Page 1

CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:48

Stránka 7

PLAVBY – STŘEDOZEMNÍ MOŘE

Istanbul

Eg ejs

Turecko

Řecko

Izmir

mo ře

Athény Piraeus

Rhodos Santorini

Plavba podél řeckých ostrovů a pobřeží Turecka lodí „Zenith“ Loď vyplouvá každé pondělí z řeckého přístavu Piraeus ležící necelých 10 km od Athén. Poplujete kolem hlavních řeckých ostrovů a čekají Vás i dvě zastávky v Turecku – Izmiru a Istanbulu. Loď Zenith s výtlakem 47 250 tun a s kapacitou 1 440 cestujících byla v roce 2006 zmodernizovaná. Má 9 palub, na kterých naleznete hlavní restauraci, 3 vířivky, venkovní bazény, posilovnu, divadlo, saunu, kasino, dětský klub. All inclusive systém zahrnuje veškerou stravu, občerstvení, nápoje a využití všech aktivit na lodi. V systému nejsou zahrnuty telefonní hovory, služby v salonu krásy, pobřežní výlety, lékař a vybrané prvotřídní nápoje. Kvalitní služby na lodi a ochotná posádka se postará o Vaši nezapomenutelnou dovolenou.

Program plavby: Den Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle Pondělí

Přístav Piraeus Santorini Rhodos Izmir Istanbul Na moři Piraeus Piraeus

Příjezd 09,00 08,00 08,00 08,00 09,00

Odjezd 19,00 18,00 17,00 15,00 22,00

21,00 vylodění

nocleh

Změna itineráře vyhrazena.

7


CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:50

Stránka 11

JI HO AF RIC KÁ RE PUB LI KA – ROVOS RAIL

Jihoafrická koláž Nejpřitažlivějším produktem společnosti Rovos rail pro obyvatele střední Evropy je nepochybně devítidenní program zvaný Jihoafrická koláž, který spojuje nejkrásnější přírodní rezervace Jižní Afriky a krajinářsky půvabné končiny Dračích hor a Zahradní cesty. Cestující projedou celkem 3400 kilometrů, dvakrát si užijí velmi ranního budíčku, aby měli možnost absolvovat safari v těch nejpříznivějších podmínkách. Cesta začíná v Pretórii a končí na nejjižnější výspě afrického kontinentu, v Kapském městě.

Dar Es Salaam Každý rok v červenci začíná 14-ti denní dobrodružná jízda, která Vás zaveze skrz Jihoafrickou republiku, Zimbabwe, Zambii a Tanzánii. Velkolepá dobrodružná cesta je započata v Kapském městě a na trase mimo jiné navštívíte diamantové město Kimberley, překrásné Viktoriiny vodopády, plně si užijete procházku buší a piknik v blízkosti vodopádů Kundalila a celou cestu zakončíte ve městě Dar Es Salaam.

