Page 94

print buyer

matbaa&teknik

Esko’nun Masaları ile Bir Türk Başarısı Esko’s Tables Turkish Success Selçuk Kırmızıgül: “Birçok farklı üniversitenin Tasarım ve Mimarlık bölümlerinin bulunduğu Taksim Meydanı’ndayız ve hali hazırda proje posterlerini bastığımız öğrencilere proje modellerinde yardımcı olmayı planlıyoruz.”

New Kongsberg XN and Multi-CUT HP spark market growth

Embracing new markets, thinking in 3D and the freedom to be more creative. These are just some of the business changing benefits Esko (www.esko.com) customers in Turkey are enjoying after investing in a Kongsberg XN table with MultiCUT HP. Drupa-launched, the versatile Kongsberg XN can be readily configured for a wide range of different applications including kiss-cutting, packaging mockups and heavy-duty milling. It is equipped with the high powered milling spindle MultiCUT HP, that boosts overall milling productivity by up to three times.

Yeni pazarlara açılma, 3 Boyutlu düşünme ve daha üretken olma özgürlüğü… Bunlar, Türkiye’de MultiCUT HP ile birlikte bir Kongsberg XN’e yatırım yapan Esko müşterilerinin sahip olduğu avantajlardan sadece birkaçı. drupa’da görücüye çıkan çok yönlü Kongsberg XN, içlerinde kiss-cutting, ambalaj modelleri ve mukavim frezenin de bulunduğu birçok uygulamaya göre çabucak yapılandırılabiliyor. Toplam frezeleme üretimini üç kata kadar artıran yüksek güçlü frezeleme mili MultiCUT HP ile donatılmıştır. 1967 yılında Net Surat Ozalit’i kurup ardından da firma ismini 1990 yılında yeni dijital baskı ve sonlandırma teknolojileri perspektifiyle Net Copy’ye dönüştüren Ali Rıza Kırmızıgül’ün oğlu Selçuk Kırmızıgül’e göre yapılan bu yeni ekleme müşterilere en iyi teknolojiyi sunmak adına firmanın mümkün olan en son gelişimlere yatırım yapma ruhuna uyuyor.

Net Copy’ye Kongsberg Gücü Selçuk Kırmızıgül konuyla ilgili şu açıklamayı 92

yapıyor: “Bir fotokopi merkezi olarak müşterilerimize en iyi hızı ve kaliteyi sunmamız gerekiyor ve inanın Kongsberg XN ile pazardaki en iyi çözüm bizde.” Bilhassa Kongsberg XN’nin gücünü beğendiğini belirten Kırmızıgül şöyle devam etti: “Firmamızda CNC makine kullanmayı bilen kimse yoktu ve sergileme amacıyla farklı çeşitlerde plastik ve tahta kesmeye başladığımızda test ettiğimiz tüm malzemeleri kolaylıkla kesti. Kongsberg XN’den herhangi bir hata ya da uyarı mesajı almayı beklemiyorduk ama daha güçsüz makineleri olan kişilerle konuştuktan sonra farkı anladık. Kongsberg XN hızlı ve icut kamera kullanması her şeyi kolaylaştırıyor.” “Yatırımı gerçekleştirmeden önce Net Copy’nin kesme hizmetleri kağıt, folyo ve bazı vinillerle sınırlıydı ancak Kongsberg XN’i hizmetlerimize eklemek ürün grubumuzu ve imkanlarımızı artırdı” diyen Selçuk Kırmızıgül, “Artık müşterilerimizin ürünlerini sonlandırmak için başka bir firmayla anlaşmasına gerek kalmadı, biz tümünü yapabiliriz” açıklamasını yaptı. Masanın gerçekten iyi bir izlenim bıraktığını

For Selcuk Kirmizigul, whose father Ali Riza Kirmizigul founded Net Surat Ozalit in 1967 and then rebranded to Netcopy in 1990 in line with a new perspective on digital printing and finishing technologies, the new addition meets the company’s ethos of investing in the latest advances to give customers the best quality.

Net Copy Gets the Kongsberg Power He explains: “As a copy center we do need to serve our customers with the best speed and quality and believe, with the Kongsberg XN, we have the best solution on the market.” In particular he liked the Kongsberg XN’s power: “No one in our company had knowledge of operating a CNC machine and when we started to cut and make samples for display purposes using different types of plastics and wood it cut easily all the materials we tested . We never thought of having any errors or warning from the Kongsberg XN but after talking to other people with machines with less power we understood the difference. The Kongsberg XN is fast and using the i-cut camera makes everything very easy.” Prior to the investment Netcopy’s cutting was limited to paper, foil and some vinyl. Adding the Kongsberg XN has expanded its prod-

Matbaa Teknik Ağustos'13  

matbaa-agustos13