Page 1

Poradnik przedslubny

Poradnik Love You So jest trochę inny od reszty porad, jakie możecie znaleźć w Internecie. To raczej subiektywny przewodnik po ślubnych meandrach. To jaki krój sukienki pasuje do jakiego typu urody znajdziecie bez problemu w sieci, my chcemy podzielić się wiedzą, która wynika z naszego doświadczenia, obserwacji i, co ważne, wyrobionego poczucia estetyki. Poradnik zawiera uniwersalne zasady, garść przydatnych porad, a także bardziej subiektywne propozycje. Znajdziecie tu także zbiór linków, mamy nadzieję, że staną się one początkiem owocnej zabawy w planowanie wesela. Moment, kiedy stajecie przed próbą zebrania wszystkich składowych w całość i koniecznością podjęcia setek decyzji może być naprawdę trudny, ale wcale nie musi. Na dodatek na każdym kroku czyhają pułapki - a to nie takie warunki wynajmu sali, a to milion ofert fotografii ślubnej. Aby uniknąć chaosu i przypadkowych decyzji przeczytajcie kilka stron bezcennych rad, które pozwolą Wam z radością i spokojem zaplanować Wasz najważniejszy dzień.

styl i idea

czyli garść inspiracji

trudne wybory

czyli czym kierować się przy wyborze poszczególnych elementów i na co zwrócić uwagę

dzien slubu i kwestie techniczne

czyli zbiór prostych i ważnych porad, które pozwolą w pełni cieszyć się dniem Waszego ślubu

© Wszystkie prawa zastrzeżone - Love You So - Ekskluzywna fotografia ślubna - www.loveuso.pl - 691 253 555


Poradnik przedslubny: Styl i idea Od czego zacząć? Od marzeń. Od inspiracji. Dziś mamy Internet, w którym możecie znaleźć naprawdę wszystko. Nie wiecie gdzie szukać? To prawda, wpisując w wyszukiwarkę Fotograf Ślubny niekoniecznie od razu znajdziemy takie zdjęcia, jakie nam się podobają. Podobnie jest z wszystkimi innymi elementami potrzebnymi do organizacji wesela. Na początek proponujemy Wam wycieczkę w kierunku dobrego smaku, nowoczesnego, lekkiego stylu, który w Polsce dopiero kiełkuje, ale który jest coraz bardziej widoczny, coraz bardziej dojrzały. Zobaczcie jak może wyglądać dzień ślubu choćby tutaj – trzy wspaniałe worki inspiracji, bez dna: www.stylemepretty.com | www.greenweddingshoes.com | www.oncewed.com Jeśli po obejrzeniu tych portali rodzi się w Was pragnienie stworzenia czegoś wyjątkowego, nie bójcie się i działajcie! Polską tradycję oczepin doskonale połączyć można ze świeżymi, naturalnymi, pięknymi rozwiązaniami ślubnymi.

To nieosiągalne!

Nieprawda! Wystarczy chcieć, sami byliśmy na wielu weselach, gdzie odpowiednie decyzje i dbałość o szczegóły zmieniła zupełnie oblicze przyjęcia. I wiemy, że takich wesel czeka nas coraz więcej. Jeśli zaczniecie czytać wpisy z powyższej listy linków, z łatwością odkryjecie kolejny strony i blogi osób zaangażowanych w tworzenie nowoczesnych wystrojów. Rustykalne wnętrza, pełne uroku rozwiązania DIY (Do It Yourself – Zrób to sam!), świeże kwiaty, drobiazgi i proste rozwiązania, które zmieniają wszystko. Chcecie dowodów? Tu znajdziecie wiele: www.prettywedding.pl | www.ruffledblog.com

Nie mamy czasu

Jeśli zupełnie nie macie czasu, albo jesteście pewni, że chcielibyście organizowanie wesela powierzyć komuś innemu - istnieje dla Was idealne rozwiązanie – wedding planerzy. To zawód, który w Polsce dynamicznie się rozwija, a dzięki coraz szerszej ofercie i coraz wyższej jakości poszczególnych usług, ich praca, zbierająca wszystko w całość, może przynosić spektakularne efekty. Gdzie ich znaleźć? Tu nasz subiektywny wybór: www.aspire.pl | www.agentkislubne.pl | www.la-perle.com.pl | www.yourperfectwedding.net.pl www.la-perle.com.pl | www.psks.pl | www.facebook.com/SlubyBezObciachu

Sesja zdjęciowa za granicą?

