Page 124

fespa 2013

matbaa&teknik

İlk Defa FESPA 2013’de First Time at FESPA 2013 Ekonomik fiyatlı, teknolojik açıdan gelişmiş CG-SRIII serisi plotter’lar en yüksek yatırım geri dönüşünü sağlayacak şekilde tasarlandı.

Affordably priced, technologically advanced Series CG-SRIII plotters designed to achieve the highest return on investment. Mimaki (www.mimakieurope.com) announced the availability in Europe of three new affordable cutting plotters. These CGSRIII Series plotters showed for the first time in Europe at FESPA 2013, scheduled for 25-29 June in London. Over the last quarter century, Mimaki has set industry standards with its CG series cutting plotters, first introduced in 1988. Since then, Mimaki has pioneered cutting plotters that bring the utmost in functionality to the sign and display graphics industry yet are affordable for businesses of any size.

Mimaki (www.mimakieurope.com) Avrupa’da üç yeni ekonomik kesme plotter’ı bulunduğunu duyurdu. CG-SRIII Serisi bu plotter’lar Avrupa’da ilk defa FESPA 2013’de tanıtıldı.

plotter’ları sınıfının en iyisi kesme basıncısına sahip (500g) ve kullanılabilen malzemeler oldukça fazla. İki katına çıkan eğri kesme hızı daha fazla üretkenlik sağlıyor ve karmaşık kesme işlemlerini kolaylaştırıyor.

Mimaki, son çeyrek yüzyılda, ilk defa 1988 yılında piyasaya sürülen CG serisi kesme plotter’ları ile sektör standartlarını oluşturdu ve o zamandan beri, tabela ve display grafik sektörüne işlevsellik kazandıran ve her boyuttaki işletme için ekonomik olan kesme plotter’ları alanında öncülük ediyor.

Sürekli Kesim İşareti Algılaması ile kesme hassasiyeti sağlanıyor. Hassas kesme için maksimum 4 kesim işareti otomatik ve sürekli olarak algılanıyor. Ayrıca, yeni Segment Telafisi özelliği ara kesim işaretlerini algılıyor ve uzun boyutlu baskıların hassas olarak kesilmesine imkan sağlıyor.

Yeni geliştirilmiş CG-SRIII serisi kesme plotter’ları ile Avrupa tabela ve display grafik sektörüne son teknoloji yenilikler getirmekten dolayı son derece heyecanlı olduklarını belirten Mimaki EMEA Pazarlama Genel Müdürü Mike Horsten sözlerine şöyle devam etti: “Cihazların yenilenmiş tasarımı ve yeni işlevleri, sign üreticileri için fiyatları ekonomik düzeyde tutarken çok sayıda yeni gelir fırsatı ortaya çıkartıyor. Bu, rekabetçi bit piyasa için oldukça önemli bir durum. Mimaki’nin 25 yıllık piyasa deneyiminden faydalanıldı ve piyasa deneyimi ve AR-GE çabalarının yanı sıra müşteri geri bildirimleri de dahil edildi.”

Üretkenliği daha da arttırmak ve kesintisiz çalışma sağlamak için, yeni CG-SRIII Serisi plotter’lar uzaktan izleme özelliğine sahip. Maksimum verim ve baskıya hazırlık için, kesmenin tamamlanması veya hata durumu gibi etkinliklerin bildirimleri ön ayarlı e-posta adresine gönderiliyor. Etkinlik Bildirimleri plotter’lar için sunulan, kullanıcı tarafından hızlı ve kolayca gerçekleştirilebilen, plotter’ın her zaman en son sürüme sahip olmasını sağlayan firmware güncellemeleri de içeriyor.

Maksimum çıktı için geliştirilmiş özellikler 70-100 cm/dakika hızlara sahip yeni geliştirilmiş CG-SRIII serisi Mimaki’nin en çok satan CG-60SR ve CG-100/130SRII kesme plotter’ları serisini izliyor. Yeni CG-SRIII serisi kesme 122

Mimaki ve müşterileri için oldukça önemli olan bu yılda, CG serisinin 25. Yıldönümü kutlandığını belirten Horsten sözlerini şöyle sürdürdü: “FESPA 2013 ziyaretçilerinin mükemmel bir yatırım geri dönüşü için güvenilir bir kalite ve sürekli performans sağlayacak bu ilginç ve yenilikçi ürüne verecekleri tepkileri dört gözle bekliyoruz. Mimaki’nin ürün geliştirmedeki hedefi her zaman bu olmuştur.”

“We are very excited to bring more cutting edge innovation to the European sign and display graphics industry in the form of the newly developed CG-SRIII series cutting plotters,” said Mike Horsten, General Manager Marketing of Mimaki EMEA. “Their refreshed design and many new functions open up a wide range of new revenue opportunities for sign manufacturers while still keeping prices affordable - a critical factor in a very competitive marketplace. They have benefited from Mimaki’s 25 years of expertise in the market, and incorporate customer feedback as well as our own market experience and R&D efforts.”

Enhanced features for maximum output The newly developed CG-SRIII series, with speeds of 70 to 100 cm/s, are successor models to Mimaki’s best-selling CG-60SR and CG100/130SRII cutting plotters. The new CG-SRIII Series cutting plotters feature best-in-class cutting pressure of 500g, significantly increasing the range of materials that can be utilized. A doubled curve-cutting speed offers greatly improved productivity and makes complicated cutting tasks much easier. Cutting accuracy is ensured with Continuous Crop Mark Detection. A maximum of 4 crop marks is automatically and continuously detected to enable precise contour cutting. In addition, the new Segment Compensation feature detects intermediate crop marks and enables accurate contour cutting of longlength prints.

Matbaa Teknik Ağustos'13  

matbaa-agustos13

Advertisement