24–05 h pá 22 RANDOM /AUT + RYBIâKY 48 + 5th APRIL + SELFISH + ORANGECAP 20 h VIDEOROCKOTÉKA vstup zdarma 24–05 h so 23 VOTCHI 20 h PA¤BA RADIA BEAT vstup zdarma 24–05 h ne 24 PROHRÁLA V KARTÁCH 23 h út 26 ROLLING STONES revival NIKITA & CHRU·âOV 20 h st 27 PUMPA 20 h ROCKOTÉKA vstup zdarma 24–05 h ãt 28 TRIBUTE TO JANIS JOPLIN & TINA TURNER K. Vondráãková 20 h ROCKOTÉKA NA P¤ÁNÍ 24–05 h


praha_118_11.qxd

12/19/06

pá 29 FAUST + BLUES JADE + EXFILES 20 h VIDEOROCKOTÉKA 24–05 h so 30 TONY DUCHÁâEK & GARAGE + ECHT! 20 h PA¤BA RADIA BEAT 24–05 h ne 31 PROFESSOR best of 60’s–70’s 20 h út 2 HIGHWAY 61 + OOZ 20 h st 3 NIRVANA revival 20 h ROCKOTÉKA 24–05 h ãt 4 DICK O’BRASS 20 h ROCKOTÉKA NA P¤ÁNÍ 24–05 h pá 5 PEARL JAM revival + ZIMA 20 h VIDEOROCKOTÉKA 24–05 h so 6 PSÍ VOJÁCI 20 h PA¤BA RÁDIA BEAT 24–05 h ne 7 CHAMBER WORCESTER + HITFAKERS vstup zdarma 20 h VERTIGO music club Havelská 4, Praha 1, www.vertigo-club.cz ãt–so 21–04 h, kavárna po–ne 8–21 h

pá 28 CLUB!HOUSE! MILKSHAKE DJ Martez, house 21 h so 29 SELECTRO DJs Bon Finix, Stevon, Scarcoke electro 21 h ne 30 DJs PETE WALK + SHKOBISS pfiedsilvestrovská show s ohÀostrojem, vocal house 21 h po 31 SILVESTR PARTY COLORS OF LIGHT DJs Milo Moretti, Petr Holman, Martin Frank, DejFF, Matamar and others 21 h

3:18

Stránka 43

ãt 4

TRIANGLE NIGHT DJs Thonic, Samuel Lee house, progressive 21 h pá 5 MYSPACE PARTY DJ Lucas Hulan deep house 21 h so 6 ABSOLUT 4PLAY RETRO PORNO PARTY /DJs Si „Sly“ Antro, Tripmain house, electro 21 h

po 1 út 2 st 3 ãt 4

WAKATA

Malífiská 14, Praha 7, tel.: 233 370 518

ãt 21 DJs ALERT + POWER FLOWER bitz, brejkz, dramz, bejz 21 h pá 22 WADDUP? DJs reggae, dancehall, hip hop 20 h so 23 ORANGERECORDINGS PARTY vol. 8 DJs Error, Alvarez, Nommo d’n’b, breakbeat 20 h ne 24 VÁNOâNÍ BESÍDKA Beatz Smokin’ Weedz DJs reggae 21 h po 25 JUNGLEHODAR /DJs Ketashi, Bady dancehall, jungle, raggajungle 21 h út 26 DJs MUSHROOM + PETRA jazz, free jazz, liquid funk 21 h st 27 DJs PEENI WALLI reggae, raggajungle 21 h ãt 28 THE X-MASS BREAK@NANO SOUND d’n’b, electro 21 h pá 29 INSIDE KRU DJs abstract hip hop 20 h so 30 DJ RUDE BOY RIDDIM + host ska, reggae, dancehall and more 20 h ne 31 DJs GOLDSTAR + ROMARIO

pá 5 so 6 ne 7

+ FREAKOX + guests d’n’b, latino, breaks, funk, jazz 20 h DJ FREDOLEDO reggae, dancehall, raggajungle 19 h DJs SUKI + BASSINFECTION CREW d’n’b, reggae 21 h THE ORIGINAL MOODY /DJ Baltazar funk, latin 21 h TWISTED JAZZ DJs Panorama, Switch d’n’b, jungle 21 h DEEP CORNER DJs breakbeat 20 h DJs MATOA + ISM /GBR + MC Diamond /GBR dubstep 20 h ETA Experience /DJs Goldstar, Frock electro, d’n’b 21 h

