Page 1

9 kwietnia 2013 roku, spotkaliśmy się z przedsiębiorcą z wsi Korzeniew, panną Agnieszką , która jest właścicielką sklepu ABC w tej właśnie miejscowości.

 Skąd wziął się pomysł za nałożenie własnej działalności? Lubię pracować w handlu i zamiast pracować u kogoś wolałam pracować u siebie.

 Kiedy powstał sklep? W 1996 roku, 17 lat temu.

 Skąd pozyskała Pani fundusze na realizację tego celu? Kiedy zakładaliśmy działalność to właściwie posiadaliśmy własne pieniądze. Zyski z działalności przeznaczyliśmy na następne inwestycje w firmie.

 Czy planuje Pani rozbudowę sieci sklepów w naszej gminie? Nie, nie planuję. Wystarczająco dużo pracy mam w jednym sklepie.

 Czy często dochodzi do kradzieży i włamań? Zdarzało się to często, a więc teraz posiadamy monitoring, aby temu zapobiec. Na szczęście naszego sklepu to nie dotknęło, ale na terenie gminy słychać, że dochodzi do napadów na sklepy.

 Ilu pracowników pracuje obecnie w Pani sklepie? U mnie pracuje pięć osób. To zależy od wielkości sklepu, jeżeli jest duży sklep to wiadomo że pracowników musi być więcej.

 Co aktualnie jest dla Pani najważniejszym problemem w prowadzeniu działalności? Przede wszystkim wysokie opłaty, wysoka cena energii, i oczywiście cały czas trzeba starać się o klienta.

 Czy oprócz prowadzenia sklepu na terenie naszej gminy, prowadzi Pani inne działalności handlowe? Nie, nie prowadzę.

 Z jakiego najdalszego miejsca zdarzyło się Pani przywieść produkty? Sądzę, że z Poznania. Jest to około 150km.


To wszystko. Dziękujemy za wywiad.

Wywiad ze sklepu spożywczego - Adrian Bończak-1  

wywiad ze sklepu sklepu sklepu sklepu a a a a

Advertisement