Page 1

čt. 11 . 11. - st. 24. 11. 2010 Praha - Brno | No. 388

časti čle ú a z ty r á p á k s n á jvětší kub

B U L C L A I C O S BUENA VISTA Ne


ME EDITORIAL

ME EDITORIAL Nic není zadarmo. Ani muzika.

je na

Joshua Davis alias DJ Shadow, který letos vystoupil v Praze, v jednom rozhovoru přirovnává současný svět hudební produkce k přírodnímu ekosystému. Mluví o tom, že v éře bezplatného a volného šíření hudby v digitálním ekosystému ztrácí hudba samotná leccos ze své původnosti, kvality a objevnosti. Stejně jako když vyhubíte určitý druh ryb v řece, tak čím dál větší absence hudby na fyzických nosičích ovlivňuje samotný ekosystém.

Zní to jako slova reklamního agenta, ale myslím to upřímně (negrossovsky): Choďte na koncerty. Kupujte si desky. Trička vašich oblíbených kapel. Ať celý ten ekosystém dobré nové hudby nevymře. Mrzí mě, že na koncert skvělého Jimmyho Edgara přijde do Meetfactory 30 lidí, když vím, kolik práce to dá, někoho takového sem dostat. Na další koncert pořádaný Bohemian Like You, na úžasné brooklynské Ratatat půjdu určitě a lístek koupím i svojí holce. A sobě desku. Nechci, aby tu podobné aktivity skončily. Protože prostě nic dobrého není zadarmo. Snad jen ten náš Metropolis.

jan bárta redakce@metropolislive.cz

pocházejí z archivu redakce.

uveřejněním dat. Reprodukce části či celku, včetně textu, je zakázána. Použité textové a obrazové materiály

facebook: Metropolis / vydává: Metropolislive s. r. o. //Vydavatel nenese odpovědnost za ztráty vzniklé chybným

14–16, Brno 602 00 / e-mail: info@metropolislive.cz / telefon: 542 422 300 / web: www.metropolislive.cz /

Vojtěchovská (739 201 309, obchod@metropolislive.cz), Kateřina Morongová (605 208 471) // adresa: Radnická

Škoda // grafika: Portadesign // produkce: Barbora Maťáková (produkce@metropolislive.cz) // inzerce: Andrea

Jan Bárta, Anna Königsmarková, Helena Diesing, Matouš Hrdina, Miroslav Kynčl, Jakub Macek // foto: Tomáš

vydavatel: David Tieku / editor: Hana Fasurová (redakce@metropolislive.cz) / redakční okruh: Radim Bartík,

Vydání 388 // Vychází 11. 11. 2010 // Registrováno u Ministerstva kultury pod číslem MK ČR E 13918 //

Metropolis – ve městě je dobře

Hudba je dostupná každému a skoro každý dnes hudbu vytváří. Není potřeba mnoho, stačí účet na MySpacu. V záplavě tvůrců dnes loví hudební blogy nové talenty, jejichž sláva ve většině případů skončí rychleji, než začala. Přístupnost ne vždy znamená kvalitu. A když nezaplatíte svému krejčímu, nečekejte, že vás s grácií ošatí.

ME hosteska Zuzka se zadívala do Metropolisu při brněnské Noci reklamožroutů ve Velkém Špalíčku. Foto: Kamil Jursa

5


ME INDEX ME INTERVIEW

ME CITY

Jsem hodně drahý model

Městské zásahy za krásnější metropole

S Janem Budařem o snech a bytí na volné noze.

Kdo by nechtěl svoje město zelenější?

str.

7

str.

ME FILM

ME MUSIC

Harry Potter a Relikvie smrti - 1.

Hybrid: Někdy zníme docela filmově

Téměř dospělý čaroděj posedmé bojuje se zlem. str.

14

Tranceoví a houseoví matadoři z Walesu u zpovědi. str.

24

ME MUSIC

ME DIVADLO

Opojení hlasem Meredith Monk

Ježíš opět vstává z mrtvých

Pastva pro uši i duši v divadle Archa.

Na českou muzikálovou scénu se vrací Jesus Christ Superstar.

str. 26 39

str.

ME ART

ME EVENTS

Kód k vlastnímu stylu

kina, výstavy, koncerty

Code:Mode a za Ježíškem na stadion - tipy na alternativní vánoční dárky v Praze a Brně.

Praha str. 44

str.

6

10

38

Brno str. 58

34


d Jsem hodně drahý model

a

ME INTERVIEW

r

h ý Honza Budař přičichl i k modelingu. Fotí prý jen pro značky, který na něj mají. Foto: Tomáš Beran.

7


h Nuda v Brně, Vratné lahve, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, Václav, Horem pádem, Duše jako kaviár. Výčet českých filmů i TV seriálů, ve kterých hraje Jan Budař, by mohl ještě dlouho pokračovat. Zpěvák kapely Eliščin Band, moderátor zábavných pořadů, režisér videoklipů a model si loni navíc střihl vedlejší roli ve španělském filmu Žena bez piana, který se promítal letos v Karlových Varech a na festivalu v San Sebastianu získal cenu za režii. Metropolisu se Honza svěřil se svými sny a taky s tím, jaké je pro umělce „bytí na volné noze“. Zpěv, moderování, modeling — tam všude se uplatňuje herectví. To, že tyhle profese neustále střídáš, ti přináší potřebný odstup. Tím může být práce kvalitnější, ale také odbytá. Jak tohle děláš? Jak si udržuješ laťku?

Je to jednoduchý, prostě dělám to, co se mi líbí a co mě baví a mám to štěstí, že práce, kterou dělám, je můj splněný sen. Která z těch prací? Anebo jsi snil o hraní, zpěvu, moderování nebo režii?

Přesně tak. O tom všem jsem snil a pořád sním. Jak se udržuješ v pracovním tempu a v pracovní morálce, když na tebe netlačí žádný zaměstnavatel?

Řekl bych, že jsem celkem workoholik, ale mě to prostě baví. A jak víme, termín tvoří, takže na mě většinou tlačí nějaký termín, kdy má vzniknout daná věc. Takže člověk maká, protože to slíbil. A samozřejmě taky proto, že mu za to platí. U filmu nebo moderování tě honí režisér. Ale jak si hlídáš to, abys po hraní ve filmu nešel k vlastní režii nebo do koncertu s kapelou odpočívat? To je asi dost náročné. Čteš, medituješ jak vypouštíš?

8

Spánek je lék, jak víme všichni, takže odpočívám, když spím. A já sám jsem si nejpřísnějším kritikem, který mě pořád buzeruje, že jsem to či ono neudělal dost dobře. Já podle něj prakticky málo co dělám dost dobře. Je to dost únavný a kolikrát si říkám, že už mu dám padáka. Ale spíš mu vysvětlím, že už se nemusí bát, že by nějak zklamal, protože to je asi to, čeho se bojí. Takovej kámoš do nepohody. Jak mu říkáš?

Říkám mu soudce, protože soudí a soudí a to i tehdy, když to nikoho nezajímá. Máš nějakého svého agenta? Nebo si všechno zajišťuješ sám?

Kapela má manažera a hledám agenta, který by mi zajišťoval práci v zahraničí. Na domácí věci mimo kapelu si stačíš sám?

To ano, protože tady jsme opravdu dost malý trh.

Marná sláva, v Praze se toho děje nejvíc. Je to daný tím, že je to nejlidnatější město u nás a jak víme, lidé vytvářejí realitu. Každý si tvoří svou realitu a v Praze jich je prostě hodně. V New Yorku je jich ale ještě víc, a to nemluvím o Číně. Poměr volných umělců k počtu obyvatel v Praze je výrazně vyšší než v Brně.

Jaký je kde poměr, neřeším, protože k tomu nemám dost vstupních informací. Každý dělá to nejlepší, co umí a to v každém oboru. Proto se dějou zázraky. Jaké zázraky? Například?

To, že vedeme rozhovor přes síť, které se říká internet, která je velmi mladá a je na ní možné najít prakticky cokoli, to třeba považuju za zázrak. Taky to, že naše těla fungují tak dokonale, jak fungují a že člověk je schopen číst myšlenky. To všechno a mnohem víc je pro mě zázrak. Jak vnímáš ten kontrast mezi angažmá a volnou nohou?

Teď sním třeba o společném filmu s Dustinem Hoffmanem, o tom, že budu hrát ve filmu Miloše Formana, taky Stevena Spielberga, nebo o tom, že poobědvám s Jeanem-Paulem Belmondem. Myslíš, že je možné takhle pracovat i v jiných městech mimo Prahu? Nebo právě ta pražská široká nabídka umožňuje být nezávislý?

Angažmá ti dá jistotu, že máš každý měsíc plat, ale ten plat ti často zaplatí nájem a na jídlo už musíš chodit vydělávat stejně jinam, takže pro mě volba byla jasná, rovnou si jít vydělávat jinam a nebýt uvázaný tím platem. Protože ta divadla za ten mizerný plat chtějí všechen tvůj čas a jak víme, čas je to, co je drahé. Pokud chtějí všechen čas za mizerný plat, proč nejdou herci raději na „volnou nohu“, kde jsou pány svého času?

Každý to má jinak, ale myslím, že se asi bojí nejistoty. Taky jsem se bál, když jsem odcházel z nejlepšího divadla v Praze, z Divadla na Zábradlí. Bál jsem se, že se neuživím, ale paradoxně ta aktivita, kterou člověk musí vyvinout, aby se uživil, ho inspiruje, pohání a živí mnohem líp než smutný divadelní plat. Proč stále tolik důvěřujeme institucím?

Asi proto, že přijmout plně zodpovědnost za tvorbu vlastní reality je velký krok do neznáma. A taky si pak už člověk nemá na co stěžovat, protože on je ten, kdo to řídí, ne jeho šéf, ředitel, manažer nebo šéfredaktor.

d

a


a Na koncertě Eliščina bandu v brněnské Alterně. Foto: Tomáš Škoda.

Je herecká existence na „volné noze“ inspirativnější pro tvorbu, pro umělce?

Pro mě určitě. Musím se starat sám o sebe a to mě učí pokoře, píli, trpělivosti a prohlubuje to moji víru v to, že sny se plní. A najednou přijde období, kdy se nedaří, sny se neplní. Co potom? Do angažmá?

Ne, to ne. Vše se pohybuje ve vlnách, nádech výdech, jing a jang, nahoru dolů, takže jde o to důvěřovat, že vše se děje pro naše dobro. Pak se není čeho bát. Mnohé se ti splnilo. O čem sníš teď?

Teď sním třeba o společném filmu s Dustinem Hoffmanem, o tom, že budu hrát ve filmu Miloše Formana, taky Stevena Spielberga, nebo o tom, že poobědvám s Jeanem-Paulem Belmondem. V nezávislém filmu Stevena Spielberga s obědvajícím Belmondem ve vedlejší roli…

Moje školka, jak jsem jedl šťovík a chtěl tím zaimponovat nějaké holčičce, která už nevím, jak se jmenuje. Byla krásná a já si myslel, že šťovík zabere. Režíroval jsi videoklip kapely Wohnout s názvem Pepíčci, ve kterém se mimo jiné zpívá Jsme národ hrdejch pepíků/ pódia plný slavíků/ v rybníku tře se párek vodníků/ ve světě o nás neví se/ no ale tohle změní se/ až přijde móda pivních pupíků. Stojíš za obsahem textu?

Stojím i za tím obsahem, jinak by se mi to dělalo mnohem hůř a tenhle klip mě velmi bavil. A baví. Je to vtipná písnička o nás Češích, o tom, jak nás vidí skupina Wohnout. Tak jsem natočil takovou podivnou veselku se souložícím starostou, frustrovaným farářem, smutnou nevěstou a stepujícím striptérem. Je to myslím legrace. Já se teda směju vždycky, když to vidím. :-) A jak nás Čechy vidí Jan Budař?

Každý Čech je jiný, tak já vidím nás Čechy.

Třeba tak... :-) Hraješ vůbec ještě v divadle?

Eliščin Band chystá novou desku. Jaká je?

Chystáme ji na příští rok a bude, věříme, zcela skvělá. Jmenuje se „Lehce probuzený“.

Jaký obraz se ti vybaví nejdřív, když řeknu „Liberec“?

Jo. Já jsem hodně drahý model a fotím prakticky výhradně jenom pro značky,

Na tvých webových stránkách je spousta fotografií, kde jsi modelem. To je taky svým způsobem herectví. Nebo ne?

Jak ses dostal ke španělskému filmu Žena bez piana? Posunulo tě to v tomto smyslu do Evropy? Tam je profese umělce na volné noze, který tvoří a pracuje multižánrově, naprosto běžná.

Dostal jsem se k tomu zázrakem. A svým přáním a vírou, že sny se plní. Do Evropy mě to nemuselo sunout, protože už tam jsem, ale podíval jsem se do Španělska a tam je krásně. To je obrovská výhoda. Herec na „volné noze“ může kdykoli pracovat v zahraničí. Mluvili jsme o snech. Kromě Spielberga a Belmonda, je nějaké místo, kultura, osoba kdekoli za mořem, za horami, s níž Jan Budař sní pracovat?

Woody Allen, Javier Rebollo, Gene Hackman, Julia Roberts, Penelope Cruz, Johnny Depp, Brad Bird, Dalajlama. jiří honzírek

r

V brněnské Huse na provázku v jednom představení. Jmenuje se: Budař už zase hoří, Buršová se na to dívá, tu a tam se ho zatouží dotknout, ale netroufne si. Režíroval Vladimír Morávek a je to velká legrace. Nejdřív to hrajeme 26. listopadu.

který na mě mají. Těch není moc. Ale to je proto, že na modelingu nejsem závislý, mám i zábavnější koníčky, jako právě kapelu. Ale i během koncertů si občas odskočím k modelingu. Máme píseň, která se jmenuje „Miss Vesmír“ a při ní mi to opravdu hodně sluší. Jak někdo poznamenal na webu: Eliščin Band je nejvtipnější kapelou u nás. A jedna fanynka přidala: Eliščin Band je kapela s nejhezčím zpěvákem u nás. Řekl bych, že to je i díky této písni.

9

ý


ME CITY

MĚSTSKÉ ZÁSAHY

ZA KRÁSNĚJŠÍ METROPOLE 10

Collaborative Collective: Zlidštěný Veletržní palác, Praha, návrh. Vizualizace: Městské zásahy.


hlásil Martin Ander, náměstek brněnského primátora. Pražské a bratislavské virtuální proměny vystavuje Brno v prostorách bývalé káznice mezi ulicemi Cejl, Soudní a Bratislavská do konce listopadu. „Návštěvníci si tak kromě architektonických vizí mohou prohlédnout areál, kde má v budoucnu vyrůst Kreativní centrum. Do té doby nám architekti mohou podávat své návrhy na zlepšení míst v brněnském veřejném prostoru. Zatím je zájem masivní, máme už kolem dvou set návrhů,“ přibližuje organizátorka projektu Jana Kostelecká.

a psím vínem a nad místa nezasažená dopravním koridorem navrhli navíc parková „náměstí“ s jezírkem a kavárnou. Jejich projekt patří k těm, které byly zadány k dopracování. Nejen obyvatelé Břevnova, žijící v bezprostředním okolí ústí tunelu Blanka a Strahovského tunelu, pevně doufají v jeho realizaci.

Co šlo, nešlo a co by bylo potřeba v Praze?

M

inimálně virtuálně je to možné díky Městským zásahům – architektonickým projektům, které si nikdo neobjednal, ovšem kdyby to udělal, život v daném místě by byl o mnoho příjemnější. Městské zásahy vznikly v Bratislavě, a jelikož projekt je možné aplikovat na jakoukoliv městskou zónu, připojila se i Praha. Návrhy jsou momentálně k vidění v Brně, které je sbírá pro svoji vlastní proměnu. Princip Městských zásahů je jednoduchý: přihlášení architekti a studia mají nalézt v daném městě problematická místa a vytvořit návrh, který je vylepší. Praha na základě „zásahů“ uskutečnila tři projekty – ovšem jednou šlo o vysazený strom, jeden měl formu happeningu a třetí byl pouze dočasný. Tři další návrhy jsou ve stadiu rozpracování. I když vůbec nejde o špatné skóre, Brno dává naději na slibnější výsledek. Celou akci zde totiž podporuje přímo magistrát. „Chceme získat zajímavé návrhy, které pak město bude moct použít. Ne vše bude realizovatelné hned, ne vše bude reálné i kvůli penězům, ale u některých to půjde,“ pro-

Piknik Nové scény Pragerova piazzeta Nové scény ztratila uzavřením zahrady kláštera voršilek svůj zelený protipól. Kamenné prostranství dobré hlavně pro „skejtování“ vylepšil architektonický ateliér Roháč Stratil o travnatou plochu určenou „ke čtení, hraní, posezení, opalování, sportování, odpočívání, cirkus, hodování...“. K realizaci (i když v menším měřítku, než sliboval vizuál) skutečně došlo, Pražané měli příležitost okusit výhod vyvýšeného travnatého koberce na jinak kamenné ploše po dobu jednoho měsíce. Déle to možné nebylo, neboť údržba trávníku byla nákladná. Visutý park nad ústím tunelu Blanka Přinejmenším spornou stavbu tunelu Blanka vystihuje v oblasti křižovatky Malovanka nejpříhodněji výraz „prasárna“. Změť dopravních koridorů, nacházejících se navíc v různých výškových úrovních, vyvřela na povrch zemský ještě ke všemu v těsné blízkosti Pražského hradu. Architekti Opočenský a Valouch tuto „otevřenou ránu“ zacelili stehy lávek a překryli dopravu visutým parkem. Mezi lávkami napnuli nerezovou síť zarostlou břečťanem

Ateliér BAAR, Martin Maňo: Jako houby po dešti. Městské zásahy Bratislava.

Sacré Coeur – Mrázovka Zatravnění a přemostění, případně kombinace obojího je příznačná pro mnoho pražských „městských zásahů“. Návštěvníci holešovického Centra současného umění Dox, kde bylo všech 81 projektů vystaveno, obzvláště s povděkem kvitovali návrh architektonické kanceláře Sporadical. Ta spojila dva smíchovské parky (Sacré Coeur a Mrázovku), které se nacházejí na protilehlých svazích dopravní tepny Plzeňská. Překrytím mimoúrovňové křižovatky deskou s parkem dojde k propojení nejen obou parků, ale i k plynulému navázání na systém historických parků a zahrad vedoucích až k Hradu. Budoucí čas je bohužel zatím jen ve fázi zbožného přání.

Arch. kancelář Sporadical: Sacré Coeur, pražská Mrázovka - původní stav a návrh ateliéru. Foto: Městské zásahy.

ME CITY

Všichni občas máme pocit, že by to v našem okolí mohlo vypadat o hodně líp. Pokud se takto zahloubá architekt, může se objevit zelený koberec i tam, kde tráva deset let nerostla. A to i bez výběrových řízení magistrátu, která v poslední době dostávají spíše skandální nádech. Nápady co a jak zlepšit totiž vycházejí přímo od samotných architektů, tedy lidí nejpovolanějších městský prostor přetvářet.


Výstava Městských zásahů v bývalé káznici v brněnské Soudní ulici. Foto: Městské zásahy a T. Škoda.

Zlidštěný Veletržní palác Národní galerie má pověst nepřístupné zkostnatělé instituce. Architektonické studio Collaborative Collective věří, že za to může i její sídlo. „Veletržní palác se schovává za hradbou valů, příkopů a v Čechách všudypřítomných betonových květináčů. Namísto otevřeného a žijícího domu je palác sídlem prodejen nejasného charakteru a osamělé Národní galerie, která i přes veškerou snahu stále není opravdovým centrem společenského dění,“ popisují Coll Coll. Architekti nahradili jednoduchým zásahem nekonečné zásobovací rampy velkým nákladním

výtahem. Vzniklo tak bezbariérové náměstí sloužící návštěvníkům i galerii. Volná plocha, na které žijí stromy. Vlídnější Staromák Byť otevřeným městským prostorem, Staroměstské náměstí je neprostupným špuntem Prahy. Tisíce turistů přijíždějících bez ohledu na část roku se tu bezcílně potulují nebo fotí. Pražany pobyt na „Staromáku“ odrazuje, neboť jim nabízí drahé restaurace, davy lidí a nulovou možnost odpočinku. Jak tedy Staroměstské náměstí vrátit Pražanům? Michaela Dlouhá a Tomáš

Petermann zbavili Husův pomník květin a řetězů a pustili na něj lidi. „Jeden Hus ale na davy nestačí. Oživili jsme proto mdlou plochu náměstí tak, aby tu lidé mohli sedět, kochat se, fotit, randit, číst si, pít kávu i nedělat zhola nic. Chtěli bychom nahradit bloumající turisty sedícími. Průchod náměstí již nebude útrpným slalomem,“ slibují ve svém návrhu mladí architekti. K tomuto účelu použili pětatřicet zářících laminátových soklíků a lodiček, které v noci svítí, a oživují tak plochu náměstí. helena diesing

Christopher Blain, Joann Sfar, Lewis Trondheim

Donžon –

Mstitel v nesnázích 298 Kč

www.argo.cz www.kosmas.cz INZERCE

12

Donžon je experimentální projekt, který založili Joann Sfar a Lewis Trondheim před deseti lety. Do Donžonu se už pustilo osmnáct kreslířů, vydalo se 32 titulů a tvůrčí proces stále pokračuje. Postavy Donžonu jsou antihrdinové. Jsou zbabělí, nešikovní, lakomí nebo omezení, až úplně pitomí, ale jsou strašně poutaví. V tomto díle mladý venkovský šlechtic Hyacint Kavalír, budoucí Strážce Donžonu, žije v Antipoli dvojím životem: přes den jako student, v noci jako neohrožený hrdina jménem Košile noci. Mladíka finančně zajišťuje bohatý strýc. Hyacint mu je proto zavázán a nezbývá mu než vyhovět jeho požadavkům. Na strýcův nátlak se snaží přesvědčit profesora Fontaina, aby povolil stavbu metra v podzemí města. Vše ale končí vraždou profesora, ze které je Hyacint nespravedlivě obviněn. V masce Košile noci se pokouší očistit své jméno, bojovat za spravedlnost a v neposlední řadě získat srdce krásné, ale nedostupné Alexandry.


Vás zve na

Ladiensights v PalaceCinemas

23. listopad 2010 od 19:00 hod. v Palace Cinemas Nový Smíchov

24. listopad 2010 od 19:00 hod. v Palace Cinemas Velký Špalíček

Welcome drink pro každou návštěvnici Bohatý doprovodný program Tombola a soutěže o zajímavé dárky

Předprodej zahájen 15. 11. 2010

www.palacecinemas.cz/ladiesnights

13


ME FILM

Harry Potter mezi Dobrem a Zlem 14

HARRY POTTER mezi Dobrem a Zlem. Foto: Warner Bros Pictures


O

d Harryho Pottera a Vězně z Azkabanu jsme s každým dalším dílem četli, že „nový Potter je temnější než ten předtím“. Děj se větví, drama se vyhrocuje a napětí roste i v sedmém filmu série. Pokud byste ale chtěli popsat atmosféru Harryho Pottera a Relikvie smrti – 1., spíš než ono otřelé „temnější“ by se více hodilo slovo „dospělejší“. Harry už není dítě a stojí v samém středu tajné války čarodějů mezi Dobrem a Zlem. O dlouholetého ochránce a mentora Brumbála přišel, a tak se musí sám, jen s pomocí Rona a Hermiony, vypořádat s Voldemortem. Pán zla definitivně baží po Harryho smrti. Poslední potterovský bestseller je pořádná bichle, a tak se producenti rozhodli jeho děj rozdělit. Místo jednoho jsou rázem poslední díly dva. Přičemž ten první vypadá úplně jinak než všechno, na co jsme si za celou tu dobu ve filmových dobrodružství Harryho Pottera zvykli. „Je to hodně napínavé. Děj je zaměřený hlavně na vztah mezi třemi hlavními hrdiny, na to, co je hnací silou jejich přátelství a jaké to pro ně je být na útěku pryč z Bradavic,“ říká Emma Watson. Podle herečky, která proslula jako Hermiona, má Harry Potter a Relikvie smrti – 1. úplně jinou strukturu než předchozí filmy.

„Nečekejte, že se zase všichni sejdou ve škole a pak to teprve všechno začne.“ První film na první pohled připomíná road movie. Příběh se poprvé odehrává mimo území čarodějnické školy v Bradavicích. Hlavní hrdina a jeho nejlepší kamarádi Ron a Hermiona musí opustit všechno, co do té doby poznali. I daň, kterou si zuřící válka vybírá na životech hlavních postav a jejich rodin, je patrná od samého začátku. Když svatbu u Weasleyových napadnou proradní Smrtijedi, trojice mladých hrdinů si uvědomí, že

Film na první pohled připomíná road movie. život na útěku právě začíná. Hektické atmosféře vyprávění odpovídal i způsob natáčení. Režisér David Yates často používal menší příruční kameru, aby obraz získal více dynamickou podobu. S požehnáním J. K. Rowlingové dokonce přibyly i scény, jež byste v jejím původním textu hledali marně. „Kniha je hodně bohatá na děj, ale sem tam se musíte pokusit přidat nějaký moment ohrožení. Dlouhá část uprostřed, která se odehrává ve stanu, je v knize zá-

bavná. Jenže kdybychom ji natočili kapitolu po kapitole, na plátně by to nevypadalo tak dobře,“ vysvětluje Yates. „Několik scén jsme přidali, abychom navýšili emoce i napětí. Něco jiného zase vypadlo a některým fanouškům to určitě bude líto. Ale naštěstí jsme tam toho mohli nechat víc než u předchozích adaptací, které jsem režíroval. Hlavně proto, že jsme příběh mohli rozvést do dvou filmů.“ Pokud se o prvním dílu dá mluvit jako o road movie, budoucí druhý bychom mohli přirovnat k válečnému filmu. Tvůrci už teď prozrazují, že prodloužili Harryho závěrečný souboj s Voldemortem a slibují také hodně soubojů mezi ostatními čaroději. Dokonce nebude chybět ani drak. Po sedmi dílech, které k tomuto epickému rozuzlení postupně směřovaly, je snadné pochopit jejich nadšení. Přestože definitivně poslední díl potterovských eskapád dorazí do kin až příští rok v červenci, stejně napínavý prolog k velkolepému zakončení si můžete užít už teď. Harry Potter a Relikvie smrti – 1. vám čekání spolehlivě zkrátí. radim bartík

Harry Potter a Relikvie smrti – 1. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I Velká Británie / USA 2010, dobrod./ fantasy Režie: David Yates Hrají: Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Ralph Fiennes, Helena Bonham Carter warnerbros.cz

v kinech od 18. 11.

Všimněte si

V jedné z přidaných scén Harry přistihne Hermionu poslouchat jakousi mudlovskou muziku. Tím, že si s ní zatančí, se postará o jeden z nejemotivnějších momentů filmu.

Navzdory předchozím tvrzením se J. K. Rowlingová nechala minulý měsíc slyšet, že možná napíše další příběh z potterovského světa. Možná…

Rhys Ifans, který hraje otce Lenky Střelenky, se objeví jako zloduch v nové filmové verzi Spider-Mana. Stane se nebezpečným ještěřím mužem Lizardem.

15

ME FILM

Nejslavnější čarodějnický učeň dospěl. V předposledním dílu nejúspěšnější filmové série se připravuje na závěrečný střet s Pánem zla. Bude krev?


TÉMA

Harry jak ho neznáte Stali se nejslavnějšími dětskými herci. Takovým se ale často v dospělosti nedaří navázat na předchozí úspěšnou kariéru. Co Harry, Ron a Hermiona dělají, aby nakonec nezůstali „Sami doma“?

N

ěkdejší hvězdu bláznivých rodinných komedií Sám doma, Kšefty s tátou nebo Sám doma a bohatý ti tři dávno pokořili. Představitelé hlavních hrdinů z Harryho Pottera teď dělají všechno pro to, aby po raketovém vzestupu Macaulayho Culkina nezopakovali i jeho strmý pád. Daniel Radcliffe začal poukazovat na to, že se stává dospělým hercem, už v roce 2006. Sám sebe parodoval v komediálním seriálu Komparz a v dramatu Prosincoví chlapci si zahrál jednoho ze čtyř hochů ze sirotčince. Daleko větší ohlas ale zatím sklízí na divadle. Kolem role mladého stájníka posedlého koňmi ze hry Equus se strhlo velké haló i proto, že Radcliffovi předepsala nahou scénu. Herec obsa-

Daniel Radcliffe to kromě filmu zkouší i na divadle. Foto: Warner Bros Pictures

zený proti svému obvyklému typu strhl diváky i kritiku, dostal se až na Broadway a příští rok se tam v představení How to Succeed in Business Without Really Trying zase vrátí. Před třemi lety se Radcliffe objevil společně s Rupertem Grintem a Emmou Watson v u nás neznámém britském televizním dramatu The Children’s Party at the Palace. Samotný Grint se loni snažil šokovat thrillerem Cherrybomb, ve kterém pije, bere drogy a krade auta, než se mu to zle vymkne z ruky. Jinak se objevuje spíše v průměrnějších komediích jako Prďoši, Lekce řízení nebo letošní Wild Target. Pořád je to ale víc, než co stihne Emma Watson, která od minulého roku

studuje prestižní Brownovu univerzitu. Když pomineme televizní drama Baletní střevíčky, zatím jedinou příležitostí vidět Emmu jinak než Hermionu je videoklip k písni Say You Don’t Want It od kapely One Night Only (podívejte se na YouTube.com). Teprve příští rok se objeví v menší roli očekávaného biografického filmu o Marilyn Monroe s názvem My Week With Marilyn. Skutečnou příležitost objevit se i v jiných zajímavých rolích tato trojice dnes už bývalých dětských herců získala až letos s koncem natáčení potterovské ságy. Jestli se jim opravdu podaří přerůst stín hrdinů, kteří je proslavili, prozradí až několik následujících let. radim bartík

Tajemná video komnata

Potter v krizi Ze zázračného dítěte se po třicítce stal zkrachovalec, který neví co si počít se životem. Otravuje Hagrida a za Ronovými zády spí s Hermionou. YouTube: Harry Potter and The Mid-life Crisis

Drsný Harry, Yo! Chlapec, který přežil alias Vyvolený a Pán zla MC Voldemort po sobě místo kleteb vrhají stejně smrtonosné rýmy. YouTube: Harry Potter vs. Voldemort rap

Parodovat největší literární i filmový fenomén je populární kratochvílí i na oblíbeném video webu YouTube. com. Za posledních deset let se tam objevily stovky více či méně povedených klipů. Tuhle čtveřici máme nejraději.

S loutkami je divadlo Hrdinové z Bradavic v loutkové podobě vystupují v řadě videí ze série Potter Puppet Pals. Nejlepší je to s bombou. YouTube: Potter Puppet Pals The Mysterious Ticking Noise

Harryho má každý rád Zdrcený vůdce se v parodii na scénu z Pádu Berlína dozvídá, že premiéra Harry Pottera se zpozdí o půl roku. YouTube: Hitler reacts Half Blood Prince delay brr

16


V kinech od 28. 10. 2010

17


PREMIÉRY

Ďábel „N

apsal jsem si do svých deníků hromadu nápadů na různé příběhy. Jsou to nápady na filmy, o kterých jsem si myslel, že sám natočím, ale pak mě vždycky napadlo ještě něco jiného, čím jsem zaplnil další blok. Takže jsem se rozhodl, že nechám pár zajímavých mladých režisérů, aby mě překvapili,“ říká M. Night Shyamalan. Po perfektním Šestém smyslu a vynikajícím Vyvoleném se dřívější mistr hrůzy sekl (nebo zasekl?). Jeho dobrodružný epos Poslední vládce větru zklamal řadové diváky i ortodoxní fanoušky kultovní animované seriálové předlohy Avatar: Legenda o Aangovi, a tak se rozhodl svěřit zodpovědnost jiným.

Pět lidí ve výtahu. Který z nich je ďábel?

IMDb 6.5/10 CSFD 75 %

„Ďábel je v podstatě první díl ze série Noční kroniky,“ vysvětluje. „Svěřil jsem ho Johnovi a Drewovi Dowdleovým, kteří se brutálně rozjeli díky nezávislému filmu The Poughkeepsie Tapes.“ Sourozenecké režisérské dvojici se celkem vydařil i sugestivní horor Karanténa, nadpřirozený thriller Ďábel pro ně byl přesto novou výzvou. Jednoduchý děj omezený na jedno hodně malé místo se totiž dá hodně rychle shrnout. „První věc, co jsem si napsal, bylo: pět lidí uvízne ve výtahu a jeden z nich je ďábel. Jeden po druhém vymírají, dokud se nezjistí, kdo za to může,“ přiznává Shyamalan.

