Page 1

cena: 13,99 zł www.nailpro.com.pl

EDYCJA POLSKA | 4/2013

Dodatek Nailpro plus NailArt od s. 19

różnorodność kształtu Uwolnij „wolny” brzeg! od s. 32

Title Story

ISSN 1734-9664

Bądź z nami! Targi BEAUTY FORUM 8–9.03.2014 więcej na str. 4


edytorial

Nowy wymiar Nailpro!

Kamila Jadwicka, redaktor naczelna „Nailpro” – edycja polska

P

Drodzy Czytelnicy

Zeskakuj kod i odwiedź stronę magazynu „Nailpro”

onieważ z uwagą obserwujemy rynek i wsłuchujemy się w potrzeby stylistów paznokci, postanowiliśmy nadać marce, jaką jest Nailpro, nowy wymiar. Początek roku 2014 będzie dla nas okresem intensywnych zmian, a wszystko po to, by przekazywać Wam informacje jeszcze prościej i szybciej niż dotychczas oraz aby dostarczać regularnie nowych pomysłów i inspiracji. Dlatego już wkrótce aktualna strona internetowa magazynu „Nailpro” (www.nailpro.com.pl) przerodzi się w nowoczesny portal, który zaoferuje nie tylko bogactwo możliwości i funkcji, lecz, co najważniejsze, będziecie mogli stać się częścią społeczności zrzeszającej profesjonalistów tej branży. Kolejny krok w rozwoju „Nailpro” to rozszerzenie magazynu BEAUTY FORUM o strony skierowane wyłącznie do stylistów paznokci. Artykuły publikowane pod szyldem „Powered by Nailpro” będą się koncentrować zarówno na pomysłowych zdobieniach, jak też na technice pracy. Dzięki odejściu od koncepcji magazynu „Nailpro” jako kwartalnika, a włączeniu tytułu do naszego sztandarowego pisma, jakim jest BEAUTY FORUM, będziemy docierać do Was aż dziesięć razy w roku!

www.nailpro.com.pl

To jednak nie koniec niespodzianek. Od początku roku 2013 co tydzień przygotowujemy bogate w wiedzę newslettery „Cotygodniowe NEWSY BEAUTY FORUM”. Już w styczniu nasz newsletter zostanie wzbogacony o osobną część „paznokciową”, gdzie nie zabraknie kreatywnego NailArtu, porad, a także aktualności z nowego Portalu Nailpro.

NAILPRO PLUS

plus

22 paznokcie z okładki

biznes

Królowa śniegu

biznes

Ćwiczenie: Twoje potrzeby i cele

Wewnętrzna droga do sukcesu

Napisz, czego pragniesz i niech ten opis będzie jak najbardziej dokładny. Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy, daj sobie czas, nie spiesz się. Gdy już w  Twojej głowie pojawi się pierwsza wizja, zobaczysz, jak szybko wypłyną kolejne myśli, ich spisanie dużo daje, gdyż pośród codziennych obowiązków coraz rzadziej marzymy, a  tym bardziej nie zastanawiamy się, jaką drogę obrać, by to marzenie spełnić. Jeśli po pewnym czasie wciąż nie jesteśmy w stanie sprecyzować naszych dążeń, to niestety, mimo że może zabrzmi to brutalnie… być może nie mamy pojęcia, do czego chcielibyśmy dążyć. Taka sytuacja utrudnia rozwój, gdyż ciężko jest obrać kurs, gdy nie wiadomo, gdzie leży port…

Obierz kurs na właściwy port

Czy na kartce pojawił się: „nowy dom”, „większe auto”, „więcej wolnego czasu” oraz „więcej klientów”? Wspaniale! Teraz zastanów się, jakie uczucia budzą w Tobie te wyobrażenia. Jesteś zadowolona i spokojna? Nie możesz się doczekać momentu spełnienia marzeń? Ta pozytywna perspektywa będzie Was napędzać do działania. Nic i nikt nas nie może zmusić do działania, dopóki sami wewnętrznie nie uznamy, że jest to warte zachodu, dlatego tak często słyszymy w  mediach czy w  prasie, że warto marzyć.

Pracujemy na sukces w pocie czoła, staramy się każdemu dogodzić… ale czy przypadkiem nie eksploatujemy za bardzo własnych sił? Tylko wewnętrzna równowaga pozwala na świadome i niechaotyczne działania. Susanne Seewald przedstawia dwa ćwiczenia, które pozwolą nam sprecyzować to, co dla nas ważne.

23 Mglisty Frencz

Pretty in Pink

Feel-good, do-good Nie ulega wątpliwości, że szczęśliwi ludzie są bardziej otwarci i przyjaźni. W końcu kto lubi spędzać czas ze smutasami… Zasadniczo wszyscy to rozumiemy, jednak jak dokładnie wpływa na innych nasze samopoczucie? „Im bardziej jesteśmy zadowoleni z własnego życia, tym bardziej jesteśmy empatyczni”, twierdzi socjolog Ruut Veenhoven z Uniwersytetu Erasmusa w Rotterdamie. „I tym mamy lepsze kontakty z otoczeniem” – naukowiec nazywa to zjawisko fenomenem feel-good-dogood. Jeszcze dalej idą socjologowie Nicholas Christakis z Uniwersytetu Harvarda oraz James Fowler z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. W magazynie „British Medical Journal” opublikowali wyniki ciekawego badania, które miało udowodnić, jak duży wpływ na nasze życie mają otaczający nas ludzie. Przez 20 lat zbierali dane na temat około 4700 osób. Dotyczyły one ich zachowań oraz społecznych kontaktów. Okazało się, że szansa na szczęśliwe życie wzrasta o 34 procent, gdy w naszym bezpośrednim sąsiedztwie – czy to w miejscu zamieszkania, czy też w biurze – mamy do czynienia z osobą szczęśliwą. „Stwierdziliśmy, że nasz własny poziom zadowolenia zależy także od nastawienia osób, których nie znamy za dobrze” – twierdzi Christakis. Jeśli zastanawiacie się nad prawdziwością tych słów, pomyślcie o uprzejmej i uśmiechniętej ekspedientce w sklepie: czy wychodząc ze sklepu nie mamy lepszego humoru? Dlatego tak ważne jest przekazywanie naszym klientom pozytywnych emocji.

24 Trendy Karnawałowe

Czas na NailArt!

26 Zdobienie z klasą

Bo mniej znaczy więcej…

28 Galeria Czytelników

Na bale w karnawale

31 sportowy neonlook

Młodzieżowy styl

Źródło: Jochen Mai, Die Büro-Alltags-Bibel, Deutscher Taschenbuch Verlag

NailArt

56

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

w głąb siebie. Mam nadzieję, że znajdziecie godzinę czasu, by z ołówkiem w dłoni pomyśleć o sobie i swoich potrzebach.

