Meden-Inmed Katalog Rehabilitacja 2019

Page 306

Baseny, jacuzzi

Basen szyty na miarę Nowoczesne baseny i jacuzzi są nieodłącznym elementem prestiżowych stref Medical SPA & Wellness. Planując budowę nowego obiektu warto zwrócić szczególną uwagę na optymalne zaplanowanie tej strefy. Przygotowanie basenu „szytego na miarę” pomoże w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń przeznaczoną na jego budowę, a także zapewni jego bezawaryjną eksploatację. Doskonałym uzupełnieniem basenu są jacuzzi i wanny z hydromasażem, które pozwalają wypocząć i zrelaksować się po wysiłku. Masaż bąbelkami powietrza tłoczonymi pod dużym ciśnieniem zwiększa ukrwienie skóry i koi ból zmęczonych wysiłkiem mięśni. Coraz częściej stosowaną formą aktywności w ośrodkach oraz sanatoriach jest aquaaerobik. W naszej ofercie znajduje się cała gama sprzętu (m.in. maty, kształtki, bieżnie) nadające się do zastosowania w wodzie. Ciekawym rozwiązaniem dla ośrodków o profilu rekreacyjnym są również baseny z podnoszonym dnem.

Przygotujemy dla Państwa kompleksowy projekt strefy Medical SPA & Wellness, zajmiemy się również realizacją oraz uruchomieniem całej instalacji.

304 Medical SPA & Wellness

Zalety pływania Pływanie pełni rolę profilaktyczną i rehabilitacyjną dzięki temu, że podczas ruchu w wodzie angażujemy praktycznie wszystkie mięśnie. Pływanie może być doskonałą formą aktywnego wypoczynku, pomagającą utrzymać kondycję fizyczną i dobre samopoczucie. Ćwiczenia w wodzie nie obciążają kręgosłupa ani stawów, wzmacniają natomiast mięśnie, zwłaszcza grzbietu, które mają nam podtrzymywać kręgosłup. Są znakomitym sposobem na korekcję wad postawy.