Page 1

čt. 21. 7. – st. 3. 8. 2011

SEAN PENN

Praha | No. 406

BRAD PITT ME I N T E RV I E W Federico Díaz na benátském bienále

ME M U S I C Gastromusic

ME F E S T I VA LY Festivalový adresář

V KINECH OD 21. ČERVENCE


JASNÁ ZPRÁVA PRO DIVÁKY:

CELÉ LÉTO

ilustraãní foto, zákazník jako dárek obdrÏí ãern˘ odstín - Nano Liner Midnight Black.

ROZDÁVÁME SLEVY A DÁRKY

volná vstupenka

500,- Kč sleva na libovolný zážitek

na film 2D

PLATÍ PRO ČLENY CINESTAR KLUBU V MULTIKINECH Akce trvá od 1. července do 31. srpna. Více na www.cinestar.cz


EDITORIAL

ME I N T E R V I E W

Plavat ve sve ˇtle bez chloru

Federico Díaz a benátské bienále

Přelom července a srpna už nemá v sobě náboj začátku prázdnin, a tak pochopitelně už musíme některé velkolepé akce s nostalgií oplakat. Někteří svojí každoroční dovolenou v Chorvatsku (o prvním červencovém víkendu spojeném se svátky se na dovolenou vydal milion Čechů), jiní zas filmový festival v Karlových Varech nebo festival Colours of Ostrava.

ME F I L M

Město barev se vrátilo zpět do své příslovečné šedi – zbytky „colours“ se smyly s deštíkem pofestivalového pondělí. Škoda mohutně propagovaných Nicka Cavea a Swans, jejichž syrové kvílení v noci z neděle na pondělí musela většina pracujícího lidu bohužel oželet. Avšak i skladba festivalu napovídá, že cílovou skupinou organizátorů jsou hlavně studenti, takže jsem z Ostravy odjížděla hlavně s příjemnou vzpomínkou na přirozené vystoupení Andreyi Triany.

ME F I L M

Červený koberec zabalily 9. července i Karlovy Vary, které přinesly několik filmových kontroverzí včetně Stromu života a Cigána, jenž ukazuje, že výběrem tématu může někdy režisér píchnout do vosího hnízda. Do Cannes je z Karlových Varů pořád ještě daleko, a to nejméně v úrovni oblékání. Ne každý má sice šmrnc a nohy jako Karolína Kurková, nicméně kozačky a svetry s atmosférou osmdesátých let by v parném létě měly být už pasé.

ME M U S I C

Přes půlku léta se lze přenést třeba našlapaným Mácháčem, flamenkem festivalu Ibérica, karlovarskými filmy jako Restaurátor nebo Neviditelná nebo též návštěvou benátského bienále, kde mezi jinými vystavuje svůj pozoruhodný projekt český umělec Federico Díaz. Kromě toho ještě zbývá ponořit se do vln českých řek, o kterých organizace Veronica tvrdí, že začínají být čistější a tudíž i plavitelnější.

str. 4

Strom života str. 6

Život v jednom dni str. 9

Gastromusic str. 1 1

ME F E S T I VA LY Festivalový adresár ˇ str. 1 3

ME D I VA D L O

Přeji vám Big Jump!

Špane ˇlský temperament na Ibérice str. 1 8

ME A R T Konec avantgardy str. 1 9 hana fasurová redakce@metropolislive.cz

ME E V E N T S Hudba, kina, divadla, výstavy

str. 2 1

3


IN T ERV IE W

VŠICHNI PLAVOU

VE SVETLE Rozhovor s Federikem Díazem Jeden z našich nejzajímavějších umělců Federico Díaz po své slavné zlaté slze, kterou „uronil“ na Expu v Šanghaji, vystavuje na benátském bienále. V obří hale Arsenale novissimo i v těchto chvílích pracují roboti, zachycující pohyb a světlo, aby z něj vytvořil zatím neznámý objekt, srovnatelný zatím jen s „virovým rozmnožováním“. Napůl Čech a napůl Argentinec učí bourat šeď stereotypů i v následujícím rozhovoru. Od začátku června vystavujete na benátském bienále. Čím šokujete česká média a veřejnost tentokrát? Tím, že samotnou výslednou formu instalace Outside Itself nikdo nezná. Nebude vůbec existovat, pokud lidi nepřijdou. Je přímo závislá na pohybu jednotlivců a robotech, kteří celý objekt postaví. V Manifesto Nero říkám: Umění není umění, pokud je tvořeno lidskou rukou. Přístroj reaguje na světlo a na okolí. Můžete (polopatě) přiblížit, jak to celé funguje?

4

Lidé se pohybují v jakémsi neviditelném kontejneru nebo bazénu plném světla. Jednotlivé fotony světla narážejí na postavy návštěvníků. Všichni plavou ve světle. To je snímáno senzory, které vyhodnocují veškerý pohyb, který je základem pro výslednou formu a objekt z černých kuliček. Každá kulička reprezentuje jednotlivou částici světla – foton. Každá kulička a částice má také svou unikátní pozici, kterou člověk nevidí. Tak jako ryba nevidí vodu, tak my nevidíme světlo. Pomocí dataprojektoru vidíme na podlaze haly bývalých doků Arsenale svůj stín, který je přetvořen do specifického bodového rastru. Robot, který je řízen podněty, má jako jediný přehled o tom, kam kuličku uložit a nalepit. Každých 26 vteřin je nalepena jedna kulička. Celková podoba bude známá na konci září a bude vytvořená z 250 000 černých koulí o průměru 5 centimetrů.

Máte první ohlasy? Mluvil jste s lidmi na bienále? Ohlasy jsou úžasné. Dostávám pozvání na různé přednášky a výstavy. V prvních 4 dnech prošlo instalací Outside Itself asi 5 000 lidí. Odborníci o tom mluví jako o umění budoucnosti.

A jaké je poselství? Vznikne jakási síť nebo mapa pohybu, která odráží naše rozpoložení. Světlo a pohyb tvoří hmotu. Na hranici pohybu a světla je smrt. Za ní nicota. Je nutné pochopit, že lidský limit je krásný a nevyvyšovat technologii nad cit.

Nejsledovanějším exponátem českého pavilonu na Expu 2010 v Šanghaji byla vaše LacrimAu, zlatá slza, vyrobená z hliníku a pokrytá 24karátovým zlatem. Tato „továrna na osobní vůně“ vyrobené z lidských emocí ještě pořád brázdí světem?

Bienále je v Benátkách až do září, jak často tam jezdíte? Každý měsíc na týden pozorovat, jak instalace roste a mění svou podobu. Jak na vás působí Benátky, když odhlédneme od bienále? Mají pro vás nějaké romantické konotace? Zcela určitě, protože sem jezdím od 9 let na každé bienále. A navíc můj otec v Itálii s umělci, kteří žili v Miláně a v Benátkách, a ve spolupráci s Living Theatre založil experimentální školu divadla a umění. Takže spoustu vůně přátelství je ve vzduchu města moře a lagun.


Výsledná podoba Outside Itself je pokaždé jiná.

Ano. Je užitečná třeba tím, že před měsícem byla součástí charitativní aukce v rámci Smetanovy Litomyšle na podporu seniorů a mladých bez domova. Mám z toho radost, že předává energii jinak než prezentací v galeriích a muzejích. Informace, že slza je doopravdy z hliníku a pozlacená jen na povrchu, vyšla na povrch až při ukončení Expa. Chtěl jste, aby lidé věřili tomu, že je ze zlata, a díky tomu se zvýšila jejich emoce? Slza měla být původně z jedné tuny zlata. Náš stát ale neměl odvahu toto množství zapůjčit, a tak množství zlata odpovídá odvaze našeho národa. Pro představu: kdybych použil 100 kilogramů, tak by slza o výšce 80 centimetrů měla 5 milimetrů tlustý plášť. Použili jsme jen tolik zlata, aby to odráželo stav naší společnosti, a to jsem se rozhodl říct až na konci. Lidé mohli celou dobu EXPA v Šanghaji soutěžit o to, kolik je obsazeno zlata na povrchu slzy a vyhrát tak v soutěži 1,4 milionu korun. Několik se jich trefilo, a tak se cena rozdělila, doufám, že měli radost. Počítal jste tenkrát s tím, že Česká republika na její výrobu skutečně zapůjčí jednu ze 17 tun zlata, nebo to byla spíš taková provokace? Česká národní banka souhlasila a veškeré podmínky, o které požádali, jsme splnili. Jen na zasedání vlády se pak ani jeden z ministrů neodvážil podepsat pod odvážný počin půjčit tunu zlata do Číny. Nedávno mě jeden z nich potkal a řekl, že toho lituje, neboť kdyby po roce slzu roztavili a zlaté cihly prodali, tak jen tímto by se vrátily náklady ministerstva zahraničí na celý český pavilon.Tak se zvýšila cena zlata během roku. No asi to je pořád o tom, že nemáme moře a nikdy jsme se neplavili za oceán.

Řeč přírody a naše omezené smysly nám určují používat technologie tam, kde jsme omezení. Když se tak dívám na vaše práce, mám pocit, že máte potřebu udělat vždy něco opravdu „mega“, něco, co kromě toho, že je netradiční, také přesahuje lidské představy. Je to tak, nebo i někdy vymýšlíte malé, skromné věci?

Barvy, formy, tvary, texty a zvuky působí přece velmi silně na tělo a mysl člověka. Kreslím pohyby ptáků a vůně. Tuží maluji na rýžový papír ve chvíli, když se dívám na formuli 1 - mám totiž rád v zásadě nesmyslný pohyb mechaniků v pit stopu při bleskové výměně pneumatik formule. Cíl je jasný, ale podstata? Nejspíš zakořeněný rituál a tance kolem šamana, který potom rychle vyjíždí do prostoru smrti.Ten obyčejný pohyb spojený s extrémním vypětím mě zajímá. Podobně jako chirurg, když operuje nebo když se vykopává strom ze země. Vše je to jakési kung fu. Něco je užitečné, něco jen nevědomě hravě dětsky tvořící.

Vášeň pro laboratoře pro stimulaci smyslů, jako třeba v případě Adheze, jste údajně zdědil po svém argentinském tatínkovi, který studoval v Praze FAMU. Máte pocit, že umění by mělo s člověkem „rezonovat“, že by si ho měl prožít? Prožít jakkoliv, ať je mu z toho nevolno, nebo rezonuje pozitivně, jen když posouvá hranice šedé průměrnosti stereotypního života. Hodně interaktivní je i váš projekt Generatrix, který podobně jako kapka zhmotňuje pocity a myšlenky. Jste svým způsobem umělec, který lidem umožňuje dál tvořit, a nejen bádat po tom, co mají před sebou. Máte pocit, že o tom je právě současné umění? Současné umění by nemělo být především byrokratické. Povaha naší společnosti a její komunikace je především vizuální. Společnost je manipulovaná různými systémy. Jednotlivci si sami rozhodují o tom, jakým způsobem se nechají deformovat. Přijmou něco již hotového z dílny sociálních inženýrů nebo přijmou svět umění, které je svobodné a dává impulsy k přemýšlení a formování hodnot společnosti jinak než diktátem? Barvy, formy, tvary, texty a zvuky působí přece velmi silně na tělo a mysl člověka.

hana fasurová

A takto to celé funguje.

Rád pro své experimenty využíváte propojení biologie a strojů. Má to nějaké své důvody?

5

ME I N T E R V I E W

Když vám bylo 21, vaši mušli Nostalgia si koupila do své stálé expozice Národní galerie. To vám asi hodně stouplo sebevědomí. Je normální a mělo by být běžné, že nejvýraznější díla umělců by měla být uchovávána. Je sice pravda, že jsem byl ještě student 2. ročníku, když Nostalgii zakoupil pro Národní galerii Milan Jelínek. To je ale v pořádku, že to takto funguje. Měl jsem radost, že nemusela jít do depozitáře. Je to instituce, která má toto splňovat ať pro šestiletého, tak i pro devadesátiletého. Odborná veřejnost určí jen, které dílo a do jaké sbírky. Sebevědomí mně stouplo, když jsem pomohl mámě a tátovi nebo když jsem přesvědčil tu nejkrásnější holku v Praze, aby šla se mnou do kina (smích).


FILM

Strom života

Idylka otce (Brad Pitt) se synem? Jen zdánlivá.

Mystický Malick a jeho filmová událost roku „Terrence Malick pořád dělá poezii v jednom z nejprozaičtějších světů, ve filmech. Je pro něho v dnešní ultrarealistické kinematografii místo? Soudě podle jeho ambiciózního, přehnaně mystického a namyšleného Stromu života odpověď zní ne.“ Tak začíná svoji recenzi Roger Moore, známý americký filmový kritik. Jeho soud, podobně ostrý a nekompromisní jako stejnojmenný představitel Jamese Bonda, kontrastuje například s názorem kultovního kritika Rogera Eberta, pro kterého je Strom života, letošní vítěz Zlaté palmy z Cannes, mistrovským dílem. Malickův film, uváděný i na festivalu v Karlových Varech, ověnčují samé kontroverzní posudky. Jedno z největších filmových děl všech dob, nebo film se sklony se zoufale zalíbit? Posuďte sami, možná se o sobě ještě něco dozvíte.

6

Strom života je o vnitřní krizi muže ve středních letech, jeho poutu k minulosti a k rodinným kořenům. Jacka O’Briana (Sean Penn) unáší uprostřed jeho krize myšlenky zpátky do dětství. K jemné, láskyplné matce (Jessica Chastain), vychovávající tři malé kluky s přesvědčením, že nejdůležitější je láska a krása, a tvrdému a zarputilému otci (Brad Pitt), vyžadujícímu disciplínu a zodpovědnost tak tvrdě, že v Jackových vzpomínkách na dětství lásku těsně doprovází strach. Jackovo vyrůstání v padesátých letech na americkém předměstí střídají epické obrazy odehrávající se kdesi na planetě Zemi tisíce kilometrů daleko i tisíce let zpátky. Sekvence s dinosaury střídají scény každodennosti a nechávají tak Jackovo vyrůstání a vliv dvou opačných principů, matčina i otcova přístupu ke světu, vyznívat nicotně i palčivě zaráz. „Budete dávno velcí, než tenhle strom vyroste,“ říká paní O’Brianová, když na zahradě sází nový stromek. Jack už velký je, dokonce stárne a kontrast mezi otisky matčiny a otcovy výchovy v něm pořád způsobují zmatení. Režisér s puncem výjimečnosti Terrence Malick nikdy netočil filmy o malých tématech. Filmografie letos

osmašedesátiletého režiséra čítá pouhých pět snímků, mezi kterými si filmař někdy dával až dvacetiletou pauzu. Všechny z nich se ale dočkaly neobyčejného uznání a aury jakési zvláštnosti, výjimečnosti a vznešenosti. V prvním Zapadákově (1973) utíká vrah (Martin Sheen) se svou přítelkyní napříč Jižní Dakotou a snaží se zahodit pocit viny snad jako jedna celá americká Vietnamem poznamenaná generace. V Nebeských dnech (1978), jeho vrcholném filmu, který je formálně doslova filmovou poezií, utíká mladý dělník (Richard Gere) se svou sestrou a přítelkyní poté, co ve rvačce zabije předáka. Kontemplativní Tenká červená linie (1998) patří zase mezi nejlepší válečné filmy všech dob, zahrála si v něm hvězdná parta ve složení Sean Penn, Adrien Brody, Georgie Clooney, Woody Harrelson, John Cusack či John Travolta. Nebesky krásná kamera Kromě silného duchovního podtónu, který mají všechny Malickovy filmy, je maximálně důležitou složkou každého z nich způsob nasnímání. Nebeské dny třeba patří mezi filmy s nejkrásnější kamerou v dějinách kinematografie. Strom života natočil Mexičan Emmanuel


Lubezki, v minulosti čtyřikrát nominovaný na Oskara, a vycizeloval jej do fascinujícího vizuálního představení.

Třetím typickým rysem všech Malickových filmů jsou vynikající herci. Herecké obsazení Stromu života dává dohromady dvě mužské superstar a zatím z velkých filmů neznámou Jessicu Chastain, kterou teď filmoví fanoušci budou zajisté vídat mnohem častěji. Brad Pitt, stále ještě bez Oskara a na docela dobré cestě stát se hereckou legendou podává v roli tvrdého otce další ze svých nenápadně geniálních hereckých výkonů (podobně jako ve skvělém Zabití Jesseeho Jamese zbabělcem Robertem Fordem). Ve svých osmačtyřiceti letech má za sebou herec na počátku kariéry zaškatulkovaný jako sladký hezoun excelentně zvládnuté role vyšinutých excentriků (12 opic), téměř románových hrdinů (Podivuhodný případ Benjamina Buttona ) jako i role vyloženě komické (Podfu(c)k nebo Po přečtení spalte). Seana Penna pro sebe Terrence Malick objevil už v Tenké červené linii. Herec oceněný Oskarem za Eastwoodovu Tajemnou řeku a za roli homosexuálního aktivisty Harveyho Milka ve stejnojmenném filmu je od více než solidního Útěku do divočiny zároveň i režisérem. Současně se na něj nepřestávají obracet lidé jako je Malick, když potřebují vynikajícího herce do hlavní role. Ačkoliv výběrem filmů a témat se liší, podobnou pozici má v Hollywoodu

ME F I L M

Herci z kategorie top star

Jack O’Brian (Sean Penn) se vrací v myšlenkách zpět do dětství.

například velký kamarád Brada Pitta George Clooney. Filmy Terrence Malicka jsou rozhodně spíše potravou pro duši než barevnými cukrátky. Malick je však bezpochyby jednou z nejzásadnějších filmařských postav historie. Patří do kategorie umělců, kteří jakoby své filmy točili bez ohledu na cokoliv jiného. Jen proto, že příběh, který chce vyprávět, vyprávět prostě musí. Strom života také díky svému tématu spadá do kategorie filmů, jejichž osobní přijetí nebo nepřijetí pro každého diváka znamená možnost dozvědět se hodně o sobě samém.

Pravidelnou dávku letních blockbusterů tak mystický Malick letos ozvláštňuje titulem, který je rozhodně jednou z největších filmových událostí roku.

táňa zabloudilová

Strom života (The Tree of Life) USA, 2011, 138 min, drama Režie: Terrence Malick Hrají: Brad Pitt, Sean Penn, Jessica Chastain, Kari Matchett, Fiona Shaw www.twowaysthroughlife.com www.filmeurope.cz

V kinech od 28. 7.

O zatím neznámé herečce Jessice Chastain ještě zcela jistě uslyšíme.