Ćwiczenie: Zobacz, gdzie jesteś Zadaj sobie pytania: Co czuję? Co myślę: o sobie (powinnam…, muszę…, potrzebuję…, nie mam dość…) o swoim partnerze, o dzieciach, o stylu życia, o przyjaciołach,

 o klientach, o swojej pracy/biznesie, o swoich dochodach. Pozwól popłynąć myślom i  uczuciom, zobaczysz, że zaskoczy Cię to, co napiszesz, inaczej wyglądają nasze ulotne myśli, a  inaczej fakty spisane czarno na białym. To co pojawi się na kartce wcale nie musi przybrać literackiej formy, mogą to być krótkie, ale jasne hasła, np. muszę lepiej się zorganizować, muszę szybciej pracować, brak mi dyscypliny – a także bardziej konkretne

www.nailpro.com.pl

Fot: iStock_Yuri_Arcurs

Określenie potrzeb jest jak wyznaczenie kursu, bez którego nie dopłyniemy do docelowego portu

N

iestety, większość z nas nie myśli o sobie jak o jednostce wyjątkowej, która zasługuje na wszystko co najlepsze. Zazwyczaj koncentrujemy się na swoich słabościach i obawach, i  nawet gdy nadchodzi szansa… często ją odpychamy. „Oj nie, nigdy wcześniej tego nie robiłam”, „Musiałabym mieć czas no i może pójść na szkolenie” – znacie to? Oczywiście nie zachęcam do hurraoptymizmu. Chcę przekonać Was do podróży

spostrzeżenia, jak: powinnam być bardziej cierpliwa względem niektórych klientów lub powinnam pod koniec dnia przejrzeć wszystkie karty klientów, zapisanych na dzień następny. Kolejny krok to dokładna analiza naszych spostrzeżeń. Teraz zastanówmy się, czy nie jesteśmy wobec siebie zbyt krytyczni, może część rzeczy z listy wcale nie sprawi, że nasze życie stanie się łatwiejsze, bardziej pełne czy uporządkowane. Celem ćwiczenia jest określenie naszych rzeczywistych potrzeb.

Mam nadzieję, że nigdy w Twojej głowie nie pojawi się myśl: Ale jestem egoistką! Jeśli jednak nasz wewnętrzny krytyk dojdzie do głosu, postarajmy się go uciszyć. W końcu staramy się być dobrym dla partnera, dzieci i przyjaciół, dlaczego nie być dobrym dla siebie! Zadowolenie z siebie i ze swojego życia sprawi jednocześnie, że będziemy mogli więcej zaoferować najbliższym nam osobom oraz klientom!

www.facebook.com/NailproPolska

A co w wydaniu?

Susanne Seewald oferuje specjalne seminaria z zakresu prowadzenia salonu stylizacji paznokci, ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży, instruktorka i autorka. s.seewald@ nagelpflegeseminare.de

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

32 Chodź, opowiem Ci bajkę…

Za górami, za lasami…

Paznokcie to nie tylko manikiur i gustowny frenczyk, paznokcie mogą stać się dla stylisty paznokci tym czym jest płótno dla malarza. Mała powierzchnia płytek dodatkowo zmusza do kreatywności, w końcu jak oddać wymarzony temat na tak małej przestrzeni? Na szczęście styliści doskonale sobie radzą z tym utrudnieniem, tworząc małe dzieła sztuki. Kolejne strony dodatku do świat pomysłów i inspiracji – zarówno karnawałowy ch, jak także biznesowych czy w młodzieżowy m stylu.

57

www.facebook.com/N

ailproPolska BEAUTY FORUM NAILPRO

| 4/2013

21

Przede wszystkim uczta dla oczu i zmysłów! W tym numerze znajdziecie dodatek Nailpro plus NailArt (s. 19), czyli mnóstwo ciekawych zdobień – zarówno tych na karnawał, jak i w wydaniu biurowym. Zapraszamy także do świata pachnących produktów pielęgnacyjnych do dłoni i paznokci. Na stronach 14–18 prezentujemy obszerny przegląd rynku – ostrzegamy jednak… wzmaga apetyt! Nie zabrakło jak zwykle wypowiedzi ekspertów, porad biznesowych oraz mnóstwa informacji rynkowych.

www.facebook.com/NailproPolska

Zapraszamy na targi! Targi BEAUTY FORUM to bez wątpienia wydarzenie inaugurujące sezon wiosenno-letni! W drugi weekend marca (8–9.03.2014) spotkamy się w Warszawie, by wspólnie przygotować się do nadejścia cieplejszych miesięcy. Tradycyjnie nie zabraknie programu szkoleniowowarsztatowego i mistrzostw. Kompendium wiedzy na temat targów BEAUTY FORUM znajdziecie na stronach 3–9.

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

1


spis treści

Przegląd rynku: W krainie zapachów

Zarządzanie i rozwój: W pogoni za uciekającym czasem

Chodź, opowiem Ci bajkę: Za górami, za lasami...

14 Branża 1 Edytorial 10 Wydarzenia 51 I-LAK od Peggy Sage Artykuł sponsorowany 47 Z bliska Portret Katarzyny Wolny

Targi 4 1 7. Targi BEAUTY FORUM Otwieramy sezon 44 Targi BEAUTY FORUM & SPA Co to był za weekend! 46 Mistrzostwa Manikiuru Hybrydowego Black & White Trudna sztuka manikiuru – Relacja

Dodatek specjalny 14 Przegląd rynku W krainie zapachów

2

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

30 Dodatek Nailpro plus NailArt 20 Paznokcie z okładki Królowa Śniegu 21 Mglisty frencz Pretty in Pink

52 36 Ergonomia w gabinecie pielęgnacji stóp Zdrowo i wygodnie 38 Łuszczyca Więcej niż choroba 40 Nowości

22 Trendy karnawałowe Czas na NailArt!

Biznes

24 Zdobienie z klasą Bo mniej znaczy więcej…

48 Zarządzanie i rozwój W pogoni za uciekającym czasem

26 Galeria Czytelników Na bale w karnawale

52 Wewnętrzna droga do sukcesu Obierz kurs na właściwy port

29 Sportowy neonlook Młodzieżowy styl

W wydaniu dodatkowo:

30 Chodź, opowiem Ci bajkę Za górami, za lasami…

Warsztaty 32 Różnorodność kształtu Uwolnij „wolny” brzeg 35 Sonda Zdaniem ekspertów

12 Szkolenia online 54 Horoskop

OKŁADKA Naildesign: Tracey Sutter Włosy: Sienree Du Make-up: Uzmee Krakovszki Modelka: Katherine Clark Foto: Adriana Curcio Art Director: Patricia Quon-Sandberg

www.nailpro.com.pl


BEAUTY FORUM 2014 Zamów bilet wstępu na targi oraz seminaria już dziś! – przedsprzedaż to wygoda i oszczędność Już dziś zarezerwuj bilet wstępu na targi lub wybrane seminarium oraz warsztat. Wypełnij załączony kupon i prześlij pocztą lub faxem. Zamówienie można złożyć: Online: www.beauty-fairs.com.pl Tel. + 48 22 858 79 55 Fax + 48 22 858 79 53 Poczta: Health and Beauty Media Sp. z o.o. ul. Królowej Marysieńki 9/10, 02-954 Warszawa

UWAGA: Ceny w przedsprzedaży obowiązują do 14.02.2014 Przedsprzedaż kończy się z dniem 14.02.2014 Rezerwacja nabiera ważności po odnotowaniu wpłaty na konto Zamówione bilety zostaną w Organizator nie przyjmuje zwrotu zakupionych biletów, chyba że impreza targowa nie odędzie się z winy organizatora lub z powodu siły wyższej.

