Page 98

print buyer

matbaa&teknik

Başarı Öykümüzü Müşterilerimizle Birlikte Yazacağız Şaban Karaman, “Amacımız güçlü kurumsal yapımız ve tecrübemizle uzun vadeli ilişkiler kurmak ve müşterilerimizle birlikte bir başarı öyküsü yazmaktır”, diyor. Eksen Ofset Reklam ve Matbaacılık San. Tic. Ltd. Şti. kurucusunun 30 yılı aşkın sektörel deneyiminin ardından 2005 yılında kurulmuş. İstanbul Seyrantepe’ de faaliyetlerine devam eden Eksen Ofset, faaliyete başladığı günden bu yana, tabaka ofset ve dijital baskı sistemlerini alanında uzman ekibi ile bütünleştirerek, kaliteyi sanata dönüştürüyor. Eksen Ofset Reklam ve Matbaacılık San. Tic. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Karaman, “Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek yatırımlarımızı bu yönde şekillendiriyor, müşteri odaklı yenilikçi fikirlerimizi, mükemmeliyetçi çözümlerle müşterilerimize sunuyoruz. Amacımız güçlü kurumsal yapımız ve tecrübemizle uzun vadeli ilişkiler kurmak ve müşterilerimizle birlikte bir başarı öyküsü yazmaktır”, diyor.

Güçlü İşbirliğinin Getirdiği Seçim CtP yatırım kararını Esen Graphics tarafından temsil edilen Konita’dan yana kullanan Karaman uzun süredir devam eden işbirliğinin karar vermelerinde etken olduğunu, Konita’nın da uluslar arası pazarda güven duyulan bir marka olduğunu söylüyor: “Tercihimizdeki en önemli etken Esen Graphics ile uzun süredir malzeme tedariği konusunda süregelen işbirliğimiz ve buna dayalı güven oldu. Kalıp, banyo makinesi ve CtP makine için tek elden çözüm sunulması da tercihimizi yönlendiren faktörlerden olmuştur.”

Konita’nın Üstünlüğü Nereden Geliyor? Esen Graphics Yönetim Kurulu Başkanı Zihni Esen, Konita’nın herhangi bir CtP üreticisi olmadığını anlatıyor. “Makine için hayati öneme sahip parçalar, kalitesi dünyaca kabul edilen markalardan oluşmaktadır. Konita, AR-GE, sistem entegrasyonu ve teknik servis konularında çok güçlü bir kuruluş. Konita, hem ulusal hem de uluslararası pazarda güven duyulan, itibarlı ve büyük bir şirket” diyor ve ekliyor: “Konita, dönem dönem dünyaca bilinen şirketlere fason üretim yapmış ve yapmaya devam etmekte. Dünyada bin 200 civarında çalışan CtP makineleri mevcut. Şirketin 7/24 saat 96

hizmet veren, 73 kişilik mühendis ve teknisyen kadrosu mevcut. Şirket ISO 9001 , ISO 14001, OHSAS 18001 kalite sertifikalarına sahip”

Kullanıcı Dostu, Konita “Makine, kullanım açısından çok basit ve otomasyonu yüksek. Makinede iş temel olarak operatörün tekelinden çıkarılmış. Az yer

kaplaması, sessiz ve hızlı olması, monofaze olması (özel bir elektrik tesisatı gerektirmemesi) birer avantaj. Farklı ebat kalıba geçerken harcanan süre dinamik otofokus özelliği sayesinde çok kısa. Zaten önemli olan makinede kullanılan önemli parçaların kalitesi ki Konita’da kullanılan önemli parçalar yüksek kalitede üretim yapan üreticilerden seçiliyor”

Matbaa Teknik Ağustos'13  

matbaa-agustos13

Advertisement