Page 126

fespa 2013

matbaa&teknik

sunan yazıcının verimlilik, kalite ve fiyat/performans açısından sign ve grafik sektörüne ve geniş format display piyasasına yenilik getirdiğini belirten Mike Horsten sözlerine şöyle devam etti: “gelişmiş başlık hareket kontrolü sadece 2 nokta büyüklüğünde okunaklı fontlar üretebilen yüksek çözünürlüklü kaliteli görüntüler üretiyor.” Mimaki’nin TS500-1800 serisine katılacak olan JFX500-2131, saatte 150 metre kare hız ile, transfer kağıdı üzerine dünyanın en hızlı baskı yapan yazıcısı ve tekstil piyasası için ideal bir cihaz. Fuarda ayrıca, UJF-3042 serisinin yerini alan Mimaki’nin A2 formatındaki flatbed yazıcısı UJF-6042 sergilendi. Bu cihaz ile sınırsız sayıda media üzerine daha fazla çok yönlülük ve fotoğraf kalitesinde muhteşem baskılar üretiliyor. Ayıca, daha büyük olan baskı alanı, daha yüksek kalitenin talep edildiği daha yüksek hacimli piyasalardaki nihai kullanıcılar için bir dizi yeni fırsat sunuyor.

Londra’da Hat-trick Mimaki

Türkiye

Temsilcisi

Pimms’den

yapılan açıklamada ise şirketin üç yeni tanıtım yaptığına dikkat çekildi. Pimms, üç yeni makine tanıtımını hat-trick olarak nitelendiriyor: “Mimaki bu yıl Londra’da düzenlenen FESPA 2013 fuarında ilk defa duyurduğu 3 yeni makinesiyle hat-trick yaptı. Yeni makineleri UV Solvent, UV baskı makinesi ve yüksek performaslı kesim plotter’ının Avrupa’daki ilk gösterimini FESPA fuarıyla duyurdu. Mimaki JV400 SUV makinesinin prototipini ilk olarak 2012 Fespa’da duyurmuştu. Solvent’in esnekliği ve UV kurutmanın daynıklılığını birleştiren JV400 SUV, draft modunda 4 renkte(CMYK) saatte 18m2 hız ile basabiliyor. Diğer yeni ürünü, UJV500-160 UV baskı makinesi uzun ömürlü ampül ve enerji tasarruflu LED kurutma özelliği ile öne çıkıyor. 4 renkte(CMYK) saatte 100m2, beyaz rengi ile de saatte 70m2 hızda baskı yapabiliyor. Tabela ve reklam sektörünü hedefleyen yeni kesim plotter serisi CG-SRIII, özellikle vinil ve giysi üzerine çalışan müşterilerin işlerini kolaylaştırıyor. 60cm, 107cm ve 137 cm kesim alanına sahip 3 farklı boyutta üretilen plotter serisi, bir önceki seri olan CG-SRII’ye göre kavisli kenarları 2 kat hızlı kesebiliyor.”

responsive and proactive as possible but it is their energy and creativity that is vital to ensuring their long-term success.”

Setting new standards Mimaki showed at Fespa 2013 the recently-launched JFX500-2131 grand format UV flatbed printer with LED curing and multiple ink options. With printing speeds up to 60 square meters per hour, the printer sets a new standard in speed, flexibility, quality and environmental sustainability. Mike Horsten comments: “Incorporating a brand-new printhead and advanced LED curing, it brings new efficiency, quality and price/ performance to the sign & graphics industry and wide format display marketplace. Its advanced head movement control produces an exceptionally high resolution image quality that can produce legible fonts as small as 2 points.”

Selçuk Aygüler - Selahattin Aygüler

Mimaki, Fespa Londra’da Bayilerini Tarihi Bir Gece de Ağırladı Geniş format dijital baskı makineleri lider üreticisi Mimaki, FESPA Londra fuarının 2. Günü tüm dünyadan fuara katılan bayilerini Londra Ulaştırma Müzesinde düzenlediği gecede ağırladı. Mimaki’nin Türkiye ve Türki Cumhuriyetleri Distribütörü PIMMS Grup da bayileriyle

124

birlikte gece de yer aldı. Fuarın hemen ardından yolculuklarına bir Londra klasiği olan otobüsle ile başladılar. Güzel bir Londra turu attıktan sonra, müzeleriyle ünlü bu şehirde, misafirler, Londra Ulaştırma Müzesi’ne götürüldü. Burada kısa bir müze gezintisinden sonra kokteyl ve yemeğe geçildi. Mimaki’nin 2015 hedeflerini ve bu süreçteki planlarını da aktardığı gece de, PIMMS Grup bayileri AIT, Procolor, FutureTechnologies ve müşterileriyle bu yeni süreci paylaşma fırsatı buldu.

The JFX500-2131 will be joined by Mimaki’s TS500-1800. With an unrivalled speed of 150 square meters per hour, it is the world’s fastest printer for transfer paper and is ideal for the textile market. Also on the show we saw Mimaki’s UJF6042 A2-format flatbed printer that builds on the success of the smaller UJF-3042 series, while offering greater versatility and spectacular photo-quality print reproduction onto an almost limitless range of media. Furthermore, its larger print area opens up a whole new world of possibilities for end users in the higher volume production market, where even higher quality is demanded.

Matbaa Teknik Ağustos'13  
Matbaa Teknik Ağustos'13  

matbaa-agustos13

Advertisement