SOBOTA, 08.03.2014

NIEDZIELA, 09.03.2014

SALA 1 Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny (IFC) 10.30 – 11.45 S1/01 Kampania reklamowa: zaprojektuj od A do Z swoją akcję promocyjną efektywnie i efektownie 12.00 – 13.15 S1/02 Odzyskaj swojego klienta – praktyczne rozwiązania 15.15 – 16.30 S1/03 Rogowacenie – problem popękanych pięt 16.45 – 18.00 S1/04 Pielęgnacja stóp – trudne przypadki z praktyki

SALA 1 Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny (IFC) 10.30 – 11.45 N1/01 Paznokcie z wybiegu – naśladując mistrzów mody 12.00 – 13.15 N1/02 Salon stylizacji paznokci – przepis na sukces 14.15 – 15.30 N1/03 Najczęściej popełniane błędy w stylizacji paznokci 15.45 – 17.00 N1/04 Seniorka w salonie – specyfika płytki i propozycje zdobień

SALA 2 Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny (IFC) 10.30 – 11.45 S2/01 Anti-aging w duchu eko – naturalne odmładzanie 12.00 – 13.15 S2/02 Eksfoliacja skór problematycznych 15.15 – 16.30 S2/03 Aparaturowe modelowanie sylwetki – co nowego? 16.45 – 18.00 S2/04 Zamiast skalpela – zaawansowane technologie i receptury anti-aging

SALA 2 Międzynarodowy Kongres Makijażu Permanentnego 10.30 – 11.45 N2/01 Nowe techniki mikropigmentacji 12.00 – 13.15 N2/02 Beznadziejne przypadki – trudne korekty w praktyce 14.15 – 15.30 N2/03 Mikropigmentacja medyczna – blizny i ubytki skórne 15.45 – 17.00 N2/04 Mikropigmentacja skóry dojrzałej

SALA 3 Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny (IFC) 10.30 – 11.45 S3/01 Delikatnie, bez podrażnień – makijaż mineralny 12.00 – 13.15 S3/02 W zgodzie z trendami i typem urody – makijaż na lato 2014 15.15 – 16.30 S3/03 Brwi – profesjonalna stylizacja i regulacja od A do Z 16.45 - 18.00 S3/04 Profesjonalna stylizacja rzęs – sztuka doboru i bezpieczeństwo aplikacji Warsztaty – stylizacja paznokci i pielęgnacja w praktyce* 10.30 – 13.30 S/W1 Mini Wellness w twoim salonie – masaż dłoni pędzlami i szlachetnymi kamieniami 14.00 – 17.00 S/W2 Perfekcyjna linia uśmiechu i idealny frencz na kilka sposobów (technika żelowa) – dla początkujących 

Bilet normalny jednodniowy: 17 zł Bilet normalny 2-dniowy: 36 zł

 

SALA 3 Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny (IFC) 10.30 – 11.45 N3/01 Miostarzenie – przyczyny, procesy, zapobieganie 12.00 – 13.15 N3/02 Powrót do formy po ciąży – propozycje programów zabiegowych 14.15 – 15.30 N3/03 Klienci 50 plus w salonie kosmetycznym i spa 15.45 – 17.00 N3/04 Profesjonalna depilacja twarzy i ciała – wosk bez tajemnic Warsztaty – makijaż w praktyce* 10.30 – 13.30 N/W1 Makijaż kamuflujący przebarwienia i tatuaże na skórze 14.00 – 17.00 N/W2 Makijaż fotograficzny i fashion * Informacje dotyczące organizacji i przebiegu warsztatów, a także modelek są dostępne na naszej stronie internetowej www.beauty-fairs.com.pl w zakładce Kongresy/Warsztaty. Organizator zapewnia materiały do pracy.

Bilet ulgowy jednodniowy z Kartą Gościa: 15 zł Bilet ulgowy jednodniowy dla Studentów: 9 zł

Ceny biletów na seminaria W kasie podczas targów

W przedsprzedaży*

1 wykład

25,00 zł

22,50 zł

20,00 zł

1 warsztat

129,00 zł

116,90 zł

103,90 zł

* Ceny w przedsprzedaży zawierają 10% rabatu i obowiązują do 14.02.2014

W przedsprzedaży dla prenumeratorów**

** Ceny w przedsprzedaży zawierają 20% rabatu i obowiązują do 14.02.2014

Uwaga: Każdy uczestnik seminariów przy zakupie co najmniej dwóch wykładów lub jednego warsztatu otrzyma 2-dniowy bilet wstępu na targi. Prosimy o przesłanie opłaty na niżej podany numer konta: ING Bank Śląski Nr 70 1050 1025 1000 0023 0849 7755

Odbiorca: Health and Beauty Media Sp. z.o.o

Tytuł przelewu: Imię i Nazwisko / BEAUTY FORUM 2014


TARGI

8–9.03.2014 r.

Otwieramy sezon! Sezon jesienno-zimowy trwa w najlepsze, jednak my już dziś przygotowujemy się do otwarcia tego wiosenno-letniego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą 17. Targów BEAUTY FORUM, które jako największa w Polsce impreza wystawiennicza kosmetyki profesjonalnej odbędą się 8–9.03.2014 r. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

BEAUTY FORUM

Wiosenny weekend z targami BEAUTY FORUM na pewno na długo zagości w Waszej pamięci – czekają tu na Was najświeższe trendy, nowe kontakty, ciekawe wykłady oraz moc wrażeń związanych z mistrzostwami i konkursami.

