Page 1

http://anorektyk.pl/czy-anoreksje-mozna-calkowicie-pokonac/


http://anorektyk.pl/jeszcze-odchudzanie-czy-juz-anoreksja /


ODCHUDZANIE 

Celem zdrowego odchudzania się jest utrata nadmiernych kilogramów. Poczucie własnej wartości osób oparte jest na różnych wartościach, nie tylko na wyglądzie ciała. Utrata masy ciała, w przypadku osób stosujących zwyczajną dietę ma na celu poprawę samopoczucia i wyglądu. Celem osoby stosującej zwyczajną dietę jest utrata wagi i zachowanie zdrowia.

ANOREKSJA 

Celem odchudzania się jest kontrola nad własnym życiem i emocjami. Poczucie własnej wartości anorektyka oparte jest wyłącznie na tym, ile waży, jak bardzo jest chudy i jak dużo udało mu się schudnąć. Dla anorektyka, utrata masy ciała jest sposobem na osiągnięcie szczęścia i samodoskonalenie się. Dla osoby cierpiącej na anoreksję własne zdrowie nie ma żadnego znaczenia. Jedynym liczącym się celem jest jak najszczuplejsza sylwetka.

http://anorektyk.pl/jeszcze-odchudzanie-czy-juz-anoreksja


http://wspolczesna-mlodziez-i-jej-problemy.blogspot.com/2012/04/anoreksja-jest-mnie-mao-choc-to-wciaz.h


http://anorektyk.pl/jak-anorektyk-postrzega-jedzenie/


http://anorektyk.pl/rodzaje-anoreksji/

http://anorektyk.pl/jak-anorektyk-postrzega-jedzenie/


Na anoreksję cierpią ludzie we wszystkich grupach społecznych, wiekowych i etnicznych, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jednak ponad 90 proc. przypadków osób dotkniętych tym zaburzeniem stanowią kobiety. Wizerunek szczupłej sylwetki kobiecej prezentowanej w mediach wpływa na ich postrzeganie samych siebie; zaczynają odczuwać presję i za wszelką cenę dążą do osiągnięcia ideału z telewizji i kolorowych czasopism. http://www.rysuj.pl/index.php? view=detail&id=84953&option=com_joomgallery&Itemid=102

http://anorektyk.pl/kto-jest-najbardziej-zagrozonyanoreksja/


http://akademiasztuki.org/Moda-a-anoreksja?id_document=1005


Anoreksja to choroba psychiczna, która niszczy zarówno ciało, jak i umysł chorego. Wycieńczenie organizmu, zaburzona samoocena, izolacja społeczna i stany depresyjne, a w skrajnych przypadkach śmierć, to tylko niektóre z poważnych konsekwencji, jakie niesie za sobą ta niebezpieczna choroba.

ttp://anorektyk.pl/skutki-anoreksji/

http://anorektyk.pl/czym-jest-anoreksja/


Objawy anoreksji u mężczyzn są zbliżone do tych obserwowanych u kobiet. Naukowcy znaleźli jednak kilka różnic pomiędzy płciami. Mężczyzn znacznie rzadziej niż kobiety dotyczą epizody bulimiczne, panowie zgłaszają także więcej dolegliwości fizycznych i wykazują więcej lęków w sferze seksualnej. U mężczyzn utrata masy ciała łączy się z pragnieniem posiadania muskulatury, dlatego anorektycy jeszcze częściej niż anorektyczki popadają w obsesje na punkcie ćwiczeń fizycznych.

http://anorektyk.pl/manoreksja-mezczyzni-tez-cierpia-naanoreksje/


Świat zna przypadki anorektyczek, które walczyły z chorobą nawet przez kilkanaście lat. Niestety, w przypadku zaawansowanej postaci choroby leczenie jest niezwykle ciężkie i czasami kończy się niepowodzeniem. Według szacunków na anoreksję umiera od 10 do 20 proc. chorych! Statystyki dotyczące wyleczalności jadłowstrętu psychicznego nie są jednoznaczne. Badania mówią, że wyzdrowienie obserwuje się u 40-80 proc. chorych.

http://anorektyk.pl/czy-anoreksje-mozna-calkowiciepokonac/

Anoreksja  
Anoreksja  
Advertisement