Page 1

BRNO | No. 365 | čt. 13. 5. – st. 19. 5. 2010

MILOŠ ZEMAN ODHALIL IDENTITU MIMOZEMSKÉHO TVORA, KTER CHTĚL VYTVOŘIT KOALICI S MARŤANY. KDYŽ BYL J.P. MIMOZEMŠŤAN ODHALEN, ZAČAL FŇUKAT, ŽE CHCE DOMŮ. REŽIE: OBČANÉ ČR HRAJÍ: MILOŠ ZEMAN VS. J.P. MIMOZEMŠŤAN

AUTO AU UTO O

30_148x142_Metropolitan_JP mimozemstan.indd 1

TEC B R N O

T R U C K

5.–10. 5 .–1 10. 6. 6. 2 2010 01 Brno B o–V Výs Výstaviště ýsta taviště

S H O W

www.autotec.cz

KAMPAŇ SPOZ

STRHUJÍCÍ PODÍVANÁ, KTERÁ VÁM ODHALÍ CESTU Z KRIZE. JIŽ BRZY VE VAŠICH DOMÁCNOSTECH!

6.5.10 17:30


Ječná 26b, Brno - Řečkovice 17. 5. až 21. 5. | od 9:00 - 18:00

Předprázdninový týdenní

TRIKA NUGGET MIKINY NUGGET POLA NUGGET SKATE BOTY NE KY T uli ce

ulice

Á

RICK

SKÁ

A VÝPRODEJ DALŠÍCH ZNAČEK JAKO JSOU

SIBIŘ

ulice JEČNÁ

ST ulice SKOBY BÁN

RO

VA

zastávka FIKUKOVA (tram. 1)

SMĚR CENTRUM

ADIO, 686, EZEKIEL, CARHARTT, CIRCA, RIP CURL, BILLABONG, PEACE


Hudebně-knižní atak na solar Sony Music slíbila cenovou revoluci na trhu s CD. Zahraniční disky mají stát cca tolik, kolik stojí domácí tituly. Řeč je samozřejmě o novinkách, jež mají být plnohodnotnými verzemi (s  bookletem etc.). Jsou však i tací, kteří svá nová alba nabízejí ke stažení zdarma. Třeba label Starcastic aktuálně nabízí jako free mp3 download EP Inkognito. EP je druhým sólovým počinem Bourka ze SPORTO, který od loňského léta vystupuje a nahrává pod jménem BONUS. Alibisticky by se jeho tvorba dala strčit do neurčité škatulky ‚alternativní rap‘ (ať už to znamená cokoliv). BTW: Poslední desku SPORTO More, jež sklidila ohlas u kritiků, nabídl týž label taky ke stažení zdarma. Jsou labely, které nabízejí ke stažení zdarma i své starší tituly, jako např. Indies Scope, kde si v květnu můžete stáhnout Blues ze Staré Pekárny č. 1. (U Indies se můžete na free mp3 download těšit každý měsíc.) Vyšla kniha rozhovorů se spisovatelem Štětinou, jež volně navazuje na předchozí knihu nazvanou Život v epicentru. Kniha mapuje především posledních šest let života Jaromíra Štětiny, který se z válečného zpravodaje v roce 2004 stal senátorem. Základní otázkou, kterou se v celé knize zabývá, je brutalita moci, násilí a ovládání druhých. Předobrazem jednotlivých kapitol je jedenáct alegorických soch ctností a neřestí barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna z Kuksu u Dvora Králové nad Labem. V pátek 14. vychází závěrečný díl trilogie Milénium Stiega Larssona – Dívka, která kopla do vosího hnízda (www.stieg-larsson.cz). Obé je ideálním čtením před volbami…

kreg | redakce@metropolislive.cz

04 06 07 10 14 17 19 20 27

Planeta Eden | Dům umění | vernisáž 5. 5. | foto: www.tashi.cz

tel.: 542 422 300 | mobil: 605 208 471 email: info@metropolislive.cz | http://www.metropolislive.cz/info


www.gask.cz

Výstavní galerie GASK

rozhovor s šéfkurátorem Ondřejem Chrobákem 4


Přemysl Štěpánek: Áááá to bude těžké rozhodování, říkal jsem si, když jsem se dozvěděl, že ve středu 19. května bude mít v Praze křest jak nové live CD & DVD Speak, Memory od slovenské artrockové legendy Collegium Musicum a zároveň opravdu unikátní projekt TGU o exilu a exilových písničkách pod názvem UNITE. Vše vyřešilo, když jsem si všimnul, že obé se koná v jednom baráku, akorát že jeden koncert je ve velkém sále Lucerny a druhý v Lucerna music baru. Bude to jen trochu přebíhaní.

V

sobotu 8. května se pro veřejnost otevřela GASK, druhá největší galerie v České republice, která sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v  Kutné Hoře. Pro své první galerijní období od května do konce září GASK představí české veřejnosti zcela poprvé unikátní výstavu Emil Filla: Archiv umělce, premiérově v  Čechách pod názvem Kontakt vystaví také sbírku konceptuálního umění Erste Bank, nabídne také stálou expozici Sbírka 123 a vzácnou středověkou iluminaci s motivem těžby a zpracování stříbra, pocházející přímo z  Kutné Hory z období 15. století. Za provozem GASK stojí nejmladší umělecký tým na poli české galerijní scény v čele s ředitelem Janem Třeštíkem, šéfem lektorského centra Ondřejem Horákem a šéfkurátorem Ondřejem Chrobákem, se kterým přinášíme exkluzivní rozhovor.

i společenských. Umím si představit třeba výstavu barokního umění, která vyvolá dnes kontroverzi a naopak myšlenkově zcela zastaralý projekt současného umělce. GASK se neuzavírá žádnému časovému období ani žádným formám umění. Výstava Emila Filly se proto dotýká problému archivu a paměti, což je momentálně jedno z velkých témat jak současného umění, tak uměleckohistorických analýz. Stejně tak považujeme za důležité ukázat konceptuální linii středoevropského umění. Na rok 2012 připravujeme velkou výstavu věnovanou umění, které vznikalo ve středoevropském prostoru za vlády dynastie Jagellonců. Veškeré informace o programu pravidelně aktualizujeme na www.gask.cz!

Jaký je cíl galerie GASK, čím se bude lišit od jiných galerií tohoto typu? Jaká je vaše vize?

Prostor Jezuitské koleje je velmi rozsáhlý, jak se vám s takovým prostorem pracuje? Bude nutné ho pro jednotlivé výstavy výrazně upravit?

Ambicí GASK je, aby se stal místem, kam lidé rádi chodí a už samotnou návštěvou se ztotožňují s určitým postojem. Tento postoj nebo pocit nemusí být primárně ze světa výtvarného umění, ale může být definován třeba jako otevřenost, ochota promýšlet věci znova a bez předsudků.

Zajímají nás projekty, které se dotýkají aktuálních diskursů.

S trochou poetické nadsázky se dá říci, že s  barokní kolejí vedeme dialog, který místy přechází do prudké hádky. Architektonické řešení jednotlivých výstav jsme svěřili předním současným architektům a vizuálním umělců, kteří pracují s  prostorem. Zvolili velmi rozdílná řešení. Takže i v  tomto případě čeká návštěvníky v GASK zajímavá konfrontace.

Podle čeho jste zvolili první sérii titulních výstav – Emil Filla: Archiv umělce a sbírku konceptuálního umění Erste Bank Kontakt? Jaké máte výstavní plány do budoucna?

V GASK také čile spolupracujete s mladými umělci…

Výstavní program galerie GASK je orientován na současnost. Podtrhuji současnost, nikoli současné umění. Zajímají nás projekty, které se dotýkají aktuálních diskursů, a to jak uměleckých, uměleckohistorických, tak

GASK by měla být galerie, kterou budou umělci považovat za svoji. Integrování jejich tvorby do aktivit galerie je proto spontánní a přirozené. Kdo by ostatně udělal dětský koutek lépe než právě Eva Koťátková, kdo

by lépe vyfotil depozitář než Jiří Thýn nebo udělal design autobusu na náš GASKtour lépe než Jiří Franta a David Böhm. GASK má také své vlastní lektorské centrum. Jaké programy nabídne? Chceme dokázat oslovit všechny věkové i sociální skupiny, připravujeme nabídku stálých i doplňkových programů, výtvarných dílen, workshopů a přednášek. Progresivní je společný postup galerie a lektorského centra, určitá synergie a z toho plynoucí společná koncepce a spolupráce všech složek galerie. Zajímavé jsou určitě stálé programy pro menšiny, v zahraničním jazyce nebo workshopy mapující i méně známé výtvarné přístupy. Připravujeme také stálé programy pro děti předškolního věku a cizince, v  naší lektorské činnosti nezapomínáme ani na důchodce. Úplnou novinkou jsou aktivity pro nevidomé a sociálně odloučené. Program pro mentálně postižené jsme připravili ve spolupráci s  pražským studiem Oáza, které se touto problematikou přímo zabývá. Jaké jsou v  GASK možnosti realizace, na rozdíl od Národní galerie, kde jste dříve pracoval? Jak jsem již řekl – usilujeme o to, aby se GASK stal kultovním a přátelským místem, kam lidé rádi chodí, a výstavním prostorem, který je otevřený a bez předsudků. Důležité je nebát se dělat věci jinak, zapomenout na stereotypy zažité v  českém uměleckém prostředí. Teprve postupně mi dochází, jak mimořádná příležitost je být u toho, když něco nového vzniká.

Autor red

5


foto: DPMB

Násilí politiky nenapraví. Bohužel M

ůže to sice nakrásně být souhra náhod, ale moc bych se nedivila, kdyby politici začali na jižní Moravu dojíždět zásadně v hokejistických helmách. Necelý rok poté, co Topola na kole napadli čtyři chuligáni a házeli na něj kdeco včetně štěrku, má ve své statistice útok na lídra i sociální demokracie. Nejspíš aby to bylo vyrovnané. Pokud to takhle půjde dál, idiotská škatulka dobromyslných ovíněných strejců, do níž teď Jihomoravané spadají, se změní v  o dost smutnější škatulku agresivních opilců. Je pravda, že na rozdíl od útoku na Mirka Topolánka se pěstní napadení Bohuslava Sobotky vysvětlilo. Útočníkovi, který se posilnil tak, že nadýchal dvě promile, ležel volební lídr ČSSD v  žaludku už delší dobu, kvůli vyhlášce o deregulaci nájemného. Když odhlédnu od toho, že násilí mi vadí obecně, vcelku mě pobavila představa, jak by naše politická

6

scéna vypadala, pokud by nespokojení občané dávali svou nelibost najevo pěstními útoky na politiky. Bohužel nejsem přesvědčena o tom, že by pak začali politici usilovat o veřejné blaho. Spíš se obávám, že by se zavřeli v bunkrech, obklopili důkladnější ochrankou a hráli „já na bráchu“ vesele dál.

Do flotily dopravního podniku přibyla nová loď Lipsko. Od Brna nemůžeme tak docela oddělit ani tolik diskutovaného šéfa Ústavu pro studium totalitních režimů Jiřího Pernese. Objevilo se další tvrzení o jeho plagiátorství. Jsem z toho všeho tak nějak rozpačitá – jak může jít o plagiátorství v případě, že je zdroj informací citovaný v textu, v seznamu použité literatury a ještě v poděkování? Není to náhodou už jenom hon na čarodějnice?

Hon na videoterminály chtějí pro změnu vyhlásit brněnští radní. Stěžují si, že když už „výherní“ automaty někde zakážou, objeví se na stejném místě videoterminál – a k jeho zakázání nemá město dostatečné pravomoci. Radní proto podávají žalobu na stát. Tak nevím – to jsou vážně všechny ty herny v  Brně plné videoterminálů? Nejméně pět let, kdy město zamořují? I první květnový týden ale měl své světlé stránky. Například Majáles na Velodromu nebo zahájení plavební sezóny na Brněnské přehradě po roční pauze. Do flotily dopravního podniku zároveň přibyla nová loď. A ještě znepřehlednila klíč, podle kterého jsou brněnské lodě pojmenovávané – po bok Brna, Prahy, Bratislavy, Veveří a Dallasu se zařadilo Lipsko. No proč ne. veronika skálová redaktorka Aktuálně.cz


Ovi Mapy A

plikace Ovi Mapy vás dovede, kam potřebujete. Ukáže vám, co potřebujete vidět díky navigačním mapám pro více než 70 zemí z celého světa. Stačí jedno kliknutí. A to vše zdarma. Navigaci lze používat kompletně off-line bez nutnosti datových přenosů. Funkce aplikace Ovi Mapy: Navigace autem Navigace do auta zdarma s pokyny krok za krokem, hlasem a vizuálním naváděním pro více než 70 zemí. Včetně aktuálních informací o dopravě, asistence pro jízdní pruhy, varování o omezené rychlosti a automatického přesměrování, abyste dorazili bezpečně a včas. Navigace pěšky Navigace pro pěší chůzi29.4.2010 zdarma6:49:10 vám ME_68x88.pdf ukáže nejkratší trasu pro pěší ve-

doucí k vašemu cíli. Získáte navigaci GPS pro chodce v 70 zemích, nyní s hlasovými a vizuálními instrukcemi a pamětihodnostmi ve 3D. Moje poloha Jedním kliknutím zobrazíte svou polohu na mapě. Hledání míst Rychle najdete místa, která poblíž hledáte. Města, ulice a adresy po celém světě.

On-line režim Nastavte aplikaci Ovi Mapy do režimu On-line a lokality map se budou stahovat průběžně, jak se budete pohybovat.

Informace o poloze Informujte o své poloze na Facebooku jediným kliknutím v Ovi Mapy ve svém telefonu Nokia.

Mapy a aktualizace map Přidejte a aktualizujte si zdarma mapy zemí a hlasy navigátorů ve svém mobilním telefonu. Aplikace Map Loader vám pomůže ušetřit čas a poplatky za stahování mobilních dat.

Oblíbené Vracejte se na svá oblíbená místa a pravidelné trasy.

Přijďte si vyzkoušet nejen Ovi Mapy do značkové prodejny Nokia v brněnské Olympii.

Počasí ALEX 68x88 4.5.10 13:47 Page 1 24hodinová nebo pětidenní předpowww.nokiastore.cz | Olympia věď pro jakoukoli lokalitu.

UVÁDÍ

C

M

Y

CM

MY

CY

MY

K

7


Přivítejte léto novým účesem P

okud chcete být na nadcházející prázdniny perfektně připraveni, neměl by vám zbytečně uniknout jediný detail. Tím může být i vhodně zvolený účes a vy byste se neměli bát svěřit se do rukou profesionálů. Síť kadeřnických salónů Hair City představuje kolekci jaro/léto 2010 inspirovanou barvami světa. Pokud vás lákají exotické dálky, pouštní písek, vzácné dřevo nebo tajuplné koření, je tato sezóna přesně pro vás. Sofistikované účesy, precizní, tajuplné, avšak s možností okamžité proměny, za pomocí správného stylingu, nespoutané, divoké a uvolněné. Střihu bude dominovat přední část účesu, ať již výrazná ofina, střižená rovně nebo do jemného oblouku kopírujícího obočí, či výrazná patka v podobě elegantní vlny, aplikovatelná u dlouhých i kratších střihů.