4

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

www.nailpro.com.pl

Fot: iStock_beemore

Termin: 8–9 marca 2014 Miejsce: Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska, ul. Marsa 56c, Warszawa Godziny otwarcia: 8 marca 2014 w godz. 10.00–18.00 9 marca 2014 w godz. 10.00–17.00 Przedsprzedaż biletów: do 14 lutego Organizator: Health and Beauty Media Sp. z o.o., ul. Królowej Marysieńki 9/10 tel.: + 48 (22) 858 79 55, 858 79 52 fax: + 48 (22) 858 79 53 e-mail: targi@health-and-beauty.com.pl Informacje: www.beauty-forum.com.pl, www.beauty-fairs.com.pl, www.health-and-beauty.com.pl


TARGI

Z myślą o Was! Na targach pojawi się wiele propozycji skierowanych do profesjonalistów związanych ze stylizacją paznokci i pielęgnacją stóp. Zobacz nasz miniprzewodnik! SOBOTA 8.03.2014 r. ■ 10.15–13.15 – Mistrzostwa NailArt Trophy – Możliwość obserwowania uczestników przy pracy ■ 10.30–11.45 – seminarium – Kampania reklamowa: zaprojektuj od A do Z swoją akcję promocyjną efektywnie i efektownie ■ 10.30–13.30 – warsztaty stylizacja paznokci i pielęgnacja w praktyce ■ 12.00–13.15 – seminarium – Odzyskaj swojego klienta – praktyczne rozwiązania ■ 14.00–17.00 – warsztaty stylizacja paznokci i pielęgnacja w praktyce ■ 15.15–16.30 – seminarium – Rogowacenie – problem popękanych pięt ■ 16.30–17.00 – Mistrzostwa NailArt Trophy – Uroczyste ogłoszenie wyników ■ 16.45–18.00 – seminarium – Pielęgnacja stóp – trudne przypadki z praktyki

Postaw na edukację! Zachęcamy naszych gości do udziału w Międzynarodowym Kongresie Kosmetycznym (IFC). Tu wybitni wykładowcy podzielą się z Wami wiedzą z zakresu kosmetyki i kosmetologii, stylizacji paznokci i specjalistycznej pielęgnacji stóp oraz podpowiedzą, jak skutecznie prowadzić i rozwijać swój własny biznes. Styliści paznokci znajdą tu cztery wykłady, które dotyczyć będą zarówno zdobień, jak i obsługi wymagającego klienta, jakim są seniorzy, a także zdradzimy, jak odnieść sukces, prowadząc salon NailDesign. Jeśli zaś interesuje Was bardziej czynna forma edukacji, zapraszamy na dwa warsztaty – stylizacja paznokci w praktyce. Na pasjonatów mikropigmentacji czeka cykl wykładów w ramach Międzynarodowego Kongresu Makijażu Permanentnego. Każdy ambitny profesjonalista znajdzie w naszym programie szkoleń i warsztatów coś dla siebie. Już dziś warto regularnie zaglądać na www. beauty-fairs.com.pl. Szczegółowy plan seminariów i warsztatów znajdziecie na stronie 3 aktualnego wydania. Nie zapomnijcie również o przedsprzedaży, która rusza już w grudniu!

www.facebook.com/NailproPolska

NIEDZIELA 9.03.2014 r. ■ 10.00–12.00 – Polskie Mistrzostwa Modelowania Paznokci – Możliwość obserwowania uczestników przy pracy ■ 10.30–11.45 – seminarium – Paznokcie z wybiegu – naśladując mistrzów mody ■ 12.00–13.15 – seminarium – Salon stylizacji paznokci – przepis na sukces ■ 14.15–15.30 – seminarium – Najczęściej popełniane błędy w stylizacji paznokci ■ 15.45–17.00 – seminarium – Seniorka w salonie – specyfika płytki i propozycje zdobień ■ 16.30–17.00 – Polskie Mistrzostwa Modelowania Paznokci – Uroczyste ogłoszenie wyników

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

5


TARGI

Nie bój się marzyć! Chcesz się zmierzyć z najlepszymi i spróbować swoich sił w naszych mistrzostwach? Już dziś zapoznaj się z regulaminami konkursów. Tematy oraz terminy mistrzostw i konkursów znajdziesz na stronach 7–8, a na www.beauty-fairs.com.pl możesz zapoznać się z regulaminami i pobrać formularz zgłoszeniowy do interesującej Cię konkurencji. Pamiętaj, że udział w wielu z nich stanowi przepustkę na arenę międzynarodową! Jeśli kochasz to, co robisz, nie zwlekaj i spróbuj swoich sił! Styliści paznokci wykażą się fantazją i kreatywnością w ramach mistrzostw NailArt Trophy (temat: „Magia cyrku – Arena pomysłów”) i nie lada precyzją podczas Polskich Mistrzostw Modelowania Paznokci. Na wizażystów czekają Polskie Mistrzostwa Makijażu, zaś na uczniów i studentów szkół/uczelni kosmetycznych Konkurs Młodych Talentów o Puchar BLUE DIAMOND. W tym roku odbędzie się także druga już edycja Konkursu Młodych Talentów o Puchar RED DIAMOND.

Zgłoszenia można pobrać na naszej stronie internetowej www.beauty-fairs.com.pl

Bądź z nami!

6

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

Fot: iStock.graphixel

Zanim znów razem powitamy wiosnę podczas 17. edycji targów BEAUTY FORUM, zapraszamy na www.beauty-fairs.com.pl. Tam znajdziesz wiele ciekawostek i informacji, które pomogą Ci zaplanować weekend targowy, tak aby wizyta przebiegała w najbardziej komfortowy sposób. Już dziś zarezerwuj sobie datę 8–9.03.2014 i bądź na bieżąco!

www.nailpro.com.pl


.

16

4 09

17.

8-9 marca 2014

Foto: shutterstock.com

Partner medialny

Organizator

Health and Beauty Media Sp. z o.o. ul. Królowej Marysieńki 9/10 02-954 Warszawa tel: +48 22 858 79 55 www.beauty-forum.com.pl www.beauty-fairs.com.pl

16. Polskie Mistrzostwa Modelowania Paznokci 9 marca 2014, Warszawa, Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska Informacji i zgłoszenia szukaj na www.nailpro.com.pl, www.beauty-fairs.com.pl


7

4 08

17.

8-9 marca 2014

Foto: NailArt: Isabel Gesell

Partner medialny

Organizator

7. Mistrzostwa NailArt Trophy 8 marca 2014, Warszawa, Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska

Health and Beauty Media Sp. z o.o. ul. Królowej Marysieńki 9/10 02-954 Warszawa tel: +48 22 858 79 55 www.beauty-forum.com.pl www.beauty-fairs.com.pl

Magia cyrku yslów m o p a Aren Informacje i zgłoszenia szukaj na www.nailpro.com.pl, www.beauty-fairs.com.pl


������������������� ��������������������������������������

���

������������������� ��������������������������� Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska ul. Marsa 56c, 04-242 Warszawa

Serdecznie zapraszamy ������������������������������������� ������������������������������������������ �������������������������������������������

Warszawa

   

����������������������� ����������������������� ������������������������������������������������������������������

   