Dzisiaj jest to jak najbardziej możliwe. Nie bójcie się o to pytać, nie bójcie się swoich pomysłów. Wyjazd zagraniczny to świetna okazja dla zrobienia wspaniałych zdjęć, jest to może nawet jeden z najbardziej nośnych pomysłów na coś więcej niż zwykłą sesję ślubną - niepowtarzalną pamiątkę i niezapomnianą przygodę.

Ślub międzynarodowy / wesele w dwóch częściach

Jeśli organizujecie ślub międzynarodowy rozbity na dwie części - pomyślcie, czy nie warto byłoby pokusić się o reportaż z obydwu części.

Jesteśmy wsparciem

Jako Love You So jesteśmy dla naszych par młodych wsparciem. Traktujemy Was jako przyjaciół i zależy nam abyście dzień wesela wspominali jak najlepiej. Ze względu na charakter naszej pracy, nawiązujemy z Wami znacznie bliższy kontakt niż zespół czy obsługa sali. Życzymy Wam, aby wszyscy, którzy zostaną zaangażowani w organizację Waszego Ślubu spełnili wasze oczekiwania.

© Wszystkie prawa zastrzeżone - Love You So - Ekskluzywna fotografia ślubna - www.loveuso.pl - 691 253 555


Poradnik przedslubny: Styl i idea Uważajcie na treści sponsorowane i reklamy

Uwierzcie w teksty na stronach fotografów, zespołów muzycznych czy wizażystów – dopiero wtedy, kiedy dokładnie zapoznacie się z ich portfolio i poczujecie, że tym razem jest to prawda. Niestety, dziś każdy pisze o swoim profesjonalizmie i najwyższej jakości, jednak jak się okazuje mają one przeróżne oblicza. Poza tym w Polsce jak grzyby po deszczu wyrastają portale ślubne, które utrzymują się z reklamy branżowej. Zdarza się, że nawet strony o wysokich aspiracjach poprzez wykupywanie reklam przez firmy nie oferujące dostatecznie dobrej jakości, tracą swoją wiarygodność. Sprawa ta zdecydowanie utrudnia wybór osobom, które do tej pory nie interesowały się tematem fotografii czy dekoracji ślubnych i muszą zaczynać swoje poszukiwania od podstaw.

Rozejrzyjcie się odpowiednio wcześniej

Każdego roku zdarzają się takie terminy, które są oblegane, dlatego rozejrzyjcie się za wszystkimi elementami wesela wcześniej, zwłaszcza jeśli planujecie ślub w środku sezonu (apogeum sezonu ślubnego przypada na miesiące maj-wrzesień). Specjaliści w swojej dziedzinie rozpoczynają rezerwacje rok, a nawet dwa lata przed określonym terminem.

Kwestie formalne – spotkania, umowa, rachunek

Jeśli tylko to możliwe, spotkajcie się ze wszystkimi osobami, które będą pracować dla Was w dniu wesela. Zapoznajcie się wcześniej z portfolio wybranych osób, ich osiągnięciami i opiniami na ich temat. Koniecznie podpiszcie umowę, jednak zanim to zrobicie – przeczytajcie ją dokładnie wspólnie z usługodawcą. Umowa powinna być dokumentem zabezpieczającym obydwie strony, nie powinna zawierać żadnych niejasnych sformułowań ani kruczków. Każda z osób, która pracuje dla Was podczas wesela powinna sama troszczyć się o to, co i kiedy robi. Nie możecie dopuścić do sytuacji, kiedy ktoś, kto ma dla Was pracować, staje się dla Was ciężarem, powodem niezadowolenia czy niepokoju. Jeśli posiadacie szczególny harmonogram wesela, także przekażcie go fotografom, kamerzystom czy zespołowi. My podczas spotkania lub jeśli spotkanie nie jest możliwe (dzieje się tak często w przypadku par mieszkających zagranicą) drogą elektroniczną przekazujemy specjalne ankiety, dzięki którym dostajemy od Was wszystkie niezbędne informacje, takie jak: harmonogram dnia, adresy, kontakty. Na koniec poproście o rachunek, to niezwykle istotne, aby wybrani przez Was usługodawcy nie powiększali szarej strefy i nie stanowili nieuczciwej konkurencji dla istniejących na rynku firm.