XT3

Rokycanova 29, Praha 3 – ÎiÏkov, www.xt3.cz

ãt 21 WONDAH OF DA UNDA + DJ PEPE hip hop thursday 20 h pá 22 OTK, TETRAFARMAKOS + HERR U-BAHN + DENETH C + ...A BUDE HÒ¤ + DJ TCHICHIMAN 20 h so 23 VÁNOâNÍ HUDEBNÍ VEâER 20 h ne 24 CILL OUT DJs 21 h po 25 THCZ XMAS NITE /DJs Javas, Blond, Brady, Next, Raidem 20 h út 26 STARTER LIVE Zvífie v dífie, Strain, Den 20 h st 27 DJ Dr. PETERKA ska & more 20 h ãt 28 DJ TUCO hip hop thursday 20 h pá 29 NATURAL + guest 20 h so 30 PANKIX + guest 20 h

ne 31 FUNKY SILVESTR 4Signs + DJs Andy Wills /GBR, Syp 20 h út 2 MUSIC BAR 20 h st 3 MUSIC BAR 20 h ãt 4 MCs WASTE CASE + SCOOB + DJ MAD.LA hip hop 20 h pá 5 ETA DJs NITE /DJs Goldstar, Tie breakz, progressive beats 20 h so 6 NUKLEÁRNÍ VOKURKY + host funky 20 h ne 7 Sunday League DJ CHICA 20 h

ZERO

Du‰ní 8, 110 00 Praha 1, tel.: 224 818 497 zerobar@bluetone.cz, po–ne 18–04 h (i déle)

ãt 21 DEEP TUNE UP DJs Papay, Chicco 20 h pá 22 XMAS LAUNDRY DJs Vik, Lillou, Koala 20 h so 23 TAKE THE PISS DJs Kev Quadrant, Rich + guests 20 h ne 24 XMAS LOUNGE 20 h po 25 SCIENCE FUNKTION DJ Romario 20 h út 26 BREAK D FUNK /DJ Voita 20 h st 27 DRUMBUIE DJs Petra N, Terqua 20 h ãt 28 RIDIN HIGH DJs Jorgos, Robot 20 h pá 29 BREAKBEAT CONFERENCE CLUBBIN DJ Kaplick + guest 20 h so 30 FUNKEDELIC /DJ Yukimura 20 h ne 31 SILVESTR 2006 /DJs Fatty, Voita, Matoa, Lucky Dub 20 h


praha_118_11.qxd

12/19/06

tûÏkotonáÏní

3:18

Stránka 44

A STUDIO RUBÍN

Malostranské nám. 9, Praha 1 tel.: 257 535 188, www.astudiorubin.cz

ãt 21 PANTOMIME MUST GO ON! 19.30 h

âINOHERNÍ KLUB

Ve Smeãkách 26, Praha 1 tel.: 296 222 123, www.cinoherniklub.cz

ãt 21 C. Goldoni IMPRESÁRIO ZE SMYRNY 19.30 h pá 22 Moliére AMFYTRION 19.30 h so 6 AMFYTRION 19.30 h

SVùTANÁPRAVCE Divadlo Komedie zasadilo 30. listopadu do svého repertoáru tfietí inscenaci vycházející z textové partitury legendy rakouské dramatiky Thomase Bernharda. Jeho zdánlivû nesystematicky konstruované monologické litanie se tentokrát uãil nazpamûÈ herec Martin Finger. Nastudování hry Svûtanápravce (1979) reÏijnû vedl Du‰an D. Pafiízek. Divadlo Komedie | 21., 27., 29. 12.

premiéra

DEJVICKÉ DIVADLO

Zelená 15a, Praha 6 tel.: 233 332 430, www.dejvickedivadlo.cz

ãt 21 K. F. Tománek KFT / SENDVIâE REALITY® 19.30 h pá 29 P. Zelenka TEREMIN hlavní role: I. Trojan 19.30 h so 30 P. Zelenka P¤ÍBùHY OBYâEJNÉHO ·ÍLENSTVÍ 19.30 h DISK divadelní studio DAMU Karlova 26, Praha 1 tel.: 221 111 087, www.divadlodisk.cz

pá 22 âLOVùâE, ZKUS TO! 19.30 h STUDIO ¤ETÍZEK malá scéna DAMU ãt 21 host VÁNOCE PRO BARMU 19 h

DIVADLO ABC

Vodiãkova 28, Praha 1, tel.: 224 212 585 www.mestskadivadlaprazska.cz

¤EDITELÉ Pfiíbûh 6 ‰piãkov˘ch manaÏérÛ, ktefií spoleãnû pracují na lukrativní zakázce zbrojního prÛmyslu, odkr˘vá jejich skuteãné ambice, morálku a svûdomí i schopnost manipulovat ãi b˘t manipulován. Daniel Besse je francouzsk˘ autor, reÏisér a herec. V roce 2001 získal za hru ¤editelé Moliérovu cenu (nejprestiÏnûj‰í divadelní ocenûní ve Francii). Divadlo na zábradlí | 21., 27. 12. | 19 h

pro dûti

DIVADLO ALFRED VE DVO¤E Fr. KfiíÏka 36, Praha 7 – Hole‰ovice tel.: 233 376 997, www.alfredvedvore.cz

