Page 129

fespa 2013

Yazıcıda 6 mürekkep renginin yanısıra beyaz ve Local Lak da standart olarak bulunmakta olup yazıcı bu mürekkepleri, klasik bir yazıcıdan daha fazla verimli olacak şekilde üst düzey parlaklıkla bitirilmiş baskılar üretmek üzere tek seferde kullanabilmektedir. Renkli ve şeffaf mürekkepler ayrı geçiş kanallarından uygulanmaktadır. Acuity LED 1600, posterler, mağaza içi afişler ve perakende mağaza vitrinlerinin yanısıra ambalajlar gibi geniş formatlı birçok uygulama alanı için idealdir.

İş Akışı Geniş formatlı cihazlarda renk ve kalitenin yönetilmesi için merkezi bir baskı iş akışına sahip olunması gittikçe daha önemli bir hal almaktadır. FujiFilm, XMF serisi iş akışı çözümlerini kullanarak bunun nasıl elde edileceğini gösterdi. FujiFilm, XMF iş akışı çözümlerinin, işlerin XMF Remote ile gönderilip onaylanmasından, XMF Workflow ile baskı öncesi yönetimine, XMF ColorPath ile renk yönetiminden, XMF PrintCentre ile de tamamen web üzerinden baskı yapmaya dek olan tüm çözümlerin geniş formatlı baskı üretimine nasıl bir değer kattığını sergiledi.

matbaa&teknik

üretimi ve endüstriyel tekstil baskısı için de eksiksiz bir ürün gamı sunuyor. FESPA’daki standında FujiFilm ürünleri kullanılarak üzerine baskı yapılan kıyafetler, raflarda ve mankenlerin üzerinde sergilendi. FujiFilm’in bu alanda ön plana çıkan özellikleri arasında, üç ürün serisinin organik standardı olan GOTS (Küresel Organik Tekstil Standardı) onayını almış olması yer alıyor. Ayrıca önde gelen birçok marka tarafından da onaylanması ve piyasanın en yüksek performanslı PVC/ftalat içermeyen plastisol mürekkebini kullanıma sunuyor olması da bir özellikleri arasında öne çıkıyor.

Harley, “Çok heyecanlıyız” Piyasadaki en yeni teknolojiyi ve mürekkepleri kullanarak işlerin daha yüksek kalite seviyesine nasıl eriştiğini ziyaretçilere sergilemekten dolayı çok heyecanlı olduklarını belirten FujiFilm’in Pazarlama Müdürü Keith Harley, “Şu anki ürün portföyümüzün derinliği, birçok alanda kullanılabilen XMF baskı iş akışı teknolojilerimizle birlikte ele alınmalı. Bu, bir baskı çözümleri sağlayıcısının baskı üretim sürecinin verimliliğini geliştirmesini çok daha kolay kılmaktadır.

Ayrıca, birçok farklı pazarı hedefleyerek elde edilebilecek platformların çok yönlü yapısını ve nihai kullanım alanlarının geniş çaplılığını da ortaya koymaktadır” dedi.

Leeson, “Geleneksel Pazar İçin Yeni Fırsatlar Sunuyoruz” Leeson’a konvansiyonel baskı yani matbaa tarafındaki iddialarına paralel olarak bu dijital çözümleri nasıl konumlandırdıklarını, sorduk. Farklı teknolojiler ile yeni fırsatlar oluşturuyoruz, diyor Leeson: “Geleneksel ofset ticari baskı kısmının farkındayız. Çok hızlı bir değişim içinde. Pazarda çok güçlü bir üretimimiz var ve yüksek miktarda satış yapıyoruz. Aslında genel olarak pazar zorlanıyor ve daralıyor. Bizim de yaptığımız tamamen farklı teknolojiler kullanarak çözümler sağlamak. Aynı zamanda, matbaacıların ofsetten dijitale geçişini de kolaylaştırmak. Bu yapabilecek konuma sahibiz. Müşterilerle iyi ilişkilerimiz var ve sadece üretim yaparak ilerlemiyoruz, tabaka teknolojilerine de yatırım yapıyoruz. Değişim çok hızlı gerçekleşiyor.”

Euromedia Euromedia markası, baskı profesyonellerinin yaratıcılıklarını geliştirmelerine ve katma değer yaratan karlı baskı uygulamalarından faydalanmalarına yardımcı olmak için kullanılabilecek bir dizi özel baskı malzemesine özellikle odaklanılarak yaratıcı medyanın farklı türlerinin nasıl kullanılacağını gösterdi.

Tekstil Baskısı FujiFilm ayrıca, doğrudan baskı, transfer 127

Matbaa Teknik Ağustos'13  

matbaa-agustos13

Advertisement