Page 1

Zajęcia pozalekcyjne w Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu w roku szkolnym 2009/2010 W naszej szkole uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zdolności uczestnicząc w wielu ciekawych zajęciach pozalekcyjnych. Mogą rozwijać swoje zainteresowania, poszerzać wiedzę, doskonalić umiejętności, jednocześnie miło i bezpiecznie spędzając czas. Prezentujemy propozycje, skierowane do uczniów w każdej grupie wiekowej.

Kółka zainteresowań w kształceniu zintegrowanym Kółko muzyczne Każdy, kto chciałby śpiewać i słuchać muzyki, czuć się prawdziwym artystą, być oklaskiwanym przez kolegów i bliskich, ma możliwość zrealizować swoje marzenia biorąc udział w spotkaniach kółka muzycznego. Szkolny Klub Europejski Lubisz podróżować palcem po mapie? Chciałbyś zwiedzić wzdłuż i wszerz całą Europę? Na pewno uda Ci się to. Zrób pierwszy krok, przyjdź na spotkania Klubu Europejskiego. Kółko ortograficzne Podobno język polski należy do najtrudniejszych na świecie z powodu skomplikowanej ortografii. Jeśli chcesz pisać bezbłędnie i imponować znajomością poprawnej pisowni, przyjdź do nas! Kółko języka angielskiego Chciałbyś poznać język angielski, zrozumieć więcej, porozmawiać po angielsku? Przyjdź na zajęcia. Koło teatralne Teatr, scena, gra, reflektory. Kto z nas nie marzył kiedyś o występach przed publicznością. Dajemy Wam tę możliwość.


Spróbujcie swoich sił w krótkich przedstawieniach, które potem wystawimy na uroczystościach szkolnych. Gromada zuchowa Podchody, sprawności, honor zucha i wspaniała zabawa. To wszystko poznasz podczas cotygodniowych zbiórek. Zajrzyj, sprawdź, może to jest to!

Koła zainteresowań dla uczniów klas IV-VI Koło matematyczne Lubisz liczyć i rozwiązywać zadania? Nie boisz się łamania głowy zagadkami logicznymi? Chcesz się sprawdzić i dobrze przygotować się do testu kompetencji? To to właśnie jest miejsce dla Ciebie. Kółko komputerowe Komputer i wszystko, co się z nim wiąże, to ulubiony temat rozmów wielu z Was. Jeśli chcesz spotkać się z podobnymi do Ciebie zapaleńcami i porozmawiać na tematy informatyczne (nie tylko o grach komputerowych) przyjdź na zajęcia kółka informatycznego. Koło polonistyczne Tutaj znajdziecie możliwość rozwijania swoich zainteresowań literackich. Będziecie czytać ciekawe teksty i pisać własne opowiadania, wiersze, które potem wydamy w postaci zbioru poezji dziecięcej. Koło redakcyjne Wydajemy gazetkę szkolną „Nowinki Jedynki” , w której zamieszczamy informacje z życia szkoły. Na zajęciach nauczysz się pisać ciekawe teksty prasowe, układać samodzielnie krzyżówki, zagadki. Koło żywego słowa


Zajęcia te mają na celu kształtowanie umiejętności aktorskich poprzez zabawy, rozwijanie twórczości i ekspresji ruchowej. „Kocham przyrodę” – zajęcia z dziećmi o szczególnych potrzebach edukacyjnych Kółko przyrodnicze czeka na miłośników roślin i innych, którzy chcą wiedzieć więcej o działalności matki natury. Koło plastyczne Chcesz rozwijać swoje zainteresowania plastyczne, poznać polskie tradycje artystyczne, dziedzictwo kulturowe naszego regionu i kraju? Czekamy na Ciebie. Kółko turystyczno - regionalne Chcesz lepiej poznać swoje rodzinne miasto, zwiedzić magiczne zamki Dolnego Śląska, zmierzyć się z trudami górskich wędrówek? Zajrzyj do nas. Chór - realizacja programu "Śpiewająca Polska" Muzyka, śpiew - to Twoje żywioły? Nie czekaj, wpadnij na spotkania chóru. Może to właśnie jest to, czego potrzebujesz. Zajęcia odbywają się w auli szkolnej. Zajęcia sportowo-rekreacyjne "W zdrowym ciele zdrowy duch". To przysłowie dobrze znają uczestnicy zajęć sportowych prowadzonych przez wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego.

Zapraszamy!

Zajęcia pozalekcyjne w Bolesławcu  

Zajęcia pozalekcyjne w Bolesławcu

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you