Tanzánie Dar Es Salaam

Pretorie

Zambie

Johannesburg Svazijsko Zimbabwe

Bloemfontein Jihoafrická republika

Kapské město

Lesotho Durban Jihoafrická republika

Port Elizabeth

Kapské město

11


CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:50

Stránka 12

AUSTRÁLIE

Životní zážitek potápění se žralokem bílým a velrybím Objevování podmořského světa je jednou z nejzajímavějších aktivit, které se můžete v Austrálii věnovat. Naleznete zde největší a nejzachovalejší korálový útes na světě – Velký bariérový útes, bezpočet vraků lodí a letadel z druhé světové války, tropické ostrovy s panenskou přírodou a spoustu dalších unikátních atrakcí. Austrálie, to je neuvěřitelné množství rozmanitých druhů ryb a dalších podmořských živočichů spolu s kvalitním zázemím a spoustou možností věnovat se celé řadě dalších volno časových aktivit. My jsem však pro Vás připravili naprosto ojedinělou novinku a to potápění se žralokem bílým nebo velrybím. Potápění se žralokem bílým Jedná se o potápěčskou adrenalinovou bombu, při které budete mít příležitost osobně se setkat s lidožravým velkým bílým žralokem a vidět toto podvodní monstrum v akci. Lokace: Port Lincoln (Jižní Austrálie) Sezóna: celoročně Náročnost: vhodné pro všechny, jež se neobávají velké dávky adrenalinu (není nutná potápěčská licence) Program: nalodění na pohodlnou loď MV Calypso Star v brzkých ranních hodinách kolem 6,30 hod., odplutí z přístavu v 7,00 hod. směr ostrovy Neptune. Plavba k těmto ostrovům bude trvat cca 2,5 hodiny, během níž budete mít možnost shlédnout delfíny popř. i velryby (sezónní záležitost). Po příjezdu namísto následuje nasazení návnad a akce může začít. Jakmile žraloci dorazí, bude mít každá osoba příležitost ponořit se v uzavřené ocelové kleci (max. skupinka 4 osob) a pohlížet tváří v tvář žraloku bílému. Ponory probíhají bez dýchacích přístrojů pouze za pomoci speciální hadice, která dodává vysoce okysličený vzduch. Po ukončení této adrenalinové zábavy Vás bude čekat již jen teplý oběd včetně nealkoholických nápojů a návrat zpět do přístavu. Předpokládaný návrat ve večerních hodinách kolem 19,00 hod.

Potápění se žralokem velrybím Jedná se opětovně o netradiční aktivitu, v rámci které si budete mít možnost zaplavat se žralokem velrybím. Tento nádherný mírumilovný živočich je největším žijícím žralokem na světě. Dorůstá délky až 18 metrů a váží v průměru 15 tun. V lokalitě západního pobřeží Austrálie se vyskytují žraloci velrybí velikosti 4 –12 metrů. Lokace: Exmouth (západní pobřeží Austrálie) Sezóna: duben – červen Náročnost: vhodné pro všechny (není nutná potápěčská licence) Program: nalodění na loď v ranních hodinách kolem 8,30 hod., odplutí z přístavu, šnorchlování u útesu Ningaloo (bohatá fauna želvy, manty, delfíni, velryby, rypouši), kolem 10 hod. začne průzkumné letadlo vyhledávat žraloky velrybí, 10,30 –11,00 hod. malé dopolední občerstvení (čaj, ovoce, sušenky, chipsy), následuje šnorchlování se žralokem velrybím v okamžiku, kdy průzkumné letadlo zaznamená jejich přesnou lokaci, 13,00 –13,30 hod. oběd formou bufetu, 14,00 –14,30 hod. pokud čas dovolí šnorchlování opětovně u útesu Ningaloo, 15,00 hod. odpolední občerstvení (ovoce), 15,30 hod. vylodění. Cena: od cca 7 200,- Kč/osoba

