Page 1

Martyna OCHOJSKA portfolio 2012


MARTYNA PATRYCJA OCHOJSKA ADRES

O MNIE ! 01

º ¡ ê

ul. Zabłockiego 6, 40-750 Katowice E-MAIL martynaochojska@gmail.com TELEFON 695 654 659

06/06/1989


WYKSZTAŁCENIE

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach - Katedra projektowania Wzornictwo /od 2009/ Sheffield Hallam University - Erazmus 2011/2012 - Product Design UMIEJĘTNOŚCI Obsługa komputera (Windows xp/vista/7/Macbook) Znajomość pakietów biurowych (Ms office, Open office) Znajomość oprogramowania/modelowanie 3d: Rhinoceros+V-ray,SolidWorks. Znajomość programów graficznych: Adobe (Illustrator, Photoshop, Indesign) Umiejętności manualne: modelowanie, rysunek odręczny

Języki obce: Język angielski w stopniu dobrym. WARSZTATY

û

Miejsce potrzebne - Katowice - prowadzący Marek Cecuła UL WORK/SHOP - Katowice - współpraca z grupą prosjektową Beza Projek. PLENERY PROJEKTOWE

¥

Krynica Morska, kwiecień 2010, organizacja ASP Gdańsk. Skoki, październik 2011, organizacja ASP Poznań. Praktyki zawodowe: MOHO/CODE Architecture & Design

x 02


01pRODUKT 02PRZESTRZEŃ PUBLICZNA 03MOdelowanie 04ergonomia 05Warsztaty 06kolorystyka/wizualizacje 07Rysunek/malarstwo 08szkice 03


05 11 12 13 15 17 19 23 04


WIFI ROUTER SNICK powstał w odpowiedzi na nowe pojawiające się trędy w dziedzinie elektroniki oraz coraz powszechniejsze korzystanie z sieci bezprzewodowej. SNICK to również odpowiedz na lukę na rynku dotyczącą designu tych urządzeń.

snick 05

wifi


k 06


SAMOWAR BO2B to produkt zainspirowany rosyjskim samowarem. Umieszczony na dole bojler działa na zasadzie czajnika elektrycznego, który wykorzystuje wytworzoną parę wodną do utrzymania stałej temperatury w dzbanku na górze urządzenia.

07


08


MASZYNKA DO KROJENIA Projekt realizowany przy współpracy z firmą MORPHY RIHARD polegający na stworzeniu urządzenia kuchennego które połączy domowników podczas przygotowywania posiłków, oraz uczyni czynności łatwiejszymi i bezpiecznejszymi dla dzieci. Maszynka do krojenia składa się z nakrętki wewnątrz której znajduje się nóż oraz dodatkowej która pozwala na przechowywanie jedzenia. Maszynka posiada także część pomagającą na przesuwanie warzyw lub owoców w kierunku ostrza.

09


NEW PRODUCT FROM

CHOPPING

MACHINE

FOR

YOUNG

CHEFS

10


PRZESTRZEŃ PUBLICZNA Projekt modułowych siedzisk do przestrzeni publicznej. Elementy bazowe wykonane z tworzywa piankowego zawierają szyny pozwalające na łączenie elementów przy pomocy specjalnych wałków wykonanych z polipropylenu.

11


DESIGN TOY Projekt minifigurki wieloelementowej zabawki z wymiennymi /wyjmowanymi częściami. Modelowanie bryłowe i powierzchniowe z ustawieniami renderingu - materiałów i oświetlenia.

12


ERGONOMIA Projekt uchwytu narzędzia do operacji laparoskopowych realizowany przy współpracy z Fundacją Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Projekt zakłada zwiększenie komfortu pracy chirurga w czasie operacji laparoskopowej głównie poprzez zminimalizowanie nadmiernego zgięcia nadgarstka, zwiększenie styku powierzchni narzędzia z dłonią oraz rozmieszenie manipulatorów w zasięgu palców.

13


Zwiększenie komfortu pracy chirurga w czasie operacji laparoskopowej poprzez: Rozmieszczenie w zasięgu paców manipulatorów sterujących końcówką narzędzia pozwalających na: - otwieranie i zamykanie końcówki - rotację końcówki Zminimalizowanie nadmiernego zgięcia nadgarstka poprzez zmianę kąta pomiędzy uchwytem a rurką dystansową narzędzia. Zastosowanie materiałów lekkich i wytrzymałych (tworzywa sztuczne, silikon) oraz łatwych do dezynfekcji. Intuicyjna obsługa narzędzia, chirurg nie musi spoglądać na nie w trakcie pracy. Zwiększenie powierzchni styku narzędzia z ręką. Obły, biomorficzny kształt narzędzia dopasowany do kształtu ręki i zapewniający lepszą stabilizację. Zastosowanie nowoczesnych i jasnych kolorów pozwalających na łatwą ocenę zabrudzenia narzędzia.

14


WARSZTATY MIEJSCE POTRZEBNE Projekt toalety miejskiej przyszłości, zrealizowany w ramach warsztatów z P. Markiem Cecułą zorganizowanych przez KOŁO NAUKOWE WZORICTWA. Toaleta w pełni dostosowuje się do użytkownika, który po wejściu do środka decyduje jakich elementów będzie używał. Projekt uwględnia oszędność wody poprzez używanie deszczówki oraz oszczędność energii- wykorzystanie paneli słonecznych. Projekt wspóltworzyli: Wojciech Stadnicki, Katarzyna Kownacka.

15


Warsztaty UL WORK/SHOP 2011 Projekt instalacji miejskiej stworzonej w przejściu podziemnym Katowickiego Dworca PKP.

16


KOLORYSTYKA Dobór oraz parametryzacja kolorów, projekt wzorów aplikacji na przedmioty oraz wnętrza.

17


WIZUALIZACJE

18


Rysunek

19


20


21

malarstwo


22


23

Portfolio_2012  

Martyna Patrycja Ochojskaa - Portfolio 2012

Advertisement