Jakýkoliv dokonalý účes by ale dlouho nevydržel, pokud by nebyl připravován s péčí a za pomoci přípravků těch nejlepších značek. V  Hair City se rozhodli nepřistupovat na kompromisy a pracují s  top výrobky od firem Matrix, Biolage, L´Oreal Professionnel, Redken, Kérastase a Schwarzkopf. Profesionální přístup se odráží rovněž v  poskytování záruky. Ta je nyní jeden týden na střih a dva týdny na barvu. Pokud ještě studujete a myslíte si, že takový účes je pro vás cenově nedostupný, Hair City vás vyvede z omylu. Každé úterý a neděli je zde totiž možné využít speciální studentskou slevu na pánský střih, dámský střih, barvu a melír. Další informace naleznete přímo na webu www.haircity.eu! hc

Velký Špalíček po-so: 9–21 h | ne: 10–21 h www.haircity.eu

www.oslavyprahy.cz

14.-15.5.2010

vstup zdarma

NedomYsleno ČR ve spolupořadatelství s hlavním městem Prahou uvádí

Oslavy hlavního města České republiky hlavní partner

hlavní partner

oficiální partner

hlavní mediální partner

www.praha.eu

Metropolis 138 x 88.indd 1

8

29.4.2010 18:16:52


Idolo Fashion, Radnickรก 1, Brno, tel.: 533 433 842, www.idolofashion.cz


www.myspace.com/ unitegatheringofstrangers

Clubbing BRNO

Š

esté pokračování večera Round Párty vás v pátek 14. května opět uvede do stavu relaxace a potřebného uvolnění. V klubu Muzejka totiž obstarají svůj večer bráchové Javas a Koala, aby jako vždy představili něco z své aktuální hudební sbírky. Mezi „bros“ duo pravidelně vystupujících přibyl další rodinný člen Javasova klanu, a to Vašut, který popadne svoji oblíbenou kytaru a chopí se role živě jamujícího hráče. Ještě je zajisté určitě dobré vědět, že minule oslavil narozeniny DJ Koala a tentokrát je pro změnu zase oslavencem DJ Javas. Další „birthday“ párty tohoto víkendu mají naplánovanou DJs v  klubu Perpetuum, kde sobotní noc ovládne vydavatelství Trance All-Stars Records. Novou akcí Vibrations oslaví narozeniny Carl Reins a Quiks. Večer doplní talentovaný Phil Albedo, který mimochodem mnohokrát skvěle zastal roli předskokana známým jménům ze zahraničí typu Bryan Kearney nebo Simon Patterson. Za zmínku stojí také techno DJ Masser, jehož možná znáte z akcí Apokalypsa nebo Citadela, tentokrát si pro nás připravil speciální dirty electro set. Sestavu uzavírá kolega z rezidentní akce Trancextasy DJ Matony. Jak bývá dobrým zvykem tamních trance párty, opět nám přibudou speciální dekorace, gogo performance a vizuální podívaná, o kterou se postará VJ Tomin Animo. jv

10

UNITE U

nite neboli Urban Native Integrated Traditions of Europe, jejichž základním spojovacím prvkem je Transglobal Underground, přišli s kolekcí písní o exilu a z exilu. Na jeho počátku stáli Tim Whelan a Hamid Mantu, dva členové Transglobal Underground. Postupem času se k projektu přidala pestrá paleta umělců z nejrůznějších koutů světa, jako například famózní hvězda anglického folku Jim Moray, Stuart Staples z Tindersticks, členové Varsaw Village band, Ir Martin Furey a řada dalších. Vzniklo tak mezinárodní hudební seskupení, které se zaměřuje na proměny hudby v exilu, emigraci, prostoru a čase. Díky častému koncertování po celé Evropě se setkávali členové TGU s mnoha talentovanými lidmi a tak postupně dostával projekt UNITE stále zřetelnější obrysy. Na aktuálním albu A Gathering Of Strangers

pracovali kromě Tima a Hamida i další umělci z Irska, UK, Bulharska, Maďarska, Dánska, Polska, Francie, samozřejmě také z ČR a dalších zemí. Ve spolupráci s českými hudebníky vznikly tři skladby z celkového počtu patnácti. Fascinující životní příběh Voskovce a Wericha, jejich boj s nacisty, exil a další životní peripetie byly pro členy projektu mimořádně inspirující, a proto jsou tu zremixovány hned dvě jejich skladby. Třetím příspěvkem z České republiky je skladba HUDCI připravená umělci Autposia a Achtar, kteří se obracejí k moravským hudebním kořenům. V průběhu května a dalších měsíců připravují UNITE několik koncertů v ČR. Křest proběhne 19. 5. v Lucerna Music Baru.

darKnight


RenĂŠ Ĺ˜ihĂĄÄ?ek: Joj joj, byl to mazec, ten letoĹĄnĂ­ MAJĂ LES! Klasicky narvanej velodrom uĹž zkuĹĄenĂŠ pardĂĄly nemĹŻĹže pĹ™ekvapit. Spousta kapel mi unikla dĂ­ky neplĂĄnovanĂŠ stagei zvanĂŠ benzina naproti vstupu. PĹ™ece jen podmĂ­rĂĄkovĂ˝ pivo za 30 kaÄ?ek v areĂĄlu mÄ› trochu ĹĄokovalo, inu rejĹžuje se vĹĄude! KaĹždopĂĄdnÄ› jsem sĂĄl pozitivnĂ­ atmosfĂŠru, kterĂĄ k veÄ?eru vyvrcholila koncertem KryĹĄtofĹŻ a LesbiÄ?ek od SupportĹŻ. Jen po loĹˆskĂ˝ch zkuĹĄenostech jsem se saunovĂ˝mu FavĂĄlu vyhĂ˝bal. Shrnuto podtrĹženo, byla to pekelnĂĄ jĂ­zda!

MACKA B D

o soboty 22. 5. bude v BrnÄ› probĂ­hat jiĹž sedmĂ˝ roÄ?nĂ­k ProtestFestu – festivalu alternativnĂ­ kultury. V jeho prĹŻbÄ›hu vystoupĂ­ 14. 5. na Favale Macka B – reggae veterĂĄn, kterĂ˝ se na hudebnĂ­ch pĂłdiĂ­ch po celĂŠm svÄ›tÄ› pohybuje dĂŠle neĹž Ä?tvrt stoletĂ­. PrvnĂ­ desku „Sign Of The Times“, kterou mu produkoval dubovĂ˝ mĂĄg Mad Profesor, vydal jiĹž v roce 1986. Mimochodem prvnĂ­ vystoupenĂ­ Macka B v ÄŒeskĂŠ republice probÄ›hlo prĂĄvÄ› s Mad Profesorem a s odstupem Ä?asu lze tuto show oznaÄ?it jako jeden ze zĂĄsadnĂ­ch momentĹŻ reggae dub kultury v ÄŒR a startovnĂ­ Ä?ĂĄru mnoha mĂ­stnĂ­ch projektĹŻ. Od tĂŠ doby se jiĹž dvakrĂĄt v ÄŒechĂĄch a na Slovensku objevil, aby ukĂĄzal, Ĺže jej energie, pozitivnĂ­ přístup k Ĺži-

votu a textovĂĄ virtuozita neopustily. PrĂĄvÄ› textovĂĄ strĂĄnka je to, co Macka B odliĹĄuje od vÄ›tĹĄiny ostatnĂ­ produkce. S nadhledem a vtipem dokĂĄĹže exportovat tĂŠmata jako antimilitarismus, veganstvĂ­ nebo prĂĄva Ĺžen napříÄ? vĹĄemoĹžnĂ˝mi hudebnĂ­mi a spoleÄ?enskĂ˝mi ĹĄkatulkami. Ne nadarmo je nositelem pĹ™ezdĂ­vky „Lyrical Teacher“ a sĂĄm svoji produkci oznaÄ?uje jako „Macka B styl – hudba s poselstvĂ­m“. TěŞko si pro pĂĄrty pod hlaviÄ?kou ProtestFestu přåt povolanÄ›jĹĄĂ­ osobu. ZvlĂĄĹĄtÄ› kdyĹž pĹ™ijĂ­ĹždĂ­ pĹ™edstavit sound system show, se kterou uĹž příliĹĄ nevystupuje. Na Favale vystoupĂ­ i CCTV ALLSTARS, kapela sloĹženĂĄ z cizincĹŻ ĹžijĂ­cĂ­ch v Praze, kteří produkujĂ­ pestrĂ˝ mix ska, folku a punku. S nadsĂĄzkou

foto: Jakub Zelfel / jahmusic.net

je lze oznaÄ?it za punkovÄ›jĹĄĂ­ Mano Negra. Muzikanti ze CCTV jsou personĂĄlnÄ› spojeni s kapelami jako Alyaman nebo Green Smatroll. me

Macka B www.protestfest.cz Faval | 14. 5. | 20:30 h

Joyce Hurley USA & JOE AFTER TRIO

(J. ZABYSTRZAN, J. PAK, J. KOBIELA)

Ăşt 25. 5. 2010

od 18:00 hod.

JAZZ BALLADS POP-JAZZ SWING BLUES VSTUPNÉ SOUL 50–100,– KÄ? SAVOY Coffee • JakubskĂŠ nĂĄm. 1 • 602 00 Brno

rezervace tel : 542 210 883

www.savoycoee.cz • info@savoycoee.cz

+PZDFJOEE

11
Jiří Tashi Vondráček: Nedostatek času, nedostatek peněz nebo nedostatek vkusu? Kde jinde ještě hledat příčiny toho, že koncert kapely Please The Trees, která se svým zvukem a pojetím na míle vzdaluje zaprděnému střednímu proudu, musel být zrušen a koncert jedné z nejprogresivnějších partiček na poli elektroniky Fuck Buttons taky nepraskal ve švech? Co takhle občas nechat plavat všechny ty kapely, které už moc dobře známe a vyrazit na něco nového, progresivního? Nebo všichni sedíte na zahrádkách a pijete „taky to jedno Médium“?

www.myspace.com/nightbegun

Rozhovor s

NIGHT N

ight je nová elektropunková kapela, kterou založili již zkušení hudebníci - Amák (Sunshine, Blank), Regal (Priessnitz), Daniel (Please the Trees, Veena) a Patrik (C, Waave, Blank). Zanedlouho jim vyjde první deska s názvem High End Low Liberation a bude následovat turné po Londýně, Česku i Slovensku. V rámci něj vystoupí 20. května na Flédě spolu s Voodooyoudo či Project Serendipity (jemuž budou v Praze poté předskakovat 23. května v klubu 007 Strahov). Na otázky o vzniku, Londýně i budoucnosti kapely odpovídal Daniel.

Kdy přesně jste se dali dohromady? Upřesnit to asi moc nedokážu, já osobně jsem se seznámil se samotnou ideou a fragmenty hudby už někdy začátkem roku 2007, každopádně na podzim 2008 jsme začali zkoušet v dnešní sestavě.

12

Jak vznikla vaše sestava? Amák s Patrikem spolu už kapelu měli, já je znám z Tábora, odkud všichni tři pocházíme. S Regálem – současným bubeníkem – děláme v létě stage managing a backline service na festivalech. Původní bubeník chodil na zkoušky pozdě nebo vůbec, tak jsme pozvali Regala a po pěti minutách nám bylo jasný, že on je ten pravej. Zatím jste vydali první singl Fraud. Bude zbytek alba v podobném duchu? Z jakých hudebních vlivů v této kapele vycházíte? Zbytek alba je podobný zvukově, ale jinak si myslím, že ty tracky jsou hodně rozmanitý a zrovna Fraud o desce moc nevypovídá. A vlivů je nekonečně. Všichni máme rádi progresivní a inteligentní hudbu, high tech, futurismus. Žádný retro, žádný easy-listening. V Londýně jste také odehrá-

li svůj první koncert a budete v něm i zahajovat turné v rámci vydání vašeho debutu High End Low Liberation. Jaké tam na vás zatím byly ohlasy a jak se vám tam hraje? Nemyslím si, že bych to mohl po jediném koncertě posoudit. Zeptej se mě po turné. Přibližte nám vaše první album – spolupracoval na něm někdo další, kolik materiálu na něm bude, jaká témata si vybíráte? Deska je d.i.y. produkt, kterej se rodil v bolestech přes dva roky. Nakonec jsme na ni vybrali 11 věcí. Ty, které se do výběru nedostaly, ale uslyšíš v rámci květnového turné. Tematicky pochopitelně často reflektujeme postmoderní společnost a její traumata. Ta osobní samozřejmě taky...

Zuzana „Friday“ Přikrylová


MUZEJNÍ NOC v Muzejce A

ž budete tuto sobotu obcházet všechna ta otevřená muzea a galerie a budete už zcela umělecky naplnění a znavení věčným postáváním ve frontách, přijďte se pobavit do Muzejky. V rámci brněnské Muzejní noci se totiž v sobotu 15. května v hospodě Muzejka odehraje festivalová zábava se skupinami ČOKOVOKO, NEBEZTEBE, TONYC a TEN THOUSAND WAYS. Vše začne ve 20.00 hodin a POZOR! Tentokrát uvidí koncert Čokovoko všichni, protože nebude v malém klubu (jako minule, kdy se na něj mnoho lidí nedostalo), ale v největších prostorách Muzejky a bude skvělý zvuk! A co nového se děje v kapele Čokovoko? Áda a Zuzka říkají: „Na nové desce makáme jak zedníci. Jeden den v měsíci. Proto ještě není, ale to

málo, co je hotové, neuslyšíte nikde jinde než na našich muzikálech nebo v našich bytech. Distancujeme se od slova hiphop, přikláníme se ke slovu Slovo. Já Áda si čistím karmu od konzumu drátěnkou a jde to ztuha. Já Zuzka šetřím na lux a nacházím první vrásky kolem úst.“ Spolu s fenomenální dvojicí Čokovoko zde vystoupí také ethnopop NebeZtebe, funkový Tonyc (mladá skupina z Brna ve složení bicí, basa, perkuse, kytara, klávesy, saxofon a zpěv hraje funky s jazzovými výlety v  tanečním rytmu) a alternativně rockový Ten Thousand Ways. Muzejní Funky Night pak rozjede svými hity Dj Dan Keschen. Takže vás čeká naplno rozjetá koncertní párty ve výru muzejního šílenství s  výbornou plzničkou. me

Čokovoko | Nebeztebe Tonyc | Ten Thousand Ways DJ Dan Keschen Muzejka | 15. 5.

13


Cesta (The Road) http://www.theroad-movie.com/ USA 2009, 113 min, postkatastrofické drama Režie: John Hillcoat / Hrají: Viggo Mortensen, Charlize Theron, Guy Pearce, Robert Duvall, Kodi Smit-McPhee, Garret Dillahunt, Michael K. Williams, Molly Parker

Proklatě apokalyptická Cesta T

omu říkám načasování – islandský vulkán se sotva jen trochu utišil a do kin přišel syrový, popelem zasypaný postkatastrofický snímek Cesta. Film, v němž Země zahubila civilizaci a nechala poslední zbytky hladovějícího lidstva bloudit umírající krajinou. Film natočený podle knihy Cormaca McCarthyho, kterého rozhodně nelze považovat za něžného humanistu. McCarthyho knížku mám přichystanou na nočním stolku, ale zdá se, že čtení na dobrou noc to fakt nebude. Snímek Johna Hillcoata, režiséra, který si mě před pár lety naklonil svým brutálním australským westernem Proposition, je totiž tak pochmurný, jak jen může být film, který sleduje apokalyptické téma bez toho, aby si dělal nároky na jakýkoli happyend. Příběh je tu jednoduchý, zcela odraný na samotnou hranici narace – muž a jeho malý syn jdou na jih, přes to, co bývalo Spojenými státy. Blíží se zima.