© Wszystkie prawa zastrzeżone - Love You So - Ekskluzywna fotografia ślubna - www.loveuso.pl - 691 253 555


Poradnik przedslubny: Trudme wybory

Trudne wybory Suknia ślubna / Garnitur / Makijaż / Fryzura

Jako fotografowie mamy swoje ulubione typy sukien, makijażu czy fryzur, jednak tu decyzja należy wyłącznie do Was. Podobnie jak i we wszystkich innych dziedzinach ślubnych wciąż można trafić na rynku propozycje niskiej jakości, zwłaszcza estetycznej. Dlatego wybierajcie uważnie. Najważniejsze żebyście czuli, że wybrane kreacje są stworzone właśnie dla Was. Z naszej strony kilka rad: wybierajcie zarówno suknię, makijaż, jak i uczesanie do Waszego typu urody - o modzie ślubnej powstaje coraz więcej publikacji, które pomogą Wam podjąć decyzję. Zwróćcie uwagę nie tylko na to, czy suknia i garnitur są piękne, ale także na to czy są wygodne, czy czujecie się w nich swobodnie. Jeśli Panna Młoda decyduje się iść do ślubu w wysokich butach, niech pomyśli o parze wygodnych butów na wesele, mogą okazać się bardzo przydatne. Warto także przymierzyć suknię do obydwu par butów. Jedno jest pewno - decydujcie się na usługi profesjonalistów, to zbyt ważny dzień, aby ktoś z obsługi zawiódł. Dla osiągnięcia wspaniałego makijażu i fryzury, które przetrwają cały dzień i całą noc nie wystarczy talent. Potrzebne są także odpowiednie, profesjonalne kosmetyki, które wytrzymają wiele godzin. Umówcie się na próbny makijaż i próbną fryzurę, tak aby w dniu ślubu nie było przykrych niespodzianek. Jeśli Pan Młody ma odwagę – niech także skusi się na fryzjera oraz lekkie przypudrowanie twarzy.

Sala weselna i wystrój

W Polsce powstaje dużo nowych sal weselnych, z reguły są ładne, jasne, przestronne. Niestety wiele z nich budowana jest na jedną modłę. Kremowa terakota, żyrandole imitujące klejnoty, florystyczna brązowa tapeta, fontanna przed wejściem i brak parkietu do tańczenia – gdzieś to już widzieliśmy. Jeśli interesują Was inspiracje ślubne, jakie przedstawiliśmy w pierwszej części poradnika - może skusicie się na znalezienie oryginalnego i nietuzinkowego miejsca, które w prosty sposób, dzięki subtelnym dekoracjom, możecie przekształcić w niesamowite miejsce. A teraz kilka najważniejszych rad, które wynikają z naszych doświadczeń. Uważajcie na nowe lokale. Czasami zdarza się, że świeżo powstałe lokale prowadzą osoby, którym brakuje doświadczenia przez co dochodzi do nieprzewidzianych sytuacji – takich jak za słaba moc zasilania dla sprzętu zespołu, zbyt powolna obsługa czy problemy z wystarczająca ilością toalet. Jeśli decydujecie się na nowy lokal, sprawdźcie go jak najdokładniej. Dowiedzcie się jakie warunki akustyczne ma sala i ile jest miejsca do zabawy – czy wystarczy jej dla Waszych gości. Sprawdźcie jaki jest układ sali, czy rozmieszczenie stołów i parkietu/sali do tańczenia sprzyja prowadzeniu wesela czy wręcz przeciwnie. Zdecydowanie odradzamy obiekty, w których miejsce do zabawy i miejsce do jedzenia są od siebie bardzo daleko, które nie są z sobą połączone. Zapytajcie także o klimatyzację, w gorące dni będzie zbawienna, dobrze jednak, gdyby temperatura na sali nie była zbyt niska, bo może okazać się to niekomfortowe zarówno dla gości, jak i dla osoby, która śpiewa na Waszym przyjęciu. Zastanówcie się jakie wnętrze pasuje do Waszej wizji. Jeśli pragniecie wesela z pięknymi, niesztampowymi dekoracjami – koniecznie sprawdźcie jakie możliwości aranżacji daje wam dana sala.