7


FILM Neobvyklá romance

Jana Eyrová Hrdinka a děj románu Jana Eyrová, který napsala Charlotte Brontë, jsou vděčné. Příběh má stejně gotickou atmosféru jako Frankenstein, vypráví o podobně poutavém souboji důvtipů jako Pýcha a předsudek a nabízí vypjaté romantické melodrama ve stylu Bouřlivých výšin. Všechny tyto kusy klasické literatury byly několikrát zfilmovány. I počet filmových a televizních verzí Jany Eyrové se od roku 1910 vyšplhal ke třicítce. Ale tahle je jiná. Viktoriánská klasika se dočkala veskrze moderních flashbacků, její hvězda Mia Wasikowska byla jako jediná ze všech představitelek v době natáčení stejně stará jako titulní hrdinka a svěřit režii Carymu Fukunagovi byl hodně odvážný tah. Jeho předchozí film Sin Nombre byl sice nominovaný na spoustu cen, jenže je ponurým dramatem o gangu mladistvých imigrantů. Jana Eyrová se na začátku Fukunagovy romantické vize objevuje už jako dospělá. O jejím těžkém dospívání se

dozvíme ze vzpomínek. Jana žije v nelehké době, kdy jsou ženy něčím na způsob přívěsku tehdejších mužů. Bylo by překvapením, kdyby se Jana, pocházející z nuzných poměrů, nezamilovala do prvního gentlemana, který se k ní chová s úctou. Zvlášť když tenhle vypadá jako Magneto z X-Men: První třída. Je to pěkná podívaná. Kamera, její záběry i odstíny barev připomínají Piano. To mělo i podobné téma – rozpor mezi ženskou vášní a společností ovládanou mužskými principy. Mia Wasikowska okouzlila v Burtonově Alence v říší divů, jako Jana Eyrová vás ale úplně vtáhne do příběhu a přesvědčí o tom, že její strádání je opravdové. Stále lepší mladá herečka má konkurenci jedině v charismatickém Michaelu Fassbenderovi. Cary Fukunaga se vyhýbá některým momentům z předlohy a někdo mu to možná bude mít za zlé. To ale nemění nic na tom, že Fukunaga je na nejlepší cestě přidat se k těm nejlepším současným režisérům. radim bartík

Jana Eyrová (Jane Eyre) Velká Británie / USA 2011, 120 min., romantický/drama Režie: Cary Fukunaga Hrají: Mia Wasikowska, Michael Fassbender, Judi Dench, Jamie Bell, Holliday Granger www.focusfeatures.com/jane_eyre

V kinech od 28. 7.

P R E M I É RY

Auta 2

Captain America: První Avenger

Šéfové na zabití

Novinka od filmového studia snů Pixar přiváží zpátky na scénu mluvící auta. Kromě zápolení na závodištích po celém světě tentokrát jde i o špionážní „drama“. Jistý britský bourák si totiž hlavního hrdinu splete s tajným agentem. Auta 2 jsou precizně animovanou komedií, která potěší děti veselými scénkami a rodiče vtipnými odkazy na žánrové filmy.

Americká komiksová ikona se vrhne ve stylu Indiana Jonese do víru dobrodružství a nebezpečí ve druhou světovou válkou zmítané Evropě. Nacisté mají na své straně superzloduchy, takže v sázce není nic menšího než osud celého světa. Sympaťák Luke Evans se jako Captain America za rok sejde s Iron Manem i Thorem ve stejně velkolepém spektáklu Avengers.

Nynfomanka Jennifer Aniston, hajzlík Kevin Spacey a diskriminující Colin Farrell. Mysleli jste si, že máte špatného šéfa? Trojice kamarádů z komedie Šéfové na zabití je na tom hůř. Proto se rozhodnou pro radikální řešení a vyhledají experta na zabíjení. Že jejich „mise“ nebude zrovna přímočará, dává tahle bláznivá podívaná tušit už od samého začátku.

Cars 2 V kinech od 4. 8.

Captain America: The First Avenger V kinech od 4. 8.

Horrible Bosses V kinech od 4. 8.

8


ME F I L M

Život

v jednom dni Natočte video o vlastním životě, odpovězte v něm na několik základních otázek a nahrajte ho na web YouTube.com. Tak zněla výzva hlavního režiséra Kevina Macdonalda a producenta Ridleyho Scotta lidem po celém světě. Díky ní vznikla neobyčejná dokumentární mozaika vybraná z 4 500 hodin záběrů od desítek tisíců amatérských filmařů ze 140 zemí světa. Život v jednom dni trvá zhruba 90 minut a kromě Macdonalda se pod něj podepsalo víc než sto spoluautorů. V unikátním dokumentu nechybí dokonce ani záběry z komplikovaného porodu žirafího mláděte v pražské ZOO od Sergeje Kondakova z Česka. Život v jednom dni kopíruje schéma jednoho dne. Začíná brzy ráno, kdy mají někteří ještě noc, a končí hluboko v noci. Hodně různorodé pohledy do životů nejrůznějších lidí rozdělených geografickými, kulturními i sociálními podmínkami drží Macdonald pevně v rukou. Banální koláž probouzejících se spáčů, vařeného kafe a snídaní chystaných tak, jak je známe i neznáme, Macdonald sestříhal do nečekaně akční podoby. Zbytek filmu ubíhá podobně dynamicky. Jednotlivé záběry, které spolu původně neměly nic společného, protože ani

nemohly, najednou dohromady vypráví příběh. Takhle vypadá život na planetě Zemi. Navzdory všem těm odlišnostem je vlastně vždycky stejný. Život v jednom dni je dokument s do nejmenších detailů propracovaným, ale přitom snadno srozumitelným dějem. Má celistvou podobu, protože se jeho spoluautoři drží jasných otázek: Kdo jste? Co máte v kapse? Koho milujete nebo čeho se bojíte? Jsou to zajímavé a většinou dost dojemné střípky příběhů. Rychlé videoklipové záběry zpomalují při pohledu na neodolatelně roztomilou holčičku šplhající na vrchol lidské pyramidy. Zvážní kvůli muži na nemocničním lůžku, který se bojí smrti. Je tady i Korejec, co už několik let projíždí světem na kole ve snaze spojit rozdělené národy. Matka zotavující se po těžké nemoci. Vyšňořená dívka zoufale slzící u skypu, protože její milý není s ní. Otec po smrti manželky sám vychovávající malého syna. Často pocítíte lítost, že celý film nevznikl jenom o nich. Život v jednom dni není typicky nudným, do sebe zahleděným dokumentem. Kevin Macdonald dal s pomocí Ridleyho Scotta a ochotných spoluautorů dohromady jedinečný příběh ne stovek lidí, ale jednoho dne na naší planetě. Taková originální podívaná tady ještě nebyla. radim bartík

V kinech od 24. 7.

Hlavní režisér Života v jednom dni Kevin Macdonald nemá tak bohatou filmografii jako producent Ridley Scott. Kromě historického eposu Orel deváté legie, žurnalistického thrilleru Na odstřel a oscarového dramatu Poslední skotský král ale za posledních čtrnáct let natočil rovnou desítku dokumentů. Mezi nimi i dobrodružnou rekonstrukci horolezecké tragédie Pád do ticha nebo letošní novinku Marley o legendárním reggae hudebníkovi. Producent Života v jednom dni Ridley Scott je zároveň jedním z nejzkušenějších, nejvýraznějších a nejúspěšnějších současných režisérů. Je zodpovědný za sci-fi klasiky Blade Runner a Vetřelec, slavnou road movie Thelma a Louise, epický spektákl Gladiátor, válečné drama Černý jestřáb sestřelen, komedii Dobrý ročník nebo thrillery Americký gangster a Labyrint lží. Momentálně natáčí ambiciózní sci-fi Prometheus. Život v jednom dni měl světovou premiéru už na konci ledna během festivalu nezávislých filmů v americkém Sundance. Zároveň byl dvakrát streamován na webu YouTube.com, jednou živě a podruhé dokonce s českými titulky. Do tuzemských kin se měl dostat už na jaře, ale zdrželo ho prestižní uvedení na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

9


FILM netradiční rodiny s Julianne Moore a Anette Bening v hlavních rolích Děcka jsou v pohodě, film o legendě street artu Banksy: Exit Through the Giftshop, Oscary ověnčenou Královu řeč a Single Man – oboje s výborným Colinem Firthem v hlavní roli – nebo film Černá labuť Darrena Aronofského. České filmy zastupuje válečné drama Lidice.

PRAŽSKÉ

FILMOVÉ LÉTO Film za 30 korun

L

oňský úspěch festivalu Žižkovské filmové léto v kině Aero letos vedl k jeho rozšíření. Filmy za cenu jedné vychlazené dvanáctky bude promítat kromě Aera i Bio Oko a kino Světozor. V Aeru přehlídka proběhne během července, v Biu Oko v srpnu a v kině Světozor dokonce po oba dva letní měsíce.

Staré dobré filmové pecky jsou reprezentovány hororovou klasikou Osvícení s bravurním Jackem Nicholsonem v hlavní roli, snímkem Harold a Maude či Woody Allenovým Zahraj to znovu, Same. Diváci mají možnost si ke vstupence na film zakoupit i plechovku Krušovic za cenu 5 Kč!

V rámci festivalu budou mít diváci možnost zhlédnout nejen výběr toho nejlepšího z posledních let, ale také staré osvědčené filmové hity. Z distribučních novinek můžeme jmenovat například filmy Melancholia režiséra Larse von Triera, Počátek, sci-fi snímek Christophera Nolana, dále film o zakladateli facebooku The Social Network, portrét

da

Pražské filmové léto Kina Světozor, Aero, Bio Oko www.kinosvetozor.cz www.kinoaero.cz www.biooko.net

YOUTUBE & RIDLEY SCOTT & TONY SCOTT uvádějí FILM NATOČENÝ VÁMI

Příběh jednoho dne na planetě Zemi

INZERCE

inzerce_dalsi_01.indd 1

10

7/13/11 5:10 PM


ME M U S I C

MUSIC

Gastromusic Nebojte se, nejde o další z nepřeberné množiny hudebních stylů, ve kterých se už stejně nikdo nevyzná, ale jen o takové malé prázdninové pozastavení. Nad tím, jak moc žaludkem prochází nejen láska, ale i muzika. Dobrá snídaně je základ pro většinu instantních hitů – možná nejslavnější píseň všech dob, beatlesácký šlágr Yesterday se v pracovní verzi nazýval „Scrambled Eggs“ neboli míchaná vejce (Paul McCartney si „typical english breakfast“ odpouští jen velmi nerad). Vajíčka s párkem rád snídá i Tom Waits, který o svém ranním menu haleká v „Eggs and Sausage“. Decentním šálkem čaje „Pennyroyal Tea“ pak splachovala zbytky soust z úst Nirvana.

American Pie od Dona McLeana či od Madonny?

K čaji patří koláč neboli anglicky „pie“, jak by vám jistě potvrdil i britský DJ, producent a milovník čaje, koláčů a dlouhých setů Mr. Scruff. Ovšem i poněkud zvrhlejší chutě prozradí jeho nabassovaný track „Pickled Spider“ (Pavouk v octu). Tuňák ve vlastní šťávě („Ninja Tuna in Brine“) by přece jen byl stravitelnější. Ale zpět ke koláčům, neboli „pájům“ – klasický „American Pie“ servíroval rebelující písničkář Don McLean a po něm i provokatérka Madonna. Na nefalšovaný muffin si zase můžete skočit do Meetfactory (ejhle, maso!) na rozjetou klubovou noc Muffin, Muffin. A muffinem by vás uctil i Frank Zappa („Muffin Man“). Oběd je hlavní jídlo dne a o tom, co dobrého v poledne měli, nás ve svém zpěvníkovém hitu zpravovali Suchý se Šlitrem. Dnes tak v semaforovém coveru notoricky známé skladby činí Midi Lidi (i když to už o jídle moc není). Oblíbení pop-rockeři Weezer si asi dávají vepřové s fazolemi, jak vyplývá z jejich songu „Pork and Beans“. Hutný máslový základ má i britský beatový žonglér Hudson Mohawke na svém debutovém albu „Butter“. Kdo rád něco ostřejšího, nechť zkusí Red Hot Chilli Peppers. Třeba ke studenému krocanovi („Cold Turkey“) Johna Lennona.

Tom Waits a Iggy Pop nedají dopustit na kafe a cigára.

Chilli se dobře snoubí s čokoládou – brněnské první dámy rapu Čokovoko by mohly povídat (porapovat). Ostatně, celý ten hip hop je především o pořádně tučné stravě – kdo je hubenej, jako by mezi MCs ani nebyl. Vzpoura tlustých kluků si získala playlisty MTV i tukem

Poctivého kalifornského rockera nepálí.

obalená srdce amerických pubescentů – počet infarktů však mezi rapery stojí v příčině úmrtí hned za zastřelením a předávkováním se. Proto, milí muzikanti a hudební fandové, žijte zdravě! A všeho s mírou! Michal Tučný (RIP) by mohl vyprávět. jan bárta

11


MUSIC

The National

Indie rock v nĂĄrodnĂ­ch barvĂĄch

A

Ä? to moĹžnĂĄ znĂ­ paradoxnÄ›, i nezĂĄvislĂ˝ rock mĂĄ svĂŠ superstar, kterĂŠ vyprodĂĄvajĂ­ stadiony. Ale nedÄ›ste se komerÄ?nĂ­ho bahna: ve vÄ›tĹĄinÄ› případĹŻ masivnÄ› ĂşspěťnĂ˝ch indie kapel se za cestou na vĂ˝slunĂ­ slĂĄvy skrĂ˝vĂĄ spousta tvrdĂŠ hudebnĂ­ prĂĄce. Příkladem poctivĂŠ kvality jsou kanadĹĄtĂ­ Arcade Fire, newyorĹĄtĂ­ Interpol – a takĂŠ pÄ›tiÄ?lennĂĄ formace pĹŻvodem z Ohia vystupujĂ­cĂ­ pod vzletnĂ˝m nĂĄzvem The National. The National tvoří pĂ­sniÄ?kĂĄĹ™ a zpÄ›vĂĄk s barytonem Matt Berninger a dva bratrskĂŠ pĂĄry: Aaron a Bryce DessnerovĂŠ a Scott a Bryan DevendorfovĂŠ. InspirovĂĄnĂ­ zvukem postpunkovĂ˝ch skupin jako Pavement se kapela posklĂĄdala nÄ›kdy kolem roku 1999 a o dva roky pozdÄ›ji uĹž vydali svĂŠ debutovĂŠ, eponymnĂ­ album plnĂŠ chytlavÄ› melodickĂ˝ch skladeb s posmutnÄ›lĂ˝mi texty.

MelancholickĂĄ poetika opuĹĄtÄ›nĂŠho rannĂ­ho baru v podĂĄnĂ­ The National si zĂ­skĂĄvala s kaĹždĂ˝m dalĹĄĂ­m albem (Sad Songs for Dirty Lovers, Alligator, Boxer) Ä?Ă­m dĂĄl vĂ­ce příznivcĹŻ a z nezĂĄvislĂ˝ch vod a hranĂ­ po malĂ˝ch ĹĄpeluĹˆkĂĄch si to po nÄ›kolika letech namĂ­Ĺ™ila instrumentĂĄlnÄ› zruÄ?nĂĄ pÄ›tka pod křídla agilnĂ­ho labelu 4AD a na velkĂŠ stadiĂłny. Nejprve jako pĹ™edskokani REM, pozdÄ›ji jiĹž jako headlineĹ™i. PĂĄtĂĄ a zatĂ­m poslednĂ­ deska High Violet z loĹˆskĂŠho roku se dostala na pĹ™ednĂ­ příÄ?ky vĂ˝roÄ?nĂ­ch tabulek hudebnĂ­ch periodik od Pitchforku po Guardian a na celĂŠm svÄ›tÄ› se jĂ­ zatĂ­m prodalo na pĹŻl milionu kopiĂ­ – coĹž je v ĂŠĹ™e digitĂĄlnĂ­ho stahovĂĄnĂ­ impozantnĂ­ Ä?Ă­slo. A pro pĹŻvodem undergroundovou kapelu, kterĂĄ neskrytÄ› hlĂĄsĂĄ podporu Barackovi Obamovi a hodnÄ› se kamarĂĄdĂ­ s multitalentem Sufjanem Stevensem, jeĹĄtÄ› impozantnÄ›jĹĄĂ­.