14

Vše okolo je mrtvé nebo na cestě ke smrti – a v zemětřeseními rozbíjené krajině padajících suchých stromů, v šedém, zmoklém světě bez zvířat a ptáků, se mezi zbytky někdejší civilizace snaží najít něco k jídlu. Jít dál. A přežít. Což není jednoduché – ostatní přeživší, na které občas narážejí, se dávno zbavili zátěže zbytečného

Mortensenova proměna je, jednoduše, odpudivá – slábnutí, špína, zlověstné chrchlání... ostychu a nostalgické civilizovanosti a loví ostatní lidské bezdomovce, aby přerazili všudypřítomný hlad... Hillcoat atmosféru mrtvého, krutého světa staví primárně v obraze – a činí tak velmi vtahujícím způsobem. Cesta je šedivá, temná, ponurá, Hillcoat si hraje s  kompozicemi i detaily – je v  dobrém slova smyslu právě tak

výtvarný jako realistický. Příznačná je proměna Vigga Mortensena, hrajícího hlavní mužskou roli, ve vychrtlou, špinavou trosku, snažící se před synem a pro syna udržet poslední hranice lidskosti. Mortensenova proměna je, jednoduše, odpudivá – slábnutí, špína, zlověstné chrchlání... Hillcoat v obraze nedává prostor pro jakoukoli iluzi důstojnosti. Což je vlastně impozantní... Netuším, nakolik se Hillcoat osvobodil od McCarthyho předlohy, ale v  některých momentech lze tušit snahu o doslovnost, kterou film snese jen těžko – místy je snadné se ztratit, nepochopit smysl detailu, který je patrně vysvětlený „jinde“. I přesto ale Cesta stojí za vidění. K  jarní romantice i k  lehkosti, s  níž jsme „vypnuli“ islandský vulkán, je to dobrý kontrapunkt. Autor jakub macek


Znaฤkovรก prodejna Nokia Olympia Brno

Nokia X6 | 16GB Skvฤ›le se bavte a buฤte v kontaktu pomocรญ ล™ady funkcรญ pro sociรกlnรญ sรญtฤ›. ว”7FMLยฝEPUZLPWยฝEJTQMFK ว”(#QBNร•ฤ…OBIVECV GPULZJWJEFB ว”.QJYGPUPBQBSยกUTPQUJLPV$BSM;FJTT ว”+FEJOยฝNEPUZLFNNยกUFQรปยญTUVQOB'BDFCPPL ว”4UBIVKUF[EBSNBTLWร•Mยฉร‰FTLยฉISZ [FTUPSFPWJDPN

/BWJHBDFWUFMFGPOV;EBSNB/BWฤ”EZ

,ร‰

;OBร‰LPWยกQSPEFKOB/PLJB 0MZNQJB#SOP 6EยกMOJDF #SOP.PEรปJDF 5 ]&QSPEFKOBCSOP!OPLJBD[]XXXOPLJBTUPSFD[


Mojmír „Žabička“ Vlašín: Přijměte prosím pozvání na ZELENÉ TRHY, kde vás čekají stánky biozemědělců z Brněnska i přespolí, živá biozvířata a dobrá biohudba. Biomošt a biovíno potečou proudem ve čtvrtek 20. května od 16.00 hod. na Moravském náměstí. Těšíme se na vás.

Mezi ploty Z

a pár týdnů v Brně vypuknou Mezi ploty, kulturní přehlídka, která nemá konkurenci. Černovická léčebna se již po dvanácté promění v kulturní mraveniště s nálepkou Mezi ploty. Oblíbený festival, který každoročně přináší to nejlepší z tuzemské hudební a divadelní scény, v Brně propukne 29. května. Předtím se zastaví v Dobřanech u Plzně a pokračovat bude 5. a 6. června v pražských Bohnicích, kde tento unikátní projekt před 19 lety začal. A kdo že plánuje návštěvu „doktora Chocholouška“ pro letošek? V Brně to bude třeba Niceland, Tomáš Klus, Arnošt Goldflam, Divadlo Viola, Toxique, Southpaw nebo Xindl X a mnoho dalších. „Zveme vás na povolební veselici

v psychiatrické léčebně…,“ říká ve spotu festivalu Tomáš Hanák, dlouholetý přítel meziplotařů. Mezi ploty se staly kultovní přehlídkou, která svým obsahem a rozsahem nemá konkurenci. Kde jinde najdete takovou multižánrovou směsici zahrnující vše od loutkového divadla přes pantomimu, výtvarné dílny či autorské čtení až po hudební žánry, Vstupenky jsou již k dostání v předjako jsou rock, jazz, funky či etno? prodeji Ticketstream. Jak říká organizátor festivalu Robert Kozler: „Lehnout si do trávy, setkat mp se s kamarády a neřešit, že se vyskytuji v prostoru léčebny…“ Festival Mezi ploty je ojedinělý i v mezinárodním měřítku. Originální formou Mezi ploty www.meziploty.cz také přispívá k odtabuizování psychiPsychiatrická léčebna atrie. Jeho autorem je Robert Kozler, Mozart_Metropolis 10.9.2009 12:25 Strán Brno-Černovice který jej realizuje společně s Micha29. 5. lem Šestákem z NedomYsleno. ROCKOV¯ MUZIKÁL

www.mdb.cz

Pfiebásnûní

Michael Prostûjovsk˘ ReÏie

Stano Slovák

Hrají:

Du‰an Vitázek Ale‰ Slanina LukበJanota

BRNO

MUZIKÁL MICHAELA KUNZEHO A SYLVESTERA LEVAYE PÛvodní inscenace a celosvûtová práva k jevi‰tnímu provozování: Vereinigte Bühnen Wien GmbH

Objednávky vstupenek: komerãní odd. MdB, Lidická 16, 602 00 Brno, tel.: 533 316 410, e-mail: komercni@mdb.cz

16


Divadelní svět Brno M

yšlenka uspořádat festival Divadelní svět Brno se zrodila poté, co široká brněnská veřejnost nadšeně přijala projekty Noc kejklířů a Slavnost masek. Tyto „svátky divadla“ se konaly již několikrát a město Brno ožilo díky nim jako prostor obývaný hrou, fantazií, doteky dávných časů a jako místo, kde se na každém kroku něco zajímavého děje a tvoří. Ohlas na tyto „hry“ byl nevídaný, proto vznikl nápad rozšířit tento hravý prostor, spojit divadla s ulicí, přizvat další umělce z Česka i ze zahraničí a věnovat divadlu celých devět červnových dní. Ředitelé městských divadelních institucí – Národního divadla Brno, Městského divadla Brno, Centra experimentálního divadla, Divadla Radost a Janáčkovy akademie múzických umění se roz-

hodli spojit síly, odbornou kapacitu i mezinárodní kontakty a za podpory primátora města Brna, hejtmana Jihomoravského kraje, pod záštitou ministra kultury a s pomocí příspěvkové organizace Brněnské kulturní centrum připravují mezinárodní festival Divadelní svět Brno. Hrát se bude ve všech městských divadlech, na náměstí Svobody, na Zelném trhu i na Špilberku. Festival přinese na stovku inscenací, koncerty, výstavy, workshopy, filmové projekce i program pro děti. Představí se divadla z Brna, celé České republiky i z mnoha zemí světa. Na své si přijdou diváci všech věkových kategorií a milovníci všech žánrů. Zveme obyvatele města, návštěvníky z kraje, celé republiky i zahraniční sousedy, kteří chtějí něco neobvyklého zažít a vidět. Festivalo-

vé dění zahájí v pátek bohatý pouliční program a Noc kejklířů, ukončí ho za týden v sobotu velkolepá Slavnost masek. dsb

Divadelní svět Brno www.divadelnisvet.cz 11. 6.–19. 6.

Mozartovy děti 21|5 –6|6|2010 Brno Akce v rámci festivalu zábavy Brno - město uprostřed Evropy Benefiční májový koncert Filharmonie Brno a Pěvecký sbor Masarykovy univerzity v Bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně Koncerty dětských souborů Základních uměleckých škol Brna a Jihomoravského kraje náměstí Svobody, Brněnská přehrada (přístaviště), Stará radnice, Zelný trh (Biskupský dvůr Moravského zemského muzea), Olympia Brno Den otevřených dveří, Den dětí a koncert Filharmonie Brno Besední dům více informací www.ignisbrunensis.cz www.filharmonie-brno.cz

17


KateĹ™ina H. HanzlĂ­kovĂĄ: IntegrovanĂĄ skupina, kterĂĄ pĹŻsobĂ­ pod taneÄ?nĂ­m pohybovĂ˝m studiem Cyranovy boty pod vedenĂ­m Jitky SemotamovĂŠ, pĹ™ipravila na 16. 5. 2010 v BezbariĂŠrovĂŠm divadle Barka taneÄ?nĂ­ veÄ?er s nĂĄzvem Br + Bla, v rĂĄmci nÄ›hoĹž budeme moci od 18 h. zhlĂŠdnout Ä?tyĹ™i pĹ™edstavenĂ­ tĂŠto brnÄ›nskĂŠ skupiny a takĂŠ pĹ™edstavenĂ­ bratislavskĂŠ skupiny Len tak. ObÄ› tyto skupiny zaÄ?leĹˆujĂ­ do svĂ˝ch taneÄ?nĂ­ch choreografiĂ­ takĂŠ handicapovanĂŠ taneÄ?nĂ­ky. PĹ™ijÄ?te se podĂ­vat!

PrvnĂ­ mĂĄj byl zmÄ›ny Ä?as H

ledĂĄte pohodovou brigĂĄdu nebo stabilnĂ­ zamÄ›stnĂĄnĂ­ na hlavnĂ­ pracovnĂ­ pomÄ›r? Je modernĂ­ a příjemnĂŠ pracoviĹĄtÄ› jednĂ­m z dĹŻleĹžitĂ˝ch faktorĹŻ pro vĂ˝bÄ›r vaĹĄeho příťtĂ­ho zamÄ›stnĂĄnĂ­? Jestli ano, tak uĹž nemusĂ­te v hledĂĄnĂ­ pokraÄ?ovat, protoĹže ZĂĄkaznickĂŠ Centrum spoleÄ?nosti Mediaservis je pro vĂĄs to pravĂŠ. UrÄ?itÄ› jste o nĂĄs slyĹĄeli, a pokud nĂĄhodou jeĹĄtÄ› ne, tak vÄ›zte, Ĺže zde v BrnÄ› se zaměřujeme zejmĂŠna na poskytovĂĄnĂ­ telemarketingovĂ˝ch sluĹžeb a od prvnĂ­ho kvÄ›tna sĂ­dlĂ­me na zcela novĂŠ adrese VĂ­deĹˆskĂĄ 63, nedaleko Mendlova nĂĄmÄ›stĂ­. NejlĂŠpe se k nĂĄm dostanete tramvajĂ­ Ä?. 2, 5, 6 a 7 (zastĂĄvka CelnĂ­) nebo tramvajĂ­ Ä?. 8 (zastĂĄvka VsetĂ­nskĂĄ). PĹŻvodnĂ­ dvÄ› pracoviĹĄtÄ› na SukovÄ›

a KounicovÄ› se pĹ™estÄ›hovala do jednĂŠ modernĂ­ budovy, kterĂĄ je zcela pĹ™izpĹŻsobena nĂĄroÄ?nĂ˝m potĹ™ebĂĄm nejvÄ›tĹĄĂ­ho callcentra v BrnÄ›. StaĹˆte se operĂĄtory/-kami ĂşspěťnĂŠho callcentra a zĂ­skejte zamÄ›stnĂĄnĂ­ v prostĹ™edĂ­, ve kterĂŠm se budete cĂ­tit dobĹ™e. KromÄ› novĂŠ image firmy vĂĄm nabĂ­zĂ­me prĂĄci v mladĂŠm kolektivu, flexibilnĂ­ pracovnĂ­ dobu, motivaÄ?nĂ­ finanÄ?nĂ­ ohodnocenĂ­ a jistotu vĂ˝dÄ›lku po celĂ˝ rok. Pokud jeĹĄtÄ› stĂĄle vĂĄhĂĄte, zapiĹĄte si: Den otevĹ™enĂ˝ch dveří ZĂĄkaznickĂŠho Centra Mediaservis, kaĹždĂŠ ĂşterĂ˝ v 16:00 hodin (doba trvĂĄnĂ­ cca 1 hodina), VĂ­deĹˆskĂĄ 63. PĹ™ijÄ?te a pĹ™i nezĂĄvaznĂŠ nĂĄvĹĄtÄ›vÄ› se pĹ™esvÄ›dÄ?Ă­te, Ĺže se budete chtĂ­t stĂĄt souÄ?ĂĄstĂ­ naĹĄeho tĂ˝mu. Pro vĂ­ce informacĂ­ se takĂŠ mĹŻĹžete podĂ­vat na webovĂŠ strĂĄnky

www.mediaservis.cz, zavolat na telefonnĂ­ Ä?Ă­slo 541 616 414 nebo poslat e-mail na job@mediaservis.cz. Tak nashledanou na novĂŠ adrese!

lp

www.mediaservis.cz

MSc in Business and Informatics na FakultĂŹ podnikatelskĂŠ VUT v BrnĂŹ

SPORT A JAZYK PROGRAM 80 lekcĂ­

+

SoutěŞe o ceny za

80.000,- KÄ?

1DEt]tPH 9iP PRçQRVW VWXGLD britskĂŠho studijnĂ­ho programu MSc in Business and Informatics, NWHUĂŹ MH UHDOL]RYiQ )DNXOWRX SRGQLNDWHOVNRX 987 Y %UQĤ QD ]iNODGĤ XGĤOHQp DNUHGLWDFH SUHVWLçQt EULWVNRX XQLYHU]LWRX 1RWWLQJKDP7UHQW8QLYHUVLW\ Co zĂ­skĂĄte? VWXGLHP06FQD)DNXOWĤSRGQLNDWHOVNp987Y%UQĤ  ‡ PH]LQiURGQĤX]QiYDQĂŹDNDGHPLFNĂŹWLWXO06FRGY\VRFHFHQĤQpEULWVNp XQLYHU]LW\  ‡ V WXGLXPQDSUHVWLçQtÄ€HVNpXQLYHU]LWĤ  ‡ YtNHQGRYpVWXGLXP  ‡ OHNWRÄŠL ]NXĂĽHQt Y\VRNRĂĽNROĂĽWt XÄ€LWHOp SURIHVRÄŠL GRFHQWL RGERUQt DVLVWHQWL DRGERUQtFL]SUD[H  ‡ PRçQRVW X]QiQt WRKRWR EULWVNpKR VWXGLMQtKR SURJUDPX 06F QD ~URYQL SÄŠtEX]QpKRPDJLVWHUVNpKRVWXGLMQtKRSURJUDPXDNUHGLWRYDQpKRYĂż5 6WXGLMQtSURJUDP06FLQ%XVLQHVVDQG,QIRUPDWLFVMH]DPĤĊHQQDpøípravu odbornĂ­kĂš v oblasti informatiky MDNR SRGSÄ?UQp REODVWL V\VWpPX ÄŠt]HQt D RUJDQL]DFH SRGQLNX .ODGH GÄ?UD] QD SR]QiQt D SRFKRSHQt Y]iMHPQĂŹFK VRXYLVORVWtWHRUHWLFNĂŹFKLSUDNWLFNĂŹFKSR]QDWNÄ?SRGQLNiQt3RVOXFKDÄ€L]tVNDMt ]QDORVWLDGRYHGQRVWLYH]SUDFRYiQtRGERUQĂŹFKLQIRUPDFtVH]DPĤĊHQtPQD HNRQRPLFNpDVSHNW\ÄŠt]HQtSRGQLNX1DMGRXXSODWQĤQtYREODVWLDQDOĂŹ]\SURMHNWRYiQtDÄŠt]HQt,&7DGiOHYREODVWLDQDOĂŹ]DPRGHORYiQtVORçLWĂŹFKSRGQLNRYĂŹFKSURFHVÄ?VY\XçLWtPSURVWÄŠHGNÄ?XPĤOpLQWHOLJHQFH SRNURÄ€LOĂŹFKPHWRG   ‡ PøijĂ­macĂ­ zkouĹĄkyVHEXGRXNRQDW  ‡ 'RSURJUDPXVHPÄ?çHWHSÄŠLKOiVLWelektronickyGR  ‡ 9ĂŹXNDbude zahĂĄjenaYÄŠtMQX ‌ dĂŹlĂĄm, co mĂŹ bavĂ­, øídĂ­m informaènĂ­ systĂŠm spoleènosti SURWRçH]QiPĂĽLUĂĽtVRXYLVORVWLSRGQLNiQtÂŤ

18

Inzeraty.indd 1

www.mscstudium.cz

9.5.2010 21:09:15


1

Kvalitní káva, správně seřízený mlýnek, odpovídající gramáž.