Fotografie a Film

Prawie nigdy nie idą w sobie w parze. To zupełnie inny sposób myślenia i patrzenia na rzeczywistość. Perfekcja wymaga natomiast specjalizacji. Zdecydowanie odradzamy Wam korzystanie z usług większości firm, które oferują jednoczesne wykonanie usługi fotograficznej i filmowej, najczęściej bowiem ich jakość jest zdecydowanie niższa niż w przypadku węższych specjalizacji, stanowi kontynuację usług niezbyt dobrze zmontowanych tasiemców studniówkowych i fotografii na podobnym poziomie. Oczywiście są także firmy, które zrzeszają profesjonalistów obydwu branż, jest to jednak zdecydowana mniejszość wśród tego typu usług. Im więcej osób z obsługi technicznej krząta się przy parze młodej, tym mniej prywatności. Jako fotografowie preferujemy oczywiście zdjęcia jako najlepszy sposób na uwiecznienie magii tego dnia i zapisanie wspomnień. Filmowcy powiedzą pewnie inaczej. Pewne jest jedno. W przypadku, kiedy decydujecie się na obydwie opcje, musicie powiadomić fotografów o obecności filmowców i odwrotnie.

© Wszystkie prawa zastrzeżone - Love You So - Ekskluzywna fotografia ślubna - www.loveuso.pl - 691 253 555


Poradnik przedslubny: Dzien slubu - Dom

Dom To Wasz Dzień

Zdecydowanie jesteście tego dnia najważniejsi. Jeśli tylko to możliwe – wyśpijcie się przed ślubem, postarajcie się zrelaksować. Cały okres przygotowań wesela jest już praktycznie za Wami.

Pamiętajcie, że chcieliście mieć piękne zdjęcia

Pamiętajcie, że jesteśmy tego dnia z Wami, ponieważ wybraliście nas do zrobienia wyjątkowych fotografii. Pracujemy nieinwazyjnie, jednak musicie oswoić się z myślą, że cały dzień będziemy Wam towarzyszyć jako fotografowie. Nie unikajcie obiektywu, gwarantujemy, że przyzwyczaicie się do aparatu już po kilku chwilach. Najpiękniej wychodzą fotografie tych, którzy się ich nie boją.

Reportaż to wszyscy

Jesteście bohaterami Tego dnia. Jednak reportaż ślubny to także zdjęcia waszych najbliższych, podpatrzone sytuacje, uśmiechy, domowa krzątanina podczas przygotowań, zamyślenie w kościele i świetna zabawa na weselu. Przygotujcie najbliższych, zwłaszcza jeśli chodzi o etap przygotowań, że będziemy z Wami przez cały dzień, poproście o swobodę, niech to będzie prezent najbliższych dla Was.

Żaden moment się nie powtórzy

Jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami odtwarzania jakichkolwiek sytuacji z dnia wesela, ponieważ nie zostało ono zarejestrowane. Czasami możemy poprosić Was o spojrzenie, uśmiech, czy piękny zaaranżowany portret. Z naszej strony nie spotkacie się natomiast z kierowaniem przygotowaniami, powtarzaniem takich sytuacji jak ubieranie sukni czy przywitanie się pary młodej. Według naszego kodeksu są to zachowania niedopuszczalne i w bezwstydny sposób ingerujące w Waszą prywatność. To my jesteśmy dla Was, a nie odwrotnie. Kilkakrotnie zdarzyło nam się obserwować sytuację, kiedy kamerzysta kazał inscenizować różne sceny lub powtarzać nienagrane momenty. Pamiętajcie, aby przed zdecydowaniem się na fotografa czy kamerzystę, dowiedzieć się w jaki sposób pracuje i czy w pełni Wam to odpowiada. Takim praktykom mówimy zdecydowanie NIE.

