Page 122

fespa 2013

matbaa&teknik

Agfa Graphics’ten Jeti TitanX ile benzersiz üretim esnekliği Ultimate production flexibility with Jeti TitanX from Agfa Graphics Jeti TitanX hızı ve kalite ihtiyaçlarının yanı sıra çok The Jeti TitanX now adçeşitli sert ve esnek baskı altı malzeme ile uygu- dresses speed and quality needs, as well as the abillamaya göre seçilen baskı modlarında, çalışabiliyor. ity to work with a broad range of rigid and flexible substrates in a choice of print modes, according to the type of application.

Extending the successful Jeti Titan series of modular UV-curable wide-format printers, Agfa Graphics is launching the Jeti TitanX, which made its debut at FESPA 2013 in London. Jeti TitanX, with its proven moving table flatbed technology, is designed as a versatile wide format printing platform that caters for both higher productivity and superior print quality with extreme color accuracy. That’s general technical details from Agfa:

Agfa’nın Türkiye takımı Fespa 2013’de de klasik pozunu tekrarladı. Agfa’s Turkey team repeated classical pose in Fespa 2013 too Jeti Titan serisi modüler UV-kurutmalı geniş format yazıcılar ile ürün serisini genişleten Agfa Graphics, ilk tanıtımı Londra’daki FESPA 2013’de yapılan Jeti TitanX’i piyasaya sürdü. Jeti TitanX kanıtlanmış hareketli masalı flatbed teknolojisi ile daha fazla üretkenlik ve benzersiz renk hassasiyeti ile olağanüstü baskı kalitesi isteyen çok yönlü bir geniş format baskı platformu olarak tasarlanmış. Jeti TitanX ile ilgili olarak Agfa’dan yapılan açıklama şöyle:

Yüksek üretkenliğe sahip “Olağanüstü esneklik için yapılandırılan Jeti TitanX operatöre her iş için dört renkten (CMYK) altı renge (high fidelity CMYKLcLm) hızlı geçiş yapma imkanı sunuyor. Her iki modelde, mükemmel üretkenlik seviyeleri oluşturmak için toplamda 48 adet yapılandırılmış beyaz baskı kafasından sekiz tanesinin özelleştirilmiş hali sunulmaktadır. 120

Sınıfının tek gerçek endüstriyel flat-bed cihazı olan Agfa Graphics Jeti TitanX, satın alma noktasında kalite, yüksek çözünürlüklü backlit uygulamalar (gündüz ve gece) gibi üretimler için ideal bir cihaz. Bu yazıcı yüksek üretkenliğe sahip geniş format uygulamalar için tasarlandı.”

Anuvia UV-kurutmalı mürekkeplerini kullanıyor “Jeti TitanX’in yatak boyutu 3,1x2m’dir ve yatak, bütün yüzey üzerinde inanılmaz derecede sıkı toleranslara sahip olacak şekilde bitirilmiştir. Sağlam çelik bir çerçeve üzerine inşa edilmiş olan cihaz, olağanüstü üretim hassasiyeti için gelişmiş lineer bir hareket teknolojisine sahip. Güçlü bir tedbir ve jetting telafi algoritması olan Topoloji Optimizasyonu ile mikroskobik

For high productivity “Configured for the ultimate in flexibility, the Jeti TitanX offers the operator fast switching from four (CMYK) to six-color (high fidelity CMYKLcLm) imaging and back on a job-by-job basis. In both modes it offers the versatility of white ink with eight dedicated white print heads out of the total of 48 configured to generate exceptional levels of productivity. The only true industrial flat-bed in its class, Agfa Graphics’ Jeti TitanX is ideal for the production of close-viewed output such as quality point-of-purchase as well as high resolution backlit applications (day-and-night). Additionally, the printer is designed for high productivity wide-format applications such as general displays.”

Jeti TitanX utilises Agfa Graphics’ fast curing Anuvia UV-curable inks “The Jeti TitanX has a generous bed size of 3.1 x 2m with the table finished to incredibly tight tolerances over the whole surface. It is

Matbaa Teknik Ağustos'13  
Matbaa Teknik Ağustos'13  

matbaa-agustos13

Advertisement