Cena: od cca 9 260,- Kč/osoba

12


CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:50

Stránka 13

AUSTRÁLIE

Pozorování velryb z paluby lodě Jedním z naprosto unikátních zážitků, které si z Austrálie také můžete odvézt, je bezesporu pozorování největších savců – velryb. Každoročně k australským břehům připlouvá nespočet těchto majestátních velryb z Jižního oceánu. Zúčastněte se této neuvěřitelné podívané a pozorujte velryby při migraci do tropických vod Tichomoří. Pozorování velryb z paluby lodě Jedním z naprosto unikátních zážitků, které si z Austrálie také můžete odvézt, je bezesporu pozorování největších savců – velryb. Každoročně k australským břehům připlouvá nespočet těchto majestátních velryb z Jižního oceánu. Zúčastněte se této neuvěřitelné podívané a pozorujte velryby při migraci do tropických vod Tichomoří. Lokace: Hervey Bay (cca 290 km severně od Brisbane) Sezóna: srpen – říjen Náročnost: vhodné pro všechny Program: Tento výlet za velrybami pořádá rodinná firma Perry již s 23ti-letou tradicí. Firma vlastní i akreditaci tzv. moderní ekoturistiky. Vše se odehrává na lodi Quick Cat II., která Vás zaveze k největšímu písečnému ostrovu na světě Fraser. Závětří tohoto ostrova nabízí nejlepší místo pro pozorování velryb, které sem každoročně připlouvají za odpočinkem. Loď Quick Cat II. disponuje speciálním vybavením. K výbavě patří tzv. hydrofon, který umožňuje účastníkům tohoto výletu poslouchat zvuky těchto savců šířící se pod hladinou a podvodní kamera, která přenáší obrázky z podmořské hladiny na obrazovku. Celý výlet je doprovázen odborným komentářem a trvá cca 6 hodin. Cena: od cca 1 870,- Kč/osoba

13


CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:51

Stránka 19

RA KOUS KO – SALZBURG/FUSCHLSEE

Schloss Fuschl Salzburg – Mozartovo město a kulturní metropole je hlavním městem spolkové republiky Salzbursko a čtvrtým největším městem Rakouska. Protéká jím řeka Salzach a nad ní, na hoře Festungsberg trůní největší středověký hrad v Evropě Festung Hohensalzburg. Celé staré město s historickým jádrem bylo zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Za návštěvu stojí skvostné náměstí Domplatz s dómem ze 17. století a staré romantické uličky. Pořádají se zde hudební festivaly i proslulé Vánoční trhy. Celý region je vhodný pro turistiku, lyžování i výlety na kole.

Tento legendární pohádkový zámek se nachází pouze 15 km od Salzburgu v nadmořské výšce 730 metrů, u jezera Fuschlsee. Byl postaven v roce 1450 na poloostrůvku u jezera jako lovecký zámeček. Byl využíván také jako letní residence Salzburskými arcibiskupy. O 500 let později se residence stala kulisou pro hvězdný film o císařovně Sissi, kterou ztvárnila mladá Romy Schneider. Roku 2006 byla dokončena rekonstrukce. Dnes tento luxusní a špičkový hotel, který dle ohodnocení Condé Nast Traveller patří mezi 25 nejlepších resortů v Evropě vyhledávají pro relaxaci rakouské celebrity a členové vlády. Hotel má 65 pokojů, 39 suit a 6 chatek u jezera. Je zde restaurace, bar, kuřácký salónek, vinotéka, vinný sklípek, salón krásy, směnárna, prádelna, kongresový salónek. Lázně na ploše 1100 m2 s nabídkou procedur a masáží, saunou, jacuzzi, párou, vnitřním bazénem a relaxační místností. Hotel Schloss Fuschl má také výhradní právo na rybaření v jezeře. Hotel připravuje různé balíčky služeb, je zde možné navštěvovat kurzy vaření, lekce jógy, zorganizovat jízdu na koni, či si zapůjčit luxusní automobil. 9ti jamkové golfové hřiště Eugendorf Golf Club je jen 10 minut jízdy od hotelu.

19


CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:51

Stránka 20

RA KOUS KO – KORUTANY

Schloss Seefels Wörthersee je rakouské nejznámější jezero. Leží mezi Villachem a Klagenfurtem nedaleko hranic se Slovinskem a Itálií. Se svojí délkou 17 km a šířkou 1,6 km je největší z korutanských jezer. Mezi jezerem a horami se nachází 8 vesnic, z nichž každá má svůj charakter. Vesnice Pörtschach je známá nejen jako pořadatel tenisových turnajů, ale i centrum hudby – každoročně se zde v létě koná festival Srarnacht am Wörthersee. Pobyt v této oblasti je zajímavý v kteroukoliv roční dobu. Místo je vhodné jak pro aktivní dovolenou, tak pro relaxaci u jezera či v lázeňském centru.