The National ale s komerÄ?nĂ­m ĂşspÄ›chem a slĂĄvou svou tesknou duĹĄi neztratili – jejich hoĹ™kosladkĂŠ pĂ­snÄ› vĂĄm budou mluvit z duĹĄe stejnÄ› jako na prvnĂ­ desce pĹ™ed deseti lety. Melancholicky se zasnĂ­t si mĹŻĹžete na jejich vĂ˝jimeÄ?nĂŠ koncertnĂ­ zastĂĄvce v praĹžskĂŠm Divadle Archa 17. srpna. Hudba The National je totiĹž srozumitelnĂĄ bez ohledu na nĂĄrodnĂ­ barvy.

jan bĂĄrta The National Divadlo Archa | 17. 8. www.archatheatre.cz

GANG OF FOUR (GB) ē PHOTEK ĪčŜēŜSIN FANG (IS) ē BRITISH SEA POWER (GB) ēŜŜ ŜŜĪ čŜēŜ (US) IS TROPICAL ĪčŜēŜCLARA LUZIA (AT) ēŜ

Ĺś Ĺś Ĺś Ĺś(GB) ŜŜ(DE) ŜŜŜ Ĺś ĹśŜĪÄŤ Ä“ ACTRESS (GB) Ä“Ĺś Ĺś(AT) Ä“ FIGURINES (DK) Ä“  (AT) Ä“  Ĺś(LV) Ä“ Ĺś  Ĺś(PL) RETRO STEFSON (IS) Ä“ Ĺś ĔŜ Ĺś ÄŞħŜ  čġŜ (AT)Ĺś Ä“ Ĺś 

Ĺś (GB)Ä“ Ĺś Ĺś Ĺś Ĺś (DK) Ä“ Ĺś Ĺś  Ĺś (GB) Ĺś Ĺś Ĺś ÄŞ ŲÄŤĹś (DK) Ä“Ĺś ÄŒ ÄŒ ÄŒĹś (DE)Ĺś Ä“ Ĺś Ĺś (PL) Ä“  Ĺś (CZ)Ĺś Ä“Ĺś Ĺś (DE) Ä“Ĺś

Ĺś Ĺś Ä‹Ĺś Ĺś (AT) Ä“ KYST (PL) Ĺś Ĺś (AT) Ä“Ĺś Ĺś Ĺś Ĺś Ĺś Ĺś (EE) Ä“Ĺś 

Ĺś  Ĺś (AT)Ĺś Ä“  Ĺś Ĺś (AT) Ä“Ĺś KEN HAYAKAWA (AT) Ä“ RUBIK (FI) Ĺś(GR) Ä“Ĺś ĹśeĹś(CZ)ŜēŜ  Ĺś(EE) Ä“ĹśCHERRY SUNKIST (AT) ēŜŜŜ ŜĪ ŜčŜ(GB)ŜēŜ Ĺś(IS) Ä“Ĺś Ĺś Ĺś(CA) ĹśĹˆĹś ŜĪ Ĺś ŲÄŤĹś(DE) ēŜŜŜŜ(AT)ŜēŜ 

Ĺś(AT)ŜēŜĹś Ă“Ĺś(IS)ŜēŜ ÄƒÄŠÄ‡Ĺś(AT) Ä“ BRASSTRONAUT (CA)ŜēŜŜŜ Ĺś Ĺś(AT) ŲĹś (GB)Ĺś Ä“Ĺś Ĺś Ĺś (AT)Ĺś Ä“Ĺś Ĺś Ĺś Ĺś Ĺś (HU) Ä“ AGENT COOPER (AT)Ĺś Ä“Ĺś Ĺś Ĺś (US)Ĺś Ä“Ĺś Ĺś (AT) Ĺś Ĺś(AT) Ä“Ĺś Ĺś Ĺś(US) ēŜŜŜ Ĺś(AT) Ä“ ŜŜ ŜŜ(CH) đŜŜ Ĺś 

Tickets & Info:

WWW.WAVESVIENNA.COM 5 DAYS – 10 LOCATIONS – 80 ACTS Tickets: Tickets available via www.wavesvienna.com and in each branch of discounts for ticketing-clients and MegaCard Member. Festival Pass: ₏ 54,— Like us: www.facebook.com/wavesvienna

INZERCE

12

,


Mácháč 2011

Houseové legendy ve dvou dnech

Hlavní hvězdou bude Sebastian Ingrosso, výjimečný DJ a producent, který svá živá vystoupení dokáže vygradovat do neskutečné atmosféry. Co by to bylo za taneční festival, kdyby na něj nezabloudil alespoň jeden hudebně nadaný Holanďan. Richard Durand naštěstí nikde nebloudí, ale poctivě se věnuje DJingu a produkuje skvělé tracky. Premiérově do ČR zavítá Dirty South – geniální producent a autor skvělých remixů, kterými jen potvrzuje, že patří do ligy mistrů současné house music. Z domácí scény nebudou chybět například Michael Burian, Lucca, John Culter, LayDee Jane, Michal Poliak, Chris Sadler a další. Celkem se představí více jak 70 DJs.

me

J

edenáctý ročník domácího beach open air festivalu Mácháč proběhne letos ve dvou dnech: 19. a 20. srpna. Oproti tradičnímu patečnímu termínu, kdy vystupují hlavní zahraniční hvězdy, se letos návštěvníci mohou těšit i na sobotní program, který bude sestaven převážně ze zástupců domácí taneční

scény. LG Mácháč Festival 2011 se bude opět konat u Máchova jezera na pláži Klůček, která se promění v plážové festivalové městečko s kapacitou více než 10 000 návštěvníků. Na jedenáctém ročníku bude mít své zastoupení aktuálně nejžádanější housový projekt Swedish House Mafia!

LG Festival Mácháč 2011 Pláž Klůček u Máchova jezera 19. a 20. 8. www.lgfestivalmachac.cz www.ticketpro.cz

– Elektrocentrály – UPS –

13

ME F E S T I VA LY

LETNÍ F E S T I VA LY


LETNÍ F E S T I VA LY IMMORTAL SHADOWS 23. 7. Kozlovice www.immortalshadows.orgasmatron.cz Fleshless, Spasm, Melancholy Pessimist, Virtual Void MUAH! FESTIVAL 23. 7. Brno | www.muah.cz Sevensol & Bender, Rafo, Eclectica Showcase pestrý

HRADY CZ

BENÁTSKÁ NOC

Festival Hrady CZ pokračuje 22. a 23. 7. na Švihově a 29. a 30.7. na Kunětické hoře. Zahrají zde například Kryštof, David Koller, Nightwork, Divokej Bill, Support Lesbiens, Jiří Schmitzer, Wohnout, Tomáš Klus, Vypsaná Fixa a další. Festival probíhá po celé léto na českých a moravských hradech.

Již 19. ročník festivalu Benátská noc od 29. do 31. 7. přivítá ty nejlepší formace nejen z naší, ale i zahraniční hudební scény (Dream Theater, Scooter, Nightwork, Lucie Bílá, Chinaski a další). Pro návštěvníky je připravena celá řada služeb, včetně kyvadlové dopravy z Prahy a zpět. Předprodej v síti Ticketportal.

PLUTOFEST 23. 7. Peruc | www.plutopes.cz/plutofest Michal Hrůza, Cocotte Minute, Konflikt, Sweet Zone

Švihov | 29.7. Kunětická hora | 30.7. www.hradycz.cz

Malá Skála | Český ráj | 29.–31. 7. www.benatskanoc.cz

ROCKŠPÍL 23. 7. Letovice | www.b-niccol.cz Vision Days, B-Niccol, Mystická Spirála, The Jeffs

ČERVENEC BUCHLOVSKÉ HUDEBNÍ LÉTO 27. 5.-2. 9. Buchlovice | www.vichr.cz Kryštof, Vltava, Čechomor, Tři sestry, Mig 21 PRAGUE PROMS 21. 6.-23. 7. Praha | www.pragueproms.cz Ennio Morricone, Terence Blanchard, Level 42 F SCÉNA 23. 6.-23. 7. Brno | www.folklornisdruzeni.cz/f-scena0 VUS Ondráš, PLS Mladina, VSLPT Poľana, VS Kašava BOHEMIA JAZZ FEST 12.-24. 7. různá místa | www.bohemiajazzfest.cz McCoy Tyner, Caecilie Norby, Ondřej Štveráček PROART BRNO 15.-22. 7 Brno | www.proart-festival.cz tanec, herectví, zpěv, fotografie, design XXL FEST 21.-23. 7. Nové Zámky / SK | www.xxlfest.sk Dash Berlin, Pendulum, Coolio, Hardwell, Dr. Alban BPM WARS OPEN AIR 22. 7. Tři Dvory | www.bpmwars.cz Agent, Golpe, Franke, Maddog, Smix, Tripod BRUNA FEST 22.-23. 7. Brno | www.brunafest.cz Olympic, Polemic, Švihadlo, Dalibor Janda COLOUR MEETING 22.-23. 7. Polička | www.colourmeeting.cz Biorchestr, Ty Syčáci, Al Yaman, Čokovoko ČESKÉ HRADY – ŠVIHOV 22.-23. 7 hrad Švihov | www.ceskehrady.cz Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine FOLKOVÁ NOC 22.-23. 7. Dolánky u Turnova | www.folkovanoc.cz Jaroslav Samson Lenk, Kamelot, Nezmaři FOOTFEST 22.-23. 7. Želeč u Tábora | www.footfest.cz UDG, Seven, Vitacit, Peshata, Mandrage, Totální nasazení

14

PLÁNSKÝ KOUPÁK 23. 7. Planá | www.koupak.cz Chinaski, Xindl X, Marek Ztracený, Skavare

romantický

HRADOLOGIE – VALTICE 22. 7. Valtice | www.hradologie.cz Richard Müller, Kamil Střihavka, Michal Pavlíček Trio KELTSKÁ NOC 22.-23. 7. Plumlov | www.keltska-noc.cz Hakka Muggies, Bran, Spiritual Seasons, Boys of the Hills KOŠUMBERK FEST 22.-23. 7. hrad Košumberk | www.kosumberkfest.cz Vltava, Kill the Dandies, Zrní, Nauzea Orchestra LET IT ROLL 22.-23. 7. Staré Ždánice | www.letitroll.cz Friction feat. MC A.D., Netsky feat. Stamina MC, Camo & Krooked LETNÍ FILMOVÁ ŠKOLA 22.-31. 7. Uherské Hradiště | www.lfs.cz mezinárodní filmová přehlídka, Emir Kusturica, Aki Kaurismäki

PUNK JOSEF CAMP 23.-24. 7. Dubňany | www.kempjosef.cz The Exploited, Konflikt, N.V.Ú., Speichelbroiss

ROOTS & BLUES FESTIVAL 23. 7. Bílina | www.puremusic.cz Zdeněk Bína Acoustic Project, Dynamo, Blues No More SUMMER FEST 23.-24. 7. Libina | www.summerfest.cz Poslední Výstřel, Second Hand Husband, The Idiots, Eastpark VYSMÁTÉ LÉTO 23. 7. Kadaň | www.rockfest.cz Kabát, Support Lesbiens, Nightwork, Tomáš Klus PROART PRAHA 24.-31. 7. Praha | www.proart-festival.cz tanec, herectví, zpěv, fotografie, design ADVIK 2011 28. 7.-1. 8. Praha | www.kczahrada.cz festival japonské kultury, anime a mangy

STUDNICE FEST 22.-23. 7. Hlinsko v Čechách | www.studnicefest.cz Sunshine, Skyline, Toxique, Vypsaná fixa, Tleskač

CREEPY TEEPEE 28.-31. 7. Kutná Hora | www.gaskfest.cz Liars, Dream Boat, Foot Village, F8stercare, Xiu Xiu

ŠATLAVAFEST 22.-23. 7. Přibyslav | www.fest.satlava.eu Divokej Bill, Nightwork, Arakain, Wohnout, Xindl X

BENÁTSKÁ NOC 29.-31. 7. Malá Skála | www.benatskanoc.cz Clawfinger, Dream Theater, Divokej Bill, Chinaski, Desmond

BARVY LÉTA 23. 7. Poděbrady | www.barvyleta.cz Tři sestry, Vypsaná fixa, Wohnout, Zóna A, Anna K. ČERVENÁNÍ 23. 7. Červený dvůr | http://cervenani.com Imodium, Rattle Bucket, Kyanid, Another Fake Heroes FESTNEFEST VI. 23.-24. 7. Jaroměř | www.milicak.cz Jo!ska, Groteska, Whatrock, Wishmasters FOLKOVÉ PRÁZDNINY 23.-31. 7. Náměšť n. Oslavou www.folkoveprazdniny.cz Félix Lajko Duo, Ida Kellarová & Jazz Famelija, Vetex, The Tap Tap

ČESKÉ HRADY – KUNĚTICKÁ HORA 29.-30. 7. hrad Kunětická hora | www.ceskehrady.cz Jiří Schmitzer, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine FESTIVAL NAD ŘEKOU 29. 7.-5. 8. Písek | www.festivalnadrekou.cz mezinárodní filmová přehlídka HIGH JUMP 29.-30. 7. Hříměždice | www.highjump.cz Plexis, Fast Food Orchestra, Skyline, Navigators LEBEDA FESTIVAL 29.-30. 7. Rudimov | www.lebedafestival.cz Vltava, Vypsaná fixa, Znouzectnost, Koogi, Pavel Fajt


Hip hop kemp Z

malého festivalu pro pár tisíc domácích nadšenců, který začínal na koupališti v Pardubicích, se nyní stal festival, který si oblíbila celá Evropa, potažmo celý svět. Letos se již podesáté potkají ve Festivalparku v Hradci Králové příznivci hiphopové kultury z domácího Česka spolu s fanoušky z Polska, Německa, Slovenska, Rakouska, Nizozemska, Anglie, Itálie, Chorvatska, Maďarska, ale i například ze Švédska, Austrálie či Mexika. Hip hop kemp si za uplynulých 9 let vybudoval silné renomé i mezi vystupujícími. V řadě z nich koncert na Hip hop kempu zanechá tak silný zážitek, že se další rok sami ozývají s tím, zda jim festival poskytne prostor znovu vystoupit. I kapely, které objíždějí celý svět, se ho nebojí označit jako festival s opravdovou atmosférou.

OPEN SUN FEST 29.-30. 7. Žatčany u Brna | www.sunfest.cz Kryštof, No Name, Citron, Salamandra PODIVÍNSKÉ JANOHRANÍ 29.-31. 7. Podivín | www.podivin.cz Bran, Pavel Dobeš, Jiří Zonyga, New Glass Band PRÁZDNINY V TELČI 29. 7.-14. 8. Telč | www.prazdninyvtelci.cz Hradišťan, Bratři Ebenové, Javory, Vltava, Blue Effect ROCKFEST DAČICE 29.-30. 7. Dačice | www.rockfestdacice.cz Alkehol, Škwor, Krucipüsk, Debustrol, Atari Terror SERIÁL HIP HOP FEST 29.-31. 7. Dubňany u Hodonína | info na fb King Magnetic, Chief Kamachi, Words & Rhymes, RADIx SRAZ HYEN 29.-30. 7. Chornice | www.srazhyen.wz.cz Werglův Pjos, Barricade, Inseminační stanice, Demolice baráku

ME F E S T I VA LY

letos oslaví 10 let Ať už milujete hip hop v jakékoliv jeho formě, Hip hop kemp vás dostane. Obrovská síla hiphopové komunity pomohla spoluvytvořit jedinečnou historii a atmosféru Hip hop kempu. Oslavy již 10 let tohoto fenoménu budou proto opravdu ve velkém stylu! V kalendáři si nezapomeňte zvýraznit 18.–20. srpna a přijeďte se podívat do hradeckého Festivalparku na tento jedinečný festival. Hlavními zahraničními headlinery letošního ročníku jsou Method Man & Redman (USA), OFWGKTA aka Odd Future (USA), Hocus Pocus (FR), Pharoahe Monch (USA), M.O.P. (USA) nebo Looptroop Rockers (SWE). Předprodej vstupenek probíhá v síti Eventim či kamenných obchodech Queens. hhk

DODNAFEST 30. 7. Dolce | http://dodnafest.webnode.cz Katr, S.A.S., Greymon, Nightfall, Weget, Kabát revival FESŤÁK NA YUKONU 30. 7. Kosov | www.toyukon.cz Rangers-Plavci, Hoptrop, Ilon Leichtová a Cross Country FESTIVAL KRÁSNÝCH LIDÍ 30. 7. Velké Němčice www.festivalkrasnychlidi.estranky.cz David Koller & Band, Propaganja, Johny Said the Number LETNÍ BÍLÁ NOC 30.-31. 7. Dobřínsko | info na fb Argema, Debbi, Olga Lounová, Petr Bende & Band REDOT & FAVORY FEST 30. 7. Benice u Benešova | www.favory.cz Neruda, Mig 21, November 2nd, Zbyněk Drda, Abraxas

ŠRAMLFEST 29.-30. 7. Znojmo | www.sramlfest.eu Vltava, Mário Bihári a Bachtale Apsa, Los Rumberos

ROHALFEST 30.-31. 7. Prusinovice | http://rohalfest.cz SPS, Konflikt, Werglův Pjos, Totální nasazení, N.V.Ú.

ŠTĚRKOVNA OPEN MUSIC 29.-30. 7. Hlučín | www.sterkovnamusic.com Monkey Business, The Prostitutes, Skyline, Sunshine

ŠTERNBERSKÝ KOPEC 30. 7. Šternberk | www.sternberskykopec.com Sunshine, Arakain, Kamil Střihavka, Desmond, No Name

Hip hop kemp Festivalpark v Hradci Králové 18.–20. 8. www.hiphopkemp.cz

SRPEN DOKOŘÁN 4.-6. 8. Karviná | www.festival.dokoran.info UDG, Michal Hrůza, The Switch, Verra Cruz, Etna SÁZAVA FEST 4.-7. 8. Benešov | www.sazavafest.cz Hurts, Kosheen, Alphaville, The Subways BESEDA U BIGBÍTU 5.-6. 8. Tasov | www.besedaubigbitu.cz Paul Lamb & The King Snakes, Jazzsteppa, Neruda BUDYŇSKÝ POUTNÍK 5.-6. 8. Budyně nad Ohří | www.budynskypoutnik.cz Nezmaři, KTO, Schovanky, Wabi Daněk, Cop CZECH ROCK BLOCK 5.-6. 8. Plasy | www.czechrockblock.com Harlej, Alkehol, Arakain, Debustrol, Mandrage ČESKÉ HRADY – BEZDĚZ 5.-6. 8. hrad Bezděz | www.ceskehrady.cz Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine DJEMBE MARATHON 5.-7. 8. Moravský Krumlov | www.djembe.alma.cz Camara, Jumping Drums, Kumbalu, Marimba, Tiditade FESTIVAL MEZI SKALAMI 5.-6. 8. Křižánky | www.statekbukacek.cz Zdeněk Vřešťál, Pacifik, Country Colaps, Jindra Kejak

15


LETNÍ F E S T I VA LY LUBENSKÁ LODYHA 5.-7. 8. Lubná u Poličky | www.lubenskalodyha.wz.cz Neřež, Ida Kelarová, Candy Meatworks, Sto múch

PŘÍSTAVNÍ SLAVNOST 6. 8. Nymburk | www.meks.-nbk.cz Niceland, Wohnout, Yo Yo Band, Crossband

KUNČICKÝ KRAVÁL 12. 8. Kunčice | www.kraval.wz.cz BKP, Sebastian, Kashmir 9:41, První hoře, Volant

POVALEČ 5.-7. 8. Valeč | www.povalec.cz WWW, The Navigators, Václav Koubek, Záviš

PRAGUE PRIDE 2011 10.-14. 8. Praha | www.praguepride.cz Jimmy Sommerville, Kazaky, Charlie Straight, Tonya Graves

LOVOSICKÝ ŽAFEST 12.-13. 8. Lovosice | www.bekadilkos.org Polemic, Mako!mako, Priessnitz, Uraggan Andrew & Reggae Orthodox

BRUTAL ASSAULT 11.-13. 8. pevnost Josefov | www.brutalassault.cz Motörhead, Suicidal Tendencies, The Exploited

SEMFEST 12. 8. Semanín u České Třebové www.semfest.wz.cz Poletíme?, Sníh na schodišti, Chocolate Jesus, Nil

ZVUKY LÉTA 5. 8. Tachov | www.zvukyleta.cz Le Pneumatiq, Záviš, Hi-Fi, Magic Mushrooms BLAŽENBURG FEST 6. 8. Blažovice | www.blazenburg.wbs.cz Kurtizány z 25. avenue, Zylwar, The Madmen, Adept ČÍŽEKFEST 6.-7. 8. Dlouhomilov | www.cizekfest.cz Cindy Rock, Ve vývoji, Exots, The Last Time

BERNFEST 12.-13. 8. Bernartice u Milevska http://bernfest.websnadno.cz Inspiro, Počkej Si, Žlutý Fijalky, Dusot dusících se králíků

SUMMER SESSION 12. 8. Žďákovský most | www.summersession.cz Pink Noise aka Fernanda Martins & Candy Cox