Przygotowania - Zadbajcie o szczegóły

Jeśli czytaliście pierwszą część poradnika, na pewno zauważyliście jak wielką wagę ma dla nas styl ślubu. Wybranie odpowiedniego miejsca, piękny wystrój sali, pasujące do siebie dodatki i stroje to wszystko dopełnia atmosfery i sprawia, że Wasz Dzień jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Są jeszcze szczegóły, o których w ferworze bardzo często się zapomina. Dla reportażu z przygotowań niezwykle ważne będzie miejsce, w którym się one odbywają. Wybierzcie jasne, najlepiej przestronne pomieszczenia, pochowajcie niepotrzebne siatki czy torby, które przed ślubem zawsze się mnożą, a suknię choć na moment przed nałożeniem wyjmijcie z pokrowca, najlepiej jeszcze przed przygotowaniami zawieście w ładnym miejscu. Mówiąc najprościej – posprzątajcie te miejsca i przygotujcie jeszcze przed dniem ślubu, aby nie myśleć o tym w trakcie przygotowań. Niech w tle nie migoczą niepotrzebne sprzęty czy rozrzucone ubrania. Reportaż z przygotowań to nie tylko akcja, ale także zdjęcia wszystkich detali, dlatego ich wyeksponowanie jest dla nas bardzo ważne – z chęcią uwiecznimy przygotowane obrączki, bukiet czy spinki. Uzgodnijcie także czy fryzjer bądź makijażystka nie mają nic przeciwko, by wykonywać reportaż w ich salonie czy z ich udziałem w Waszym domu.

© Wszystkie prawa zastrzeżone - Love You So - Ekskluzywna fotografia ślubna - www.loveuso.pl - 691 253 555


Poradnik przedslubny: Dzien slubu - Ceremonia

Ceremonia Miejsca

Pamiętajcie, że najlepiej, gdyby Wasi rodzice siedzieli w pierwszej ławce. Poproście także gości, zwłaszcza bliską rodzinę, aby w najważniejszym dla Was dniu podeszli bliżej ołtarza i zapełnili miejsca z przodu. Będzie czuli się wtedy zdecydowanie lepiej, a fotografie będą ładniejsze. Podobnie postąpcie, gdy ceremonia odbywa się w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Ksiądz

Porozmawiajcie z księdzem, rozwiejcie wszystkie swoje wątpliwości, uprzedźcie także, ile osób będzie rejestrować mszę, zapytajcie o ewentualne ograniczenia. W dzisiejszych czasach obecność fotografa czy kamerzysty na ślubie nie jest niczym zaskakującym, jednak zapowiedzenie jest miłym gestem wobec księdza. Najlepiej, gdyby wybrane przez was osoby posiadały legitymację uprawniająca do fotografowania lub filmowania w obiektach sakralnych. My taką posiadamy. Jeszcze nigdy nie zdarzyło nam się, by była ona weryfikowana - ale słyszeliśmy o takich przypadkach.

Zachowanie

Pamiętajcie o tym, że to jakie zdjęcia zrobimy w kościele w dużej mierze zależy od Was samych. Wyraz waszych twarzy, spojrzenia, postawa – to wszystko będzie potem pojawiać się na zdjęciach. Nie bójcie się okazywać emocji, to przecież Wasz ślub! Mimo napięcia w końcu wyzwala się też radość. Pamiętajcie, żeby przez stres nie patrzeć się cały czas w podłogę,nie trzymać nerwowo w ręce zmiętej chusteczki czy bawić się świeżo zdobytą obrączką. Jednym z kluczowych momentów ceremonii jest zakładanie obrączek. Jeśli zależy Wam na tym zdjęciu, a jest tak z pewnością, nie możecie ustawić się tak, aby akt ten był zupełnie niewidoczny i niedostępny do udokumentowania! Ważny jest także sam sposób chwycenia obrączki i ręki partnera, tak żeby ten jedyny w życiu moment wyglądał najpiękniej. Nie pomylcie też obrączek. A, i jeszcze jedno - przysięgacie sobie, a nie księdzu!