Kupodivu z toho vylezla zábavná a napínavá podívaná, která je slibným začátkem Shyamalanovy nové strašidelné trilogie. Volné pokračování Reincarnate se už chystá. brr Ďábel (Devil) USA 2010, 80 min., horor/thriller/mysteriózní Režie: John Erick Dowdle, Drew Dowdle Hrají: Chris Messina, Logan Marshall-Green, Caroline Dhavernas, Jacob Vargas, Bojana Novakovic www.thenightchronicles.com/devil

V kinech od 11. listopadu

Babička aneb Jak to bylo doopravdy

Z

e základního díla české literatury si dělal legraci Jaroslav Vrchlický i surrealista Karel Hynek. Babička od Boženy Němcové ve filmové podobě, jakou neznáte, ale jde do kin poprvé. Na prakticky amatérskou historickou komedii perfektně sedí přívlastek „lidová“. Má prvky Cimrmana i Kameňáku a plakátem paroduje nedávný hit tuzemských kin drama Kajínek. „Ten nápad přišel z čistého nebe,“ říká režisér Pjeer van Eck, vlastním jménem Petr Vaněk, který už přes třicet let nadšeně točí amatérské filmy. „Vzniklo to vlastně tím, že můj spolupracovník Martin Procházka náhodu sehnal z nějakého divadla staré kostýmy, které se vyprodávaly. Koupil je velice levně.“

klasického díla Františka Čápa z roku 1940. Stejně jako jeho šedesát let stará Babička je i tahle černobílá a má působit co nejvíce staře a konzervativně. Titulní hrdinkou a aktérkou řady trapasů je ale ve skutečnosti tajně přestrojený chlap.

Babička aneb Jak to bylo doopravdy se zrodila s amatérskými herci v duchu

brr

18

Vaněk poukazuje na to, že příběh Babičky není žádným strhujícím dramatem, ale spíš poklidnou školní četbou. „Takže jsme k tomu přidali paralelní příběh Boženy Němcové, která Babičku píše s vydavatelem za zády,“ říká. Snaha strhnout Němcovou z piedestalu má přiblížit její dílo dnešnímu divákovi a ve výsledku ho přitáhnout třeba do tak klasických prostředí české literatury jako V zámku a podzámčí.

IMDb zatím nehodnoceno CSFD 48 %

Babička aneb Jak to bylo doopravdy Česko 2009, 96 min., komedie/historický Režie: Pjeer van Eck Hrají: Michaela Fišarová, Milan Mendlík, Hana Kostrhúnová, Jan Šváb www.babickafilm.cz

V kinech od 17. listopadu


Dívka, která si hrála s ohněm „N

ejdřív mi tu roli nechtěli dát. Asi si mysleli, že jsem na ni moc hezounká. Vypadala jsem půvabně žensky, možná trochu moc roztomile jako holčička. Lisbeth samozřejmě musela být větší divoška,“ směje se Noomi Rapace. Z herečky, kterou v rodném Švédsku znali díky několika uměleckým filmům, se během posledních pár měsíců stala mezinárodní hvězda. Dveře do Hollywoodu jí otevřela role hubené čtyřiadvacetileté bisexuální dívky s dračím tetováním, hlavní hrdinky populární knižní trilogie od švédského spisovatele a novináře Stiega Larssona.

Lisbeth je tentokrát podezřelá ze 3 vražd.

„Snažila jsem se zbavit ženskosti, proto jsem začala držet dietu a zároveň trénovat thajský box a kickbox,“ říká Rapace, která se stala klukem v holčičím těle, ostříhala si vlasy a pořídila skutečný piercing. „Lisbeth je štíhlá a anorektická, ale dokáže se porvat. Je jako ženská akční hrdinka.“ Což se jí v druhém díle nazvaném Dívka, která si hrála s ohněm určitě bude hodit. Poté, co se vrátí do Švédska, je podezřelá ze tří vražd a musí utíkat před policií. Novinář Mikael Blomkvist, se kterým se zná z dřívějška, jí chce pomoct. A zjišťuje, že Lisbeth pronásledují nebezpeční zločinci z její nelehké minulosti. I když druhý díl zrov-

IMDB 6.8 /10 | CSFD 72 %

na nepatří k nejoriginálnějším pokračováním v historii filmu, můžete se těšit na silný zážitek. Na který navíc navazuje dokonalý poslední díl série, jenž jde do kin v prosinci. brr Dívka, která si hrála s ohněm (Flickan som lekte med elden) Švédsko/Dánsko 2009, 129 min., thriller/ mysteriózní Režie: Daniel Alfredson Hrají: Noomi Rapace, Michael Nyqvist, Lena Endre, Sofia Ledarp, Micke Spreitz www.millenniumfilmtrilogy.com

V kinech od 11. listopadu

Hlava– ruce– srdce Hlava J. Schmitzera po zásahu okultistů.

Š

est let starý Vaterland – Lovecký deník je typem filmu, jaký se v konzervativní česká kinematografii urodí jen zřídka. Jeho symboličnost, mnohovrstevnost, originální výtvarné pojetí a žánrová nezařaditelnost (je to historický thriller, horor, psychologické drama nebo prostě nějaká metafora?) způsobily, že byl přijatý rozporuplně. Režisér David Jeřáb si z toho ale nic nedělal a natočil historické drama Hlava-ruce-srdce. Zaměření? Inu, stejně nejasné. „Nevím, jestli je to surrealistické pojetí filmového vyprávění. To bych osobně viděl jako poněkud nepříliš informativně sdělné označení,“ říká Jeřáb.

Plukovník von Haukwitz, kterého hraje Jiří Schmitzer, zahyne v roce 1914 za záhadných okolností při okultní seanci. Jeho snoubenka Klára Knabelová s tváří herečky Viktorie Čermákové zjistí, že tělu byly odňaty hlava, ruce a srdce. Následně se zaplétá do vyšetřování okultních kruhů v řadách armády. V těžko pochopitelném, ale o to zajímavějším příběhu, má zvláštní roli lev, hejno tisíce kohoutů i nečekaně hovorná končetina. „Mluvící ruka rozhodně není snahou o metaforu. Mluvící ruka je mluvící ruka,“ vysvětluje režisér. „Je to

IMDb zatím nehodnoceno | CSFD 46 %

rozhodně opět film, který není jednoznačně žánrově zařaditelný, nemá jen jedinou tematickou rovinu, mísí snahu o zcela zásadní výpovědi s humorem, ironií i nehorázností a zřejmě opět nebude úplně pro každého.“ brr

Hlava-ruce-srdce Česko 2010, 110 min., drama/historický Režie: David Jeřáb Hrají: Viktorie Čermáková, Roman Zach, Ivana Uhlířová, Martin Finger, Jiří Schmitzer www.ceskatelevize.cz

V kinech od 18. listopadu

19


Z filmu Profesionální manželka (r. François Ozon). © Festivalff

ME à la française

13. FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU V

Praze bude festival zahájen novým filmem Françoise Ozona Profesionální manželka, který byl uveden na festivalech v Benátkách a v Torontu. V retrokomedii o postavení ženy v politice a ve společnosti 70. let exceluje Catherine Deneuve po boku Fabrice Luchiniho, Gérarda Depardieu, kterým zdatně sekundují francouzská herečka Judith Godrèche a belgický herec Jérémie Renier. V Praze v pátek 26. 11. režisér Gilles Marchand uvede napínavý thriller Druhý svět, odehrávající se na hranici reality a sugestivní počítačové hry. Brněnskou část festivalu odstartuje Krásná Junie, milostné drama Christopha Honorého, které je volně inspirováno románem Madame de La Fa-

20

yette Kněžna de Clèves. Příběh z prostředí střední školy zachycuje problémy dospívajících v dnešní Francii. Do Brna zavítá v pátek 26. 11. režisér Alexandre Iordachescu, aby přestavil svůj celovečerní debut Cesta za horizont. Hlavní roli zde svěřil Guillaumovi Depardieu, pro nějž se film stal posledním dílem jeho předčasně ukončené kariéry. V předpremiéře festival také uvede road movie Na mamuta! režisérské dvojice Benoît Delépina a Gustava Kerverna (tvůrců sociální komedie Louise-Michel), jejíž hlavní role byla psána přímo na tělo Gérardovi Depardieu. Na programu se objeví i snímek režiséra Xaviera Beauvoise O bozích a lidech, který získal Velkou cenu na le-

tošním festivalu v Cannes a který bude reprezentovat Francii na letošním klání o Oscary. Festival představí na 40 celovečerních filmů. Novinkou je sekce osobností, která přiblíží dva francouzské herce různých generací Yolande Moreau a Louise Garrela. Nebude chybět ani oblíbený Večer krátkých filmů, sekce Panorama s koprodukčními snímky, Filmové hity v multiplexech a soutěž o Cenu diváků. A navíc vás čeká retrospektiva francouzsko-izraelského tvůrce Amose Gitaie. me Festival francouzského filmu Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice, Hradec Králové, Olomouc, Pardubice, Plzeň 25. 11.–1. 12. www.festivalff.cz


RECENZE

Mezipatra v Praze! 11. ročník queer filmového festivalu Mezipatra proběhne od 11. do 16. listopadu v kinech Lucerna a Světozor. S tématem „Vysoké umění“ zahájí filmem Kvílení o soudním procesu s vydavatelem slavné básně od Allena Ginsberga pro údajnou obscénnost. Je zřejmé, že festival, který za deset let existence navštívilo 75 000 diváků a divaček bude i letos bořit stereotypy.

Hezoun James Franco se vžil do role beatníka Allena Ginsberga dokonale.

Howl yes „V

iděl jsem nejlepší hlavy své generace zničené šílenstvím, hystericky obnažené a o hladu, vlekoucí se za svítání černošskými ulicemi a vztekle shánějící dávku drogy...“ Rok 1955, Six Gallery v San Francisku. Allen Ginsberg čte poprvé na veřejnosti svoji první, a zároveň nejznámější báseň. Podle básníka Micheala McClurea bylo „...jasné, že se prolomila bariéra. Lidský hlas a tělo bylo vrženo proti tvrdé zdi Spojených států a všem jejich institucím.“ Stejný pocit měli i představitelé tehdejší poválečnou atmosféru živě pamatující McCarthyovské Ameriky a Ginsbergův nakladatel Laurence Ferlinghetti skončil kvůli obscénnosti básně u soudu.

zí Francova brilantní recitace, ilustrace jsou nenápadité, proti textu básně překvapivě krotké a jednotlivé obrazy ilustrují otrocky doslovně (opilé taxíky Absolutní Reality reprezentují uhánějící žluté newyorské taxíky). Ze srovnání například s pinkfloydovskou Zdí vychází animovaná část Kvílení téměř banálně. Nejsilnější je film při rozhovorech s Ginsbergem, při odpovědích na otázky, proč začal psát a jak chce psát. Frankův Ginsberg není sexy jen díky jeho zevnějšku, ale pro svoji mladost a právě se utvářející autorskou identitu. „Jsou knihy, které mají moc změnit lidské uvažování lidí,“ vyslovuje Ferlinghettiho právník. Stejnojmenné Kvílení je film o jedné z nich. táňa zabloudilová

Ztvárnění procesu napsané podle přepisů soudního slyšení tvoří jednu čtvrtinu prvního hraného filmu amerických oscarových dokumentaristů Roba Epsteina a Jeffreyho Friedmana. Scény ze soudní síně ilustrující důležitý moment vývoje umělecké svobody střídají scény ze Six Gallery, recitace Kvílení doprovázená animacemi a rozhovor s básníkem, kterého mimořádně přirozeně hraje hezoun James Franco. Nejslabším článkem v originální skládance jsou animace. Ačkoliv je doprová-

Kvílení (Howl) Drama USA, 2010, 90 min Režie: Rob Epstein, Jeffrey Friedman Hrají: James Franco, Jon Hamm, Jeff Daniels, David Strathairn www.acfk.cz

V kinech od 11. 11.

Mezipatra se budou točit kolem osobností slavných umělců a umělkyň filmy budou rozmanité jako jejich publikum. Uvidíme dokument o průkopníkovi graffiti Keithu Harringovi, tvorbu pionýrky lesbického videoartu Barbary Hammer, queer opery Matthewa Bourna, filmy o punkových transgender kapelách, nebo romantické komedie. Pro odvážné je připravena sekce Půlnoční pop-punk. 70 progresivních filmů doplní bohatý doprovodný program. Z výstav doporučujeme experimentální tvorbu Barbary Hammer, která se soustavně zabývá tabuizovanou ženskou tělesností a sexualitou. Série přednášek Queer Café otevře debaty o queer aspektech hororů, nebo diskuzi s organizátorským týmem Mezipater o tom, jak se dělá queer festival. A samozřejmě nebudou chybět parties! 11. 11. roztančí Mezipatra Hard Rock Cafe a 16. 11. festival uzavře Imaginární party s kapelou Navigators – staňte se fanoušky festivalové page Mezipatra na Facebooku a dozvíte se, kam večer přijít! Mezipatra

Mezipatra Praha | 11.-16.11. www.mezipatra.cz

PRAHA

21


PREMIÉRY V MULTIKINECH

Premiéra 11. 11.

&

Premiéra 11. 11.

P¤EDPRODEJ NA PÒLNOâNÍ PREMIÉRU A DAL·Í P¤EDSTAVENÍ ZAHÁJEN

Premiéra 18. 11. CineStar Anděl, Radlická 3179/1E, Praha 5 CineStar Černý Most, Chlumecká 8, Praha 9

Premiéra 18. 11.

www.cinestar.cz


PALACE FILM FESTIVAL 2010 V

e středu 3. listopadu začíná slavnostním zahájením brněnská část Palace Film Festivalu, která se již posedmé koná v Palace Cinemas Velký Špalíček. Zahajovacím filmem je mistrovské dílo němé kinematografie, film VÝCHOD SLUNCE natočený v roce 1927 klasikem světového filmu Friedrichem W. Murnauem. Film bude přímo v sále během promítání doprovázet živě Filharmonie Brno pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera. Autorem nové orginální hudby, komponované speciálně pro zahájení PFF, je britský skladatel Duncan Hendy. Palace Film Festival uvede během jednoho týdne ve třech sálech Velkého Špalíčku celkem 77 představení. Program je tradičně rozdělen do několika sekcí. Co do počtu filmů je největší částí tradičně BEST OF 2010, ve které uvádíme retrospektivu toho

nejzajímavějšího, co se v českých a slovenských kinech letos objevilo. Mezi jinými bude uveden překvapivý oscarový vítěz Smrt čeká všude, loňský vítěz z festivalu v Cannes Bílá stuha nebo nekorektní černá komedie Čtyři lvi. V sekci nazvané MILLENIUM se představí kompletní detektivní trilogie podle knih švédského spisovatele Stiega Larssona. Zfilmovaná adaptace prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy se s úspěchem v našich kinech promítá již od července. Druhý díl Dívka, která si hrála s ohněm má v tomto týdnu premiéru a závečný díl Dívka, která kopla do vosího hnízda bude na Palace Film Festivalu uveden v exkluzivní české předpremiéře. Koho nenalákají severské detektivky, toho určitě zaujme sekce fil-

mů ZPĚT V AKCI, která uvádí několik filmů, které se vrací k poetice drsných akčních filmů 80.let. Pro náročnější filmové fanoušky jsou připraveny portréty dvou mistrů filmové režie. Filmový klasik MARTIN SCORSESE bude na festivalu zastoupen přelomovými Mafiány, oscarovou Skrytou identitou i posledním svým filmem Prokletý ostrov. Mladší z nich CHRISTOPHER NOLAN má sice filmografii několikanásobně chudší co do počtu, ale kvalitativně se může se svým starším kolegou směle rovnat (Memento, Temný rytíř nebo Počátek). pff BRNO Vstupné 99 Kč, studenti 79 Kč. Držitelé Palace Movie Card mají slevu 10 Kč. www.palacecinemas.cz/pff.

23


ME MUSIC

Hybrid Někdy zníme docela filmově 24Hybridní Mike Truman, Chris Healings a Charlotte James koncertují v Česku poprvé.


Jde o váš první koncert v České republice vůbec. Těšíte se? A na co se můžou těšit čeští fanoušci?

Na naše živé vystoupení v Praze se těšíme moc. Nahrávali jsme zde velkou část našeho posledního alba, moc se nám tu líbilo a je hezké se takto na místo vrátit. Náš koncert samozřejmě předem plánujeme a připravujeme, ale když pak člověk vyleze na pódium, stává se vystoupení organickou záležitostí s vlastním životem. Vždycky nás překvapí, jak moc dokáže publikum ovlivnit naše živá vystoupení a přidávat k naší show nové elementy. A hrát v Praze bude jistě velmi vzrušující. Nedávno se k Hybrid přidala muzikantka a zpěvačka Charlotte James. Jak ovlivnil „ženský hlas“ původně čistě mužský projekt?

Charlottin přínos ke zvuku, který Hybrid dělá, byl ohromný, nešlo jen o skládání písní. Její podíl na naší tvorbě je zásadní v celém tvůrčím procesu od psaní písní přes nahrávání ve studiu až po orchestrální aranže. Hledali jsme novou hudební výzvu a tou se nakonec pro nás stala ona. Poslední album bylo celé o hledání společné půdy pod nohama nás tří, další bude o tom, kam až spolu v hudbě dokážeme všichni zajít. Váš zvuk na poslední desce Dissappear Here se stále více a více blíží k tomu, co hodně lidí nazývá „filmovým zvukem“. Snažíte se dělat hudbu vhodnou spíše na soundtrack než na taneční parket?

V naší hudbě je toho mnohem více, než aby šla vztáhnout jen na jeden žánr. Tvoříme z toho, co nás v danou chvíli a na daném místě ovlivňuje a někdy to zní docela „filmově“, protože často rádi kombinujeme smyčce a jiné živé nástroje k vytvoření hutného pozadí pro to, co se snažíme hudbou říci. Hudba, stejně jako většina věcí v životě, se neustále vyvíjí a my s ní. Kdybychom tvořili pouze uvnitř hranic taneční hudby, nedokázali bychom vyjádřit spoustu věcí a vyprávět svojí hudbou všechny příběhy, co se nám honí hlavou. Nikdy dopředu nevíme, kam se bude nové album vyvíjet a náš cíl je s pomocí veškerého našeho hudebního vzdělání a zkušeností z taneční hudby neustále posouvat vlastní hranice a limity. A to jsme stále na začátku. To neznamená, že chceme taneční hudbu úplně opustit, jen se nám zdá takové zaškatulkování neúplné a zavádějící. Vaše hudba se vedle řady filmů také často objevuje v počítačových hrách. Jste vy sami fanoušky videoher a máte nějaké oblíbené?

Během práce na našem prvním albu jsme byli nuceni skoro půl roku strávit prací na soundtracku k závodní hře Gran Turismo, takže, popravdě řečeno, počítačové hry v našem hodnotovém žebříčku na předních místech nenajdete. Nicméně, nedávno jsme se bavili s jednou vývojářskou firmou o možnosti vytvořit v budoucnu soundtrack pro nějakou hru, ale současná videoherní technologie pokročila od dob Gran Turisma na prvním Playstationu natolik, že jde už spíše o práci podobnou vytváření filmového soundtracku než hudebního podkladu ke klasické hře. Jinak, v současné době nejvíce hrajeme hry na iPhonu mezi koncerty. Stálým favoritem Charlotte a našeho bubeníka Bryna je hra Angry Birds.

Vždycky nás hodně zajímalo propojení hudby a filmu, takže natáčení krátkých filmů je jen přirozeným krokem v našem vývoji. Část svého posledního alba jste nahrávali s Pražským filharmonickým orchestrem. Jaká byla spolupráce s českými muzikanty například ve srovnání s ruským orchestrem, se kterým jste nahrávali dříve?

ME MUSIC

Hybrid – formace, která dostala trance a house daleko za hranice diskoték, autoři hudby k mnoha filmům a videohrám a jedni z průkopníků spojení elektroniky a beatů s klasickou hudbou a orchestrální instrumentací. Breakbeatová legenda ve složení Mike Truman, Chris Healings a od nedávna také Charlotte James vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 2. prosince. Metropolis s dostatečným předstihem tyto beatové architekty z Walesu vyzpovídal.

Když jsme nahrávali v roce1999 s Moskevským federálním orchestrem, neměli jsme s něčím podobným moc zkušeností a možností orchestru jsme ani zdaleka nevyužili. O deset let později už jsme měli mnohem lepší představu o tom, co dokážeme po hudební stránce vyždímat z velké skupiny muzikantů, takže výsledek se mnohem více blíží naší původní představě a často jí i překračuje, protože čeští muzikanti byli vskutku prvotřídní a velmi otevření hudebnímu experimentování na place. Proslavili jste se také množstvím remixů skladeb od známých interpretů, jako je např. Moby, Madonna, Alanis Morissette, Radiohead nebo REM. Chystáte do budoucna nějaké další remixy, nebo se plně soustředíte na vlastní tvorbu?

Nedávno jsme se k remixování po dlouhé době vrátili. Skoro jsme zapomněli, jak velká je to zábava, a příští rok se určitě můžete těšit na pár výtečných nových mixů. jan bárta

Videoklip pro svůj nejnovější singl Break My Soul jste si natočili i sestříhali sami. Máte nějaké další filmové plány?

Na nové album už nosíme v hlavě spoustu nápadů, které zahrnují i hodně vlastních klipů a krátkých filmů. Film je oblastí, která nás vždy fascinovala a poté, co se Mike odvážně ponořil do všech těch střihacích softwarů a programů, jsme získali úplně nový pohled na uskutečňování našich vizí. Film je pro nás pořád hodně rozlehlým a málo probádaným územím, do kterého postupně stále více pronikáme.

PRAHA Hybrid Lucerna Music Bar | Praha | 2. 12. www.musicbar.cz

25


KONCERTY

Opojení hlasem: Meredith Monk v Arše P

ražské divadlo Archa je kromě divadelních představení také již tradičním dějištěm toho nejlepšího ze světové alternativní a experimentální hudby, co si do naší zemičky nachází cestu a v listopadu jsou zde pro náročné posluchačstvo přichystány vytříbené pastvy pro uši v podobě dvou vystoupení bořitelů sonických hodnot Einstürzende Neubauten a koncertu mysteriózních mystifikátorů The Residents. Výčet hudebně osvětových seancí by však nebyl úplný bez informace o příjezdu legendární americké performerky, skladatelky, průkopnice hlasových technik, skladatelky, filmařky, zpěvačky a choreografky Meredith Monk, která vystoupí v Arše 18. listopadu. Multiumělkyně Meredith Monk je v kulturním světě známá především jako experimentátorka s hlasem a inovátorka vokálních technik přednesu, zpěvu a múzické artikulace a bývá označována za průkopnici toho, co se dnes nazývá „rozšířenou hlasovou technikou“. V praxi to vypadá (či spíše

26

Meredith Monk inspirovala Björk i bratry Coeny.

zní) tak, jako když vokalistka pojme svůj hlas coby svébytný hudební nástroj – Meredith Monk také opravdu zpívá „akusticky“, neboli nesoustředí se na zpívané slovo a jeho vokální artikulaci, ale na modulaci samotného hlasu a rozvíjení hlasových technik. Kromě práce s hlasem a zpěvem se avantgardní ikona Meredith Monk věnuje již 40 let také filmu, opeře, a hudebně-divadelním projektům. Monk jednotlivé umělecké formy spojuje a kloubí v jedinečné interdisciplinární performance, sama říká, že: „pracuje v trhlinách, kde hlas začíná tancovat, tělo začíná zpívat a divadlo se stává filmem“. Stala se vzorem pro řadu umělců nejen na poli hudby – jejím hlasovým projevem se kupříkladu nechala inspirovat islandská hudebnice Björk, se kterou Meredith Monk také společně vystupovala v newyorské Carneggie Hall na koncertě pořádaném u příležitosti 40 let její umělecké kariéry. Její hudbu použil ve svých fil-

mech Nouvelle Vague a Notre Musique filmový experimentátor a enfant terrible francouzské nové vlny Jean-Luc Godard, a její skladba se objevila i v populárním snímku The Big Lebowski bratří Coenů. V Praze nedávno vystoupivší Joshua Davis alias DJ Shadow zase použil hlas Meredith Monk z její skladby Dolmen Music jako sampl na svém revolučním albu Endtroducing - její výrazný vokál tvoří jeden z nosných pilířů skladby Midnight In A Perfect World. V divadle Archa představí Meredith Monk se svým vokálním ansámblem výběr ze své tvorby posledních čtyřiceti let a povede také celodenní workshop zaměřený na hlasové a pohybové techniky (více info na hlasohled.cz). jan bárta PRAHA Meredith Monk & Vocal Ensemble Divadlo Archa | 18. 11. | 20.00 www.archatheatre.cz


The Residents prý nechtěli založit skupinu, neuměli na nic hrát ani zpívat, ale chtěli udělat něco fantastického – a to jde prý nejlépe, stanete-li se umělcem. A zda umělcem od slova „umělý“ nebo od slova „umět“ se (možná) dozvíte v Arše, pokud vás (tedy nás všechny) nechají trochu nahlédnout do svého avantgardního světa za zrcadlem. Hlavně se nedivte, pokud se během svého iniciačně-dezinformačního rituálu začnou znenadání smát. Anebo brečet. U nich jeden nikdy neví.

Kdo se skrývá za maskami avantgardních The Residents?

The Residents jen tak naoko V

Pražském divadle Archa se 19. listopadu představí The Residents. Ovšem, to „představení se“ berte hodně s nadsázkou. Tahle kultovní skupina muzikálně-teatrálních performerů, experimentátorů a mystifikátorů je tajemnější než filmy Davida Lynche. Od roku 1969, kdy se prý (a věřit mů-

jb

žeme jenom jim – můžeme jim tedy věřit?) dali dohromady, neodhalili svojí identitu, a nikdo tak vlastně neví, kdo za jejich typickými maskami – kvádro, helma ve tvaru oka, cylindr – stojí.

PRAHA The Residents Divadlo Archa | Praha | 19. 11. www.archatheatre.cz

A to i přesto, že mají na kontě přes šedesát (!!!) alb, sedm velkých celosvěto-

Kytarová elektro kanonáda B

rooklynské elektro duo Ratatat, sestávající z kytaristy Mikea Strouda a odborníka přes různé elektronické hračky Evana Masta, se českému publiku vůbec poprvé představí 18. listopadu ve Smíchovské Meetfactory. Jejich hudba je multižánrovou koláží a hutnou směsí přelévající se ve škatulkách indie, elektro, hip hop, disco i psychedelický rock. I popová nálepka na Ratatat v jistém ohledu sedí a to v tom nejlepším slova smyslu: Stroud s Mastem nejsou žádní temní a do sebe zahledění experimentátoři s hlukem. Jejich až nebezpečně návykové skladby umí být divoce taneční i meditativně klidné, vždy však sta-

Brooklynští elektroničtí Ratatat znějí občas trochu „retro“.

ví na upřímné melodičnosti a bezbřehé rytmice, což nejlépe dokládá nedávno vydaná čtvrtá deska nazvaná prostě LP4 (Ratatat si v tomto evidentně potrpí na přímočarou jednoduchost — jejich předchozí album se jmenovalo LP3). Beaty v basovém houští, skrz synťáky protažené melodie a kvílivá elektrická kytara svým způsobem nahrazující zpěv tvoří charakteristický a nezaměnitelný zvuk této vousaté dvojice, svým výsledným souzvukem často nostalgicky upo-

mínající na staré filmové melodie a retro estetiku osmdesátých let. Hudba Ratatat má onu výjimečnou schopnost udělat z vás své skalní fanoušky již během prvních tónů. V polovině listopadu se o tom můžete jít přesvědčit na vlastní i cizí uši do Meetfactory. jb PRAHA Ratatat Meetfactory | Praha | 18. 11. www.meetfactory.cz

27

ME MUSIC

vých turné a nespočet koncertů, snad vůbec první hudební videoklip na světě, divadelní hry (hra The Freak Show byla uváděna právě v Arše), komiks, multimediální projekty, stálou expozici v newyorském Muzeu moderního umění a... není zde dost místa na výčet jejich dalších objevných zásahů na kulturní mapě.


KONCERTY

New New! 2010 – (S)nová Hudba v Brně V

šechny příznivce alternativní a objevitelské hudby napříč žánry čeká v listopadu opulentní sonická hostina – v Brně se od 9. do 20. listopadu v prostorách Domu Umění, Galerie 99 a klubů Fléda a Sklenick koná již šestý ročník mezinárodního festivalu neobvyklé hudby a filmu New New! Do moravské metropole zavítá se svým workshopem japonský bubeník a improvizátor s hlasovými technikami Seijiro Murayama, přednášet bude trio hudebních kritiků Stuchlý–Veselý–Špičák a představí se také radi-

INZERCE

28

Elektronický věrozvěst Jon Hopkins rozvíří brněnskou Flédu.

kální rakouská formace Fuckhead se svojí teatrálně-zvukově-fyzickou performancí (nic pro slabé žaludky). Post-punkoví psychedelici S. C. U. M. to se svojí antitezí konvenční hudby rozbalí na Flédě v pátek 19. listopadu, kdy má také vystoupit headliner celé akce, britský elektronický věrozvěst Jon Hopkins. Tato více než důstojná náhrada za plánované vystoupení pilotních tvůrců labelu Hyperdub King Midas Sound je v současné době jedním z nejvíce progresivních a protěžovaných tvůrců, což potvrdil i jako jeden ze spolupracovníků

legendárního Briana Ena na jeho novém albu Small Craft On A Milk Sea. Jeho vlastní album Insides z minulého roku je pak neuvěřitelně pestrou eklektickou koláží sdružující zvuky od těžce lámaných beatů a basové hutnosti až po komorní melodičnost snových opusů připomínajících dánského kolegu Trentemoellera. jb BRNO New New! Dům umění, Galerie 99, Fléda, Sklenick | 9.–20. 11. www.newnew.cz


Legendární bluesman Joe Cocker

Joe Cocker oblaží svým chraplákem také fanoušky v Praze.

M

ěsíc po svém vystoupení v brněnské hale Rondo se legendární zpěvák Joe Cocker zastaví i v Praze. V rámci celosvětového turné k nové desce Hard Knocks zakotví rodák ze Sheffieldu 18. listopadu ve vysočanské O2 Aréně a domácí fanoušky ještě jednou oblaží svým typickým chraplákem, který sklízel bouře potlesků již na legendárním festivalu ve Woodstocku v roce 1969. Charismatický bluesman, rocker, hudební skladatel i příležitostný herec se proslavil také svými coververzemi hitů od jiných hudebních velikánů — George Harrison a Paul Mc-

Dub Pistols Č

lenové anglické partičky Dub Pistols se rádi fotí v dokonale střižených elegantních sakách, kravatách a bílých košilích. Možná na jejich módním vkusu není nic moderního, ale jednoduše jim to sekne. A stejné je to i s jejich hudbou. Svůj mix hip hopu, dubu a punku namíchali Dub Pistols v druhé polovině devadesátých let a novináři je dodnes trochu ze setrvačnosti spojují s bigbeatovým klubovým fenoménem tehdejší doby. Třebaže je jejich „sound“ už dnes maličko zastaralý, tomuhle kvintetu energické breakbeaty

Cartney byli prý z jeho verze With A Little Help From my Friends doslova unešení. Nedávno se tento pamětník léta lásky také objevil ve filmu Across the Universe, kde v roli tuláka zpívá další hit od Beatles, Come Together. Na svém kontě má bývalý bouřlivák, který si kdysi vysloužil přezdívku Mad Dog a díky němuž málem v Austrálii zlegalizovali marihuanu, již přes dvacet alb vlastních věcí i předělávek od jiných interpretů, jimž Cocker propůjčuje svým nezaměnitelně nakřáplým hlasem bluesové kouzlo.