ČESKÉ HRADY – HRADEC N. MORAVICÍ 12.-13. 8. Hradec n. Moravicí | www.ceskehrady.cz Nightwork, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ 12. 8. Rožnov p. Radhoštěm | www.tka.cz Vlasta Redl, Aneta Langerová, Vltava, Dub.o.net

JÍLOVSKÝ COUNTRY FEST 6. 8. Jílové u Prahy | www.jilove.cz Pavel Bobek, Abalone, Nová sekce, Burizon

HRADOLOGIE – VRANOV NAD DYJÍ 12. 8. Vranov nad Dyjí | www.hradologie.cz Petr Bende & Band, Vlasta Redl, Roman Dragoun & His Angels

FRYYFEST 13. 8. Nové Město pod Smrkem www.fryyfest.cz HB, Vitacit, Kurtizány z 25. avenue, Lokomotiva Planet

LIPNO FEST 6. 8. Černá v Pošumaví | www.lipnofest.com Please the Trees, Prague Conspiracy, Znouzectnost

CHOD ROCK FEST 12.-14. 8. Domažlice | http://chodrockfest.cz Harlej, Walda Gang, UDG, Mandrage, Tleskač

LETNICE 2011 13. 8. Bruntál | www.letnice.wz.cz Arakain, The Paint, Gate Crasher, Power 5

LT-FEST 6. 8. Litoměřice | www.lt-fest.cz Saving Joshua, Placenta, Rise Above Death, Planey

KELTSKÁ NOC 12.-13. 8. Harrachov | www.keltskanoc.cz Farben Lehre, Wohnout, Tři sestry, Mňága a Žďorp

NITRO OPEN AIR 13. 8. Kyjov | http://nitroopenair.sound44.com Sayko, Elwira, Soldik, Mooka, Paul Hawk

FESTIVÁLEK BEZ BOJŮ A VÁLEK 6.-7. 8. Boskovice | www.festivalekbezbojuavalek.cz Květy, Jindra Holubec, Johny Said the Number

INZERCE

16


SUMMER EDITION OPEN AIR 13.-14. 8. Tvrdonice | www.angeledition.com Michael Burian, Lafayette, Orbith, Ronny, Yan Dark TOVAČOVSKÝ PORTÁL 13.-14. 8. Tovačov | www.tovacovsky-portal.cz Xindl X, Jananas, My3.avi, Cop, Koňaboj, Pouta ZLÁMANÁ LOUKA 13. 8. Fulnek | info na fb Intro, Inliner, Peclo, Endee, Luka, Old-Washa IBÉRICA 2011 16.-20. 8. Boskovice, Brno, Praha | www.iberica.cz festival španělské kultury 3+1 LETOVICE 18.-20. 8. Letovice | www.triplusjedna.cz/letovice Toxique, Ivan Hlas, Fru-Fru, Hudba Praha

EUROTRIALOG 19.-20. 8. Mikulov | www.eurotrialog.cz Visací zámek, Vltava, Dybbuk, Půlnoc, Čokovoko

FRESH FILM FEST 24.-28. 8. Praha | www.freshfilmfest.net mezinárodní festival studentských filmů

HRADOLOGIE – DALEŠICE 19. 8. Dalešice | www.hradologie.cz Vlasta Redl, 5P Luboš Pospíšil, ZOO a Jan Kalousek

ROCK NA VALNÍKU 25.-27. 8. Slaný | www.valnik.cz Tři sestry, Sto zvířat, Vypsaná fixa, Doga, Záviš

IL FEST 19.-20. 8. Želenice nad Bílinou | www.ilfest.webnode.cz Poppy Seed Grinder, Smashed Face, Legion

CZECHPOINT OPEN AIR 26.-28. 8. Věšín | www.czparty.cz 2K, X.Morph, BabeL N, Dan Cooley, One Way, P.no

MÁCHÁČ 19.-20. 8. Máchovo jezero | www.partyinfo.cz Sebastian Ingrosso, Dirty South, Richard Durand

ČESKÉ HRADY – VALTICE 26.-27. 8. Valtice | www.ceskehrady.cz Tata Bojs, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

PEČKY FEST 19. 8. Pečky | www.peckyfest.citylights.cz From Our Hands, Momma Knows Best, Dirty Blondes

HRADOLOGIE – VEVEŘÍ 26. 8 hrad Veveří | www.hradologie.cz Vlasta Redl, Kamil Střihavka, Neřež, Jana Koubková

TRNKOBRANÍ 19.-21. 8. Vizovice | www.trnkobrani.cz Čechomor, Nightwork, Anna K., No Name, Divokej Bill

FEST POD PAROU 18.-20. 8. Moravská Třebová | www.podparou.cz Zóna A, SPS, Plexis, E!E, Total Chaos, N.V.Ú.

FESTIVAL OKOŘ 20. 8. hrad Okoř | www.festivalokor.cz Čechomor, Nightwork, Tomáš Klus, Chinaski, Gipsy.cz

HIP HOP KEMP 18.-20. 8. Hradec Králové | www.hiphopkemp.cz Method Man & Redman, M.O.P., Pharoahe Monch

INTO THE SOUL OPEN AIR 20. 8. Svojšice | www.drtek.cz Suki, Alah, Winyl, MC Bombicz, Alef Zero

TRUTNOV OPEN AIR FESTIVAL 18.-21. 8. Trutnov | www.festivaltrutnov.cz Iggy Pop & The Stooges, N.O.H.A., The Loco

ME F E S T I VA LY

OLEŠKO WOODSTOCK 13. 8. Oleško-Březová www.oleskowoodstock.cz Kamil Střihavka & Leaders, F. R. Čech, Matahari

MARJANA OPEN AIR 26. 8. Tři Dvory | info na fb Orbith, Bon Finix, Topas & Keepr, MrMarkuz, Topclass OTEVŘENO JIMRAMOV 26.-28. 8. Jimramov | http://jimramov.klubslunicko.cz Traband, Basta Fidel, Photolab, Pepa Lábus ROCK FOR CHURCH(ILL) 26.-27. 8. Vroutek | www.rfch.cz Parov Stelar, Zion Train, Elvis Jackson, N.O.H.A. UPRISING REGGAE FESTIVAL 26.-27. 8. Bratislava / SK | www.uprising.sk Gentleman, Lutam Fyah, Perfect, Burro Banton

BRNO RIVIERA FEST 19. 8. Brno | www.brnorivierafest.cz Chinaski, A. Langerová, Support Lesbiens, Skyline

KAČEŘI OPEN AIR 20. 8. Březnice-Horčápsko | info na fb Discoballs, Bros’n’Beats, Simple Muffin, Amores Perros

ČESKÉ HRADY – BOUZOV 19.-20. 8. hrad Bouzov | www.ceskehrady.cz Nightwork, Kryštof, Kašpárek v rohlíku, Sunshine

KEFÍR 20.-21. 8. Lysá nad Labem | www.festivalkefir.cz Čechomor, Värttinä, The Bellrays, Vltava, Čankišou

PLEASURE ISLAND 27. 8. Roudnice nad Labem | www.pleasureisland.cz Sander van Doorn, Fedde Le Grand, Mark Knight

EURION 19. 8. Smržovka | http://eurion.freemusic.cz Prago Union, Livě, Eggnoise, Živé kvety

LETNÍ LETNÁ 21. 8.-4. 9. Praha | www.letniletna.cz festival divadla a nového cirkusu

ROCK TREY FEST 27. 8. Hranice na Moravě | www.rocktreyfest.wz.cz program se připravuje

NATRUC 27. 8. Kolín | http://natruc.barry.cz Richard Müller, Anna K., Sto zvířat, UDG, Xindl X

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

INZERCE

17


D I VA D L O probíhat od úterý 16. 8. do soboty 20. 8. v Boskovicích, za účasti tuzemských i zahraničních lektorů. Novinkou letošního ročníku budou dílny flamenka pod vedením charismatické sevillské tanečnice Iréne Alvarez, kytarové dílny Alexandra Gavilana nebo kurzy salsy a argentinského tanga pod vedením kolumbijského lektora Alvara Vargase Floreze. Na své si přijdou také milovníci perkusí, kastanět, nebo zájemci o intenzivní výuku španělštiny pod vedením rodilých mluvčích. Vyvrcholením tvůrčích dílen se jako každý rok stane sobotní společná fiesta všech účastníků v zámeckém skleníku. V doprovodném festivalovém programu je připravena celá řada aktivit: přehlídka filmů španělské kinematografie zahrnující díla legendárních režisérů Carlose Saury či Luise Buñuela, vernisáž fotografií Jiřího Bendla „Jaro v Andalusii – Andalucía primaveral“, módní přehlídka flamenkových kolekcí z dílny Lere Lere nebo ochutnávka španělských specialit.

flamenco clan

Ibérica v Boskovicích

Hlavní hvězdou letošního ročníku je Iván Vargas.

Ibérica 2011

Festival v rytmech flamenka Již poosmé roztančí festival španělské kultury Ibérica Prahu, Boskovice i Brno vášnivými iberskými rytmy a nadchne neopakovatelnou atmosférou španělské fiesty. Návštěvníci festivalu si užijí temperamentního flamenkového tance i nedostižné virtuozity jihoevropských instrumentalistů. Tématem letošního ročníku je kulturní bohatství Iberského poloostrova. Festival zahájí 16. 8. v Boskovicích komponovaný hudební pořad „Vracím se pro svá křídla – Vuelvo por mis alas“, vě-

18

novaný granadskému básníkovi Federiku G. Lorkovi, od jehož smrti uplyne letos už 75 let. Básníkovy verše v podání oblíbeného herce Tomáše Hanáka dokreslí svou taneční koláží madridská tanečnice Virginie Delgado za doprovodu kytaristy Petra Víta. K hlavním festivalovým hvězdám bude patřit brilantní španělský klavírista Iván Martín, který se českému publiku představí 17. 8. v Besedním domě v Brně. Vrcholem přehlídky pak bude vystoupení dvojice mistrů autentického flamenka – Ivána Vargase a Very „la India“, 19. 8. v pražském Divadle ABC. Součástí festivalu budou již tradičně hudební a taneční tvůrčí dílny, které budou

FLAMENCO začátečníci odpolední kurs, L. Čellárová, zámek, 10 h FLAMENCO středně pokročilí odpolední kurs, P. Šťastná, skleník, 10 h SALSA A. Vargas, malý sál sokolovny, 10 h ARGENTINSKÉ TANGO (při výuce se počítá i s jednotlivci) A. Vargas, malý sál sokolovny, 10 h KYTARA začátečníci S. Kohútek, pension, 10 h KYTARA pokročilí Alexander Gavrilán, zámek, 10 h

Ibérica Praha, Brno, Boskovice 16.–18. 8. www.iberica.cz www.ticketstream.cz


Ve snaze přežít se lidé uchylovali k bizarním činnostem. Například na oddělení tzv. Treuhandstelle – instituce, která konfiskovala majetek Židům, se někteří Židé uchytili ve fotodílně, která zabavené předměty dokumentovala a registrovala. Domnívali se, že pokud budou pracovat pro nepřítele, podaří se jim se zachránit. Mnozí z nich pracovali v reklamě a fotografie zabaveného zboží upravovali do zajímavých kompozic a opatřovali údernými reklamními slogany.

Toyen: Smutný den, 1942

Konec avantgardy? Okupace je v plném proudu. Lidé jsou nucení přizpůsobit se absurdním životním podmínkám, ochromení plíživým pocitem ohrožení utíkají do vysněného světa. Avantgardní tvůrci, jejichž práce se nesmí vystavovat, se ve skrytu svých domovů věnují uměleckým experimentům. Konec avantgardy? navazuje na loňskou výstavu Roky ve dnech, která sledovala nelehkou cestu avantgardního umění obdobím tuhého režimu padesátých let. Nyní se vracíme o deset let dříve, do let čtyřicátých: zatímco před válkou pěstovali čeští umělci čilé kontakty s pařížskou uměleckou scénou, nyní se museli osobnosti jako Toyen nebo Jindřich Štyrský stáhnout do ilegality. Jejich tvorba totiž neodpovídala oficiálním představám o tom, jak má umění vypadat. Zvrhlé umění Postoj nacistů k umění se podobal tomu komunistickému, oficiální německé umění té doby se formálně skoro neliší od sovětského. Umění mělo být přísně realistické, vycházející z akademické tradice 19. století. Náměty obrazů a soch sahaly

od zpodobnění mytických germánských hrdinů až po idylické scény z každodenního (venkovského) života, vytvořené v duchu estetiky lidovosti, balancující na okraji kýče.

ME A R T

ART

Směr SORELA V úvodním sálu výstavy se kurátorka pokusila rekonstruovat výstavu československého umění, která proběhla roku 1947 v Paříži. Kamil Lhoták vystavoval své obrazy vylidněných ulic a periferií, surrealisté Tikal a Istler představili vize krajin, zamořených bizarními rostlinami a nánosy pavučin. Toto období, v němž se obnovovaly pařížské kontakty a navazovalo na tradici předválečné avantgardy, trvalo bohužel krátce. Nedlouho po komunistickém převratu v roce 1948 se začalo v umění opět násilně prosazovat realistické znázornění heroických momentů z dějin nebo naopak prostého rolnického či dělnického života. Tentokrát se tomu pro změnu říkalo socialistický realismus - SORELA.

Na „čistotu“ umění přísně dohlížely pověřené orgány, „českou sekci“ měl na starosti bezvýznamný pražský malíř Adolf J. Alex, jehož negativní posudek na výstavu dvou jeho bývalých spolužáků (mimochodem autorů poměrně nevinných krajinomaleb) je také k vidění. Autor posudku neskrýval své zhnusení nad tím, že na výstavu chodili samí intelektuálové a „vůbec tam nebylo – na rozdíl od výstav poctivého umění v Říši – typů dělnických.“

veronika šubrtová

Jakýkoliv projev, odchylující se od linie oficiálního umění, dostal nálepku „zvrhlé umění“. Jména nepohodlných umělců figurovala na zvláštních seznamech a nemohli vystavovat. Na seznamu českých „zvrhlých“ malířů najdeme nejen ryzí surrealisty, ale třeba i Kamila Lhotáka nebo Rudolfa Kremličku. Kostry a oční bulvy Na absurditu doby a každodenní strach reagovali surrealisté zpodobněním znepokojivých scén, v nichž lidské bytosti nahrazují strojky, v pusté postapokalyptické krajině se procházejí kostry a oční bulvy, ruiny měst obrůstají obří zmutované rostliny. Surrealistická imaginace a estetika znepokojivého umožňovala nejlépe vyjádřit dobové pocity, proto byla pozice surrealismu během války silná.

Václav Zykmund – Miloš Koreček: Akce, 1944

Konec avantgardy? Od mnichovské dohody ke komunistickému převratu Galerie hlavního města Prahy, Městská knihovna | 26. 5.–25. 9. www.citygalleryprague.cz

19


KNIHY / ART

ART BRUT

Anatomia Metamorphosis

P

rojekt Anatomia Metamorphosis Muzea Montanelli v Nerudově ulici je zaměřen na výjimečné české tvůrce art brut. Představuje již mezinárodně uznávané autory Annu Zemánkovou a Luboše Plného a nově objeveného kreslíře Františka Dymáčka. Autoři art brut jsou neznámé osoby zcela vzdálené prostředí profesionálních umělců. Kresby tuží Luboše Plného (1961), doplněné často akrylovou malbou a kolážemi, jsou ve velké většině anatomickými autoportréty. Registruje v nich výsledky experimentů, které provádí na vlastním těle. Jestliže Luboš Plný odkrývá vnitřek lidského těla zcela explicitně, Anna Zemánková (1908–1986) svoji tělesnost reflektovala podvědomě. Organické tvary, které evokují fyziologické procesy spojené s mateřstvím, ukrývala do okázale krásných florálních motivů, maskovala je tisíci detaily. Vytvořila fantastický herbář mimozemských rostlin, krásnějších, než příroda stvořila. Své pastelové kresby někdy doplňovala háčkovanými aplikacemi nebo je perforovala. Její tvorba byla zcela intuitivní, automatická. Kresby Františka Dymáčka (1929–2003), jehož tvůrčí proces i tvarosloví připomíná kresby spiritistických médií, jsou zase kartografií jeho mentálního prostoru, labyrintem střeženým démony, kteří vykukují ze spleti jeho již na první pohled dekorativních arabesek.

artisha Muzeum Montanelli | do 30. 9. www.muzeummontanelli.com

20

Fantasticky

ˇ SNÉ DE soute ˇže s knihovnou

P

rázdniny jsou nejen časem, kdy se bere do ruky to správné letní čtení, ale také časem, kdy můžete popustit uzdu svojí fantazii. Tábory a jiné letní pobyty nás přesvědčí, že maska faraona se dá vyrobit i z pasty na zuby, hliníkové lžíce, ešusu a rákosí a že nejlepší divadlo se hraje s tím „špejlovým“, vyrobeným v období dešťů. Pro všechny, kteří jsou kreativní a soutěživí zároveň, knihovna připravila letní aktivity, které potěší i pobaví. Fantastická instalace je soutěž pro ty, kteří mají svoji oblíbenou scénu z knihy či filmu žánru sci-fi, fantasy či hororu a tu vidí jasně před očima. Stačí jen najít pěknou písečnou pláž, sehnat pár fremenů a písečný červ už se objeví sám. Jenom nezapomenout stisknout spoušť! Uzávěrka soutěže je 10. září, soutěžní snímky se posílají na adresu knihovna@mlp.cz a výherci budou odměněni na festivalu sci-fi a fantasy CONiáš. Pro fanoušky edic Děsivé dějiny a Děsivá věda je v knihovnách připravena Děsivě děsná soutěž v podobě čtyř snadných soutěžních otázek. Otázky jsou dostupné až do konce září na každé pobočce Městské

knihovny v Praze a autoři správných odpovědí budou odměněni knihami ze zmíněných edic nakladatelství Egmont. Cestovatelé se pak mohou zapojit do prázdninového posílání fotografií sebe samých či rodinných příslušníků před zahraničními knihovnami. Těšíme se na snímky knihoven z destinací exotických i těch, co máme za humny. Snímky posílejte na knihovna@mlp.cz do 10. září, knihovna je pak zveřejní v galerii na své facebookové stránce www.facebook.com/knihovna. Více informací o všech akcích a podmínky účasti na www.mlp.cz.