V tomto období nehraje

DIVADLO ARCHA

Na Pofiíãí 26, Praha 1 tel.: 221 716 333, www.archatheatre.cz

20 h

DIVADLO BEZ ZÁBRADLÍ

Jungmannova 31, Palác Adria, Praha 1 tel.: 224 946 436, www.bezzabradli.cz

VÁNOCE aneb P¤ÍBùH O NAROZENÍ Pfiíbûh o narození JeÏí‰ka se nemûní, neboÈ jak to tehdy bylo, stojí uÏ jednou provÏdy psáno. Mûní se ov‰em doba a tím pádem i lidé, ktefií si tenhle pfiíbûh vyprávûjí. KaÏd˘ rok si dávají dárky a jsou na sebe hodní, ale protoÏe se to v‰echno událo opravdu hodnû dávno, mnozí z nich uÏ trochu zapomnûli, proã se ty Vánoce vlastnû slaví. Minor | 21., 22., 25., 26. 12. 44

DIVADLO DOBE·KA

Jasná 1181/6, Praha 4 – Braník tel.: 224 468 167, www.divadlosklep.cz

ãt 21 BYLA CESTA U·LAPANÁ vánoãní pfiedstavení ne 7 host DS Rachtamiblatnik POPELKA pro dûti

18 h 15 h

DIVADLO KALICH

Jungmannova 9, Praha 1 tel.: 296 245 311, www.divadlokalich.cz

ãt 21 A. Hellstenius ELLING A KJELL BJARNE aneb CHVÁLA BLÁZNOVSTVÍ hrají: V. a M. Dlouh˘ 19 h pá 22 JANEK LEDECK¯ vánoãní koncert 19 h

DIVADLO KÁMEN

ãt 21 J. JankÛ âESKÉ VÁNOCE svérázná adaptace známého pfiíbûhu o BoÏím narození 9.30 h pá 22 âESKÉ VÁNOCE 19 h út 26 âESKÉ VÁNOCE 17 h st 27 J. Brandon-Thomas CHARLEYOVA TETA 19 h ãt 28 W. Shakespeare VESELÉ PANIâKY WINDSORSKÉ 19 h pá 29 J. JankÛ U NÁS V KOCOURKOVù 19 h so 30 O. Wilde IDEÁLNÍ MANÎEL 17 h ne 31 L. Shue CIZINEC silvestrovské pfiedstavení s pfiípitkem 14 h U NÁS V KOCOURKOVù silvestrovské pfiedstavení s pfiípitkem 20 h ÁBÍâKO malá scéna ABC so 30 P. Hawdon ÚÎASNÁ SVATBA 20.30 h

so 6 T¤I KRÁLOVÉ PO MEXICKU první mejdan Nového roku

pá 29 J. Doga, E. Lotjanu, J. Janda, P. Malásek CIKÁNI JDOU DO NEBE 19 h so 30 F. Veber BLBEC K VEâE¤I 15, 19 h ne 31 C. Confortés MARATÓN 14, 17 h st 3 HRD¯ BUDÎES 19 h pá 5 F. Veber BLBEC K VEâE¤I 19 h so 6 M. Kundera JAKUB A JEHO PÁN pocta Denisi Diderotovi 19 h ne 7 M. Schisgal LÁSKA 15, 19 h

ãt 21 host Divadlo Pfiíbram I. Dousková HRD¯ BUDÎES hlavní role: B. Hrzánová 19 h pá 22 S. MroÏek TANGO 19 h po 25 A. Ayckbourn KDES TO BYL(A) V NOCI? 19 h út 26 TANGO 19 h st 27 L. Lunari T¤I MUÎI NA ·PATNÉ ADRESE 19 h ãt 28 B. Slade KAÎD¯ ROK VE STEJNOU DOBU 19 h

Divadlo v Celetné, Celetná 17, Praha 1 tel.: 281 916 704, www.divadlokamen.cz

V tomto období nehraje

DIVADLO KOLOWRAT Ovocn˘ trh 6, Praha 1

ãt 21 T¤I ÎIVOTY benefice Vlasty Chramostové pá 22 V. Sigarev âERNÉ MLÉKO st 27 E. O’Brienová VIRGINIA ãt 28 P. Landovsk˘ PROTENTOKRÁT ZBOHATNEM pá 29 V·AK SVùTLA NECHTE PLÁT benefice Jana Kaãera ãt 4 PROTENTOKRÁT ZBOHATNEM pá 5 W. Nicholson NA ÚSTUPU

ANATOMIE POLIBKU 20 h POSLEDNÍ ·ANCE ãinohra 19 h ANATOMIE POLIBKU 20 h ANATOMIE POLIBKU 20 h ANATOMIE POLIBKU 20 h MONSIEUR AMÉDÉE aneb TY VRAÎDY UÎ STAâÍ, DRAHOU·KU ãinohra 16 h po 1 MISS SONY ãerné divadlo 20 h út 2 MISS SONY 20 h st 3 MISS SONY 20 h ãt 4 MISS SONY 20 h pá 5 MISS SONY 20 h so 6 MISS SONY 20 h

