Page 1


Prosecco


PERLAGE ANIMAE Prosecco Brut DOCG superiore, bez sulfidov, BIO Charakteristika: Animae patrí do kategórie Brut s veľmi nízkym obsahom cukru 5-6 g/l. Toto víno je vrcholom produkcie vinárstva a bolo vyrobené v štandarde BIO a naviac je vyrobené bez sírenia. Prosecco je fenomén posledného desaťročia. Žiadny iný typ vína nezaznamenal tak prudký nárast obľuby. Prinášame Vám Prosecco z prestížneho vinárstva Perlage, ktoré sa nachádza presne v strede oblasti v ktorej vznikajú najkvalitnejšie vína Prosecco DOCG, vymedzené mestami Conegliano a Valdobbiadene.

Krajina: Taliansko Značka: Perlage Alkohol: 11 % Objem: 0,75l Farba: biele Teplota podávania: 6-8° C Gastronómia: Výnimočné sa hodí predovšetkým k jedlám stredomorskej kuchyne, rybám a morským plodom. Ocenenia: Mundus Wini BioFach 2014: Zlatá medaila WienWelt 2014: 87 bodov Wein Enthusiasist 2013: 86 bodov


PERLAGE COL DI MANZA Prosecco Milessimato DOCG, BIO Charakteristika: Prosecco je fenomén z prestížneho vinárstva Perlage v ktorej vznikajú najkvalitnejšie vína Prosecco DOCG, vymedzené mestami Conegliano a Valdobbiadene. Víno Canah patrí do kategorie BRUT a tak se hodí predovšetkým ako spoločník k pokrmom stredomorskej kuchyne Col di Manza tvorí vrchol produkcie vinárstva Perlage a bolo vyrobené v súlade s princípmi biodynamického hospodárenia a výroby vína. Chuť je vyrovnaná s dlhým trvaním. Vôňa je po zrelých jablkách a citrusoch s kvetinovými tónmi.

Krajina: Taliansko Značka: Perlage Alkohol: 11,5% Objem: 0,75l Farba: svetlo slamovo žltá Teplota podávania: 8-10° C Gastronómia: Vhodné k polievkam zo zeleniny a morským plodom, kuraciemu mäsu, cestovinám , alebo k čerstvým syrom. Ocenenia: Decanter 2014: 88 bodov, Bronzová medaila a hodnotenie "Must try" Vinitaly 2014: Gran Menzione Prosecco Masters 2014: strieborná medaila Prague Wine Trophy 2014: 86/100 Weinwelt 2013: 87/100 Wine Enthusiasts 2013: 87/100


PERLAGE CANAH Prosecco Brut, superiore DOCG BIO Charakteristika: Prosecco je fenomén posledného desaťročia. Prosecco z prestížneho vinárstva Perlage sa nachádza presne v strede oblasti v ktorej vznikajú najkvalitnejšie vína Prosecco DOCG, vymedzené mestami Conegliano a Valdobbiadene. Víno Canah patrí do kategorie BRUT a tak se hodí predovšetkým ako spoločník k pokrmom stredomorskej kuchyne, vrátane nie veľmi sladkých dezertov. Podobne ako ostatné vína z produkcie tohto vinárstva spĺňa aj toto víno certifikáciu BIO. Vôňa je ovocná, najmä chuť jabĺk s tónmi poľných kvetov. Chuť má dlhšie trvanie a aj v chuti cítiť zelené jablko.

Krajina: Taliansko Značka: Perlage Alkohol: 11,5% Objem: 0,75l Farba: slamovo žltá, zelený odlesk Teplota podávania: 8-10° C Gastronómia: Vhodné k rizotu, cestovinám alebo jedlám z rýb a morským plodom. Vhodné k nie veľmi sladkým dezertom (napríklad štrúdla). Ocenenia: Decanter 2014: "Commended" Prague Wine Trophy 2014 : 85/100 Weinwelt 2013: 86/100; Wine Enthusiasts 2015: 91/100; Mundus Vini Biofach 2016: 85/100


PERLAGE QUORUM Prosecco Exta dry, superiore DOCG BIO Charakteristika: Prosecco je fenomén posledného desaťročia. Prosecco z prestížneho vinárstva Perlage sa nachádza presne v strede oblasti v ktorej vznikajú najkvalitnejšie vína Prosecco DOCG, vymedzené mestami Conegliano a Valdobbiadene. Víno Quorum patrí do kategorie Extra Dry a tak se hodí predovšetkým ako spoločník k pokrmom stredomorskej kuchyne, vrátane sladkých dezertov. Podobne ako ostatné vína z produkcie tohto vinárstva spĺňa aj toto víno certifikáciu BIO. Vôňa je ovocná, najmä chuť jabĺk s tónmi poľných kvetov. Chuť má dlhšie trvanie a aj v chuti cítiť zelené jablko.