Pozor! Až do 28. srpna mají pobočky Městské knihovny v Praze otevřeno podle prázdninové otevírací doby. Informace o všech změnách jsou přístupné z www.mlp.cz. Městská knhovna v Praze www.mlp.cz


MUSIC P R A H A EVA EMINGEROVÁ QUARTET jazz | Jazzboat 20:30 FIVE MINUTE LATER + NIGHT BEFORE THE END + RISE OF THE FALLEN rock | Kain 20:30 MLADOSTRANSKÁ BESEDA: WAGES OF SIN + R.A.W. rock | Malostranská beseda 21:00 EMIL VIKLICKÝ TRIO jazz | Reduta jazz club 21:30 PUNK-ROCK NIGHT LIVE Long Way Down / NED, Civilní obrana | Rock Café 20:30 PAVEL WLOSOK TRIO FEAT. KAREL RŮŽIČKA jazz | U Malého Glena 21:30 J. J. JAZZMEN jazz | Ungelt jazz & blues club 21:30 QUEENIE Queen revival | Vagon 21:00

19:00

CLUBBING REGGAENERACE Feher Fekete Kerek, Peeni Walli, Suppafly | Cross 20:00 80’S & 90’S PARTY DJ Jirka Neumann | Futurum music bar 21:00 CUBISM Robbie Akbl / MEX, Patrice Meiner / GER | Chapeau Rouge 21:00 RAP FOOD Gramy Gramatiky | Klub Červ 20:00 RETROSPECTION NIGHT Ketan | Le Mirage Lublaňská 20:00 SILVERLINE Silverheadz DJs | Le Mirage Újezd 20:00 ZPĚVÁRNA karaoke | Limonádový Joe 21:00 POP 80’S & 90’S VIDEO PARTY DJ Jirka Neumann | Lucerna music bar 21:00 ALONE IN THE CORE Hungry Beats, Ychy, Mephisto, Neuf | Matrix 20:00 TRAINSPOTTING: TENTEN electro/house | MeetFactory 21:00 PÁTEK GRATIS Yaroush, Mylo, Raffael de la Rue | Mecca 23:00 DISKO 80’S & 90’S Pája, vstup zdarma | Občanská plovárna 21:00 FAITH FULL NIGHT Faith | Óčko music club 22:00 OLDSCHOOL BROTHERS Funky Machine + guests | Palác Akropolis DB 22:30 FRIDAY DISCO SMAŽENICE Gery | Popocafepetl 20:30 PLEASURE ISLAND WARM UP Bon Finix, Proud-M, Michal Pešina, Lazy & Doctor | Radost FX 22:00 RMH DISCOTHEQUE Jay Yare, Frank Lucas | Retro Music Hall 22:00 FLOW Roman Rai, Taada, Cubik, Tomics | Roxy 22:00 MY HOUSE IS YOUR HOUSE Fred in da House, Don Marquez, Tony M. Evson | SaSaZu 22:00 AUDIOHEART Adlet, Michal J, Lipservice | Styx smart club 20:00 JUST LIKE THAT Pat Heart, Lukas Micka, Pepi SouthSoul | U Bukanýra 21:00 3ELEKTRO Zimer, Leex, OneWay | Wakata 20:00 VIDEO DISKO Michal Pácalt | Žluté lázně 20:00

pátek 22. července LIVE MUSIC YANDIM BAND funk | Agharta jazz centrum 21:00 MORNING MANIAC MUSIC alternativa | Balbínova poetická hospůdka 20:00 JUWANA JENKINS & TONNY BLUES BAND / USA / CZE blues | Blues Sklep 21:00

sobota 23. července LIVE MUSIC AGHARTA GANG FEAT. ŠTĚPÁN MARKOVIČ modern jazz | Agharta jazz centrum 21:00 THE SEBUČEDOS ska | Balbínova poetická hospůdka 20:00 TONY VIKTORA GROUP jazz | Blues Sklep 21:00

CLUBBING ROCK N ROLLS ROYCE Prety Old Sound + hosté | Cross SHEEXY HOUSE AFTERPARTY Tazz, Biodan, Ondrej K. | Chapeau Rouge ČERVTEK Enlab DJs | Klub Červ FUNKY FRESH AK-47 | Le Mirage Lublaňská MASSACRE BREAKZ Toner | Le Mirage Újezd RETRO PARTY Petr Zvěřina | Óčko music club FX BOUNCE! JULY GODZILLA SPECIAL Kwé, Rawal, Maztah, Henry D live rap Radost FX LOUNGE PARTY LIQUIDFUNK & DEEP DRUMANDBASS 2K, Win.cent | Roxy BEAM Jungy, Ascha | Styx smart club FÚZE Mr. Ultrafino, Chochacz | U Bukanýra PANDA UNITY Murte, Kostka | Wakata HAVANA CLUB MOJITO TOUR party | Žluté lázně

20:00 21:00 20:00 20:00 20:00 22:00 22:00 22:00 20:00 19:00 20:00

ME E V E N T S

čtvrtek 21. července LIVE MUSIC YANDIM BAND funk | Agharta jazz centrum 21:00 BLUES-JADE ACOUSTIC blues | Balbínova poetická hospůdka 20:00 ERIC STANGLIN & THE JUKE JOINT HEROES / USA / CZE blues | Blues Sklep 21:00 ANCHOR / SWE + NO OMEGA / SWE + COL.LAPSE / ESP + NO GUTS NO GLORY / FRA hc/punk | Café na půl cesty 20:00 JAKUB ZOMER TRIO jazz/blues | Jazzboat 20:30 DYING SOUL trash metal | Kain 20:30 ABBA SHOW! revival | Limonádový Joe 21:00 SNOO etno/rock’n’roll | Popocafepetl 20:30 JAZZ EFTERRÄTT jazz/funk/soul | Reduta jazz club 21:30 THE PSYCHOBILLY ARENA/COSMO B-DAY PARTY Green Monster, Carlos & His Coyotes, The Rocket Dogz, Moonlight Howlers Rock Café 20:00 NEMOCNICE NA KRAJI SVĚTA večer o.s. Namaste Nepál | Rybanaruby 19:00 MLADOSTRANSKÁ BESEDA: PŮLNOČNÍ MARIE + ODEČET PLYNU rock/punk | Střelecký ostrov (Letní scéna Malostranské besedy) 20:00 LOS QUEMADOS bop/funk | U Malého Glena 21:30 LUKÁŠ MARTÍNEK PRIVATE EARTHQUAKE jazz | Ungelt jazz & blues club 21:30 LED ZEPPELIN REVIVAL rock | Vagon 21:00

SPECIÁLNÍ LETNÍ PROGRAM KLUBU ROXY celodenní chillout zóna u vchodu

do klubu otevřena každý den, 10-22 h.

 klub otevřen PO, ST, ČT, PÁ, SO nové středeční Black music parties nové stage dekorace, 3D video projekce

 komplet program: www.roxy.cz facebook: Roxy Prague,

event: ROXY SUMMER CALLING

PA/FRI 29. 7. 22:00

MIX 2011

křest kompilace „Alive the city” Dje live act

Trávy

Filip Markes (CZ) resident dj Tráva (CZ) guest dj Raidem (CZ) chill out Yannick (CZ)

SO/SAT 20. 8. 22:00

FLOW

progressive/house/minimal special guest

PIERRE RAVAN resident dj

Roman Rai a Fatty M guest dj

Spaceboss (spaceboss.net) chill out

Yannick feat. Filip Markes (live sax)

Dlouhá 33, Praha 1 více info www.roxy.cz

www.nod.roxy.cz

INZERCE

21


MUSIC P R A H A ELENA SONENSHINE & JOCOSEJAZZ jazz | Jazzboat MARKÝZ JOHN rock | Kain PLANET HOUSE JAM rap/hip hop | Popocafepetl SENIOR DIXIELAND dixieland | Reduta jazz club EXCELENCE rock | Střelecký ostrov (Letní scéna Malostranské besedy) UNITED HEADS disco house/funk/nu jazz | U Bukanýra ROBERT BALZAR TRIO jazz | U Malého Glena BLUES BOND blues | Ungelt jazz & blues club PROFSSOR 60’s-70’s rock | Vagon

20:30 20:30 20:30 21:30 20:00 20:00 21:30 21:30 21:00

CLUBBING BASS CASEMATE Brainthaft / GER, Dubble Dubble / GER | Cross 20:00 80’S & 90’S PARTY DJ Jirka Neumann | Futurum music bar 21:00 BOUNCE!BOUNCE! SPECIAL Kay & Tvzex + live act with special guests | Chapeau Rouge 21:00 BREAKBEAT DNB ACID TECHNO NIGHT Datel + hosté | Klub Červ 20:00 RETROPFUNK Goldstar | Le Mirage Lublaňská 20:00 FUNKY HOUSE Funfreak | Le Mirage Újezd 20:00 TANČÍRNA 80. A 90. LET party | Limonádový Joe 21:00 POP 80’S & 90’S VIDEO PARTY DJ Jirka Neumann | Lucerna music bar 21:00 SOBOTA GRATIS Looky, Hrusha, Gusman | Mecca 23:00 LAST SUMMER NIGHT 2011 MK | Óčko music club 22:00 FRENCH KISS French Kiss DJs | Palác Akropolis DB 22:30 MADRUGADA Madrugada DJs | Palác Akropolis MS 22:30 SOULTRAIN WEEKENDER RADOST FX SATURDAYS Rico, Big J, Ama aka 12play | Radost FX 22:00

RMH DISCOTHEQUE Jay Yare, Frank Lucas | Retro Music Hall ONE NIGHT Filip Markes, Dan Cooley, Kubatko, Yannick | Roxy CROSS OVER Black Jesus, John Culter, Petr Dobes | SaSaZu CRITICKS NIGHT Happy, Pavuk, Pifsson | Styx smart club HOUM EKŠN Dash, Marosh / SK, Jindra, Tom Saver | U Bukanýra FORGET THE SUN MXL, Heavyn, RON, Out | Wakata BEACH PARTY Phil Crow, Billy Bright, Rafael de la Rue | Žluté lázně TVŮJ DJ MEJDAN Styx | Žluté lázně neděle 24. července LIVE MUSIC AGHARTA GANG FEAT. ŠTĚPÁN MARKOVIČ modern jazz | Agharta jazz centrum ORPHEOVI BARDI jazz/blues | Blues Sklep LOS QUEMADOS funky/fusion | Jazzboat ELENA SONENSHINE & JOCOSEJAZZ jazz | Reduta jazz club UMG JAM SESSION jazz | U Malého Glena LUKÁŠ MARTÍNEK PRIVATE EARTHQUAKE jazz | Ungelt jazz & blues club THE VACANT EYES + SHOGUN TOKUGAWA + BIRDS AND WOLVES rock | Vagon CLUBBING MASTERAP MC Gey, Bastards Clan Foggy Fogosh | Cross BENG BENG Wwera, Acustic Terrorist | Chapeau Rouge MISHMASHENKA CD barman night | Le Mirage Újezd SUNNY SALSA PARTY salsa/mambo | Občanská plovárna PROSOUND SYSTEM General Kryshpeen, MC Dr. Kary | Palác Akropolis DB SUNDAY DUBWISE Sunday Dubwise DJs | Palác Akropolis MS

ABATON Na Košince 8/Povltavská 2175 | 602 324 434 | www.prostorabaton.cz AGHARTA JAZZ CENTRUM Železná 16 | 222 211 275 | www.agharta.cz BALBÍNOVA POETICKÁ HOSPŮDKA Balbínova 6 | 723 889 143 | www.balbinka.cz BAYO BAR Milíčova 6 | 608 668 834 | www.bayobar.cz BLUES SKLEP Liliová 10 | 774 277 060 | www.bluessklep.cz CAFÉ NA PŮL CESTY Centrální park Pankrác | 261 215 322 | www.greendoors.cz CARPE DIEM Jičínská 4 | 272 741 421 | www.carpediempraha.cz CROSS Plynární 1096/23 | www.crossclub.cz EXIT CHMELNICE Koněvova 219 | 602 279 589 | www.exitchmelnice.cz EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NOD. Dlouhá 33 | 731 222 277 | http://nod.roxy.cz FUTURUM MUSIC BAR Zborovská 7 | 257 328 571 | http://futurum.musicbar.cz GOX MUSIC CLUB Nádražní 76 | 777 686 857 | www.goxclub.cz CHAPEAU ROUGE Jakubská 2 | 222 316 328 | www.chapeaurouge.cz JAZZBOAT Dvořákovo nábř. – nástupiště č. 5 | 731 183 180 | www.jazzboat.cz JET CLUB Orebitská 5 | 777 588 440 | www.jetclub.cz KAIN Husitská 1/106 | 222 541 772 | www.kain.cz KAŠTAN Bělohorská 150 | 233 353 020 | www.kastan.cz KLUB 007 STRAHOV Chaloupeckého 7 – koleje ČVUT blok 7 | 775 260 071 | www.klub007strahov.cz KLUB ČERV Pod Plynojemem 5 | 736 160 031 | www.clubcerv.cz KLUB ÚJEZD Újezd 18/422 | 251 510 873 | www.klubujezd.cz KLUB V. KOLONA Ústavní 91 | 284 016 517 | www.greendoors.cz KRÁSNÝ ZTRÁTY Náprstkova 10 | 775 755 143 | www.krasnyztraty.cz KULTURNÍ CENTRUM VLTAVSKÁ Bubenská 1 | 220 878 455 | www.vltavska.cz KULTURNÍ CENTRUM ZAHRADA Malenická 1784 | 271 910 246 | www.kczahrada.cz LA FABRIKA Komunardů 30 | www.lafabrika.cz LE MIRAGE LUBLAŇSKÁ Lublaňská 48 | 222 511 186 | www.lemirage.cz LE MIRAGE ÚJEZD Újezd 5 | 257 310 044 | www.lemirage.cz LIMONÁDOVÝ JOE Revoluční 1 – pasáž Kotva | 221 803 304 | www.velmijemnyklub.cz

22:00 22:00 22:00 20:00 21:00 20:00 15:00 20:00

21:00 21:00 20:30 21:30 21:30 21:30 21:00

20:00 21:00 20:00 18:00 22:30 22:30

NEDĚLEJ BIOGRAF styxmedia pictureshow | Styx smart club FUNKYTOWN Bobesh23, Zag | Wakata BEACH PARTY Phil Crow, Ramy, bongoman Rafael | Žluté lázně

20:00 20:00 15:00

pondělí 25. července LIVE MUSIC RHYTHM DESPERADOS funk/latin/jazz | Agharta jazz centrum 21:00 JAKUB NOHA folk | Balbínova poetická hospůdka 20:00 BLACK BAG blues/rock | Blues Sklep 21:00 NIKA DIAMANT & VOXTORY jazz/swing | Jazzboat 20:30 TAM heavy metal | Kain 20:30 UNRESTRAINED / USA + RECONCILE / ARG + BEYOND PINK / SWE + UNVEIL / SUI + RANK’N’FILE / NOR hard core/punk | Klub 007 Strahov 19:30 TONNY CARTER retro tančírna | Limonádový Joe 21:00 MARTIN BRUNNER TRIO jazz | Reduta jazz club 21:30 ZUZANA MICHNOVÁ + OSKAR PETR + PETR KALANDRA MEMORY BAND folk | Střelecký ostrov (Letní scéna Malostranské besedy) 20:00 STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND blues | U Malého Glena 21:30 PETR ZEMAN JAZZ QUINTET jazz | Ungelt jazz & blues club 21:30 TALENTI A MISTŘI: BLUES SESSION + PAJÁDA blues/rock | Vagon 21:00 CLUBBING LOS TEKKENOS Luxor Sound + hosté | Cross BLACK BEATS MONDAYS VIDEO NIGHT Master J.C., Rikardo | Chapeau Rouge MISHMASHENKA CD Barman night | Le Mirage Újezd CHILL OUT free DJs | Palác Akropolis MS

20:00 21:00 20:00 22:30

LUCERNA MUSIC BAR Vodičkova 36 | 224 217 108 | www.musicbar.cz MALOSTRANSKÁ BESEDA Malostranské nám. 21 | www.malostranskabeseda.cz MATRIX Koněvova 13 | 777 831 501 | www.matrixklub.cz MECCA U Průhonu 3 | 289 870 522 | www.mecca.cz MEETFACTORY Ke Sklárně 3213/15 | 251 551 796 | www.meetfactory.cz MLEJN Kovářova 1615/4 | 541 512 216 | www.mlejn.cz MODRÁ VOPICE roh ulic Spojovací a K Žižkovu | www.modravopice.eu MOTORÁJ CLUB Novovysočanská 85 | 777 172 002 | www.motorajclub.cz OBČANSKÁ PLOVÁRNA U Plovárny 8 | 257 531 451 | www.obcanskaplovarna.cz ÓČKO MUSIC CLUB 5. května 1640/65 | 774 103 400 | www.ockomusicclub.cz OJAI CLUB LETŇANY Místecká 366 | 774 775 770 | www.ojai.cz PALÁC AKROPOLIS Kubelíkova 1548/27 | 296 330 911 | www.palacakropolis.cz POPOCAFEPETL Újezd 19 | 602 277 226 | www.popocafepetl.cz RADOST FX Bělehradská 120 | 603 193 711 | www.radostfx.cz REDUTA JAZZ CLUB Národní tř. 20 | 224 933 487 | www.redutajazzclub.cz RETRO MUSIC HALL Francouzská 75/4 | 606 824 005 | www.retropraha.cz ROCK CAFÉ Národní 20 | 224 933 947 | www.rockcafe.cz ROXY Dlouhá 33 | 776 369 685 | www.roxy.cz RYBANARUBY Mánesova 1645/87 | 731 570 701 | www.rybanaruby.net SALMOVSKÁ LITERÁRNÍ KAVÁRNA Salmovská 16 | 224 919 364 | www.salmovska.cz SASAZU Bubenské nábř. 306/13 | 284 097 455 | www.sasazu.com STYX SMART CLUB Sokolovská 144/349 | 603 236 533 | www.clubstyx.cz U BUKANÝRA nábř. L. Svobody pod Štefánikovým mostem | 608 973 582 | www.bukanyr.cz U MALÉHO GLENA Karmelitská 23 | 257 531 717 | www.malyglen.cz VAGON Národní 25 | www.vagon.cz WAKATA Malířská 14 | 233 370 518 | www.wakata.eu XT3 Rokycanova 29 | 222 783 463 | www.xt3.cz ŽLUTÉ LÁZNĚ Podolské nábřeží 3/1184 | 244 463 777 | www.zlutelazne.cz

Metropolis – ve městě je dobře // Vydání 406 // Vychází 21. 7. 2011 // Registrováno u Ministerstva kultury pod číslem MK ČR E 13918 // šéfredaktor: David Tieku / editor: Hana Fasurová (redakce@metropolislive.cz) / redakční okruh: Radim Bartík, Jan Bárta, Matouš Hrdina, Táňa Zabloudilová, Jana Ptáčková // grafika: STROMdesign // inzerce: 739 201 309, obchod@metropolislive.cz // adresa: Radnická 14–16, Brno 602 00 / e-mail: info@metropolislive.cz / telefon: 542 422 300 / www.metropolislive.cz / www.facebook.com/metropolislive.cz / vydává: METROPOLIS LIVE, s. r. o. // Vydavatel nenese odpovědnost za ztráty vzniklé chybným uveřejněním dat. Reprodukce části či celku, včetně textu, je zakázána. Použité textové a obrazové materiály pocházejí z archivu redakce.

