Page 1

me


4

interní identita BESTu Brno 8 SENS bars 12 Léková encyklopedie 14 METOD 18 GProoms 20 školní práce 24 ilustrace 28 neziskové projekty 34 Mood walls 38 Helloooooo


Ahoj, moje krůčky ke grafickému designu začaly už v době, kdy jsem studoval osmileté gymnázium v Hradci Králové. Poté tento obor zápasil s architekturou na VUT v Brně, ale přeci jen grafika vyhrála a tak jsem tady, hledám další příležitosti se zlepšit.

+420 721 648 034 me@martinegrt.cz www.martinegrt.cz Adobe Photoshop Adobe Illustrator

Nehledě na moje zkušenosti ze dvou grafických studií, jsem věnoval velké úsilí do neziskového sektoru a musím říct, že to je, panečku, jiná práce, než pro náruživé klienty. Nicméně, myslím, že už je na čase, abych vkročil tou správnou nohou do designové komunity a trochu se tam ohřál. Těsím se, Martin Egrt

Adobe InDesign Microsoft Office Autodesk AutoCAD Sketchup Rhinoceros + V-Ray Grasshopper HTML + CSS → celý

životopis zde ← 3


interní identita BESTu Brno BEST (Board of European Students of Technology) je mezinárodní studentská organizace, která má aktuálně 96 poboček po celé Evropě. Ty se mezi sebou navzájem pravidelně schází a předhání, kdo je v čem lepší. Proto kromě externí vizuální identity, kterou mají všechny pobočky společnou a kterou se prezentují na veřejnosti, vznikají identity interní, specifické pro konkrétní sídla. Jako právě třeba pro Brno. Ta je úzce spojena s pověstí o brněnském drakovi, ale využívá i typografických her s faktem, že má stejný počet písmen a počáteční písmeno jako organizace samotná.


+ ↑ externí vs. interní identita BESTu Brno

5


6


Cooper Hewitt ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ abcdefghijklmnopqrstuvwxyz 0123456789 ↑ plakát

↑ každý člen je jedinečná součást celkové skládačky krokodýlí kůže

7


SENS bars jsou první produkty inovativního startupu SENS FOODS LTD., kteří po úspěšné Kickstarter kampani získali přes 300 000 Kč a pokračují v oslovování investorů. Tyčinky jsou vyrobeny ze cvrččí mouky a rozdělují se na Proteinové (zaměřené na muže) a Energy (zaměřené na ženy). V úplných základech probíhala spolupráce se studiem Leo Burnett, Prague.

sensbar.com sensbar.com/kickstarter respekt.cz, zive.cz, idnes.cz, tyinternety.cz, czechcrunch.cz

8


↑ vizualizace budoucích tyčinek

↑ odměny pro přispěvatele na Kickstarteru

9


↑ pohyblivé banery na sociální sítě

↑ grafika do videa

↑↑ hmyzí kuchařka

↑ banery na remarketing

10


↑ letáček do Holandska

↑ infografika o jezení hmyzu pro blogery ↑ Kickstarter kampaň

11


Léková encyklopedie je mobilní aplikace k již na webu existující databáze léků, nálezů a účinných látek, která má pomoci lidem se o nich dozvědět více. Pokud například ztratí příbalový leták nebo pokud chtějí porovnat ceny konkurečních alternativ na trhu. Přestože encyklopedie uchovává opravdu velké množství informací, tak to v žádném případě není náhrada za lékaře.

lekovaencyklopedie.cz

12


13


METOD je slovenská firma, která se zabývá zemními pracemi jako základy domů, drenáže nebo přípojky k inženýrským sítím. Původně měl název firmy znít „Výkopové a zemné práce Metod Drab“, ale podařilo se mi majitele přesvědčit o jednoslovném údernějším názvu, podle kterého je všichni v okolí už dobře znají a které se tak hodí k těžkému a špinavému řemeslu. Ve stejném duchu bylo volené písmo a barvy. 5 „zářezů“ má značit rýhy od lžíce bagru, která má nejčastěji 5 zubů, stejně tak jako zbylé písmeno M připomíná rameno stroje. Vzhledem k tomu, že hlavní prací je tzv. „dělat díry“, se bude v identitě společnosti pracovat s negativním prostorem, který bude fotky odkrývat, tak jako stroje odkrývají zemi.

