Page 1

mateusz kosma portfolio


02

bio & info


bio & info

Urodzony w 1990 roku w Bielsku-Białej absolwent projektowania graficznego na katowickiej ASP. Odbywał staże w White Cat Studio w Warszawie oraz w Motor Studio w Krakowie. Zdobywca nagrody w konkursie Klubu Twórców Reklamy Young Creatives Students 2012 w kategorii Design, wyróżniony projekt zaprezentowano na Łódź Design Festival. Jako autor bloga Decybele Dizajnu prowadził panele dyskusyjne „Dizajn w muzyce” na festiwalu Synestezje w Krakowie oraz na festiwalu Audiowizje w Toruniu. Zainteresowany webdesignem, projektowaniem responsywnym i identyfikacją wizualną. Leworęczny pasjonat muzyki, od kilkunastu lat gra na instrumentach klawiszowych. Obecnie zatrudniony w krakowskim studiu badawczoprojektowym Edisonda; pracuje nad dużym system biznesowym w ING Banku Śląskim.

03


04

bio & infodizajnu decybele

Decybele Dizajnu, identyfikacja bloga o projektowaniu w muzyce www.decybeledizajnu.com


decybele dizajnu

05

Decybele Dizajnu to mój autorski blog o projektowaniu graficznym w muzyce. O wszystkim co wizualnie dobre w muzyce i co muzycznie dobre w dizajnie. Rosnącą popularność tego bloga wykorzystałem przy pracy dyplomowej, tworząc w pracowni publikacji cyfrowych dr Dawida Korzekwy nowy projekt graficzny strony według zasad Responsive Web Design.


06

bio & infodizajnu decybele


decybele biodizajnu & info

07


08

decybele dizajnu


decybele dizajnu

09

Responsive Web Design dostosowuje wygląd i nawigację strony internetowej do urządzenia, na którym jest ona przeglądana – według tej koncepcji opartej na HTML5 i CSS3 witryna stworzona według zasad RWD jest zoptymalizowana oraz adaptacyjna. Strona została gruntownie przebudowana, a nawigacja, treści i funkcje optymalnie dostosowują się do konkretnych wersji layoutu odpowiadających danemu urządzeniu. Otwartość serwisu projektowego na nowe i przyszłościowe rozwiązania w dizajnie to ważna wartość dla czytelnika i jest on w stanie docenić fakt, że serwis popiera ideę propagowania perspektywicznego, odpowiedzialnego projektowania.


10

decybele dizajnu

Wersja smartfonowa posiada rozwijane menu i układ jednokolumnowy w celu zapewnienia lepszej czytelności. Wersje tabletowe i większe posiadają układ dwukolumnowy oraz bardziej rozbudowane menu. Dodatkowo, wersja desktopowa została rozbudowana o wyszukiwarkę, która zamienia nagłówek strony w pole do wpisywania słów kluczowych. Natomiast strona pojedynczego wpisu została rozbudowna o funkcję graficznych tagów. Cała strona jest dostępna pod adresem www.decybeledizajnu.com.


decybele dizajnu

11


12

rozwiniecie nowej identyfikacji miasta Lódz

Kreujmy Łódź razem! Władysław Strzeminski malarz, teoretyk sztuki, publicysta, łodzianin, pionier konstruktywistycznej awangardy, jego krój pisma Komunikat stał sie inpiracja do stworzenia nowego logo Łodzi

www.lodzkreuje.com

W dzisiejszych czasach internet jest najbardziej interaktywnym medium. Połączenie go z outdoorem daje duże możliwości nawiązania pozytywnego kontaktu z odbiorcą i wzbudzenie pozytywnych skojarzeń z marką. Pomysł opiera się na umieszczeniu w przestrzeni miejskiej plakatów oraz billboardów zachęcających do zeskanowania kodu QR lub bezpośredniego odwiedzenia strony internetowej. Plakaty oraz billboardy przedstawiają Władysława Strzemińskiego z... tabletem. Zawierają także krótką informację na temat jego postaci i jego związku z nowym logo Łodzi.


bio &LĂłdz info rozwiniecie nowej identyfikacji miasta

mateusz kosma ∙ portfolio

13


14

rozwiniecie bio & info nowej identyfikacji miasta L贸dz


rozwiniecie nowej identyfikacji miasta Lódz

Snake

Tetris

15

Ułóż logo

Kod QR i obecny w niej adres www odsyła zainteresowanego do trzech prostych gier online, które nawiązują wyraźnie do nowego logo Łodzi. Gry interetowe mogą zachęcić mieszkańców do poznawania i odkrywania funkcjonalności nowego logo miasta, budząc jednocześnie pozytywne skojarzenia ze znakiem. Gry interetowe mogą zachęcić mieszkańców do poznawania i odkrywania funkcjonalności nowego logo miasta, budząc jednocześnie pozytywne skojarzenia ze znakiem.


16

webdesign

Socjomania – firma konsultingowo-szkoleniowa, projekt graficzny strony www.socjomania.pl


webdesign

17

Nowa strona Socjomanii skupia trzy najważniejsze usługi jakie oferuje ta krakowska spółka konsultingowo-szkoleniowa. Socjomania propaguje wiedzę z marketingu internetowego i mediów społecznościowych. Strona została zaprojektowana w technologii Responsive Web Design.


18

webdesign

Aplikacja Do Me a Favour, projekt graficzny strony produktowej www.domeafavour.mobi


webdesign

Do Me a Favour to aplikacja wspierająca potrzebujących i oferujących drobne przysługi. Aktualnie jest dostępna jedynie w Niemczech.

19


20

webdesign

From Froggy With Love, projekt graficzny sklepu


webdesign

21


22

webdesign

Pracownia Interpretacji Literatury ASP Katowice, projekt strony pracowni


webdesign

23


24

webdesign

Niemniej Studio, projekt portfolio www


webdesign

25


26

webdesign

Muzeum Plakatu w Wilanowie, projekt strony w technologii Responsive Web Design


webdesign

27


28

bielska zadymka jazzowa


bielska zadymka jazzowa

29


30

bielska zadymka jazzowa


bielska zadymka jazzowa

31


32

layout magazynu Playboy


layout magazynu Playboy

33


34

layout magazynu Playboy


layout magazynu Playboy

35


36

bio & info identyfikacja wizualna

Zespół Zadaniowy ds. Public Relations Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego


identyfikacjabio wizualna & info

Seven Seas, internetowy sklep wędkarski

37


38

bio & info identyfikacja wizualna

New Service Italy, włoska firma budowlana


identyfikacjabio wizualna & info

Niemniej Studio, studio graficzne

39


40

bio & info identyfikacja wizualna

Polar Fear, odzieĹź sportowa


identyfikacja wizualna

Pillo, brand dizajnerskich poduszek z haftem ludowym

41


42

identyfikacja wizualna

Panbank, system bankowości elektronicznej


identyfikacja wizualna

43


44

identyfikacja wizualna

Nie śmiecę – segreguję, logo i plakat kampanii Urzędu Miasta Mysłowice


identyfikacja wizualna

45


46

plakaty


plakaty

47


48

plakaty


plakaty

49


mateuszkosma@wp.pl +48 607 922 228

Mateusz Kosma – portfolio  

Portfolio Mateusza Kosmy

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you