22


MUSIC P R A H A 22:00 20:00 20:00

úterý 26. července LIVE MUSIC RHYTHM DESPERADOS funk/latin/jazz | Agharta jazz centrum 21:00 MNICHOVO SMRADIŠTĚ & SBK alternativa | Balbínova poetická hospůdka 20:00 PHIL SHOENFELT & PAVEL CINGL / GBR / CZE acoustic rock | Blues Sklep 21:00 DISSIDENCE RADIO / FRA punk/rock | Café na půl cesty 20:00 PETRA ERNYEI & JAKUB ŠAFR QUARTET swing | Jazzboat 20:30 CRUEL progressive rock | Kain 20:30 BROKY FRANTIŠKA KANEČKA cz & sk hity 70’s-80’s | Limonádový Joe 21:00 ZUZANA DUBNOVÁ TRIO jazz | Popocafepetl 20:30 GERA BAND jazz | Reduta jazz club 21:30 FREEZONE The Gaps, Odečet plynu | Rock Café 20:30 IVAN HLAS TRIO rock’n’roll | Střelecký ostrov (Letní scéna Malostranské besedy) 20:00 ROMAN POKORNÝ & BLUES BOX HEROES blues | U Malého Glena 21:30 BLUES WAVE blues | Ungelt jazz & blues club 21:30 CAFFEINE + ALICE IN CHAINS REVIVAL ock/grunge | Vagon 21:00 CLUBBING HULIDI Kozy v korzetu + hosté | Cross NEW KINGZ OF THA BEATZ Ba2s, Buick | Chapeau Rouge DRUM AND BASS Wessy + friends | Klub Červ

20:00 21:00 20:00

HITBOX disco 80’s-90‘s | Le Mirage Újezd ROYAL HI-FI Riddimwise DJs | Palác Akropolis MS ZERO PICKNICK Ranja, Cejn | Styx smart club RUB-A-DUB-SPET Dread K. + host | Wakata

20:00 22:30 20:00 20:00

středa 27. července LIVE MUSIC HOT LINE fusion | Agharta jazz centrum 21:00 CLAYMORE skotský rock Balbínova poetická hospůdka 20:00 SLOW FINGERS blues | Blues Sklep 21:00 AS ENEMIES ARISE + SKYWALKER + DUSTY KATE hc/pop/punk | Chapeau Rouge 20:00 VESNA CÁCERS & ÁNIMA latin/jazz | Jazzboat 20:30 ROTGOR + RAISEDEAD + DKV death metal | Kain 20:30 PERINIUM indie/lo-fi | Popocafepetl 20:30 JAZZ PROJECT jazz/funk | Reduta jazz club 21:30 TREY ROQUE classic rock/art folk | Rock Café 20:30 POTLACH: PACIFIK + ŠTĚPÁN MATĚJ RAK + FRANTA VLČEK folk | Střelecký ostrov (Letní scéna Malostranské besedy) 20:00 RENÉ TROSSMAN BAND blues | U Malého Glena 21:30 PETR ZEMAN JAZZ QUINTET jazz | Ungelt jazz & blues club 21:30 PSÍ VOJÁCI alternativa | Vagon 21:00

MISHMASHENKA CD barman night | Le Mirage Újezd TANČÍRNA staré i nové | Limonádový Joe STŘEDA GRATIS Lafayette, Carl Lope, Bloch | Mecca FREESTYLE Ultramarin | Palác Akropolis MS LOUNGE PARTY BLACK MUSIC Jorgos, Noir | Roxy NEW FACES new DJs | Styx smart club THE ORIGINAL MOODY Baltazar, Fool | Wakata

20:00 21:00 23:00 22:30 22:00 20:00

ME E V E N T S

FREE MONDAYS IN NIGHTPHUNK & RUSSIA DEEP HOUSE ALL STARS Alex Douche, Alexey Kulemin / RUS, Lucas Hulan, Lumiere | Roxy NEW FACES new DJs | Styx smart club BREAK VISION Ichbin, Slanecz | Wakata

20:00

čtvrtek 28. července LIVE MUSIC PETR ZEMAN QUINTET fusion | Agharta jazz centrum 21:00 KOLBEN A KARLOS akustik underground Balbínova poetická hospůdka 20:00 RENÉ TROSSMAN BAND / USA / CZE blues | Blues Sklep 21:00 STAN THE MAN jazz/blues | Jazzboat 20:30 MESSAGE + BLUESVAR rock | Kain 20:30 MLADOSTRANSKÁ BESEDA: SHARGOO + PRACOVNÍ SOBOTA rock/punk | Malostranská beseda 21:00 NEW&FREE Morning Maniac Music, Rumblemen, Porno Bazookas | Matrix 19:30 SPREADING DREAD + WAGES OF SIN + R.A.W. + FALCAR trash/death/metal | Modrá Vopice 19:00 HANNAH HOWES / NZE folk/alternativa | Popocafepetl 20:30 THE COTTON SWING swing | Reduta jazz club 21:30 DEAD SOULS/JOY DIVISION TRIBUTE + STILLKNOX rock | Rock Café 20:30 CLUBBING FILIP GONDOLÁN GANG ROCK AND ROLLS ROYCE jazz | U Malého Glena 21:30 Argies / ARG, Queens of Everything | Cross 20:00 PETRA STUDENÁ AND BIG FUN groove/soul/ FUNK & SOUL blues/jazz | Ungelt jazz & blues club 21:30 Fatty M., J-Kid | Chapeau Rouge 21:00 ŽIVÉ KVETY23:12 / SK FRÝSTAJLOVÝ STŘEVA! hhk11_100x70_cerven.ai 1 15.6.11 folk/alternativa | Vagon 21:00 MC Deron, Watra + hosté | Klub Červ 20:00

C

M

Y

CM

MY

CY

CMY

K

INZERCE

23


MUSIC P R A H A CLUBBING CROSSKA CCTV Allstars, Boldrik, Messenjah | Cross 20:00 CONFLUX FEAT. CZECHPOINT OPEN AIR WARM UP 2K, Frock, Neighbour, Blofeld Chapeau Rouge 21:00 ČERVTEK Enlab DJs | Klub Červ 20:00 DRUMBASSTERDS.CZ NIGHT Volume Plus, Martyyno, Skáčko, Moaner Le Mirage Újezd 20:00 DISKOTÉKA staré i nové | Limonádový Joe 21:00 WORLD MUSIC BEATS Irie Memba | Palác Akropolis MS 22:30 FX BOUNCE! FROM PARTYSLAVA 2 PRAGUE Kwé, Jorgos, Roman Zámožný / SK Radost FX 22:00 LOUNGE PARTY IN PURE RHYTHM Rescue, Box | Roxy 22:00 REFRESH CONNECTION huDI + guests | Styx smart club 20:00 UNPLUGGED Face, Mish Biscombe, Wega | U Bukanýra 19:00 PEENI WALLI Ondreej, Mihaal, Ripclaw | Wakata 20:00 NA LEŽÁKA to nejlepší z Na stojáka | Žluté lázně 19:00

RING 4 MC 2011 Babe LN, Ahz, Azurit, Brada | Matrix TRAINSPOTTING: ETERNAL WANDERERS Coltcharam, Phanta Rhei | MeetFactory PÁTEK GRATIS Jeaniss, Michal Pesina, Chris 93 | Mecca DISKO 80’S & 90’S Pája, vstup zdarma | Občanská plovárna REFRESH Raju, Eagle + guest | Palác Akropolis DB FREESTYLE & FUNKY BEATS Breakneck kru | Palác Akropolis MS REMEMBER HOUSE Bidlo, Loutka | Radost FX MIX 2011 RELEASE PARTY ALBUM ALIVE IN THE CITY Filip Markes, Tráva, Raidem, Yannick | Roxy MY HOUSE IS YOUR HOUSE Fred in da House, Don Marquez, Tony M. Evson | SaSaZu ENDLESS ILLUSION Layup, dMIT.RY, Franill | Styx smart club OLD SCHOOL HOUSE Airto, Vilém, Formi | U Bukanýra DETACH Moll, Cayman | Wakata LÉČEBNÝ MEJDAN OLDIES PARTY Doktor Buben | Žluté lázně

pátek 29. července LIVE MUSIC MATEJ BENKO QUINTET modern jazz | Agharta jazz centrum 21:00 BLUE BROTHERS funk/blues | Blues Sklep 21:00 EVA EMINGEROVÁ QUARTET jazz | Jazzboat 20:30 A MILLION MILES / GER + THE SNUFF crossover metal | Kain 20:30 BROUMBAND rock’n’roll/stoner rock | Popocafepetl 20:30 FILIP J. BIG BAND jazz/pop/latin | Reduta jazz club 21:30 ROCK CAFÉ CONTEST Erection Disfunction The Cheerleaders, Bonebroke | Rock Café 19:30 MLADOSTRANSKÁ BESEDA: BEZPATYBOTY rock | Střelecký ostrov (Letní scéna Malostranské besedy) 20:00 DANIEL MARQUES TRIO brazil jazz | U Malého Glena 21:30 LUBOŠ ANDRŠT BLUES BAND blues | Ungelt jazz & blues club 21:30 U2 REVIVAL DESIRE BAND pop/rock | Vagon 21:00

sobota 30. července LIVE MUSIC MICHAL GERA BAND modern jazz | Agharta jazz centrum ROMAN KÖHLER & SAŠA alternativa | Balbínova poetická hospůdka BEŇA & PTASZEK / SK / CZE mississippi blues | Blues Sklep JÚLIUS BAROŠ QUARTET jazz | Jazzboat ROCKOVÁ PÍPA RÁDIA BEAT 95,3 FM rock | Motoráj club YOKO SYNDROME + TAJNÉ SLUNCE + WICHRZHOR rock/world music | Popocafepetl TRADITIONAL JAZZ STUDIO jazz | Reduta jazz club ELECTRO PRAGUE FESTIVAL VOL. 11 Vigilante / CHL, Gothika / JAP, Psydoll / JAP, Gemination / GER | Rock Café ABIGAIL YABARRA rock | Střelecký ostrov (Letní scéna Malostranské besedy) DOLLY BUS BAND funk/pop | U Bukanýra RENE TROSSMAN BAND blues..| U Malého Glena LUBOŠ ANDRŠT BLUES BAND blues | Ungelt jazz & blues club METALLICA REVIVAL + BLACK HILL metal | Vagon

CLUBBING BUNCH FEST skapunk fest | Cross 80’S & 90’S PARTY DJ Jirka Neumann | Futurum music bar CREATIVE Björn Wilke / GER, Orbith, Nkyp, Subgate Chapeau Rouge FREETEKNO & HARDTEKK ProsekSoundSystem + hosté | Klub Červ FRIDAY FEVER Crespo | Le Mirage Lublaňská HOUSE NIGHT Akrom | Le Mirage Újezd ZPĚVÁRNA karaoke | Limonádový Joe POP 80’S & 90’S VIDEO PARTY DJ Jirka Neumann | Lucerna music bar

24

20:00

20:00 21:00 23:00 21:00 22:30 22:30 22:00 22:00 22:00 20:00 21:00 20:00 20:00

21:00 20:00 21:00 20:30 20:00 20:30 21:30 20:00 20:00 20:00 21:30 21:30 21:00

21:00 21:00 20:00 20:00 20:00 21:00 21:00

CLUBBING TY VOLE PARTY Trusty & Sin feat. C. Monts | Cross 80’S & 90’S PARTY DJ Jirka Neumann | Futurum music bar BOOGIE Eddie Richards / GBR, Lucas Hulan, Malkao Chapeau Rouge DEXEMPO KRUMPLEX! Enlab DJs, Softek | Klub Červ MAŠKARNÍ PARTY – 9. NAROZENINY Fibo, Choix, Nimaand, Goldstar Le Mirage Lublaňská

20:00 21:00 21:00 20:00 20:00

TANČÍRNA 80. A 90. LET party | Limonádový Joe 21:00 POP 80’S & 90’S VIDEO PARTY DJ Jirka Neumann | Lucerna music bar 21:00 REBELL REPREZENT & DJ BUZZTY hip hop | Matrix 20:00 SOBOTA GRATIS Ronny, Kifli, Carasco | Mecca 23:00 DISKO 80’S & 90’S Pája, vstup zdarma | Občanská plovárna 21:00 BACK TO THE ROOTS funk/nu jazz/breakz | Palác Akropolis DB 22:30 FREESTYLE & FUNKY BEATS Breakneck kru | Palác Akropolis MS 22:30 SOULTRAIN WEEKENDER RADOST FX SATURDAYS Rico, Big J, Ama aka 12play | Radost FX 22:00 RMH DISCOTHEQUE Robert Chochola | Retro Music Hall 22:00 CLIMAX Chris Sadler, Vilém, Texx | Roxy 22:00 CROSS OVER Black Jesus, John Culter, Petr Dobes SaSaZu 22:00 LOST IN BASS DieDa, Thomas Corotron, Idiot Styx smart club 20:00 PRAGUE ELECTRIC Oldrich Sic Jr. / GER, John Doe / GER, Vlkovka | U Bukanýra 21:00 BASS BROSS Blofeld, Neighbour, Kolik | Wakata 20:00 AFRICKÝ DEN dotkněte se Afiky | Žluté lázně 14:00 TVŮJ DJ MEJDAN Pedro | Žluté lázně 20:00 neděle 31. července LIVE MUSIC VÍT ŠVEC TRIO modern jazz | Agharta jazz centrum 21:00 KIKINA B. jazz/rock | Blues Sklep 21:00 FRANTA KOP QUARTET jazz | Jazzboat 20:30 DISTRESS / RUS + SUMMON THE CROWS / NOR d-beat/metal | Klub 007 Strahov 19:30 ŠAVLE MEČE funk/jazz | Reduta jazz club 21:30 UMG JAM SESSION blues | U Malého Glena 21:30 JERUSALEM BAND rock/gothic pop | Ungelt jazz & blues club 21:30 INVERSION + KOSA VOSTRA rock/punk | Vagon 21:00 CLUBBING WORLDMUSIC CHILLOUT Afronomad Soundsystem | Cross DEEP UP Tráva | Chapeau Rouge SUNNY SALSA PARTY salsa/mambo | Občanská plovárna ROCCAFLEX – TROPICAL WAVE Scarface, Angel Dawg, Herbyboy Palác Akropolis DB SUNDAY DUBWISE Sunday Dubwise DJs | Palác Akropolis MS NEDĚLEJ BIOGRAF styxmedia pictureshow | Styx smart club FREESTYLE Gha Gha Girl | Wakata BEACH PARTY Phil Crow, Raffael de la Rue, live vocal Misha Petrik | Žluté lázně

20:00 21:00 18:00 22:30 22:30 20:00 20:00 15:00


pondělí 1. srpna LIVE MUSIC ONDŘEJ KABRNA TRIO groove jazz | Agharta jazz centrum JANA ŠTROMSKÁ & HALÍ BELÍ folk | Balbínova poetická hospůdka BY-PASS JAZZ BAND jazz/latin | Blues Sklep HANELLE BLUE’S BAND blues/soul/jazz | Jazzboat MERLIN hard’n‘heavy | Kain STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND blues | U Malého Glena BLUES WAVE blues | Ungelt jazz & blues club CLUBBING LOS TEKKENOS Hungry Beats live, Ychy, Mephisto | Cross NEW FACES new DJs | Styx smart club úterý 2. srpna LIVE MUSIC ONDŘEJ KABRNA TRIO groove jazz | Agharta jazz centrum BUBÁKŮV STRAŠIDELNÝ ELEKTRIKBAND folk | Balbínova poetická hospůdka VÁCLAV KOUBEK harmonikář | Blues Sklep JAZZ REVUE jazz/dixieland | Jazzboat PURO INSTINCT / USA lo-fi/freak folk | Klub 007 Strahov JOSEF VEJVODA TRIO jazz | Reduta jazz club FREEZONE Chewin‘ Gun, Vepřové komety, The Dogsbodies, The Limes | Rock Café ROMAN POKORNÝ & BLUES BOX HEROES blues | U Malého Glena PETRA STUDENÁ AND BIG FUN groove/soul/blues/jazz | Ungelt jazz & blues club středa 3. srpna LIVE MUSIC MADFINGER funk | Agharta jazz centrum NA CHVÍLI folk | Balbínova poetická hospůdka BLUES JAM SESSION blues | Blues Sklep PETRA ERNYEI QUARTET swing/bossanova | Jazzboat NEGATIV + THE SNUFF hard rock | Kain FABRIK jazz/groove | Reduta jazz club RENE TROSSMAN BAND blues | U Malého Glena LUKÁŠ MARTINEK PRIVATE EARTHQUAKE jazz | Ungelt jazz & blues club CLUBBING FRÝSTAJLOVÝ STŘEVA! open mic jam | Klub Červ DUBSTEP DIVISION Dipe, Blofeld, Kolik, Neighbour | Matrix STŘEDA GRATIS www.mecca.cz | Mecca NEW FACES new DJs | Styx smart club