Aktuální album Hard Knocks představuje šarmantního barda a držitele Grammy v odlehčenější a popovější poloze, příznivci Joea Cockera si však na koncertě kromě nových skladeb přijdou i na klasické kusy jako You Can Leave Your Hat On a také na starší, ale málokdy živě hrané věci. jb PRAHA Joe Cocker O2 Arena | Praha | 18. 11. www.cocker.com

sluší jako nikomu jinému v roce 2010. A jejich snaha spojit taneční extázi s politickým postojem je v současnosti relevantnější než kdy jindy. Dub Pistols mají nezáviděníhodnou vlastnost být v nesprávný čas na nesprávném místě. Když v říjnu 1998 vydávali už jako trio svoje první album Point Blank, vládly zrovna žebříčkům halekačky Fatboy Slima a ze slova big beat – jak se energické kombinaci hiphopových breakbeatů a punkového skandování začalo říkat – se stalo tak trochu sprosté slovo. Dub Pistols přitom svoje spojení s tímto stylem vždy odmítali, jejich stylový záběr zasahuje od Bronxu, přes Ibizu a Manchester až do Karibiku (ska, dub, reggae). me

Dub Pistols: Od Bronxu, přes Ibizu až do Karibiku.

PRAHA Dub Pistols Palác Akropolis | 18. listopadu 19.30 | www.palacakropolis.cz

29


KONCERTY

Reggae kráska Sara Lugo F

estival Reggae Autumn se pomalu ale jistě blíží ke svému konci – 26. listopadu se uskuteční už jeho pátý, předposlední koncert. Po velkých jménech Yellow Umbrella a Open Season se nyní do Prahy chystá vycházející hvězda německé reggae scény. Posluchači tohoto stylu se mohou těšit na něco, co z české scény neznají – sólovou reggae zpěvačku. Dvaadvacetiletá Sara Lugo z Mnichova vystoupí v divadelním sále klubu Rock Café. Kdo má rád klasické reggae, přijde si na své – Sara Lugo vás nechá rozhoupat se v jeho rytmu a pak vás omráčí svým až soulovým projevem. Osobitý hlas, chytlavé texty, vzezření líbezné panenky, tím vším vás Sara doslova očaruje – především pánská část publika na ní vždy může doslova oči nechat. Po Německu Sara Lugo vystupuje s kapelami jako Jamaram, Jahcoustic

INZERCE

30

Dvaadvacetiletá Sara Lugo vás zaručeně hodí do pohody.

nebo Ganjaman, na pražském koncertě 26. listopadu ji doprovodí hudebníci z uskupení Chaotic. Celý večer rozjedou známí Basta Fidel. Koncert se původně měl uskutečnit v hlavním sále klubu Rock Café, ovšem ten oproti původním předpokladům stále ještě není otevřen po rekonstrukci. Díky vstřícnosti provozovatelů klubu se koncert může odehrát alespoň v divadelním sále Rock Café, ovšem je nutné dodr-

žet policejní hodinu, začátek koncertu je tak už ve 19.00! me PRAHA Reggae Autumn – Sara Lugo (GER) + Basta Fidel Klub Rock Café | 26. 11. 2010 | 19.00 www.reggaeautumn.cz


ME PARTY Bůh detroitského techna Jeff Mills je hlavní hvězdou Apokalypsy.

Techno z kostela J

eff Mills je bůh. Velmistr detroitského techna, jeden z nejlepších DJů taneční scény, který by z fleku mohl dávat lekce mixování. Konec konců, už to více méně udělal na DVD Exhibitionist, kde s lehkostí jemu vlastní mixuje ze třech gramců rychleji než stačíte říct „husté“. Své technické dovednosti doplňuje jeho vytříbený hudební vkus a cit pro práci s publikem. Jako hlavní hvězda 33. technoparty Apokalypsa vystoupí Mills na brněnském výstavišti 19. listopadu. Mills je jedním z nejvýraznějších představitelů detroitského techna, které vzniklo koncem osmdesátých let. Mills začíná DJovat pod přezdívkou Wizard, ovlivněný ponurou atmosférou industriálního velkoměsta a experimenty místních hudebníků – dnes už legendárního proto-techno projektu Cybotron a Model 500, za kterými stojí vizionář Juan Atkins.

instituci, ale o svatostánek, předělaný na hedonistický newyorský klub Limelight. Zakládá vlastní label Axis, u kterého mimochodem vyšla i deska břeclavského producenta Elektrabel, a tanečněji orientovaný Purpose Maker. Dýdžejuje po celém světě, spolupracuje s orchestrem, vytváří soundtrack k skvostu filmové historie Metropolis, vydává desky sobě i nadějným producentům, navrhuje oblečení, vytváří DVD... Jeff Mills je prostě legenda. Jestli jste někdy poslouchali taneční hudbu a říká vám něco slovo techno, určitě byste tohoto subtilního Američana měli vidět aspoň jednou za život. culture voulture BRNO Apokalypsa The Bells BVV Brno | Pavilon P | 19. 11. www.apokalypsa.eu

V té době ještě nehrával techno, kterým se později proslavil, ale pohyboval se ve vodách tzv. hip-housu, jak napovídá název, jedná se o kombinaci hip hopu a housu. Setkává se s tajemnou postavou místní scény Mikem Banksem, s nímž vytváří projekt X-101. Vzniká kultovní label Underground Resistance, který po desetiletí kraluje na špičce inteligentního techna. Millsovy první desky se objevují právě pod touto značkou. Rozbíhá se i jeho dýdžejská kariéra – získává rezidenci v kostele! Nejedná se o nějakou podivnou křesťanskou INZERCE

31


OAKĕCÛAJQNONKIRÛTUĕDĠ

PJOQÅSÅOȰƈLSưJ HQAÛMAÛLNSIUXÛɆIUNSAÛAÛOĠRMĠÛEDITH PIAF RKNUEMRJĜHNÛROIRNUASEKEÛAÛDQALASIJAÛŭTBNLĠQAÛ&EKDEJA

22.11.2010 > 20:00 hod. > premiéra QEɆIEÛ/KGAÛ3SQTRJNUĕÛHQAȮĠÛ:NQAÛ*AMDNUĕ Û+ASEƇIMAÛ$TñJNUĕ Û%RSHEQÛ-EQSNUĕ Û,ADIRKAUÛ(NQĕJÛÛ-ICHAKÛïƑTKĠJ 2EYEQUACEÛD6! OAKACAJQNONKIRCYÛ0ƇEDOQNDEȮÛ4ICJESOQNÛÛ4ICJESONQSAKÛ+AUĕQMAÛ0AKĕCEÛ!JQNONKIRÛ+TBEKĠJNUAÛÛÛ0QAHAÛ ÛVVVOAKACAJQNONKIRCY

MHMP podporuje v roce 2010 program projektu Paláce Akropolis částkou 15 500 000,-Kč.

INZERCE


PRÁVĚ UVÁDÍME! OBJEVTE TAJEMSTVÍ VESMÍRU OBJEVTE TAJEMSTVÍ VESMÍRU

VÍTEJTE V NOVÉM SVċTċ! KOSMICKÝ DALEKOHLED

PROGRAM KINA IMAX OD 11. - 24.11.2010 ČTVRTEK - STŘEDA

HUBBLE 3D: KOSMICKÝ DALEKOHLED

10:00

11:00

12:00

13:00

14:00

15:00

16:00

17:00

18:00

19:00

20:00 AVATAR (3D DMR)

21:00

Od 8:00 až do 10:00 (po - pá) pro skupiny možnost objednání libovolného představení. OBJEVTE TAJEMSTVÍ VESMÍRU

Změna programu vyhrazena

3D

KOSMICKÝ DALEKOHLED

3D

VÍTEJTE V NOVÉM SVċTċ!

3D film, který přepisuje filmovou historii IMAX, Cinema City Flora - Palác Flóra, Vinohradská 151, 130 00 Praha 3

Individuální rezervace: 255 742 021-2 (po - pá 8 - 20, so a ne 10 - 20h) Skupinové rezervace: 255 741 000 (po - pá 8 - 16h)

www.imaxpraha.cz www.cinemacity.cz Partnerem kina IMAX je:

Kino IMAX je součástí sítě multiplexů:

PARKOVÁNÍ PRO NÁVŠTĚVNÍKY CINEMA CITY A KINA IMAX NA 3 HODINY ZDARMA. PARKOVACÍ KARTU SI MŮŽETE DOBÍT NA DALŠÍ 3 HODINY NA POKLADNĚ. Mediální partneři kina IMAX:


Pro velký úspěch opět Kamil Střihavka jako Jesus Christ Superstar.

ME DIVADLO

Ježíš opě vstává z mrtvých K

do si myslel, že si po více než tisíci reprízách, dvou albech, jednom DVD a bezpočtu vzpomínkových koncertů dají producenti a vůbec všichni tvůrci legendárního muzikálu Jesus Christ Superstar pokoj, tak se spletl. Jesus Christ Superstar se totiž s velkou parádou opět vrací na českou muzikálovou scénu, tentokrát do Hudebního divadla Karlín. Světlo českého světa spatřil tento slavný divadelní kus v roce 1994 ve Spirále a diváci se na něj vrhli jako hladoví psi. Jesus si brzy získal své skalní fandy a patrně žádný pozdější muzikál jeho kvality nepřekonal. Některé hity mezi lidmi téměř zlidověly a dlouhé „háro“ Dana Bárty a Kamila Střihavky sklízelo obdiv u ženské části publika. Díky Jesusovi jsme poznali i další do té doby neznámé zpěváky a zpěvačky, kteří se na hudební scé-

34

ně pohybují s jistým úspěchem či neúspěchem dodnes. S některými starými známými se můžete v tomto novém uvedení na jevišti karlínského divadla potkat znovu. V hlavních rolích Ježíše Krista a Máří Magdalény se objeví Kamil Střihavka a Bára Basiková v alternacích s více či méně známými muzikálovými talenty. Na jaře tohoto roku proběhl rozsáhlý konkurz, kterého se zúčastnilo bezmála 600 umělců. Castingovým sítem propadl třeba čerstvý absolvent konzervatoře Michal Skořepa, kterému byla svěřena role jak Ježíše, tak Jidáše. Dále se na jevišti ukáže Václav Noid Bárta, Dasha, Ondřej Brzobohatý nebo Jiří Korn. Ani tvůrčí tým se příliš nezměnil. Kostýmy a scéna byly opět svěřeny do rukou Mihaila Tchenaeva a Jozef Celder se z „výtvarníka světel“ pouze promě-

nil v „light designéra“. Stejně tak hudba, libreto a texty písní zůstaly nezměněny, takže si můžete v případě zájmu zanotovat společně s účinkujícími. Snad pouze režisér, Američan Gabriel Barre, je z řad hostů. Z uvedeného vyplývá, že můžeme očekávat následující. Buď nás čeká stejně kvalitní, nadšením nabitá rocková opera (jak se Jesusovi také občas říká), která bude po 12 letech opět lámat rekordy, anebo se ukáže, že nastavovaná kaše se už trochu lepí na patro a tlačí v žaludku. anna königsmarková

PRAHA Jesus Christ Superstar Hudební divadlo Karlín | premiéra 11. 11. | 19.00 www.hdk.cz


Vojta Dyk a Tatiana Vilhelmová jako milenci podle Godarda.

Moderní romance v La Fabrice

V

ojta Dyk a Tatiana Vilhelmová se v listopadu objeví na prknech holešovické La Fabriky. Jako milenci utíkající před policií, rodinami, sami před sebou, před životem. Společně hledají a umírají v moderní romanci o světě plném prázdných pohledů, nedorozumění, nemožnosti milovat, o posedlosti a sexuální zradě.

Podobně by se dal v několika slovech shrnout film Jeana Luca Godarda z roku 1965 — Bláznivý Petříček, který se stal inspirací pro tvůrce tohoto stejnojmenného divadelního představení. Ačkoli režiséra, scénáristu a výtvarníka inscenace v jedné osobě Petera Serge Butku Godardův snímek napoprvé nenadchl, téma „špinavé lásky“ ho na-

Spolupráce režiséra Butka a Tatiany Vilhelmové není zdaleka první. Společně stojí za tanečně-divadelním představením Posedlost nebo hrou Zhasněte lampiony uváděné v Café Teatr Černá labuť. Především jsou pak po boku Ani Geislerové organizátory vyhlášeného Vánočního bazaru v Mokré čtvrti. Uvidíme, jak si tato sehraná dvojice padla do noty s mladým Dykem. Pokud tedy toužíte po dávce melancholie, dekadence a intelektuálštiny, La Fabrika má náruč otevřenou. ak PRAHA Bláznivý Petříček La Fabrika | 15. 11. | 20.00 www.lafabrika.cz

INZERCE

35

ME DIVADLO

tolik zaujalo, že se k němu vrátil. Hra je zasazena do 60. let, scéna připomíná filmový ateliér, během představení se diváci dočkají retro projekce a nechybí ani velký automobil a symbolický papoušek.


Koho nebe přijme? Sezóna 2010/2011

Apassionata – magické spojení lidí a koní.

Zora Jandová se promění v Edith Piaf.

Radka Denemarková

Spací vady Marie Spurná Jana Hubinská Magdaléna Sidonová

24. a 30.11. www.nazabradli.cz INZERCE

Smrt v růžovém

Apassionata

P

D

remiéra divadelní hry slovenského dramatika Ľubomíra Feľdeka, která pojednává o posledních dnech života slavné francouzské šansoniérky Edith Piaf. Děj se odehrává v říjnu 1963 v Plascassier. Edith Piaf je nekorunovanou královnou šansonů. Její písně přímo zlidověly a staly se součástí kulturního dědictví 20. století. Přitom je její tvorba neoddělitelně spjatá s jejím životem – drsná zkušenost z dětství, začátky na pařížských ulicích, neuvěřitelná chudoba a bída, ale i „božský hlas“, který zaujal každého kolemjdoucího. První úspěchy v kabaretech i světová sláva, jaká přináleží jen těm nejlepším. A samozřejmě – láska! Ta se vine jejím životem jako červená nit, jako cit, který ji uměl naplnit a bez kterého nemohla žít. Příběh Edithiny nedlouhé životní cesty od prvních písniček na pařížských ulicích přes slavné kabarety až po fantastický světový úspěch zaujal i slovenského básníka a dramatika Ľubomíra Feldeka. Na podkladě knihy, jejíž autorkou je Edithina nevlastní sestra Simone Berteautová, napsal citlivou komorní hru pro dva herce. Režisérka Olga Strusková ji nastudovala se Zorou Jandovou v hlavní roli a Kateřinou Duškovou v roli nevlastní sestry Simone. V této hře zazní mnohé z jejích známých i méně známých šansonů. me

o Prahy se po mimořádném úspěchu představení „Charm of Freedom – Kouzlo Svobody“ vrací nejúspěšnější evropská jezdecká show Apassionata. Tentokrát okouzlí zcela novým kusem s názvem „Cesta ke hvězdám“, který měl premiéru teprve 6. listopadu v Německu. Kdo by snad nevěděl, Apassionata v sobě skrývá společná vystoupení lidí a koní. Z jednotlivých čísel jako jsou vojenské pochody, skoky přes překážky s akrobatem na koňském hřbetu, hromadné choreografie nebo dojemná „pas de deux“ s ořem po boku je sestaven příběh. Kromě koní jsou jeho dalšími aktéry profesionální jezdci, tanečníci a zpěváci. Ústřední postavou tohoto představení je nádherná dívka Leyla, která se vydává hledat zázračný hvězdný prach, s jehož pomocí bude každý člověk na zemi šťastný. V jejím putování nebude chybět ani tajuplný jezdec, zlatý amulet a temná postava nepřítele na černém koni… Co diváky přitahuje na této show patrně nejvíc, je fascinující spojení lidského a zvířecího světa. Lidé obdivují jak nebezpečné a krkolomné kousky akrobatů, tak na pohled dokonale provedená koňská čísla. Když pak vzájemnou secvičenost a porozumění umocní podmanivá hudba a oslnivá hra světel, není se čemu divit. Apassionata vás zkrátka zavede do úplně jiného světa. ak

PRAHA Smrt v růžovém Palác Akropolis | 22. listopadu | 20.00 www.palacakropolis.cz

PRAHA Apassionata – Cesta ke hvězdám O2 Arena | 4. a 5. 12. | 14.00 a 19.00 www.apassionata.cz


ME DIVADLO

Létající Mary Poppins v MDB M

ěstské divadlo v Brně sází v pochmurném podzimním (ne)čase na světově úspěšný rodinný muzikál o kouzelné chůvě Mary Poppins. Její příběhy znají diváci především díky oscarovému filmu Walta Disneyho z roku 1964. Divadelní verze knihy P. L. Traversové z roku 1934 ale vznikla až v roce 2004 a brněnské divadlo je teprve šestým divadlem světa, které smí Mary Poppins uvést. Podle režiséra Petra Gazdíka je divadelní podoba Mary Poppins více hudební, dynamičtější a magičtější než film. Do hlavní role obsadil Alenu Antalovou, která se v mimořádně výpravné a technicky náročné inscenaci bude se svým deštníkem vznášet nad hlavami diváků a provádět opravdová kouzla. Dětská očka si tak Mary Poppins bezpochyby zamilují. Ochuzeni ale nebudou ani dospělí, vždyť hlavním posláním této zázračné chůvy je vzbu-

Kouzelná chůva Mary Poppins v podání Aleny Antalové. Foto: MDB

dit u rodičů skutečný zájem o své děti a pomoci jim najít cestu zpátky k sobě navzájem. A takový příběh se netýká jen vztahů mezi rodiči a dětmi, ale vztahů obecně.

si užijete hezký večer, ale možná taky zjistíte, že se od dětského vidění světa máte co učit. me BRNO

Pokud tedy máte doma nějakou tu ratolest nebo snad sami toužíte alespoň na chvíli opustit hektický svět dospěláků a vrátit se do dětských let, seberte kabát a utíkejte do divadla. Nejen že

Mary Poppins Hudební scéna Městského divadla Brno | premiéra 20. 11. | 19.30 www.mdb.cz

J. J. Bricaira a M. Lassayques:

VELKÁ ZEBRA hrají: O. Vetchý, K. Hrachovcová, J. Dulava, M. Hudeđová a další.

21.11. v 19.00 hod. Divadlo Bolka Polívky, Jakubské nám. 5 tel: 542 214 903, mail: pokladna@bolek.cz www.divadlobolkapolivky.cz INZERCE

37


Přehlídka Lindy Mikoláškové a její cyberbijoux. Foto: Diogo Santes.

ME ART

KÓD K VLASTNÍMU STYLU Z TOVÁRNY Všichni příznivci nezávislé módy, street stylu a pouliční kultury mají opět příležitost oživit svůj šatník, šperkovnici nebo jen nasát patřičnou atmosféru a udělat si přehled o tom, co je v alternativní oblasti právě „in“. Blíží se pražská Code: Mode a brněnský Factory Fashion Market.

N

ejvětší změnou šestého „kola“ projektu Code: Mode bude prostor – akce tentokrát proběhne v objektu Elektrických podniků u stanice metra Vltavská, tedy na stejném místě jako letošní Designblok. Díky Code:Mode se tvůrci mohou seznámit nejen navzájem mezi sebou, ale také se svými zákazníky, což jim internetový obchod neposkytne. Stejně jako možnost zviditelnit se, zaujmout a vydělat si rychleji než obyčejně. Kromě prodejní nabídky jsou to ale také všemožné „doprovodné“ programy, které dodávají akci patřičný kolorit a povedenou atmosféru. Dění na hudební stagi se odehraje pod taktovkou DJe Yukimury, páteční a sobotní večer pak nastartují módní přehlídky nejzajímavějších účastnických značek. Novinkou na C: M bude velké množství workshopů pro děti i jejich rodiče – komiksová dílna, reportážní studio i malé divadelní představení.

38

Za Ježíškem na Stadion

Brněnská spřízněná duše pražské Code: Mode vznikla ze zcela stejných pohnutek a se stejným úmyslem – podpořit nezávislé módní návrháře. „Dáváme poměrně velký prostor i slovenským tvůrcům. Na příští Factory Fashion Market chceme přilákat více zahraničních autorů, a využít tak výhodné polohy Brna mezi Prahou, Vídní a Bratislavou – navázat na jeho tradici veletržního města. Speciální bude i „zdravotnická“ edice triček, diářů a odznaků k Factory Fashion Marketu, kterou připravujeme ve spolupráci s Vendulou Chalánkovou alias Zvrhlým vkusem,“ prozrazuje Katka Pletichová, majitelka obchůdku LoveMusic, který FFM pořádá. LoveMusic je jediná – tedy alternativní – prodejna svého druhu v Brně a vyřádí se v ní hlavně jedinci hledající originální autorskou módu a doplňky. Samozřejmě i v rámci FFM jsou anoncovány módní přehlídky. „Organizuje je návrhářka Jana Ševčik a proběhnou v pátek a v sobotu v osm hodin. Na molu uvidíte šaty, korzety, extravagantní čelenky, trička a tašky,“ vyjmenovává Katka. Hudební program brněnské alternativní merendy zajistí DJ Peter Pea, vystoupí také taneční projekt Oorphane, který spojuje soudobý tanec s autorskou hudbou a výtvarným vyjádřením. „Po ukončení prodeje bude v pátek i v sobotu následovat party v kavárně, na kterou jsou všichni hosti srdečně zváni,“ láká Katka.

(Pod)zimní CODE: MODE Budova bývalých Elektrických podniků | Bubenská 1 | Praha 7 | 26.–28. 11. Vstup zdarma www.codemode.cz Horké nákupní typy: Oblečení: Suus, Zajaty, Odd – room designers Šperky: Acid designs (ocel), blanq (textil), Ja.Ne (stříbro), Pinx (plast) Doplňky: Coolich (čepice), mum-ray (tašky), Novesta (boty) Ze Slovenska: We are not sister, Popular a župánky Lull homewear.

Factory Fashion Market Stadion, komiksová kavárna a kulturní sál | Kounicova 22 | Brno | 19.–21. 11. Vstup zdarma www.lovemusic.cz Horké nákupní typy: Oblečení: Žiži, Punktura, Youngprimitive Doplňky: Dara bags, Retart Šperky: Haneri (smalt), Minimon, Lubor Baum (stříbro), Jara Design (keramika a chirurgická ocel) Další: Zvrhlý vkus (nášivky, náušnice, plyšáci), Vajco (samolepky na zeď).


DESIGNHELP Dracula by Plesal

MateriĂĄl pro vĂ˝robu ĹĄperkĹŻ pĹŻsobĂ­ opravdu koncepÄ?nÄ›...

V nemocnici vznikĂĄ spousta zajĂ­mavĂŠho odpadu, kterĂ˝ se dĂĄ v podstatÄ› zdarma dĂĄl recyklovat pro jinĂŠ ĂşÄ?ely. Po konzultaci s personĂĄlem jsme vytřídili pouze ten, kterĂ˝ je nezĂĄvadnĂ˝, a ten se stal zĂĄkladnĂ­ inspiracĂ­ pro vĂ˝robu naĹĄich ĹĄperkĹŻ. ZdravotnĂ­ tematika kolekce ĹĄperkĹŻ souvisĂ­ s minimalizacĂ­ nĂĄkladĹŻ na vĂ˝robu. Z Ä?eho vĹĄeho jsou ĹĄperky vyrobenĂŠ?

Kupte si ťperk Designhelp a udělåte dobrý skutek. Foto: Designhelp.

Na Code:Mode narazĂ­te na ťperky, kterĂŠ nĂĄpadnÄ› pĹ™ipomĂ­najĂ­ vybavenĂ­ transfuznĂ­ stanice. PohĂĄnÄ›ny jsou invenÄ?nĂ­ mĂ­zou Ä?tyĹ™Ä?lennĂŠho tĂ˝mu, z nÄ›hoĹž polovina strĂĄvila nepříjemnÄ› dlouhou dobu na oddÄ›lenĂ­ klinickĂŠ hematologie. KoupÄ› ĹĄperkĹŻ znaÄ?ky Designhelp je vlastnÄ› charita. JakĂŠ jsou cĂ­le projektu Design Help?

Galerie hlavnĂ­ho m sta Prahy, M stskĂĄ knihovna

ZlepĹĄenĂ­ prostĹ™edĂ­ nemocnic – ďŹ nance z prodeje ĹĄperkĹŻ budou pouĹžity na realizaci pĹ™ipravovanĂŠho projektu Ä?ĂĄsti interiĂŠru lĹŻĹžkovĂŠho oddÄ›lenĂ­ na OddÄ›lenĂ­ klinickĂŠ hematologie FakultnĂ­ nemocnice KrĂĄlovskĂŠ Vinohrady. Jako architekti navrhujeme v rĂĄmci projektu samozĹ™ejmÄ› i interiĂŠr, a to bez nĂĄroku na honorĂĄĹ™. Ĺ perky jsou pro nĂĄs zpĹŻsobem, jak na realizaci tÄ›chto Ăşprav zĂ­skat ďŹ nance, kterĂ˝ch se v nemocnici nedostĂĄvĂĄ. Co je motivacĂ­ pro to vÄ›novat se tĂŠto Ä?innosti, kdyĹž mĂĄte vĹĄichni svoji regulĂŠrnĂ­ prĂĄci?

Jsou to nejrĹŻznÄ›jĹĄĂ­ ochrannĂĄ vĂ­Ä?ka s nĂĄpisem „Flip off“, dĂĄle vĂ­Ä?ka na pipety tzv. „ťpiÄ?ky“ – z tÄ›ch je vytvoĹ™ena vÄ›tĹĄina nĂĄuĹĄnic. DĂĄle pouŞívĂĄme mnoho druhĹŻ hadic a hadiÄ?ek, kterĂŠ nemĹŻĹžeme jiĹž zĂ­skat z nemocnice, tady nĂĄs podporuje přímo vĂ˝robce ďŹ rma Gamedium, kterĂĄ nĂĄm schovĂĄvĂĄ ve skladu rĹŻznĂĄ proĹĄlĂĄ nebo naÄ?atĂĄ balenĂ­. VĂ˝plnĂ­ hadic jsou pak rĹŻznĂŠ zbytky z naĹĄĂ­ vlastnĂ­ vĂ˝roby nebo biĹžuternĂ­ korĂĄlky. NosĂ­te vy sami svoje ĹĄperky? PĹ™i jakĂ˝ch příleĹžitostech?

NosĂ­me je vĹĄichni (Lenka, Marta, Petra) aĹž na Davida... PĂĄnskĂŠ kousky totiĹž v naĹĄĂ­ kolekci zatĂ­m moc nemĂĄme. www.designhelp.cz helena diesing

%ZDIBOFL 6 4MFDIUJDFO DQHEFRY%UQÄ?MHäWÄ?QHE\ORÂŤ

SURVLQFHRGGRKRGLQ 3DOiFäOHFKWLÿHQ.REOLÌQi%UQR

MariånskÊ nåměstí 1, Praha 1, 15. 10. 2010–9. 1. 2011

YHĂżHUSOQĂŤQHĂżHNDQĂŤFKRNDPĂŚLNÄĽ GRERYpREĂżHUVWYHQtYĂżHWQÄ?UR]OLĂżQĂŤFKQiSRMÄĽDSRFKXWLQ PLPRÄ?iGQÄ?RWHYÄ?HQpVNOHSHQt3DOiFHäOHFKWLĂżHQ YVWXSQp.Ăż GRSURYRGQiDNFHYĂŤVWDY\3OHV\EiO\PDVRSXVW\ 3URJUDPSUDYiGRPiFt]DEtMDĂżNDNDSHOD'XR.XNR MDUPDUHĂżQt StVQÄ? 6SROHN HOHJDQWQtFK GDP SÄ?HGWDQĂżHQt Y NULQROtQiFK SÄ?HKOtGND KLVWRULFNpKR VSRGQtKR SUiGOD NDQNiQ VSRĂżLQXWt YGRERYpNDYiUQÄ?

‡ ‡ ‡ ‡ Hlavní mediålní partneři:

ZZZP]PF]

INZERCE

39

ME ART

MotivacĂ­ je mimo jinĂŠ i vlastnĂ­ zkuĹĄenost z nĂĄroÄ?nĂŠ lĂŠÄ?by. PĹ™esvÄ›dÄ?ili jsme se, Ĺže vĂ˝znamnĂ˝ podĂ­l na uzdravenĂ­ mĂĄ vedle kvalitnĂ­ zdravotnĂ­ pĂŠÄ?e i prostĹ™edĂ­, ve kterĂŠm se Ä?lovÄ›k lĂŠÄ?Ă­.


Komiksoví G. a G. v Chemistry O

Lele Geislerové se v poslední době mluvilo především v souvislosti s aktuální kolekcí oděvní značky Pietro Filipi, kterou navrhla se svou sestrou Aňou. Leliny komiksové stripy s názvem Zen žen momentálně baví čtenáře týdeníku Respekt a její ilustrace občerstvují magazín Lidových novin. Návštěvník příjemně osvěžující a částečně i prodejní výstavky G+G si však udělá ucelenější představu o zaměření mladé výtvarnice, stejně tak jako o jejím stylu. Lela Geislerová svoje kresby upravuje následně ještě v počítači, čili byla otázka, jak vystaví originál, který je vlastně virtuální. Geislerová to neudělala klasicky nudným způsobem (tedy vytisknout a zarámovat), nýbrž použila techniku tisku na plátno. Jak je vidět zejména v případě bookletu skupiny J.A.R. Armáda špásu, dodala tím svým výtvorům další rozměr. Stejně jako Lela Geislerová i Jiří Grus se věnuje kromě kreslení komiksů i ilustraci. Jeho suverénní projev v tomto směru dokládají například obálky pro knihy Vojtěcha Steklače

C?

O JEŠ POM POTŘEBU

UDĚLEJ VLASTNÍ AK CI! RIGÁDU! B I S I D J NA www.nicm.cz www.nicm.cz

Přijď

Na Poříčí 4 , Praha 1! INZERCE

40

Lela Geislerová: z komiksu Magda.

Žlutý Robert & James Bond. Grus vystavil kromě ukázek svých důkladných komiksových příběhů také skicy a například i anatomické studie uhlem. A jelikož je absolventem malby, tak i ochutnávku svého malířského díla. Ovšem charakterizuje jej především posedlost kresbou. Kreslí všechno, vždy a všude a jeho rozsah a rozptyl je v tomto ohledu proto značný. Dokládají to mimo jiné krajiny, jež zaznamenal propiskou do svých cestovních deníků v průběhu svého nedávného pobytu v Itálii.

Mikroprofily Lely Geislerové a Jiřího Gruse ukazují, že oba autoři mají společného víc než jen projekt komiksových sešitů Brutto. Kromě osobitého smyslu pro humor – který je v případě Gruse spíše fantaskní, zatímco Geislerovou vystihuje sympaticky morbidní cynismus – je to především entuziasmus. hd PRAHA G+G, Lela Geislerová & Jiří Grus The Chemistry | U Kanálky 4 Praha 2 | do 28. 11. www.thechemistry.cz


S

tart Up, toť projekt Galerie hlavního města Prahy, v jehož rámci představuje tato instituce v jedné ze svých prostor mladé umělce. O tom, zda prestižní adresa a nulové vstupné mohou být funkční kombinací pro „nakopnutí“ dráhy výtvarného umělce, se momentálně přesvědčuje Miroslav Polách. V době progresivních konceptů a videí patří k jedněm z těch, kteří se věnují malbě. Cyklus Umělcova noha ukazuje, že třímá ště-

ME ART

Razantní start up mladého malíře?

Umělkyně, 2010, akryl na papíře, plátno.

tec v rukou dostatečně pevně. Vystavená plátna, vážící se k tématu ateliérového zákulisí a vzniku malířského díla, nepůsobí bezobsažně ani nudně, a to ani přes to, že znázorněné „jevy“ jsou někdy možná až příliš polopatické. Poláchovým obrazům nelze upřít jistou výrazovou sílu. Symbolické razantní sešlápnutí tuby s barvou, znázorněné na jednom z pláten, tak lze vnímat jako razantní vykročení k uměleckému cíli, a ne jako šlápnutí ved-

Claude Monet, Jezero s lekníny, kolem 1917–1919, Albertina, Vídeň – Batlinerova sbírka. Foto: © Fotostudio Heinz Preute, Vaduz.

U

mělecké směry, hnutí a jednotlivé osobnosti výtvarného života ve zlomovém období na konci 19. a počátku 20. století reagovaly na hluboké společenské změny, nové vědecké poznatky a technické objevy (fotografie), stejně jako změny paradigmatu ve společenských vědách (např. psychoanalýza). Nová výtvarná díla pak zvýrazňovala nebo zakrývala příznaky tohoto zlomu. Díla některých umělců – kupříkladu Pabla Picassa, Vasilije Kandinského, Henriho Matisse – pak zásadním způsobem ovlivnila umění druhé poloviny 20. století.

