Page 1

NEWS

SUNSET /III. VYDANIE / 21.JANUÁR/

CHOV

LEVA

ČO TO OBNÁŠA ?

VARÍME S HVIEZDAMI

Upírskych


EDITORIAL MILÍ ČÍTATELIA ! Prvoradé je poďakovať Vám za otvorenie tohto čísla ! Čo nás v dnešnom čísle čaká ? V dnešnom čísle nás herci z TVD zavedú do kuchyne a uvaria nám svoje pokrmy. Po skvelých chutiach nám chovateľka Laya Freize popíše, čo obnáša starostlivosť o šelmy. Tentokrát nás čakajú až dva exkluzívne rozhovory.S kým ? S Povichr a Denisou ! Po týchto rubrikách na Vás budú čakať downloady na tento mesiac a módne tipy taktiež. Prajeme príjemné čítanie !

MAREK /ŠÉFREDAKTOR/


OBSAH ČÍSLA ŠÉFREDAKTOR Marek Benian REDAKTORI Anna Kamenická Emi Zacharová Kristína Bečková Denis Anovčin Peter Kubinský Marek Benian SPOLUPRÁCA Sims News JarkaD FOTOGRAFIE http://alexssims.tumblr.com/ http://www.alie-just-believe.blogspot.sk/

Za chyby v článkoch sa ospravedlňujeme !


UPÍRSKYMI

VARÍME S DENNÍKMI


STEFAN

SUŠIENKY

ČO NA TO POTREBUJEME ? Vajcia, cukor, múku, olej, čokoládu

AKO POSTUPUJEME ? Najprv si vyrobíme zmes z potrebných surovín a pridáme do nej nakrájané kúsky čokolády. Z hotovej zmesi následne vyrobíme na papieri na pečenie sušienky. Dáme piecť do sporáku asi na 180 stupňov. K hotovým sušienkám radím podávať čerstvé mlieko !


RATATOUILLE

DAMON

ČO NA TO POTREBUJEME ? Baklažán, cuketa, paprika, paradajka, cesnak, korenie, soľ a olej (Olivový)

AKO POSTUPUJEME ? Zeleninu umyjeme a následne nakrájame. Začíname baklažánom a končíme cesnakom. Nakrájané pláty poriadne osolíme, okoreníme a polejeme olejom. Pozor, nesmiete do zmesi pridať SYR, ktorý chuť zeleniny znehodnotí. Podávame za tepla. K ratatouillu sa hodí aj pečivo napr. bageta.


WAFLE ELENA ČO NA TO POTREBUJEME ? Múka, cukor, soľ, vajcia, olej, mlieko

AKO POSTUPUJEME ? Múku s miešame s kryštálovým cukrom, práškom do pečiva a soľou. Rozdelíme si žĺtka a bielka, Žĺtka pridáme k suchej zmesi, tiež olej, mlieko a nakoniec sneh z bielkov. Dostaneme riedke cesto, z ktorého pripravujeme wafle. Wafle podávame za tepla. Oslaďte si wafle napríklad jahodami, šľahačkou alebo grankom. Dobrú chuť (aspoň niekomu) .


Chu聽 do jedla V獺m priniesla


CHOV LEVA Toto číslo je veľmi zvláštne ako tie predchádzajúce. Len v tomto čísle Vás zavedieme do sveta zvierat a ukážeme Vám, čo obnáša starostlivosť o šelmy. Chceli by ste levíča ? Kde ho zohnať ? Čo mu kúpiť ? Čo bude jesť ? Stačí si ho jednoducho adoptovať zo ZOO ! Ale najprv, aby sme sa o ňom niečo dozvedeli ! Leva poznáme ako „Kráľa zvierat“. Je to šelma, ktorá sa od narodenia ničoho nebojí ! Je statočný a verný. Ale nemyslite si, že je to niečo milé ! Možno sa Vám zdá byť malý a milý ale keď dospeje, stáva sa z neho šelma ! A ako sa oňho postarať ? Čo doporučujú chovatelia ? Na chov tejto šelmy potrebujeme :

1)PELECH - Chcete svojho leva nebojácneho a statočného ? Tak mu stačí obyčajná búda ! Alebo naopak chcete leva trocha pomaznať a naučiť ho byť prítulnejším ? Tak to Vám odporúčame pohodlný pelech !