C e n t r u m Ta r g o w o - K o n g r e s o w e M T P o l s k a


wydarzenia

Szkolenia w Akademii Podologicznej Allpresan® Allpresan® – Marka zaprasza wszystkich podologów, kosmetyczki oraz osoby zainteresowane tematyką zespołu stopy cukrzycowej do udziału w szkoleniu „Zespół Stopy Cukrzycowej”, które odbędzie się 22 lutego 2014 r. w Warszawie. Szkolenia prowadzone będą przez specjalistów z zakresu diabetologii, dermatologii oraz podologii. Dokładniejsze informacje znajdziecie państwo na stronie internetowej oraz na fb.allpresan.pl. www.akademiapodologiczna.pl

Akademia BEAUTY FORUM w Katowicach! W ostatni listopadowy weekend (30.11.2013) w Katowicach odbyło się ekskluzywne spotkanie szkoleniowe organizowane w ramach Akademii BEAUTY FORUM. Cyklowi czterech prelekcji towarzyszył temat przewodni – anti-aging. Uczestnicy otrzymali porządną dawkę wiedzy z zakresu mikronakłuwania, hiperpigmentacji, eksfoliacji czy składników aktywnych. Wśród prelegentów znaleźli się wybitni wykładowcy: Anna Marcjasz, dr n. med. Danuta Nowicka, Barbara Kozioł, Karolina Przewlekła oraz Anna Drobny. Poziom spotkania został bardzo wysoko oceniony przez uczestników. Sponsor spotkania, firma Bielenda, przygotował także upominki dla każdej przybyłej osoby. W roku 2014 odbędzie się kolejne ekskluzywne spotkanie szkoleniowe w ramach Akademii BEAUTY FORUM – informacji szukajcie na www.nailpro.com.pl

Poznaj tajemnice BANDI BANDI – Pod takim hasłem 11.10.2013 r. w nowej siedzibie firmy BANDI Cosmetics w Czosnowie odbyła się konferencja prasowa, na którą zaproszeni byli dziennikarze i blogerzy. Nie zabrakło również gwiazd i celebrytów, którzy swoją obecnością uświetnili spotkanie. Tego dnia fabryka otworzyła drzwi i zdradziła kilka tajemnic nie tylko produkcyjnych, ale także technologicznych. Goście mogli od podstaw stworzyć własny produkt. Wybierano zapachy, opakowania i konsystencję kremów. Pracownicy firmy chętnie i z zaangażowaniem udzielali odpowiedzi na nurtujące zwiedzających pytania. Konferencja prasowa jest początkiem kampanii reklamowej promującej Stymulator wzrostu rzęs i brwi. W nadchodzących miesiącach klientów firmy BANDI czeka w związku z tym wiele niespodzianek i konkursów. www.bandi.pl

Polskie Mistrzostwa Zdobienia Paznokci Nail Art Poland®

Firma abalico obecna na targach kosmetycznych w Monachium abalico – Europejscy dystrybutorzy kosmetyków do stylizacji paznokci bezkwasowymi żelami abalico spotkali się na targach w Niemczech w Monachium 26–27.10.13. Przedstawiciele i dystrybutorzy marki abalico w Polsce na targach z uwagą mogli obserwować najnowsze trendy w branży kosmetycznej. Wspaniale zaopatrzone stoisko abalico przyciągało wzrok zainteresowanych uczestników monachijskich targów – zobaczcie sami. www.abalico.com.pl

10

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

6 października 2013 r. podczas Targów Fryzjersko-Kosmetycznych Uroda w Gdańsku odbyły się Polskie Mistrzostwa Zdobienia Paznokci Nail Art Poland®, International Nail Art Championship®, XVI Nail Art Championship 2013®, nad którymi patronat medialny objęło pismo „Akademia Paznokcia”. Organizatorami mistrzostw były firma Euro Fashion Akademia Paznokcia oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie. Tematem tegorocznych mistrzostw byli „Bohaterowie horrorów”. Jury wybrało zwycięzców: ❏ I miejsce – Joanna Rozwadowska, ❏ II miejsce – Alla Kinder, ❏ III miejsce – Robert Klonowski. www.EuroFashion.com

www.nailpro.com.pl


MŁODSZA W TRZY MINUTY Pytaj w prestiżowych gabinetach o serum liftingujące Epilift

Nowa linia ELLA ELLA – ELLA Professional Depilacja Cukrowa, zafascynowana naturalną kosmetyką, stworzyła linię kosmetyków do profesjonalnej pielęgnacji domowej przed i po cukrowaniu. Linia ELLA Home Care to produkty bez parabenów, ftalanów, formaliny, substancji ropopochodnych, sztucznych barwników i zapachów. ELLA Home Care to trzy proste kroki pielęgnacji domowej, a dla gabinetów kosmetycznych – poszerzenie wachlarza usług. www.EllaDepilacjaCukrowa.pl

X Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Pink & White 2013 X Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Pink & White odbyły się 5 października 2013 r. podczas Targów Fryzjersko-Kosmetycznych Uroda w Gdańsku. Organizatorem mistrzostw była firma Euro Fashion Akademia Paznokcia, patronem medialnym było pismo „Akademia Paznokcia”. Zadaniem uczestników było przedłużenie paznokci obu dłoni techniką French Manicure (Pink & White) akrylem lub żelem UV. Kształt paznokcia nie był określony. Na zakończenie każdy uczestnik czerwonym lakierem musiał pomalować paznokcie prawej dłoni. Jury wybrało zwycięzców: ❏ I miejsce – Monika Kupień, ❏ II miejsce – Katarzyna Leks, ❏ III miejsce – Kinga Banasik. Laureatom serdecznie gratulujemy! www.EuroFashion.com

www.facebook.com/NailproPolska

Epilift to alternatywa dla operacji plastycznych, wystarczy nałożyć na skórę twarzy. Serum koryguje w znaczny sposób zmarszczki już po trzech minutach. Efekt wygładzonych zmarszczek utrzymuje się do 12 godzin.

Wypróbuj Epilift i przekonaj si´, ˝e do twarzy ci w młodoÊci. Zamówienia: 33 860 01 10 lub biuro@abalico.com.pl


online

UWAGA! Weź udział w seminariach online!

Aby wziąć udział potrzebujesz:

Wykładowca

■ Komputera (PC, Mac, iPod) ■ Podłączenia do Internetu

Czat

Uczestnicy

Prezentacja

Seminaria online to dawka wiedzy, którą możesz przyswoić wszędzie, gdzie tylko masz dostęp do Internetu! Wejdź na naszą stronę internetową www.beautyforum.com.pl lub www.nailpro.com.pl, kliknij baner na stronie głównej i zarejestruj się! Otrzymasz od nas link, który w dniu seminarium przeniesie Cię do

12

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

pokoju szkoleniowego, gdzie będzie na Ciebie czekać wykładowca oraz inni uczestnicy spotkania. Od tej chwili wystarczy tylko chłonąć wiedzę! Liczba uczestników ograniczona! Wstęp wolny.

www.nailpro.com.pl

fot.: iStockphoto.ariwasabi

■ Aktualne informacje ■ Ciekawe tematy ■ Dostępne on-line


online

21 stycznia

18 lutego

18 marca

❏ Wykładowca: Anna Kubica (Biar Beauty) ❏ Kategoria: Przedłużanie rzęs ❏ Temat: ABC stylizacji rzęs – oczekiwania klientki a wybór odpowiedniej metody. ❏ Godzina: 18.30 ❏ Opis: Zostaną omówione różne metody stylizacji rzęs, a także kwestia obsługi klienta na najwyższym poziomie. Uczestnicy znajdą odpowiedź na pytanie, jak właściwie doradzić klientce i jak bezpiecznie wykonać stylizację.