Překrásný luxusní hotel na břehu jezera Wörthersee byl postaven původně jako pěkný malý palác v roce 1860 filatelistou a vynálezcem pohlednic Dr. Emanuelem Hermannem. Před 35 lety byl zámek přestavěn na luxusní hotel, který prošel v posledních letech kompletní rekonstrukcí. Skvostný hotel stojí ve velkolepé krajině na tichém místě avšak v blízkosti rušnějšího Pörtschachu. Kombinuje styl a eleganci s moderními prvky a vytváří tak unikátní atmosféru. Dynamický tým zaměstnanců se stará o hosty dle nejvyšších standardů s rakouskou pohostinností. V hotelu se nachází 37 pokojů a 34 suite, 3 restaurace, konferenční místnost, kadeřnictví, kosmetika, možnost parkování v garáži, půjčovna kol, fitness centrum, na jezeře vodní sporty. Hosté mohou zdarma využívat tenisové kurty. Lázně pokrývají plochu 1000 m2 a klienti mohou využít finskou saunu, bazén, solárium, bio saunu, páru a různé druhy masáží či turecké lázně hamam. Dále je zde venkovní bazén a whirlopool a speciální vyhřívaný bazén přímo v jezeře. Golfové hřiště Dellach Carinthian Golf Club vzdálené jen několik minut plavby přes jezero. Stravování formou polopenze, snídaně formou bufetu, večeře menu o 5ti chodech.

20


CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:51

Stránka 21

RA KOUS KO – SOLNÁ KOMORA

Im Weissen Rössl Jezero Wolfgangsee je jednou z nejkrásnějších částí Horního Rakouska, v srdci regionu Solné Komory. V létě je jezero ráj vodních sportů. Také ostatní sporty jako pěší turistika, horolezectví, tenis, jízda na koni, jízda na horském kole Vám dají zapomenout na všední starosti. Pořádají se zde předvánoční trhy tzv. Wolfgangský advent. V zimě je oblíbené bruslení, procházky na sněžnicích, běžkování, či lyžování v oblasti Postalm či Dachstein. Další lákadla jsou např. Mozartovo město Salzburg, Hallstatt, císařovo letní sídlo Bad Ischl, solné doly, Obří ledová jeskyně, lanovka na horu Schafberg a další.

Hotel leží v centru překrásné vesnice St. Wolfgang, přímo u jezera Wolfgangsee. Bad Ischl je vzdálený 12 km, Hallstatt 36 km a Salzburg 50 km. V legendárním hotelu se nachází 94 pokojů, hala s recepcí, restaurace, restaurace a la carte, terasa, vinný sklípek, bar, informační místo, knihovna, restaurace s terasou s výhledem na jezero. Lázeňské centrum se nachází na ploše 1500 m2, je zde sluneční terasa u jezera, vyhřívaný jezerní bazén, plovoucí whirlpool, relaxační místnost a fitness centrum s výhledem na jezero, sauna s výhledem na jezero, solárium, vitamín bar s nabídkou čerstvého ovoce a čajů, pára, masážní křesla. Za poplatek lze absolvovat léčebné či kosmetické kůry. Z aktivit tu lze provozovat vodní sporty, tenis, je zde půjčovna lodí, půjčovna horských kol, golfové hřiště se nachází ve 12 km dalekém Bad Ischlu. Pokoje jsou zařízeny koupelnou, WC, vysoušečem vlasů, mini barem, bezpečnostním trezorem, TV se satelitem, telefonem, rádiem. K dispozici jsou ručníky, župany, pantofle, pro špatné počasí deštník a větrovka. V hotelu je několik kategorií ubytování, standardní pokoje mají velikost 26 –32 m2 a jsou dekorovány v různých stylech i barvách. V ceně ubytování je uvítací koktejl, 5x týdně živá hudba, v létě půjčení jízdních kol či šlapadel, v zimě odpolední čaj, páteční výlety do kostela s průvodcem a další rozličné sezónní aktivity. Polopenze se skládá ze snídaně formou bufetu a večeře o 4 chodech (ryby, maso, vegetariánské).