ČO TO OBNÁŠA ? 2)JEDLO - Je to samozrejmosť. Prvoradé je mäso. Granule neodporúčame ! Čas od času ich mu dať môžete ale nie často ! Nezabudnite, miska musí byť vždy plná ! Levíča od hladu robí neplechu, hryzie, škriabe. Nevie sa ovládať. Dávajte si pozor !

3)KLIETKA - Či chcete alebo nie, klietku mať musíte ! Keby ste museli ísť preč z domova, levíča musíte zavrieť do klietky ! Nemôžete ho nechať len tak pobehovať po dome. Mohol by niekomu ublížiť alebo ho usmrtiť.

4)INFORMÁCIE - Je dôležité správne držanie tela ! Nebudeme ho držať ako bábätko. Chytíme ho za bruško a prsty dáme medzi labky.


Taktiež sa s ním treba hrať. Keď sa nudí, môže sa zabaviť aj sám, no netreba riskovať ! S levíčaťom Vám prajeme veľa šťastia, málo škriabancov a kúsancov !


ROZHOVOR S CHOVATEĽKOU LAYA FREIZE

Čím ste boli predtým, ako ste sa stali chovateľkou šeliem? Predtým som pracovala vo zverimexe, ešte s mojou sestrou. Potom som bola 1 rok veterinárkou. Teraz som chovateľka šeliem.

A Vaša sestra ? Čomu sa venuje ? Išla so svojim synom. Odišla do Severnej Ameriky a tam pracuje ako návrhárka oblečkov pre psov.

Keď ste zistili, že sa budete starať o dvoch levov, báli ste sa ? Popravde veľmi ! Predsa to je mäsožravá šelma, ktorá ochraňuje svoju rodinu. Takže som sa ich bála dotknúť. Pretože samček (LEO) ochraňoval samičku (DINA) tak, že jednému chovateľovi odkusol ruku. Boli u nás prvýkrát a boli vydesení.

Ako ich život pokračoval ? Tak nejak romanticky. Vkuse sa delili o jedlo, spali vedľa seba. Nevydržali bez seba. A potom prišlo na svet prvé levíča ! Volá sa Titam. Po 3 mesiacoch Dina zomrela, zrejme z pôrodu. No poslednú dobu bol Leo nekľudný. Keď sa ho snažil Nien Coiel (chovateľ) nakrmiť, tak sa naňho vrhol, skončil v nemocnici. Lea sme dali preč a ostal nám len Titam.

Aký máte názor na levov ? Podľa mňa sú to úžasné zvieratá ! Sú to kruté šelmy.

Je Titam poslušný ? Je ešte malý, ale šikovný. Je po matke. Rýchlo sa učí a je poslušný. Čas od času niečo vyvedie, neposlúcha ale inak je to dobré levíča.

Tak nech sa Titamovi darí a my ďakujeme za rozhovor ! Tiež ďakujem .


EXKLUZÍVNY ROZHOVOR Si členkou blogu Arsepo. V čom spočíva tvoja práca ? Převážně dělám návody ze hry The Sims 3 a to přímo na ArSePu fóru. Největší fofr mám, když vyjde nový datadisk. Ako dlho sa už venuješ tvorbou návodov ? V srpnu 2012 to byl rok. takže něco přes rok. Priala by si viac možností pre "život" v The Sims 3 ? Čo by si najviac priala ? Vadí mi, že nejsou vzájemně propojená různá sousedství a také mi hodně chybí možnost podnikat, tak jako to bylo možné v TS2. V poslednom vysielaní EA bol oznámený dodatok „STUDENTSKÝ ŽIVOT“. Čo očakávaš od tohto dodatku ? Plánuješ si ho zakúpiť ? Rozhodně si ho koupím. Už se těším až pošlu nějakého teenagera studovat nějaký obor. Věřím, že tento nový dodatek přinese do hry nové skvělé možnosti pro naše mladé simíky.