21:00 20:00 21:00 20:30 20:30 21:30 21:30

20:00 20:00

21:00 20:00 21:00 20:30 19:30 21:30 19:30 21:30 21:30

21:00 20:00 21:00 20:30 20:30 21:30 21:30 21:30

20:00 20:00 23:00 20:00

AERO Biskupcova 31 | 271 771 349 | 608 330 08 www.kinoaero.cz MELANCHOLIA 21. 7. 18:00 DEN/SWE | 2011 | drama 31. 7. 20:30 ÚTĚK ZE SIBIŘE 21. 7. 20:30 USA | 2010 | drama 31. 7. 18:00 ZBYTEČNÁ KRUTOST CHN | 2009 | drama 22. 7. 18:00 LIDICE 22. 7. 20:00 CZE/POL | 2011 | drama 1. 8. 18:00 PSYCHO USA | 1960 | horror 22. 7. 22:30 ZVUK HLUKU SWE/FRA | 2010 | komedie 23. 7. 18:00 CIGÁN SK | 2011 | drama 23. 7., 1. 8. 20:30 BANKSY: EXIT THROUGH A GIFTSHOP USA/GBR | 2010 | dokumentární 23. 7. 22:30 24. 7. 18:00 ŽIVOT V JEDNOM DNI USA 24., 29. 7. 20:30 2011 | dokumentární 30. 7. 22:30, 3. 8. 18:00 ODNIKUD NĚKAM USA | 2010 | drama 25. 7. 18:00 STROM ŽIVOTA USA | 2011 | drama 25. 7., 3. 8. 20:30 MR. NICE GBR | 2010 | komedie 26. 7. 18:00 JMENUJI SE OLIVER TATE GBR/USA | 2010 26., 30. 7., 2. 8. 20:30 komedie 29. 7. 22:30 ZDROJOVÝ KÓD USA | 2011 | sci-fi 27. 7. 18:00 AERO NASLEPO fantazie pro náročného diváka 27. 7. 20:30 THE DOORS: WHEN YOU’RE STRANGE USA | 2009 | dokumentární 28. 7. 17:00 MET PŘIDÁVÁME! G. VERDI: DON CARLOS záznam představení Metropolitní opery New York 28. 7. 18:45 TANTRA CZE | 2011 | dokumentární 29. 7. 18:00 ODCHÁZENÍ CZE | 2011 | drama 30. 7. 18:00 KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama 2. 8. 18:00 Pražské filmové léto 1.-31. 7.: vstupné na všechny filmy od 17:00, 17:45 nebo 18:00 za pouhých 30,- Kč. FILMY PRO SENIORY ZŮSTANE TO MEZI NÁMI CRO/SER/SLO | 2010 | komedie JANA EYROVÁ GBR/USA | 2011 | romantický

ČERNÁ LABUŤ USA | 2010 | drama 23.-24. 7. 20:30 CZECH MADE MAN CZE | 2011 | komedie 25.-27. 7. 18:00 DOBRÉ SRDCE DEN/ICE/USA | 2009 | drama 28.-29. 7. 18:00 KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama 28.-31. 7. 20:30 V PEŘINĚ CZE | 2011 | muzikál 30.-31. 7. 18:00 Program na 1.-3. 8. na www.atlascinema.cz. BIO OKO Fr. Křížka 460/15 | 233 382 606 www.biooko.net GENERACE SINGLES CZE | 2011 | dokumentárni 21. 7. 18:00 CIGÁN 21. 7. 20:30 SK | 2011 | drama 27. 7. 18:00 KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama 22., 29. 7. 18:00 STROM ŽIVOTA USA | 2011 | drama 22., 27. 7. 20:30 BANKSY: EXIT THROUGH A GIFTSHOP USA/GBR 2010 | dokumentární 23., 28. 7. 18:00 MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama 23., 29. 7. 20:30 ČERNÁ LABUŤ USA | 2010 | drama 24. 7. 18:00 JMENUJI SE OLIVER TATE 24., 31. 7. 20:30 GBR/USA | 2010 | komedie 26. 7. 18:00 ZDROJOVÝ KÓD USA | 2011 | sci-fi 25. 7. 18:00 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 25., 30. 7., 2. 8. 20:30 OKO NASLEPO fantazie pro náročného diváka 26. 7. 20:30 JANA EYROVÁ 28. 7., 3. 8. 20:30 GBR/USA | 2011 | romantický 31. 7. 18:00 ZVUK HLUKU SWE/FRA | 2010 | komedie 30. 7. 18:00 DĚCKA JSOU V POHODĚ USA | 2010 | komedie 1. 8. 18:00 PAUL GBR | 2011 | komedie 1. 8. 20:30 TANTRA CZE | 2011 | dokumentární 2. 8. 18:00 POZNÁŠ MUŽE SVÝCH SNŮ USA/ESP | 2010 | komedie 3. 8. 18:00

ME E V E N T S

MUSIC P R A H A / KINA P R A H A

26. 7. 10:00 2. 8. 10:00

ATLAS Sokolovská 371/1 | 222 312 737 www.atlascinema.cz VELKÝ SÁL OPRAVDOVÁ KURÁŽ USA | 2010 | western 21.-22. 7. 17:30 STROM ŽIVOTA 21.-24. 7. 20:00 USA | 2011 | drama 25.-27. 7. 17:30 HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI – ČÁST 2 GBR/USA | 2011 | dobrodružný 23.-24. 7. 17:30 LIDICE 25.-27. 7. 20:00 CZE/POL | 2011 | drama 28.-31. 7. 17:30 JANA EYROVÁ GBR/USA | 2011 | romantický 28.-31. 7. 20:00 MALÝ SÁL JMENUJI SE OLIVER TATE GBR/USA | 2010 | komedie DALŠÍ ROK GBR | 2010 | drama

21.-24. 7. 18:00 25.-27. 7. 20:30 21.-22. 7. 20:30 INZERCE

25


KINA P R A H A Pražské filmové léto: vstupné na všechny filmy od 18:00 za pouhých 30,- Kč. FILMY PRO SENIORY CIGÁN SK | 2011 | drama JANA EYROVÁ GBR/USA | 2011 | romantický

21. 7. 10:00 28. 7. 10:00

EVALD Národní 28 | 221 105 225 | www.evald.cz LIDICE CZE/POL 2011 | drama 21.-27. 7. 15:30, 18:00, 20:30 JANA EYROVÁ 28. 7., 3. 8. 20:30 GBR/USA | 2011 28.-31. 7. 17:00, 19:00 romantický 1.-3. 8. 17:00 127 HODIN USA/GBR 28.-31. 7. 21:00 2010 | dobrodružný 1.-3. 8. 19:00, 21:00 FILMY PRO SENIORY LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 21., 25. 7. 15:30 JANA EYROVÁ GBR/USA | 2011 | romantický 28. 7., 1. 8. 17:00 KINO 35 – FRANCOUZSKÝ INSTITUT V PRAZE Štěpánská 35 | 221 401 011 | www.ifp.cz Od 1. 7. do 23. 8. bude Kino 35 zavřeno. Své brány opět otevře u příležitosti festivalu Fresh Films, který se uskuteční od 24. do 28. 8. LETNÍ KINO REGINA Hybešova 10 | 221 553 900 www.rozhlas.cz/regina ŽIVOT JE ZÁZRAK SER/ITA/FRA | 2004 | drama 21. 7. 21:30 PIRÁTI Z KARIBIKU: NA VLNÁCH PODIVNA USA | 2011 | dobrodružný 22. 7. 21:30 MR. NICE GBR | 2010 | komedie 23. 7. 21:30 PAŘBA V BANGKOKU USA | 2011 | komedie 24. 7. 21:30 JANA EYROVÁ GBR/USA | 2011 | romantický 26. 7. 21:30 WESTERNSTORY CZE | 2011 | komedie 27. 7. 21:30 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 28. 7. 21:30 VODA PRO SLONY USA | 2011 | drama 29. 7. 21:30 LONDÝNSKÝ GANGSTER USA/GBR | 2010 | krimi 30. 7. 21:30 ZKUS MĚ ROZESMÁT USA | 2011 | komedie 31. 7. 21:30 CAPTAIN AMERICA: PRVNÍ AVENGER USA | 2011 | akční 2. 8. 20:30 V PEŘINĚ CZE | 2011 | muzikál 3. 8. 20:30 LETNÍ KINO STŘELECKÝ OSTROV Střelecký ostrov | www.letnak.cz LÉTÁNÍ NA SNECH přehlídka filmů Emira Kusturici 21.-22. 7. 21:30 PŘEŽÍT SVŮJ ŽIVOT CZE/SK | 2010 | komedie 23. 7. 21:30 ČERTOVA NEVĚSTA CZE | 2011 | rodinný 24. 7. 21:30 HABERMANNŮV MLÝN CZE/SK | 2010 | drama 25. 7. 21:30 NESVATBOV + POZEMŠŤANÉ, KOHO BUDETE VOLIT? CZE | 2010 | dokumentární 26. 7. 21:30 HLAVNĚ NEZÁVAZNĚ USA | 2011 | komedie 27. 7. 21:30 SAMOTÁŘI CZE/SK | 2001 | komedie 28. 7. 21:30

26

NEVINNOST CZE | 2011 | drama 29. 7. 21:30 OPRAVDOVÁ KURÁŽ USA | 2010 | western 30. 7. 21:30 KDYŽ KÁMEN PROMLUVÍ CZE | 2010 | dokumentární 31. 7. 21:30 Program na 1.-3. 8. na www.letnak.cz. LUCERNA Vodičkova 36 | 224 216 972 | 736 431 503 www.lucerna.cz/kino.php JMENUJI SE OLIVER TATE GBR/USA | 2010 | komedie 21. 7. 16:00 22. 7. 16:30, 23.-24. 7. 13:30, 25., 27. 7. 18:45 STROM ŽIVOTA USA | 2011 | drama 21. 7. 18:00 22.-24. 7. 18:30, 25. 7. 13:30, 16:15, 20:45 26.-27. 7. 16:15, 20:45, 28. 7.-3. 8. 21:00 MELANCHOLIA 22. 7. 14:00, 21:00 DEN/SWE | 2011 | drama 23.-24. 7. 21:00 HARRY POTTER A RELIKVIE SMRTI – ČÁST 2 3D GBR/USA | 2011 | dobrodružný 23.-24. 7. 15:30 30.-31. 7. 15:45 INTIMNÍ PAST GBR/USA 2011 | horror | předpremiéra 26. 7. 18:45 JANA EYROVÁ 28. 7., 2.-3. 8. 16:30, 18:45 GBR/USA | 2011 29. 7., 1. 8. 14:00, 16:30, 18:45 romantický 30.-31. 7. 13:30, 18:45 MAT Karlovo nám. 19 | 224 915 765 www.mat.cz KALAMITA CZE | 1981 | komedie 21.-22. 7. 17:00 KURZ NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ NOR | 2006 | komedie 21.-24. 7. 19:00 KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama 21.-27. 7. 20:45 NEBEŠTÍ JEZDCI CZE | 1968 | válečný 23.-24. 7. 17:00 KOUŘ CZE | 1990 | muzikál 25.-27. 7. 17:00 KDO JE TADY ŘEDITEL? DEN/SWE/ICE/ITA 2006 | komedie 25.-27. 7. 18:45 ROZMARNÉ LÉTO CZE | 1967 | komedie 28.-29. 7. 17:00 CIGÁN SK | 2011 | drama 28. 7.-3. 8. 18:30 ÚTĚK ZE SIBIŘE USA | 2010 | drama 28. 7.-3. 8. 20:30 INDIÁNSKÉ LÉTO CZE | 1995 | komedie 30.-31. 7. 17:00 MEETFACTORY Ke Sklárně 3213/15 | 251 551 796 meetfactory.cz ALICE VE MĚSTECH GER | 1974 | drama 27. 7. 20:00 PSÍ ODPOLEDNE USA | 1975 | krimi 3. 8. 20:00 MODŘANSKÝ BIOGRAF A SCÉNA U Kina 1/44 | 241 772 832 www.modranskybiograf.cz Modřanský biograf a scéna přes dobu letních prázdnin nepromítá, těšíme se na Vás opět v září, nashledanou.

NOC V OPEŘE USA | 1935 | komedie AMARCORD ITA/FRA | 1973 | komedie

23., 31. 7. 19:00 3. 8. 19:00

SVĚTOZOR Vodičkova 41 | 224 946 824 www.kinosvetozor.cz STROM ŽIVOTA 21. 7. 15:45 USA | 2011 23., 25. 7., 31. 7.-1. 8., 3. 8. 20:30 drama 26.-28., 30. 7. 15:30 LIDICE CZE/POL | 2011 | drama 21.-24. 7. 16:30 MET PŘIDÁVÁME! G. PUCCINI: TOSCA záznam představení Metropolitní opery New York 21. 7. 18:45 MELANCHOLIA DEN/SWE 2011 | drama 22.-24., 26.-27. 7. 13:30, 20:45 25. 7. 13:30, 28.-31. 7. 20:45 JMENUJI SE OLIVER TATE 33. 7. 15:45 GBR/USA | 2010 23. 7. 13:15, 18:15, 24. 7. 13:15 komedie 25. 7., 2. 8. 15:30, 26.-27. 7. 20:30 28.-29. 7., 1., 3. 8. 18:15, 30.-31. 7. 13:30, 18:15 GENERACE SINGLES CZE 22., 25.-27. 7. 19:00 2011 | dokumentárni 23.-24. 7. 11:30, 19:00 CIGÁN SK | 2011 | drama 23.-24. 7. 15:45 KRÁLOVA ŘEČ GBR/AUS | 2010 | drama 25.-27. 7. 16:30 ŽIVOT V JEDNOM DNI USA | 2011 dokumentární | premiéra 24. 7. 18:30 25.-27. 7. 18:15, 28.-30. 7. 20:30 31. 7.-1., 3. 8. 15:30 ČERNÁ LABUŤ USA | 2010 | drama 28.-31. 7. 16:00 POST MORTEM CHL/GER/MEX | 2010 | drama 28.-31. 7. 18:30 ÚTĚK ZE SIBIŘE USA | 2010 | drama 29. -31.7. 13:00 KINO + FILM + TÁBOR = AERTĚK VOL. 1 29. 7. 16:00 ODCHÁZENÍ CZE | 2011 | drama 30.-31. 7. 11:00 MET PŘIDÁVÁME! G. PUCCINI: BOHÉMA záznam představení Metropolitní opery New York 2. 8. 18:45 PRAŽSKÉ FILMOVÉ LÉTO NORSKÉ DŘEVO JAP | 2010 | drama 21.-22. 7. 13:00 ČERNÁ LABUŤ USA | 2010 | drama 23.-24. 7. 11:00 DALŠÍ ROK GBR | 2010 | drama 25.-27. 7. 13:00 NICKYHO RODINA CZE/SK | 2011 dokumentární/drama 28.-29. 7. 13:15 MELANCHOLIA DEN/SWE | 2011 | drama 30.-31. 7. 11:00 ZVUK HLUKU SWE/FRA | 2010 | komedie 1.-3. 8. 13:15

PONREPO – BIO KONVIKT Bartolomějská 11 | 226 211 866 www.bio-ponrepo.cz Kino je od 18. 7. do 26. 8. uzavřeno. Provoz bude zahájen 29. 8. v 17:30.

PŘEHLÍDKA FILMŮ EMIRA KUSTURICI ŽIVOT JE ZÁZRAK SER/ITA/FRA | 2004 | drama 21. 7. 17:45 DŮM K POVĚŠENÍ YUG/ITA/GBR | 1988 | drama 21. 7. 20:45 OTEC NA SLUŽEBNÍ CESTĚ YUG | 1985 | drama 22. 7. 18:00 ARIZONA DREAM USA/FRA | 1993 | drama 22. 7. 20:30

ROCK CAFÉ Národní 20 | 224 933 947 www.rockcafe.cz

DOKUMENTÁRNÍ PONDĚLÍ ZACHRAŇTE EDWARDSE CZE | 2010 | dokumentární

25. 7. 20:45


V KINECH OD 28. 7. 27


DIVADLA P R A H A DIVADLO HYBERNIA nám. Republiky 4 | 221 419 420 www.hybernia.eu THE BEST OF SWAN LAKE P. I. Čajkovskij | balet 22., 26., 30. 7., 3. 8. 19:30 THE BEST OF CARMEN G. Bizet | balet 24., 28. 7., 1. 8. 19:30

taneční

ProART ZVE K UMĚNÍ Mezinárodní festival ProART nabízí týdenní workshopy tance, zpěvu, herectví, fotografie a kresby v Praze od 24. do 31. 7. Večerní program festivalu zve především na současné taneční divadlo. Všech 9 večerů proběhne tentokrát v Divadle Rokoko. Přihlášky na workshopy i vstupenky do divadel jsou k doklikání na stránkách festivalu. Praha | 24.–31. 7. www.proart-festival.cz

ALL COLOURS THEATRE Rytířská 31 | 221 610 114 www.blacktheatre.cz COLOURS DREAMS OF DR. FRANKENSTEIN černé divadlo 21., 25., 27.-28. 7., 1., 3. 8. 20:30 FAUST černé divadlo 22.-24., 26., 29.-31. 7., 2. 8. 20:30 ČESKÉ ORIGINÁLNÍ ČERNÉ DIVADLO Na Příkopě 10 | 222 244 358 www.blacklighttheatreprague.cz ROCK THERAPY černé divadlo 21. 7.-3. 8. 20:30 DIVADLO BLANÍK Václavské náměstí 56 | 720 523 989 www.divadloblanik.cz WOW SHOW černé divadlo 22.-24., 26.-27., 29.-30. 7. 20:00

www.proart–festival.cz

WORKSHOPY A PŐEDSTAVENÍ

BRNO 15. – 22. 7. PRAHA 24. – 31. 7. TANEC HERECTVÍ ZPĚV FOTOGRAFIE KRESBA/DESIGN KYTARA BEATBOX

DIVADLO IMAGE Pařížská 4 | 222 314 448 www.imagetheatre.cz CABINET černé divadlo THE BEST OF IMAGE černé divadlo STUDIO CLIP černé divadlo

21.-24. 7. 20:00 25.-31. 7. 20:00 1.-3. 8. 20:00

DIVADLO METRO Národní 25 | 221 085 276 www.divadlometro.cz ŽIVOT JE FAJN/LIFE IS LIFE černé divadlo 21. 7.-3. 8. 20:00 DIVADLO U HASIČŮ Římská 45 | 222 518 716 divadlouhasicu.sweb.cz CAVEMAN R. Backer, J. Holík | one man show 25. 7. 19:30 LETNÍ SCÉNA na hradčanském Novém světě www.letniscena.cz ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH R. Alfieri tragikomedie 21.-23., 25.-27. 7., 1.-3. 8. 20:00 MARTA KUBIŠOVÁ A EVA PILAROVÁ talk show + koncert 28. 7. 20:00 MARTA KUBIŠOVÁ A VÁCLAV NECKÁŘ talk show + koncert 29. 7. 20:00 MARTA KUBIŠOVÁ A PETRA JANŮ talk show + koncert 30. 7. 20:00 DIVADLO V CELETNÉ Celetná 17 | 222 326 843 | 608 327 107 www.divadlovceletne.cz