14


↑ významové připodobnění loga (5 zubů lžíce a rameno bagru)

15


↑ finální návrh vizitek

↑ alternativní návrh vizitek s nerealizvanou žlutou firemní barvou

16

↑↑ zkratka loga a základní definování firemní identity


↑ výkopové práce v akci

↑ aplikace loga na přední masce nákldního auta

↑ ukázka možné aplikace identity „odkrývaných fotek“

17


GProoms je projekt se záměrem zajistit ubytování pro 3000 lidí při konání akce Moto GP v Brně. Kromě marketingových materiálů před akcí jsem zpracovával i potřebné vizuální a komunikační doplňky během akce.

18


↑ průvodce Moto GP a Brnem pro zákazníky GProoms

↑ ukazatele směrující k ubytování

↑ banery na Google AdWords ↑ ubytovací karta

↑ pokazy na autobus nebo pivo ↑ leták zvoucí do GPpubu

19


školní práce Na Fakultě architektury jsem se naučil pracovat s 3D softwarem, programovatelným designem, využívat kreativní myšlení, přípravovat technické výkresy, využívat figurální a perspektivní kresby nebo vyrobit fyzické modely.

20


21


22


Klauzurní práce do předmětu Modelové techniky

23


ilustrace Vždy mě to táhlo ke komiksovým ilustracím, a tak jsem na škole chodil dobrovolně 4 roky na figurální kresbu, abych si lidskou anatomii osvojil. Dále jsem vytvořil několik ilustrací pro děti nebo do výběrového řízení.

24


↕ ilustrace do církevního dětského koutku

↑ fiktivní filmový plakát

25


↑ návrhy do výběrového řízení pro příběhy Jan Husa

26


↑↑ projekt na akci Silent disco, kdy návštěvníci poslouchali hudbu od dvou DJs jen ze sluchátek, měl omezený rozpočet a plakáty muselý být v jedné barvě, zajímavá byla hra s negativním prostorem

27


neziskové projekty Do této kategorie jsou zařazeny projekty, které jsem navrhoval zejména pro studentskou organizaci BEST, ve které působím už přes dva roky, ale i další zajímavé práce, jako návrhy do mezinárodní soutěže či na pražský hackaton.

Naše školy na Prague Hacks – lupa.cz Moon‘s moons na Pyweek– pyweek.org

28


↑↑ identita letního kurzu o nanotechnologiích

↑ nálepky se jmény účastníků

29


↕ první náznaky identity mezinárodní souteže oraganizace BEST, jejíž brněnská skupina si vzala na ramena další ročník celoevrospského kola

30


↑ Návrh trika pro mezinárodní organizaci BEST, který znázorňuje její nejdůležitější hodnoty. Jednorázově si je objednalo přes 1200 lidí z celé Evropy. Svítí ve tmě :)

↑ návrh trika pro česky mluvící skupiny mezinárodní organizace BEST

31


↑↑ Grafický návrh webové aplikace pro zlepšení poskytování informací o dostupnosti a kvalitě škol. Projekt pak změnil název na mojeskoly.cz.

32


↑↑ grafický návrh počítačovoé plošinové hry Moon‘s Moons do mezinárodní soutěže Pyweek

33


Mood walls Emoce neovlivňují pouze barvy, ale i tvary a to nejen jejich směr, hustota nebo tloušťka tahu, ale i například jeho pravidelnost. Rozhodl jsem se pracovat s tapetami, které by byly jednoduše pojmenovány podle emocí, a tak pokud by případný klient chtěl, aby v místnosti panovala konkrétní nálada, tak nemusí dlouho vybírat. Pracoval jsem s diagramy od Johna Ormsbee Simondse z jeho knihy Landscape Architecture. První návrhy jsem použil ve školním předmětu Design Manual, ale potom jsem v nich dál pokračoval. Tapety mají vždy rozměr (2000x500) mm a je kladen důraz na to, aby opakující se vzor nebyl tak patrný, aby plocha působila více jednolitě, takže mají oproti celoplošným návrhům, nekonečnou aplikaci.

34


↑ Excited

↑ Erratic

↑ Effusive

↑ John Ormsbee Simondsovy diagramy z Landscape Architecture

↑ výstava předmětu Desgin Manual

35


↑ Tender

36

↑ Static


↑ Inspirational

↑ Active

37


Helloooooo Jeden z mých prvních osobních projektů začal jako nevinné focení z nudy, ale přerostl v protest proti dnešní společnosti, která vnímá svoje cestování jen skrze objektiv a fotí věci, které byly vyfoceny už více než tisíckrát. Říkám tomu „Rozhovory s občany měst, které jsem navštívil“ a většinou je to to jediné, co o mně vypovídá, kde jsem zrovna cestoval. Po překročení 100 kusů jsem se rozhodl občany uctít pár typofotografickými plakáty.

38


↑ města, ve kterých jsem prováděl rozhovory

39


me@martinegrt.cz

Egrt portfolio 2016