Významný soubor děl z Batlinerovy sbírky a Albertina Museum ve Vídni umožňuje vhled do složitého příběhu moderního umění 20. a 21. století. Kolekce zahrnuje zcela mimořádná díla jako jsou slavné Lekníny vytvořené Claudem Monetem, hlavním představitelem impresionismu, obrazy francouzských umělců Henriho Matisse, Pierra Bonnarda, práce německých expresionistů E. L. Kirchnera, Alexeje Javlenského, představitelů ruské avantgardy a abstrakce Kazimira Maleviče, Vasilije Kandinského i surrealismu René Magritta, Maxe Ernsta a Joana Miróa.

le. Sledovat jakou cestou se bude Poláchova tvorba odvíjet, může být proto zajímavé. hd PRAHA START-UP II Miroslav Polách: Umělcova noha Dům U Zlatého prstenu | Týnská 6 Praha 1 | do 21. 11. www.ghmp.cz

Monet i Warhol v Národní galerii Další část souboru zahrnuje tvorbu osobností amerického a evropského umění z poválečného období druhé poloviny 20. století, kdy se centrem vývoje moderního umění po Paříži stal New York, jmenovitě díla Roye Lichtensteina, Jeana Dubuffeta, Francise Bacona, Lucia Fontany, Yvese Kleina. me PRAHA Monet – Warhol Veletržní palác | 13. 10. 2010– 7. 1. 2011 www.ngprague.cz

41


Osmdesátky ve Wannieck Gallery

B

lízká a přitom vzdálená – tak se jeví 80. léta všem, kteří je prožili. Totéž platí i pro umělecká díla, která v oné době vznikala. Jelikož umělci tehdy tvořící jsou stále aktivní a pravidelně vystavují, působí toto období jako součást naší přítomnosti. Ovšem zdání klame. Od poloviny 80. let, kdy se o slovo přihlásila silná generace mladých výtvarníků (Daniel Balabán, Tomáš Císařovský, Petr Nikl, Jiří David nebo Jaroslav Róna) uplynul dostatek času k rekapitulaci. O tu se nyní pokouší brněnská Wannieck Gallery výstavou 1984–1995: Česká malba generace 80. let. Ve svých prostorách prezentuje až do druhé půli března 220 kreseb a obrazů od třiadvaceti autorů, zapůjčených převážně ze soukromých sbírek. Výstava, stejně jako její doprovodný katalog, je podrobnou mapou, jejíž shlédnutí by neměl podcenit nikdo, kdo se chce alespoň zhruba orientovat v (současném) českém výtvarném umění. Právě toto údobí je totiž pro soudobé české malířství klíčové, neboť se v něm nacházejí zásadní zvraty a východiska pro

CENTRUM SOUČASNÉHO UMĚNÍ DOX 15. 10. 2010 – 31. 12. 2010

METROPOLIS CRYPTIC 257 MASKER PASTA POINT SKARF TRON

Petr Nikl: Kočička, 1986, olej na plátně.

další směřování jednotlivých výtvarníků. „Komplexní výběr obrazů a kreseb dokumentuje tvůrčí vzepětí generace, která se po umrtvujícím období socialistické normalizace razantně přihlásila ke svému právu svobodně tvořit,“ upozorňuje kurátor výstavy Richard Adam. hd

BRNO 1984–1998: česká malba generace 80. let 20. století Wannieck Gallery | Ve Vaňkovce 2 Brno Do 20. března 2011

hlavní host: Bill Harry – uznávaný britský publicista programové cykly: Filmový John Lennon Novinky britského filmu Česká stopa + Divoká karta

POUPĚTOVA 1, PRAHA 7 PO 10 – 18H, ÚT ZAVŘENO, ST – PÁ 11 – 19H, SO – NE 10 – 18H WWW.DOXPRAGUE.ORG, WWW.FACEBOOK.COM/DOXPRAGUE.CZ

INZERCE

42


ME EVENTS

ME PROGRAMY

Multižánroví Lewron Orchestra předvedou 16. listopadu Praze svoji unikátní show Lucerna v plamenech.

PRAHA

MUSIC PARTY KINO DIVADLO ART

44

BRNO

58

MUSIC PARTY KINO DIVADLO ART 43


TIPY PRAHA

americký

kontaminovaný

dezolátní

perfektní

BABY DEE & LITTLE ANNIE

METAMORPHOSIS

TRIABOLICS

DOT504

Poprvé s vlastním repertoárem zavítá do Česka kabaretpopová zpěvačka, harfenistka a akordeonistka Baby Dee z Clevelandu v Ohiu. Doprovodí ji legendární newyorská Little Annie, klavíristka a zpěvačka známá spoluprací s Paulem Wallfischem (Firewater, Botanica).

Česko-turecko-rakouská skupina Metamorphosis bývá přirovnávána k rockové avantgardě 70. let, Kronos Quartetu či britským průkopníkům Penguin Café Orchestra, ale přesnější je říct, že jejich hudba je nadčasová.

Triabolics /UK/ - plantovské i pouštní blues, londýnský punk i underground v příjemně dezolátní kombinaci. Výjimečné spojení tří kultovních postav britské scény: Lu Edmonds, Justin Adams a Ben Mandelson. Support Martin Alacam a Michael Delia /CZ, TR, USA/.

Taneční soubor DOT504 přichází tuto sezonu již s druhou premiérou z dílny Lenky Vágnerové s názvem Perfektní den aneb Mr. Gluteus Maximus. V tanečně-pohybovém kvartetu, který se odehrává nejen v lázeňském prostředí, uvidíte čtyři osoby, které se navzájem neznají, avšak rozhodly se spolu příjemně strávit volný den.

Malostranská beseda | 30. 11. 20.00 | Praha | decadencenow.cz

Palác Akropolis | 16. 11. www.rachot.cz

Palác Akropolis | 24. 11. | 19.30 www.rachot.cz

Ponec | 22. a 23. 11. | 20.00 www.divadloponec.cz

nadčasový

avantgardní

festival

streetart

NEBE NEPŘIJÍMÁ

MEREDITH MONK

ALTERNATIVA 2010

METROPOLIS

Inscenace 5 krátkých her, které přímo pro tento projekt napsalo 5 předních evropských dramatiků. Tématem je rychlé tempo dnešního světa a letiště jako symbol tohoto životního stylu. Místo setkávání kultur i jednotlivců, místo, které symbolizuje rychlost, flexibilitu, ale i ztrátu identity. Místo mimo čas a prostor.

Koncert americké avantgardní skladatelky, zpěvačky a choreografky Meredith Monk, která inspirovala Björk i bratry Coeny. Hudební osobnost světového významu, vokální novátorka a experimentátorka se vrací do pražského Divadla Archa po pěti letech se svou kapelou Vocal Ensemble.

Na hudebním festivalu Alternativa se představí zakladatel libanonské improvizační hudební scény Mazen Kerbaj, rakouská houslistka Mia Zabelka, fenomenální australský bubeník Tony Buck s projektem TRANSMIT a v pátek 26. 11. budeme slavit se skupinou Už jsme doma!

Po úspěchu v českém pavilonu Expa 2010 v čínské Šanghaji letos v červnu se vrátila výstava českého streetartu a graffiti Metropolis zpátky do Čech. Předvedou se přední představitelé scény českého streetartu a graffiti - Masker, Pasta, Tron, Skarf, Cryptic 257.

Na Zábradlí | 18. 11. | od 19.00 www.nazabradli.cz

Divadlo Archa | 18. 11. | 20.00 www.archatheatre.cz

Divadlo Archa / Kaštan - scéna Unijazzu | 20.–27. 11. www. alternativa-festival.cz

DOX | Poupětova 1 | Praha 7 do 31. 12. | www.doxprague.org

rozlučkový

queer

cirkusový

legendární

NAVIGATORS

CIRQUE DU SOLEIL

JOE COCKER

Divadlo LETÍ se loučí se svým repertoárem ve Studiu Švandova divadla. 30.11. se naposledy opijí Aupairky Viliama Klimáčka, 1.12. můžete naposledy skočit po hlavě do Bazénu (bez vody) Marka Ravenhilla a 2.12. nad Dublinem naposledy zamávají křídly andělé pomsty v Terminovi Marka O´Rowa. Nepropásněte to!

Navigators zahrají na závěrečné Imaginární party queer filmového festivalu Mezipatra. Výborná domácí kapela svou směsicí funku, r'n'b, jazzu a soulu proniká i na evropská pódia. Staňte se fanoušky festivalové page Mezipatra na Facebooku a dozvíte se, kde to Erika a energický rapper Onetwo roztočí tentokrát!

Kritiky oslavovaná mezinárodní umělecká skupina Cirque Du Soleil se chystá poprvé v historii přivézt do Prahy svou mimořádnou produkci s názvem Saltimbanco. Nadčasové Saltimbanco je zatím nejdéle uváděným představením této skupiny.

Joe Cocker, jedna z největších legend populární hudby se vrací 18. listopadu do Prahy představit své nové album „Hard Knocks“. Na jedné straně nejstabilnější, nejosobitější a kultovní hlas žijící legendy, na straně druhé producent a muzikant, který dokáže všechny tyto své přednosti vkusně spojovat.

www.divadlo-leti.cz

Francouzský institut | 16. 11. ww.mezipatra.cz

O2 Arena | Praha | 12.-14.11. www.cirquedusoleil.com

O2 Arena | Praha | 18. 11. www.cocker.com

LETÍ – GAME OVER


LIVE MUSIC AGENDA PRAHA sobota 13. listopadu

kdy kdo

co

kde

kdy kdo

18:00 MORÄŒATA NA ĂšTÄšKU + DALĹ Ă? 19:00 JAZZDEATH 19:00 TLESKAÄŒ , THE RADIO$TARS, KAPI-

rock/metal jazz ska/rock

Matrix, matrixklub.cz Klub V. kolona, greendoors.cz Rock CafĂŠ, rockcafe.cz

16:00 PODZIMN� Sà ZAVAFEST – NIGHTWORK festival

KC VltavskĂĄ, vltavska.cz

19.00

Klub Mlejn, mlejn.cz

19:30 19:30 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00

folk metal/hc alternative alternative pop/folk jazz/funk nu-metal

Salmovska, salmovska.cz Klub 007, klub007strahov.cz Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz KaĹĄtan, kastan.cz ROXY, roxy.cz Lucerna, lucerna.musicbar.cz XT3, xt3.cz

19:30 19:30 19:30 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00

rock rock jazz acoustic alternative jazz

Modrå vopice, modravopice.eu RYBANARUBY, rybanaruby.cz Jazzboat, jazzboat.cz Popocafepetl, popocafepetl.cz Futurum, futurum.musicbar.cz U MALÉHO GLENA, malyglen.cz

kdy kdo

co

kde

kdy kdo

19:30 SKAPARĂ DA !! Djs BUQI & ROMAN

ska

Klub 007, klub007strahov.cz

19:30 OZVÄšNY PORTY 19:30 BITCH & CHIPS, RADIO DEAD ONES

folk punk

Klub Mlejn, mlejn.cz Rock CafĂŠ, rockcafe.cz

14:00 LIDOVKA NA KONĚVCE lidovå hudba Matrix, matrixklub.cz Vagon, vagon.cz 20:00 KARPATSKÉ CHRBà TY + VERKAUF-MU- rock

20:00 20:00 20:00 20:00 20:00

indie/pop rock rock alternative folk

Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz XT3, xt3.cz Vagon, vagon.cz KaĹĄtan, kastan.cz Salmovska, salmovska.cz

metal rock alternative/rock blues jazz alternative/rock

LidovĂ˝ dĹŻm Kbely, lidovydum.cz Carpe Diem, carpediempraha.cz Meet Factory, meetfactory.cz

20:00 20:00 20:30 20:30 21:00 21:00

Tà N DEMO JITKA VRBOVà + LTW BLACK BREATH (usa), MOTHER (cz) LO DOST + THE PAID JABLKOŇ XINDL X BRAND NEW HEAVIES (UK) MONKEY WRENCH + GIBBET + SPREADING DREAD U.K.B. ROCK PRAHA + ZYGOMATIKUM VRà MCI MOŽNOST� + PŎVODN� BUREŠV�T ŠVEC TRIO LIVE&FREE: MEJLA MATOUŠEK ZNOUZECTNOST + NOU KOMENT FILIP GONDOLà N GANG

pĂĄtek 12. listopadu

& PATH

20:00 20:00 20:30

(GER), KEEN (GER) BURN IT! PARTY Vol. 1 CHIKI LIKI TUA PROFESSOR KAROLINA KAMBERSKĂ ESTER KOÄŒIÄŒKOVĂ & LUBOMĂ?R NOHAVICA XIII. STOLETĂ? + THE HOUSE OF USHER LACHOUT XAVIER BAUMAXA + HNÄšDÉ SMYÄŒCE

20:30 PETRA BORNEROVĂ BAND 21:30 NAJPONK TRIO 22:00 JUSTIN ROBERTSON

+ MANDRAGE + BASTA FIDEL AUSTIN LUCAS, DRAG THE RIVER, CORY BRANAN MINI FESŤà K 5SONGS S-F-I (cz), KUNG-FU GIRLZ (cz) SPS + BOBR CHUTNà KARA BEN MC NEO SOUND + RESKATA EMERIVER + OVERHYPE ANALPHABEAT PARTY LED ZEPPELIN revival

co

country

folk ska/punk punk/rock rock rock nu-metal hip-hop/funky progressive rock 20:00 AGROTEKK + SQUADRA SPECIALE (par- hc ty) + AGROTEKK + HAGEN (SWAMP) + KOMPAKTER + DALĹ Ă? 20:30 EVA EMINGEROVĂ QUARTET 21:00 WHO MADE WHO 21:30 LOS QUEMADOS

kde

ME EVENTS

Ä?vrtek 11. listopadu

Rock CafĂŠ, rockcafe.cz Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz XT3, xt3.cz Vagon, vagon.cz KaĹĄtan, kastan.cz Salmovska, salmovska.cz LidovĂ˝ dĹŻm Kbely, lidovydum.cz Carpe Diem, carpediempraha.cz Meet Factory, meetfactory.cz

jazz indie funk

Jazzboat, jazzboat.cz ROXY, roxy.cz U MalĂŠho Glena, malyglen.cz

co

kde

neděle 14. listopadu

Jazzboat, jazzboat.cz U MalĂŠho Glena, malyglen.cz ROXY, roxy.cz

SIQUE

20:00 U.S.BOMBS (USA) + TURBO A.C.´S.

punk/rock

Futurum, futurum.musicbar.cz

20:00 20:00 20:00 20:30 21:30

jazzrock electro/visual alternative/hc jazz jazz

Carpe Diem, carpediempraha.cz Lucerna, lucerna.musicbar.cz XT3, xt3.cz Jazzboat, jazzboat.cz U malĂŠho Glena, malyglen.cz

kdy kdo

co

kde

19:30 NEJEN BLUES 19:30 SCREAMING FEMALES (us), HISSING

blues indie/rock

Salmovska, salmovska.cz Klub 007, klub007strahov.cz

mix rock/folk

ModrĂĄ vopice, modravopice.eu Lucerna, lucerna.musicbar.cz

(USA) + THE GRIT (UK) CONFLUENCE CRYSTAL CASTLES SNĂ?H NA SCHODIĹ TI JAN KOĹ˜Ă?NEK & GROOVE UMG JAZZ JAM SESSION

pondělí 15. listopadu

FAUNA (cz) 20:00 SOUTĚŽ KAPEL 20:00 TOMĂ Ĺ HĂ JĂ?ÄŒEK

za podpory:

Daniel Glattauer

DobrĂ˝ proti severĂĄku            !# !$ "  256 stran, vĂĄz., 269 KÄ? www.hostbrno.cz INZERCE

45


LIVE MUSIC AGENDA PRAHA 20:00 STARTER LIVE! soutěž kapel 20:00 FOUR YEAR STRONG (USA), A LOSS FOR pop/punk 20:00 20:00 20:30 21:30

WORDS (USA) ZÁVIŠ FUGA ČASU JANA KOUBKOVÁ QUARTET STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND

folk pop-rock bossanova blues

XT3, xt3.cz Rock Café, rockcafe.cz Vagon, vagon.cz Palác Akropolis, palacakropolis.cz Jazzboat, jazzboat.cz U malého Glena, malyglen.cz

úterý 16. listopadu kdy kdo

co

kde

19:00 RICHIE KOTZEN rock Matrix, matrixklub.cz 19.00 LUCERNA V PLAMENECH: LEWRON OR- classic/dance Lucerna – Velký sál, lucerna.muCHESTRA JE ZPĚT! sicbar.cz 19:30 BRADWA & HOSTÉ rock Salmovska, salmovska.cz 19:30 METAMORPHOSIS + XX alternative Palác Akropolis, palacakropolis.cz 19:30 DIPHTERIA (cz), DECOMPOSING MANU- hc/metal Klub 007, klub007strahov.cz 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:30 20:30 21:30

RE (cz), LEWD ODIUM (cz) PRAGO UNION COTAM + SILLAGE JOSEF HAYDEN POPPER-C SNOW JOB + INNER TALKS JEŠTĚŽES EYES CREAM ATD + ZAKÁZANÝ OVOCE + MELODY BOYS SHRINEBUILDER (USA) LIVE&FREE: Larika NIKA DIAMANT & VOXTORY ROMAN POKORNÝ FUSION/JAZZ TRIO

hip-hop pop/indie classic emo punk-rock rock hc/metal rock

Lucerna, lucerna.musicbar.cz Modrá vopice, modravopice.eu RYBANARUBY, rybanaruby.cz Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz XT3, xt3.cz carpediempraha.cz Café Na půl cesty, greendoors.cz Vagon, vagon.cz

doom/metal ska/reggae jazz jazz

Futurum, futurum.musicbar.cz Popocafopetl, popocafopetl.cz Jazzboat, jazzboat.cz U Malého Glena, malyglen.cz

středa 17. listopadu kdy kdo

co

19:00 ARMIA (POL), DIKTÁT 19:30 FETCH! + NEED OF ACTIVITY 19:30 19:30 20:00 20:00

punk/rock alternative/rock 5. ROČNÍK KONCERTU PROTI TOTALITĚ punk/rock THE INSPECTOR CLUZO (FRA) rock´n´roll LADY GAGA: THE MONSTER BALL TOUR pop TY SYČÁCI + BUDOÁR STARÉ DÁMY alternative + Z DAVU

20:00 YELLOW SISTERS

vocal

kde

Rock Café, rockcafe.cz Lucerna – Velký sál, lucerna.musicbar.cz Matrix,matrixklub.cz Lucerna, lucerna.musicbar.cz O2 Arena, livenation.cz RYBANARUBY, rybanaruby.cz Modrá vopice, modravopice.eu

20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00

metal ethno ska/rock rock folk rock

Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz Carpe Diem, carpediempraha.cz KC Vltavská, vltavska.cz Vagon, vagon.cz Kaštan, kastan.cz Futurum, futurum.musicbar.cz

jazz funky jazz

Jazzboat, jazzboat.cz Popocafopetl, popocafopetl.cz U Malého Glena, malyglen.cz

kdy kdo

co

kde

19:00 5KG 19:30 DUB PISTOLS (UK) + SEMTAM LIVE 19:30 SKALENÁ TRESKA, KROCAN ORCHEST-

big beat Klub V. kolona, greendoors.cz drum'n'base Palác Akropolis, palacakropolis.cz rock Rock Café, rockcafe.cz

19:30 HEJTMAN (cz), VIBRATHÖRR (cz),

metal/punk

Klub 007, klub007strahov.cz

19:30

vocal

Klub Mlejn, mlejn.cz

rock/punk rock metal indie/rock ethno rock folk hard-rock rock folk-rock electronica funk/rock rock jazz jazz vocal

Matrix, matrixklub.cz O2 Arena, livenation.cz Modrá vopice, modravopice.eu Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz Carpe Diem, carpediempraha.cz XT3, xt3.cz Café Na půl cesty, greendoors.cz KC Vltavská, vltavska.cz Vagon, vagon.cz Kaštan, kastan.cz Meet Factory, meetfactory.cz Popocafepetl, popocafepetl.cz Futurum, futurum.musicbar.cz Jazzboat, jazzboat.cz U Malého Glena, malyglen.cz Divadlo Archa, archatheatre.cz

SEXY STATIN + SIGN POST + DALŠÍ MANTARA LA KALBA – PANTÉON ROCOCO KEKS VEČER OSAMĚLÝCH PÍSNIČKÁŘŮ PROJEKT PARABELUM, křest CD „Radiola“ + CROSSCHECK + FOURTH FACE 20:00 VESNA CÁCERES & ÁNIMA 20:30 LIVE&FREE: Slyš + support 20:30 JAMMIE MARSHALL & ROMAN HLÁVKA čvrtek 18. listopadu

RA, BAD SCREAP, FROZEN TIME

19:30 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:30 20:30 21:00 20:30 21:30 20:00

KKS (cz) STARÉ SONGY V NOVÉM HÁVU I V NOVÉM MLEJNĚ PŮLNOČNÍ MARIE + SIMPLE MUFFIN JOE COCKER: HARD KNOCKS TOUR SONIC SYNDICATE + BLOWSIGHT THE DOGBODIES + CALEDONIA TRIO KRABAT PHIL SHOENFELT + SOUTHERN CROSS THE IGNU PIANISSIMO LORDI (FIN) MIŠÍK & HRUBÝ + COLORBLINDS JIŘÍ BÍLÝ A BAND RATATAT LIVE&FREE: Sek jsi bombónky + support JOHNY SAID THE NUMBER + KOBLÍŽCI MATEJ BENKO TRIO ROBERT BALZAR TRO MEREDITH MONK

pátek 19. listopadu kdy kdo

co

kde

19:00 CANNAFEST NIGHT

reggae

Výstaviště Holešovice, www.cannafest.cz

EUROCONNECTIONS 2010

ME SOUTĚŽ HYBRID poprvé v Čechách! Soutěž s ME o volnéé vstupenky na koncert v Čechách, který se uskuteční 2.12. v pražské Lucerna Music Baru. Soutěžní otázka: Co znamená Djská zkratka Kapsak? a) Kaplock a Sakl b) Kapout a Sakec c) Kaplick a Saku Soutěžíme o volné vstupenky na koncert HYBRID LIVE!. Své odpovědi zatíslejte do 24.11.2010 na e-mail: info@metropolislive.cz. Losování výherců proběhne 26.11.2010. INZERCE

46

DUB PISTOLS (UK) SEMTAM (CZ)

18.11.10. > 19.30 > Palác Akropolis MHMP podporuje v roce 2010 program projektu Paláce Akropolis částkou 15 500 000,-Kč.


LIVE MUSIC AGENDA PRAHA electronica/pop horror punk

Palác Akropolis, palacakropolis.cz

Lucerna, lucerna.musicbar.cz

19:30 19:30 20:00 20:00 20:00

alternative/rock crossover/indie rock jazz/blues metal rock

Vagon, vagon.cz

20:00 VLADIVOJNA LA CHIA 20:00 ESTER KOČIČKOVÁ & LUBOMÍR NO-

alternative-rock rock folk alternative/rock blues rock jazz experimental

Rock Café, rockcafe.cz

co

kde

19:30 REZUREX (usa), QUEENS OF EVERYTHING (cz)

19:30 BLOOD RED SHOES CHUŤ + ROAD SIDE MARY APPENDIX + BENJAMIN BAND BLUESTEACHERS FROZEN LANDSLIDE + BURNING TONE TOMMY EMMANUEL, JOE ROBINSON (AUS/USA) 20:00 PINK FLOYD revival - DISTANT BELLS

HAVICA

20:00 CZECH FAITH NO MORE 20:00 20:30 20:30 20:00

ADAM TVRDÝ CROSSOVER KVARTET XASAX DANIEL MARQUEZ TRIO THE RESIDENTS

Klub 007, klub007strahov.cz

Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz Modrá vopice, modravopice.eu RYBANARUBY, rybanaruby.cz XT3, xt3.cz KC Vltavská, vltavska.cz

Kaštan, kastan.cz Salmovska, salmovska.cz

Jazzboat, jazzboat.cz La Fabrika, lafabrika.cz U Malého Glena, malyglen.cz Divadlo Archa, archatheatre.cz

sobota 20. listopadu kdy kdo

19:30 PAPAJOE rock 19:30 UZOMI (bra), RADIOLOKÁTOR (cz), UN- trash

Palác Akropolis, palacakropolis.cz Klub 007, klub007strahov.cz

19:30 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:30 20:30 21:00 22:00

Klub Mlejn, mlejn.cz RYBANARUBY, rybanaruby.cz Ojai Club Letňany, ojai.cz XT3, xt3 Café Na půl cesty, greendoors.cz Matrix, matrixklub.cz Vagon, vagon.cz Rock Café, rockcafe.cz Jazzboat, jazzboat.cz U Malého Glena, malyglen.cz ROXY, roxy.cz

BORN (cz), BEAST WITHIN THE SOUND ALEJ MUSIC FEST ŠOSANA + DALŠÍ TOXIC PEOPLE JELIZAVETA BAM JOSHATOM SOUND WOMEN (CAN) + DD/MM/YYYY (CAN) QUEENIE - Queen revival FOUSY MOJO, ZELENÁ KONEV JAN ŠMIGMÁTOR TRIO DVOJKONCERT AUDIOFLY

rock rock/folk crossover rock reggae indie rock ska/rock jazz jazz pop

neděle 21. listopadu kdy kdo

co

kde

19:30 19:30 20:00 20:00 20:00 20:00 20:30 21.30 20:00 23:00 21.30

blues soutěž kapel rock/metal reggae noise post-metal rock rock jazz jazz jazz

Salmovska, salmovska.cz Klub 007, klub007strahov.cz Modrá vopice, modravopice.eu Lucerna, lucerna.musicbar.cz Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz Rock Café, rockcafe.cz Vagon, vagon.cz Kaštan, kastan.cz Carpe Diem, carpediempraha.cz Jazzboat, jazzboat.cz U Malého Glena, malyglen.cz

KOLENEM EMERGENZA MUSIC FESTIVAL ARCADIA + ASYNTHETIC GENTLEMAN NOISE ZONE II MAYBESHEWILL CHAMBER WORCESTER + FUNKTOMASS VOJTĚCH PROCHÁZKA TRIO BULA BULA FRANTA UHLÍŘ TEAM UMG JAZZ JAM SESSION

ME EVENTS

19:30 UNIQUE FUTURE + IN PLAYA

pondělí 22. listopadu kdy kdo

co

kde

19:00 19:30 19:30 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00

drums šanson rock dubstep rock folk jazzrock soutěž kapel rock

Rock Café, rockcafe.cz Salmovska, salmovska.cz Klub 007, klub007strahov.cz Lucerna, lucerna.musicbar.cz Modrá vopice, modravopice.eu RYBANARUBY, rybanaruby.cz Carpe Diem, carpediempraha.cz XT3, xt3.cz Vagon, vagon.cz

ROLAND V-DRUM CONTEST 2010 ŠANSONOVÁ SMRŠŤ BERRI TXARRAK, ZAHRAA RUSKO THE PAID DANA HOUDKOVÁ + ŽOFKA KABELKOVÁ KLÍMA DUET STARTER LIVE! STŘÍDMÍ KLUSÁCI V KULISÁCH VIŠNÍ + ORCHESTR POSLEDNÍHO DNE + OGARI 20:00 LETY MIMO

20:00 20:30 20:30 20:30 21:30

rock-electronica MAZAN KERBAJ + MIA ZABELKA TRIO jazz TORTOISE + OTK post-jazz-rock LATIN NIGHT: MEZCLA latino EVA EMINGEROVÁ QUARTET jazz STAN THE MAN BOHEMIAN BLUES BAND blues

ROXY, roxy.cz Kaštan, kastan.cz Meet Factory, meetfactory.cz Popocafepetl, popocafepetl.cz Jazzboat, jazzboat.cz U Malého Glena, malyglen.cz

úterý 23. listopadu kdy kdo

co

kde

19:00 RADKA FIŠAROVÁ jazz 19:30 Benefiční koncert Nadačního fondu obě- mix

Divadlo Kalich, divadlokalich.cz ROXY, roxy.cz

19:30 SUNFLOWER CARAVAN

Palác Akropolis, palacakropolis.cz

tem holocaustu

indie

INZERCE

47


LIVE MUSIC / PARTY AGENDA PRAHA 19:30 GRANT HART (usa), UNKILLED WORKER (cz) 19:30 FIANNAN 19:30 CÉMUR ŠÁMUR 20:00 SOUTĚŽ KAPEL

rock

Klub 007, klub007strahov.cz

PARTY AGENDA PRAHA

rock rock mix

Salmovska, salmovska.cz Vagon, vagon.cz Modrá vopice, modravopice.eu Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz RYBANARUBY, rybanaruby.cz XT3, xt3.cz

Čvrtek 11. listopadu

20:00 SON CALIENTE

latino

20:00 MIREK KEMEL 20:00 LAWYERS ROCK! NIGHT II. 20:00 PANKIX, ISING, ROAD SIDE MARY 20:00 HARMONIA ENSENBLE 20:00 WŠETYS GANG

folk alternative/rock indie jazz rock

20:30 LIVE&FREE: Wild Spirit + support

pop/rock

kdy co

22:30 19:00 20:00 20:00 20:00

20:30 JAZZ REVUE jazz 21:00 HANKA A IMRICHBAND, křest CD „Bez rock 21:30 ROMAN POKORNÝ FUSION/JAZZ TRIO

jazz

U Malého Glena, malyglen.cz

kdy kdo

co

kde

17:00 BANDZONE.CZ SHOWCASE 19:30 COMME CI, COMME CA 19:30 TRIABOLIGUES (UK) + ALACAM &

mix šanson other music

ROXY, roxy.cz Salmovska, salmovska.cz Palác Akropolis, palacakropolis.cz

19:30

hc/rock

klub007strahov.cz

22:30 FUNKY DRUMMERZ

rock rock jazz flamenco folk

Modrá vopice,modravopice.eu Vagon, vagon.cz Kaštan, kastan.cz Rock Café, rockcafe.cz Carpe Diem, carpediempraha.cz Popocafepetl, popocafepetl.cz Jazzboat, jazzboat.cz Lucerna, lucerna.musicbar.cz Futurum, futurum.musicbar.cz

20:00 20:00 20:00 20:00 20:00

středa 24. listopadu

20:00 20:00 20:00 20:00 20:00

DE LIA BURNING LOVE (can), INTRIKÁN (cz), PALAHNIUK (cz) QUETEN U2 revival DESIRE ADAM SIMMONS + MILOŠ DVOŘÁČEK PENA FLAMENCA: „Viva El Ritmo“ MIKE PERRY

blues

20:30 VESNA CÁCERES & ÁNIMA 21:00 NICELAND 21:00 CAKTUS SHOWBAND + GOJKO

brazil jazz folk/rock rock

MITIČ KLAN

TUM“ SPECIAL

20:00 DJ BABE LN + DRAMAJACQUA RNR PARADE BACK 2 THE SOURCE! CHAMPION SOUNDS TIC TAC

21:30 JAMMIE MARSHALL & ROMAN HLÁVKA jazz

Wakata, wakata.eu BEISSERT + DEZINFEKCE DJs LEON + CYBERHOUSE DJs TELKA + MAD4CE DJs WWERA LATEX + ACOUSTIC TERRORIST DJ DAVID K. DJs POPPER-C + FREMENI

Cross club, crossclub.cz ST.YX, clubstyx.cz Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz Klub Zero

kdy kdo

co

kde

22:30 JUST MUSIC

DJs FATTY M + GROOF

20:00 20:00 20:00 20:00

21:00 SEX, ARTS, ROCK'N'ROLL 21:00 CITY SURFERS - CHICAGO HOPE

20:30 THE SHARP DONKEY

kde

DJs SHUNKA + BOSHKA +DALŠÍ Palác Akropolis-divadelní bar, palacakropolis.cz FREESTYLE DJs TELKA + MAD4CE Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz FÚZE DJs ULTRAFINO + CHOCHACZ U Bukanýra, bukanyr.cz DRUMEC DJ MDFK Le Mirage: Lublaňská, lemirage.cz THURSDAY BREAKS DJ IRIT Le Mirage: Újezd, lemirage.cz FX BOUNCE! „KRÁSNEJ DA- DJs KWÉ + JORGOS + DALŠÍ Radost FX, radostfx.cz

