Page 1

Szkolenia Kucharskie

Zajmujemy się szkoleniem przyszłego personelu i szefów kuchni w oparciu o wieloletnią praktykę oraz doświadczenie zdobywane w kuchniach krajowych i zagranicznych. W naszym podejściu charakterystyczna jest chęć przywrócenia zapomnianych szlachetnych tradycji kucharskich, które przejawiały się w umiejętnym przyrządzaniu wyśmienitych, pożywnych potraw w oparciu o naturalne składniki, zioła i świeże produkty regionalne. Posiadamy własną bazę szkoleniową z możliwością noclegu co tworzy ciekawą propozycję dla szkół, chcących zorganizować zieloną szkołę w połączeniu z praktycznym kursem. Jest to także ciekawa oferta dla właścicieli restauracji którzy pragną wykształcić swój personel. Alternatywnie możemy także dojechać do klienta i przeprowadzić szkolenie na miejscu w kuchni. W zależności od wymagań dojeżdżamy ze sprzętem i zaopatrzeniem spożywczym lub korzystamy ze sprzętu i produktów przygotowanych zgodnie z przedstawioną przez nas listą. W naszej ofercie wyróżniamy 4 podstawowe działy: Kuchnia Staropolska Kuchnia Włoska Kuchnia Wegetariańska/ Wegańska oraz kuchnia specjalistyczna-dietetyczna


KUCHNIA STAROPOLSKA. Zakres szkolenia Szkolenie obejmuje zakres wiedzy teoretycznej i formę praktyczną. Praktyczna-własnoręczna, przez każdego słuchacza- wykonywane czynnośći mające na celu nabycie wiedzy i wprawy przy samodzielnym wykonaniu określonej potrawy. Wyróżniamy szkolenia podstawowe: Jest to 40 godz.,które obejmuje: Część teoretyczna: -Opis historii kuchni, potraw i zapomnianych sposobów wykonania. -Rozbiór tusz z podziałem na elementy, przygotowanie marynat. -Właściwe procesy technologiczne w przygotowaniu przystawek, zup, dań głównych i deserów. -Wykorzystanie, obróbka i prezentacja gotowych dań z warzyw i ryb w typowy dla staropolskiej kuchni sposób. -Egzamin Praktyczny.

II -Szkolenie szczegółowe rozszerzone-jest to na każdy dział po 8 godz szkolenia. 1 Dzień-Ryby-8-godz. -Teoria. Przystawki jedno porcjowe + ryby faszerowane w całośći. Zupy rybne. Dania główne. Przekąski 2 i 3 Dzień-Dziczyzna ,Wieprzowina,Drób. -Teoria. Przystawki. Zupy. Dania główne. Przekąski 4 Dzień-Warzywa i owoce w kuchni polskiej. -Teoria. Przystawki. Zupy,chłodniki,kremy. Dania główne. Przekąski na słono i słodko 5 Dzień -Egzamin Teoretyczny i praktyczny na który będzie się składać: -omówienie sposobu i formy wykonania "Potrawy egzaminacyjnej" -wykonanie ww potrawy -nakrycie i podanie do stołu.


Szkolenie kończy się wydaniem Certyfikatu. Wielkość grupy do 30 osób. Cena za szkolenie to 120 zł/godz-W tym materiał czyli mięsa,ryby ,dziczyzna, dodatki, przyprawy. lub Cena za szkolenie 95 zł/godz-listę potrzebnych artykułów zabezpiecza klient-po uprzednim otrzymaniu spisu potrzebnych artykułów od instruktora.


Szkolenie z zakresu Kuchni włoskiej. Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z mającą ogromną popularność na całym świecie charakterystyką kuchni włoskiej zgodnie z jej podstawową zasadą: przez prostotę do wykwintności. Bazując na powszechnie dostępnych na naszym rynku produktach nauczymy jak sprawnie przygotować pełne smaków makarony, mięsa, ryby, owoce morza, pieczywo, dresingi oraz sosy. Szkolenie trwa 40 godzin i może być rozłożone na 5 lub 8 dniowe zajęcia. Szkolenie zostanie zakończone teoretyczno - praktycznym egzaminem, potwierdzającym zdobycie wiedzy z zakresu Kuchni włoskiej. W zakres materiału wchodzi: Wiedza teoretyczna: Zapoznanie z kulturą i regionami kuchni włoskiej. Odpowiadającym jej podstawowym cechom, potrawom, produktom oraz typowym nazewnictwem. Przekrój regionalnych zup, past , mięs i deserów. Opis zróżnicowanych makaronów z uwzględnieniem ich procesu powstawania, odpowiedniego zastosowania, zestawienia z właściwymi sosami i umiejętnego użycia w kuchni. Przegląd typowych dla kuchni włoskiej mięs oraz wędlin. Ich proces powstawania. Zastosowanie w kuchni. Zapoznanie z mało w naszym kraju popularnym tematem i w większości błędnie serwowanych serów. Pochodzenie, proces powstawania, rozróżnianie gatunków, umiejętność tworzenia „talerza serów” z uwzględnieniem ogólnoświatowej etykiety kucharskiej. Warzywa i zboża typowe dla kuchni włoskiej zastosowanie, proces obróbki.