DIVADLO MINOR

Vodiãkova 6, Praha 1 tel.: 222 231 702, www.minor.cz

ãt 21 J. JirkÛ VÁNOCE aneb P¤ÍBùH O NAROZENÍ 18 h host Malé vinohradské divadlo D. Drábek DùVâÁTKO S MOZKEM malá scéna 19.30 h pá 22 VÁNOCE aneb P¤ÍBùH O NAROZENÍ 18 h po 25 VÁNOCE aneb P¤ÍBùH O NAROZENÍ 15 h út 26 VÁNOCE aneb P¤ÍBùH O NAROZENÍ 15 h so 30 D. Drábek SNùHURKA – NOVÁ GENERACE 15 h ne 31 SNùHURKA – NOVÁ GENERACE 15 h

DIVADLO NABLÍZKO 19 h 19 h 19 h 19 h 19 h 19 h 19 h

DIVADLO KOMEDIE

Jungmannova 1, Praha 1 tel.: 224 222 734, www.prakomdiv.cz

ãt 21 T. Bernhard SVùTANÁPRAVCE 19.30 h pá 22 T. Bernhard U CÍLE derniéra 19.30 h st 27 SVùTANÁPRAVCE 19.30 h ãt 28 D. Jafiab VODIâKOVA-LAZARSKÁ povíce negativní komedie s pozitivním poselstvím 19.30 h ANDREJ TARKOVSKIJ Deník 1970–1986 + projekce filmu Stalker 22 h pá 29 SVùTANÁPRAVCE 19.30 h so 6 R. Musil ZMATKY CHOVANCE TÖRLESSE 19.30 h ne 7 ZMATKY CHOVANCE TÖRLESSE 19.30 h

DIVADLO METRO

Národní tfi. 25, Praha 1 tel.: 221 085 276, www.blacktheatreprague.cz

pá 22 MALOVÁNÍ NA TMU ãerné divadlo pro dûti po 25 ANATOMIE POLIBKU ãerné divadlo

út 26 st 27 ãt 28 pá 29 so 30 ne 31

9.30 h 20 h

Malé Nosticovo divadlo nad âertovkou Nosticova 2a, Praha 1 – Kampa tel.: 257 007 684, www.nablizko.cz

V tomto období nehraje

DIVADLO NA FIDLOVAâCE Kfiesomyslova 625, Praha 4 tel.: 241 404 040, www.fidlovacka.cz

po 25 B. Lane, V+W DIVOTVORN¯ HRNEC 15, 19.30 h út 26 D. Scanlan, R. Morris, J. Tesori HLEDÁ SE MUÎ. Zn.: BOHAT¯! 19.30 h st 27 G. Bolton, W. S. Maugham JULIE, TY JSI KOUZELNÁ! 19.30 h ãt 28 HLEDÁ SE MUÎ. Zn.: BOHAT¯! 19.30 h pá 29 B. Ahlfors POSLEDNÍ DOUTNÍK 19.30 h so 30 M. Cooney HABAëÒRA 15, 19.30 h ne 31 R. a M. Cooney A JE TO V PYTLI! 17 h

KOMORNÍ FIDLOVAâKA Boleslavova 49/13a, Praha 4 tel.: 241 409 346, www.fidlovacka.cz

pá 29 J. Roberts, J. di Pietro MILUJI Tù, ALE... hudební komedie so 30 MILUJI Tù, ALE...

19.30 h 19.30 h

DIVADLO NA JEZERCE

Na Jezerce 1451, Praha 4 – Nusle tel. 261 224 832, www.hrusinsky.cz

ãt 21 A. Aycbourn NADÍLKA 19 h pá 22 J. Havlíãek PETROLEJOVÉ LAMPY hrají: B. Hrzánová, R. Holub 19 h ãt 28 G. Scarnicci, R. Tarabusi KAVIÁR NEBO âOâKA 19 h


praha_118_11.qxd

12/19/06

3:18

Stránka 45

pá 29 W. Allen ZAHRAJ TO ZNOVU, SAME 19 h so 30 NADÍLKA 19 h ne 31 W. Allen PROKLETÍ NEFRITOVÉHO ·KORPIÓNA 17 h

pá 29 A. Procházka JE·Tù JEDNOU, PROFESORE 19 h so 30 W. Shakespeare BOU¤E 16 h ne 31 P¤ES P¤ÍSN¯ ZÁKAZ DOT¯KÁ SE SNùHU 16 h

DIVADLO NA PRÁDLE

DIVADLO PONEC

ãt 21 D. Fisherová HODINA MEZI PSEM A VLKEM 19.30 h ne 7 E. Jelineková SMRT A DÍVKA IV. – JACKIE 19.30 h

ãt 21 UVOLNùTE SE, PROSÍM talk show Jana Krause st 3 UVOLNùTE SE, PROSÍM ãt 4 UVOLNùTE SE, PROSÍM

DIVADLO NA VINOHRADECH

DIVADLO RADAR

Besední 3, Praha 1 tel.: 257 320 421, www.napradle.cz

ãt 21 K. Ludwig SHAKESPEARE V HOLLYWOODU pá 22 MARTA KUBI·OVÁ koncert út 26 SHAKESPEARE V HOLLYWOODU st 27 SHAKESPEARE V HOLLYWOODU ãt 28 T. McNally, D. Yazbek DONAHA! muzikál pá 29 DONAHA! út 2 SHAKESPEARE V HOLLYWOODU st 3 DONAHA! ãt 4 M. McDonagh KRÁSKA Z LEENANE pá 5 W. Shakespeare RICHARD DRUH¯ so 6 E. Rovner VRÁTILA SE JEDNOU V NOCI