21


CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:52

Stránka 22

RA KOUS KO – LAA AN DER THA YA

Therme Laa hotel a lázně Wellness rakouské kvality na dosah ruky po celý rok. Wellness, módní slovo s prastarým obsahem. Cílem je dosáhnout souladu duševních i fyzických sil a tím způsobem příjemného a spokojeného života. A protože v průběhu všedních dnů na to mnohdy nenacházíme čas, je zde možnost alespoň o dovolené napravit co nejvíce.

Vychutnejte si dovolenou za jakéhokoliv počasí. Ponořte se do osvěžujícího vodního prostředí s možností využití saun a zkrášlujících, sportovních či relaxačních programů v dolnorakouském Weinviertelu na česko-rakouských hranicích v městečku Laa an der Thaya (3 hodiny jízdy z Prahy a 50 minut z Brna). Therme Laa – Hotel & Spa **** má internetové stránky v češtině a česky se také domluvíte téměř ve všech prostorách termálních lázní a hotelu. Nabízíme 122 pokojů superior, hotelové Spa-prostory, přímé spojení s termálními lázněmi Laa, venkovní & vnitřní bazény s termální vodou, odpočinkové místnosti, zimní zahradu, saunový svět na 1500 m2, fitness & kardiozóna, dětský svět s bezplatnou animací, tobogán, Spa-Relax & Oáza vitality, solária, restaurace a bary, vinotéka, degustační místnost, prostory na semináře, konference či slavnostní akce, nordic walking, bezplatná vodní gymnastika, golf, cyklistika, tenis.

22


CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:52

Stránka 23

ŠVÝCARSKO – LUCERN

Park Hotel Weggis Pokud hledáte něco typicky švýcarského, Weggis je tím pravým místem. Malé městečko ležící na břehu jezera Vierwaldstättersee se nachází nedaleko známějšího města Lucern. Po pouhých 45 minutách plavby člunem z Lucernu se ocitnete v kouzelné vesničce, která díky své krásné poloze a příjemnému klimatu nabízí bezpočet možností trávení volného času. Sportovní aktivity, procházky a výlety v horách, vyjížďky do okolních malebných městeček či pouze relaxace v příjemných prostorách hotelu, to vše je zárukou dovolené plné jedinečných zážitků.

Luxusní Park Hotel Weggis stojí přímo u jezera Vierwaldstätt a snoubí se v něm historický šarm s módní atmosférou a novátorskou architekturou. Hotelové pokoje a Suity s výhledem na jezero či Alpy jsou vybaveny širokoúhlou televizí, CD/DVD přehrávačem, telefonem, připojením na internet, trezorem, minibarem, kávovarem, vysoušečem vlasů, koupacím pláštěm a plážovými osuškami. Pokoje mají díky detailům charismatickou, ale i decentní atmosféru. Veškeré zařízení je z ušlechtilých přírodních materiálů. Hotel nabízí jedinečnou pohostinnost s prvky originality. Příjemně strávené chvíle si můžete vychutnat v jednom z hotelových barů. Kulinářský zážitek pro Vás připraví restaurace Sparks, The Grape či Gourmet Annex, která se pyšní 1 Michelinovou hvězdičkou. Ojedinělé je i hotelové wellness centrum v japonském stylu, kde pracuje tým zkušených a kompetentních terapeutů. Šest privátních domečků v asijském stylu pro max. 4 osoby je standardně vybaveno masážní sprchou, ledovou tříští, vodním lůžkem, solarium, širokoúhlou televizí, CD/DVD přehrávačem. Individuálně mají saunu nebo tepidarium, bazén, parní lázeň. Hotel dále nabízí moderní fitness s výhledem do japonské zahrady a zastřešený bazén Sparkling Pool z černého přírodního kamene s výhledem na panorama Alp. Weggis je díky své poloze na břehu Vierwaldstättského jezera na úpatí masivu Rigi s nádherným alpským panoramatem nazýván „Švýcarskou Rivierou“. Hotel patří k nejlepším v zemi.