Krajina: Taliansko Značka: Perlage Alkohol: 11,5% Objem: 0,75l Farba: svetlo slamovo žltá so zeleným odleskom Teplota podávania: 8-10° C Gastronómia: Vhodné k rizotu, cestovinám alebo jedlám z rýb a morským plodom. Veľmi vhodné taktiež k dezertom. Ocenenia: nt'l BioWeinPreis 2014: 87/100: Strieborná medajla CWSA 2014: Zlatá medaila


Perlage


PERLAGE PerlApp LE BIOBOLLICINE, Extra Dry, BIO Charakteristika: Sekt Extra Dry založený na odrode Glera (vína Prosecco) s menším prídavkom autochtónnej odrody Incrocio Manzoni. Nové víno v ponuke vinárstva, čerstvý a ľahký sekt pre príjemné posedenie. Podobne ako ostatné vína z produkcie tohto vinárstva spĺňa aj toto víno certifikáciu BIO. Chuť je harmonická s dlhým trvaním, prevláda chuť zeleného jablka. Vôňa je ovocná, cítiť najmä zelené jablko, s tónom poľných kvetov.

Krajina: Značka: Alkohol: Objem: Farba: Funkcie:

Taliansko Perlage 10,5 % 0,75l svetlo slamovo žltá ako prípitok, alebo ako spoločník pre romantický večer

Gastronómia: Lahodné pitie s drobným občerstvením. Ocenenia: BIO – certifikát Bez sulfidov


PERLAGE Pinot Grigio Delle Venezie, IGT, BIO Charakteristika: BIO Pinot Grigio delle Venezie IGT, toto víno takisto radíme do kategórie BIO, keďže hrozno bolo vypestované v ekologickom poľnohospodarstve. Charakteristická je ovocná aróma a vôňa agátu a orechov.

Krajina: Značka: Ročník: Alkohol: Objem: Farba:

Taliansko Perlage 2013 12 % 0,75l bledo žltá farba so zlatým odtieňom Teplota podávania: 10- 12° C Gastronómia: Vhodné je k jedlám z rýb, predjedlám a samozrejme samostatne. Ocenenia: ITA BIO 002 – VINO BIOLOGICO Decanter World Wine Awards 2011: Bronzová medaila Mundus Vini 2013: Strieborná medaila Mundus Vini BioFach 2014: 84 bodov Víno System AG 2014: 88 bodov Mundus Vini BioFach 2015: 82 bodov


PERLAGE Chardonnay Delle Venezie, IGT, BIO Charakteristika: Viniče v regióne Treviso – Veneto, ktoré rastú na aluviálnej pôde v nadmorskej výške okolo 150 m. n.m. Druh hrozna z ktorého sa toto víno vyrába je v podiele 100% veľmi známa odroda – Chardonnay. Vôňa tohto vína je v tóne zlatých jabĺk, a nezrelých plodov. Vína nám ponúka chuť medu a jabĺk.

Krajina: Taliansko Značka: Perlage Ročník: 2013 Alkohol: 12 % Objem: 0,75l Farba: slamovo žltá Teplota podávania: 10- 12° C Gastronómia: Ideálne je ako aperitív, taktiež k predjedlám a polievkam. Vynikajúcie je aj k rýbám a morským plodom. Ocenenia: ITA BIO 002 – VINO BIOLOGICO


PERLAGE Cabernet Del Veneto IGT, BIO 2012 (212) Charakteristika: Toto suché víno s harmonickou kombináciou Cabernet Franc (20%) a Cabernet Sauvignon (80%), pestované podľa zásad ekologického poľnohospodárstva. Farba je rubínovo červená s fialovými odleskami. Vôňa je intenzívna, preniká v ňom vôňa malín a jahôd. Chuť je harmonicky ovocná.

Krajina: Taliansko Značka: Perlage Ročník: 2012 Alkohol: 12% Objem: 0,75l Farba: červené Funkcie: suché, ovocné Teplota podávania: 16 - 18° C Gastronómia: Podáva sa k mäsu, k syrom alebo ako pokrm samostatne. Výrazná chuť.


Perlage Riva Moretta, Prosecco di Valdobbiadene DOCG, BIO 0,75l, 11,5 % Charakteristika: Prinášame Vám Prosecco z prestížneho vinárstva Perlage, ktoré sa nachádza presne v strede oblasti v ktorej vznikajú najkvalitnejšie vína Prosecco DOCG, vymedzené mestami Conegliano a Valdobbiadene. "Riva Moretta" je názov starší viac ako 60 rokov. Chuť je jemná, vyvážená, ľahko ovocná s príchuťou zeleného jablka, čistá a svieža. Krajina: Taliansko Značka: Perlage Alkohol: 11,5 % Objem: 0,75l Farba: slamovo žltá farba so zeleným odrazom Funkcie: ovocná Teplota podávania: 8-10 C Gastronómia: Výborné ako aperitív, vhodné k predjedlám ako aj hlavným jedlám. Cestovinám, rizotu, morským plodom.


Telefรณn: +421 908 222 165 +421 908 223 524 Email: obchod@vinoprevas.sk

www.vinoprevas.sk


Bio Víno