Rock Café, rockcafe.cz Kaštan, kastan.cz Carpe Diem, carpediempraha.cz Popocafepetl, popocafepetl.cz Jazzboat, jazzboat.cz Futurum, futurum.musicbar.cz

Identity“ + NATURAL + TANGO

kdo

22:30 NEW SCHOOL BROTHERS

Klub Kostel, klubkostel.cz GROOVE BAR, groovebar.cz

pátek 12. listopadu

U Malého Glena, malyglen.cz

ELECTROCUBE BASS BROS LOLLYPOP COMEBACK FRIDAY DANCE FEVER PARDON PARTY 9

20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:30

DOBREJK VEČER BIG BREAK BOUTIQUE SHEEXY HOUSE LOOKBETTERNAKED LAUNDRY DNB LEAGUE 5. ANNIVERSARY 21:00 80‘S & 90‘S PARTY

Palác Akropolis-divadelní bar, palacakropolis.cz Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz DJs DOOGOOD + DUCKK Le Mirage: Lublaňská, lemirage.cz DJs RUDEBOY + BLOFELD Le Mirage: Újezd, lemirage.cz DJs VILÉM + GEN – D Radost FX, radostfx.cz DJ GERY Popocafepetl, popocafepetl.cz DJs DON MILTON + DON ADIS Wakata, wakata.eu + DON ZERWOX DJ THE TCHENDOS Cross club, crossclub.cz DJs BRADA + PAULS B + DALŠÍ ST.YX, clubstyx.cz DJs TAZZ + BO.DAN Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz DJs CHRIS COX + TEXX + DALŠÍ MECCA, mecca.cz DJs NAT NITE + LILLOU Klub Zero DJs APHRODITE + ASSASMatrix, matrixklub.cz IN + DALŠÍ DJ JIRKA NEUMANN Futurum, futurum.musicbar.cz

Tortoise

/US

DJ Elephant Power /BE Civil Civic /UK ŌĞrͲpĂrtLJ:

Tvyks /CZ

tǀrtĞŬͬdŚurƐĚĂLJ

18.11.2010 MeetFactory

INZERCE

48

WoĚpoƎĞŶoŐrĂŶtĞŵ,DW͘

Support:

Pon/Mon 22.11.2010 MeetFactory Praha

Podpořeno grantem HMP. www.meetfactory.cz

+ OTK /CZ


PARTY AGENDA PRAHA DJs JAN BERDYCH + RADIO U Bukanýra, bukanyr.cz DJs BRIAN + BIG JAY + DALŠÍ Klub Kostel, klubkostel.cz DJ PÁJA Občanská Plovárna, obcanskaplovarna.cz

Sobota 13. listopadu

20:00 20:00 20:00 20:00

MONDAY LOUNGE THIRD HAND SOUND FREE MONDAYS LOS TEKKENOS

Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz DJs PRINCE OF PERSIA + BARE Le Mirage: Lublaňská, lemirage.cz Wakata, wakata.eu DJs SEPAP + MOORIS + ARK ROXY, roxy.cz Majkl NSK & Mejra NSK, Cross club, crossclub.cz E.M.P. Bimbo DJs GRUZO + SCHOCHOLA- Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz TECHOCHO

kdy co

kdo

22:30 ECLECTICA SPECIAL

DJs AFRONAUT + SOULPARLOR Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz DJ SILVERHEADZ Le Mirage: Lublaňská, lemirage.cz DJ GOLDSTAR Le Mirage: Újezd, lemirage.cz Popocafepetl, popocafepetl.cz DJs RICO + BIG J + DALŠÍ Radost FX, radostfx.cz

20:00 FREESTYLE MONDAY

SUA SPONTE CREW + DALŠÍ DJs EZOP + GHA GHA GIRL DJs KAY + TUZEX DJ MATTHEW KVASNIK

Cross club, crossclub.cz Wakata, wakata.eu Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz ST.YX, clubstyx.cz

22.30 RIDDIMWISE

DJs ROMAN + GUEST

20:00 BREAKBEAT.CZ 20:00 BASS BEATS 20:00 DJs FREAKY ŽÍŽALY +

DJ TONER DJs RICH + BASSTIEN

DJs JOHN CULTER + ENRICO SCI-FI PSI DJS DJ JIRKA NEUMANN

MECCA, mecca.cz Klub Zero, klubzero.cz Futurum, futurum.musicbar.cz Rock Café, rockcafe.cz

DJs FOURWARD + RIDO

DJs PHIL DARK + FATTY M. DJ DREI

U Bukanýra, bukanyr.cz ROXY, roxy.cz Klub Kostel, klubkostel.cz

20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 22:00

kdy co

kdo

kde

22.30 PROSOUND SYSTEM

DJs GENERAL KRYSHPEEN + MC DR.KARY DJs COLTCHARAM

20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 21:00 21:00 21:00 21:00 22:00

SATURDAY FEVER RETROPFUNK FRESH DANCE HALL SOULTRAIN WEEKENDER: FLEX & BLEND PIATES PORT FUNKTOWN SPECIAL BOUNCE!BOUNCE! THE DARK SIDE OF THE BREAKS SATURDAY ONLY INFINITE 80‘S & 90‘S PARTY DJs TCHICHIMAN & DR.PETERKA SEXY BEATS AUTOKRATZ BATTLE OF THE SEXES: BOYZ VS GIRLS

kde

22:30 DJ SUPAFLY + GUEST

18:00 SUNNY SALSA PARTY 20:00 DJs MAD DRUM + SATIVA 20:00 WORLD MUSIC CHILLOUT 20:00 SLÁVA

Palác Akropolis-divadelní bar, palacakropolis.cz Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz Občanská Plovárna, obcanskaplovarna.cz Wakata, wakata.eu AFRONOMÁD SOUND SYSTEM Cross club, crossclub.cz DJ TRÁVA Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz

Pondělí 15. listopadu kdy co

22:30 DJ GOLDSTAR

úterý 16. října kdy co

kdo

kde

Palác Akropolis-divadelní bar, palacakropolis.cz

kdo

22:30 DJ SCARFACE

OK-TEE DEORBITAL NIGHT DJs TRÁVA + JINDRA FAITH IN SOUND CREW TOTAL SCIENCE TUESDAY 4 FREE GROUND ZERO EVE WONDERLAND

22:00 DUBSTEP ALLIANCE

Neděle 14. listopadu

22:30 SUNDAY DUBWISE

OPENMIC

ME EVENTS

21:00 DEEP BANGING RACKET 21:00 SEXY AND STYLISH 21:00 DISCO 80´S A 90´S

kde

Palác Akropolis-divadelní bar, palacakropolis.cz Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz Le Mirage: Lublaňská, lemirage.cz Le Mirage: Újezd, lemirage.cz Wakata, wakata.eu Cross club, crossclub.cz U Bukanýra, bukanyr.eu ST.YX, clubstyx.cz Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz MECCA, mecca.cz Klub Zero ROXY, roxy.cz

DJs BABE LN + C.N.B. DJs NESQUIK + MACIO DJ DUKES DJs JEROMA ISMA-AE + LAYDEE + DALŠÍ DJs SIDE9000 + ANS + SUKI Klub Kostel, klubkostel.cz

středa 17. října kdy co

kdo

22:30 DJ PRINCE OF PERSIA 22:30 BASSASINS

DJs AZTEK + QBE

20:00 DNB.CZ 20:00 HITBOX 80. A 90. LÉTA 20:00 SOUND OF THE REVO-

DJ C.N.B.

LUTION 20:00 REGGAENERACE

20:00 GIRLZ DO IT TOO

DJs HLAVA + RBKH + DALŠÍ

kde

Palác Akropolis-divadelní bar, palacakropolis.cz Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz Le Mirage: Lublaňská, lemirage.cz Le Mirage: Újezd, lemirage.cz Wakata, wakata.eu

DJs CAROLOREGIANS + ROYAL Cross club, crossclub.cz HI-FI + DALŠÍ ST.YX, clubstyx.cz

INZERCE

49


PARTY AGENDA PRAHA 20:00 WEDNESDAY 4 FREE 20:00 BROKEN DOSE 20:00 BUBLINKY

MECCA, mecca.cz

kdo

kde

22:00 FLOW

Palác Akropolis-divadelní bar, palacakropolis.cz Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz U Bukanýra, bukanyr.cz

neděle 21. listopadu

Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz ROXY, roxy.cz

čvrtek 18. listopadu kdy co

22:30 DJs MEDIS + GUEST SPECIAL B-DAY EDITION 20:00 WOBLED 20:00 THURSDAY BREAKS 20:00 FX BOUNCE!

20:00 BALKAN NIGHT 20:00 DUB TURBULENCE 20:00 20:00 20:00 21:00 21:00

THURSDAY DRUM SHIFT BARRIO LATINO BREAK D FUNK VAMPIRE NIGHT 2010 CITY SURFERS - CHICAGO HOPE 22:00 BUBLINKY

DJs BROOKLES BROTHERS + DALŠÍ DJs FLAUTISTAR + CUDEM DJ LISHACK DJ WICH & GOLDEN TOUCH SPECIAL, DJ KWÉ + DALŠÍ DJs PRINCE OF PERSIA + PONTELL + DALŠÍ DJs UNITED FORCES OD DUB + ROOTS DJs DOPE KILLAZ + KIKOUN DJs EL PATRON + EL TICO DJs ADELIGHT + GUEST QUEENS OF EVERYTHING DJs POPPER-C + FREMENI DJ TRÁVA

Wakata, wakata.eu Cross club, crossclub.cz ST.YX, clubstyx.cz Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz Klub Zero Klub Kostel, klubkostel.cz GROOVE BAR, groovebar.cz ROXY, roxy.cz

kdo

kde

22:30 BBARAK PRESENTS RAP

Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz 20:00 DJs JOSH + SELECTO Radost FX, radostfx.cz 20:00 DJ GERY Popocafepetl, popocafepetl.cz 20:00 DJs FUNKIN + FUCKERO Wakata, wakata.eu 20:00 DJs CURRENT VALUE + SMARIO Cross club, crossclub.cz + DALŠÍ DJs LOD DODOS + PETR-IK ST.YX, clubstyx.cz 20:00 + DALŠÍ 20:00 DJs MIKULDA + ČEJKA + DIMI- Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz TRI FROM CHAIR 20:00 OPERA HOUSE – LAZEBNÍK DJs DAVID ARMADA + LAFA- MECCA, mecca.cz SEVILLSKÝ YETTE + DALŠÍ 20:00 KOOKI! DJs KIM + WEGA Klub Zero 20:30 CANAFEST NIGHT DJs: BASSTIEN + GSAR + DALŠÍ Matrix, matrixklub.cz 20:30 RETROSPECTION NIGHT DJ KETAN Le Mirage: Lublaňská, lemirage.cz 20:30 FRIDAY FEVER DJ XIND.CZ Le Mirage: Újezd, lemirage.cz 21:00 80‘S & 90‘S PARTY DJ JIRKA NEUMANN Futurum, futurum.musicbar.cz 21:00 TECHNOHOUSE.CZ NITE DJs BLOND + BRADY + NEXT U Bukanýra, bukanyr.cz 21:00 GET F*CKED DJs JOSEF SEDLOŇ + KEKlub Kostel TAN + DALŠÍ ANDY C + MC DYNAMITE ROXY, roxy.cz 22:00 BUSH HISTORY PARTY LIKE A ROCKSTAR FRIDAY DANCE FEVER DNB CITY NIGHT IMPERIALISTIC NIGHT DARK EDITION TRADIČNÍ PODZIMNÍ PSILANCHOLICKÝ KARNEVAL RADIO 1 EMBASSY

sobota 20. listopadu kdy co

kdo

kde

22:30 RETROSPECTION

DJs KETAN + GUESTS

22:30 CABARET MANANA

DJs POCCOLOCO + B-FLY + GUEST DJs RICO + BIG J + DALŠÍ

Palác Akropolis-divadelní bar, palacakropolis.cz Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz Radost FX, radostfx.cz

20:00 SOULTRAIN WEEKENDER: FLEX & BLEND DISCO INFERNO DNB CITY NIGHT SPACE BASS DJ PEENI WALLI REGGAENERACE

Popocafepetl, popocafepetl.cz Le Mirage: Lublaňská, lemirage.cz Le Mirage: Újezd, lemirage.cz Wakata, wakata.eu DJs THE VOID UNION + DEAD- Cross club, crossclub.cz LY HUNTA + DALŠÍ 20:00 ELECTRO NONSTOP VIOLENST.YX, clubstyx.cz 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00

DJ AKROM DJs FUNKIN + FUCKERO DJ SANTHOS

CE PARTY

20:00 REPUBLIC ARTISTS

50

DJs TOMASUCHY + FERONIA

Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz

DJs BRIAN + BON FINIX

MECCA, mecca.cz Futurum, futurum.musicbar.cz DJs CUBIK + TRNQUA U Bukanýra, bukanyr.cz DJs SHADOW D + SUKOWACH Klub Kostel + DALŠÍ DJs ROMAN RAI + FATTY M ROXY, roxy.cz

kdy co

kdo

22.30 PROSOUND SYSTEM

DJs GENERAL KRYSHPEEN + MC DR.KARY

22.30 SUNDAY DUBWIE Le Mirage: Lublaňská, lemirage.cz Le Mirage: Újezd, lemirage.cz Rarost FX, radostfx.cz

pátek 19. listopadu kdy co

21:00 VIVACITY 21:30 BASS DROP FEAT. A1 BASSLINE

22:30 DJ VOITA

19:00 FROM DNB TO HOUSE –

20:00 INSOMNIA 21:00 80‘S & 90‘S PARTY

DJs ORBITH + LAFAYETTE + BLOCH DJ MISS B. DJ TRÁVA

18:00 SUNNY SALSA PARTY 20:00 DJ YUKIMURA 20:00 WORLD MUSIC CHILLOUT 20:00 SLÁVA

kde

Palác Akropolis-divadelní bar, palacakropolis.cz Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz Občanská Plovárna, obcanskaplovarna.cz Wakata, wakata.eu AFRONOMÁD SOUND SYSTEM Cross club, crossclub.cz DJ TRÁVA Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz

pondělí 22. listopadu kdy co

kdo

22:30 DJ FUNKY MACHINE

Palác Akropolis-divadelní bar, palacakropolis.cz Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz DJ ROSS THE BOSS Le Mirage: Lublaňská, lemirage.cz DJs DŽONY + B4NÁN Wakata, wakata.eu DJs RAIDEM + ANT-HAL ROXY, roxy.cz DJs ED COX + STIVS + DALŠÍ Cross club, crossclub.cz DJs MASTER + RIKARDO Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz

22:30 DJ HLAVA + GUEST 20:00 MONDAY LOUNGE 20:00 20:00 20:00 20:00

QUANTANUM 59 CREW FREE MONDAYS LOS TEKKENOS MASTER DAY

kde

úterý 23. listopadu kdy co

kdo

kde

MESSBROTHERS DJs DJs BARE + CRABBY

Palác Akropolis-divadelní bar, palacakropolis.cz Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz Le Mirage: Lublaňská, lemirage.cz Wakata, wakata.eu

22:30 DJ PACMAN 22:30 RIDDIMWISE ROYAL HIFI 20:00 BREAKBEATZ.CZ 20:00 FROM OLDSCHOOL TO

NEWSCHOOL, BUT STILL AMEN 20:00 SPIRITUAL SHROOM GA- DJs RAAJA + EJCZKA + DALŠÍ THERING 20:00 ERASMUS FREE ORGASMUS DJs PUSSYCAT LU MICHEL

21:00 N2N PARTY: ŘECKO A BALKÁN

ST.YX, clubstyx.cz Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz Občanská plovárna, obcanskaplovarna.cz

středa 24. listopadu kdy co

kdo

kde

22:30 BREAK NIGHT

DJ COMIE

Palác Akropolis-divadelní bar, palacakropolis.cz Palác Akropolis-malý sál, palacakropolis.cz Le Mirage: Lublaňská, lemirage.cz Radost FX, radostfx.cz

22:30 DJ ULTRAMARIN 20:00 AMBIENCE 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00

FUCK IT !!! real sun f*** party chilled by FORUM snowboards HIT BOX 80. A 90. LÉTA THE ORIGINAL MOODY BIOCROSS PSYTRANCE LET´S GO!

20:00 PRAGGA! RAGGA! 20:00 WEDNESDAY 4 FREE 20:00 INDIE POP NITE

DJs KIFLI + CARASCO

DJs BALTAZAR + FOOL ONDREJ PSYLA + DALŠÍ DJs BLACK FOOL + MIRUF WORLD BABYLON ROCKER + DREADY SMILE DJs LOUTKA + LAFAYETTE DJ BOYCOTTLETES

Le Mirage: Újezd, lemirage.cz Wakata, wakata.eu Cross club, crossclub.cz ST.YX, clubstyx.cz Chapeau Rouge, chapeaurouge.cz MECCA, mecca.cz Klub Zero


KINA PRAHA Biskupcova 31 | 271 771 349 kinoaero.cz

ILUZIONISTA GBR/FRA | 2010 | animovaný 11.11. 18:00 NA CESTĚ AUT/GER/CHR | 2010 | drama 11.11. 20:30 a 23.11. 18:00 SINGLE MAN USA | 2009 | drama 12.11. 18:00 PŘEŽÍT SVŮJ ŽIVOT CZE/SVK | 2010 | animovaný/komedie 12.11. 20:30 VRAH VE MNĚ USA | 2010 | krimi/drama 12.11. 23:00 MET: LIVE IN HD Gaetano Donizetti | DonPasquale 13.11. 18:45 BIBLIOTHEQUE PASCAL GER/GBR/HUN | 2009 | drama 14.11. 18:00 KRÁLOVSTVÍ ZVĚRSTEV AUS | 2010 | krimi 14.11. 20:30 FOR SEMAFOR ČR | 2010 | dokument 15.11. 18:00 THE SOCIAL NETWORK USA | 2010 | drama 15.11. 20:30 MUZIKA SVK/GER | 2007 | hudební 16. a 24.11. 10:00 PIKO CZE | 2010 | drama 16.11. 18:00 DECADENCE NOW!: V ŽÁRU KRÁLOVSKÉ LÁSKY ČSFR | 1990 | drama 16.11. 20:30 NORMÁLNÍ FESTIVAL filmy s tématikou mentálního postížení | 17. - 18.11. MACHETE USA | 2010 | akční 19.11. 18:00 IMAGINÁRNÍ LÁSKY CAN | 2010 | drama 19.11. 20:30 a 21.11. 21:00 HABERMANNŮV MLÝN CZE/GER | 2010 | válečný 19.11. 23:00 33. FESTIVÁLEK JSEM SPOKOJEN ANEB ŽIVOT JSOU ŠACHY 20.11. 20:00 POČÁTEK USA/GBR | 2010 | thriller 21.11. 18:00 HLAVA, RUCE, SRDCE ČR | 2010 | drama/historický 22.11. 18:00 KVÍLENÍ USA | 2010 | drama 22.11. 20:30 a 23.11. 10:00 DECADENCE NOW!: MECHANICKÝ POMERANČ GBR | 1971 | drama/horror 23.11. 20:30 PECHAKUCHA NIGHT PRAGUE VOL. 20 24.11. 20:20 DIVADLO DOBEŠKA Jasná I. 6 | 244 468 173 divadlodobeska.cz

PAN NIKDO CAN/BEL/GER | 2009 | drama/fantasy NEJVĚTŠÍ Z ČECHŮ CZE | 2010 | komedie

17.11. 19:30 24.11. 19:30

KINO ATLAS Sokolovská 1 | 222 312 737 atlascinema.cz

AVATAR 3D USA/GBR | 2009 | fantasy/akční 11. a 13.11. 17:30, 12.11. 19:30 OBČANSKÝ PRŮKAZ CZE | 2010 | komedie/drama 11. a 13.11. 20:30, 12.11. 17:30

WALL STREET: PENÍZE NIKDY NESPÍ (malý sál) USA | 2010 | drama 11.11. 18:00 a 12.11. 20:30 UŽÍVEJ SI, CO TO JDE USA/FRA | 2009 | romantický/komedie 11.11. 20:30 a 12. - 13.11. 18:00 TOY STORY 3: PŘÍBĚH HRAČEK USA | 2010 | pohádka/animovaný 13. - 14.11. 16:00 MAMAS A PAPAS CZE | 2010 | drama 13. a 15.11. 20:00, 14.11. 18:00 SEROZNÍ MUŽ USA/FRA/GBR | 2009 | drama 15. a 17.11. 17:30 ILUZIONISTA GBR/FRA | 2010 | animovaný 18.11. 20:30 PŘEŽÍT SVŮJ ŽIVOT CZE/SVK | 2010 | animovaný/komedie 18.11. 17:30 a 21. - 24.11. 17:30, 20:00 POUTA USA | 1995 | drama 18.11. 17:30 TAJEMSTVÍ MUMIE FRA | 2010 | dobrodružný 21.11. 15:30 a 20:30, 22.11. 16:00 MACHETE USA | 2010 | akční 21.11. 18:00 a 22. - 24.11. 20:30 JARNÍ VODY ČSSR | 1968 | drama 22.11. 18:00 BUBNY ČSSR | 1964 | drama 23.11. 18:00 LIMONÁDOVÝ JOE ČSSR | 1964 | komedie/western 24.11. 18:00 DALIBOR ČSSR | 1956 | drama/hudební 22.11. 20:00 RUSALKA ČSSR | 1977 | hudební 23.11. 20:00 IKARIE XB 1 ČSSR | 1963 | sci-fi/drama 24.11. 20:00

ME EVENTS

AERO

BIO OKO Františka Křížka 15 | 233 382 606 biooko.net

FAMUFEST studentské filmy 11. - 13.11. SINGLE MAN USA | 2009 | drama 14.11. 18:00 POZNÁŠ MUŽE SVÝCH SNŮ USA/ESP | 2010 | komedie/romantický 14.11. 20:30 a 16.11. 10:00, 22.11. 20:30 PŘEŽÍT SVŮJ ŽIVOT CZE/SVK | 2010 | animovaný/komedie 15.11. 18:00 a 24.11. 20:30, 18.11. 20:30 NA CESTĚ AUT/GER/CHR | 2010 | drama 15.11. 18:30 a 21.11. 21:00 KATKA ČR | 2009 | dokument 16.11. 18:00 WALL STREET: PENÍ ZE NI KDY NESPÍ USA | 2010 | drama 16.11. 20:30 FOR SEMAFOR ČR | 2010 | dokument 17.11. 18:00 a 22.11. 18:00, 23.11. 10:00 KVÍLENÍ USA | 2010 | drama 17.11. 20:30 a 18.11. 10:00, 23.11. 23:00 ČTYŘI LVI GBR | 2009 | komedie/drama 18.11. 18:00 KRÁLOVSTVÍ ZVĚRSTEV AUS | 2010 | drama 19.11. 18:30 POČÁTEK USA/GBR | 2010 | thriller 19.11. 21:00 INZERCE

INZERCE


KINA PRAHA BIBLIOTHEQUE PASCAL GER/GBR/HUN | 2009 | drama 20.11. 18:00 MACHETE USA | 2010 | akční 20.11. 20:30 HANEBNÍ PARCHANTI USA/GER | 2009 | drama 21.11. 18:00 OKO NASLEPO náhodný film v repertoáru kina 23.11. 20:30 ANTIKRIST GER/FRA/SWE/DEN | 2009 | drama/horrror 24.11. 18:00 EVALD Národní 28 | 221 105 225 | evald.cz

JÍST, MEDITOVAT, MILOVAT USA | 2010 | romantický 11. - 17.11. 16.00 a 19:00 SUBMARINO DEN/SWE | 2010 | drama 11. - 17.11. 21:30 HABERMANNŮV MLÝN CZE/GER | 2010 | válečný 18. - 24.11. 17:00 a 19:00 HLAVA, RUCE, SRDCE ČR | 2010 | drama/historický 18. - 24.11. 21:00 KINO MAT Karlovo náměstí 19 | 224 915 765 | mat.cz

PROJEKT FRANKESTEIN HUN/GER/AUT | 2010 | drama 11. - 12.11. 18:00 a 14. - 17.11. 18:00 MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY SWE/GER/NOR | 2009 | thriller 11. - 12.11. 20:00 a 14. - 17.11. 20:00 NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI (I., II., III.) USA | 1985 – 1990 | komedie 19. - 21. 18:00 OBČANSKÝ PRŮKAZ CZE | 2010 | komedie/drama 19. - 24.11. 20:30 ESKAPÁDY 2010: HITY TOTALITY 22. - 24.11. 18:00 KINO LUCERNA Vodičkova 36 | 224 216 972 lucerna.cz/kino

MZP: PATRIK, VĚK 1,5 SWE | 2008 | krimi 11.11. 18:00 KVÍLENÍ USA | 2010 | drama 11.11. 20:00, 12.11. 14:00 a 22:15, 13. - 14.11. 12:00, 15. - 16.11. 14:00 MZP: GO-GO KLUCI A KOČKY OD VEDLE 12.11. 16:00 MZP: VZPOMÍNKY NA NEW YORK GER 12.11. 18:00 MZP: FEMINISTICKÝ PORNO ČÍČY GER/FRA | 2009 | drama 12.11. 20:45 MZP: LOUSKÁČEK! GBR | 2010 | akční/rodinný 13.11. 14:00 MZP: MELOUNOVA ŽENA USA | 1996 | komedie 13.11. 16:00 MZP: SMRT V BENÁTKÁCH ITA/FRA | 1971 | drama 13.11. 18:00 MZP: SLEČNA KICKI SWE/TAI | 2009 | drama 13.11. 20:45 MZP: JAK SI POŘÍDIT PŘÍTELE NEBO ZLOMENÉ SRDCE 14.11. 14:00 MZP: LABUTÍ JEZERO GBR | 1996 | hudební 14.11. 16:00 MZP: S.Ů.V.Y. USA 14.11. 18:00 MZP: CAR MAN GBR | 2010 | drama 14.11. 20:45 MZP: SVĚT KEITHE HARINGA ITA/FRA 16:00 15.11

52

MZP: VRCHOLNÉ UMĚNÍ KAN/USA | 15.11. 18:00 MZP: ZABIL JSEM SVOU MATKU KAN | 2009 | drama 15.11. 20:45 MZP: TOM DE PÉKIN FRA 16.11. 16:00 MZP: LE TIGRE NA TURNÉ USA | dokument 16.11. 18:00 MZP: IMAGINÁRNÍ LÁSKY CAN | 2010 | drama 16.11. 20:45 RETROSPEKTIVNÍ BABIČKA čtyři filmy jako adaptace na známou knihu 17.11. 11:00 – 15:00 HABERMANNŮV MLÝN CZE/GER | 2010 | válečný 18. - 24.11. 17:00 a 18., 22. - 24.11. 20:45, 20. - 21.11. 15:00, 22.11. 14:00 BABIČKA CZE/SVK | 2008 | dokument 18. - 24.11. 19:00 ČTYŘI LVI GBR | 2009 | komedie/drama 19.11. 15:00, 19. - 20.11. 20:45 POZNÁŠ MUŽE SVÝCH SNŮ USA/ESP | 2010 | komedie/romantický 21.11. 20:45

SVĚTOZOR Vodičkova 41 | 224 946 824 kinosvetozor.cz

MZP: SINGLE MAN USA | 2009 | drama

SHREK: ZVONEC A KONEC USA | 2010 | animovaný 13. - 14.11. 15:00 BASTARDI CZE | 2010 | drama 13. - 14.11. 17:30 a 20:00 LEGENDA O LÉTAJÍCÍM CYPRIÁNOVI SVK | 2010 | historický 15.11. 9:30 a 15. - 16.11. 20:00 ŽENY V POKUŠENÍ CZE | 2010 | komedie 15. - 16.11. 17:30 SAMMYHO DOBRODRUŽSTVÍ BEL | 2010 | animovaný 19. - 21.11. 15:00 DŮM K POVĚŠENÍ GBR/ITA/JUG | 1988 | drama 19.11. 20:00 MIKULÁŠOVY PATÁLIE FRA | 2009 | komedie 20. - 21.11. 17:30 SUBMARINO DEN/SWE | 2010 | drama 20. - 21.11. 20:00 KÁJINEK CZE | 2010 | drama 22.11. 9:30 a 17:30, 20:00 THE DOORS USA | 1991 | drama/hudební 23.11. 17:30 a 20:00 KATKA CZE | 2009 | dokument 24.11. 17:30 a 20:00

12.11. 13:15 a 16.11. 15:30 MZP: CHVĚNÍ, HRANÍ, RODIČOVSTVÍ A NÁSILÍ USA | 2009 | drama 12.11. 15:30 a 13.11. 17:34 (malý sál) MZP: NĚŽNÉ FIKCE USA | 1995 | drama 12.11. 17:45 MZP: VYKOPNI GBR | 2009 | komedie 12.11. 20:30 MZP: BIBLIOTHEQUE PASCAL GER/GBR/HUN | 2009 | drama 13.11. 18:45 MZP: I LOVE YOU PHILLIP MORRIS (malý sál) USA/FRA | 2009 | komedie/drama 13.11. 13:15 a 15.11. 13.15 MZP TABU CZE | 2010 | komedie 13.11. 15:30 MZP: TOM Z PEKINGU 13.11. 20:30 MZP: CHRIS A DON USA | 2007 | dokument 14.11. 13.15 MZP: LHÁŘ MÁ ČTYŘI TVÁŘE USA | 2010 | komedie 14.11. 15:30 MZP: ZÁŘIVÉ SLUNCE, BOUŘLIVÉ NEBE MEX | 2009 | drama 14.11. 17:45 MZP: OPEN USA | 2010 | drama 14.11. 20:30 MZP: JAK SI POŘÍDIT PŘÍTELE NEBO ZLOMENÉ SRDCE 15.11. 15:30 MZP: SAŠA GER | 1962 | drama 15.11. 17:45 MZP: 80 DNÍ SPA | 2010 | drama 15.11. 20:30 OKAMŽIKY VZPOURY: HRDÍ GENDEROVÍ DEVIANTI U MIKROFONU (malý sál) USA | 2009 | drama 15.11. 20:45 MZP: GO-GO KLUCI A KOČKY OD VEDLE 16.11. 13:15 MZP: MEZI DOSPĚLÝMI FRA | 2006 | komedie/drama 16.11. 17:45 MZP: IMAGINÁRNÍ LÁSKY CAN | 2010 | drama 16.11. 19:45 CHLADNÉ MATKY + DRONA A JÁ (malý sál) USA | 2009 | dokument 17.11. 18:00 TKANIČKY SI ZAVAZUJU SAMA + ČERVENÝ KOBEREC (malý sál) GER | 2006 | drama 17.11. 20:30 POZEMŠŤANÉ KOHO BUDETE VOLIT? + TĚLO A DUŠE: DIANA A KATHY USA | 2006 | dokument 18.11. 18:00 SPOLUPRÁCE S WIE WIR LEBEN FESTIVALEM 18.11. 20:30 A LÁSKA STAČÍ? + RODIČE S RUČENÍM OMEZENÝM USA | 2002 | komedie 19.11. 18:00 MONICA A DAVID USA | 2009 | dokument 19.11. 20:30 NATAŠA AUT | 2009 | dokument 22.11. 20:30

ROCK CAFÉ

KAŠTAN

Národní 20 | 224 933 947 | rockcafe.cz

Bělohorská 150 | 233 353 020 | kastan.cz

OZVĚNY ANIFESTU animace/komedie

O DOROTCE ČSR | 1974 | komedie

MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE Mariánské nám. 1 | 222 425 111 kultura.mlp.cz

FOR SEMAFOR ČR | 2010 | dokument 15.11. 19:00 PAN NIKDO CAN/BEL/GER | 2009 | drama/fantasy 16.11. 19:00 DRNOVICKÉ CATENACCIO ANEB CESTA DO PRAVĚKU EKONOMICKÉ TRANSFORMACE ČR | 2010 | dokument 22.11. 19:00 SHERLOCK HOLMES USA/GER | 2009 | akční/krimi 23.11. 19:00 MODŘANSKÝ BIOGRAF A SCÉNA U kina 44 | 241 772 832 modransky-biograf.cz