LEGENDARY CLOWN EVENING komponovaný večer 21. 7. 19:30 EXIT NAPOLEON/PURSUED BY RABBITS klaunérie a fyzické divadlo | Nola Rae 22. 7. 19:30 BAD CLOWNS dada klaunérie | Spitfire Company 23. 7. 19:30 THE LETTER one man show | Paolo Nani 24. 7. 19:30 SCHOVANKA L. B. Erenburg, V. Smoláková komedie | Popojedem 25. 7. 19:30 ROZMARNÉ LÉTO V. Vančura komedie | Kašpar 26.-27., 30. 7., 2.-3. 8. 19:30 ROZMARNÝ BONUS V. Vančura a kol. komedie | Kašpar | premiéra 28. 7. 19:30 FESTIVAL NULTÝ BOD www.nultybod.cz LEGENDARY CLOWN EVENING komponovaný večer | Divadlo v Celetné 21. 7. 19:30 EXIT NAPOLEON/PURSUED BY RABBITS klaunérie a fyzické divadlo | Nola Rae Divadlo v Celetné 22. 7. 19:30 BAD CLOWNS dada klaunérie Spitfire Company | Divadlo v Celetné 23. 7. 19:30 TRAFFIC DANCE hudebně-taneční show Spitfire Company | náměstí Míru 24. 7. 17:30 THE LETTER one man show Paolo Nani | Divadlo v Celetné 24. 7. 19:30 FESTIVAL ZA DVEŘMI www.zadvermi.cz VODNICKÁ POHÁDKA dětské DS Koňmo | náměstí Republiky 21. 7. 17:00 DOTEX fyzické divadlo | Teatr Novogo Fronta prostor Bubenská 1 21.-22. 7. 22:00 GRUPPE DE DONDE SEA – WHERE TO?! fyzické divadlo | Teatr Kana | Ovocný trh 22. 7. 21:00 BRATŘI V TRIČKU + LONG VEHICLE CIRCUS dětské | náměstí Jiřího z Poděbrad 23. 7. 15:00 THE APPLE STORY fyzické divadlo | The Winged Dragons Theatre náměstí Jiřího z Poděbrad 23. 7. 16:00 KOUSKY fyzické divadlo Nori Sawa | náměstí Míru 24. 7. 14:30 THE APPLE STORY fyzické divadlo | The Winged Dragons Theatre | náměstí Míru 24. 5. 15:00

Soutež o luxusní pobyt v lázních Tree of Life a další dárky Strom života v kinech od 21 s lmem Strom života . ąervence www.faceboo

k.com/StromZ

Soute žní otázka:

ivota

Film Strom života získal na letošním festivalu v Cannes prestižní ocenČní

A

Zlatá palma

B

Soute žíme o: 1. cena – poukaz pro 2

osoby na pobyt v luxusním Spa pa resortu Tree of Life v Lázních Bħlohrad, triąko Tree of Life a DVD s lmem Muž ve stínu

Zlatý medvħd

C

Zlatý glóbus

2.-5. cena 2 t triąko Tree of Life a DVD s lmem Muž ve stínu M

Své odpovēdi zasílejte do 3. srpna na e-mail produkce@metropolislive.cz. Do pęedmētu zprávy uveĔte eĔte Strom života. Losování výhercĚ ze správných odpovēdí probēhne 4. srpna. Jména výhercĚ budou 5. srpna uveęejnēny na www.metropolislive.cz v sekci soutēže. Další info o soutēži na www.metropolislive.cz v sekci soutēže. Všichni soutēžící zdarma získají elektronické pęedplatné magazínu Metropolis. INZERCE

28


DIVADLA P R A H A / ART P R A H A PREZENTACE STUDENTŮ VUT FAVU BRNO prezentace studentských prací 21. 7. 20:00 POHÁDKOVÁ STŘEDA odpoledne pro děti + workshop pro rodiče 27. 7. 15:00 PLANETA JUNTA (NĚCO JAKO PREZENTACE DAMU) komponovaný večer Chodské junty 28. 7. 18:00

LETNÍ SHAKESPEAROVSKÉ SLAVNOSTI www.shakespeare.cz NÁDVOŘÍ NEJVYŠŠÍHO PURKRABSTVÍ PRAŽSKÉHO HRADU JINDŘICH IV. hrají: N. Lichý, J. Dolanský 21.-23. 7. 20:30 ANTONIUS A KLEOPATRA hrají: J. Koleník, H. Miškovicová 25.-27. 7. 20:30 ROMEO A JULIE hrají: M. Holý, T. Dočkalová 28.-31. 7. 20:30 OKO ZA OKO – NIEČO ZA NIEČO hrají: I. Jirešová, M. Trnavský 2.-3. 8. 20:30

PRAŽSKÉ BAROKNÍ SLAVNOSTI Ledeburská zahrada www.prazskebaroknislavnosti.cz L’UNIONE DELLA PACE, E DI MARTE A. Vivaldi | opera Mezinárodní soubor Hof-Musici 21.-24. 7. 20:00 TORSO opera | Ensemble Damian a Vivaldi Orchestra Praga 25. 7.-3. 8. 20:00

HAMU LICHTENŠTEJNSKÝ PALÁC VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ hrají: B. Polívka, S. Stašová 21.-23., 25.-29. 7. 20:30 MEETFACTORY Ke Sklárně 3213/15 | 251 551 796 meetfactory.cz

METROPOLITNÍ LÉTO HERECKÝCH OSOBNOSTÍ Letní scéna Vyšehrad | www.studiodva.cz VŠE O MUŽÍCH M. Gavran | komedie 21.-24. 7., 1.-3. 8. 20:00 VŠE O ŽENÁCH M. Gavran | komedie 25.-27. 7. 20:00 VRÁTÍŠ SE KE MNĚ PO KOLENOU S. Remunda, I. Janžurová | komedie 28.-29. 7. 20:00 ZDRAVÝ NEMOCNÝ Moliére | komedie 30.-31. 7. 20:00 NÁRODNÍ DIVADLO MARIONET Žatecká 1 | 224 819 322 www.mozart.cz DON GIOVANNI loutková opera 21. 7.-3. 8. 20:00

STAVOVSKÉ DIVADLO Ovocný trh 6 | 224 901 487 www.narodni-divadlo.cz MOZARTISSIMO vážná hudba 21., 23., 25., 28., 30. 7., 1. 8. 20:00 TA FANTASTIKA Karlova 8 | 222 221 366 www.tafantastika.cz ASPECTS OF ALICE P. Kratochvíl, E. Srncová, P. Hapka | černé divadlo 21. 7.-3. 8. 19:00, 21:30

ATELIÉR JOSEFA SUDKA Újezd 30 | www.sudek-atelier.cz JOSEF SUDEK fotografie

do 28. 8.

CENTRUM SOUČASNÉHO UMĚNÍ DOX Poupětova 1 | www.dox.cz GRADUATION PROJECTS 2009-2010 přehlídka absolventských prací do 1. 8. VELKÁ JMÉNA Lhoták, Kolář, Kubíček, Novák, Sýkora do 11. 9. RUDOLF STEINER A SOUČASNÉ UMĚNÍ různí umělci do 12. 9. JOSEF ŽÁČEK: ŠEPOTY malby do 30. 9. ALEŠ VESELÝ: TRVÁNÍ A SETRVÁNÍ instalace do 28. 11. FEDERICO DÍAZ: OUTSIDE ITSELF interaktivní instalace do 30. 11. PETR MOTYČKA: SHOE CHRIST instalace do 31. 12.

ME E V E N T S

FESTIVAL ProART PRAHA 2011 Divadlo Rokoko | Václavské náměstí 38 www.proart-festival.cz NOSSOS taneční | R. Ambrózio a Compahnia de Danca de Almada 24. 7. 20:00 INTERNATIONAL CHOREOGRAPHIC PLATFORM III. E. Smith Ahern a L. Winfield: The Woods are Deep + Y. Suzuki a SEAD Salzburg: Born/2011 + F. Dumeril a Company ProART: Bon Vieux Temps 25. 7. 20:00 GISELLE: REVENGE taneční M. Dvořák a Company ProART 26. 7. 20:00 ImProART A MICHIO WOIRGARDT taneční 27. 7. 20:00 GALAproART taneční 28. 7. 20:00 ELLA taneční | Maura Moralez a Michio Woirgardt 29. 7. 20:00 ZERO + BROTHERHOOD taneční | A. Kyriakoulis a Laverita Dance Company + M. Dvořák a Company ProART 30. 7. 20:00 IMPROVIZACE V PROSTORU gala studentů 31. 7. 17:00 CONTACT-COMMUNICATION-TOUCH + FOREIGN BODIES studentské searching projekty + taneční M. Dvořák a Company ProART 31. 7. 20:00

EXPERIMENTÁLNÍ PROSTOR ROXY/NoD. Dlouhá 33 | nod.roxy.cz CITACE A INTERPRETACE různí umělci do 7. 8. FUTURA – CENTRUM PRO SOUČASNÉ UMĚNÍ Holečkova 49 | www.futuraproject.cz ŠKVÍRA KE ŠTĚSTÍ různí umělci do 7. 8. GALERIE ČESKÉ POJIŠŤOVNY Spálená 14 | www.galeriecpoj.cz IVAN OUHEL malby

do 28. 8.

GALERIE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY Staroměstské nám. 13 | 224 826 391 www.ghmp.cz PO SAMETU Dům U Zlatého prstenu | Týnská 6 dlouhodobě KONEC AVANTGARDY? Městská knihovna | Mariánské nám. 1 do 25. 9. ANDREAS FEININGER: THAT’S PHOTOGRAPHY Dům U Kamenného zvonu Staroměstské nám. 13 do 23. 10.

16.8. Boskovice

Zámecký skleník, 19:30

w w w.iberica.cz

17.8. Brno

Besední dům, 19:30

18.8. Boskovice Festival se koná pod záštitou primátora hlavního města Prahy Bohuslava Svobody, primátora statutárního města Brna Romana Onderky, starosty města Boskovice Jaroslava Dohnálka a rodiny Mensdorff-Pouilly.

Generální partner

Hlavní partneři

zámek, 19:00

Hlavní partner Hlavní mediální partneři koncertů Hlavní mediální v Boskovicích partner pro internet

Official car BOSKOVICE

Za finanční podpory statutárního města Brna, hlavního města Prahy, města Boskovice, Jihomoravského kraje a Ministerstva kultury ČR.

Součástí festivalu IBÉRICA 2011 jsou tvůrčí dílny v Boskovicích. Info: www.iberica.cz, tel.: 603 176 556 Doprovodná přehlídka španělské kinematografie probíhá 17.–19. 8. v kině Panorama Boskovice

20.8. Boskovice

Partneři

Za podpory

19.8. Praha

Divadlo ABC, 19:30

www.iberica.cz Hlavní pořadatel

Zámecký skleník, 19:30

Produkční agentura

Velkoplošný Partneři koncertů tisk

Medialni partner

Předprodej vstupenek: 1) v síti TICKETSTREAM a běžných předprodejích v Praze a Brně www.ticketstream.cz nebo www.ts1.cz , e-mail: info@ticketstream.cz. Na tuto akci můžete zakoupit E-TICKET, který si zaplatíte a ihned vytisknete z pohodlí svého domova! 2) na pokladně Zámku Boskovice a v Městském informačním středisku Boskovice INZERCE

29


ART P R A H A GREEN SPACE 2011 Trojský zámek | Praha 7

do 31. 10.

GALERIE CHODOVSKÁ TVRZ Ledvinova 9 | www.chodovskatvrz.cz POKRAČUJ… studenti malířského ateliéru Martina Mainera | Velká galerie do 9. 9. GALERIE JOSEFA SUDKA Úvoz 24 | www.upm.cz JOSEF SUDEK: VĚCI fotografie

do 11. 9.

GALERIE LA FEMME Bílkova 2 | www.glf.cz VLADIMÍR FAKTOR obrazy a dřevěné plastiky

do 10. 8.

GALERIE MILLENNIUM Tržiště 5/370 | www.gallerymillennium.cz LETNÍ VÝSTAVA autoři z okruhu Galerie Millennium do 4. 9. GALERIE MIRO Strahovské nádvoří 1/132 www.galeriemiro.cz MARTIN ŠÁROVEC: OBRAZY malby GALERIE MODERNA Masarykovo nábř. 24 www.galeriemoderna.cz DOTEKY KONSTRUKTIVISMU různí umělci

do 1. 8.

GALERIE U BETLÉMSKÉ KAPLE Betlémské nám. 8 www.galerieubetlemskekaple.cz VÝBĚR díla z depozitáře galerie

do 4. 9.

SCHWARZENBERSKÝ PALÁC Hradčanské nám. 2 | www.ngprague.cz MICHAEL JINDŘICH RENTZ rytiny do 31. 7.

GALERIE VÁCLAVA ŠPÁLY Národní 30 www.galerievaclavaspaly.cz OBRAZY Z DĚJIN FOTOGRAFIE ČESKÉ fotografie

do 31. 8.

GALERIE VLTAVÍN Masarykovo nábř. 36 www.galerie-vltavin.cz ACCROCHAGE česká malba a grafika

do 19. 8.

GALERIE ZLATÁ LILIE Malé nám. 12 | www.galeriezlatalilie.cz STÁLÁ EXPOZICE PŘEDNÍCH ČESKÝCH FOTOGRAFŮ MICHAL ŠIML, ŠĚPÁN GRYGAR, MARTIN KÁMEN fotografie do 31. 7. KARLIN STUDIOS Křižíkova 34 | www.futuraproject.cz LENKA KLODOVÁ: SOCIÁLNÍ POTVORA malby, instalace do 31. 7. LEICA GALLERY PRAGUE Školská 28 | www.lgp.cz IVAN PROKOP: PHOTOPASS fotografie do 28. 8.

do 31. 7.

GALERIE RUDOLFINUM Alšovo nábř. 12 www.galerierudolfinum.cz JÁ, BEZESPORU různí umělci, fotografie do 14. 8. GALERIE SMEČKY Ve Smečkách 24 | www.galeriesmecky.cz PAPIER KOLE slovenská koláž 20. a 21. stol. do 30. 7.

MEETFACTORY Ke Sklárně 3213/15 | meetfactory.cz NÁVŠTĚVNÍCI rezidenti MeetFactory | | komentovaná prohlídka 21. 7. 18:00 | Galerie MeetFactory do 7. 8. JAN PFEIFFER kresby | vernisáž 21. 7. 17:00 | | komentovaná prohlídka 28. 7. 18:00 | Galerie Kostka do 7. 8. MUZEUM MONTANELLI Nerudova 13 www.muzeummontanelli.com ANNA ZEMÁNKOVÁ, LUBOŠ PLNÝ, FRANTIŠEK DYMÁČEK: ANATOMIA METAMORPHOSIS malby do 30. 9. NÁRODNÍ GALERIE PRAHA DŮM U ČERNÉ MATKY BOŽÍ Ovocný trh 19 | www.ngprague.cz STÁLÁ EXPOZICE: ČESKÝ KUBISMUS

Tomáš Svoboda 25 slov za vteřinu 13. 7. — 18. 9. 2011 Staroměstská radnice, 2. patro Staroměstské nám. 1, Praha 1 www.ghmp.cz

KLÁŠTER SV. ANEŽKY ČESKÉ U Milosrdných 17 | www.ngprague.cz STÁLÁ EXPOZICE: STŘEDOVĚKÉ UMĚNÍ V ČECHÁCH A STŘEDNÍ EVROPĚ KLÁŠTER SV. JIŘÍ Jiřské nám. 33 | www.ngprague.cz JAN PREISLER: POHÁDKA (1904) malba do 30. 9. PETR MAIXNER A ILUSTRACE ZE ZAPOVY ČESKO-MORAVSKÉ KRONIKY malby do 16. 10. PALÁC KINSKÝCH Staroměstské nám. 12 | www.ngprague.cz

INZERCE

30

STÁLÁ EXPOZICE: UMĚNÍ STARÉHO SVĚTA – ASIE A STŘEDOMOŘÍ SKRYTÁ TVÁŘ BAROKA grafika 17. stol. v českých zemích do 16. 10.

ŠTERNBERSKÝ PALÁC Hradčanské nám. 15 | www.ngprague.cz MISTROVSKÁ DÍLA Z KOLOWRATSKÉ OBRAZÁRNY V RYCHNOVĚ N. KNĚŽNOU malby do 31. 12. 2015 VALDŠTEJNÁ JÍZDÁRNA Valdštejnská 3 | www.ngprague.cz ROŽMBERKOVÉ rod českých velmožů a jejich cesta dějinami do 20. 8. VELETRŽNÍ PALÁC Dukelských hrdinů 47 | www.ngprague.cz STÁLÁ EXPOZICE: UMĚNÍ 20. A 21. STOLETÍ GEORG GROSZ: ZKAŽENÁ SPOLEČNOST malby do 28. 8. POHLED Z OKNA: SVĚDECTVÍ O PLYNUTÍ A PROMĚNÁCH ČASU malby do 14. 8. NÁRODNÍ KNIHOVNA Klementinum 190 | www.nkp.cz SEN O SVOBODNÉ SIBIŘI sibiřský autonomismus a meziválečné Československo do 23. 7. STOLETÉ KOŘENY ÚSTAVU PRO JAZYK ČESKÝ retrospektiva do 27. 8. PAMĚŤ SVĚTA UNESCO soubor univerzitních tezí ze sbírek NK ČR do 15. 9. SVĚT FOTOGRAFIE PRO VÁS fotografie do 30. 9. NOVÁ SÍŇ Voršilská 3 | www.galerienovasin.cz MONIKA SYCHROVSKÁ: ZEMĚMALBA 2011 malby do 7. 8. NOVOMĚSTSKÁ RADNICE Karlovo nám. 1/23 | www.nrpraha.cz NEVIDITELNÁ VÝSTAVA info na www.neviditelna.cz PRAŽSKÝ HRAD www.kulturanahrade.cz RŮŽENA. PŘÍBĚH MALÍŘKY Císařská konírna do 31. 7. FOTOGRAFOVÉ VÁLKY 1914-1918 Tereziánské křídlo Starého královského paláce do 4. 9. PORCELÁN NA PRAŽSKÉM HRADĚ Královský letohrádek do 11. 9. ROK RŮŽE Rožmberský palác do 1. 12. ROCK CAFÉ Národní 20 | www.rockcafe.cz LUKÁŠ JANÍČEK: SHOOT’EM koncertní fotografie

1.-31. 8.

UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM 17. listopadu 2 | www.upm.cz GLAMOUR dámská společenská móda 1950-2010 do 4. 10.


SRPNOVÉ

PREMIÉRY Hlavní město vaší zábavy

Auta 2

Captain America: Prvni Avenger

3D

CINEMA CITY: Palác Flóra

Vinohradská 151 Praha 3

Metropole Zličín Řevnická 1 Praha 5

Galaxie

Arkalycká 1 Praha 4

PALACE CINEMAS: Slovanský dům Na Příkopě 22 Praha 1

Nový Smíchov Plzeňská 8 Praha 5 Komedie

od 28. 7.

Akčni/dobrodružný

od 4. 8.

Park Hostivař Švehlova 32 Praha 10

Letňany WWW.CINEMACITY.CZ

Veselská 663 Praha 9


406 magazin Praha  

21. 07. - 03. 08. 2011 magazin Praha

Advertisement