3

Vychlazené plnotučné mléko, jemné šlehání těsně pod hladinou, 65° teplota.

2

Nahřátý šálek, doba extrakce 28 vteřin, 30 ml Espressa.

4

Mikropěna, lehký náklon, mírný pohyb zápěstím.

5

Dokonalý výsledek :)

V této podobě můžete cappuccino ochutnat v kavárně AIR CAFE Zelný trh 8, Brno, budova Moravského zemského muzea www.aircafe-brno.com

Po - So, od 10:00 - do 22:00 hod.

Kavárna Air cafe

Zelný trh 8, Brno 602 00, budova Moravského zemského muzea (MZM) číslo pro Vaši rezervaci: +420 774 020 106, www.aircafe-brno.com

19


zdarma

cirkusový

poprvé

nový

kill the night live

SKATE FEST 2010

Zdravko Čolić

Zumba mania

ABAJO culture club

so 15 Click Joe uvádí deephouseový večírek MUSIKFARBEN – STEFFEN BENNEMANN / GER warm up Mike H 21.00 ne 16 Chernobyl Kolektiv uvádí hudebně-vzdělávací zastavení STAUB#4 – CARSTEN NICOLAI přednáší Unclean 21.00 pá 21 ALL NIGHT FUSION DJ Spaceboss 21.00 so 22 ALL NIGHT BREAKS DJ Parabot 21.00 ne 23 SOUNDTRACK OF SUNDAY

ne 16 po 17 út 18 st 19 čt 20 pá 21

Nejdrsnější tuzemská party už podruhé ožívá. Tentokrát vystoupí jako speciální host 2 kapely z Německa, screamo/HC/punk tandem ALWAYS WANTED WAR a RHA. Sestavu doplní Brünn core klasici PITBULL DIESEL, southern metaloví vyděděnci z pekla SIX IS THE GOD‘S NUMBER a heavy bluesová stálice KULTURNÍ ÚDERKA. To vše úplně zadarmo! Melodka / 20. 5. suterén Domu Pánů z Lipé / nám. Svobody 17 / Brno abajo@email.cz / otevřeno pouze v den akcí

pá 14 LOVE PARTY GREEN DIAMOND / DJ´S & LIVE MC´S / UK Johannes & Leonov Bronski / Adam Clarke / Saddan / BLG 21.00 pá 21 EL NINO – DARK JERRY / Sony Vega / Marco imp. / P. S. / Marcel De Valerio 21.00

ALTERNA

Kounicova 48 / Brno tel. 541 212 001 / www.alterna.cz

aktuální program na www.alterna.cz

BASTILA

tel. 542211492 / www.bastila.cz bastilaclub@seznam.cz

čt 13 Dj Silent / Dance History Night / hudba 90.let až po současnost bouchaná Tequila za 25,- 20.00 pá 14 Dj Majky R‘n‘B‘ Special Night / do 24°° Welcome Drink pro všechny zdarma 20.00 so 15 Dj Andy Smitth speciální RedBull Bar 20.00 ne 16 Dj Yarrin / Chill Out Cocktail Zone 20.00 po 17 Dj Krypta Bublinková Párty 20.00 út 18 Dj Yarrin / Dance World Music 20.00 st 19 Dj Andy Smitth & IBIZA SOUND čt 20 Dj Silent / Dance History Night 20.00 pá 21 Dj Majky / Playboy Párty / Bastila club slaví 8. narozeniny / tak přijď na víkend plný překvapení / welcome drink ZDARMA a navíc plno soutěží a výher jen pro tebe / celovíkendová soutěž o Motocykl Mini-Bike 20.00 so 22 Dj Folteen / Jägermeister Párty 21.00 ne 23 Dj Yarrin / Chill Out Cocktail Zone 20.00

BRNĚNSKÉ KULTURNÍ CENTRUM www.bkc.cz

SÁL BŘETISLAVA BAKALY ŽEROTÍNOVO NÁM. 6 čt 13 TMAVOMODRÝ FESTIVAL mezinárodní hudební přehlídka pro zrakově postiženou mládež pá 14 TMAVOMODRÝ FESTIVAL so 15 TMAVOMODRÝ FESTIVAL ne 16 TMAVOMODRÝ FESTIVAL

CAFÉ SKLENICK

Kounicova 23 / Brno po-ne 18.00-01.00 / www.sklenick.cz

pá 14 ZTRACEN V PRŮVANU DJ Awacs 21.00

20

Na hlavní promenádě parku Lužánky se v sobotu 15.5. uskuteční cirkus se vším všudy! V „cirkusovém šapitó“ se ale místo medvědů a cvičených prasátek bude prohánět spousta skaterů. Těšit se můžete také na Dance Flow, soutěže pro diváky, DJs nebo odpočinkovou zónu s občerstvením. více informací na www.hfshop.cz Lužánky / 15. 5.

CARIBIC music club Běhounská 22/24 / Brno www.caribic.cz / začátky akcí 21.00

pá 14 so 15 st 19 pá 21 so 22

DJ KARLOS DJ BASTIEN STUDENTPARTY DJ KARLOS DJ PACHTAN X CLUB MEEX OLOMOUC

21.00 21.00 21.00 21.00 21.00

CLUBWASH::BRNO Stará 27 / Brno / www.clubwash.cz

čt 13 PUB QUIZ pravidelný hospodský kviz v angličtině 20.00 pá 14 ŠPANĚLSKÁ NOC – SE HABLA ESPAŇOL protože mluvíš nebo bys rád mluvil španělsky a žiješ v Brně 19.00 po 17 CHCETE MĚ ANEB KAMARÁDSKÁ REVUE komedie / Mrk Mrk 20.00 út 18 STĚŽEJNÍ ÚTEREK – HUGO MAZEL nejen loutkové představení 20.00 st 19 POHYBLIVÉ PÍSKOVIŠTĚ – METEORY ČESKÉHO KOMIKSU předpremiéra dokumentu Č To současné mladé komiksové scéně 20.00 čt 20 PUB QUIZ pravidelný hospodský kviz v angličtině 20.00 pá 21 POHYBLIVÉ PÍSKOVIŠTĚ – PROTESTFEST moderovaná diskuze na téma Společnost strachu a mediální obraz přistěhovalců a menšin / park pod Janáčkovým divadlem, při nepřízni počasí Club::wash 16.00

FANTOMAS

Koliště 3 / Brno po-pá 15.00-01.00 / so-ne 18.00-01.00 / www.fantom.as

čt 13 ČESKO-ŠVÉDSKO přímý přenos MS v hokeji + skate video music 20.15 pá 14 CRAZY DELICIOUS Dj James Busta&friends / akce Acai energie z Brazílie 20.00 so 15 AFTER PARTY PO SKATEFESTU video / djs / soutěže 20.00

Nejjasnější pěvecká hvězda jihoslovanského nebe Zdravko Čolić vystoupí 14. května 2010 v pražském klubu SaSaZu a představí své nejnovější album Kada pogledaš me preko ramena, na jedné z písní „Manijaci“ se autorsky podílel i Goran Bregović. Nenechte si ujít pravou balkánskou party! více na: www.lukapraha.cz SaSaZu / 14. 5. Přátelé italské opery MUSIC free DJ Giovanni Rock‘n‘roll Music/film MATĚJ Radimec&company / Dj Giovanni Fantomas kontra Dj TEO vinylové rytmy & projekce so 22 AFRIKA 2010 résumé párty ne 23 Přátelé ITALSKÉ opery

20.00 20.00 20.00 20.00 20.00 20.00 20.00 20.00

FAVAL

Křížkovského 22 / U Velodromu / Brno tel. 775 222 505 / www.faval.cz

čt 13 EMERGENZA brněnské finále celosvětové soutěže kapel – Badass / Dr. Finger / Dust / Eagleheart / Gate Crasher / Life Pace / Mincing Fury / A.G.C.O.Q.D. / Pitch Bender / Rankyen / Sillage / Sweet Cherry / Velmi krátké vlny + special guestBetterfly / HUN 17.30 pá 14 PROTESTFEST 2010 – MACKA B / GBR zahajovací večírek letošního Protestfestu + CCTV Allstars / Mad Reefah / Pawlač Zewls / reggae / dub 20.30 so 15 www.faval.cz pá 21 SOULGATE DJs Orkidea / FIN / Eruvie / SK / Jonathan van Reed / SK / Mase / Revolt / Deepress / Phil Albedo / Kaisersoze / Spyro / Moonrise / Thomas Layer / Chuckin / trance / progressive / techno / house / videoprojekce / go go / laser show / drinky v akci 20.00

FLÉDA

Štefánikova 24 / Brno tel. 775 376 004 / www.fleda.cz

čt 13 CHUMBAWAMBA Acoustic ABCDEFG Tour / support Bettina Schelker 20.00 pá 14 VENDETA Lebeda festival warm up 20.30 so 15 EXTRA LIFE / USA / THE MOOD / CAT FLU post rock 21.00 út 18 JAK SE DĚLÁ PORNO?! nový dokument Ivanny Benešové 20.00 st 19 POLEMIC / SK koncert 20.00 čt 20 NIGHT / VOODOOYOUDOO / PROJECT SERENDIPITY / ANETA YOCHIM / ELECTRONIC BITCHES 20.00 pá 21 BIG BOSS TOUR Orion / James Cole / Hugo Toxxx / Vladimir 518 / LA4 / DJ Mike Trafik 19.00 so 22 HEAVY MENTAL 20 Wolf Eyes live / USA / DJ Sniff live / USA + Československé festivaly Soundsystem 20.00

V pátek 14. 5. a v sobotu 15. 5. proběhnou cvičení v rytmu Zumby na Sportparku Balkán, které přejde v super party v Osvěžovně (grill a koktejly). V neděli je areál ve stejném rytmu otevřen dětem. Hraje DJ Dankeschen a DJ Rodney. Sportpark Balkán na Jugoslávské 5! Balkán / 14.–16. 5. ne 23 WORKSHOP / PŘEDNÁŠKA / ELEKTRO JAM s japonským turntablistou DJ Sniffem – part I. 15.00

FRANKLIN music | caffé | bar

Rooseveltova 6/8 / Brno / www.franklin-brno.cz tel. 777 771 475 po-čt 08.00-22.00 / pá 08.00-02.00 / so 16.00-02.00

čt 13 WARM UP PARTY pro dámy konzumace vína do 22.00 zdarma / pro pány Veslo kapitána Morgana v akci / vstup zdarma 20.00 pá 14 IBIZA SOUND Dj Andy Smitth a jeho host Petr Jakeš 20.00 so 15 BULL ROUND PARTY 20.00 st 19 STUDENT PARTY Studentská pařba za studentské ceny 20.00 čt 20 WARM UP pro dámy konzumace vína do 22:00 zdarma / pro pány Veslo kapitána Morgana v akci / vstup zdarma 20.00 pá 21 CAPTAIN MORGAN PARTY 20.00 so 22 MOJITO PARTY 20.00

KLUB 14ka

Jánská 14 / Brno / tel. 542 221 839 www.klub14ka.cz

čt 13 MUSIC MIX DJ Cuba 6 / míchané nápoje za akční ceny / vstup zdarma 18.00-04.00 pá 14 ŠÍLENÁ NOČNÍ SHOW DJ Zdenda / míchané nápoje za akční ceny 18.00-05.00 so 15 Berentzen Party panák za 19 Kč 20.00 po 17 SOCIAL PARTY reprodukovaná hudba / Starobrno Medium 11° 19 Kč / Coca-Cola a Cappy 19 Kč / vodka 19 Kč 18.00-03.00 út 18 MUSIC MIX DJ Ivo Hilszek / míchané nápoje za akční ceny / vstup zdarma 18.00-04.00 st 19 NEJEN OLDIES DJ Cuba 6 / míchané nápoje za akční ceny 18.00-04.00 Chystáme pokerové a pingpongové stoly!

LEITNEROVA

Leitnerova 2 / Brno tel. 543 213 693 / www.leitnerka.cz

čt 13 JANA VÉBROVÁ / MARTIN E. KYŠPERSKÝ / MANŽELÉ HAVLOVI večer experimentální hudby 19.30 út 18 SIMON & GARFUNKEL – VĚČNĚ SLAVNÉ FOLKROCKOVÉ DUO poslechový pořad Jiřího Černého 19.30


BOUNCE!BOUNCE!: Stoprocentní vyřádění všech kategorií partypeople zajistí headlineři BOUNCE!BOUNCE! alias dvojka Kay a Tuzex ze Sunshine v roli DJ‘s! Kdo zažil, prosíme o předání zkušeností, protože sami víte nejlíp, jaké neskutečné bouncin pozdvižení nastane! Pokud toužíte „pouze“ po netradiční zkušenosti, stavte se nasát pekelnou atmosféru live show rozbuškovitého BurningBoye! Svěží „indie-electro“ beaty doladí brněnští DJ profíci IBE a The Jesus Shining. V pátek 21. 5. v Mersey. st 19 ZIMOUR A HOSTÉ večer country hudby 19.30 čt 20 228. VEČER P.T.O. Ozvěna a hosté 19.30

MELODKA

Kounicova 20 / Brno / tel. 733 669 731 / www.melodka.cz / út-so 18.00-?