© Wszystkie prawa zastrzeżone - Love You So - Ekskluzywna fotografia ślubna - www.loveuso.pl - 691 253 555


Poradnik przedslubny: Dzien slubu - Ceremonia Aparaty gości

Gość weselny chodzący po kościele z aparatem, o zgrozo, w telefonie komórkowym, potrafiący bez precedensu stanąć tyłem do ołtarza w kluczowym momencie mszy, przerwać ciszę i z głośnym dźwiękiem imitującym dźwięk migawki zrobić zdjęcie z fleszem, Wyznaczcie jedną odpowiedzialną osobę, która zajmie się kwestiami organizacyjnymi wcześniej puszczając światełko czerwonej diodi pilnowaniem detali, żebyście nie musili się ki na twarz Panny Młodej, aby złapać jako tako przejmować tymi sprawami. ostrość.

Praktyczne Rady

Taki obraz jest chyba najlepszym argumentem, abyście poprosili gości, żeby w miarę możliwości nie fotografowali w trakcie ceremonii. Dość często zdarza się, że zbyt nadgorliwi fotografowie rodzinni potrafią zniszczyć atmosferę ceremonii. Jest to rzecz, która nie tylko ułatwi nam pracę, ale także pozwoli Wam i rodzinie skupić się na samej uroczystości.

Nie śpieszcie się, planując przygotowania ustalacie czas jakim dysponujecie, zbędny pośpiech wprowadza nerwowość, która zupełnie nie jest potrzebna. Polegajcie na profesjonalistach. O poziomie usług – niech świadczy portfolio. Wybierajcie tylko te usługi, które spełniają Wasze oczekiwania i są zgodne z Waszym poczuciem estetyki. Jeśli nie chcecie dostawać kwiatów lub macie inny pomysł na wykorzystanie ślubnych prezentów, zaznaczcie to w zaproszeniach.

My jako profesjonaliści wiemy, w których momentach możemy fotografować, a w których nie jest to wskazane, ksiądz wie o naszej obecności i akceptuje ją. Jasne obiektywy pozwalają nam nie używać lamp błyskowych w kościele.

Życzenia

Przy życzeniach stańcie w jasnym miejscu, w przypadku mocnego słońca - w cieniu. Zadbajcie, by składający życzenia nie otoczyli Was z każdej strony, nie stawajcie w kącie, w drzwiach czy na tle gazetki parafialnej. Nawet życzenia lepiej zaplanować przed ślubem. Weźcie pod uwagę porę roku, porę dnia i pogodę. Czasami istnieje konieczność przeniesienia życzeń do przedsionka kościoła lub sali weselnej. W przypadku życzeń możliwe, że będziemy mieli na gorąco jakieś sugestie.

Zdjęcie grupowe Najlepiej zrobić je tuż po Waszym wyjściu z kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego. Jeśli ślub odbywa w kościele, poproście wcześniej księdza, żeby w ogłoszeniach, powiedział krótko przez mikrofon, że prosicie o Niech obrączki i inne kluczowe elementy zdjęcie grupowe przed kościołem. Mniejsze zdjęznajdują się w wcześniej ustalonym miejscu, cia grupowe wykonujemy najczęściej w trakcie a opiekę nad nimi sprawuje wyznaczona osoba przyjęcia weselnego, korzystając z zachodzą(np. świadek). cego słońca, w plenerze przed salą weselną, W tradycji polskiej Panna Młoda zajmuje miejsce po wtedy bardzo przydatna jest pomoc zespołu prawej stronie Pana Młodego. lub DJ’a prowadzącego wesele.

Oczywiste, ale!

W tradycji polskiej obrączkę nakładamy na serdeczny palec prawej ręki.