Ak by si mala možnosť vytvoriť si vlastnú/ý kolekciu/dodatok The Sims 3, ako by sa volal/a a čo by mal/a obsahovať ? Život na Farmě. Kolekce by obsahovala domácí zvířata: prasátka, slepičky, kravičky, králíky a tak podobně. Ktorý dodatok ťa najviac očaril ? Čo na ňom najviac "zbožňuješ" ? Po dlouhé úvaze to vyhrál dodatek Cestovní Horečka. Miluji prohledávat hrobky a shromažďovat nalezené poklady.

POVICHR ĎAKUJEME ZA ROZHOVOR !


POVICHR/ARSEPO/

BLOG ARSEPO: http://arsepo.blogspot.cz/


EXKLUZÍVNY ROZHOVOR V čom spočíva tvoja tvorba do The Sims 3 ? Čo tvoríš ? Snažím se tvořit podle historických osobností nebo vlastních románových postav. Baví mě vyhledávat historické oblečení, protože sice je jeho málo, ale za to je skoro vždy velmi kvalitní. Nedávno EA ohlásila nový dodatok „UNIVERZITA“. Čo od tohoto dodatku očakávaš ? Plánuješ si dodatok zakúpiť ? Snad bude tak dobrý jako v The Sims 2, kde jsem univerzitu zbožňovala. Jestli si ho koupím? To ještě netuším, na sims v poslední době jaksi není čas. Ako vyzeral tvoj prvý vlastnoručne postavený dom v The Sims 3? Krychlička . Nikdy jsem moc nezvládala dělat domy a spíše jsem se snažila o moderní, i když je v realitě nemám ráda. Ktorý dodatok zo série The Sims 3 ťa najviac očaril ? Prečo a čo ťa na ňom najviac očarilo ? Budu se určitě opakovat po spousta lidech, ale je to Po setmění. Sama jsem městský člověk a Bridgeport jako město samotné, se mi hodně líbí. Čo robíš vo voľnom čase ? "Drtíš" Sims alebo sa venuješ niečomu inému ? Sims už moc nedrtím, ale občas se o něco snažím, jenže teď, když jsem se stala obětí souboru LOG, si zahraju tak akorát základní hru bez aktualizace. Takže se věnuju spíš kreslení a psaní, které mě velmi baví.

DENISE ĎAKUJEME ZA ROZHOVOR !


DENISA/TVOŘÍME V TS3 CZ/SK/

BLOG: http://mademoiselle-noir.blog.cz/


CESTA

ZA DOBRODRUŽSTVOM


MINIKOMIX „Tá protivná zima ma už nebaví ! Hovorila som predsa mame : „Grécko“ nie „Egypt“ ! No čo už, stále lepšie ako zima.“

„Nie ! Ja chcieť taxík ! Ja chcieť rýchly taxík do Egypt !“ „..áno...ja chcieť taxík..aha, vy hovoríte mojim jazykom.“


„A Ideme !“

„Fuj, v tomto kempe to tu ale páchne. To tu nikto nepozná pojem „deodorant“ ?“


„Páni ! To je tá..tá..tá..jak sa to volá..to je nejaká sviňa, nie ?“ „Nie pani, to je Sfinga.“

„Skúter za 70 Simoleonov na hodinu ? „Díky“ mami za lacný zájazd !“


„Piesok sem, piesok tam. Všade je ten blbý piesok !“

„Konečne nejaký dom !“


*KLOPANIE* „Otvor ty obluda v textílnom obale !“

„Fuj ! Tuto to strašne smrdí. Nabudúce si vezmem 20 litrov parfému. Ak teda nejaké „nabudúce“ bude !“


„Kamenné sochy ?! To nemajú peniaze na nič inšie ako Kamenné sochy ? Panebože.“

„Hmm..čo to tu je..hmm..žuvačka ! Iba zhnitá žuvačka ! Tu asi múmia nebude..“


„Čo to, čo to ? Svieťací kameň ? Ten bude mať zrejme veľkú hodnotu ! Za tie peniaze za kameň si urobím „make-up“ párty !“

„Skúsim pohnúť tou hrobkou.. Au ! Môj nechet ! Kto mi zaplatí novú manikúru ?!“


„Ono to svieti ! Ááá, tam sa otvárajú ďalšie dvere !“

„Truhla ! Určite bude plná pokladov ! ČOŽE ?! Bezcenné šutre ?!