čt 13 CARMEN GREY mrazivý vánek z finských fjordů 20.00 pá 14 KILL THE NIGHT! DJ L.A.I.S. / pravidelná páteční rockotéka 19.00 so 15 L’RU / RAGE AGAINST THE MACHINE REVIVAL / EVILASMODEL koncert 20.00 ne 16 Ease of Disgust + support 20.00 st 19 Music car unplugged night WooDoo / Labrador Tea / The Creeps / Cock.Tail 20.00 čt 20 Kill the Night Live vol.2 ALWAYS WANTED WAR (GER) / RHA (GER) / PITBULLDIESEL / SIX IS THE GOD‘S NUMBER / KULTURNÍ ÚDERKA 20.00 pá 21 Kill the Night! 19.00

MERSEY

Minská 15 / Brno / tel. 603 840 777 www.mersey.cz / út-so 19.30-04.00

čt 13 OLDIES PARTY DJ Tim / pravidelná oblíbená pravidelná party s ověřenými hity 20.00 pá 14 END OF THE WEAK kvalifikace na MS v rapu s mezinárodní účastí / hip hop party 20.00 so 15 NAROZENINOVÁ OSLAVA V MASKÁCH DJ Tim 20.00 po 17 NOCHE LATINA výuka latinskoamerických tanců / vyučují Willi a Martin 20.00 út 18 STUDENTSKÁ AKCE 20.00 st 19 STUDENTSKÁ AKCE 20.00 čt 20 OLDIES PARTY DJ Tim / pravidelná oblíbená pravidelná party s ověřenými hity 20.00 pá 21 INDIELABELS BIRTHDAY DJs Bounce!Bounce! (Kay Buriánek + Tuzex ze Sunshine) / Ibe / The Jesus Shining / electro / nu rave 20.00 so 22 SATURDAY’S HITS DJ Tim / oldies 20.00

METRO music bar

Rooseveltova 9 / Brno www.perpetuum.cz / po-so 21-? h

čt 13 HI-FI DJ Jerry & friends / minimal / techno / electro 21.00 pá 14 SHUK’N’DENC Electronic Bitches DJs & friends 21.00 so 15 VIBRATIONS – CARL REINS B-DAY DJs Carl Reins / Quiks / Masser / Matony & friends / trance / chillout stage 21.00 po 17 JUNGLE Redrum crew DJs – Blulajta / X.Morph / Mystique / Vje + guests / jungle / d’n‘b 21.00 út 18 STUDENTSKÁ PARTY 21.00 st 19 MAGNETT DJs LJ Doxster / Wire & friends / techno / funky techno 21.00 čt 20 HI-FI DJs Jerry / Nois & friends / minimal / techno / electro 21.00 pá 21 SOUND SYSTEM tekkno / break / hard 21.00 so 22 OCTAGON DJs Bold / AUS / Miss Rodez vs. Slavo C / SK / Spiriakos vs. Scarpo / Jack & Joker / Koala / Upgrade / LJ Doxster / Mehdi + guests / techno / house / latino 21.00

PODOBRAZY

Moravské nám. 1 / Brno tel. 732 582 183 / www.podobrazy.cz

aktuální program na www.podobrazy.cz

RUBÍN kulturní dům

čt 13 RUDA Z OSTRAVY one man show hvězdy pořadu Na stojáka + DJ Schafff 20.30 pá 14 METRO ROCK POP FUNK MIX DJ Silent 20.30 so 15 ZADÁCI V METRU 2. vydání vodácké revue s písněmi / skupina Zadáci a Divadlo Koule + DJ Harosh 20.30 po 17 AROMASOUND nová brněnská jazz/funky partička 20.30 út 18 JIŘÍ SCHMITZER exkluzivní klubový koncert / omezená kapacita 20.30 st 19 OPEN MIC VOL. 1 premiérový večer plný hudby, skečů a alternativní zábavy + DJ Silent 20.30 čt 20 HOOCHIE COOCHIE BAND výroční koncert k 15ti letům ve stejné sestavě + DJ Schafff 20.30 pá 21 FREESTYLE NIGHT DJ Schafff 20.30 so 22 EZY RIDERS / KONTROLLA koncert + DJ Harosh 20.30

MUSILKA

Lidový dům Husovice / Musilova 2 / Brno tel. 545 211 891 / www.ksomega.cz

19.00

MUZEJKA music club Muzejka / Moravské nám. 15 / Brno tel. 773 610 647 / www.muzejka.com

čt 13 live! The MooR alternativně hudební svět

PERPETUUM music club

Poštovská 6 / Alfa pasáž / Brno tel. 515 533 452 / www.metromusic.cz

pá 14 THE GLASS ONION The Beatles revival

pá 14 ROUND PÁRTY Javas & Koala & Vašut live guitar jam / oslavencem DJ Javas 21.00 so 15 live! MUZEJNÍ NOC V MUZEJCE ČOKOVOKO / NEBE Z TEBE / TONYC / TEN THOUSAND WAYS / mimořádná festivalová událost v celém prostoru hospody Muzejka / ČOKOVOKO budou hrát od 22.00hod! 20.00 st 19 live! JACK‘C Rock‘n‘Roll band / divoký koncert středečního Universa 21.00 pá 21 FUNKY NIGHT DAN KESCHEN obvyklá porce funku a brazilských novinek / vstup: 30,- Kč 21.00 so 22 dnb MUZEJKA djs: Computer Artist (one man crew) / Elwira (spiral.sk) / Zaion (Vendeta Contest winner), Ufo & Spool (pohon.cz) 21.00

21.00

Makovského nám. 3 / Brno tel. 541 213 704 / www.kdrubin.cz

aktuální program na www.kdrubin.cz

7. NEBE

Jánská 9 / Brno / tel. 777 994 494 www.7nebe.cz / po-pá 15.00-02.00 so 20.00-02.00

TANEČNÍ CENTRUM DYNAMIC

Palackého 126 / Brno tel. 541 247 010 / www.semilasso.cz

Zábrdovická 2 / Brno / tel. 774 328 701 www.tsdynamic.cz

čt 13 WALTARI / FIN + support Egotrip 20.00 út 18 TOTÁLNÍ NASAZENÍ / DOCTOR P.P. koncert 20.00 čt 20 OHROŽENÝ DRUH MICHALA HORÁČKA ŽIVĚ se zpěvačkami z alba Ohrožený druh 19.00 ne 23 KRÁLOVOPOLKA taneční odpoledne s dechovkou 16.00

so 15 TANČÍRNA / SALSA PARTY / OLDIES PARTY 20.00-01.00 ne 16 TANČÍRNA / MILONGA – ARGENTINSKÉ TANGO 18.00-22.00 so 22 TANČÍRNA / SALSA PARTY / OLDIES PARTY 20.00-01.00 ne 23 TANČÍRNA / MILONGA – ARGENTINSKÉ TANGO 18.00-22.00

SLOVAN CLUB music & dance bar

TWO FACES

Lidická 23 / vstup z pasáže hotelu Slovan / Brno tel. 603 384 767 / 541 321 207 / www.slovanclub.cz

Biskupská 1 / Brno / tel. 775 960 930 www.twofaces.cz / po-so 20.00-?

čt 13 DISCOMUSIC – VSTUP ZDARMA široká nabídka koktejlů a vína pá 14 FRIDAY DISCO NIGHT DJ Fany so 15 WHISKY PARTY a dárky pro vás / DJ Fany út 18 DISCOMUSIC – VSTUP ZDARMA široká nabídka koktejlů a vína st 19 DISCOMUSIC – VSTUP ZDARMA široká nabídka koktejlů a vína čt 20 DISCOMUSIC – VSTUP ZDARMA široká nabídka koktejlů a vína pá 21 FRIDAY DISCO NIGHT DJ Fany so 22 JÄGERMEISTER PARTY a dárky pro vás / DJ Fany

čt 13 2FACEBOOK NIGHT DJ Bastien / akční drinky z Absolut vodky / seznamte se na Facebooku, poznejte se v Two Faces / pro registrované vstup zdarma 20.00 pá 14 BECHEROVKA LEMOND LIGHT PARY DJ Folteen / osvěžující Becherovka Lemond ve speciálních svítících panácích / soutěže o skvělé ceny 20.00 so 15 WEEKEND’S HITS 1960-2010 DJ Aka / sobotní smršť hitů / exotické koktejly 20.00 út 18 VEČÍREK VINAŘEK DJ Schafff / velký rozlučkový večírek nejlepších brněnských kolejí / pivo, rum a tequila za veselou cenu 20.00 st 19 SNOW SNOW PARTY DJ Folteen / ledová pecka – obří výrobníky sněhu tvořící tisíce vloček na tanečním parketu / spousta drinků za akční ceny 20.00 čt 20 2FACEBOOK NIGHT DJ Bastien / akční drinky z Absolut vodky / seznamte se na Facebooku, poznejte se v Two Faces / pro registrované vstup zdarma 20.00 pá 21 PÁTEČNÍ MEJDAN DJ Aka + guests / Tequila Sunrise a B-52 za akční ceny / bonbónek večera UV bodypainting 20.00 so 22 WEEKEND’S HITS 1960-2010 DJ Aka / sobotní smršť hitů / exotické koktejly 20.00

20.00 20.00 20.00 20.00 20.00 20.00 20.00 20.00

STARÁ PEKÁRNA

Štefánikova 6 / Brno tel. 541 210 040 / www.starapekarna.cz

čt 13 JEDNORÁZOVÉ KVASENIE / SK + HOST PAVEL MALOVIČ / SK folk rock / blues / swing 20.00 pá 14 STAN THE MAN / SCO / CZE / SK blues 20.00 so 15 OBOROH křest CD Ve věci probuzení 20.00 po 17 NEVERMORE & KOSMONAUT / HEADS OFF TO… folk and roll / akustická alternativa 20.00 út 18 SWARM UNIT / AUT / CZE experimental dance jazz 20.00 st 19 NUCK CHORRIS GANG / AKČNÍ MALBA 3 karate rap blues groove + výstava obrazů žáků Marty Křížové 20.00 čt 20 IDA KELAROVÁ & JAZZ FAMELIJA / CZE / SK / ISR jazz 20.00 pá 21 REAL EYES – MY DOG’S BONE finální štace jarní unplugged micro tour 20.00 so 22 THE SHY / DOGMA ART drum and hard core bass / hardrock 20.00

STARÝ PIVOVAR

pá 14 DIRTY DJs Macio / Michl Pešina / Saint Soby & O JeyBee & Radek Havel sax / Ivo Hilszek 21.00 so 15 GRAND COLLEGE FIESTA DJs Michael Scuberman / Leo Lycra / Duncan Grey 21.00 pá 21 ENERGY DJs Webbha / Anali / Michal Poliak / Eddie Sender / Martin Hloch 21.00 so 22 BUSINESS PARTY DJs Chicken / Ivo Hilszek / Majky 21.00

SAVOY COFFEE

Jakubské nám. 1 / Brno tel.: 542 210 883 / www.savoycoffee.cz / vstup zdarma

čt 13 LIANA VALTEROVÁ piáno / vstup zdarma pá 14 BIG BAND ze Smetanky so 15 IVO JECH st 19 BREEZE band Jiřího Suchého čt 20 LIANA VALTEROVÁ pá 21 JIŘÍ DUCHOŇ Las Vegas songs so 22 IVO JECH

SEMILASSO

18.00 18.00 18.00 18.00 18.00 18.00 18.00

areál FIT VUT / Božetěchova 1 / Brno tel. 541 141 018 / www.starypivovar.cz

čt 13 DISCOBALLS + SUPPORT ZELENÉ KOULE ska soul / biopunk / klub 20.00 pá 14 BT’N’J německá dechovka s prvky anglického golfu / klub 20.00 st 19 LITERÁRNÍ VEČER NAKLADATELSTVÍ PERPLEX A KŘEST CD HLAVNĚ NEPANIKAŘIT hudebně-recitační projekt Jana Kunzeho / klub 20.00 čt 20 EXPEDICE APALUCHA / KOISTINEN blues beat / alternative pop rock / klub 20.00

ŠELEPOVA No. 1

Šelepova 1 / Brno / www.selepova.cz

Š E L E P O V A

N

O .

1

pá 14 OLDIES PARTY 80’s-90’s party s velkoplošnou projekcí 20.00 so 15 OLDIES PARTY 20.00 út 18 NA MIKROFON GRAND I. speciální večer stand up comedy – to nejlepší z letošní sezóny: Pavel Helan / Pavel Tomes / Jukebox a další 20.00 pá 21 OLDIES PARTY 20.00 so 22 OLDIES PARTY 20.00

VIVA LA FIESTA

MUSIC BAR www.vivalafiesta.cz

Zelný trh 20 / Brno / www.vivalafiesta.cz otevřeno út-pá od 19.00 / so od 20.00

čt 13 VÝUKA SALSY, MERENGUE, BACHATY ZDARMA 21.00-22.00 DJ SATOSHI latino / pop / house / r’n’b 22.00 pá 14 DISCO dance / pop / house / r’n’b 22.00 so 15 DISCO dance / pop / house / r’n’b / hity 80.-90. let po současnost / HOLKY DO PŮLNOCI VSTUP ZDARMA!!! 22.00 út 18 VÝUKA SALSY, MERENGUE, BACHATY ZDARMA 21.00-22.00 LATINO PARTY 22.00 st 19 VÝUKA SALSY, MERENGUE, BACHATY ZDARMA 21.00-22.00 LATINO PARTY DJ Satoshi / pop / house / r’n’b / COCTAILY V AKCI!!! 22.00

VYHLÍDKA sound café & bar

Dům pánů z Lipé / nám. Svobody 17 / Brno www.vyhlidka-cafe.cz / vyhlidkacafe@email.cz

čt 13 POCO happy’n’latino house 20.00 pá 14 MURPHY house classics / vstup zdarma 20.00 so 15 SOUND CAFÉ Poco + guest happy’n’latino house / vstup zdarma 20.00 ne 16 KONEC NEDĚLNÍ „NUDY V BRNĚ“ Leo Lycra / trance / progressive 20.00 po 17 ARCO funky’n’jackin house 20.00 út 18 JOHANNES groovy’n’club music 20.00 st 19 JEROME AUSTIN nu-jazz 20.00

21


knihy

DIVADLO U STOLU

BEZBARIÉROVÉ DIVADLO BARKA

Zelný trh 9 / Brno tel. 542 123 420 / www.divadloustolu.cz

Svatopluka Čecha 35a / Brno tel. 541 213 206 / www.barka.unas.cz

Paula Coelha

Výstava nakladatelství Argo věnovaná světoznámému autorovi Paulu Coelhovi představuje nejen jeho knihy, které doposud vyšly v češtině, ale také autorovu osobnost. O nejznámější knize Alchymista můžete s  autorem diskutovat v  červenci na http://paulocoelhoblog.com! Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Kobližná 4. do 29. 5.

tragigroteskní

čt 13 KABARET MOSKVA (MISTR A MARKÉTKA A SPOL.) uvádí DS Brnkadla ASpol. 19.30 pá 14 NÁDEJ večer plný emócií a vyspelého tancovania / TD Bralen Bratislava / SK 19.00 ne 16 INTEGROVANÝ VEČER BR+BLA nové i staré představení integrované skupiny Cyranovy boty + host bratislavská integrovaná skupina Len tak / premiéra 19.00 po 17 ZUŠ PALACKÉHO PRO SENIORY 14.00 čt 20 DIVADLO MU FI 19.00

BRNĚNSKÉ KULTURNÍ CENTRUM www.bkc.cz

SÁL B. BAKALY / ŽEROTÍNOVO NÁM. 6 čt 13 21. TMAVOMODRÝ FESTIVAL mezinárodní hudební přehlídka pro zrakově postižené děti a mládež pá 14 21. TMAVOMODRÝ FESTIVAL mezinárodní hudební přehlídka pro zrakově postižené děti a mládež so 15 21. TMAVOMODRÝ FESTIVAL mezinárodní hudební přehlídka pro zrakově postižené děti a mládež ne 16 21. TMAVOMODRÝ FESTIVAL mezinárodní hudební přehlídka pro zrakově postižené děti a mládež po 17 NENÍ TO TAK ŠPATNÝ komedie / Absolutní divadlo 19.30 út 18 AKTOVKY Z POPUDU komedie / Divadlo poPUD 19.45 čt 20 O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE pro děti / Absolutní divadlo malý sál 17.00

BURANTEATR

MARX BROS.