14. a 22.11. 19:00

20.11. 15:00


DIVADLA PRAHA Malostranské nám. 9 | 257 221 158 astudiorubin.cz

HOUSE OF LOVE, DÍL 2. – NÁVRAT HEZKÝCH HOCHŮ J. Frič | komedie 15.11. 19:30 a 19.11. 21:30 KABARET HAŠEK J. Frič | komedie 16.11. 19:30 HOUSE OF LOVE, DÍL 1. – PŘÍBĚH DISCOKRÁLE J. Frič | komedie 19.11. 19:00 KRÁSNÁ Z ROISSY L. Málková | drama 22.11. 19:30 VŠICHNI MOJI HRDINOVÉ 23.11. 19:30 SVRBÍ A. Petrželková | komedie 24.11. 19:30

U KOČIČÍ BAŽINY M. Carr | M. Čičvák | tragédie MASKA A TVÁŘ L. Chiarelli | L. Smoček | komedie OSIŘELÝ ZÁPAD M. McDonagh | O. Sokol | tragédie PAN POLŠTÁŘ M. McDonagh | O. Sokol | tragédie LÉDA M. Krleža | L. Smoček | drama HRDINA ZÁPADU J. M. Synge | O. Sokol | komedie DÁMSKÝ KREJČÍ G. Feydeau | M. Čičvák | komedie

DIVADLO BEZ ZÁBRADLÍ 16.11. 19:30

Jungmannova 31 | 224 946 436 bezzabradli.cz

17.11. 19:30

TERASA J. C. Carrière | K. Heřmánek | komedie 11.11. 19:00 BLBEC K VEČEŘI F. Veber | J. Menzel | komedie 12.11. 19:00 a 14.11. 14:00, 19:00 2x WOODY ALLEN W. Allen | K. Heřmánek | komedie 13. a 24.11. 19:00 BEZ ROUCHA ANEB JEŠTĚ JEDNOU ZEZADU M. Fryan | J. Menzel | komedie 15.11. 19:00 SONÁTA PRO LŽÍCI J. Misto | K. Iváková | komedie 16.11. 19:00 MILOSTNÉ DOPISY A. R. Gurney | B. Ščedrin | komedie 17.11. 19:00 CIKÁNI JDOU DO NEBE J. Doga, E. Lotjanu, J. Janda, P. Malásek | R. Balaš | hudebně-dramatické 18.11. 19:00 POSLEDNÍ ZE ŽHAVÝCH MILENCŮ N. Simon | Z. Kaloč | komedie 19.11. 16:30 a 20.00 HRDÝ BUDŽES I. Dousková | tragikomedie 20. a 21.11. 19:00 JAK SE KROTÍ PRINCEZNA M. Pokorný | pro děti 21.11. 15:00 TŘI MUŽI NA ŠPATNÉ ADRESE L. Lunari | B. Ščedrin | komedie 21.11. 19:00 ČESKÉ NEBE L. Smoljak | drama 14. a 17., 18.11. 19:00 DLOUHÝ, ŠIROKÝ A KRÁTKOZRAKÝ L. Smoljak | komedie 16.11. 19:00 ZÁSKOK L. Smoljak | komedie 24.11. 19:00

18.11. 19:30 19.11. 19:30 20.11. 19:30 23.11. 19:30 24.11. 19:30

DIVADLO ABC ALFRED VE DVOŘE

Vodičkova 28 | 224 215 943 mestskadivadlaprazska.cz

Františka Křížka 36 | 233 376 985 alfredvedvore.cz

JÁ TADY, TY TAM T. Benešová, J. Beneš, D. Stojčevski | audio-vizuál 11. - 12.11. 20:00 OIDIPUS (KOMPLEXNĚ) H. Lotker | tragédie 18.11. 20:00 MALÝ ČLOVĚK H. Lotker | tragédie 20.11. 20:00 PODBÍZIVÉ LÁKADLO Reif, Jeřábek | komedie 24.11. 20:00 VZLET A PÁD IKARA GUBELKIJANA ( malá scéna ) B. Pekič, I. Brdar, M. Krstić | komedie 24.11. 20:00 ČINOHERNÍ KLUB Ve Smečkách 26 | 296 222 123 cinoherniklub.cz

FESTIVAL NĚMECKÉHO DIVADLA 11.11. 19:00 PTÁKOVINA M. Kundera | L. Smoček | komedie 12.11. 19:30 KOZA ANEB KDO JE SYLVIE? E. Albee | A. Ruppeldtová | tragikomedie 13. - 14.11. 19:30 MOJE STRAŠIDLO F. Mitterer | M. Sochorová | drama 15.11. 19:30

PAN KAPLAN MÁ TŘÍDU RÁD L. Rosten | M. Hanuš | komedie 11. a 13., 16., 17.11. 19:00 VŠECHNO NA ZAHRADĚ E. Albee | P. Svojtka | komedie 12.11. 19:00 SOUBORNÉ DÍLO WILLIAMA SHAKESPEARA VE 120 MINUTÁCH J. Borgeson, A. Long, D. Singer | komedie 14.11. 19:00 SHIRLEY VALENTINE W. Russel | Z. Koloč | komedie 15.11. 19:00 KONEČNĚ ŠŤASTNÁ ( VEŘEJNÁ GENERÁLKA ) L. Coxonová | P. Svojtka | komedie 18. - 19.11. 11:00 KONEČNĚ ŠTASTNÁ ( PREMIÉRA) L. Coxonová | P. Svojtka | komedie 20. a 22.11. 19:00 VŠE O MÉ MATCE S. Adamson | P. Gábor | tragikomedie 18.11. 19:00 AMERIKA S. Kribus | M. Hruška | tragikomedie 21.11. 19:00 POSTŘIŽINY B. Hrabal | P. Svojtka | komedie 23.11. 19:00 CÉSAR A DRANA I. Doré | J. Trnka | drama 24.11. 11:00 KRÁL LEAR W. Shakespear | P. Svojtka | tragédie 24.11. 19:00

ME EVENTS

A STUDIO RUBÍN

DIVADLO DISK Karlova 26 | 234 244 253 | divadlodisk.cz

PTAČÍ SNĚM ( VEŘEJNÁ GENERÁLKA ) J.C. Carrière | Š. Spišák | drama 15.11. 11:00 PTAČÍ SNĚM ( PREMIÉRA ) J.C. Carrière | Š. Spišák | drama 16.11. 19:30 UŽ ZASE SKÁČU PŘES KALUŽE ZUŠ Ostrov 17.11. 14:00 PEER GYNT H. Ibsen | A. Rut | drama 18. - 19.11. 19:30

Text o nenápadné manipulaci.

V TÝDNECH

11. 11. − 24. 11. 3D

3D

Avatar ˚ ˇ Obcanský prukaz Wall Street: Peníze nikdy nespí Užívej si, co to jde Román pro muže Toy Story 3: ˇ hracek Príbeh

3D

poslední dvě představení 29.11. a 22.12. od 19.00. Divadlo Na zábradlí www.nazabradli.cz

Mamas & Papas Seriózní muž Pouta ˚ život Prežít svuj ˇ Velké podmorské ˇ dobrodružství Tajemství mumie Machete

14. 11. - 17. 11. Severský filmový podzim 19. 11. - 20. 11. Odvrácená strana detství ˇ 22. 11. - 24. 11. Eskapády 2010 ˇ ˇ - Prehlídka Ceských filmu˚

INZERCE

53


DIVADLA PRAHA MILÁČEK G. Maupassant | P. Khek | drama

DEJVICKÉ DIVADLO

HRDINOVÉ JAKO MY T. Brussig | K. Polívková | komedie 17.11. 20:00 PROCES F. Kafka | D. D. Pařízek | tragikomedie 18.11. 20:00 VÍRA, LÁSKA, NADĚJE Ö. von Horváth | K. Polívková | tragikomedie 19. a 24.11. 20:00 ČERNÉ PANNY G. Senkel | F. Zaimoglu | komedie 22.11. 20:00 HOSTÉ O. Bukowski | T. Zielinski | komedie 23.11. 20:00

Zelená 15a | 233 339 108 dejvickedivadlo.cz

DIVADLO METRO

DIVADLO RADKA BRZOBOHATÉHO

Národní třída 25 | 222 984 272 divadlopohadek.cz

Opletalova 5/7 | 224 229 445 | divadlorb.cz

ZÁPISNÍK ZMIZELÉHO L. Janáček | drama 20.11. 19:00 NOVÁ GENERACE 2010 J. Křivánková, T. Legierski | S. Kupcová | drama 21.11. 19:30 UBU ANTIKRIST M. Hába, Š. Spišák | tragikomedie 24.11. 19:30 PTAČÍ SNĚM J.C. Carrière | Š. Spišák | drama 19:30

DRAČÍ DOUPĚ V. Klimáček | K. F. Tománek | tragikomedie 11.11. 19:30 BRATŘI KARAMAZOVI F. M. Dostojevskij | L. Hlavica | román 12.11. 19:30 ČERNÁ DÍRA D. Doubt | J. Havelka | drama 15.11. 19:30 OBLOMOV I. A. Gončarov | M. Krobot | drama 16.11. 19:30 MODROVOUS/SUOVORDOM P. Tejnorová, K. F. Tománek | drama 19.11. 19:30 IDIOT F. M. Dostojevskij | M. Krobot | drama 21.11. 19:30 DEBRIS (DERNIÉRA) D. Kelly | M. Krobot | drama 23.11. 19:30 HAMLET W. Shakespeare | M. Krobot | tragédie 24.11. 19:30 DIVADLO DOBEŠKA Jasná I. 1181/6 | 244 468 173 divadlodobeska.cz

BESÍDKA Divadlo Sklep | komedie 15. - 16.11. 19:30 MIMUJ! R. Pyš, P. Liška | komedie 21.11. 15:00 GOGOL NA STOJÁKA ANEB ŽENITBA N. V. Gogola | P. S. Butko | komedie 23.11. 19:30

UP.PARÁDA NATÁČÍ ( PREMIÉRA ) V. Krejčí | pro děti MYŠ&MAŠ pro děti

14.11. 14:00 20.11. 14:00

DIVADLO NA JEZERCE Na Jezerce 1451 | 261 224 832 | divadlonajezerce.cz

PETROLEJOVÉ LAMPY J. Havlíček | J. Herz | drama 11. a 23.11. 19:00 PANÍ PLUKOVNÍKOVÁ B. Ahlfors | V. Strnisko | komedie 12.11. 19:00 NA DOTEK P. Marber | J. Hřebejk | drama 15.11. 19:00 TAKOVÝ ŽERTÍK J. Dell, G. Sibleyras | L. Hlavica | komedie 16.11. 19:00 MUSÍME SI POMÁHAT P. Jarchovský, J. Hřebejk | J. Hřebejk | drama 17. a 22. 11. 19:00 VEČER TŘÍKRÁLOVÝ W. Shakespear | J. Hrušinský | komedie 19.11. 19:00 CHARLEYOVA TETA J. B. Thomas | J. Hrušinský | komedie 20.11. 19:00 ZAHREJ TO ZNOVU, SAME W. Allen | O. Sokol | komedie 24.11. 19:00

DIVADLO KOLOWRAT DIVADLO POD PALMOVKOU

Ovocný trh 6 | 224 901 448 narodni-divadlo.cz

HISTORICKÝ MONOLOG M. Součková | J. A. Pitinský | drama NA ÚSTUPU W. Nicholson | M. Dočekal | drama BLACKBIRD D. Harrower | J. Pokorný | drama PLÁČ L. Langronová | J. Kačer | drama

Zenklova 34 | 283 011 111 | divadlopodpalmovkou.cz

14.11. 19:00 15.11. 19:00 19.11. 19:00 22.11. 19:00

DIVADLO KOMEDIE Jungmannova 1 | 224 222 734 prakomdiv.cz

SPIKNUTÍ E. Hostovský | D. D. Pařízek | román 11.11. 20:00 PETROLEJOVÉ LAMPY J. Havlíček | D. Jařab | drama 12.11. 20:00 JOŽKALIPNIKJEBOŽÍČLOVĚKANEUMÍLHÁT! NO.11 D. Baban | V. Mašek | komedie 13.11. 20:00 GOEBBELS / BAAROVÁ O. Reese | D. D. Pařízek | tragikomedie 14. a 21.11. 20:00 SPÍLÁNÍ PUBLIKU 2010 P. Handke | D. D. Pařízek | komedie 15.11. 20:00 LULU F. Wedekind | D. Jařab | komedie 16.11. 20.00

54

KAEN A. Dumas, J. P. Sartre | P. Hruška | tragikomedie 11.11. 19:00 MEFISTO K. Mann, A. Mnouchkine | E. Horváth | román 12. a 17.11. 19:00 NÁJEMNÍCI PANA SWANA M. Cooney | A. Procházka | komedie 13.11. 19:00 CHLAP NA ZABITÍ F. Veber | N. Penev | komedie 14.11. 19:00 GAZDINA ROBA G. Preissová | P. Kracik | drama 15.11. 19:00 EDITH A MARLENE É. Pataki | P. Pecháček | drama 16. a 23.11. 19:00 JEŠTĚ JEDNOU, PROFESORE A. Procházka | A. Procházka | komedie 18.11. 19.00 PŘELET NAD KUKAČÍM HNÍZDEM D. Wasserman | P. Kracik | drama 19.11. 19:00 ARMAGEDON NA GRBU R. Sloboda | tragikomedie 20.11. 19:00 VAJGL J. Jirků, A. Balzerová | J. Jirků | drama 21.11. 19:00 SUGAR (NĚKDO TO RÁD HORKÉ) P. Stone, J. Styne, B. Merrill | S. Moša 22.11. 19:00

24.11. 19.00

DIVADLO PONEC Jirsíkova 4 | 224 817 886 | divadloponec.cz

PŘÍPADY DOKTORA TOURETA A. Polívková | komedie 12.11. 20:00 FARMA V JESKYNI V. Dočolomanský | komedie 15. - 17.11. 20:00 PERFEKTNÍ DEN ANEB MR. GLUTEUS MAXIMUS L. Vágnerová | komedie 22. - 23.11. 20:00

BARMANKY John Godber, Jane Thorton | H. Gregorová | komedie 11.11. 19:00 TANČÍRNA P.Čadek, T. Slavíček | H. Gregorová | taneční 12. a 23. 11. 19:00 DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ (VEŘEJNÁ GENERÁLKA) R. Rose | L. Fritz | drama 15.11. 11:00 DVANÁCT ROZHNĚVANÝCH MUŽŮ (PREMIÉRA) R. Rose | L. Fritz | drama 16.11. 19:00 UŽASNÁ PŘÍTELKYNĚ SLEČNA FLINTOVÁ D. Churchill, P. Yeldham | R. Brzobohatý, H. Gregorová 24.11. 19:00 DIVADLO V ŘEZNICKÉ Řeznická 17 | 222 230 996 | reznicka.cz

ŘEDITELSKÉ LÓŽE A. Goldflam | A. Goldflam | komedie 11.11. 19:30 ANTONIUS A KLEOPATRA W. Shakespear | J. Josek | tragédie 12.11. 19:30 KABELKY J. Pokorný | komedie 13.11. 19:30 ŘÍMSKÉ NOCI F. D´Alessandro | A. Gregory | drama 14. a 22.11. 19:30 MYDLIBABA A TY DRUHÉ A. Nicolaj | J. Pleskot 15.11. 19:30 PREMIÉRA MLÁDÍ Ch. Giudicelli | D. Pařízek | tragikomedie 17.11. 19:30 PAŘÍŽANKY E. Westphal | komedie 18.11. 19:30 DIVADLO ROKOKO Václavské náměstí 38 | 224 217 113 | mestskadivadlaprazska.cz

VRAŽDA JAKO POZNANÁ NUTNOST G. Dagan | O. Zajíc | drama 11. a 24.11. 19:00 FIALOVÉ KVĚTY ŠTĚSTÍ P. Svojtka, J. Janků | P. Svojtka | komedie 13.11. 17:00 HRÁČI N. V. Gogol | P. Svojtka | komedie 15.11. 19:00 SHIRLEY VALENTINE W. Rusell | Z. Kaloč | komedie 16. - 17.11. 19:00 KRVAVÁ SVATBA F. G. Lorca | O. Zajíc | drama 18.11. 19:00 DOBRODRUŽSTVÍ S. Márai | R. Lipus | román 19.11. 19:00 ASTROLOG G. Battista | N. Penev | drama 20.11. 17:00 ORIENT CONNECTION festival hudby a tance | 21.11. 19:00 ZLATÍ ÚHOŘI O. Pavel | A. Goldflam | drama 22.11. 19:00


DIVADLA PRAHA Malå Štupartskå 1 | 224 828 081 divadloungelt.cz

HRA O MANĹ˝ELSTVĂ? E. Albee | V. PetrĂĄĹĄek | drama 11.11. 19:00 S NEBĂ?VALOU OCHOTOU M. KubiĹĄovĂĄ | recitĂĄl 12.a 22.11. 19:00 ORIGAMI C. Be | drama 13. a 14. 11. 19:00 Ĺ EST TANEÄŒNĂ?CH HODIN V Ĺ ESTI TĂ?DNECH R. AlďŹ eri | Z. DuĹĄek | drama 15. a 16, 18, 19. 11. 19:00 LĂ SKA A POROZUMÄšNĂ? J. Penhall | H. BureĹĄovĂĄ | drama 17.11. 19:00 LEDĹ‡Ă ÄŒEK W. D. Home | L. SmoÄ?ek | drama 20.11. 19:00 NA ĂšTÄšKU P. Palmade, Ch. Duthuron | L. SmoÄ?ek 21. a 23.11. 19:00 PICASSO J. Hatcher | J. Svoboda | drama 24. 11. 19:00 DIVADLO V CELETNÉ CeletnĂĄ 17 | 222 326 843 divadlovceletne.cz

PROKLETĂ? RODU BASKERVILLĹŽ J. JankĹŻ | P. Svojtka | komedie 11.11. 14:30 KOLUMBUS A ISABELA L. BroĹžek | drama 11.11. 19:30 PLEĹ ATĂ ZPÄšVAÄŒKA E. Ionesco | J. Ĺ palek | komedie 12. a 18.11. 18:00 KRĂ SA A PĹŽVAB PERVERZIT J. Morawiecky | F. Nuckolls | drama 12.11. 21:00 BARON PRĂ Ĺ IL T. BÄ›hal | M. VeÄ?erĂ­kovĂĄ | tragikomedie 13.11. 14:30 HAVRAN E. A. Poe | tragikomedie 13.11. 19:30 KRĂ LOVSKĂ MOUDROST loutkovĂŠ divadlo pro dÄ›ti | 14.11. 14:30 HAMLET W. Shakespear | J. Ĺ palek | tragĂŠdie 14.11. 19:30 BÄšSI F. M. Dostojevskij | A. Minajev | tragĂŠdie 15.11. 19:00 ÄŒERNÉ MLÉKO V. Sigarev | J. Ĺ palek | drama 16.11. 19:30

CLAUDIUS A GERTRUDA J. StrĂĄnskĂ˝ | J. Ĺ palek | drama 17.11. 19:30 VERTIGO A. Stroganov | A. Minajev | drama 18.11. 19:30 SMĂ?Ĺ ENÉ DVOUHRY A. Ayckbourn, J. Saunders, D. Campton | P. HruĹĄka 19.11. 20:30 PERNĂ?KOVĂ CHALOUPKA J. Krofta | pro dÄ›ti 20.11. 14:30 AUDIENCE V. Havel | J. Ĺ palek | komedie 20.10. 18:00 HELVEROVA NOC I. Villqist | J. Ĺ palek | drama 20.10. 20:30 PINOCCHIO 2. roÄ?nĂ­k loutkovĂŠho divadla | 21.10. 14:30 KOMUNISMUS V. KlimĂĄÄ?ek | F. Nuckolls | drama 21.10. 19:30 ROSENCRANTZ A GUILDENSTERN JSOU MRTVI T. Stoppard | F. Nuckolls | komedie 22.11. 19:30 KODAŇ M. Frayn | J. Ĺ palek | drama 23.11. 19:30 NA HLAVU! M. Pacek, M. HanuĹĄ, J. HanuĹĄovĂĄ | komedie 24.11. 15:00 a 19:30

ABSOLVENT T. Johnson | P. Hartl | komedie LĂ?BĂ NKY ANEB LĂ SKA AŤ JDE K ÄŒERTU N. Coward | P. HruĹĄka | komedie RYBĂ RIK KRĂ LOVSKĂ? (LEDĹ‡Ă ÄŒEK) W. D. Home | V. Strnisko | komedie VELKĂ ZEBRA J. J. Bricaire, M. Lassayques | P. PalouĹĄ |

15.11. 19:00 16.11. 19:00 18.11. 20:00

ME EVENTS

DIVADLO UNGELT

komedie 20.11. 15:00

VĹ E O Ĺ˝ENĂ CH M. Gavran | J. JanÄ›kovĂĄ | komedie 21.11. 19:00 DRUHĂ? BĹ˜EH M. GĂźbelovĂĄ | L. SmoÄ?ek | tragikomedie 23.11. 19:00 A DO PYĹ˝AM! M. Camoletti | J. JaneÄ?ek | komedie 24.11. 19:00 HUDEBNĂ? DIVADLO KARLĂ?N KĹ™iŞíkova 10 | 221 868 111 | hdk.cz

JESUS CHRIST SUPERSTAR ( PREMIÉRA ) A. L. Webber | M. Prostějovský | muzikål 11. - 12.11. 19:00 JESUS CHRIST SUPERSTAR A. L. Webber | M. Prostějovský | muzikål 13. a 14., 20., 21.11. 15:00, 13. a 17., 18., 19., 20., 24.11. 19:00

DIVADLO V DLOUHÉ Dlouhå 39 | 605 010 774 |

DIVADLO KALICH

MACBETH W. Shakespear | J. Mikulåťek | drama 20. a 23.11. 19:00 FAIDRA Seneca | H. Bureťťovå | tragÊdie 22.11. 19:00 ONĚGIN BYL RUSà K I. Douskovå | J. Borna | komedie HURV�NEK UŽ ZASE ZLOB� M. Klåsek, D. Kirschnerovå | M. Klåsek | pro děti 13. a 14., 20., 21.11. 14:00 a 16:30, 18. a 21.11. 10:00 HURV�NKŎV POPLETEN� V�KEND H. Štåchovå | M. Klåsek | pro děti 23. - 24.11. 10:00

Jungmannova 9 | 296 245 311 divadlokalich.cz

DIVADLO PALACE VåclavskÊ nåměstí 43 | 224 228 814 divadlopalace.cz

MILĂ ÄŒEK ANNA M. Camoletti | Z. Tyc | komedie

11.11. 19:00

ROBIN HOOD H. Pyl | J. ÄŽurovÄ?Ă­k | muzikĂĄl 11. - 14.11. 19:00 a 13. - 14.11. 14:30 BEZ PĹ˜EDSUDKĹŽ D. Ruiz a dalĹĄĂ­ | R. Ĺ tolpa | komedie 15.11. 19:00 MĂ?NUS DVA S. Benchetrit | J. Nvota | komedie 16.11. 19:00 LĂ SKA NA RUBY J. Nvota | J. Nvota | komedie 17.11. 19:00 JE UCHVATNĂ P. Quilter | P. Dominik | komedie 18.11. 19:00 FRANKIE AND JOHNNY J. Nvota | J. Nvota | komedie 19.11. 19:00 BĂ?LĂ? DALMATIN P. GĂźnter | M. Landa | muzikĂĄl pro dÄ›ti 20. - 21.11. 10:30 a 14:30

6¸NO¿NÄP�EDPLATNÀ DODIVADEL!"#A2OKOKO $¸REKPLNÔZAwITK� WWWMESTSKADIVADLAPRAZSKACZ

INZERCE

55


DIVADLA PRAHA BARONKY M. Mackenzie | Š. Caban | drama DON QUIJOTE V. Strnisko | komedie ČESKÝ LEV

20.11. 19:00

SVĚCENÍ JARA I. Stravinskij | P. Zuska | balet 14.11. 15:00 a 19:00, 18.11. 19:00

21. - 22.11. 19:00

TAJEMSTVÍ D. Landa | M. Landa | muzikál

23.11. 19:00

O2 ARENA NOVÁ SCÉNA ND

Ocelářská 2 | 266 771 000 | o2arena.cz

23.11. 19:00

Národní 4 | 224 931 482 novascena.cz

24.11. 19:00

KAREL_HYNEK_MACHA.RIP P. Štindl 11.11. 20:00 HADER HRAJE HADERA J. Hader | komedie 12.11. 19:00 KAŠPÁREK V ROHLÍKU pohádka 13.11. 14:00 SPASENI E. Bond | M. Dočekal | drama 13.11. 19:00 LICHOŽROUTI pohádka 14.11. 14:00 POSLEDNÍ OHEŇ V. Čermáková | drama 14.11. 20:00 PREMIÉRY – NOVOTNÁ/KUNEŠ V. Kuneš, N. Novotná | drama 15. - 16.11. 20:00 RANDEZ-VOUS J. P. Aviotte | J. P. Aviotte | drama 17. - 18.11. 19:30 a 19. - 20.11. 20:00 EKONOMIE DOBRA A ZLA T. Sedláček | drama 20.11. 17:00 STRÝČEK VÁŇA M. Františák | komedie 21.11. 19:00 UMÍNĚNOST ZTRACENÝCH E. Fadda | balet 24.11. 19:00

CIRQUE DU SOLEIL: SALTIMBANCO cirkus 12. - 13.11. 19:30, 13.11. 15:30, 14.11. 13:00 a 17:00

LA FABRIKA Komunardů 30 | 220 510 962 | lafabrika.cz

BLÁZNIVÝ PETŘÍČEK ( PREMIÉRA ) P. S. Butko | P. S. Butko | komedie 15. - 17.11. 19:00 8-POLIB PRDEL KOSŮM R. Novák | M. Kukačka, T. Trpošovský | komedie 23.11. 19:00 LA PUTYKA R. Novák | R. Novák | komedie 24.11. 19:00 MEETFACTORY Ke Sklárně | 251 551 796 | meetfactory.cz

BENJAMENTA drama RAIN DANCE H. Gote | komedie ENGLAND T. Crouch | tragikomedie

KUPEC BENÁTSKÝ W. Shakespear | M. Čičvák | drama

14.11. 20:00 15.11. 20:00 16.11. 20:00

NÁRODNÍ DIVADLO Ostrovní 1 | 224 901 448 narodni-divadlo.cz

SVĚCENÍ JARA ( PREMIÉRA ) I. Stravinskij | P. Zuska | balet 11. - 12. 11. 19:00 CYRANO Z BERGERACU E. Rostand | M. Dočekal | drama 16.11. 19:00 HOFFMANOVY POVÍDKY J. Offenbach | O. Havelka | tragédie 17.11. 17:00 RADÚZ A MAHULENA J. Zeyer | J.A. Pitinský | drama 21.11. 14:00 a 19:00 ŽEBRÁCKÁ OPERA B. Brecht, K Weil | I. Rajmont 23.11. 19:00 NAŠI FURIANTI L. Stroupežnický | J. A. Pitinský 24.11. 19:00

PALÁC AKROPOLIS Kubelíkova 27 | 296 330 911 palacakropolis.cz

POSNÍDÁM POZDĚJI L. Rais | M. Pšeničný | komedie 11.11. 20:00 ČERVENÁ KARKULKA ANEB TO JE ALE NÁHODIČKA K. Zima | J. Škrvrna | 12.11. 10:00 BALADA O NÁMOŘNÍKOVI drama 12.11. 19:00 MILOSTNÝ TROJÚHELNÍK (ČTYŘÚHELNÍK?) P. Liška, M. Zbrožek, J. Polášek a Adam | komedie 14.11. 20:00 SMRT V RŮŽOVÉM L. Feľdek | O. Strusková | drama 22.11. 20:00 ROCK CAFÉ Národní 20 | 224 933 947 rockcafe.cz

SVATÁ ZEMĚ A. Kacimi | L. Málková | tragikomedie BURN, BABY, BURN A. Lacroixová | J. Janeček | komedie

16.11. 19:00 21.11. 19:00

STAVOVSKÉ DIVADLO Ovocný trh | 224 228 503 narodni-divadlo.cz

ŠVANDOVO DIVADLO

ČAJ U PANA SENÁTORA I. Stodola | L. Smoček | komedie 13.11. 14:00 a 19:00 DOGVILLE L. von Trier | M. Krobot | tragikomedie 14:11. 19:00 VĚC MAKROPULOS ( PREMIÉRA ) K. Čapek | R. Wilson | komedie 18. a 19.11. 19:00 SRPEN V ZEMI INDIÁNŮ T. Letts | M. Dočekal | drama 21.11. 19:00 RICHARD III. W. Shakespear | M. Dočekal | tragédie 22.11. 19:00

Štefánikova 57 | 234 651 111 svandovodivadlo.cz

KDO JE TADY ŘEDITEL? L. von Trier | D. Hrbek | komedie CASANOVA V LÁZNÍCH A. Schnitzler | R. Lipus | komedie AUTOBUS L. Bärfuss | M. Lang | komedie ŽEBRÁCKÁ OPERA V. Havel | M. Lang | tragikomedie DIOPTRIE RŮŽOVÝCH BRÝLÍ Xindl X | J. Sommer | komedie KDE KONČÍ PUSTINA T. Rozsaka | B. Mazúch | drama

11.11. 19:00 12.11. 19:00 13.11. 19:00 20.11. 19:00 22.11. 19:00 23.11. 19:00

KC ZAHRADA Malenická 1784 | 271 910 246 kczahrada.cz

DEBRIS D. Kelly | M. Krobot | drama

Festival Nové Evropy 2010

ŽIŽKOVSKÉ DIVADLO JÁRY CIMRMANA Štítného 5 | 222 781 860 zdjc.cz

Mezinárodní festival současného tance a tanečního divadla Choreografická soutěž Cena Jarmily Jeřábkové

25. – 29. 11. 2010 DIVADLO DUNCAN CENTRE Branická 41, Praha 4 - Braník REZERVACE VSTUPENEK / KONTAKT Produkce DC / +420 244 461 810, produkcedc@duncanct.cz www.cjj.ecn.cz a www.duncanct.cz

ČESKÉ NEBE Cimrman, Smoljak, Svěrák | L. Smoljak | drama 14. a 17. - 18.11. 19:00 DLOUHÝ, ŠIROKÝ A KRÁTKOZRAKÝ Cimrman, Smoljak, Svěrák | L. Smoljak | komedie 16.11. 19:00 ZÁSKOK Cimrman, Smoljak, Svěrák | L. Smoljak | komedie 24.11. 19:00

INZERCE

56

18.11. 19:00

Metropolis_Macbeth_50x70_10_2010.indd 1

10/29/10 1:15 PM


ART PRAHA Poupětova 1 | 774 145 434 | dox.cz st – pá 11 – 19, so -ne 11 – 18, po 10 – 18 hod

CESTY 1972-1992 Gilbert&George do 2.1. PLANETA EDEN: SVĚT ZÍTŘKA V SOCIALISTICKÉM ČESKOSLOVENSKU V LETECH 1948–1978 do 29.11. METROPOLIS street art do 31.12. DVORAK SEC CONTEMPORARY Dlouhá 5 | 284 37 098 | dvoraksec.com

PAUL BRANAIRD: LIVING DEAD koláže VOJTĚCH MÍČA + JIŘÍ PETRBOK instalace LUBOMÍR TYPLT instalace

do 16.11. do 18.11. od 18.11.

FOTOGRAF GALLERY Školská 28 | 222 942 334 fotografstudio.cz | út – pá 13:00 – 19:00

BARBARA HAMMER: HAMMER! projekce, fotografie

od 10.11.

FRANCOUZSKÝ INSTITUT V PRAZE Štěpánská 35 | 221 401 011 | ifp.cz

KARLIN STUDIOS

LANGHANS GALLERY

Křižíkova 14 | 251 511 804 | futuraproject.cz | st – ne 12:00 – 18:00 hodin

Vodičkova 37 | 222 929 333 | langhansgalerie.cz | út – ne 13:00 – 19:00 hodin

EKONOMIE NECHTĚNÝCH PŘÁTELSTVÍ instalace

LANGHANS PRAHA fotografie

do 28.11.

do 2.1.

LEICA GALLERY PRAGUE

VÝSTAVNÍ SÍŇ MÁNES

Školská 28 | lgp.cz | po – pá 10:00 – 20:00, so – ne 14:00 – 20:00 hodin

Masarykovo nám.250 | 224 932 938 ncvu.cz | út – ne 10:00 – 18:00 hodin

JAROSLAV KUČERA: PRAHA 1969 – 2010 fotografie

PETR NIKL: PLAY interaktivní projekt

od 11.11.

