Page 1

Dental High-Speed 5-Axis Machining Center

DENT


The quest for perfection Mükemmellik arayışı We believe that there is only one way to develop an ideal CAD/CAM solution to fulfill your needs: The Hard Way. İhtiyaçlarınızı karşılayacak ideal bir CAD/CAM çözümü geliştirmenin bize göre tek bir yolu var: Zor Yol.

WHY TAKE THE HARD WAY?

NEDEN ZOR YOL?

Because we believe that;

Çünkü biz şuna inanırız;

We must always look for the best solution,

not the easiest one.

The most valuable thing is serving our customers

olanı değil.

with enduring quality and accuracy.

Precision hand craftmanship always surpasses

Our production is our absolute signature. The real association with the customer begins

En değerli olanı, müşterilerimize yıllar boyu sürecek kalite ve hatasızlık ile hizmet etmektir.

Hassas el işçiliği, seri üretime göre her zaman daha üstündür.

mass production.

• •

Her zaman en iyi çözümü aramalıyız, en kolay

• •

Ürünümüz, bizim gerçek imzamızdır. Müşteri ile gerçek birlikteliğimiz, ürünün

after the delivery of the product.

tesliminden sonra başlar.

SO IF THIS IS WHAT IT TAKES TO SERVE OUR

EĞER MÜŞTERİLERİMİZE GÜVENİLİR BİR

CUSTOMERS WITH THE CAD/CAM SOLUTION

CAD/CAM ÇÖZÜMÜ SUNABİLMENİN

OF ABSOLUTE CONFIDENCE,

TEK YOLU BU İSE,

THEN WE HAVE NO OTHER OPTION..

O ZAMAN BAŞKA SEÇENEK YOKTUR..


A rigid foundation Sağlam bir yapı

The hard way is designing a durable machine to serve for decades without even a slight loss in its performance. İşin zor yolu, performansında en küçük bir kayıp olmadan onlarca yıl hizmet verecek dayanımda bir makine tasarlamaktır.

Stability and a vibration-free construction is essential for metal milling. Such a structure provides longer cutting tool life, as well as superior surface quality of the finished work. In collaboration with experts from automotive industry, our engineers designed a unique, monoblock construction casted from a special alloy and subjected to thermal processing to withstand thermal changes, vibration or metal fatique. Stabilite ve vibrasyonsuz bir konstrüksiyon, metal işleme için esastır. Bu yapı aynı zamanda kesici takım ömrünü uzatır ve ürünlerde ideal bir yüzey kalitesi sağlar. Makinenin ısısal değişimler, titreşim ve metal yorulmasına karşı dayanıklı olması için mühendislerimiz otomotiv endüstrisinden uzmanlar ile işbirliği içinde özel bir alaşımdan dökülerek ısıl işleme tabi tutulan benzersiz, monoblok bir gövde tasarladılar.

Ideal components İdeal bileşenler Identifying the ideal components is among the most critical parts of machine construction. Working with the prominent manufacturers for machine components, totally new and inventive parts and methods were developed specifically for dental applications to leap forward in production efficiency, accuracy and product quality. İdeal bileşenleri belirlemek, makine üretiminin en kritik unsurlarından biridir. Üretim verimliliği, hatasızlık ve ürün kalitesini en üst düzeye çıkarmak için tanınmış makine bileşeni üreticileri ile çalışarak sadece dental uygulamalara özel, yenilikçi ve özgün bileşenler ve yöntemler geliştirildi.

In quest of a mechanically flawless machine, the hard way is creating your own solution, instead of being contended with the existing. Mekanik olarak hatasız bir makine arayışında işin zor yolu, eldeki ile yetinmek yerine kendi çözümünüzü yaratmaktır.


Motion control Hareket kontrolü

The hard way is keeping all functions under control, and conducting the complex system in perfect harmony. İşin zor yolu, tüm fonksiyonları kontrol altında tutabilmek ve karmaşık sistemi mükemmel uyum içinde yönetebilmektir.

Dental milling process demands an extensive control system to drive the motion axes, monitor, compensate and regulate all functions operating. Instead of PC-based solutions, AVADENT milling systems are equipped with Mitsubishi high-tech controller units, servo motors, inverters and safety products for optimized high-speed 5-axis machining with accuracy and confidence. Dental uygulamalar hareket eksenlerini yönetmek, devredeki tüm fonksiyonları izlemek, kompanze etmek ve otomatik olarak düzenlemek için kapsamlı bir kontrol sistemi gerektirir. Hatasız ve güvenilir bir 5 eksenli yüksek hızlı işleme için PC tabanlı çözümler yerine, AVADENT makineleri Mitsubishi’nin yüksek teknoloji ürünü kontrol üniteleri, servo motorları, dönüştürücüleri ve güvenlik ürünleri ile donatılmıştır.