23


CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:52

Stránka 24

ITÁLIE – LAGO DI GARDA

Grand Hotel Fasano & Villa Principe Lago di Garda je největším italským jezerem ledovcového typu. Klima okolo jezera je středomořské, a proto je ideální zejména pro letní dovolenou. Daří se zde také mnoha druhům plodin. Na severu je především vinná réva, na jihu zase citrusy a olivy. Díky větrům vanoucím v okolí jezera dává Lago di Garda svým návštěvníkům iluzi pobytu u moře. Také díky mnoha proudům a vlnám je tato destinace velmi vyhledávaná všemi milovníky vodních sportů. Okolí je vhodné taktéž pro turistiku či cyklistiku, in-line bruslení, horolezectví, jízdu na koni, tenis a golf a další druhy sportů, včetně těch plážových.

Grand Hotel Fasano – Villa Principe, jehož rekonstrukce byla dokončena v létě 2008, se nachází v nádherných klidných zahradách přímo u rozlehlého jezera Lago di Garca v Itálii. Všechny hotelové pokoje jsou vybaveny elegantním nábytkem se sofistikovaným vkusem pro detail s výhledem na jezero, s terasou či balkonem, internetem, LCD TV se satelitem, klimatizací a dalšími drobnostmi, které 5-ti hvězdičkový hotel může nabídnout svým hostům. Hotel nabízí několik restaurací, jak hlavní restauraci, kde se nabízí domácí speciality, tak i nová restaurace La Larsena, která byla umístěna přímo u jezera či Beach Club, Lounge a Sushi bar. Hotelové vybavení zahrnuje vyhřívaný bazén, tenisový kurt, nové Wellness Aqua Spa či různé vybavení pro vodní sporty.

24


CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:52

Stránka 25

MAĎARSKO – BUDAPEŠŤ

Ramada Plaza Budapest Budapešť, královna Podunají, hlavní město Maďarské republiky, leží na obou březích řeky a spojuje kopcovitou část Budy s Peští, rozkládající se do východní roviny. Budapešť je známá jako město lázní – počet termálních pramenů je nesrovnatelný, tedy přes 30, což je světový rekord. Deset z nich dosáhlo označení lázní. Budapešť je zároveň jediným hlavním městem, které má statut lázeňského města, neboť na jeho území naleznete více než 120 termálních zřídel a pramenů.

Moderní lázeňský hotel se nachází na břehu řeky Dunaj s výhledem na známý lázeňský „Margaretin ostrov“, centrum města se nachází cca 5 km od hotelu. K vybavení hotelu patří restaurace, 2 bary, několik konferenčních místností (největší s kapacitou 320 osob), obchod se suvenýry, butik, kosmetický a kadeřnický salon, podzemní garáže. Hotel je známý především pro své „Aphrodite Spa a Wellness centrum“, které využívá termálních pramenů z nedalekého Margaretina ostrova. V lázních se nachází bazén, 2 termální bazény, fitness centrum, finská sauna, pára, jacuzzi, aromaterapie, hydroterapie, elektrostimulace a nabízí široký výběr z různých druhů masáží a zábalů. K dispozici je v hotelu 310 pokojů včetně 8 Suit a 34 Executive pokojů. Všechny pokoje jsou moderně vybaveny, mají možnost připojení k internetu, trezor, SAT TV, klimatizaci, minibar, plně vybavenou koupelnu, zařízení na přípravu kávy a čaje.