ME EVENTS

CENTRUM SOUČASNÉHO UMĚNÍ DOX

do 31.1.

NÁRODNÍ GALERIE PRAHA

NOVOMĚSTSKÁ RADNICE

SCHWARZENBERSKÝ PALÁC

Karlovo nám. 1/23 | 224 947 190 | www.nrpraha.cz | út – ne 10:00 – 18:00 hodin

Hradčanské nám. 2 | 223 081 713 ngprague.cz |

STÁLÉ EXPOZICE: BAROKO V ČECHÁCH / SOCHAŘSTVÍ A MALÍŘSTVÍ / BAROKNÍ UMĚLECKÉ ŘEMESLO KLÁŠTER SV. ANEŽKY ČESKÉ U Milosrdných 17 | 224 810 628 | ngprague. cz | denně 10:00 – 18:00 kromě pondělí

HIROSHIMA-NAGASAKI 1945-2010 fotografie KOMIKSFEST komiks 26. VELETRH STAROŽITNOSTÍ ANTIQUE starožitností

do 14.11. do 27.11. 11. - 14.11.

STÁLÁ EXPOZICE: STŘEDOVĚKÉ UMĚNÍ V ČECHÁCH A STŘEDNÍ EVROPĚ

GALERIE JAROSLAVA FRAGNERA

ŠTERNBERSKÝ PALÁC

HAMBURK V PRAZE architektura

Hradčanské náměstí 15 | 220 514 598 | ngprague.cz

Betlémské nám. 5a | 222 222 157 | www.gjf. cz | út – ne 10:00 – 18:00 hodin

do 5.12.

GALERIE VIA ART

GALERIE HLAVNÍHO MĚSTA PRAHY

EVROPSKÉ UMĚNÍ OD ANTIKY PO ZÁVĚR BAROKA MISTORVSKÉ DÍLA Z KOLOWRATSKÉ OBRAZÁRNY V RYCHNOVĚ NAD KNĚŽNOU malby do 31.12. 2015 ALEGORICKÉ HOLDY ANTONÍNA BIRCKARDTA malby do 10.1.

Staroměstské náměstí 13 | 224826391 | ghmp.cz

KLÁŠTER SV. JÍŘÍ

RETROSPEKTIVA VÁCLAVA BOŠTÍKA obrazy

Jiřské náměstí 33 | 257 535 832 ngprague.cz

Nerudova 13 | 257 531 220 | www.muzeummontanelli.com | út – so 12:00 – 18:00 , ne 12:00 – 16:00 hodin

FOOTBALL FIELD fotografie EMMANUEL GUIBERT: JAPONEC komiks | komiksfest.cz

do 30.11. do 11.1.

do 9.1.

DŮM U ZLATÉHO PRSTENU Týnská 6 | 224 827 022 | ghmp.cz | út – ne 10:00 – 18:00

MIROSLAV POLÁCH: UMĚLCOVA NOHA koláže PO SAMETU současné umění KRÁLOVSKÝ SŇATEK historie

do 21.11.

DŮM U ČERNÉ MATKY BOŽÍ

ČESKÉ STOPY V BRAZÍLII fotografie

STÁLÁ EXPOZICE ČESKÉHO KUBISMU VELETRŽNÍ PALÁC

Staroměstské nám. 1 | 224 827 022 | ghmp.cz

Dukelských hrdinů 47 | 224 301 122 ngprague.cz

TOMÁŠ CÍSAŘOVSKÝ: ŽLUTÁ SKVRNA malba

STÁLÁ EXPOZICE UMĚNÍ 20. A 21. STOLETÍ TVÁŘE POLSKÉHO DESIGNU design JAN ŠTURSA: KRESBY kresby MONET – WARHOL malby

GALERIE RUDOLFINUM Alšovo nábřeží 12 | 227 059 205 | galerierudolfinum.cz | út – ne 10 – 17:30 hodin

DECADENCE NOW! ZA HRANICÍ KRAJNOSTI fotografie |

do 2.1.

GALERIE VÁCLAVA ŠPÁLY Národní 30 | 222 356 213 | galerievaclavaspaly.cz | 11 – 19 hodin

JIŘÍ SKÁLA instalace

od 12.11.

U Kanálky 4 | 773 588 075 thechemistry.cz | st – so 12 – 18 hodin

JIŘÍ GRUS, LELA GEISLEROVÁ: G+G komiksy

do 28.11.

do 30.11.

PRAŽSKÝ HRAD TEREZINSKÉ KŘÍDLO STARÉHO KRÁLOVSKÉHO PALÁCE

CÍSAŘSKÁ KONÍRNA PRAŽSKÉHO HRADU HANS VON AACHEN malba

GOTICKÉ PODLAŽÍ STARÉHO KRÁLOVSKÉHO PALÁCE STÁLÁ EXPOZICE: PŘÍBĚH PRAŽSKÉHO HRADU

do 30.11. do 27.3. do 7.1.

ROCK CAFÉ Národní 20 | 224 933 947 | rockcafe.cz | po – pa 10:00 – 3:00 hodin

RETROCK CAFÉ fotografie

do 30.11.

GALERIE 5. PATRO

GALERIE GASK KUTNÁ HORA

Myslíkova 9 | 222 210 860 | artkunst.cz st – so 12:00 – 18:00 hodin

Barborská 51 | 725 607 388 | gask.cz

2 ½ – VÝSTAVA V RÁMCI FESTIVALU MEZIPATRA do 20.11. GALERIE SVIT

CHEMISTRY GALLERY

do 25.11.

MUZEUM MONTANELLI

DANIEL PEŠTA: LEVITACE instalace/kresby

STAROMĚSTSKÁ RADNICE, 2. PATRO

do 21.11.

IVANA LOMOVÁ: SLÁVIE malba

STÁLÁ EXPOZICE: UMĚNÍ 19. STOL. V ČECHÁCH VOJTĚCH BARTONĚK: POPELÁŘI (Z ULICE) malby do 16.1. SLOVANSKÝ ORIENT malby/grafika do 23.1. Ovocný trh 19 | 224 301 003 | ngprague.cz | út - ne 10:00 – 18:00 hodin

4.11. - 6.2.

Resslova 6 | 224 916 650 | www.galerieviaart.com | út – pá 13:00 – 18:00 hodin

Štefánikova 43 | svitpraha.org | út – so 12:00 – 19:00 hodin

ERWIN KNEIHSL: TWO fotografie, malba

do 30.11.

Andy Warhol, Lucas Cranach: NEBEZPEČNÉ VZTAHY II. malby od 28.10. START POINT uměleckké školy z evropy do 28.11. SKINS VE WHITE BOXU design do 29.11. ALFONS MUCHA: TVÁŘE kresba do 28.2. SBÍRKA 1 2 3 (STOPY HISTORIE V AKVIZICÍCH) instalace, obrazy do 8.5. 2012

57


TIPY BRNO

58

umělecký

audiovizuální

ekonomicko-právní

architektura

CHRISTA MUNKERT

MÍNUS

STUDENTSKÁ PARTY

NIEMAYER – BRASÍLIA

Výstava fotografií Christy Munkertové Život v Muzeu zachycuje umělecký pohled na experimentální dvojdomek Le Corbusiera (vznikl v roce 1927) na sídlišti Weissenhof ve Stuttgartu, v němž Munkertová sama několik let bydlela. Koná se ve spolupráci s Odborem zahraničních vztahů MMB v rámci partnerství měst Brno a Stuttgart.

Promítání audiovizuálního projektu Mínus. Video trvající přibližně půl hodiny je abstraktním příběhem vnitřního boje člověka ve společnosti. Navenek může působit pozitivně, uvnitř je však v mínusu. Po promítání proběhne prezentace dokumentární fotografií brněnské graffiti scény z let 20062010.

Přijďte se pobavit se studenty ekonomicko-správní a právnické fakulty! V úterý 16.10. proběhne v centru Brna v klubu Metro další pokračování této výjimečné párty. Večerem provede opět Dj Schafff. Můžete se také těšit na míchané nápoje za akční ceny po celý večer a soutěže o hodnotné ceny od našich sponzorů.

Výstava Architekt Oscar Niemeyer – Brasília představuje prostřednictvím fotografií slovinského fotografa Damjana Prelovšeka krásu a velikost nejvýznamnějších Niemeyerových staveb v Brasílii. Komentovaná prohlídka 24. 11. v 17 hodin: Martin Strakoš. Fotografická soutěž pro děti a mládež.

Knihovna Jiřího Mahena Malostranská beseda | 30. 11. 4.- 27. |11. | www.kjm.cz 20.00 Praha | decadencenow.cz

Kavárna Trojka ||22. Palác Akropolis 16.11. 11.| 20.00 www.3trojka.cz www.rachot.cz

Metro Music Bar||24. 16.11. 10.| 19.30 Palác Akropolis www.metromusic.cz www.rachot.cz

Galerie Sklepení | do 17. 9. www.galeriesklepeni.cz

komediální

vražedný

zábavný

klasický

SHAKESPYRÉ

SAW 3D

KAPSY PLNÝ ŠUTRŮ

JANÁČEK BRNO

Commedia plná omylů v režii Jiřího Jelínka a s hudbou Zdenka Krále. Všechno, co jsme věděli o Shakespearovi a nikdo se nás na to neptal. Umřete smíchy! Živá hudba. Hamlet, Král Lear, Lady Macbeth, Romeo a Julie a další známé postavy...

Příběh skupiny přeživších, kteří unikli ze spárů šíleného vraha Jigsawa a hledají spásu u svého kolegy Bobbyho Dagena (Seana Patrick Flanery), muže, jehož temná minulost rozpoutá novou vlnu teroru. V dosavadních dílech Saw jsme ponechávali některá témata otevřená, tento díl ale bude skutečně poslední.

Dva statisti z malé irské vesnice se účastní natáčení amerického velkofilmu. Členové štábu, herecké hvězdy i místní venkovani, ti všichni hrají své role nejen na place, ale i mimo něj, v situacích a vztazích, které natáčení vyvolává. A co to udělá se dvěma obyčejnými chlapíky, když se octnou na dosah velkého světa, peněz a slávy?

Druhý ročník Mezinárodního festivalu Janáček Brno 2010 přinese moravské metropoli na tři desítky operních představení, koncertů, recitálů, činoherních večerů a workshopů. Návštěvníci se mohou těšit na dvě světové premiéry, domácí i zahraniční produkce.

Husa na provázku | 24. a 25. 11. 19.00 | www.provazek.cz

v kinech od 4. 11. www.saw3Dmovie.cz

Divadlo Bolka Polívky | 25. 11. 19.00 | www.bolek.cz

Brno | 16.-28. 11. www.janacek-brno.cz

černošský

auto-moto

elektronický

avantgardní

HARLEM GOSPEL CHOIR

VETERÁNI V BRNĚ

BurningBEATS

MEREDITH MONK

Nejslavnější a nejúspěšnější gospelový sbor světa Harlem Gospel Choir dorazí v listopadu již popáté do České republiky. V Brně vystoupí v katedrále sv. Petra a Pavla, dále ve Zlíně, v Plzni, v Pardubicích a na závěr v Praze na 2 exkluzivních koncertech v kostele sv. Šimona a Judy.

Technické muzeum v Brně připravilo výstavu 50 let veteránského hnutí v Brně, která bude otevřena od 16. 11. 2010–28. 2. 2011. Návštěvníci se mohou těšit na historické motocykly, kola, stabilní motory a další poklady ze sbírek jednotlivých členů klubů. Součástí výstavy bude také filmová projekce.

Burning se vrací na místo činu do Zbrojovky. Tentokrát se v jednom dni zaměříme na současný tanec, živé vystoupení příští brněnské nejvíc kapely, DJskou smetánku Maďarské elektro scény a především však na modely mladých módních návrhářek. Na další programovou nálož si počkejte...

Koncert americké avantgardní skladatelky, zpěvačky a choreografky Meredith Monk, která inspirovala Björk i bratry Coeny. Hudební osobnost světového významu, vokální novátorka a experimentátorka se vrací do pražského Divadla Archa po pěti letech se svou kapelou Vocal Ensemble.

Songs of Praise | 19.-26. 11. www.1015.cz

Technické muzeum | 16. 11. 201028. 2. 2011 | technicalmuseum.cz

Zbrojovka | Brno | 13. 11. | 19.00 www.burning.cz

Divadlo Archa | Praha | 18. 11. 20.00 | www.archatheatre.cz


LIVE MUSIC AGENDA BRNO středa 17. listopadu

kdy kdo

co

kde

kdy kdo

co

kde

19:30 FRANK ZAPPA QUARTET 19:30 PROGRES 2 + PAVEL VÁNĚ & BRONZ 20:00 M.Y. MUSIC

rock rock funk/alternative keltská hudba ska/rock

Klub Leitnerova, leitnerka.cz Musilka, ksomega.cz Alterna, alterna.cz

20:00 THE CALIFORNIA HONEYDROPS 20:00 TARA FUKI 20:30 NAVIGATORS

blues new classic soul/pop

Stará Pekárna, starapekarna.cz Alterna, alterna.cz Metro music bar, metromusic.cz

Stará Pekárna, starapekarna.cz Melodka, melodka.cz

čvrtek 18. listopadu kdy kdo

co

kde

Starý Pivovar, starypivovar.cz Escape, clubescape.cz Metro music bar, metromusic.cz Boro, boro-klub.cz

18:00 MR SWING 19:00 HANA ROBINSON 19:30 BLUEGRASSOVÝ VEČER: SAKRAPES +

swing jazz blues

Dělnický dům, delnickydumbrno.cz Křišťálový sál Staré radnice, bkc.cz Klub Leitnerova, leitnerka.cz

19:30 BLUE EFFECT 20:00 BRAAGAS 20:00 STARÁ DOBRÁ RUČNÍ PRÁCE + SÍLA +

alternative/ Musilka, ksomega.cz blues lidová hudba Stará Pekárna, starapekarna.cz punk/rock Boro, boro-klub.cz

20:00 TARA FUKI 20:30 THE PROSTITUTES + COLDFEET 20:30 SLET BUBENÍKŮ 2010

modern classic Escape, clubescape.cz indie Metro music bar, metromusic.cz drums Favál, faval.cz

20:00 BRAN 2.KONCERT 20:00 PRAGUE CONSPIRACY + QUEENS OF 20:00 20:00 20:30 20:00

EVERYTHNIG + BESSAR UNGGAS GRONKJOR + LA PATCHANKA CLAIRA MICHAEL QUARTET VOLANT + PUNK FLOID FIVE SECOND TO LEAVE + HUMAN STEAK

grunge/rock jazz punk alternative/ noise

pátek 12. listopadu

MÍŠA HROMČÍK

kdy kdo

co

kde

19:30 Koncert k životnímu jubileu prof. Jiří-

classic

HF JAMU, hf.jamu.cz

19:30 20:00 20:00

rock folk/rock rock/punk

sál B. Bakaly, bbakaly.cz Kinokavárna, kinokavarna.cz Stará Pekárna, starapekarna.cz

pátek 19. listopadu

alternative/rock acustic rock

Musilka, ksomega.cz

kdy kdo

20:00

ho Doležela ROMAN HORKÝ A KAMELOT NEŠVILSKÝ KRÚŽEK KULTURNÍ ÚDERKA + PROČISŤUJÍCÍ PILULKY + DALŠÍ THE DOORS REVIVAL

20:00 JOLLY JOKER 20:00 GIANT STEPS (SK) + PAPA NOËL

co

20:30 POP-ROCK-FUNK Boro, boro-klub.cz Starý Pivovar, starypivovar.cz

sobota 13. listopadu kdy kdo

co

kde

19:00 20:00 20:00 20:00

country rock/r´n´b flamenco punk

Dělnický dům, delnickydumbrno.cz U Hada, u-hada.cz Stará Pekárna, starapekarna.cz Melodka, melodka.cz

latina

Metro music bar, metromusic.cz

metal

Favál, faval.cz

COUNTRY BÁL SPYDER‘S CHILLAX LOC BURRACOS + ALMA Y LA VIDA ZAKÁZANÝ OVOCE + SAKUMPRÁSK + FEXEX 20:30 PILSEN QUEEN TRIBUTE BAND + CARLOS SANTANA LATINO NIGHT 20:30 SALAMANDRA + TITANIC

OKAMŽIK

kde

Metro music club, metromusic.cz

sobota 20. listopadu kdy kdo

co

kde

20:00 CIMENT 20:30 AZÚCAR CUBANA

rock latina

Stará Pekárna, starapekarna.cz Metro music bar, metromusic.cz

kdy kdo

co

Kde

20:00 BEHIND THE DOOR 20:00 ONDŘEJ HAVELKA + MELODY MAKERS 20:30 ANDI ALMQVIST + AMBER RUBARTH

jazz swing/jazz folk

Stará Pekárna, starapekarna.cz Semilasso, semilasso.cz Metro music bar, metromusic.cz

kdy kdo

co

kde

19:30 20:00 20:00 20:00 20:30

rock jazz jazz punk sax

Musilka, ksomega.cz Stará Pekárna, starapekarna.cz Starý Pivovar, starypivovar.cz Favál, faval.cz Metro music bar, metromusic.cz

neděle 21. listopadu

pondělí 22. listopad neděle 14. listopadu kdy kdo

co

kde

16:00 20:00 20:00 20:00

dechovka jazz jazz metal

Dělnický dům, delnickydumbrno.cz Stará Pekárna, starapekarna.cz Alterna, alterna.cz Melodka, melodka.cz

kdy kdo

co

kde

kdy kdo

co

kde

19:30 DRUHÁ TRÁVA + COP 20:00 RS BAND 20:30 BRASS 6 & BOHEMIA SAXOPHONE

blues big-beat blues

KD Rubín, kdrubin.cz Stará Pekárna, starapekarna.cz Metro music bar, metromusic.cz

19:00 19:30 19:30 20:00 20:00

Ernův sál Staré radnice, bkc.cz Klub Leitnerova, leitnerka.cz KD Rubín, kdrubin.cz Stará Pekárna, starapekarna.cz Melodka, melodka.cz

kdy kdo

co

kde

acoustic folk folk jazz post-rock/ metal alternative

19:30 VLASTA TŘEŠŇÁK + VLADIMÍR MERTA

folk

Klub Leitnerova, leitnerka.cz

20:00 STUDENSKÝ DOBROČINNÝ KONCERT

rock

Favál, faval.cz

kdy kdo

co

kde

18:00 19:30 19:30 19:30

swing flamenco beatles revival classic

Dělnický dům, delnickydumbrno.cz Freskový sál Staré radnice, bkc.cz Klub Leitnerova, leitnerka.cz HF JAMU, hf.jamu.cz

blues indie

Stará Pekárna, starapekarna.cz Metro music bar, metromusic.cz

KRÁLOVOPOLKA RENZA BÓ ONDŘEJ KABRNA TRIO METAL SWAMP FEST

úterý 23. listopadu

pondělí 15. listopadu

QUARTET

úterý 16. listopadu

20:00 20:00 20:00 20:00

- CRASH ROAD + FRANKIE FUCKING FOUR + FINGERS UP! JAM SESSION! TARA FUKI NICELAND + DORYAN GRAYS PROSTITUTES + DALŠÍ

VLTAVA ELENA SONENSHINE TRI – 1. KONCERT DIDRIK INGVALDSEN QUARTET VARUKERS (UK) + THE FIEND (UK) RADOVAN TARIŠKA SEXTET

fusion jazz new classic indie

Stará Pekárna, starapekarna.cz Dělnický dům, delnickydumbrno.cz Alterna, alterna.cz Melodka, melodka.cz

KOMORNÍ KYTARA POSLECHOVÝ POŘAD: KAREL KRYL JAKUB SMOLÍK ELENA SONENSHINE TRI – 2. KONCERT MAYBESHEWILL (UK) + HAVE.TO.BE. DISTANCED 20:30 ČANKIŠOU

Metro music bar, metromusic.cz

středa 24. listopadu MR SWING MUSICA BELISSIMA THE GLASS ONION 13. ročník mezinárodního hudebního festivalu 20:00 HOOCHIE COOCHIE BAND 20:30 SUNSHINE

59

ME EVENTS

čvrtek 11. listopadu


PARTY AGENDA BRNO čvrtek 11. listopadu

neděle 14. listopadu

kdy co

kdo

kde

kdy co

kdo

kde

20:00 OLDIES PARTY 20:00 DISCOMUSIC 20:00 DANCE HISTORY NIGHT

DJ TIM

Mersey, mersey.cz Slovan Club, slovanclub.cz Bastila, bastila.cz

20:00 I LOVE MUSIC 20:00 KONEC NEDĚLNÍ NUDY

DJ YARRIN LEO LYCRA

Bastila, bastila.cz Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz

Perpetuum, perpetuum.cz

pondělí 15. listopadu kdy co

kdo

kde

20:00 LIVE ZONE 20:00 JUNGLE

DJ KRYPTA DJ REDRUM + GUESTS

Bastila, bastila.cz Perpetuum, perpetuum.cz Favál, faval.cz Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz

kdy co

kdo

kde

20:00 RETRO PARTY 20:00 DISCOMUSIC

DJ DANNS

20:00 CLASSIX 20:00 JOHANNES

DJ YARRIN

Mersey, mersey.cz Slovan Club, slovanclub.cz Bastila, bastila.cz Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz

20:00 SAMETOVKA

DJs ATTITUDES + TICHO DE BEIGE + DALŠÍ DJ SCHNAFFF

Perpetuum, perpetuum.cz

kdo

kde

BEST OF 20:00 HI-FI

DJ SILENT DJs DAN COOLEY + NOIS + UPGRADE

20:00 POCO

Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz

pátek 12. listopadu kdy co

kdo

20:00 VOSASOUND TEKNO PARTY:

Favál, faval.cz

LIVE!SET KEYGEN KAOTIC

20:00 KARIBSKÁ NOC 20:00 DANZA DE LUJO 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:30

PLANET FLOWERS FRIDAY DISCO NIGHT JIM BEAM WEEKEND

METRO POP ROCK FUNK MIX 21:00 MAGNETT SHOW

kde

DJ WILLI Mersey, mersey.cz DJs TEDDY S + PETRI HAR- Abajo ZENAN DJs 2TAKT + SUBSIST + MZEE Perpetuum, perpetuum.cz Slovan Club, slovanclub.cz DJ BASTIEN Caribic, caribic.cz DJ KRYPTA Bastila, bastila.cz MURPHY + GUESTS Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz BUNNY J Café Sklenick, sklenick.cz DJ SCHAFFF Metro Music Bar, metromusic.cz DJs ARCHIE + DOXSTER + DALŠÍ

Club Escape, clubescape.cz

kdy co

kdo

kde

19:00 BURNING BEATS FASHI-

4F + DJ DMIT.RY

20:00 20:00 NU-RAVE 20:00 JIM BEAM WEEKEND 20:00 20:00 20:30 CARLOS SANTANA LATINO NIGHT

INZERCE

60

20:00 VETERINÁRNÍ PŮLENÍ 20:00 ARCO úterý 16. listopadu

20:30 LEGENDARY ESF + PRF PARTY

sobota 13. listopadu

ON PARTY 20:00 ŽABOVŘESKY ALLSTAR 20:00 RUM PARTY

V BRNĚ

Metro Music Bar, metromusic.cz

středa 17. listopadu

Zbrojovka Brno, Lazaretní 7, burning.cz Mersey, mersey.cz Slovan Club, slovanclub.cz POCO + GUEST Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz DJs MINT + ANDREW N +DALŠÍ Perpetuum, perpetuum.cz DJ FOLTEEN Bastila, bastila.cz CUFFIA & FLLPPSJ & TRICK Café Sklenick, sklenick.cz DJ SATOSI Caribic, caribic.cz DJ KUDLA Metro Music Bar, metromusic.cz

kdy co

20:00 DISCOMUSIC 20:00 20:00 DEIVIS 20:00 STUDENT PARTY 20:00 LEPORELO FM 20:00 MIAMI BITCH 20:00 20:00 NAROZENINOVÁ PÁRTY

DJ DISKOTEK

DJ FOLTEEN DJs DAVE LEGATO + ALEXX + DALŠÍ JEROME AUSTIN

Slovan Club, slovanclub.cz Mersey, mersey.cz Café Sklenick, sklenick.cz Caribic, caribic.cz Bastila, bastila.cz Perpetuum, perpetuum.cz Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz Abajo


PARTY AGENDA BRNO 20:30 ELECTRO SHKANDAAAL

kdy co

kdo

kde

20:00 OLDIES PARTY 20:00 DISCOMUSIC 20:00 20:00 DANCE HISTORY NIGHT

DJ TIM MIKE H DJ SILENT

Mersey, mersey.cz Slovan Club, slovanclub.cz Café Sklenick, sklenick.cz Bastila, bastila.cz

DJs MARTINI + RUSTY FOX + ZIIDA POCO

Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz

kdy co

kdo

kde

17:00 APOKALYPSA 19:00 NEW NEW!

JEFF MILLS BVV, pavilon P, apocalypsa.eu JON HOPKINS, S.C.U.M., FETT, Fleda, fleda.cz BIOS, B4 DJ CHORUNO Mersey, mersey.cz Slovan Club, slovanclub.cz

BEST OF 20:00 HI-FI

20:00

Perpetuum, perpetuum.cz

pátek 19. listopadu

20:00 DEPECHE MODE PARTY 20:00 FRIDAY DISCO NIGHT 20:00 ROMEO GREEN 20:00 RAMZY 20:00 TRIBAL VISION RECORDS

LABEL PARTY 20:00 ROOTIME

20:00 20:00 ‚ B ‚ FIFTY - TWO PARTY 20:30 METRO POP ROCK FUNK MIX SPECIAL

DJs KARL JOHAN + SLATER + DALŠÍ DR.RING DING MURPHY + GUESTS DJ KRYPTA DJs SILENT + KUDLA

21:00 OLDIES PÁRTY TOMME

Café Sklenick, sklenick.cz Caribic, caribic.cz Perpetuum, perpetuum.cz Favál, faval.cz Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz Bastila, bastila.cz Metro Music Bar, metromusic.cz Club Escape, clubescape.cz

vol. 4 21:00 HIT PARTY

DJ GEORGE

Club Escape, clubescape.cz

kdy co

kdo

kde

20:00 I LOVE MUSIC 20:00 KONEC NEDĚLNÍ NUDY

DJ YARRIN LEO LYCRA

Bastila, bastila.cz Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz

kdy co

kdo

kde

20:00 LIVE ZONE 20:00 JUNGLE 20:00 ARCO

DJ KRYPTA DJs REDRUM + GUESTS

Bastila, bastila.cz Perpetuum, perpetuum.cz Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz

kdy co

kdo

kde

20:00 STUDENTSKÁ AKCE 20:00 DISCOMUSIC 20:00 ELECTRONIC

Mersey, mersey.cz Slovan Club, slovanclub.cz DJs FUNK HALEN + ELECTRO- Perpetuum, perpetuum.cz NIC BITCHES DJ YARRIN Bastila, bastila.cz GEOGRAFIČÁK Favál, faval.cz JOHANNES Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz DJ OLAF Metro Music Bar, metromusic.cz

neděle 21. listopadu

V BRNĚ

pondělí 22. listopadu

úterý 23. listopadu

20:00 CLASSIX 20:00 20:00 20:30 středa 24. listopadu kdy co

sobota 20. listopadu kdy co

20:00 WHISKY PARTY 20:00 NEWNEW! AFTERPARTY 20:00 20:00 20:00 PSYTRANCE 20:00 METAXA SEXY NIGHT 20:30 LATINO PARTY

kdo

DJs SEVENSOL&BENDER + KELLYS + CLICK JOE PACHTA X POCO + GUEST DJs CHRIS RICH + ONDREJ PSYLA DJ FOLTEEN DJ HAROSH

kde

Slovan Club, slovanclub.cz Café Sklenick, sklenick.cz Caribic, caribic.cz Vyhlídka, vyhlidka-cafe.cz Perpetuum, perpetuum.cz Bastila, bastila.cz Metro Music Bar, metromusic.cz

Favál, faval.cz

ME EVENTS

čvrtek 18. listopadu

kdo

kde

20:00 MAŠKARNÍ PLES FSS 20:00 DISCOMUSIC 20:00 STUDENTSKÁ PARTY 20:00 LOVE PARTY SPECIAL

DJs JOHANNES + LEONOV BRONSKI

20:00 SEEGENG 20:00 STUDENT PARTY 20:00 JEROME AUSTIN 20:00 LEPORELO FM 20:30

DJ FOLTEEN DJ SILENT

Favál, faval.cz Slovan Club, slovanclub.cz Mersey, mersey.cz Perpetuum, perpetuum.cz Café Sklenick, sklenick.cz Caribic, caribic.cz Vyhlídka, vyhlidka-café.cz Bastila, bastila.cz Metro Music Bar, metromusic.cz

SON B

O

INZERCE

61


KINA BRNO ART

KINOKAVÁRNA

Cihlářská 19 | 541 213 542 | kinoartbrno.cz

Nám. SNP 33 | 732834056 | kinokavarna.cz

DECADENCE NOW!: TAXIDERMIA HUN/GER/FRA | 2006 | drama 11.11. 18:45 DECADENCE NOW!: SOCIALISMUS FRA/SWI | 2010 | drama 11.11. 21:00 DECADENCE NOW!: RŮŽOVÍ PLAMEŇÁCI USA | 1972 | komedie 12.11. 18:45 DECADENCE NOW!: ANTIKRIST GER/FRA/SWE/DEN | 2009 | drama/horror12.11. 21:00 DECADENCE NOW!: MECHANICKÝ POMERANČ GBR | 1971 | drama/horror 13.11. 18:30 DECADENCE NOW!: VEJDI DO PRÁZDNA FRA/ITA/GER | 2009 | drama 13.11. 21:00 JEN MRAKY HÝBOU HVĚZDAMI NOR | 1998 | drama/rodinný 14.11. 16:30 NEPŘÍTEL LIDU NOR | 2005 | drama 14.11. 18:45 NEJVĚTŠÍ HRDINOVÉ DAN | 1996 | drama 14.11. 21:00 PĚT LŽÍ NOR | 2007 | komedie/drama 15.11. 18:45 SÍLA SEVERU DAN | 2005 | drama 15.11. 21:00 DŮM BLÁZNŮ NOR | 2008 | drama 16.11. 18:45 LIDÉ SDALECARLIE SWE | 2004 | komedie 16.11. 21:00 ORIGINAL DAN/SWE | 2009 | komedie/drama 17.11. 18:45 CO NIKDO NEVÍ DAN/SWE | 2008 | thriller 17.11. 21:00 DVA VE VLNĚ FRA | 2010 | dokument 18.11. 18:45 a 21:00 Večer experimentální filmové dílny KLAP! – Malý sál 18.11. 20:00 FAUST GER | 1926 | drama/horror 19.11. 16:00 TÍM HŮŘ, KDYŽ PADNOU USA | 1956 | drama 19.11. 19:00 OLIVER TWIST GBR | 1948 | drama/dobrodružný 19.11. 21:00 PRAVDA FRA/ITA | 1960 | drama 19.11. 23:00 SHOCK CORRIDOR USA | 1963 | drama 20.11. 14:00 JOHNY SI VZAL PUŠKU USA | 1971 | válečný 20.11. 16:00 DEN NA PLÁŽI 20.11. 19:00 JOHNY CASH V SAN QUENTINU USA | 1969 | hudební/dokument 20.11. 21:00 MUDHONEY USA | 1965 | drama 20.11. 24:00 MY DĚTI ZE STANICE ZOO GER | 1981 | drama 21.11. 16:00 THRILLER V MANILE GBR | 2008 | sportovní/dokument 21.11. 19:00 NA RYBÁCH S JOHNEM USA | 1991 | komedie 21.11. 21:00 BLUR – NO DISTANCE LEFT TO RUN GBR | 2010 | hudební/dokument 21.11. 24:00 THE DOORS – WHEN YOU ARE STRANGE USA | 2009 | dokument/hudební 22. - 24.11. 18:45 a 21:00

