Page 1

MARATÓNSKY SPRAVODAJ Revue priateľov Banskobystrického maratónu 1/2018

9. Jún 2018


MARATÓNSKY SPRAVODAJ ÚVOD Na začiatok si pozri animáciu celkom novej trate jediného večerného maratónu, polmaratónu, polmaratónu naboso a handbike-kolobežky-inline polmaratónu na Slovensku. Smelo klikni na obrázok:

Takmer celý prvý Spravodaj v bežeckom roku 2018 bude venovaný prevratným novinkám v koncepcii tretieho najmasovejšieho medzinárodného maratónskeho podujatia v ozajstnom srdci Slovenska. Ale ešte predtým...


MARATÓNSKY SPRAVODAJ ... Ale ešte pretým

sa obzrieme za siedmym

ročníkom SOFTIP Trojkráľového večerného behu. Tradičný otvárač bežeckého roka v slovenskom hlavnom meste športu sa uskutočnil na niekoľkými sezónami preverenej trati ulicami historického centra Banskej Bystrice. Trojkráľový zážitok - 5,3km konfrontácia s novoročnými predsavzatiami, vylákal do ulíc 1016 pretekárov s platným štartovným číslom. Nemrznúce počasie okolo nuly prispelo ku kvalitným výkonom - v mužskej kategórii dokonca padol absolútny traťový rekord. Napriek prijateľným teplotám nebolo zasa až natoľko teplo, aby nepadol vhod horúci punč v cene štartovného. Trojkráľový beh je prvým z podujatí seriálu Marathon BB Tour 2018. Premiéru mali nielen stovky prvobežcov, ale aj originálna zberateľská medaila. Počas behu burcovali atmosféru aj svetelné a hudobné inštalácie. SOFTIP Trojkráľový večerný beh je už tradične nielen o špičkových výkonoch, ale najmä o zábave, zážitkoch a inšpirácii.

Takto bolo...

V žrebovaní o ceny absolvovalo premiéru aj špeciálne nafukovacie kreslo s motívom podujatia. Podobné si odnesie z každých pretekov Tour jeden vylosovaný z vás.


MARATÓNSKY SPRAVODAJ

Ešte jeden obrazový pozdrav od štartujúcich SOFTIP TKB 2018...

Stretneme sa opäť 6.1.2019... Marathon BB Tour má 4 bodované podujatia. Pribehni si pre body a aj ty môžeš byť na slávnostnom galavečere 5. novembra v Hoteli Lux medzi ocenenými.


Náš mediálny partner...

... Zoznámite sa v kampani už v marci


MARATÓNSKY SPRAVODAJ Poďme k veci... Jediný slovenský večerný maratón. Toto nikde inde nezažiješ. Dynamická rýchla trať pre každého. Búrlivá atmosféra nabitá endorfínmi a dobrou hudbou. Štart pri západe slnka a dobeh do cieľa pod oblohou plnou hviezd na nádherne osvietenom štadióne. Bezplatné parkovisko a šatne v športovej hale. Trate podľa chuti - od 4,2 do 42km na okruhu, kde nikdy nie si sám. Luxusné občerstvovačky, exkluzívna zdravotná služba, zázemie športovej haly a obchodného centra, sprievodný program, fotoservis zdarma. Registrácia online i na mieste v deň podujatia. Nabitý štartovný balíček a 100% servis. Finančné prémie.


Jedno z prekvapení účastníckeho balíčka – multišportová buffka pre všetkých pretekárov vo všetkých disciplínach... ... Ako asi bude vyzerať?


MARATÓNSKY SPRAVODAJ Maratón / ROTARY polmaratón Štart obidvoch disciplín je pred Europa SC – maratónci o 18:30, polmaratónci o 19:30. Polmaratón = 3 rovinaté okruhy (každý má 7km). Ak beháš bosý, budú to zároveň tvoje Majstrovstvá Sveta v polmaratóne naboso – keď si náhodou zamestnanec ministerstva obrany, máš šancu stať sa majstrom Slovenska.