❏ Wykładowca: Marcin Piwecki (Ultraslim) ❏ Kategoria: Kosmetyka aparaturowa ❏ Temat: Walka z cellulitem za pomocą aparatury ❏ Godzina: 18.30 ❏ Opis: Cellulit to zmora większości kobiet, a każda z nich walczy z tym defektem w różny sposób. Bardzo dobre wyniki przynosi terapia za pomocą aparatury. Tajniki efektywnego zabiegu zdradzi podczas spotkania wykładowca Marcin Piwecki

❏ Wykładowca: Justyna Dunat (Abalico) ❏ Kategoria: Kosmetyka aparaturowa ❏ Temat: NailArt ślubny – krok po kroku ❏ Godzina: 18.30 ❏ Opis: Szkolenie dostarczy inspiracji tuż przed otwarciem sezonu ślubnego w gabinetach. Na szkolenie serdecznie zapraszamy stylistki, które pragną sprawić, że paznokcie panny młodej staną się idealnym uzupełnieniem wizerunku w tym wyjątkowym dla niej dniu.

www.nailpro.com.pl Wejdź na www.nailpro.com.pl i zobacz szkolenia online, które już się odbyły!

Walka z przebarwieniami w gabinecie kosmetycznym

Marketing świąteczno-karnawałowy

Mikropigmentacja kolorowa – nowe rozwiązania

Wykładowca: Magdalena Rozpędowska (Dermika Salon & Spa)

Wykładowca: Agnieszka Śliwa (Nova Group)

Wykładowca: Agnieszka Mikołajczuk (Swiss Color)

www.facebook.com/NailproPolska

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

13


DODATEK SPECJALNY

Przegląd rynku

W krainie zapachów Apetyt rośnie w miarę jedzenia... w tym przypadku możemy śmiało powiedzieć, że apetyt rośnie w miarę stosowania, no bo jak tu się oprzeć takim zapachom! Cytrusy, truskawki, jabłka, kokos, miód i inne pyszności zostały zamknięte w produktach pielęgnacyjnych do dłoni i paznokci. Nie dość, że doskonale poprawiają kondycję skóry i płytek, to jeszcze rozpieszczają zmysły swoim apetycznym aromatem.

2 1

14

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

www.nailpro.com.pl


DODATEK SPECJALNY

1. Owocowe lotiony do dłoni „Candy” – abalico | 2. Olejek pomarańczowy do aromaterapeutycznej kąpieli dłoni z serii  Satin Hands – Laboratorium Kosmetyczne AVA | 3. CHRISTMAS TIME Handcreme – alessadro International | 4. Olive Tree Spa Clinic Body Spa Sugar Scrub (wata cukrowa & orzechy) – Euro Fashion | 5. Olive Tree Spa Clinic Body Spa Sugar Scrub (miód) – Euro Fashion | 6. Scentsation Lotion Veiled Plum – CND

5

3

4

6

www.facebook.com/NailproPolska

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

15


DODATEK SPECJALNY 1

3

1. Rich Renewal Ultra-Hydrating Creme Paradise – ORLY | 2. Moisture Mask Mandarin & Mango – BCL SPA | 3. LCN Vanilla & Cranberry Shortbread Hand Cream – Lcn Wilde Cosmetics | 4. Oliwki pielęgnacyjne Cuticle oil – La Femme |5. Krem do rąk na oleju arganowym Beauty Marrakech – Best of company/Maroko Produkt | 6. Olej arganowy z dodatkiem olejków – Arganisme/Maroko Produkt | 7. Masło do ciała, dłoni i stóp „miód i mleko” – CUCCIO Naturale

2

5

16

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

www.nailpro.com.pl


DODATEK SPECJALNY

4 7

6

www.facebook.com/NailproPolska

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

17


DODATEK SPECJALNY

2 4

1

3

1. Masło do ciała, dłoni i stóp „papaja i guawa” – CUCCIO Naturale | 2. Glamour Oil – Nail Artists | 3. Kokosowa terapia skóry i zmysłów – ZIAJA | 4. Masło kakaowe – ZIAJA

18

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

www.nailpro.com.pl


plus

20 Paznokcie z okładki Królowa Śniegu

21 Mglisty frencz Pretty in Pink

22 Trendy karnawałowe Czas na NailArt!

24 Zdobienie z klasą

Bo mniej znaczy więcej…

26 Galeria Czytelników Na bale w karnawale

29 Sportowy neonlook Młodzieżowy styl

30 Chodź, opowiem Ci bajkę…

NailArt

Za górami, za lasami…

Paznokcie to nie tylko manikiur i gustowny frenczyk, paznokcie mogą stać się dla stylisty paznokci tym, czym jest płótno dla malarza. Mała powierzchnia płytek dodatkowo zmusza do kreatywności, w końcu jak oddać wymarzony temat na tak małej powierzchni? Na szczęście styliści doskonale sobie radzą z tym utrudnieniem, tworząc małe dzieła sztuki. Kolejne strony dodatku do świat pomysłów i inspiracji – zarówno karnawałowych, jak też biznesowych czy w młodzieżowym stylu. www.facebook.com/NailproPolska

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

19


style

Paznokcie z okładki

Królowa Śniegu Porcelanowa cera, białe rzęsy oraz blond platynowe włosy sprawiają, że modelka Katherine Clark wygląda jak przybysz z obcej i zmrożonej krainy. Stylistka Tracey Sutter stworzyła idealną stylizacje paznokci, łącząc wyraziste kolory z bardziej miękką formą.

1

2

Cienkim pędzelkiem namalowała różowe kreseczki

3

4

5

Stylistka skróciła paznokcie i opiłowała je

6

Stylistka przygotowała płytki i przykleiła transparentne paznokcie

Kolorowe plamki obrysowała białym linerem i dodała błyszczące elementy

Następnie dodała kolejne motywy w kolorach niebieskim, różowym, żółtym

Na koniec całość pokryła top coatem

Naildesign: Tracey Sutter, Cloutier Remix | Włosy: Sienree Du, Celestine Agency | Make-up: Uzmee Krakovszki, MAC Cosmetics | Modelka: Katherine Clark, L.A.Models | Foto: Adriana Curcio, adrianacurcio.com

20

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

www.nailpro.com.pl


style

Mglisty frencz

Pretty in Pink Idealne pazurki zarówno dla miłośników klasyki, jak i dla bardziej ekscentrycznych dam. Ponadczasowy frencz połączony z intensywnym kolorem sprawia wrażenie prostej stylizacji, ale zarazem przyciąga wzrok nie tylko niestandardową barwą, lecz także rozmytą linią uśmiechu.