PULP FICTION USA | 1994 | krimi/drama

62

24.11. 20:00

KINO MORAVA Nám. Míru 667 | 518 324 564 | kinomorava.cz

SEMINÁŘ RUSKÝCH FILMŮ: KDYŽ SKONČILO DĚTSTVÍ SSSR | 1974 | poetický/romantický 12.11. 15:00 SEMINÁŘ RUSKÝCH FILMŮ: DIVOKÁ HOLUBICE SSSR | 1986 | poetický 12.11. 17:00 SEMINÁŘ RUSKÝCH FILMŮ: VÁLEČNÁ ROMANCE SSSR | 1983 | drama/romantický 12.11. 21:30 SEMINÁŘ RUSKÝCH FILMŮ: PŘIŠEL VOJÁK Z FRONTY SSSR | 1971 | válečný 13.11. 8:30 SEMINÁŘ RUSKÝCH FILMŮ: I ŽIVOT, I SLZY, I LÁSKA SSSR | 1984 | drama 13.11. 10:30 SEMINÁŘ RUSKÝCH FILMŮ: PĚT VEČERŮ SSSR | 1979 | drama 13.11. 13:30 SEMINÁŘ RUSKÝCH FILMŮ: KRÁTKÁ SETKÁNÍ SSSR | 1967 | drama 13.11. 16.00 SEMINÁŘ RUSKÝCH FILMŮ: NÁDRAŽÍ PRO DVA SSSR | 1982 | romantický 13.11. 19:00 SEMINÁŘ RUSKÝCH FILMŮ: KDYŽ PADÁ HVĚZDA SSSR | 1981 | romantický 13.11. 22:00 SEMINÁŘ RUSKÝCH FILMŮ: JDI A DÍVEJ SE SSSR | 1985 | drama 14.11. 8:30 SEMINÁŘ RUSKÝCH FILMŮ: KOMISAŘKA SSSR | 1967 | drama/válečný 14.11. 12:00 LUCERNA Minská 19 | 549 247 070 | kinolucerna.info

ROMÁN PRO MUŽE CZE | 2010 | komedie/drama 11. - 17.11. 18:15 HABERMANNŮV MLÝN CZE/GER | 2010 | válečný 11.11. 20:30 a 12. - 17.11. 16:00 a 20:30 SHREK: ZVONEC A KONEC USA | 2010 | animovaný 13. a 14., 17.11. 14:00 JÁ, PADOUCH USA | 2010 | animovaný/komedie 18. - 24.11. 15:45 a 20. - 21.11. 13.45 OBČANSKÝ PRŮKAZ CZE | 2010 | komedie/drama 18. - 24.11. 17:45 a 20:30 SÁL B. BAKALY Žerotinovo nám. 6 | 542 212 405 | kultura-brno.cz

FILMOVÝ KLUB BRNO - ÚVODNÍ FILM 23.11. 19:30 FESTIVAL BOLLYWOODSKÉHO FILMU: OM SHANTI OM 24.11. 19:00 SCALA Moravské nám. 3 | 542 211 659 | kultura-brno.cz

VŠUDE DOBŘE, PROČ BÝT DOMA USA/GBR | 2009 | komedie 11.11. 17:30 a 20:00 MIMINA FRA | 2010 | dokument 14.11. 17:30 a 20:00 WALL STREET: PENÍ ZE NI KDY NESPÍ USA | 2010 | drama 15. - 17.11. 17:30 a 20:15 LEGENDA O LÉTAJÍCÍM CYPRIÁNOVI SVK | 2010 | historický 18. - 21.11. 18:30 KRÁLOVSTVÍ ZVĚRSTEV AUS | 2010 | drama 18. - 21.11. 20:00 CVRČEK A SPOL ČSR | 1978 | animovaný/pohádka 20.11. 10:30

ROMÁN PRO MUŽE CZE | 2010 | komedie/drama 22. - 23.11. 17:30 a 20:00 PŘÍPAD PRO ZAČÍNAJÍCÍHO KATA ČSR | 1969 | drama 24.11. 17:00 a 20:00 STARÝ PIVOVAR Božetěchova 1 | 541 141 018 | starypivovar.cz

FESTIVAL AKČNÍCH FILMŮ: PAVOUČÍ TEROR USA | 2002 | akční/komedie 16.11. 18:30 INTIMNÍ OSVĚTLENÍ ČSR | 1965 | drama 23.11. 20:00 VELKÝ ŠPALÍČEK Mečová 2 | 840 200 240 | palacecinemas.cz

PALACE FILM FESTIVAL RAMBO: DO PEKLA A ZPĚT GER/USA | 2008 | akční 11.11. 14:30 a 13.11. 22:30 MAFIÁNI USA | 1990 | krimi/drama 11.11. 15:00 a 16.11. 20:30 POČÁTEK USA/GBR | 2010 | thriller 11.11. 15:30 a 13.11. 20:30 MUŽ VE STÍNU GBR/FRA/GER | 2010 | drama/thriller 11.11. 16:30 a 13.11. 20:00 SEROZNÍ MUŽ USA/FRA/GBR | 2009 | drama 11.11. 17:30 a 13.11. 19:30 NEJVĚTŠÍ Z ČECHŮ CZE | 2010 | komedie 11.11. 18:30 KICK-ASS USA/GBR | 2010 | komedie 11.11. 19:00 a 14.11. 14:00 SMRT ČEKÁ VŠUDE USA | 2008 | drama/válečný 11.11. 20:00 a 17.11. 15:00 PROKLETY OSTROV USA | 2010 | drama 11.11. 20:30 POSTRADATELNÍ USA | 2010 | akční/thriller 11.11. 21:30 a 15.11. 14:30 VEJDI DO PRÁZDNA FRA/ITA/GER | 2009 | drama 12.11. 14:30 a 15.11. 17:30 MUŽI, KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY SWE/GER/NOR | 2009 | thriller 12.11. 15:00 a 16.11. 16:00 ŠPINAVÉ ULICE USA | 1973 | drama 12.11. 15:30 a 17.11. 19:30 ŠPATNEJ POLDA USA | 2009 | krimi/drama 12.11. 17:30 a 17.11. 14:00 DOKONALÝ TRIK USA/GBR | 2006 | drama 12.11. 18:00 a 13.11. 14:00 DÍVKA, KTERÁ SI HRÁLA S OHNĚM SWE/DAN | 2009 | thriller 12.11. 18:30 a 16.11. 19.00 ČTYŘI LVI GBR | 2009 | komedie/drama 12.11. 20:00 a 14.11. 21:30 SKRYTÁ IDENTITA USA | 2006 | drama/thriller 12.11. 20:30 a 15.11. 15:00 DÍVKA, KTERÁ KOPLA DO VOSÍHO HNÍZDA SWE | 2009 | thriller 12.11. 21:00 a 16.11. 21:30


KINA BRNO / DIVADLA BRNO PREDÁTOŘI USA | 2010 | akční 15.11. 21:30 a 16.11. 14:30 ČERNEJ DYNAMIT USA | 2009 | akční/komedie 16.11. 22:00 a 17.11. 13:30 BÍLÁ STUHA AUT/GER | 2009 | drama 17.11. 21:30

CAVEMAN R.Becker | P Hartl | komedie MILOSTNÝ TROJÚHELNÍK Zbrožek, Liška, Polášek | komedie ČESKÝ LEV B. Polívka | komedie AFRICKÁ KRÁLOVNA C. S. Forester | V. Čermáková | drama VELKÁ ZEBRA J. J. Bricaire, M. Lassayques | P. Palouš |

DIVADLA BRNO

MŮJ BÁJEČNÝ ROZCHOD G. Aron | J.Kališová | komedie DIVADELNÍ KOMEDIE Bengt Ahlfors | P. Hruška | komedie

FISH TANK GBR/NED | 2009 | drama 15.11. 20:30 a 17.11. 16:30

16.11. 19:00 18.11. 19:00 19.11. 19:00 drama 21.11. 19:00 22.11. 19:00 24.11. 19:00

CLUB WASH

BURANTEATR

Stará 27 | 545 212 861 clubwash.cz

Kounicova 22 | 774 482 131 buranteatr.cz

KOMPLIC F. Dürrenmatt | J. Hájek | komedie OBRAZ Y. Reza | Zetel | drama JAK SBALIT ŽENU T. Beránek | Zetel | komedie VENKOV M. Crimp | A. Doležal | drama

HUGO MAZEL 11.11. 19:30

19.11. 19:30 DIVADLO POLÁRKA

22.11. 19:30

Tučkova 3 | 541 247 274 divadlopolarka.cz

24.11. 19:30

HUDBA V ČECHÁCH, ČEŠI V HUDBĚ K. Popel | M. Buzzi | drama 11.11. 9:30, 19:00 a 12.11. 8:30, 10:15 DOBRODRUŽSTVÍ MALÉHO VIKINGA O. Elbel | O. Elbel | pro děti 13.11. 15:30 BITVA U LIPAN J. Jirků | J. Jirků | pro děti 15. - 16.11. 8:30 a 10:15 MARŤANSKÁ KRONIKA R, Bradbury | K. Popel | pro děti 17. - 18.11. 9:30 a 18.11. 19:00 MRAZÍK B. Krchňová | M. Sopuch | pro děti 20.11. 15:00 a 22.11. 8:30, 10:15, 14:15 Z JEDNÉ I DRUHÉ KAPSY K. Čapek | K. Popel | komedie 23. - 14.11. 9:30

Svatopluka Čecha 35a | 541 213 206 barka.unas.cz

18. a 20., 22., 23.11. 19:00

DIVADLO BOLKA POLÍVKY Jakubské nám. 5 | 542 214 692 bolek.cz

JAKO THELMA § LOUISE J.Nvota | komedie PRO DÁMU NA BALKONĚ B.Polívka | komedie BYLO JEDNOU JEDNO KRÁLOVSTVÍ divadlo Slawjena a skupina ALL-X

16.11. 19:30 KYSLÍK

15.11. 19:30

BEZBARIEROVÉ DIVADLO BARKA

JANÁČEK 2010 festival

15.11. 19:00

ME EVENTS

SVÍTÁNÍ AUS/USA | 2009 | horror/sci-fi 12.11. 22:00 a 13.11. 13:00 TEMNÝ RYTÍŘ USA | 2008 | akční 13.11. 13:00 a 14.11. 20:30 CESTA USA | 2009 | drama 13.11. 15:00 a 16.11. 19:30 KUKY SE VRACÍ CZE | 2010 | dobrodružný 13.11. 16:00 a 17.11. 15:30 A-TEAM USA | 2008 | komedie 13.11. 17:00 DOSTAŇ HO TAM USA | 2010 | komedie 13.11. 17:30 a 14.11. 13:00 KVĚT POUŠTĚ GBR/GER/AUT | 2009 | drama 13.11. 18:00 a 17.11. 20:00 ROLLING STONES USA | 2008 | hudební 13.11. 22:00 SINGLE MAN USA | 2009 | drama 14.11. 13:00 a 17.11. 17:30 MOON GBR | 2009 | sci-fi 14.11. 15.00 a 15.11. 18:00 KATKA ČR | 2009 | dokument 14.11. 15:30 a 16.11. 18:30 IMAGINÁRIUM DR. PARNASSE GBR/CAN/FRA | 2009 | fantasy 14.11. 16:30 a 17.11. 19:00 POUTA USA | 1995 | drama 14.11. 17:00 a 16.11. 15:30 BATMAN ZAČÍNÁ USA | 2005 | akční 14.11. 17:30 LÍTÁM V TOM USA | 2009 | komedie 14.11. 19:00 a 16.11. 17:00 SHERLOC HOLMES USA/GER | 2009 | drama 14.11. 20:00 a 15.11. 16:30 NEJVĚTŠÍ Z ČECHŮ CZE | 2010 | komedie 15.11. 15:30 AGORA USA/ESP | 2009 | drama/historický 15.11. 19:00 a17.11. 17:30 MEMENTO USA | 2000 | drama 15.11. 20:00 a 17.11. 22:00

11.11. 19:00 12.11. 19:00 14.11. 16:00

st. 17.11. 19:00

Lenka Procházková, Jan Procházka:

UCHO

Slavný trezorový ƥlm poprvé v divadle!

Režie: OndĔej Elbel, hrají: Petra BuÈková, Martin SiniÈák a Cyril Drozda.

Statutární mÖsto Brno ƥnanÈnÖ podporuje Centrum experimentálního divadla, pĔíspÖvkovou organizaci. Inscenace se uskuteÈăuje za ƥnanÈní podpory Ministerstva kultury ÇR.

INZERCE

63


DIVADLA BRNO DIVADLO ŠANSONU Jamborova 3323/65 | 548 216 927 divadlosansonu.cz

VONDRKABARET S KLAUNEM pro děti

19.11. 19:00

HADIVADLO Poštovská 8D | 542 212 761 hadivadlo.cz

MARX BROS. S. Petrů | A. Petrželková | tragikomedie 11.11. 19:30 BAZÉN M. Ravenhill | M. Schlegelová | drama 12.11. 19:30 AUPAIRKY V. Klimáček | M. Amsler | drama 12.11. 21:00 TERMINUS M. O´Rowe | M. Schlegelová | drama 13.11. 19:30 LISTOVÁNÍ – GARPÍŠKOVINY B. Nesvatbová | pro děti 14.11. 18:00 LISTOVÁNÍ – TICHÉ DNY V MIXING PART E. Loe | román 14.11. 19:30 BANDERAS JE BANDERAS J. Jelínek | J. Jelínek | komedie 15.11. 19:30 BOHNICE ANEB ČLOVĚČE NEZLOB SE L. Balák | M. Asler | tragikomedie 16.11. 19:30 UCHO L. +J. Procházkovi | O. Elbel | drama 17.11. 19:30 DOMA U HITLERŮ A. Goldflam | L. Balák | komedie 18. - 19.11. 19:30 KOMEDIOGRAF L. Balák | L. Balák | komedie 21.11. 17:00 a 20:00 MODELKA XXL ANEB MOJE STEHNA V PROKLATÝM DETAILU V. Borůvková | L. Balák | komedie 22.11. 19:30 HUSA NA PROVÁZKU Zelný trh 9 | 542 123 425 provazek.cz

MAESTRO A MARKÉTKA M. Bulgakov | V. Morávek | drama 12. - 13.11. 19:00 KNÍŽE MYŠKIN JE IDIOT F.M.Dostojevskij | román 19. a 22.11. 19:00 TETA HUSA NA NEDĚLI pohádky pro děti 21.11. 16:00

HORDUBAL K. Čapek | J. Kovalčuk | drama SHAKESPYRÉ – COMMEDIA PLNÁ OMYLŮ J. Jelínek | komedie

23.11. 19:00 24.11. 19:00

DIVADLO U STOLU

NÁRODNÍ DIVADLO BRNO JANÁČKOVO DIVADLO

Zelný trh 9 | 542 123 420 divadloustolu.cz

Rooseveltova 11 | 542 158 111 | ndbrno.cz

ORESTEIA I (AGAMEMON) Aischilos | tragédie 13.11. 19:30 ŠAMHORODSKÝ PROCES E. Wiessel | drama 14.11. 19:30 OBRAZ ZE ŽIVOTA MÉHO Večer věnovaný 200. výročí narození Karla Hynka Máchy 16.11. 19:30 PŘÍLIŠ HLUČNÁ SAMOTA B. Hrabal | drama 18.11. 19:30 MACBETH W. Shakespear | drama 19.11. 19:30 ZAPOMENUTÉ SVĚTLO J. Deml | tragédie 23.11. 19:30 PROJEKT CED

PRODANÁ NEVĚSTA B. Smetana | opera 13.11. 18:00 PŘEDPREMIÉROVÁ BESEDA: VÝLET PANA BROUČKA DO MĚSÍCE L. Janáček 15.11. 16:00 SINFONIETTA L. Janáček | klasika 17. a 19.10. 19:00 VĚC CAGE ANEB ANÁLY AVANTGARDY DOKOŘÁN I. Medek, A. Piňos, M. Štědroň | opera 20.10. 15:00 a 17:00 POCTA ATONALITĚ A ABSTRAKCI Multimediální projekt 21.10. 19:00 KÁŤA KABANOVÁ L. Janáček | drama 23.11. 19:00 MAHENOVO DIVADLO

Zelný trh 9 | 542 123 428 ced-brno.cz

BIOMANDRAGORA 2.0 R. Král | komedie

MARY POPPINS ( PREMIÉRA ) G. Stiles, A. Drewe | P. Gazdík | muzikál 20. - 24.11. 19:30

Rooseveltova 17 | 542 158 111 ndbrno.cz

22.11. 17:00 a 20:00

MĚSTSKÉ DIVADLO BRNO Lidická 16 | 533 316 301 mdb.cz

ČINOHERNÍ SCÉNA DOKONALÁ SVATBA R. Hawdon | S. Slovák | komedie 12.11. 19:00 a 13. - 14.11. 19:30 OIDIPUS KRÁL Sofokles | S. Moša | tragédie 15. - 18.11. a 21.11. 19:30 BETLÉM V. Cejpek, Z. Srba, J. Šotkovský, D. Štrunc | Z. Srba | komedie 22.11. 19:30 a 23. - 24.11. 18:00 HUDEBNÍ SCÉNA MARY POPPINS ( VEŘEJNÁ GENERÁLKA ) G. Stiles, A. Drewe | P. Gazdík | muzikál 19.11. 14:30 a 19:30

KRÁL RICHARD III. W. Shakespeare | Z. Plachý | drama 11.11. 19:00 a 12.11. 10:00 OSM ŽEN R. Thomas | M. Vajdička | komedie 14.11. 19:00 VĚC MAKROPULOS K. Čapek | drama 16. - 18.11. 19:00 REVIZOR N. V. Gogol | I. Rajmont | komedie 19. a 24.11. 19:00 NEMRTVÝ ANEB UPÍR Z TRANSYLVÁNIE B. Stoker | R. Groszmann | drama 20.11. 19:00 LAKOMEC Molière | V. Čermáková | komedie 21.11. 19:00 a 22.11. 10:00 PAST NA MYŠI A. Christie | J. Mikulášek | drama 22.11. 19:00

ČESKÁ KYTAROVÁ SPOLEČNOST o.s. M. Bulgakov

MAESTRO A MARKÉTKA 1.premiéra 12.11. 2010 2.premiéra 13.11. 2010 v 19.00 hodin vstupenky v pokladně Divadla Husa na provázku tel. 542 123 425, www.provazek.cz INZERCE

64

v rámci cyklu KYTARA´10 pořádá koncerty

SÁNDOR PAPP, Maďarsko úterý 23. 11. v 19 hod. LAUREÁTI SOUTĚŽÍ V. Dvořáček, O. Pavlíček, P. Bojko, I. Babáčková, H. Švendová čtvrtek 25. 11. v 19 hod Koncerty se konají v Křišťálovém sále Staré radnice v Brně, Radnická 10.


DIVADLO BRNO / ART BRNO 23.11. 19:00

MALÁ SCÉNA MAHENOVA DIVADLA EZOPOVY BAJKY J. Daněk | pro děti

14.11. 15:00

ZLATOVLÁSKA J. Kainar | pro děti PERNÍKOVÁ CHALOUPKA V. Renč | pro děti

20.11. 15:00 21.11. 15:00

DIVADLO REDUTA Zelný trh 1 | 542 158 111 ndbrno.cz

MOSKVA – PETUŠKI V. V. Jerofejev | drama 11.11. 19:00 AGÁTA HLEDÁ PRÁCI D. Łukasińska | D. Gombár | tragikomedie 12.11. 19:00 DON PASQUALE G. Donizetti | drama 13.11. 19:00 KVAK A ŽBLUŇK A. Lobel | J. Kačena | pro děti 14.11. 14:00 KORESPONDENCE V+W J. A. Pitínský, D. Viceníková 14.11. 19:00 ERÓS P. Kohout | J. Pokorný | drama 18.11. 19:00 POHÁDKA O MALÉM MOZARTOVI A VELKÉM DRAKOVI T. P. Kačer, J. Macek | pro děti 21.11. 15:00 RODINNÝ VEČER V. Havel | J. Pokorný | drama 22.11. 19:00 STUDIO MARTA Bayerova 5 | 542 591 512 studiomarta.cz

JEDNO JARO V PAŘÍŽI O. Daněk, J. F. Fischer | S. Nyitrayová | muzikál 14. - 16.11. 19:30 TŘI SESTRY A. P. Čechov | drama 18. - 19.11. a 22., 24.11. 19:30 CAFÉ UMBERTO M. Rinke | drama 23.11. 19:30

ART BRNO

SÁL B. BAKALY Žerotinovo nám. 6 | 542 212 405 | kultura-brno.cz

DŮM UMĚNÍ MĚSTA BRNA

JOEL PETER WITKIN- DECADENCE NOW! fotografie do 28.11. MĚSTSKÉ ZÁSAHY PRAHA A BRATISLAVA (výstava v bývalé káznici na Cejlu) architektura do 30.11.

MICHAEL STANOVSKÝ: LAPONSKO – POSLEDNÍ DIVOČINA EVROPY promítání, diskuze 11.11. 18:00 LUCKA KOVAŘÍKOVÁ A MICHAL JON: PATAGONIÍ NA KOLE promítání, diskuze 18.11. 18:00 INDONÉSIE promítání fotografií 4.11. 18:00

DŮM PÁNŮ Z KUNŠTÁTU

GALERIE PROVÁZEK

Dominikánského 9 | 542 423 440 | dum-umeni.cz | út-ne 10:00 – 18:00

Zelný trh 9 | provazek.cz

Malinovského nám. 2 | 542 211 808 dum-umeni.cz | út-ne 10:00 – 18:00

REALITE JE VÍC NEŽ FIKCE asambláž

do 14.11.

GALERIE G99 Dominikánského 9 | 542 423 440 | dum-umeni.cz | út-ne 10:00 – 18:00

JAN ŽALIO: SHOCK WAVE animace, kresba, projekce

do 22.11.

LUBOMÍR STEJSKAL obrazy BORIS MYSLIVEČEK plakáty ALEŠ NAVRÁTIL obrazy ŠANGRI-LA 2

do 10.11.

do 31.12.

KLUB CESTOVATELŮ

GALERIE BKC

Veleslavínova 14 | 549 213 099 | hedvabnastezka.cz

GALERIE KABINET

KAŽDÝ ČVRTEK TANEČNICE RAHAT LUKUM PETR JANDORA: ZANSKAR fotografie

Radnická 4 | bkc.cz | po-pá 10:00 – 18:00

PETRA STEINEROVÁ: KEMPINK fotografie

1.12.

GALERIE MLADÝCH Radnická 4 | bkc.cz | po-pá 10:00 – 18:00

VASIL ARTAMONOV+ALEXEY KLAYUKOV: UKRADENÉ BRAMBORY instalace do 25.11. GALERIE U DOBRÉHO PASTÝŘE Radnická 4 | bkc.cz | po-pá 10:00 – 18:00

DENISA KRAUSOVÁ+MARTIN ŠMÍD: NATURAL 2010 obrazy do 24.11.

ME EVENTS

MORAVSKÉ SEKRETÁŘKY F. Wittenbrink | I. Žantovská | komedie

KNIHOVNA JIŘÍHO MAHENA V BRNĚ Kobližná 4 | 542 532 111 | kjm.cz | po-pá 10:00 – 19:00, so 10:00 – 14:0

KAREL HYNEK MÁCHA ze života K.H. Máchy CHRISTA MUNKLEROVÁ fotografie JAPONSKÉ JÍDLO gastronomie

do 30.11. do 27.11. do 24.11. 17:00

MORAVSKÁ GALERIE V BRNĚ st – ne 10:00 – 18:00, čt 10:00 – 19:00

GALERIE PROSTORR2 Radnická 2 | bkc.cz út-so 10:00 – 18:00

PRAŽÁKŮV PALÁC

UTRECHTSKÁ ORANŽÁDA komix

Husova 18 | 532 169 111

do 31.12.

KNIHOVNA po, stř 10 – 17.30/út 10 – 15.30/čt 10 - 19 /pá 10 - 14

Disney’s and Cameron Mackintosh’s

V hlavní roli

Alena Antalová Radka Coufalová Johana Gazdíková This production is presented by permission of JOSEF WEINBERGER LIMTED On behalf of MUSIC THEATRE INTERNATIONAL of New York

O b j e d n á v k y v s t u p e n e k : k o m e r ã n í o d d . M d B , L i d i c k á 1 2 602 00 Brno, tel.: 533 316 410, e-mail: komercni@mdb.cz INZERCE

65


ART BRNO MODERNÍ A SOUČASNÉ UMĚNÍ: ZRCADLENÍ česká avantgarda JAN NÁLEVKA: RÁDA BYCH TOTIŽ PODOTKLA, ŽE … instalace 16.1. 2011 MÍSTODRŽITELSKÝ PALÁC Moravské nám.1a | 542 321 100

UMĚNÍ OD GOTIKY DO 19. STOLETÍ KRÁSNÁ LINIE – NĚMECKÁ A ŠVÝCARSKÁ KRESBA 16. STOLETÍ malby do 16.1. NEJKRÁSNĚJŠÍ ČESKÉ KNIHY ROKU 2009 do 9.1. VOJTĚCH JASNÝ: FOTOGRAFIE fotografie do 9.1. DONÁTOŘI, MECENÁŠI, SBĚRATELÉ malby, kresby, grafika od 18.11. UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM Husova 14 | 532 169 111 | st – ne 10:0 – 18:00, čt 10:00 – 19:00

UŽITÉ UMĚNÍ A DESIGN design VLADIMÍR JINDŘICH BUFKA fotografie

do 13.2.

RODNÝ DŮM JOSEFA HOFFMANA Nám. Svobody 263 | 724 543 722 | út – ne 10:00 – 17:00

JOSEF HOFFMAN: INSPIRACE architektura/design třída kap. Jaroše 18 | nesehnuti.cz

EKOLOGICKÁ PORADNA každou středu od 10:00 – 12:00 , 16:00 – 18:00 MORAVSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM Zelný trh 6 | 542 321 205 | mzm.cz

DIETRICHSTEINSKÝ PALÁC Zelný trh 8 | 533 435 280 | út – so 9:00 - 17:00

STÁLE EXPOZICE: ZANIKLÝ ŽIVOT NA MORAVĚ / SVĚT NEROSTŮ / PRAVĚK MORAVY / VELKÁ MORAVA / MORAVSKÁ VESNICE VE STŘEDOVĚKU / PAMÁTNÍK PROF. KARLA ABSOLONA

Vánoční nákupy v DPL

Nejkrásnější vánoční dárky letos nakoupíte v obchodní galerii Domu pánů z Lipé

20 originálních obchůdků se stylovým dárkovým zbožím vánoční dekorace s přírodní kosmetika s suvenýry sšperky sumělecké a starožitné předměty ssypané čaje a káva sdesignové bytové doplňky sstylové oblečení sdárky z orientu sdárkové poukazy

INZERCE

66

MUZEUM MĚSTA BRNA do 28.1.

RODINNÁ LOUTKOVÁ DIVADEÉLKA loutky NOVINKY Z MINERALOGICKÉHO DEPOZITÁŘE minerály

do 30.4. do 31.1.

BISKUPSKÝ DVŮR Muzejní 1 | 542 321 205 | ut – so 9:00 – 17:00

STÁLÁ EXPOZICE: FAUNA MORAVY / AKVÁRIUM SLADKOVODNÍCH RYB / DĚJINY PENĚZ NA MORAVĚ / MORAVSKÉ MEDAILÉRSTVÍ POKLADNICE DRAHOKAMŮ – PEGMATITY minerály do 31.1.

www.dpl.cz

HRAD ŠPILBERK 542 123 614 | spilberk.cz | st – ne 9:00 – 17:00

KASEMATY listopad – březen 10:00 – 17:00 STÁLÉ EXPOZICE: ŽALÁŘ DOTEKEM / BRNO NA ŠPILBERKU / OD RENESANCE PO MODERNU / O NOVÉ BRNO / VULCANALIA DÁMSKÁ VOLENKA móda do 31. 12. MĚNÍNSKÁ BRÁNA Měnínská 7 | 542 123 618 | spilberk.cz

PAMÁTNÍK LEOŠE JANÁČKA

EXPOZICE DĚTSKÝCH HRAČEK ZE SBÍRKY MILADY KOLLÁROVÉ

Smetanova 14 | 541 212 811 | út – pá 10:00 – 17:00, so 11:00 - 17:00

MUZEUM ROMSKÉ KULTURY

ADRIANA ŠIMOTOVÁ: RUCE malba LEOŠ JANÁČEK VE FOTOGRAFIÍCH fotografie

do 20.11. od 19.11.

PALÁC ŠLECHTIČEN Kobližná 1 | 542 422 361 | út – so 9:00 17:00

DĚTSKÉ MUZEUM KOLONIÁL U PANA BAJZY pro děti

do 16.4.

PAVILON ANTHROPOS

NESEHNUTÍ

Náměstí Svobody 17, Brno

MORAVSKÝ KRAS ZNÁMÝ I NEZNÁMÝ

Pisárecká 5 | 543 212 414 | út – ne 9:00 – 17:00

STÁLÉ EXPOZICE: PŘÍBĚH LIDSKÉHO RODU / MORAVA LOVCŮ A SBĚRAČŮ / GENETIKA A VÝVOJ ČLOVĚKA / PRIMÁTI – NAŠE RODINA / TECHNOLOGIE VE STARŠÍ A STŘEDNÍ DOBĚ KAMENNÉ / PO STOPÁCH PLEISTOCENNÍCH SAVCŮ JSI BYTOST POZEMSKÁ ČI NEBESKÁ? ŽENA V INDICKÉ VÝTVARNÉ TRADICI do 28.2. SNAHY A PROHRY PROF. KARLA ABSOLONA ZA II. SVĚTOVÉ VÁLKY přednáška 16.11. 17:00 Z VÝZKUMNÝCH CEST PO KRASECH BALKÁNU přednáška 23.11. 17:00

13. – 14. listopadu Sál Bøetislava Bakaly Divadlo Líšeò: Putin lyžuje Politická fraška o obìtech Putinovy vlády. Èinoherní klub Ústí nad Labem: Torsten Buchsteiner: NordOst Hra o teroristickém útoku Na Dubrovce. Divadlo Dagmar: Maršo vorijla Pøíbìhy èeèenských žen. Další program: filmové dokumenty, besedy (Petra Procházková, Jaromír Štìtina, Jana Hradilková, Libor Dvoøák), bazaret sdružení Berkat. Výstava Umlèené hlasy Rezervace vstupenek: 728 818 034 Podrobný program: www.divadlolisen.cz Spolupoøadatelem festivalu je BKC.

Bratislavská 67 | 545 581 206 | rommuz.cz | út – pá 10:00 – 18:00 , ne 10:00 – 17:00

PŘÍBĚH STROMŮ BYLO NEBYLO...; KAJ SAS, KAJ NASAS, GULEJA BACHTALEJA romské pohádky do 20.3. LUKÁŠ HOUDEK: D/ROMOVÉ fotografie do 19.11. STÁLÁ EXPOZICE: PŘÍBĚH ROMŮ (ETAPA 1939–2005) OLYMPIA SHOW HALL V BRNĚ U dálnice 777 | sangri-la.cz po – ne 10:00 – 20:00

ŠANGRI-LA

do 31.11.

STADION Kounicova 22 | lovemusic.cz

FACTORY FASHION MARKET

19.–21.11.

TECHNICKÉ MUZEUM V BRNĚ Purkyňova 105 | 541 421 411 technicalmuseum.cz

STÁLÁ EXPOZICE: Vodní motory a Památník Viktora Kaplana; Parní motory; Historická vozidla; Historická stereovize; Nožířství; Kovolitectví; Železářství; Salon mechanické hudby; Od tamtamu k internetu; Letecká historie a plastikové modelářství; Kultura nevidomých; Ulička řemesel; Čas nad námi a kolem nás; Kabinet elektronové mikroskopie, Technická herna TAJEMNSTVÍ DEPOZITÁŘŮ-CO JSTE JEŠTĚ MOŽNÁ NEVIDĚLI do 31.12. MASEC ANEB 80 LET MASARYKOVA OKRUHU do 27.2. PLATÍM!!! výstava pokladen do 23.1. 50 LET VETERAN AUTOMOTO CLUBU BRNO automobily | od 16.11. ING. FRANTIŠEK HOUŠŤ technika do 31.12. WANNIECK GALLERY Ve Vaňkovce 2 | 543 256 072 wannieckgallery.cz | po – ne 12:00 – 18:00

1984-1995/ČESKÁ MALBA 80.LET malby do 20.3. KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA S AUTORY VÝSTAVY malby, diskuze 24.11. 18:00 ZOO BRNO Mniší hora | 546 432 311 zoobrno..cz

STÁLÝ PROGRAM


388 magazin Brno  

11.11. - 24.11.2010 magazin Brno