19 h 19 h 17 h 19 h

ãt 21 D. Besse ¤EDITELÉ 1. premiéra pá 22 A. P. âechov STR¯âEK VÁ≈A st 27 ¤EDITELÉ 2. premiéra ãt 28 L. Lochhead PERFECT DAYS

DIVADLO RADKA BRZOBOHATÉHO

DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA

Scéna DDM, pplk. Sochora 9, Praha 7 tel.: 724 350 605, 724 350 602, www.ty-ja-tr.cz

Opletalova 5/7 (pasáÏ âTK), Praha 1 tel.: 224 229 445, www.divadlorb.cz

ãt 28 D. Churchill JEDNOU T¯DNù STAâÍ!

Dejvická 38, Praha 6 tel.: 224 316 784, www.spejbl-hurvinek.cz

19 h

19 h 19 h 19 h

14 h

19 h 19 h 19 h 19 h

DIVADLO ORFEUS

PlzeÀská 76, Praha 5 tel.: 257 217 949, www.orfeus.cz

pá 22 VÁNOCE V KRYTU tradiãní pfiipomenutí vánoãních svátkÛ 19 h st 27 H. P. Cami VùNO OSI¤ELÉ DÍVKY 19 h pá 29 BYLO NEBYLO, ALE VONO TO BYLO E·Tù JINÁâ veãer pln˘ pohody 19 h st 3 BYLI I JINÍ – BEATNICI II. provokativní ver‰e ménû znám˘ch autorÛ baet generation 19 h pá 5 M. J. Saltykov-·ãedrin V¯HODNÁ SVATBA + N. V. Gogol ÎENI·I dvû burleskní fra‰ky rusk˘ch klasikÛ 19 h

DIVADLO POD PALMOVKOU Zenklova 34, Praha 8, tel.: 283 011 127 www.divadlopodpalmovkou.cz

VELKÁ SCÉNA ãt 21 A. Procházka P¤ES P¤ÍSN¯ ZÁKAZ DOT¯KÁ SE SNùHU 19 h st 27 B. Hrabal, V. N˘vlt OST¤E SLEDOVANÉ VLAKY 19 h ãt 28 E. Pataki EDITH A MARLENE 19 h

P¤EDSTAVENÍ PRO DùTI ãt 21 H. ·táchová HURVÍNKÒV MIKULÁ· pá 22 HURVÍNKÒV MIKULÁ· st 27 HURVÍNKÒV MIKULÁ· ãt 28 HURVÍNKÒV MIKULÁ· pá 29 HURVÍNKÒV MIKULÁ· so 30 HURVÍNKÒV MIKULÁ·

pá 29 Ch. Laurence HVùZDY NeSTARnou

19 h

ãt 28 JÁ JSEM JÁ Marta Kubi‰ová 19.55 h st 3 J. Hatcher PICASSO hlavní role: M. KÀaÏko, V. Cibulková 19.55 h ãt 4 PICASSO 19.55 h pá 5 PICASSO 19.55 h so 6 PICASSO 19.55 h

DIVADLO U HASIâÒ

¤ímská 45, Praha 2, tel.: 222 518 716 www.cbox.cz/divadlouhasicu/

ãt 21 R. Backer CAVEMAN one man show J. Holíka na obranu praãlovûka 19.30 h pá 22 PRAÎSK¯ BIG BAND MILANA SVOBODY jazzov˘ koncert 19 h so 30 TOBOGAN âesk˘ rozhlas 11 h so 6 MEZINÁRODNÍ DùTSK¯ FESTIVAL 14 h ne 7 MEZINÁRODNÍ DùTSK¯ FESTIVAL 14 h

DIVADLO VIOLA

Národní tfiída 7, Praha 1 tel.: 224 220 844, www.divadloviola.cz

10 h 10 h 10, 14 h 10, 14 h 10, 14 h 10 h

ãt 21 STAROâESKÉ VÁNOâNÍ HRY 20 h st 27 S. Márai SVÍCE DOHO¤ÍVAJÍ 20 h ãt 28 G. Aron MÒJ BÁJEâN¯ ROZVOD 20 h

DIVADLO V CELETNÉ

DIVADLO UNGELT

Celetná 17, Praha 1 tel.: 222 326 843, 608 327 107 www.divadlovceletne.cz

ãt 21 E. Fuller PERLA HOLLYWOODU A JÁ 19.55 h

Divadelní spolek Ka‰par ãt 21 D. Keyes RÒÎE PRO ALGERNON tlumoãeno do znakového jazyka 18 h