1

2

3

4

5

6

Przygotowanie: Dezynfekujemy dłonie, odsuwamy skórki, odtłuszczamy płytkę i matowimy ją, nakładamy podkładową warstwę żelu.

1 Przedłużamy płytkę na

4 Staramy się wyrównać

szablonie, po utwardzeniu i usunięciu szablonu opiłowujemy ją.

wszystkie nierówności na powierzchni żelu, tak aby była gładka.

2 Delikatnym różowym żelem

5 Nanosimy powłokę żelu na-

tworzymy frenczową końcówkę, linię uśmiechu prowadzimy za pomocą narzędzia zakończonego kuleczką.

błyszczającego. Utwardzamy całość stylizacji i gotowe.

3 Sięgamy po różowawy żel, Stylizacja: Catherine Nail Collection

www.facebook.com/NailproPolska

który najpierw nakładamy cienko na płytkę, zaś później nieco grubiej.

6 Na koniec przynosimy ukojenie nadwerężonym skórkom. Nakładamy olejek pielęgnacyjny i dokładnie go wmasowujemy.

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

21


style

Trendy karnawałowe

Czas na NailArt! No bo kiedy jak nie teraz? Karnawał i sylwester to doskonała okazja do szukania inspiracji, w końcu nasze klientki choć na chwilę odsuną tradycyjne frencze na drugi plan, by łaskawszym okiem spojrzeć na brokat, cyrkonie i folie. Zobaczcie, co proponują znani styliści.

Al Capone i Marilyn Monroe 1. Przygotowujemy płytkę i nakładamy warstwę żelu bazowego. 2. Nanosimy żel budujący i modelujemy warstwę, następnie opiłowujemy ją.  3. Nakładamy żel w różowym w odcieniu pastelowym. 4. Przechodzimy do zdobienia czarnym żelem: a) Al Capone (frencz z pazurem) i Marilyn Monroe – (paseczki, groszki). 5. Wykończenie: nakładamy żel nabłyszczający – dzięki temu paznokcie są bardziej efektowne i błyszczące, utwardzamy w lampie UV.

Stylizacja: Justyna Dunat, abalico

Złoty karnawał 1. Standardowo przygotowujemy płytkę paznokciową przed nałożeniem hybrydy. 2. Nakładamy warstwę hybrydy Base UV – utwardzamy w lampie. 3. Nakładamy warstwę hybrydy kolor czarny – utwardzamy w lampie. 4. Nakładamy drugą warstwę hybrydy kolor czarny – utwardzamy w lampie. 5. Odciskamy złotą kalkomanię nail art. 6. Nakładamy warstwę hybrydy top finisz UV – utwardzamy w lampie. 7. Przemywamy warstwę dyspersyjną.

Stylizacja: Magdalena Karaskiewicz, Peggy Sage

Fioletowa elegancja 1. Przedłużamy paznokcie wybraną dowolną metodą (żel, aktyl). 2. Paznokcie malujemy lakierożelem hybrydowym w kolorze fioletu, wklejamy na obu biegunach opalizujące cyrkonie Svarowskiego. Utwardzamy, odtłuszczamy. 3. Końcówki paznokci owijamy złotą i srebrną nitką, związujemy pod paznokciem, nakładamy hybrydowy top, utwardzamy i odtłuszczamy. 4. Możemy usunąć nici spod paznokci, obcinając je małymi nożyczkami, a końcówki zabezpieczyć również topem hybrydowym.

Stylizacja: Izabela Stelmaszyk IMS Nails

22

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

www.nailpro.com.pl


style

Błyskawiczna stylizacja na wysoki połysk

Brilliant Baubles 1. Przygotowujemy płytkę do wykonania stylizacji. 2. Nakładamy cienką warstwę bazy i utwardzamy w lampie przez 10 sekund. 3. Nakładamy jedną cienką warstwę lakieru hybrydowego w kolorze jasna błyszcząca zieleń na całą płytkę. Utwardzamy w lampie przez 2 minuty. 4. Zanurzamy końcówkę pędzelka żelowego w słoiczku z miedzianym pyłkiem i przeciągamy po całej płytce. 5. Nakładamy cienką warstwę hybrydowego mieniącego się brokatu na jedną połowę paznokcia i utwardzamy przez dwie minuty. 6. Nakładamy top coat na całą stylizację i utwardzamy przez dwie minuty. 7. Przemywamy alkoholem izopropylowym. 8. Dodajemy ozdoby w postaci kryształków Swarovskiego w kilku rozmiarach.

1. Przygotowujemy płytkę frezarką – usuwanie nabłonka, matowienie, aplikacja bonda trwają maksymalnie 5 minut. 2. Podkładamy szablony (1 minuta) 3. Żelem jednofazowym budujemy jednocześnie każdy z paznokci. Trwa to maksymalnie 8 minut. 4. Odpowiednim frezem opracowujemy kształt paznokci (nie więcej niż 10 minut). 5. Nakładamy warstwę żelu kolorowego, który nie wymaga przemywania ani nabłyszczania. Utwardzamy w lampie CCFL/LED (całość nie trwa dłużej niż 5 minut). 6. Bloczkiem o gradacji 220/280 matowimy żel i odbijamy na nim folię transferową – układamy ją w kształt abstrakcyjnych kwiatów. Również folię delikatnie opracowujemy bloczkiem i farbką akrylową obrysowujemy krawędzie (zmieścimy się w 7–8 minutach). 7. Na koniec zabezpieczamy folię poprzez pokrycie jej glossem (co nie potrwa dłużej niż 2,5 minuty).

Stylizacja: Paulina Pastuszak, Nail Artists

Stylizacja: Małgorzata Ekert, Ekert Nails

Koronkowy NailArt 1. Przygotowujemy płytkę paznokcia, odtłuszczamy, nakładamy bazę i utwardzamy w lampie. Następnie podkładamy formę i budujemy szkielet paznokcia przezroczystym akrylem, nakładamy beżowy cover akrylowy i tworzymy kształt jajeczka – łoże paznokcia, za wyjątkiem serdecznego palca. 2. Wolny brzeg paznokci oraz palec serdeczny formujemy za pomocą czarnego akrylu. Po utwardzeniu pokrywamy lakierem hybrydowym i utwardzamy w lampie. 3. Budujemy paznokcie żelem 3-fazowym, utwardzamy i opracowujemy docelowy kształt pilnikiem. 4. Z białego akrylu modelujemy zdobienie na paznokciach w kształcie „falbanek”. Wewnętrzną część falbanki cieniujemy akrylem szafirowym i czarnym. Białą farbką akrylową uzupełniamy zdobienie. 5. Uzupełniamy cyrkoniami i bulionem, nabłyszczamy żelem nawierzchniowym, omijając zdobienia akrylowe i cyrkonie.