Zajęcia praktyczne. Celem zajęć praktycznych jest przekazanie wiedzy dotyczącej zastosowania, wykorzystania i serwowania specjałów kuchni słonecznej italii. Część praktyczna obejmuje działy które w zależności od ilości dni zostaną podzielone tak by absolwenci kursów mogli przysposobić sobie jak największą wiedzę oraz praktykę niezbędną do przyszłej samodzielnej pracy w obszarze kuchni włoskiej. Makarony. Przegląd głównych rodzajów past, nauka ich dostosowania do odpowiednich sosów i potraw. Umiejętność właściwej dla włoskiego stylu obróbki. W zakres tematyki makaronów wchodzi także nauka tworzenia kompozycji głównych sosów. W pracy opieramy się wyłącznie o naturalne produkty. Pokazujemy jak wydobyć ich aromat i wykorzystać najlepsze cechy. Jakich często spotykanych kucharskich błędów unikać oraz jak w szybkim czasie przygotować aromatyczną, smaczną, odżywczą potrawę zgodnie z duchem włoskich szefów kuchni, która może bez wstydu zagościć na stołach najwykwintniejszych restauracji. Mięsa. W zakres działu mięs wchodzi nauka rozbioru, umiejętności oceny jakośći i świeżości mięs oraz wędlin. Od rozfragmentowania przez macerowanie oraz odpowiednie rozcinanie w zależności od celu jakiemu dany fragment mięsa ma służyć. Przyprawianie w oparciu o naturalne zioła, oliwy, oleje oraz przyprawy. Różnorodna obróbka termiczna, mająca na celu otrzymanie pożądanej w danej potrawie soczystości, kruchości , sprężystości lub miękkości mięsa. Tworzenie naturalnych sosów na bazie mięs. Nauka przygotowania, przyprawiania, wiązania oraz pieczenia mięs. Ryby, owoce morza W zakres działu wchodzi nauka rozbioru, filetowania oraz macerowania ryb jak i owoców morza. Przedstawienie odpowiednich do żądanego efektu rodzajów obróbki termicznej. Nauka właściwej pracy z owocami morza. Przygotowywanie zup rybnych, sosów i przystawek na bazie ryb i owoców morza. Zestawianie potraw rybnych w odpowiednie uzupełniające się kompozycje smakowe. Warzywa i zboża włoskie. W zakres działu wchodzi nauka typowego dla kuchni włoskiej sposobu obróbki warzyw i kasz w tym ryżu. Tworzenie regionalnych warzywnych sałat i anti pasti. Nauka gotowania różnorodnych rizzotto według tradycyjnych receptur. Tworzenie kompozycji podkreślających aromat warzyw oraz akompaniujących im sosów i macerat. Całościowy kurs kończy się egzaminem którego zdanie potwierdza zdobycie wiedzy oraz umiejętności praktycznych w zakresie kuchni włoskiej Szkolenie kończy się wydaniem Certyfikatu. Wielkość grupy do 30 osób. Cena za szkolenie to 120 zł/godz- w tym materiały, lub / cena za szkolenie 95 zł/godz-listę potrzebnych artykułów zabezpiecza klient-po uprzednim otrzymaniu spisu potrzebnych artykułów od instruktora.


KUCHNIA WEGETARIAŃSKA – KUCHNIA SPECJALNA (DIETETYCZNA) Coraz większym zainteresowaniem wśród bywalców restauracji, hoteli oraz domów wczasowych cieszy się kuchnia wegetariańska. Tym samym stawia ona coraz częściej w zakłopotaniu szefów kuchni, którzy do tego tematu do tej pory podchodzili mocno z dystansem. Zapytania o dania wegetariańskie lub wegańskie nie wspominając o bardziej specjalistyczne alergie pokarmowe, pokazują iż tworzy się coraz większa rzesza klientów, których można przyciągnąć mając jako swój atut wiedzę oraz umiejętność przygotowania odpowiednich dla danej grupy potraw. Naszym celem jest zapoznanie oraz nauka tworzenia dań prostych jaki i najbardziej wykwintnych w oparciu o bez mięsne produkty. W zakres kuchni wegetariańskiej wchodzi część teoretyczna oraz praktyczna. Całość jest 40 godzinnym materiałem, który wprowadza w reguły tworzenia pełnowartościowych posiłków wegetariańskich/ wegańskich zakończonych egzaminem. Zakres obejmuje:

Część teoretyczna Obejmuje zapoznanie się z ideą oraz znaczeniem kuchni wegetariańskiej / wegańskiej. Podstawową terminologią produktów typowych dla tej kuchni. Odpowiednie łączenie produktów celem podwyższenia wartości białkowej, zachowania witamin i mikroelementów oraz tworzenia kompozycji lekko przyswajalnych a zarazem maksymalnie odżywczych dla naszego organizmu, zgodnie z regułami współczesnej, dietetyki światowej.


Część praktyczna. Zupy: Komponowanie bulionów, kremów oraz zup na bazie warzyw, kasz, oaz roślin strączkowych w oparciu o kuchnie regionalną i światową. Zastosowanie produktów typowych dla naszego regionu oraz egzotycznych jak algi morskie, mizo i inne. Dania główne. (sugerowany podział na 2 zajęcia ze względu na dużą ilość materiału) Praktyczne przygotowywanie pełnowartościowych posiłków w oparciu o łatwo dostępne produkty regionalne lub równie dostępne choć mniej znane większości konsumentów produkty typowe dla kuchni wegetariańskiej / wegańskiej. Tofu, algi, agar – agar, kuzu i tym podobne. Właśćiwa z regułami współczesnej dietetyki kompozycja protein. Podwyższanie lub obniżanie ilości białka w potrawie. Nauka obróbki termicznej warzyw celem zachowania w nich jak największej ilości wartości odżywczych. Desery: Praktyczne zastosowanie typowych dla tej kuchni produktów oraz procesów dzięki czemu można uzyskać, wspaniałe słodkie, odżywcze wypieki i desery bez użycia nie wskazanych w tym przypadku jaj, mleka czy cukru (i zastępczych sztucznych słodzików). Pieczenie ciast, tworzenie deserów, słodkich przekąsek, odżywczych koktajli. Szkolenie kończy się wydaniem Certyfikatu. Wielkość grupy do 30 osób. Cena za szkolenie to 120 zł/godz- w tym materiały, lub / cena za szkolenie 95 zł/godz-listę potrzebnych artykułów zabezpiecza klient-po uprzednim otrzymaniu spisu potrzebnych artykułów od instruktora.


Kuchnia SPECJALISTYCZNA - bezglutenowa/ bez mleczna/ ADHD/ W zakresie kuchni specjalistycznej wchodzą określone ścisłymi restrykcjami kuchnie których znajomość jest ważna gdy mamy zamiar współpracować z klientem którego dieta wymaga ograniczenie pewnych produktów lub ich specjalny sposób przyrządzania. Zakres teoretyczny. W zakres wchodzi zapoznanie się z podstawowymi alergiami dietetycznymi. Nauka grup produktów wybitnie szkodzących lub wymaganych przy danej alergii. Zapoznanie ze specjalistyczną terminologią oraz wachlarzem występujących na naszym rynku produktów spożywczych odpowiednich w zastosowaniu dla danej alergii.

Praktyczne zajęcia wraz z egzaminem obejmują 24 godziny: Kuchnia specjalistyczna] bezglutenowa/ bez mleczna/ ADHD Zapoznanie z gotowymi produktami bezglutenowymi. Przygotowanie menu dla diety bezglutenowej. Wybór, oraz odpowiednie zestawienie produktów. Tworzenie pełnych posiłków od zestawów śniadaniowych, przez obiady, desery i ciepłe kolacje. Umiejętność tworzenia właściwych kompozycji dla dzieci z objawami ADHD. Szkolenie kończy się wydaniem Certyfikatu. Wielkość grupy do 30 osób. Cena za szkolenie to 90 zł/godz- w tym materiały, lub / cena za szkolenie 70 zł/godz-listę potrzebnych artykułów zabezpiecza klient-po uprzednim otrzymaniu spisu potrzebnych artykułów od instruktora.

Zapraszamy do Współpracy. Kontakt: Roland Chamier Gliszczyński Tel: +48 500 111 060 roland-dzem@wp.pl www.staropolska-kuchnia.pl

Zdjęcia tu wykorzystane powstały podczas prowadzonych przez www.staropolska-kuchnia.pl szkoleń oraz organizowanych imprez. Zdjęcia są własnością autora marakuja.fotoprojekt@wp.pl i wykorzystywanie ich bez zgody autora jest zabronione.

Szkolenia Staropolska Kuchnia pl  

Zajmujemy się szkoleniem przyszłego personelu i szefów kuchni.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you