Malá ·tupartská 1, Praha 1 – Staré mûsto tel.: 224 828 082, www.divadloungelt.cz

19 h

Anenské nám. 5, Praha 1 tel.: 222 868 868, www.nazabradli.cz

Václavské nám. 38, Praha 1, tel.: 224 212 837 www.mestskadivadlaprazska.cz

ne 24 RAKOVNICKÁ HRA VÁNOâNÍ âeskoslovenská církev bratrská Farského 5 22.30 h

19.30 h 19.30 h 19.30 h

19 h 19 h

DIVADLO NA ZÁBRADLÍ

DIVADLO ROKOKO

ãt 21 N. Simon NÁVOD NA P¤EÎITÍ 11 h E. E. Schmitt LIBERTIN (S MORÁLKOU V ÚZK¯CH) 19 h út 26 J. Foglar RYCHLÉ ·ÍPY 2 – SNùHOVÁ MISE 19 h st 27 J. Werich LAKOMÁ BARKA 17 h ãt 28 D. Nowakowski ÚSTA MICKA JAGGERA 19 h so 30 S. McPherson MARVINÒV POKOJ 19 h ne 31 J. Anouilh MILÁâEK ORNIFLE silvestrovské pfiedstavení s pfiípitkem 17 h

Husitská 24a, Praha 3 tel.: 224 817 886, www.divadloponec.cz

Nám. Míru 7, Praha 2 tel.: 224 257 601, 296 550 111 www.dnv-praha.cz

so 30 S. Williams TÁTA JE TETA aneb NIKDO NENÍ DOKONAL¯ 15 h ne 31 P. Petroviã BÓÎÍ DOPU·TùNÍ 17 h


praha_118_11.qxd

12/19/06

VÁNOâNÍ VZPOMÍNKA 21 h pá 22 KA·PAROVA SLÁVA VÁNOâNÍ 18 h so 23 RÒÎE PRO ALGERNON 18 h VÁNOâNÍ VZPOMÍNKA 21 h Veselé skoky st 27 M. Pacek, J. Va‰áková, M. Hanu‰ VE STANICI NELZE taneãní groteska z 2. nástupi‰tû 15 h ãt 28 NA HLAVU! 15, 19.30 h pá 29 VE STANICI NELZE 19.30 h so 6 VE STANICI NELZE 19.30 h Mejdan pá 22 DJ POTMÁK 21 h Divadlo potrvá ãt 4 âELEM VZAD 19.30 h Serpens pá 5 O RACKOVI A KOâCE, KTERÁ HO NAUâILA LÉTAT 18 h Rodinná pfiedstavení so 6 Veselé skoky NA HLAVU! 15 h Pohádky ne 7 Divadlo Lí‰eÀ SÁVITRÍ 15 h

DIVADLO V DLOUHÉ Dlouhá 39, Praha 1 tel.: 224 826 795, 221 778 629 www.divadlovdlouhe.cz

pá 22 L. A‰kenazy, J. Borna JAK JSEM SE ZTRATIL aneb MALÁ VÁNOâNÍ POVÍDKA divadelní revue 19 h st 27 JAK JSEM SE ZTRATIL aneb MALÁ VÁNOâNÍ POVÍDKA 19 h ãt 28 C. Goldoni LHÁ¤ 19 h pá 29 T. Pratchett, S. Briggs MA·KARÁDA ãili FANTOM OPERY 19 h so 30 MA·KARÁDA ãili FANTOM OPERY 19 h ãt 4 B. Vian, P. H. Cami, J. Borna a kol. KABARET VIAN-CAMI 19 h

DIVADLO V ¤EZNICKÉ

¤eznická 17, Praha 1 tel.: 222 230 996, www.reznicka.cz

ãt 21 VÁNOâNÍ SPECIÁL Domácí úkoly z pilnosti

19.30 h

HUDEBNÍ DIVADLO KARLÍN

5. kvûtna 65, Kongresové centrum, Praha 4 tel.: 261 174 400, www.hdkarlin.cz

pá 29 J. Strauss, K. Haffner, R. Genée NETOP¯R opereta 19 h so 30 K. Svoboda, Z. Podskalsk˘ NOC NA KARL·TEJNù muzikál 19 h kulturní centrum NOVODVORSKÁ Novodvorská 151, Praha 4 – Lhotka tel.: 241 494 341, www.kcn.cz

ne 7 TANEâNÍ ODPOLEDNE DD Combo Oldfiicha DoleÏala 15 h Program pro dûti so 6 host LD Zvoneãek BROUâCI 14, 15.30 h ne 7 host Divad˘lko Mrak O STATEâNÉM JANKOVI 14 h

LATERNA MAGIKA

pá 29 so 30 ne 31 po 1 út 2 st 3 ãt 4 pá 5 so 6

3:18

Stránka 46

KOUZELN¯ CIRKUS KOUZELN¯ CIRKUS KOUZELN¯ CIRKUS KOUZELN¯ CIRKUS KOUZELN¯ CIRKUS KOUZELN¯ CIRKUS KOUZELN¯ CIRKUS KOUZELN¯ CIRKUS KOUZELN¯ CIRKUS