Legendy klasické filmové komedie v divoké tragigroteskní scénické skrumáži. Čokoládová kolekce s figurkami Chica, Harpa, Groucha, Gumma a Zeppa v životní velikosti. Také maminka Minnie. Ženy a osudové ženy. Také krkolomné skeče, virtuózní gagy a směšné eskapády. Hollywood, peníze, hazard a smrt také. A také Bill Cosby. Hadivadlo / 18. 5. / 19.30 h

objevený

PRASE

aneb Václav Havel´s Hunt for a Pig. Zcela neznámý Havlův text na téma Češi a svět. Děj příběhu: Anglický novinář se chce dozvědět všechno o naději Evropy, české duši a Gorbačovovi. Jede tedy za Havlem na Hrádeček. Dozví se však nakonec jediné: Jděte už všichni do prdele! A to je přitom Václav Havel velký humanista... Husa na provázku / 14.–15. 5. / 19.00

22

Joštova 6 / nad Knihami Dobrovský / tel. 773 662 131 / www.buranteater.cz

út 18 C. Warner CIZINCI VE VLAKU drama hrají: B. Jelenová / P. Riedl pá 21 J. Procházka / L. Procházková UCHO drama Moravské divadlo Olomouc ne 23 S. Havelka / P. Chvojka JÁJA A PÁJA pohádka de zahrádka

19.30 19.30 15.00

DIV. HUSA NA PROVÁZKU Zelný trh 9 / Brno tel. 542 210 407 / www.provazek.cz

čt 13 J. Kvapil / A. Dvořák / M. a P. Formanové UBOHÁ RUSALKA BLEDÁ pohádková opera hrají: A. Kubátová / J. Hajdyla 20.30 pá 14 V. Havel PRASE ANEB VÁCLAV HAVEL’S HUNT FOR A PIG komedie / velký sál 19.00 so 15 V. Havel PRASE ANEB VÁCLAV HAVEL’S HUNT FOR A PIG komedie / velký sál 19.00 PROMĚNA ANEB BUDAŘ UŽ ZASE HOŘÍ, BURŠOVÁ SE NA TO DÍVÁ – TU A TAM SE HO ZATOUŽÍ DOTKNOUT, ALE NETROUFNE SI koncert / sklepní scéna 19.00 út 18 P. Trtílek / J. Krupa MŮJ KRÁSNÝ SVĚT (ZATÍMCO V TELEVIZI BĚŽÍ TŘI SESTRY OD ČECHOVA) drama / sklepní scéna hrají: A. Kubátová / A. Buršová 19.00 čt 20 W. Shakespeare HAMLET drama / velký sál / hl. role: J. Vyorálek 19.00

po 17 Aischylos ORESTEIA I. (AGAMEMNÓN) tragédie hrají: H. Čermáková / P. Hřebíčková 19.30 čt 20 J. Maceček / M. Buzzi HRAD SMRTI surrealistické drama inspirované textem J. Demla / derniéra hrají: P. Bláha / M. Buzzi 19.30

PROJEKT CED

Zelný trh 9 / Brno tel. 542 123 428 / www.ced-brno.cz

st 19 J. Prokeš ROMEO A JULIAN shakespearovská tragédie v překladu Martina Hilského trochu jinak / sklepní scéna 19.30 so 22 V. Říčařová / F. Vítek SKŘET PŮLNOC LEVOU VZHŮRU VZNES… koprodukční představení / Theater am Faden Stuttgart / sklepní scéna 19.30 ne 23 V. Říčařová / F. Vítek SKŘET PŮLNOC LEVOU VZHŮRU VZNES… koprodukční představení / Theater am Faden Stuttgart / sklepní scéna 19.30

DIVADLO BOLKA POLÍVKY Jakubské nám. 5 / Brno tel. 542 214 692 / www.bolek.cz

čt 13 O LÉTĚ pro děti Brněnské písničkové tetiny 08.30 / 10.30 N. Coward ZAMILOVAT SE komedie / Divadlo Kalich hrají: J. Paulová / P. Zedníček 19.00 pá 14 B. Polívka PRO DÁMU NA BALKÓNĚ komedie / Divadlo Bolka Polívky hrají: B. Polívka / J. F. Pfeifer 19.00 so 15 E. Villar ŽÁRLIVOST drama / Pražská umělecká agentura hrají: J. Hlaváčová / H. Maciuchová 19.00 ne 16 MILOSTNÝ TROJÚHELNÍK komedie / Agentura H. Kubáčkové hrají: P. Liška / J. Polášek / M. Zbrožek 19.00 út 18 J. Nvota JAKO THELMA A LOUISE tragikomedie / Divadlo Bolka Polívky a DS Frída / hrají: B. Munzarová / M. Procházková 19.00 čt 20 S. Rašilov / V. Hybnerová POKUS PES ČILI POTWOR drama obnovená premiéra hrají: V. Hybnerová / S. Rašilov 19.00

DIVADLO POLÁRKA

Tučkova 34 / Brno tel. 541 247 274 / www.divadlopolarka.cz

čt 13 R. Kypling MAUGLÍ pro děti od 5 let 09.30 pá 14 B. Krchňáková / J. Maceček ČARODĚJŮV UČEŇ pro děti od 12 let 19.00 so 15 A. Goldflam / H. Mikolášková STANDA A DŮM HRŮZY pro děti od 6 let + čarodějná dílna – Strach má velké oči aneb odvážnému štěstí přeje 15.30 po 17 A. Goldflam / H. Mikolášková STANDA A DŮM HRŮZY pro děti od 6 let 08.30 / 10.15 út 18 A. Goldflam / H. Mikolášková STANDA A DŮM HRŮZY pro děti od 6 let 08.30 / 10.15 st 19 A. Goldflam / H. Mikolášková STANDA A DŮM HRŮZY pro děti od 6 let 08.30 / 10.15 čt 20 A. Goldflam / H. Mikolášková STANDA A DŮM HRŮZY pro děti od 6 let 09.30 R. Bradbury / K. Popel MARŤANSKÁ KRONIKA pro děti od 12 let 19.00

pá 21 R. Bradbury / K. Popel MARŤANSKÁ KRONIKA pro děti od 12 let

09.30

DIVADLO ŠANSONU

Jamborova 332/65 / Brno – Židenice tel. 548 216 927 / www.divadlosansonu.cz

pá 14 LENKA FILIPOVÁ koncert + Mirek Linhart a Sean Barry 19.00 st 19 LENKA FILIP-KUDELOVÁ koncert 19.00 so 22 J. Vondrák POHÁDKY Z DOBRÁČKOVA Č. 1 – O HODNÉM ČERTOVI A ZUBATÉM DRAKOVI cyklus pohádek pro nejmenší 15.00

HADIVADLO

Alfa pasáž / Poštovská 8d / Brno tel. 542 212 761 / www.hadivadlo.cz

čt 13 J. Jelínek DIVOCÍ HROŠI ANEB BURROUGHS! komedie / I. premiéra hrají: J. Vyorálek / R. Braddock 19.30 so 15 BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC 20.00 / 22.00 po 17 L. Balák FANOUŠ A PROSTITUTKA ANEB KLIŠÉ V NEGLIŽÉ komedie hrají: N. Kovářová / T. Sýkora 19.30 út 18 S. Petrů MARX BROS. komedie hrají: J. Vyorálek / P. Jeništa 19.30 st 19 L. von Trier IDIOTI komedie hrají: R. Blumaier / K. Dostálová 19.30 A. Goldflam MATYLDA A EMÍLIE komedie hrají: S. Peková / N. Kovářová 21.00 čt 20 D. Gieselmann PAN KOLPERT komediální thriller hrají: V. Drozdová / M. Chalány 19.30 pá 21 J. Jelínek DIVOCÍ HROŠI ANEB BURROUGHS! komedie / I. premiéra hrají: J. Vyorálek / R. Braddock 19.30 so 22 L. Balák KLUZKÁ PLOCHA I. – OBYČEJNÝ DEN VÁCLAVA KLAUSE (GROTESKA Z HRADU) + KLUZKÁ PLOCHA III. – PAROUBKOVO UHO (UNIVERZÁLNÍ HNĚDÁ OMÁČKA) politická satira hrají: P. Jeništa / M. Chalány 19.30 ne 23 LISTOVÁNÍ V HADIVADLE P. Šrut a G. Miklínová: Lichožrouti 18.00 / 19.30

MĚSTSKÉ DIV. BRNO Lidická 16 / Brno tel. 533 316 410 / www.mdb.cz

Činoherní scéna čt 13 A. Dumas / H. Burešová / Š. Otčenášek TŘI MUŠKETÝŘI dobrodružná historie hrají: M. Isteník / I. Ondříček 18.00 pá 14 A. P. Čechov TŘI SESTRY tragikomedie hrají: M. Isteník / L. Janíková 19.30 so 15 TŘI SESTRY 19.30 ne 16 TŘI SESTRY 19.30 pá 21 J. Anouilh BECKET ANEB ČEST BOŽÍ drama / veřejná generálka hrají: P. Štěpán / P. Gazdík 14.00 / 19.30 so 22 BECKET ANEB ČEST BOŽÍ 19.30 ne 23 BECKET ANEB ČEST BOŽÍ 19.30 Hudební scéna čt 13 J. Dempsey / D. P. Rowe ČARODĚJKY Z EASTWICKU ďábelský muzikál hrají: I. Vaňková / J. Gazdíková 19.30 pá 14 ČARODĚJKY Z EASTWICKU 19.30 so 15 ČARODĚJKY Z EASTWICKU 19.30 ut 18 M. Kunze / S. Levay MOZART! rockový muzikál hrají: A. Slanina / M. Hurák 19.30 st 19 MOZART! 19.30 čt 20 MOZART! 19.30


Mirek Patrik: Vládnu, nerušte! S blížícími se volbami nějak houstne vzduch na našich ulicích. Ať ale volby dopadnou jakkoliv, kdo chce do toho mluvit, musí jít volit a pak se ještě zajímat, co ti „nahoře“ provádějí za psí a kočičí kusy. A neustále si připomínat ten vtip o tom, že každý člověk musí pro svou práci něco pořádného umět. Kromě profese „politik“. Adepti a jejich protagonisté prý totiž nemusejí umět nic. Když se jim či jejich přátelům či přátelům jejich přátel zjeví problém, prostě změní zákon. A je to! NÁRODNÍ DIVADLO BRNO

předprodej vstupenek - Dvořákova 11 / Brno tel. 542 158 111 / www.ndbrno.cz

JANÁČKOVO DIVADLO Rooseveltova 1 / Brno

pá 14 S. Prokofjev ROMEO A JULIE balet hrají: F. Scarpato / J. Přibylová 19.00 so 15 G. Puccini MADAMA BUTTERFLY opera hrají: C. Boross / J. Wallingerová 19.00

MAHENOVO DIVADLO Rooseveltova 17 / Brno

čt 13 Moliére LAKOMEC komedie hrají: Z. Dvořák / J. Šafránek 19.00 pá 14 S. Moša / J. Šimáček / Z. Plachý CON AMORE (S LÁSKOU) drama hrají: J. Grygar / E. Stárková 19.00 so 15 W. Shakespeare VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ komedie hrají: J. Dufek / V. Vašák 19.00 ne 16 J. Karafiát BROUČCI pro děti hrají: P. Panzenberger / B. Výtisk 17.00 po 17 BROUČCI 10.00 út 18 SVĚT TOUHY E. Goldenthal / J. Kodet FRIDA T. Reznor / L. van Beethoven / T. Rychetský BEZPŘEDMĚTNÁ KŘEHKOST C. Pugni / C. Saint-Saens / P. Zuska MARIIN SEN baletní večer 19.00 st 19 POPELKA předpremiérová besed as inscenátory as ólisty 16.00 čt 20 P. Malásek EDITH – VRABČÁK Z PŘEDMĚSTÍ muzikál hrají: I. Jeličová / R. Fišarová 19.00 pá 21 G. Rossini POPELKA opera / premiéra 19.00

so 22 KARDINÁL TOMÁŠ ŠPIDLÍK – KOŘENY EVROPSKÉ KULTURY 19.00 ne 23 G. Rossini POPELKA opera 19.00 Malá scéna Mahenova divadla so 15 V. Renč PERNÍKOVÁ CHALOUPKA pro děti hrají: O. Novák / S. Riedlová 15.00 ne 16 K. J. Erben DLOUHÝ, ŠIROKÝ A BYSTROZRAKÝ pro děti hrají: O. Mikulášek / J. Pištěk 14.00 st 19 V. Renč PERNÍKOVÁ CHALOUPKA pro děti hrají: O. Novák / S. Riedlová 10.00

DIVADLO REDUTA Zelný trh 1 / Brno

čt 13 J. Haydn LÉKÁRNÍK komická opera hrají: Z. Korda / O. Koplík 19.00 so 15 D. Lukasińska AGÁTA HLEDÁ PRÁCI komedie hrají: E. Stárková / M. Maláčová 19.00 ne 16 T. P. Kačer / J. Macek POHÁDKA O MALÉM MOZARTOVI A VELKÉM DRAKOVI pro děti / sklepní scéna hrají: P. Gajdoš / J. Grundman 16.00 IDENTITA street dance show 19.00 út 18 M. Viewegh RŮŽE PRO MARKÉTU komedie hrají: K. Apolenářová / M. Sláma 19.00 čt 20 M. Viewegh RŮŽE PRO MARKÉTU komedie hrají: K. Apolenářová / M. Sláma 19.00 pá 21 W. Graham MARNIE drama hrají: E. Novotná / V. Vašák 19.00 ne 23 IDENTITA street dance show 19.00

www.1188.cz

STUDIO MARTA Bayerova 5 / Brno / tel. 542 591 512 www.jamu.cz / bezbariérový přístup

čt 13 S. Lagerlöf / D. Hartlová PODIVUHODNÁ CESTA NILSE HOLGERSSONA ŠVÉDSKEM pro děti / hrají: Z. Polák / J. Merta 10.00 BÍDNÝ ZÁZRAK autorská představení Ateliéru klaunské scénické a filmové tvorby hrají: J. Cír / S. Schifferdecker 19.30 po 17 P. Maška UDAV SE KATEDRÁLOU představení Ateliéru muzikálového herectví hrají: A. Březinová / Ch. Doubravová 19.30 ABSOLVENTSKÝ FESTIVAL 2010 ne 23 Z. Mikotová BÝT SÁM drama hrají: M. Antonova / M. Koutská 19.30

VESELÁ KAVÁRNA

Měřičkova 18 / Brno Řečkovice / www.vesela-kavarna.cz

ne 16 MUZIKANTSKÁ POHÁDKA pro děti / Divadlo Úsměv so 22 O ZLATOVLÁSCE pro děti / Divadlo Koráb

10.00 10.00

FILHARMONIE BRNO

Komenského nám. 8 / Brno tel. 542 214 255 / www.filharmonie-brno.cz

čt 13 KONCERTY VE WANNIECK GALLERY B. Smetana – Má vlast / dirigent L. Svárovský / Filharmonie Brno / Wannieck Gallery 19.30 út 18 KOMORNÍ CYKLUS SPOLKU PŘÁTEL HUDBY – BOHUSLAV MARTINŮ HUDBOU A SLOVEM čte L. Lakomý / flétna K. Zehnder / viola J. Řezníček / klavír E. Spáčil / Filharmonie Brno / Besední dům 19.30 čt 20 KLASICKÉ ABONMÁ A. Honegger / R. Gliére / L. van Beethoven / lesní roh R. Baborák / dirigent K. Zehnder / Filharmonie Brno / Besední dům 19.30

pá 21 KLASICKÉ ABONMÁ A. Honegger / R. Gliére / L. van Beethoven / lesní roh R. Baborák / dirigent K. Zehnder / Filharmonie Brno / Besední dům 19.30

HUDEBNÍ FAKULTA JAMU Komenského nám. 6 / Brno tel. 542 321 307 / www.jamu.cz

čt 13 PĚVECKÝ VEČER V. Časnochová / D. Grbič Komorní sál 17.00 ABSOLVENTSKÝ KONCERT E. Knápková – klavír 19.30 pá 14 VIOLONCELLOVÝ RECITÁL Š. Filípek 19.30 so 15 KLAVÍRNÍ RECITÁL M. Ono / Koncertní sál 17.00 po 17 ABSOLVENTSKÝ KONCERT P. Alexa – kytara / Koncertní sál 17.00 ABSOLVENTSKÝ KONCERT E. Vlčková Nedomová – zpěv 19.30 út 18 RECITÁL BICÍCH NÁSTROJŮ Z. Mečárová 19.30 VARHANNÍ KONCERT L. Hurtík / kostel sv. Augustina 19.30 SBOROVÝ KONCERT L. Kozubík – dirigování sboru / kostel Panny Marie Pomocnice 19.30 st 19 STUDIO SOUDOBÉ HUDBY koncert ze skladeb studentů 19.30 čt 20 KONCERT POSLUCHAČŮ P. Chomoucký / M. Sokol / J. Kelnar – lesní roh / Koncertní sál 17.00 ABSOLVENTSKÝ KONCERT J. Tůmová – klavír 19.30 pá 21 ABSOLVENTSKÝ KONCERT D. Bábuňková – cembalo 19.30 KONCERT DUCHOVNÍ HUDBY R. Hanuš / kostel sv. Augustina 19.30

HUDBA

Jste pro Rock nebo Roll Volejte 1188! Roll? Máme Mám M me pře přehled o malých i velkých koncertech, hud dební nebo tanečních představeních, hudebních vstup vstupenkách, datu a místu konání. Kulturní informace na čísle 1188. Kul

1188_Metropol_138x88-Hudba.indd 1

4/30/10 11:12 AM

23


utopická

BONJOUR BRNO www.bonjourbrno.cz

VÝSTAVA GALLIA ROMANICA výstava fotografií / Galerie Sklepení nám. 8 / do 15. 5.