Druhny/ Prowadzenie do Ołtarza

W polskiej tradycji mamy jednego drużbę Przysięgacie sobie, a nie księdzu! i jedną druhnę, a do ołtarza Pannę Młodą proŻaden moment się nie powtórzy - nie spieszcie się wadzi Pan Młody. Coraz częściej jednak Pary i nie denerwujcie. Młode decydują się na posiadanie kilku druhen, a do ołtarza Pannę Młodą prowadzić może ojciec Uśmiechy! Dużo Uśmiechów! Panny Młodej. Może macie w rodzinie dzieci, które chętnie zaniosą do ołtarza obrączki lub będą sypać kwiaty. Pomyślcie o tym, to naprawdę piękne akcenty.

© Wszystkie prawa zastrzeżone - Love You So - Ekskluzywna fotografia ślubna - www.loveuso.pl - 691 253 555


Poradnik przedslubny: Dzien slubu - Wesele

Wesele O pomysłach na przyjęcie ślubne, inspiracjach stylizacyjnych oraz kwestiach związanych z wyborem sali było już kilka słów. Teraz pora na praktyczne porady techniczne dotyczące samego wesela. Obsługa (zespół, fotograf, kamerzysta) powinni mieć wyznaczone miejsce przy oddzielnym stole oraz zapewnione posiłki. Jest tu też parę bardzo ważnych kwestii, o których bardzo często, sami właściciele sali zapominają, co często rzutuje na jakość oprawy muzycznej. Aby zespół muzyczny mógł dobrze prowadzić zabawę weselną musi mieć stały dostęp do gości, np. po to, by reagować na spontanicznie podnoszone toasty i przygrywać do nich. Czasami zdarza się, że stolik dla zespołu znajduje się Bawcie się! Tańczcie razem, uśmiechajcie w pomieszczeniu odizolowanym (także dźwiękowo) od się i nie bójcie ukazywać uczuć - to Wasze sali, w której odbywa się wesele i wtedy zdecydowanie wesele! zmniejsza się elastyczność zespołu.

Praktyczne Rady

Zadbajcie o szczegóły - oprócz wystroju, ważne są takie elementy jak zaplanowany układ gości, dania dla wegetarianów czy księga pamiątkowa. Pomyślcie o prostych rozwiązaniach umilających czas wesela dzieciom (np. menu dla dzieci, kartonowe obrusiki i kredki). Uzgodnijcie wszystkie szczegóły z właścicielami sali weselnej, sprawdźcie jak smakują potrawy, jak wygląda oświetlenie parkietu, jakie są warunki akustyczne, jakie jest rozmieszczenie sal, parking, dojazd. Pomyślcie o zdjęciach grupowych, może chcecie zorganizować mini-sesję w trakcie wesela i macie na to własny, szalony pomysł.

Aby dobrze prowadzić zabawę, zespół (a najlepiej cała obsługa) powinien dostawać posiłek gorący w pierwszej kolejności tzn. przed gośćmi. Odwrotna kolejność sprawia, że, zwłaszcza przy powolnej obsłudze lub dużym weselu, zanim muzycy dostaną jedzenie, kończą przerwę. I tak w kółko. Dobrze, gdybyście dopilnowali tych szczegółów w ustaleniach z właścicielami sali weselnej.

Z kolei wybierając zespół lub DJ’a, koniecznie przesłuchajcie jego nagrania. Pamiętajcie, że macie wpływ na to, co i w jakim stylu wykonywane jest na weselu oraz na to, jak będą wyglądać oczepiny. Najlepiej, gdy uzgodnicie razem cały plan wesela.