20 h 17, 20 h 20 h 18 h 20 h 20 h 20 h 20 h 20 h

NÁRODNÍ DIVADLO

Národní tfiída 2, Praha 1 tel.: 224 901 448, www.narodni-divadlo.cz

ãt 21 SAMSON ET DALILA 1. premiéra 19 h pá 22 SAMSON ET DALILA 2. premiéra 19 h so 23 ·TEFAN MARGITA a jeho hosté 18 h po 25 F. ·rámek ZVONY 13 h E. Rostand CYRANO Z BERGERACU 20 h út 26 S. Prokofjev LOUSKÁâEK – VÁNOâNÍ P¤ÍBùH 14, 18 h st 27 LOUSKÁâEK – VÁNOâNÍ P¤ÍBùH 15.30, 19 h ãt 28 LOUSKÁâEK – VÁNOâNÍ P¤ÍBùH 19 h pá 29 SAMSON ET DALILA 19 h so 30 B. Smetana TAJEMSTVÍ opera 14, 19 h ne 31 L. F. de Vega Carpio VLADA¤KA ZÁVIST aneb ZAHRADNÍKÒV PES 15 h po 1 B. Smetana LIBU·E opera 17 h st 3 C. Goldoni SLUHA DVOU PÁNÒ 19 h ãt 4 L. Janáãek JEJÍ PASTORKY≈A opera 19 h pá 5 P. I. âajkovskij, J. Cranko ONùGIN balet 19 h so 6 ONùGIN 14, 19 h ne 7 A. Dvofiák âERT A KÁâA opera 11 h B. Smetana PRODANÁ NEVùSTA opera 19 h

REDUTA

Národní tfiída 20, Praha 1 tel.: 224 933 487, www.redutajazzclub.cz

Divadlo Minaret | pro dûti od 3 let ne 7 T¤I VESELÁ PRASÁTKA 15 h âerné divadlo Jifiího Srnce ãt 21 TO NEJLEP·Í Z âERNÉHO DIVADLA 19.30 h pá 22 TO NEJLEP·Í... 19.30 h so 23 TO NEJLEP·Í... 19.30 h po 25 TO NEJLEP·Í... 19.30 h út 26 TO NEJLEP·Í... 19.30 h st 27 TO NEJLEP·Í... 19.30 h ãt 28 TO NEJLEP·Í... 19.30 h pá 29 TO NEJLEP·Í... 19.30 h so 30 TO NEJLEP·Í... 19.30 h ne 31 TO NEJLEP·Í... 19.30 h

SEMAFOR

Národní 4, Praha 1 tel.: 224 931 482, www.laterna.cz

v sále Globus, Dejvická 27, Praha 6 tel.: 224 266 141, 233 901 390 www.semafor.cz

pá 22 host Dûtská opera Praha: J. J. Ryba âESKÁ M·E VÁNOâNÍ 11 h po 25 KOUZELN¯ CIRKUS 20 h út 26 KOUZELN¯ CIRKUS 20 h ãt 28 KOUZELN¯ CIRKUS 20 h

ãt 21 VÁNOCE SE SEMAFOREM 19 h pá 22 POKU·ENÍ SVATÉHO ANTONÍNA 19 h st 27 J. Such˘, P. Rut SUKNù SMUTNOU JEHLOU SPÍCHNUTÁ 19 h

46

ãt 28 A CO KDYÎ NE? Such˘ pomlouvá, Molavcová Ïasne 19 h pá 29 J. Such˘, V. Franz POKU·ENÍ SVATÉHO ANTONÍNA 19 h ãt 4 V·ECHNOPÁRTY 19 h

STUDIO CITADELA

STÁTNÍ OPERA PRAHA

STUDIO YPSILON

Wilsonova 4, Praha 1 tel.: 296 117 111, www.opera.cz

Spálená 16, Praha 1 tel.: 224 947 119, www.ypsilonka.cz

ãt 21 G. Bizet CARMEN 19 h po 25 VÁNOâNÍ KONCERT 14 h G. Verdi LA TRAVIATA 19 h út 26 VÁNOâNÍ KONCERT 14 h A. Dvofiák RUSALKA 19 h st 27 G. Verdi RIGOLETTO 20 h ãt 28 CARMEN 19 h pá 29 J. Strauss NETOP¯R 19 h so 30 NETOP¯R 19 h ne 31 NETOP¯R 19 h út 2 S. Prokofjev POPELKA /Cinderella balet 19 h st 3 LA TRAVIATA 19 h ãt 4 RUSALKA 20 h pá 5 G. Verdi SICILSKÉ NE·PORY 20 h so 6 CARMEN 19 h ne 7 G. Donizetti LUCIA DI LAMMERMOOR 19 h

ãt 21 A. Dumas, J. Schmid, J. Etlík T¤I MU·KET¯¤I JDOU aneb P¤ICHÁZEJÍ BÁJEâNÍ PÁNI 19.30 h

