Page 257

Naše představa o svatbě byla jasná. Měla by se konat v přírodě v okolí Prahy (odkud pochází nevěsta), mělo by se tam dát grilovat a uspořádat rockový koncert. Ideálně jsme chtěli ubytovat většinu hostů na místě, případně jim umožnit v blízkosti postavit stany.

We had a clear idea about the wedding. It could be held in the nature near Prague (which is the bride’s residence) with the possibility of a barbecue and arranging a rock concert. In the ideal case we intended to accommodate the majority of our guests directly there, or to enable them to set up a tent nearby.

Počet hostů jsme stanovili na cca 150. Nechtěli jsme zároveň oběd v sedě pro všechny (sitting diner). Oběd měl být pro rodinu, pro přátele raut. (Tip: počítejte s tím, že cca 20% z pozvaných hostů nedorazí - nemoc, pracovní povinnosti, narození miminka...).

We set the number of guests at about 150. At the same time, we didn’t want to prepare a sitting dinner for all of them. The dinner could be only for the family, and friends might be provided with a banquet. (Tip: count on it that about 20% of invited guests won’t come – illness, working duties, baby’s birth...)

Stanovili jsme si rozpočet a jednotlivé úkoly rozepsali do několika excelovských tabulek. Plánování bylo trochu složitější, protože žijeme v zahraničí. Většinu věcí se nám ale podařilo zajistit přes internet. Určitě jsme nechtěli šetřit na jídle a pití, na fotografovi ani na oblečení. Šaty jsem během jedné návštěvy sehnala v Salonu Adina za 9000 Kč (www.svatebni-saty-adina.cz) a závoj si objednala na internetu za 1000 Kč.

We drew up the budget and laid out all the tasks in several tables of Excel. Planning was a bit difficult because we live abroad. Fortunately, we managed to arrange various things on the internet. Definitely, we didn’t intend to spare any expense for food, drink, photographer, or clothes. I acquired my wedding dress for 9000 CZK when visiting the fashion house Adina (www. svatebni-saty-adina.cz) and my veil for 1000 CZK ordered from the internet. podzim – autumn

255

Marriage Guide - wedding podzim 2013  

Svatební magazín pro svatbu, s výběrem svatebních šatů, snubních a zásnubních prstenů. Wedding magazine, bridal, bride, jewelry, chateau, .....

Marriage Guide - wedding podzim 2013  

Svatební magazín pro svatbu, s výběrem svatebních šatů, snubních a zásnubních prstenů. Wedding magazine, bridal, bride, jewelry, chateau, .....

Advertisement