DŮM PÁNŮ Z LIPÉ

informační centrum náměstí Svobody 17 / Brno / www.dpl.cz / po-ne 10.00-18.00

VLADIMÍR GROŠ MĚSTO, JAKO SNY POHYBLIVÉ HLADINY fotografie / do 31. 5. DOPROVODNÝ PROGRAM BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC www.dum-umeni.cz / 15. 5. 18.00-24.00

DŮM UMĚNÍ MĚSTA BRNA

Planeta Eden

Pokud by se naplnily vize našich předků, létáme dnes běžně na Měsíc i na Mars, neexistují žádné choroby a dožíváme se 150–200 let. Po utopiích 50. a 60. let ovšem zbyly jen artefakty (knihy, filmy, ilustrace, hračky), jež skládají obraz budoucnosti, která nenastala a do níž můžete nahlédnout na výstavě Planeta Eden v Domě umění do 25. července. www.dum-umeni.cz

brněnská

Malinovského nám. 2 / Brno / tel. 542 211 808 / 542 213 883 / www.dumb.cz / út-ne 10.00-18.00

PLANETA EDEN svět zítřka v socialistickém Československu v letech 1948-1978 / do 25. 7.

DŮM PÁNŮ Z KUNŠTÁTU Dominikánská 9 / Brno / tel. 542 423 440-5 www.dum-umeni.cz / út-ne 10.00-18.00

VÁCLAV BOŠTÍK A ROBERT HLINĚNSKÝ obrazy / do 30. 5.

GALERIE G 99

Dům pánů z Kunštátu / Dominikánská 9 / Brno tel. 542 423 440-5 / út-ne 10.00-18.00

NEXT WAVE do 30. 5.

GALERIE PROVÁZEK ALEŠ NAVRÁTIL obrazy

MORAVSKÁ GALERIE V BRNĚ

GALERIE KABINET

Radnická 4 / Brno / www.kultura-brno.cz / po-pá 10.00-18.00 / ve st vstup zdarma

ATELIÉR GRAFICKÉHO DESIGNU A MULTIMÉDIÍ FAKULTY INFORMATIKY MU do 29. 6.

GALERIE KATAKOMBY

Centrum experimentálního divadla / Zelný trh 9 / Brno http://katakomby.czweb.org

ONDŘEJ KOHOUT SPORTNO obrazy / do 5. 6.

GALERIE MLADÝCH

Radnická 4 / Brno / tel. 542 216 139 www.kultura-brno.cz / po-pá 10.00 / 18.00 / vstup zdarma

JANA KOCHÁNKOVÁ KOKOLAND II. do 27. 5. Divadlo Husa na provázku / Zelný trh 9 / Brno www.provazek.cz

GALERIE SKLEPENÍ

Národní památkový ústav, úop v Brně / nám. Svobody 8 / Brno / www.galeriesklepeni.cz / st 10.00-18.00 / čt-so 10.00-17.00

GALLIA ROMANICA do 15. 5.

GALERIE U DOBRÉHO PASTÝŘE

24

Kobližná 4 / Brno / www.kjm.cz po-pá 10.00-19.00 / so 10.00-14.00

st-ne 10.00-18.00 / čt 10.00-19.00 www.moravska-galerie.cz

Knihovna MG

Pražákův palác / po. st 10.00-17.30 / út 10.00-15.30 / čt 10.00-19.00 / pá 10.00-14.00

PRAŽÁKŮV PALÁC Husova 18 / Brno / tel. 532 169 111

VÝSTAVA MOŽNOSTI ZÁZNAMŮ sto let v kresbách ze sbírky MG v Brně / do 16. 5. KABINET JOHANN BAPTIST STRAUB přípravné práce v barokní sochařské praxi / do 23. 5.

UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ MUZEUM Husova 14 / Brno / tel. 532 169 111

EXPOZICE UŽITÉ UMĚNÍ A DESIGN Vývoj a stylové proměny nábytku, textilu, skla, keramiky, porcelánu, drahých a obecných kovů od středověku po poč. 20. století. MOŽNÁ SDĚLENÍ nová prezentace kolekce uměleckých děl pro nevidomé a slabozraké RESPIRIUM KRÁSA ANTICKÝCH GEM nevšední krása antických šperků ze sbírky MG v Brně / do 16. 5. PODESTA ŠPERKOVNICE JAKO ŠPERK drobné truhličky pro ukládání šperků / do 27. 6. VÝSTAVA THONET – MUNDUS A TI DALŠÍ ohýbaný nábytek mezi dvěma válkami / do 23. 5. CAMERA ÚNIKY A NÁVRATY československá fotografie a surrealismus / do 23. 5. VÝTVARNÉ DÍLNY VYMALOVÁNO! výtvarná dílna pro děti od 2 do 6 let s rodiči / Uměleckoprůmyslové muzeum / 13. 5. 10.00 a 16.00 DOPROVODNÉ POŘADY VLADIMIR GEORGIJEVIČ SOROKIN: DEN OPRIČNÍKA čtení na výstavě / Pražákův palác / 13. 5. 17.00 BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC www.moravska-galerie.cz / 15. 5. 18.00-24.00 Každý první pátek v měsící a 8. května vstup do stálých expozic zdarma. 15. května Brněnská muzejní noc.

MORAVSKÉ ZEMSKÉ MUZEUM Zelný trh 6 / Brno / tel. 542 321 205 / www.mzm.cz

DIETRICHSTEINSKÝ PALÁC Zelný trh 8 / Brno / tel. 542 321 205 kl. 280 út-so 09.00-17.00

STÁLÉ EXPOZICE Zaniklý život na Moravě / Svět nerostů / Pravěk Moravy / Velká Morava / Moravská vesnice ve středověku / Památník prof. Karla Absolona VÝSTAVY DORA MÜLLEROVÁ život a dílo / od 2. 4. MORAVSKÝ KRAS ZNÁMÝ NEZNÁMÝ objevování a zpřístupňování krasu / od 5. 5. PŘEDNÁŠKY JESKYŇÁŘSKÉ HISTORKY Mgr. V. Slezák / 13. 5. 17.00

DĚTSKÉ MUZEUM

Dietrichsteinský palác / Zelný trh 8 / Brno út-pá 14.00-17.00

VÝSTAVA PŘÍBĚHY VĚCÍ KOLEM NÁS od 14. 4.

HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM MIKULÁŠE KOPERNÍKA

EXPOZICE MODERNÍ A SOUČASNÉ UMĚNÍ: ZRCADLENÍ V HLOUBCE ATRIUM JIŘÍ THÝN FOTOGRAFIE absolvent ateliéru fotografie na VŠUP v Praze v r. 2006 / do 23. 5. VÝSTAVA VIKTOR PIVOVAROV ONI v Česku žijící souputník moskevského konceptualismu / do 23. 5.

MÍSTODRŽITELSKÝ PALÁC

PALÁC ŠLECHTIČEN

POŘADY VE VELKÉM PLANETÁRIU SATURN fantastická výprava k jedné z nejpodivuhodnějších planet Sluneční soustavy / st a so 18.00

EXPOZICE UMĚNÍ OD GOTIKY DO 19. STOLETÍ Ústředním motivem expozice je obraz Petra Pavla Rubense Hlava Medusy.

Radnická 4 / Brno /www.kultura-brno.cz po-pá 10.00-18.00 / ve st vstup zdarma

Francouzský skladatel a zpěvák Joel Bros navazuje na tradice francouzského šansonu, blues, rockových balad a flamenca. Společně s ním na Nádvoří památkového ústavu vystoupí: Klára Šmahelová (akordeon), Petr Vít (flamencová kytara) a Ondrej Olos (piano). Brněnská muzejní noc v Galerii Sklepení, nám. Svobody 8. www.galeriesklepeni.cz 15. 5. / 20 h

arabská a indická restaurace / Veleslavínova 14 / Brno tel. 549 213 099 / www.hedvabnastezka.cz/brno

KULTUR8 fotografie / do 31. 5. Každý čtvrtek orientální tanečnice Rahat Lukum.

TOMÁŠ HLAVINA NÁSTROJE 2010 objekty / do 16. 5. Starobrněnská 16/18 / Brno / tel. 542 212 506 / www.ga-brno.cz / út-pá 11.00-18.00 / so-ne 13.00-18.00

JOEL BROS

KLUB CESTOVATELŮ

MOJE VELIČENSTVO KNIHA 2010 6. ročník soutěže Ekocentra Brno o nejoriginálnější vlastoručně vyrobenou knihu / do 16. 5. KNIHY PAULA COELHA ve spolupráci s nakl. Argo / do 29. 5. POHÁDKOVÝ SVĚT NOÉMI RÁCZOVÉ ilustrace / vernisáž 15. 5. 18.00 / do 12. 6. eTWINNING seminář – informační středisko Europe Direct / 13. 5. 14.00 KLUB DESKOVÝCH HER hrací odpoledne pro malé i velké / 13. 5. 16.30 VÁLEČNÁ ANABÁZE LVA BLATNÉHO V DOPISECH ZDENCE KLÍČOVÉ 1915-1918 komponovaný pořad / Mahenův památník / 13. 5. 17.00 POHÁDKOVÝ SVĚT NOÉMI RÁCZOVÉ výtvarný workshop pro děti i rodiče / 15. 5. 11.00 BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC divadla / koncerty / módní show / taneční představení / komentované prohlídky / www.kjm.cz / 15. 5. 18.00-24.00 program poboček KJM na www.kjm.cz

AAI AWARDS současná irská architektura / do 4. 6.

koncert

Poštovská 6 / Brno / tel. 533 381 199 / www.kavarna-alfa.cz

POHÁDKOVÝ VEČER přijďte se s námi zasnít / 16. 5. 18.00

KNIHOVNA JIŘÍHO MAHENA

GALERIE ARCHITEKTURY

Máte v úmyslu ochutnat něco výjimečného? Chcete si opravdu užít večer a ráno vstát bez bolesti hlavy? Pak je koktejl Brněnské muzejní noci namíchán právě pro vás! Nepostradatelnými ingrediencemi jsou všeobecné nadšení a opojná atmosféra květnové noci. Další přísady, které si v sobotu 15. května vyberete, jsou pouze na vás. brnenskamuzejninoc.cz

KAVÁRNA ALFA

GALERIE AD ASTRA Zámek Kuřim / tel. 608 862 324 www.ad-astra.cz / út-ne 12.00-18.00

muzejní noc

POŘADY NA HVĚZDÁRNĚPOUZE ZA JASNÉHO POČASÍ POZOROVÁNÍ VEČERNÍ OBLOHY po-so ve 21.00 / v případě nepříznivého počasí je připraven pořad v malém planetáriu POZOROVÁNÍ SLUNCE so ve 14.00 POŘADY PRO DĚTI KDE SE KOUPE MĚSÍC? Dobrodružná cesta dvou kamarádů za Měsícem a hvězdami. Měsíční fáze. Pro děti od 5 let. / 8. 5. 15.00 NEPOSEDNÍ KOSMONAUTI Jak kočička letěla k Mléčné dráze, myška zase na Měsíc a planetu Saturn. Pro děti od 5 let. / 15.-16. 5. / 15.00 TAJEMSTVÍ MARSU nové pohledy na podivuhodný planetární svět sestavil Pavel Gabzdyl / otevřeno hodinu před pořady ve velkém planetáriu, ve všední dny též 09.00-12.00 BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC www.hvezdarna.cz / 15. 5. 18.00-24.00

ATELIÉR GRAFICKÉHO DESIGNU A MULTIMÉDIÍ FAKULTY INFORMATIKY MU vernisáž 11. 5. 17.00 / do 29. 6. PROSTOR R1 ATELIÉR GRAFICKÉHO DESIGNU A MULTIMÉDIÍ FAKULTY INFORMATIKY MU vernisáž 11. 5. 17.00 / do 10. 6.

Kraví hora 2 / Brno tel. 541 321 287 / www.hvezdarna.cz

Moravské nám. 1a / Brno / tel. 542 321 100

BISKUPSKÝ DVŮR

Muzejní 1 / Brno / tel. 542 321 205 kl. 282 út-so 09.00-17.00

STÁLÉ EXPOZICE FAUNA MORAVY / AKVÁRIUM SLADKOVODNÍCH RYB / DĚJINY PENĚZ NA MORAVĚ / MORAVSKÉ MEDAILÉRSTVÍ VÝSTAVA KRÁSA TROPŮ fauna tropických oblastí / do 26. 6. Kobližná 1 / Brno / tel. 542 422 361 út-so 09.00-17.00

VÝSTAVY ROK V LIDOVÝCH OBYČEJÍCH A SLAVNOSTECH tradice lidových obyčejů / obřadní předměty / do 29. 5.


Lucie Horská: Veletrh Svět knihy 2010 (13.–16. 5., Praha-Holešovice) se blíží. Na takové akci Nakladatelství JOTA samozřejmě nesmí chybět. I letos chystáme spoustu slevových akcí, autogramiády a křty knih. Najdete nás na stánku č. L506. Můžete se těšit na křest knihy Namasté babá, wohnoutího dua bráchů Homolových (kmotrem knihy bude herec Marek Taclík), Tomio Okamura pokřtí turistického průvodce Japonska a to pořád není všechno. Sledujte nás na facebooku. MORAVŠTÍ CHARVÁTI OBJEKTIVEM OTHMARA RUZICKY do 15. 5. JOSEF ŠÍMA – SBĚRATEL, KRESLÍŘ, FOTOGRAF znalec a zakladatel českého národopisu / do 22. 5.