STAVOVSKÉ DIVADLO

Ovocn˘ trh 1, Praha 1 tel.: 224 215 001, www.narodni-divadlo.cz

ãt 21 pá 22 so 23 po 25

út 26

st 27

ãt 28 pá 29 so 30

ne 31 po 1 út 2 st 3 ãt 4 pá 5 so 6 ne 7

N. V. Gogol REVIZOR 19 h CHOREA BOHEMICA 20 h CHOREA BOHEMICA 15, 19 h T. Stoppard ARKÁDIE 13 h W. Shakespeare ROMEO A JULIE reÏie: V. Morávek 19.30 h W. A. Mozart LA CLEMENZA DI TITO (Titus) opera 19 h MOZARTISSIMO to nejlep‰í z Mozartov˘ch oper 16.30 h G. B. Shaw PYGMALION 19 h MOZARTISSIMO 16.30 h REVIZOR 19 h W. Shakespeare RICHARD III. hlavní role: R. Krajão 19 h RICHARD III. 11 h C. Goldoni SLUHA DVOU PÁNÒ 19 h BALETOMÁNIE 15 h REVIZOR 17 h MOZARTISSIMO 16.30 h PYGMALION 19 h W. A. Mozart DON GIOVANNI opera 20 h MOZARTISSIMO 17 h SLUHA DVOU PÁNÒ 19 h SLUHA DVOU PÁNÒ 11 h RICHARD III. 19 h BALET PRAHA JUNIOR 19 h

STRA·NICKÉ DIVADLO SOLIDARITA

BOHNICKÁ DIVADELNÍ SPOLEâNOST Klimentská 16, Praha 1 tel.: 222 310 737, www.bdscitadela.wz.cz

V tomto období nehraje

·VANDOVO DIVADLO NA SMÍCHOVù

·tefánikova 57, Praha 5 tel.: 234 651 111, www.svandovodivadlo.cz

VELK¯ SÁL ãt 21 F. Langer PERIFÉRIE 11, 19 h pá 22 PERIFÉRIE 11 h KAREL PLÍHAL vánoãní koncert a kfiest knihy 20 h út 26 P. Quilter NA KONCI DUHY 19 h st 27 E. Albee KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ? 19 h ãt 28 NA KONCI DUHY 19 h pá 29 D. Fo, F. Rame OTEV¤ENÉ MANÎELSTVÍ 19 h so 30 I. Bergman PODZIMNÍ SONÁTA derniéra 19 h ne 31 OTEV¤ENÉ MANÎELSTVÍ 14, 17 h pá 5 host Studio DVA T. Johnson ABSOLVENT 19 h STUDIO A JINÉ PROSTORY ãt 21 host Buchty a loutky ANDùLÍâEK TONÍâEK pro dûti 17, 19 h ne 7 host Buchty a loutky NEPOSLU·NÁ KÒZLÁTKA pro dûti 15 h LITERÁRNÍ KAVÁRNA ãt 4 A. Huxley VRÁNY Z HRU·KOVIC 17.30 h

TA FANTASTIKA

Karlova 8 – Palác Unitaria, Praha 1 tel.: 222 221 366, www.tafantastika.cz

ãt 21 ASPECTS OF ALICE ãerné divadlo pá 22 ASPECTS OF ALICE so 23 ASPECTS OF ALICE po 25 ASPECTS OF ALICE út 26 ASPECTS OF ALICE st 27 ASPECTS OF ALICE ãt 28 ASPECTS OF ALICE pá 29 ASPECTS OF ALICE so 30 ASPECTS OF ALICE út 2 ASPECTS OF ALICE st 3 ASPECTS OF ALICE ãt 4 ASPECTS OF ALICE pá 5 ASPECTS OF ALICE so 6 ASPECTS OF ALICE ne 7 ASPECTS OF ALICE

21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h 21.30 h

THEATRE ILLUSION BIOGRAF Vinohradská 48, Praha 2 – Vinohrady tel.: 224 212 618, www.theatreillusionbio.cz

Solidarity 1986, Praha 10 tel.: 274 815 296, www.strasnickedivadlo.cz

ãt 28 G. Oplustil ZASNùÎENÁ ROMANCE hudební komedie 19 h

ãt 21 host Divadlo Company.cz Moliére ·KOLA PRO ÎENY AuerbachÛv sklep 19 h ne 7 host Divadlo bez opony KA·PA¤INKY Z BEDNY 14.30 h

ÎIÎKOVSKÉ DIVADLO JÁRY CIMRMANA

·títného 5, Praha 3 tel.: 222 780 396, www.zizkovskedivadlo-jc.cz

V tomto období nehraje


praha_118_11.qxd

12/19/06

3:18

Strรกnka 47


ŠŤAS TNÝ NO V Ý R O K NA S V OB OD Ě

Zašlete své vánoční nebo novoroční přání politickým vězňům na Kubě, v Bělorusku či Barmě, a pomozte tak zlepšit jejich podmínky ve vězení. Více se dozvíte na www.PFdovezeni.cz.

118 Praha magazin  
118 Praha magazin  

21.12. - 03.01.2007 magazin Praha

Advertisement