NUDÍ VÁS UŽ OTREPANÝ NÁBYTOK V HRE ? MÁME TU NEJAKÉ NÁPADY NA OŽIVENIE BÝVANIA VAŠICH SIMÍKOV !

ŠTÝL, KTORÝ SI ZAMILUJETE !


MÓDNE TIPY

NEZABÚDAJTE, AJ RATOLESTI VAŠICH SIMÍKOV CHCÚ BYŤ „IN“ ! DOPRAJTE IM TENTO SKVOSTNÝ OUTFIT !


SÚ AJ SIMÍCI, KTORÍ BÁLY NEMUSIA. TO NIČ NEZNAMENÁ ! POŠLITE HO NA PORIADNY ŽÚR V TEJTO KOŽENEJ BUNDE A MOŽNO SA STANE „HVIEZDOU ŽÚRU“ !

JE LEN SLOVO... A ČO DÁMY ? ZAOBSTARAJTE IM TIETO LUXUSNÉ ŠATY A POŠLITE ICH NA BÁL ! URČITE TO BUDE STÁŤ ZA TO !


OFFICIÁLNE Konečne prišiel ten moment, na ktorý väčšina z nás čakala ! Dodatok „STUDENTSKÝ ŽIVOT“ je na svete ! Áno, je to tak. Dodatok „Studentský Život“ je v poradí už 9.DODATOK ! Vydajte sa so svojimi simíkmi za dobrodružstvom a zažite s nimi tie „skvelé časy“, kedy budú môcť ísť na univerzitu a študovať ! Ale čo so simíkmi, ktorí študovanie v láske nemajú ? Zažite s nimi tie najdivokejšie žúry ! S dodatkom The Sims 3 „STUDENTSKÝ ŽIVOT“ pribudne mnoho nových interakcií a možností pre vašich simíkov. Od „džús-pongu“ od behania nahých simíkov po vašom dvore. Ale ako to bude s budúcnosťou simíkov ? Je to len na nich. Buď budú vaši simíci šprtmi, športovcami alebo fľákačmi.

AKO OBVYKLE, AJ TENTOKRÁT DODATOK PRINÁŠA LIMITOVANÝ OBSAH DO VAŠEJ HRY !


DODATOK „UNIVERZITA“


A ĎALEJ..? Okrem dodatku „STUDENTSKÝ ŽIVOT“ EA oznámila aj ďalšie rožšírenia. TROPICKÝ RÁJ /DODATOK/ Umožnite vašim simíkom preskúmať hrobky, potápať sa pri pobreží ! Vaši simíci budú môcť s týmto dodatkom bývať v domoch na vode, ovládať motorový čln a kopu iných možností ! ČAS BUDÚCNOSTI /DODATOK/ Čo dodať ? Vaši simíci si predsa budú môcť užiť budúcnosť a život v nej ! FILMOVÉ HVIEZDY /KOLEKCIA/ Obohaťte život vašim simíkom nové dekorácie a oblečenie slávnych filmových hviezd ! THE SIMS 4 ?! Bude ? Nebude ? Necháme sa prekvapiť ! Taktiež by mala nová „éra“ začať v roku 2014 ! Čo očakávať od nového začiatku a novej série The Sims ? My sa na nové rožšírenia a možnú The Sims 4 veľmi tešíme ! Máme sa načo tešiť ! 


POSLEDNÉ SLOVO

Sunset News (3)  

TRETIE VYDANIE /JANUÁR/ 2013