High performance spindle Yüksek performanslı fener mili The hard way is giving customer the freedom of material selection, instead of limiting options within machine capabilities. İşin zor yolu, seçenekleri makine kapasitesi ile sınırlandırmak yerine, müşteriye materyal seçimi özgürlüğünü sunabilmektir.

In order to use any type of material available including Co-Cr and Titanium based alloys, our machines are equipped with the most powerful spindles for machining even the strongest materials. The noise levels even during the toughest operations are as low as 76.4 dBa. Consequently, our customers would enjoy the freedom of selecting ideal material for each case of application, without worrying about compatibility of the machine for this special occasion. Co-Cr ve Titanyum bazlı alaşımlar dahil hemen tüm materyalleri kullanabilmek için makinelerimiz en sert materyalleri dahi işleyebilecek kapasitede yüksek performanslı fener milleri ile donatılmıştır. En zorlu işlemelerde bile gürültü seviyesi 76.4 dBa kadar düşüktür. Bu sayede müşterilerimiz makinenin uygunluğundan endişe etmeden her vaka için ideal materyali seçme özgürlüğünün tadına varır.


Maximum precision Maksimum hassasiyet Our machines are equipped with Renishaw probe systems for micron-scale setting tool length and diameter of rotating tools, and to carry out worn/broken tool detection to maximize tool life, production efficiency and surface quality. Takım ömrü, üretim verimliliği ve yüzey kalitesini en üst düzeye çıkarmak için makinelerimiz mikron düzeyinde kesici takım boyu ve çapı ölçümü ile aşınan/kırılan takımların tespit edilerek değiştirilmesi amacıyla Renishaw ölçüm sistemleri ile donatılmıştır.

Tool changing Takım değiştirme The unique design toolchanger accommodates 8 tools for a non-stop workflow. The machine is capable of detecting and changing any worn / broken tool with its substitute on the tool holder magazine automatically. Özel tasarımlı takım değiştirici sürekli çalışma prensibine uygun olarak 8 adet takım barındırır. Makine, aşınan / kırılan takımı otomatik olarak tespit edip takım tutucu üzerindeki yedeği ile değiştirme kabiliyetine sahiptir.

Dental Scanner Dental Tarayıcı Being highly robust and accurate, our optical scanner automatically digitizes the dental models with a simple procedure. The precise digital model is then used for design and production of the dental prosthesis with the CAD/CAM software. Son derece stabil ve hatasız çalışan optik tarayıcımız, dental modelleri basit bir uygulama ile dijital ortama aktarır. Elde edilen hassas dijital model, daha sonra protezin CAD/CAM yazılımı ile tasarımı ve üretimi için kullanılır.


DENT

®

CAD / CAM

www.avadentcadcam.com

Technical Data Teknik Veriler Model Model

VHS - 5000 - 5A

Dimensions (W x H x D) Ebatlar (G x Y x D)

1480mm x 2300mm x 2100mm

Net Weight Net Ağırlık

3800 Kg

Spindle İş Mili

3.5 kW Power Spindle 40.000 RPM

Tool Change Takım Değiştirme

8-Fold Tool Stock with Tool Length & Diameter Sensor and Automatic Tool Wear/ Breakage Detection Otomatik kesici takım boyu ve çapı ölçüm sensörü ile birlikte 8'li takım stoğu

Axes Eksenler

5 - Axis (Mitsubishi Electric Servo)

Cooling Soğutma

(MQLTM) Tool and Workpiece Cooling System (MQLTM) Takım ve Parça Soğutma Sistemi

Workpiece İş Parçası

Standard Dental Discs Standart Dental Diskler

Vacuum Vakum

2.2 kW Vacuum System 2.2 kW Vakum Sistemi

Power Güç

3 X 380 V / AC 50 Hz

Capacity Kapasite

13.5 KVA 70A

Noise Level Gürültü Seviyesi

76.4 dBa (during heavy machining / yüklenmede)

Pressure Basınç

6 Bar

AVADENT® is a registered trademark of

MAY DİŞÇİLİK MALZ.ve TIBBİ CİH.ve MALZ.BİL.İŞL.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 847 Sokak No.8/z-11 Konak 35260 İzmir - TURKEY Tel. +90.232.489 23 00 Fax. +90.232.483 73 69 E-mail. info@maydental.com Internet. www.maydental.com AVADENT® MAY DİŞÇİLİK MALZ.VE TIBBİ CİH.VE MALZ.BİL.İŞL.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.’nin tescilli markasıdır.

AVADENT CAD/CAM  

Informative brochure about AVADENT CAD/CAM solutions.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you