3 občerstvovacie stanice s vodou, ionťákom a inými dobrotami. Okrem búrlivých divákov ti môže zahúkať aj sanitka – zdravotné zabezpečenie od profíkov Falck na trati i v cieli je na najvyššej úrovni. Pre maratóncov: celú túto žúrku si spolu dáme dvakrát. Jednoduché... Špeciálna čelenka exkluzívne pre finišerov maratónu


Rotary Dištrikt 2240 je medzinárodná nevládna organizácia s pôsobnosťou na území ČR a SR. Morálne hodnoty rotariánskeho spoločenstva sú pre všetkých českých a slovenských rotariánov vyjadrené heslom, ktoré znie: "Dignitatis memores ad optima intenti". V roku 2018 prvýkrát v rámci polmaratónu vyhodnotíme najlepších členov klubu Rotary. Do tejto samostatnej kategórie sa môže prihlásiť každý, kto je členom ktoréhokoľvek klubu Rotary v rámci celej Českej a Slovenskej republiky. Podmienkou je uvedenie klubu "ROTARY" pri prihlasovaní.


MARATÓNSKY SPRAVODAJ URPINER Štafeta Štartuješ o 19:30. Iba u nás má tvoj tím troch členov. Na každého čaká jeden 7km nenáročný okruh. Ostatní zatiaľ budú povzbudzovať a do cieľa na veľkom atletickom štadióne dobehnete vedno. Súdržnosť je o priateľstve, rodine, spoločných momentoch a zážitkoch. Zakrepči si vo funzónach, nech to je hlavne o zážitku. Vyrob pre svoju partiu originálne tričko, odlíšte sa od ostatných, obleč do vlastných farieb aj svojich divákov – nech je vás vidieť. Diváci ťa nabijú energiou a poženú vpred. Dobrá správa: budeš v žrebovaní o ročnú pivnú rentu a iné ceny. Ešte lepšia správa: žiadne zložité presuny – celý tím bude stále v centre udalostí.


MARATÓNSKY SPRAVODAJ 4.2 STEFE minimaratón pre všetkých

Ak s behom začínaš, ak nechceš rodinu nechať doma ani žmýkať vrkoč plný potu na dlhých tratiach, ak nespĺňaš minimálny vek na polmaratón alebo nemáš parťákov do štafety – presne pre teba je vhodná disciplína 4.2 maratón. Ideálna platforma pre rodiny s deťmi bez vekových obmedzení. Horúci kandidát na tvoj prvý alebo posledný športový zážitok. Štartuješ o 18:30 pred Europa SC. Dáme ti pocítiť atmosféru veľkého podujatia a možnosť prispieť svojím dielom k sviatku pohybu v srdci Slovenska.

Pozor! Táto trať je určená ozaj pre všetkých. Samostatný Minimaratón pre deti bude 1.septembra


MARATÓNSKY SPRAVODAJ Kolesové športy... ... inline, handbike, kolobežky 21k/7k Najväčšia novinka štartuje kolobežkári a rukocyklisti.

o

16:00

- korčuliari,

7km okruh je rovnaký ako pre bežcov – so všetkými výhodami. Kvalitný hladký asfaltový a rovinatý terén zaváňa rýchlosťou. Výkonnejší pôjdu 3 kolá, spolu niečo cez 20km. Kratšia hobby varianta pre inlajnistov = jedno 7km kolo. Pre kolobežkárov: OTVORENÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA Pozor! Prilba povinná!... Bez vekového limitu.


MARATÓNSKY SPRAVODAJ Sprievodný program


MARATÓNSKY SPRAVODAJ Dobrovoľníctvo Aby sa také úžasné podujatie mohlo uskutočniť, potrebujeme aj TVOJU pomoc. Ak v Banskej Bystrici nepobežíš, máš jedinečnú príležitosť zažiť športový festival z druhej strany barikády.

Tak to chodí...

Staň sa dobrovoľníkom! Jednoducho sa zaregistruj cez online formulár a my sa TI spätne ozveme


MARATÓNSKY FACEBOOK

REGISTRÁCIA

Maratónsky Spravodaj 1/2018  

Revue priateľov Banskobystrického maratónu a aktívneho života

Maratónsky Spravodaj 1/2018  

Revue priateľov Banskobystrického maratónu a aktívneho života

Advertisement