PAVILON ANTHROPOS Pisárecká 5 / Brno / tel. 543 212 414 / 543 248 391 / út-ne 09.00-17.00

SKALNÍ UMĚNÍ A ŽIVOT KOČOVNÍKŮ STŘEDNÍ ASIE fotografie Pavla Lysého / do 16. 5. VYCHÁZKY STUDÁNKA V REBEŠOVICÍCH sraz na konečné zastávce autobusu u Olympie / 16. 5. 09.00 DALŠÍ PAMÁTKY MZM PAMÁTNÍK LEOŠE JANÁČKA Smetanova 14 / Brno / tel. 541 212 811 / út-pá 10.00-12.00 a 13.00-17.00 / so 11.00-17.00 PAMÁTNÍK BIBLE KRALICKÉ Kralice n. Oslavou / tel. 568 643 619 / út-ne 08.00-16.00 ZÁMEK BUDIŠOV Budišov u Třebíče / tel. 568 875 198 / st-pá 08.00-13.00 / so-ne 09.00-12.00 a 14.00-17.00 STARÝ ZÁMEK JEVIŠOVICE Jevišovice okr. Znojmo / tel. 515 231 141 / út-pá 08.00-13.00 / so-ne 08.00-12.00 a 14.00-16.00

MUZEUM MĚSTA BRNA

Národní kulturní památka / hrad a pevnost Špilberk / Brno tel. 542 123 611 / www.spilberk.cz

HRAD ŠPILBERK

tel. 542 123 614 / st-ne 09.00-17.00

KASEMATY duben-říjen / út-ne 09.00-17.00 STÁLÉ EXPOZICE st-ne 10.00-17.00 severní a západní křídlo hradu ŠPILBERK – OD HRADU K PEVNOSTI ŠPILBERK – ŽALÁŘ NÁRODŮ ŽALÁŘ DOTEKEM určeno pro nevidomé BRNO NA ŠPILBERKU dějiny města Brna OD RENESANCE PO MODERNU 1570-1945

O NOVÉ BRNO architektura 1919-1939 VULCANALIA ohňostroje v obrazech staletí KRÁSA, KTERÁ HŘEJE Špilberk – východní křídlo, I. patro / do 16. 5. LOUTKOVÝ SVĚT RADOSTI Měnínská brána / do 20. 6. BRNĚNSKÁ OSMDESÁTÁ do 1. 8. BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC www.spilberk.cz / 15. 5. 18.00-24.00

MUZEUM ROMSKÉ KULTURY Bratislavská 67 / Brno / tel. 545 581 206 www.rommuz.cz / út-pá 10.00-18.00 / ne 10.00-17.00

STÁLÁ EXPOZICE PŘÍBĚH ROMŮ etapa 1939-2005 VÝSTAVA PLÁTNA PRO VELKÉ ČERNÉ OČI Cikáni v díle Míly Doleželové / do 15. 8. LUMINITA TANČÍ nedělní dílna s romskými písničkami a tancem pro rodiny s dětmmi / vstup zdarma / 9. 5. 15.00 Od 1. 3. probíhají v muzeu kurzy romštiny pro začátečníky a mírně pokročilé. DOPROVODNÝ PROGRAM BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC cimbálová kapela L. Harvana z Telgártu / písňový recitál Dua Bohemia / výuka romských písní / workshop / módní přehlídka s kapelou Paramisara / ochutnávka romské kuchyně / www.rommuz.cz / 15. 5. 18.00-24.00 Vstup zdarma každou první neděli měsíci.

NESEHNUTÍ třída kpt. Jaroše 18 / Brno www.nesehnuti.cz

KNIHOVNA NESEHNUTÍ feminismus / gender / ekologie / ochrana životního prostředí / lidská práva / práva zvířat / sociální práce / právo každé po a st 10.00-12.00 / 16.00-18.00

EKOLOGICKÁ PORADNA každou st 10.00-12.00 / 16.00-18.00 INFORMAČNÍ CENTRUM pro rovné příležitosti žen a mužů / po 10.00-12.00 / 16.00-18.00

SKLENICK VISUELL Kounicova 23 / Brno po-ne po setmění / www.sklenick.cz/visuell

OLIVIER RATSI / FRA do 30. 5.

TECHNICKÉ MUZEUM V BRNĚ Purkyňova 105 / Brno tel. 541 421 411 / www.technicalmuseum.cz

Vodní motory a Památník Viktora Kaplana, Parní motory, Historická vozidla, Historická stereovize, Nožířství, Kovolitectví, Železářství, Salon mechanické hudby, Od tamtamů k internetu, Letecká historie a plastikové modelářství, Kultura nevidomých, Ulička řemesel, Čas nad námi a kolem nás, Kabinet elektronové mikroskopie, Technická herna VÝSTAVY SVOBODA NA DVOU KOLECH výstava motocyklů TAJEMSTVÍ DEPOZITÁŘŮ – CO JSTE JEŠTĚ MOŽNÁ NEVIDĚLI do 31. 12. NANOTECHNOLOGIE do 3. 10. JAK SE RODÍ PANENKY do 28. 5. TECHNICKÉ OBJEKTY NA POHLEDNICÍCH do 20. 6. Stereovize VELKÁ BRITÁNIE nové snímky AKCE BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC www.technicalmuseum.cz / 15. 5. 18.00-24.00 TECHNICKÉ PAMÁTKY VĚTRNÝ MLÝN V KUŽELOVĚ okr. Hodonín / tel.: 723 136 624 / duben, květen a říjen so-ne a svátky 09.00-17.00 / červen-září út-ne a svátky 09.00-17.00

VODNÍ MLÝN VE SLUPI okr. Znojmo / tel.: 515 235 370 / duben-říjen út-ne a svátky 09.00-17.00 KOVÁRNA V TĚŠANECH okr. Brno-venkov / tel.: 776 137 621 / duben, květen a říjen so-ne a svátky 09.00-17.00 / červen-září út-ne a svátky 09.00-17.00 STARÁ HUŤ U ADAMOVA okr. Blansko / tel.: 516 446 671 / duben-říjen út-ne a svátky 09.00-17.00 AREÁL ČESKOSLOVENSKÉHO OPEVNĚNÍ ŠATOV okr. Znojmo / tel.: 602 265 150 / duben, květen, říjen so-ne a svátky 09.00-17.00 / červen-září út-ne a svátky 09.00-17.00 DEPOZITÁŘ MHD BRNO-LÍŠEŇ Holzova 4 / Brno / pouze na objednávku, tel. 541 421 480

WANNIECK GALLERY

Ve Vaňkovce 2 / Brno / 1. 7.-31. 8. po-ne 12.00-18.00 tel 543 256 072 / www.wannieckgallery.cz

STANISLAV DIVIŠ KOSTKY JSOU VRHNUTY! do 6. 6. GALERIE ZA STĚNOU DAVID HANVALD do 6. 6. GALERIE NA MOSTĚ ESTHER STOCKER do 6. 6. BRNĚNSKÁ MUZEJNÍ NOC www.wannieckgallery.cz / 15. 5. 18.00-24.00

WESTERNOVÉ MĚSTEČKO BOSKOVICE Komenského 50 / Boskovice tel. 737 000 000 / www.westernpark.cz

COUNTRY BÁL SE SKUPINOU LOFOŠI koncert / vstup zdarma / 14. 5. 20. COUNTRY BÁL SE SKUPINOU SANTA FE koncert / vstup zdarma / 15. 5. 20.00

SARAH WATERSOVÁ Malý vetřelec Přeložila Barbora Punge Puchalská, 398 Kč Po dvou románech z viktoriánské Anglie: Zlodějce a Špičkou jazyka, se současná nejúspěšnější britská spisovatelka kvalitní beletrie představí v jiné době, jiném prostředí i jiném druhu vztahů. Malý vetřelec je zasazený do doby po druhé světové válce, na anglický venkov – do dříve opuletního, nyní chátrajícího sídla, a jeho středobodem je tentokrát heterosexuální vztah. Sídlo je přes dvě stě let domovem zámožné rodiny Ayresových: syn Roddy, který se vrátil z války, se pokouší v rychle se měnící době majetek spravovat, jeho matka usiluje o zachování dekoru, obyčejů a starého pořádku a jeho sestra Caroline, která se vůbec nehodí do role příslušnice vyšší třídy, na sebe bere úkoly, jež dříve plnilo početné služebnictvo, a v holinkách pracuje na zahradě. Do rodiny zcela zásadně zasáhne lékař z blízkého městečka, dr. Faraday, který jako chudý kluk kdysi dům navštívil při jakési dobročinné akci pro chudinu. Celý román má svoji druhou, velice temnou stránku, díky které se zatím poslední román Watersové může směle řadit mezi nejlepší díla duchařské literatury. Sarah Watersová je hostem veletrhu Svět knihy 13. 5.–16. 5. 2010, Praha

www.argo.cz

www.kosmas.cz

Metropolis – ve městě je dobře 365. číslo  //  13. 5. 2010  //  Cena: zdarma  //  Uzávěrka 366. čísla: 10. 5. 2010 // Registrováno u Ministerstva kultury pod číslem MK ČR E 13918 Redakce: Radnická 14/16 / Brno // Editor: Karel Gregor // Redakční okruh: Jana Ptáčková / Jakub Macek / Petr W. Vaněk / Vendula Borůvková / Veronika Skálová / Radovan Plášek // Metropolis_Watersova_138x88_CMYK.indd 1 Vydává: Metropolislive, s. r. o. // Inzerce: Andrea Vojtěchovská / Ivana Rapušáková / Kateřina Hetmánková // Studio: STROMdesign.cz // Grafický design: Kwesi Ukeit Vydavatel nenese odpovědnost za ztráty vzniklé chybným uveřejněním dat. Reprodukce částí či cel­ku, včetně textu, je zakázána. Použité textové a obrazové materiály pocházejí z archivu re­dakce.

6.5.2010, 15:21:07

25


premiéra

premiéra

premiéra

drama

ROBIN HOOD

UŽÍVEJ SI, CO TO JDE

25 ze šedesátých

VEJDI DO PRÁZDNA

ART

DŮM PÁNŮ Z LIPÉ

KATKA CZE / 2009 / dokumentární

Russell Crowe coby Robin Hood! „Robin Hood mě zaujal už jako dítě. Byl jsem velkým fanouškem různých ztvárnění, když jsem vyrůstal. Je to jakési univerzální spojení s Robinem Hoodem, co je vlastně jádrem celého příběhu: někde tam venku je někdo, komu záleží na tom, aby urovnal nespravedlnost.“ Režie: Ridley Scott! od 13. 5. / www.bontonfilm.cz Cihlářská 19 / Brno tel. 541 213 542 / www.kultura-brno.cz

Woody Allen se vrací do New Yorku s komedií o misantropovi Borisovi a naivní Melody, která utekla od svojí spořádané jižanské rodiny. Když ji u podivínského a o mnoho let staršího Borise objeví její rodiče, místo toho, aby dceru odvezli domů, sami se zapletou do neméně bizarních romancí. Nenechte si ujít nového Allena! od 13. 5. / www.artcam.cz informační centrum náměstí Svobody 17 / Brno / www.dpl.cz / po-ne 10.00-18.00

DÍTĚ BEL / FRA / 2005 / drama 13.-15. 5. 18.45 MLČENÍ LORNY BEL / GBR / FRA / ITA / 2007 drama 13.-15. 5. 21.00 PLANETA EDEN MUŽ Z PRVNÍHO STOLETÍ + KYBERNETICKÁ BABIČKA CZE / 1961 + CZE / 1962 / sci-fi 16. 5. 18.45 IKARIE XB 1 / LAOKON CZE / 1963 / sci-fi 17. 5. 18.45 DIVOKÁ PLANETA + KRABI FRA / CZE / 1973 + CZE / 1976 animovaný 18. 5. 18.45 AKCE BORORO + KOSMODROM 1999 CZE / 1972 + CZE / 1968 / sci-fi 19. 5. 18.45 OKO NAD PRAHOU CZE / 2010 / dokumentární 16.-19. 5. 21.00 SERGE GAINSBOURGH FRA / USA / 2010 drama 20.-21. 5. 18.30 / 21.00 BEZVA CHLAP NOR / 2010 / komedie 22.-23. 5. 18.45 / 21.00

SVATBA JAKO ŘEMEN CZE / 1967 / komedie kavárna Coffee and more, atrium DRAHÉ TETY A JÁ CZE / 1974 / komedie kavárna Coffee and more, atrium

13. 5. 20.30 20. 5. 20.30

LUCERNA

Minská 19 / Brno / tel. 549 247 070

ŽENY V POKUŠENÍ 13.-16. 5. 18.00 / 20.30 CZE / 2009 / komedie 17. 5. 15.30 JAK VYCVIČIT DRAKA USA / 2010 / animovaný 14.-16. 5. 16.00 MOON GBR / 2009 / sci-fi 17.-19. 5. 18.00 VEJDI DO PRÁZDNA FRA / ITA / GER / 2009 / drama 17.-19. 5. 20.00 VŠICHNI JSOU V POHODĚ USA / ITA / 2009 / drama 20.-23. 5. 18.30 NINE 20. 5. 20.30 USA / ITA / 2009 / muzikál 21. 5. 16.00 PROTEKTOR 21. 5. 20.30 CZE / 2009 / drama 22.-23. 5. 16.30 24. 5. 16.00

rpuvrh}yuh Ž„™5•‘„êj’‰‰ˆˆêÆꐒ•ˆ±ê„—•Œ˜

¡£­ê¥­ê¢ª¡ªê™ˆê¢ª­£ªê‹’‡­

z}h{ihêqhrvê ltluê

JE NA FACEBOOKU

Aneb Československá nová vlna. Dvoudílný celovečerní dokument představuje komplexní pohled na fenomén české a slovenské nové vlny v kulturních a společenských souvislostech epochy šedesátých let. Dvacet pět stěžejních snímků komentovaných jejich tvůrci a filmovými historiky v režii Martina Šulíka. od 13. 5. / www.cinemart.cz

Moravské nám. 3 / Brno tel. 542 211 659 / www.kultura-brno.cz

PROMĚNA FRA / ITA / LUX / BEL / 2009 drama VEJDI DO PRÁZDNA FRA / ITA / GER / 2009 drama FISH TANK GBR / NED / 2009 / drama

kyho ê{l{€êê hêqê

y±ê¡©§¤±ê•ˆWŒˆ®ê‡­w’‡–Ž„–ŽUꖗ­ ššš­‡“­†±ê™–—˜“ꝇ„•„ kSê“5‘SêêsŒ“>±ê‘5­êz™’…’‡œê¡§

26

opolis_13kv-19kve.indd 1

5.5.2010 13:51:19

13.-16. 5. 17.30

SERGE GAINSBOURGH FRA / USA / 2010 / drama ŠKOLA ŽIVOTA GBR / 2009 / drama BEZVA CHLAP NOR / 2010 / komedie KAWASAKIHO RŮŽE CZE / 2009 / drama

17.-19. 5. 20.00 20.-23. 5. 17.30 20.-21. 5. 20.00 22.-23. 5. 20.00

STARÝ PIVOVAR 13.-16. 5. 20.00

areál FIT VUT / Božetěchova 1 / Brno tel. 541 141 018 / www.starypivovar.cz

17.-19. 5. 17.30

FILMOVÝ KLUB: SERENITY USA / 2005 / sci-fi / malý sál

17. 5. 20.00

V SMS soutěžích na www.metropolislive.cz vyhraj ihned!

vstupenky na festival Drumselecta 29.05.2010 / louka Brno - Jundrov

vstupenky na koncert Cypress Hill 02.06.2010 / O2 Aréna Praha

poukazy v hodnotě 500 Kč do kadeřnického salónu Hair Ciry / www.haircity.eu

vstupenky na festival Mezi Ploty 2010 29. 5. / PL Černovice v Brně

vstupenky do kin Palace Cinemas Velký Špalíček a Olympia

y±ê¡©¦§±ê•ˆWŒˆ®êqŒdBêr•ˆ:BŽ

¢ª­ê¥­ê¢ª¡ªê™ˆê¢ª­£ªê‹’‡­

22.-23. 5. 20.30

SCALA

Výborný film, za nímž stojí Gaspar Noé, s nímž si přečtěte rozhovor na www.metropolislive.cz! „Tokio, se všemi těmi barevnými blikajícími neony, dokonale podporovalo halucinogenní aspekt filmu. Ačkoli samotné natáčení bylo velice náročné, pracovali jsme až čtrnáct hodin denně, celou dobu jsem si to užíval.“ Lucerna / 17.–19. 5. / 20.00


Ç Ç

Ç

Ç Ç


CLASSICS  

 

2009 / 2010

* Platí pro døti, žáky i studenty vždy od pondølí do êtvrtku v multikinø Palace Cinemas Velký Špalíêek. Neplatí na filmy ve 3D Digital. Akce platí od 22. 4. 2010 do odvolání. Palace Cinemas si vyhrazuje právo upravit podmínky akêní nabídky.


148x210_TBZF_Brno.indd 1

5/3/10 3:29:59 PM


365 Brno magazin  

13.05. - 19.05.2010 magazin Brno

365 Brno magazin  

13.05. - 19.05.2010 magazin Brno

Advertisement