Page 1

BABSKI BIULETYN

KLUBU KSIĄŻKI I SPRAW WSZELAKICH NR 7/2013

Filia Nr 8, Zabrze-Pawłów, grudzień 2013

No i jest. Trwa i tak niepostrzeżenie mija, zbliżając nas do Świąt. Potem wybrzmi dwunastym uderzeniem zegara, zamknie księgę starego i postawi nas na progu Nowego, 2014 roku.

Niech ta Gwiazdka Betlejemska, która wschodzi tuż po zmroku, da Wam szczęście i pomyślność w Święta oraz Nowym Roku. Życzy Filia Nr 8, w Zabrzu-Pawłowie

Tak nam ucieka czas, gdyż, jak co roku, oddajemy się przedświątecznej gonitwie. Bo przecież tyle jest do zrobienia, tyle spraw do załatwienia, tyle... A gdzie zeszłoroczna obietnica, że troszkę trzeba zwolnić, że czas dla Rodziny, że będziemy wypoczęci, uśmiechnięci, zrelaksowani? Tak to już chyba z nami jest, że jak nie ma w domu zapachu past i środków „myjących”, przyprawy do pierników, jak się wszystko nie błyszczy, nie świeci, to po prostu nie ma Świąt. A tak, styrane, z dumą patrzymy na kochane twarze domowników, rozświetlone świątecznym uśmiechem! To cudne uczucie wynagradza wszelkie starania i sprawia, że jesteśmy szczęśliwe!! Po co to zmieniać? Hołdujmy więc tradycji i przeżyjmy kolejne, rodzinne, cudowne Święta!!! Grudniowe spotkanie Pań w ramach Klubu Książki... odbyło się, oczywiście, pod hasłem ŚWIĘTA.


Począwszy od wypieków, prezentów, tradycji i zwyczajów, aż po polecenie dobrej książki – to wszystko znalazło się wśród tematów poruszanych przez Klubowiczki.

Alternatywą dla książki może być np. dobry film. Tu również oferta jest niezwykle bogata, od nowości, po klasykę.

Zatem dzisiejsza gazetka też będzie miała wymiar świąteczny!

POMYSŁ NA PREZENT POD CHOINKĘ Kochamy naszych bliskich i ważne jest dla nas ich zadowolenie. Dlatego staramy się, by pod choinką znalazły się prezenty wywołujące szczery uśmiech. Musimy oczywiście brać pod uwagę ich zainteresowania i upodobania. Może książka? Bogaty rynek wydawniczy oferuje wiele ciekawych pozycji, z których można wybrać dla każdego COŚ! Sensacja: Dan Brown „Inferno”, Andy McDermott „Imperium złota”, John Hart „Żelazny dom”. Powieści obyczajowe: Katarzyna Michalak „Ogród Kamili”, Martyna Ochnik „Pewnego dnia, w grudniu”,Nicholas Sparks „Śzczęściarz”.

Dobrym pomysłem na prezent dla dziecka będą puzzle lub fajna gra planszowa.

Powieści dla młodzieży: Kate Lauren „Łza”, Jim Maloney „Liam kocham cię”, Maxime Chattam „Entropia”. Bajki dla najmłodszych:Mariola Jarocka „Mikołajkowe legendy”, Joanna Liszewska „Przygody misia”, Jacek Dubois „Staś i Weronika”. Tych kilka wybranych przeze mnie książek, to kropla w morzu ofert księgarń. Wstępując do którejkolwiek, można dostać prawdziwego oczopląsu.

Zaopatrzeni w pomysł, radośni, pełni energii ZRÓBMY SOBIE ŚWIĘTA!

Biuletyn Filii nr 8, nr 7 2013  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you