Page 1

Nuo bado nukentėjusio žirgo priežiūra ir šėrimas Dr. Bridgett McIntosh Dr. Fred Hopkins Dr. Doyle Meadows UT Extension

Dažnai pasitaikantys atvejai, kai žirgų savininkai netinkamai šeria savo žirgus, yra bazinių žinių apie žirgo mitybą ir rūpybą stoka, ko pasekoje dažnai atsiranda žirgų badavimo problemos. Vykdomos įvairios pagalbos programos tokiems žirgams, tačiau svarbu paminėti, kad šie procesai gali būti sudėtingi dėl informacijos nepakankamumo nuo bado nukentėjusių žirgų šėrimo klausimais. Per greitas tam tikrų pašarų ar pašaro normų įtraukimas į kasdienę dietą gali lemti žirgo mirtį, kurios pagrindinė priežastis yra peršėrimo sindromas. Iki 20% nuo bado nukentėjusių žirgų gali nugaišti net esant, atrodo, geriausiai rūpybai. Todėl normalaus žirgo būvio ir sveikatos būklės atstatymas reikalauja atsargaus mitybos plano sudarymo ir žirgo priežiūros siekiant išvengti peršėrimo sindromo rizikos ir pagerinti žirgo reabilitacijos efektyvumą.

Išbadėjusio žirgo termino apibrėžimas:

Išbadėjusiu žirgu ir specialiosios pagalbos reikalaujančiu yra laikomas toks žirgas, kuris: 1. Žirgas yra nepilnavertiškai šeriamas, jo yra žemas kūno balanso skaičius (KBS; žr. lentelė 1). ARBA 2. Žirgas neturėjo ko ėsti mažiausiai 5 dienas. ARBA 3. Žirgas prarado daugiau nei 15% savo kūno svorio per pastarasias 60 dienų ar mažiau.

Prieš sudarant pagalbos planą bado nukentėjusiam žirgui, svarbus pirmasis žingsnis yra nustatyti jo esamą būklę. Tą galima padaryti šių klausimų pagalba: Pirminė žirgo apžvalga: I. Žirgo istorija 1. Kuo žirgas buvo šeriamas ir kokie buvo galimi jo pašarai? 2. Ar žirgas turi laisvą priėjimą prie švaraus vandens? 3. Kokio amžiaus yra žirgas?

Profile for Martynas Seniut

Žirgų šėrimas  

Straipsnis apie žirgų šėrimą

Žirgų šėrimas  

Straipsnis apie žirgų šėrimą

Advertisement