25


CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:53

Stránka 28

SLO VEN SKO – LÁZNĚ BRUSNO

Lázeňský hotel Polana Lázně Brusno leží na severovýchod od Banské Bystrice v údolí Slovenského Rudohoří v nadmořské výšce 424 m. Mimořádně čistý vzduch, krásná příroda a minerální prameny jsou předpokladem odpočinku a základem léčebné péče. Minerální látky obsažené ve vodě příznivě působí na zažívací ústrojí, oběhové ústrojí, poruchy látkové výměny a pohybové ústrojí. Aplikují se formou koupelí, ale také jako pitná kúra.

Léčebný areál byl zrekonstruován v letech 2006 –2007. Při této rekonstrukci byl rozšířen a doplněn nejmodernějším lázeňským vybavením pro pohodlí, diagnostiku, léčbu a relaxaci návštěvníků. Všechna oddělení lázeňské a relaxační péče poskytují komplexní služby, vanové a perličkové koupele, masáže, hydromasáže, sauny, fitness, bazény, elektrostimulace, ultrazvuk a řadu dalších procedur. Pokoje jsou vybaveny balkonem s krásným výhledem na okolní přírodu, SAT TV, minibarem, telefonem, vysoušečem vlasů, trezorem a mají možnost připojení k internetu. V přízemí hotelu se nachází vstupní hala s recepcí, dále 2 bary a hlavní restaurace. Snídaně, obědy i večeře jsou podávány formou bufetového stolu. Nacházejí se zde i vhodné prostory pro pořádání konferencí, školení a seminářů. Pro klienty, kteří přijedou vlastním vozem je k dispozici parkoviště před hotelem.

28


CEDOK kat. ETC 2010_1-29:CEDOK kat. ETC 2010_1-29.qxd

2.12.2009

11:54

Stránka 29

SLO VEN SKO – VYSOKÉ TATRY

Kempinski High Tatras Štrbské pleso se nachází v nadmořské výšce 1346 m a pyšně se řadí mezi nejznámější a nejnavštěvovanější ledovcová jezera ve Vysokých Tatrách. Díky svým vynikajícím přírodním podmínkám a čistému ovzduší patří již více než sto let k nejcennějším klimatickým lázním v Evropě. Je výchozím bodem a vyhledávaným místem letní horské turistiky a pro milovníky zimních sportů je Štrbské pleso hlavním střediskem lyžování na Slovensku a rovněž dějištěm mnoha sportovních událostí s mezinárodní účastí.

Hotely společnosti Kempinski jsou spjaty s exkluzivitou, luxusem a vynikajícími službami. Nově otevřený hotel na břehu nejznámějšího slovenského ledovcového jezera přichází s ambicí uspokojit požadavky té nejnáročnější klientely. Zárukou nejvyšší kvality služeb je bohatá tradice a zkušenosti společnosti v kombinaci s nejmodernějším vybavením a dává tak možnost svým hostům trávit čas formou aktivního odpočinku a vychutnat si pohodlí a komfort pěti hvězdičkového hotelu. Prvotřídní kuchyně restaurace Grand nabízí mezinárodní i typické slovenské speciality a zajisté uspokojí i náročného gurmána. Hosté mohou trávit příjemné chvíle i v některém z hotelových barů nebo si vychutnat sklenku jedinečného vína z exkluzivní nabídky hotelu. Načerpat energii můžete v příjemných prostorách hotelového wellness centra, kde Vám na ploše 1300 m2 bude umožněno relaxovat v bazénu, vířivce, několika typech saun, nechat se hýčkat masáží, nebo využít fitness centrum. Hotel nabízí ubytování v několika typech pokojů jež jsou luxusně zařízeny a vybaveny LCD televizorem, mini barem, trezorem, mobilním telefonem pro použití v prostorách hotelu, župany v koupelně s vyhřívanou podlahou. Pobyt v hotelu Kempinski High Tatras se stane pro každého neopakovatelným zážitkem.

29

ETC test  

Test zobrazeni katalogu ETC