Page 90

aktüel

matbaa&teknik

Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı Ambalaj Sektörünün Buluşma Platformu Gıda-Ambalaj-Çevre Profesörü Gordon Robertson Gıda sektöründe sürdürülebilir gıda ambalajlarında inovasyonu anlatacak.

Avustralya, Quenensland Üniversitesi Gıda, Ambalaj ve Çevre Profosörü Gordon Robertson 12-15 Eylül 2013 tarihlerinde düzenlenecek Avrasya Ambalaj Fuarı’nda, “Sürdürülebilir Gıda Ambalajı”na yönelik yapılacak bir panelde, gıda üreticilerini bilgilendirecek.

Ambalajda Rekabetçi Çözümler Sektörün nabzını tutan, tüm ürün grupları aynı çatı altında toplayan Avrasya Ambalaj Fuarı bu yıl 1000’in üstünde firma ve firma temsilciliğiyle açılacak. TÜYAP’tan yapılan açıklamada “50 binin üstünde ziyaretçinin hedeflendiği belirtilen fuar, yurtiçinde ve yurtdışında sektörün gelişimi ve dinamizmine cevap verecek bir platform olacaktır” deniliyor ve 19 yıldır sektörü

buluşturan Avrasya coğrafyasının en kapsamlı ve büyük fuarına Türkiye’nin yanı sıra Kuzey Afrika, Ortadoğu, Balkanlar’dan yatırımcı ilgisi olduğuna dikkat çekiliyor:

Bu yıl 98 bin m2 alanda yapılacak “Avrasya coğrafyasıyla Avrupa arasında çok stratejik bir bölge arasında yükselen değer Türkiye’nin bölgesel avantajının ve gelişiminin en iyi şekilde sergilendiği örnek fuar olan Avrasya Ambalaj Fuarı, konusunda Avrasya’nın en büyük fuarı olmuştur. Bu yıl 98 bin m2 kapalı alanda açılacak fuar, sektörün lider oyuncuları, son teknolojilerinin lansmanlarını yapacaklar. Geçtiğimiz yıl 5000’in üstünde Avrasya bölgesinden ziyaretçi ağırlayan fuar, bu yıl da ilgi

Bilgitaş Birincilik Ödülü aldı… İnterpromedya tarafından yapılan 2012 yılı İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nda Çevre Birimleri Türkiye Dışı Merkezli Üreticinin Türkiye Temsilcisi kategorisinde birincilik ödülünün sahibi Bilgitaş oldu. Bilgitaş Yönetim Kurulu Başkanı Habib Pişan’a ödülü 24 Haziran 2013’de yapılan törende takdim edildi. Dünyanın önde gelen fotokopi, yazıcı ve dokümantasyon çözümleri üreticilerinden Japon KYOCERA Document Solutions’ın Türkiye distribütörü Bilgitaş ayrıca şirketlerin net satış gelirlerine göre sıralandıkları Bilişim 500 genel sıralamasında da yer aldı.

88

Bilgitaş Pazarlama ve İş Geliştirme Koordinatörü Türkay Terzigil konu ile ilgili, “Türkiye bilişim pazarına ilişkin ortaya koyduğu veriler ile sektörün en prestijli ödüllerinden birine sahip olmaktan dolayı çok gururluyuz. Bilgitaş ayrıca Uluslararası bağımsız araştırma şirketi IDC’nin araştırma sonuçlarına göre de KYOCERA ürünleri ile 2012 yılı Türkiye fotokopi pazarı lideridir. Bilgitaş pazardaki başarılarını bağımsız kurumlarca yapılan araştırmalarda aldığı ödüller ile pekiştirmektedir.” şeklinde görüşlerini açıkladı.

odağı. Şimdiden alım heyetlerinin başvurularının alındığı fuar, yeni pazarlar ve yeni müşterilerle tanışmak için fırsat yaratacak. Ziyaretçiler Fuarda, gıda ve içecek, kozmetik, ilaç, kimya, lojistik, inşaat sektörleri başta olmak üzere, tüm sektörlere yönelik her türlü ambalaj çözümleriyle tanışabilecek. Reed Tüyap Fuarcılık ve ASD Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin uzun soluklu işbirliğinin yanında, sektörün diğer güçlü dernekleri AMD, ESD, KASAD, MASD, OMÜD ve SEPA’nın desteğini de alan Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı, sektörlerin kolektif bir güç olmayı ilke edinip, birlik ve beraberlikle istikrar sağlayıp, güçlendiğinin en güzel göstergesidir.”

Matbaa Teknik Ağustos'13  

matbaa-agustos13

Matbaa Teknik Ağustos'13  

matbaa-agustos13

Advertisement