Page 1

Δ

Viaxe Δ De Δ Estudos Δ Arqueolóxicos Δ Turquía Δ 2011

Δ

[Türkiye 2011 Arkeoloji Eğitim Gezisi] PROGRAMA ACTUALIZADO (15/11/2010) O LAUV e mais a Delegación de Alumnos de Historia propoñemos a realización dunha VIAXE DE ESTUDOS diferente, totalmente autoxestionada, bastante alternativa e con algo de aventura, moi lonxe dos packs turísticos convencionais ofertados nas axencias de viaxes.

DATAS v Venres 15/04/2011 – Luns 25/04/2011 [¡10 días durante Semana Santa!]

ESPECIFICACIÓNS v Billetes de avión comprados directamente por internet, procurando o vóo mais barato posible (actualmente Iberia directo Madrid-Estambul). v Desprazamento Ourense-Madrid (ida e volta) en automóbiles particulares, incluíndo parking de longa duración en Barajas.

v Desprazamentos en Estambul en transporte público (metro, tranvía, autobús). Desprazamentos por Turquía en automóbiles alugados (prevense furgonetas de 9 prazas), gastos de gasolina, ferry e peaxes incluídos.

v Reservas de aloxamento directamente reservadas por internet, en hoteis dignos pero a prezo o mais barato posible. Habitacións múltiples (dobres, triplas ou cuádruplas), sempre co pequeno almorzo incluído.


Δ

Viaxe Δ De Δ Estudos Δ Arqueolóxicos Δ Turquía Δ 2011

Δ

[Türkiye 2011 Arkeoloji Eğitim Gezisi] PROGRAMA ACTUALIZADO (15/11/2010) PROGRAMA Ø Venres 15 Abril · · · · ·

00:00 horas 00:30-06:30 11:00-15:55 16:30-18:00 18:30 horas

Ø Sábado 16 Abril

VIAXE Saída Ourense Automóbil Ourense-Barajas. Parking. Vóo Madrid-Istanbul (Iberia directo) Transfer Aeroporto Atatürk-centro Istanbul (metro+tranvía) Aloxamento hotel Istanbul

ESTAMBUL

· 00:00-24:00

Ø Domingo 17 Abril

Visitas Istanbul

· 00:00-24:00

Visitas Istanbul

· 08:00 horas · 09:00-15:30 · 17:30 horas

Alugueiro furgonetas Automóbil Istanbul-Çanakkale (337kms=5h30m) + Ferry Gelibolu-Lapseki (1h) Aloxamento hotel Çanakkale

Ø Luns 18 Abril

Ø Martes 19 Abril · · · · · ·

08:00-08:30 08:30-11:00 11:00-12:00 12:00-14:30 15:00-20:00 21:00 horas

Ø Mércores 20 Abril

ESTAMBUL

DARDANELOS

TRÓADE

Automóbil Çanakkale-Truva (31kms=35m) Visita Troya Automóbil Truva-Behramkale (67kms=1h] Visita Assos Automóbil Behramkale-Izmir (270kms=5h) Aloxamento hotel Izmir

ESMIRNA

· 08:00-13:00 · 13:00-20:00 · 20:00 horas

Visita Izmir Visita Clazomenes + Eritre (Izmir-Urla-Ildiri-Izmir 158kms=2h5m) Aloxamento hotel Izmir

· 08:00-18:00 · 19:00 horas

Visita Ephesus (Izmir-Selçuk-Izmir 158kms=1h55m) Aloxamento hotel Izmir

Ø Xoves 21 Abril

Ø Venres 22 Abril

· 08:00-19:00 · 20:00 horas Alternativa: · 08:00-19:00 · 20:00 horas

Ø Sábado 23 Abril

· 07:30-09:30 · 10:00-15:00 · 15:30-20:00

ESMIRNA

ESMIRNA

Visita Priene + Miletus (Izmir-Söke-Balat-Izmir 303kms=4h25m) Aloxamento hotel Izmir

Visita Sardis + Birgi (Izmir-Salihli-Birgi-Izmir 256kms=4h20m) Aloxamento hotel Izmir

PÉRGAMO

Automóbil Izmir-Bergama (102kms=1h45m) Visita Pergamon Automóbil Bergama-Bursa (276kms=4h20m]


Δ

Viaxe Δ De Δ Estudos Δ Arqueolóxicos Δ Turquía Δ 2011 [Türkiye 2011 Arkeoloji Eğitim Gezisi] PROGRAMA ACTUALIZADO (15/11/2010) · 21:00 horas

Ø Domingo 24 Abril · · · · ·

08:00-09:30 10:00-16:00 17:00-20:30 21:00 horas 22:00 horas

Ø Luns 25 Abril

· 06:55-10:10 · 11:00-17:00 · 18:00 horas

Aloxamento hotel Bursa

NICEA

Automóbil Bursa-Iznik (77kms=1h20m) Visita Nicaea Automóbil Iznik-Aeroporto Atatürk Istanbul (246kms=3h10m] Entrega furgonetas Noite no aeroporto VIAXE

Vóo Istanbul-Madrid (Iberia directo) Automóbil Barajas-Ourense Chegada Ourense

Δ


Δ

Viaxe Δ De Δ Estudos Δ Arqueolóxicos Δ Turquía Δ 2011

Δ

[Türkiye 2011 Arkeoloji Eğitim Gezisi] PROGRAMA ACTUALIZADO (15/11/2010)

ORZAMENTO o o o o o o o o o o o

Coche Madrid (gasoil 80€; parking 60€) Avión (Iberia directo) Alugueiro furgonetas (385€ por coche) Gasolina (1900Kms; 180€/furgoneta) Autopista (14€/furgoneta) Ferry Eceabat-Çanakkale Transfer Aeroporto-Sirkeci (Metro+Tranvía) Albergue/Hostal Estambul 3 noites Hotel Çanakkale 1 noite Hotel Izmir 4 noites Hotel Bursa 1 noite

TOTAL

028 €/persoa 247 €/persoa 048 €/persoa 022 €/persoa 002 €/persoa 003 €/persoa 002 €/persoa 045 €/persoa 020 €/persoa 080 €/persoa 025 €/persoa

522 €/persoa

INSCRICIÓN E PAGAMENTO v Poderán participar na viaxe profesores, investigadores, egresados e alumnos de Historia da Uvigo (grao, licenciatura, máster/doutoramento), así como tamén procedentes doutras licenciaturas e/ou universidades. O número máximo de prazas disponibles é de 27 (tres furgonetas de 9 prazas). v Tódolos interesados/as deberán inscribirse telemáticamente ó traverso da web http://webs.uvigo.es/lauv-web/, cubrindo e enviando os datos solicitados na ficha de inscrición.

v

O prazo extraordinario de inscrición remata o vindeiro domingo 28 de novembro de 2010.

v Aos inscritos se lles comunicará persoalmente, por mail, o sistema e prazos de pagamento, así como todo tipo de información relevante que afecte á viaxe. Previsiblemente, o primeiro prazo de pagamento (necesario para asegurar e comprar os billetes de avión) será de ca. 250 € durante a primeira quincena de decembro. Os prazos seguintes se comunicarán oportunamente, correspondéndose exclusivamente cos gastos dos que haxa que adiantar o diñeiro (reservas de hotel, alquiler de automóbiles, etc.). Aquela parte do orzamento que non precise ser adiantada poderá ser pagada ata abril de 2011.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Saída de estudios LAUV 2011: Turquía  

Despois da excelente experiencia da England Archaeological Tour 2010, o LAUV xunto coa Delegación de Alumnos da Facultade de Historia de Our...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you