© Wszystkie prawa zastrzeżone - Love You So - Ekskluzywna fotografia ślubna - www.loveuso.pl - 691 253 555


Poradnik przedslubny: Plener

Plener Nie dajcie się nabrać na plener w dniu ślubu. Oczywiście, warto wykorzystać wspólnie każdą okazję na to, aby zrobić Wam piękne zdjęcia, zachodzące słońce czy piękne otoczenie kościoła, zajazdu. Nie dajcie się jednak porwać spod kościoła na „wyjątkową” sesję tuż przed weselem. Z kilku powodów. To dzień Waszego ślubu jest wyjątkowy i nigdy się nie powtórzy. Jest w nim tak wiele punktów programu, że plener jest czymś, co całkowicie burzy harmonię tego dnia. Sesja ślubna przed pierwszym tańcem? Nie ma mowy. Poza tym: goście czekają, a dobra sesja zdjęciowa wymaga odpowiednich przygotowań, wypracowania pomysłów, luzu, no i czasu. My plener wykonujemy zawsze po weselu. Tydzień, kilka tygodniu od dnia ceremonii. Zdarza się, że czas ten jest dłuższy, ale zachęcamy, aby nie był on zbyt długi, aby nie umknęła atmosfera Waszego święta.

Stroje ślubne

Ten punkt może okazać się dla wielu mocno kontrowersyjny. Przed sesją zdjęciową zawsze przedstawiamy Wam dwie propozycje: fotografie w strojach ślubnych lub fotografie w innych, wspólnie wybranych strojach. Decyzja należy do Was, warto także połączyć obydwie możliwości. Zdarza się często, że lekka biała sukienka i casualowy garnitur sprawiają, że wasze fotografie są o wiele bardziej naturalne, lekkie i wspaniałe. Od tego, na co się zdecydujecie ma wpływ kilka czynników – jak czujecie się przed obiektywem, na czym wam najbardziej zależy, jak wyglądała suknia panny młodej. Także, do sesji zdjęciowej panna młoda powinna być przygotowana przez profesjonalistów (makijaż, fryzura). Z naszej strony zapewniamy bazę osób, z którymi współpracujemy na co dzień przy realizacjach modowych i reklamowych, dzięki czemu nie musicie się sami troszczyć o te elementy sesji. Z naszej strony: w trakcie sesji zdjęciowej nie zgadzamy się na obecność kamerzysty. Plener ślubny to nasza wspólna przygoda z parą młodą oraz autorska kreacja. Najlepiej gdyby w trakcie sesji zdjęciowej nie było także osób trzecich (nawet świadków!) - powód jest jeden, ale za to bardzo ważny: z doświadczenia wiemy, że obecność dodatkowych osób prawie zawsze krępuje młodych, sprawia, że przestają swobodnie pozować i zachowują się mniej naturalnie. Ta sama zasada co przed ślubem: wyśpijcie się i wypocznijcie przed sesją zdjęciową, to jest kolejny dzień w którym macie wyglądać wyjątkowo! Zrelaksujcie się. Te zdjęcia są dla Was. Zależy nam na waszej radości i spontaniczności. To właśnie swoboda i emanująca z Was miłość jest podstawą każdej sesji. Magia naszych zdjęć opiera się na waszym uczuciu, nie bójcie się go okazywać. Przed sesją wspólnie ustalamy pomysł zdjęć. Czasem jest to prosty spacer, w którym łapiemy najpiękniejsze momenty, spontaniczne uśmiechy, wiatr we włosach, spojrzenia. Czasem jest to aranżacja przestrzeni, która pomaga zbudować niepowtarzalny, urokliwy nastrój. Czasem stajecie się modelami w profesjonalnym studio fotograficznym. Zdjęcia często wynikają z rozmowy z Wami. Jeśli macie jakieś pomysły, my jesteśmy po to, żeby je realizować. Jeśli są jakieś elementy, które Was określają z chęcią je wykorzystujemy. Na pewno unikamy sztampy, pewnych powielanych schematów, sztuczności i zbyt nachalnego ustawiania.

© Wszystkie prawa zastrzeżone - Love You So - Ekskluzywna fotografia ślubna - www.loveuso.pl - 691 253 555

Loveuso - Poradnik Przedślubny  

Poradnik przedślubny Love You So to publikacja dla wszystkich Par Młodych planujących i organizujących wesele. To garść ważnych porad, dużo...

Loveuso - Poradnik Przedślubny  

Poradnik przedślubny Love You So to publikacja dla wszystkich Par Młodych planujących i organizujących wesele. To garść ważnych porad, dużo...

Advertisement