Stylizacja: Iwona Kiwacka-Majerczyk, Mistero Milano

www.facebook.com/NailproPolska

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

23


style

Zdobienie z klasą

Bo mniej znaczy więcej…

Piękny frencz i delikatne zdobienie, które wspaniale podkreśla urok tej klasycznej stylizacji. Szyk i ponadczasowa elegancja – czyli coś, co przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednej klientce.

1

2

Standardowo przygotowujemy paznokcie do przedłużania, aplikujemy Natural Bonda na naturalną płytkę paznokcia.

24

Podkładamy szablon pod kształt migdałka.

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

3

Akrylem kamuflującym przedłużamy łożysko paznokcia.

4

Pilnikiem o gradacji 180 delikatnie nadajemy kształt nowo uformowanemu łożysku.

www.nailpro.com.pl


style

5

6

Potrzebne materiały: – podstawowe proszki akrylowe potrzebne do stylizacji frencza; – zaciskarka, rurki; – ozdoby: muszla prasowana, folia cięta, folia transferowa, akryl kolorowy, puder przezroczysty z mieniącymi się drobinkami, klej do folii, czarna farbka akrylowa; – żel nabłyszczający.

Czas pracy: Sugerowana cena: około 1 godziny Po nadaniu kształtu budujemy wolny brzeg paznokcia białym akrylem, jeden paznokieć budujemy akrylem kamuflującym.

7

Z pomocą frezarki nadajemy odpowiedni kształt paznokciom, następnie wygładzamy powierzchnię blokiem.

8

Wybieramy dowolny kolor muszli prasowanej, musi być na tyle cienka, aby dobrze przylegała do powierzchni paznokcia.

11

12

Czarną farbką akrylową malujemy dowolny wzór otaczający nasze akrylowe kamienie. Następnie aplikujemy klej do folii, a po jego wyschnięciu odbijamy srebrną folię transferową.

www.facebook.com/NailproPolska

100 zł

9

Dobieramy kolor akrylu do muszli i formujemy małe kuleczki, w które wtapiamy mieniącą się folię ciętą.

10

Przezroczystym pudrem z mieniącymi się drobinkami formujemy wypukłe kule.

13

Nanosimy na paznokcie żel nabłyszczający, aplikujemy oliwkę oraz krem.

Anna Sikora – w 2008 roku ukończyła swój pierwszy kurs stylizacji paznokci, obecnie jest instruktorem firmy Nail Artists, specjalizuje się w zdobieniach płaskich, tj. paint design, one stroke painting, line art.

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

25


style

Galeria Czytelników

Na bale w karnawale Impreza sylwestrowa, a tuż po niej pełen radości karnawał, czy może być lepsza okazja do puszczenia wodzy fantazji? Nasze czytelniczki już zaczynają się przygotowywać do tego pełnego blasku i koloru okresu. Zobaczcie, co wyczarowały na paznokciach! Agnieszka Kowalewska, Porajów/Wrocław

Aurelia Brzozowska, Niewiady

Arleta Kuchta, Lublin

26

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

www.nailpro.com.pl


style

Cecylia Strzesak, Zbylitowska Góra

Marta Chroszczowska, Dublin, Irlandia

Inez Zdanowicz, Gdańsk

Monika Biegaj, Warszawa

www.facebook.com/NailproPolska

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

27


style

Anna Leśniewska, Ostrołęka

Agnieszka Kowalewska, Porajów/Wrocław

Szukasz inspiracji? Facebook wspiera stylizację paznokci międzynarodowo! Zajrzyj na wyjątkową stronę Nail-X-pert, propagującą kreatywny NailArt prezentowany w różnych krajach. Administratorzy regularnie udostępniają na stronie Nail-X-pert ciekawe stylizacje znalezione na profilach stylistek w różnych krajach. Wystarczy odnaleźć na Facebooku stroną Nail-X-pert (www.facebook.com/NailXpert) i ją polubić – a będziecie otrzymywać regularnie porcję wyjątkowych stylizacji. Być może Twoje prace także zostaną zauważone i zabłysną na arenie międzynarodowej!

28

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

Iwona Chrabąszcz, Maniów

www.nailpro.com.pl


style

Sportowy neonlook

Młodzieżowy styl Stylizacja łączy w sobie nie tylko tak ostatnio modne neonowe kolory, lecz także nawiązuje do lubianych przez młodzież butów! Może nie jest to standardowe zdobienie, ale z pewnością zachwyci niejedną klientkę!

1

Potrzebne materiały: – podstawowe wyposażenie do modelowania techniką żelową, – dodatkowo: biały żel, żele neonowe, biała i czarna farbka akrylowa.

Przygotowujemy paznokcie do stylizacji. Białym żelem malujemy kontur buta, dzięki czemu później nałożone kolory będą bardziej intensywne.

Czas pracy:

2

ok. 130 zł

Boki wypełniamy żelem w kolorze neonowego różu, utwardzamy dwie minuty.

ok. 1,5 godz.

Sugerowana cena:

3

Domalowujemy ciemnofioletowy język i ponownie utwardzamy paznokcie przez dwie minuty.

4

Czarną farbką akrylową tworzymy kontury oraz nosek butów, a białą farbką dziurki na sznurowadła.

5 Katharina Wagner specjalizuje się w stylizacji żelowej oraz w zdobieniu. W 2011 roku wygrała mistrzostwa Niemiec w modelowaniu (Beginners Cup, Sculpturing), zaś w 2012 r. zdobyła wicemistrzostwo w kategorii profesjonalnej tych mistrzostw.

www.facebook.com/NailproPolska

Białą farbką tworzymy sznurowadła, łączymy także przestrzenie między dziurkami.

6

Dodajemy czarne cienie przy sznurowadłach, na koniec całość pokrywamy żelem nabłyszczającym i utwardzamy dwie minuty.

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

29


style

Chodź, opowiem Ci bajkę…

Za górami, za lasami… Wystarczą cztery słowa, by w naszej głowie pojawiły się obrazy znane z dzieciństwa: „Za górami, za lasami…”. Czy to Czerwony Kapturek, Królewna Śnieżka, Mała Syrenka – każda z tych postaci wywołuje uśmiech na naszych twarzach. Bajki i opowieści do tej pory służą artystom jako źródło inspiracji, tak też się stało w przypadku naszych stylistek Isabel Gesell i Anny Milay, które napisały własną historię na paznokciach.

W

tym roku zarówno dorośli, jak i dzieci świętują 200-setną rocznicę urodzin braci Grimm. Aby uczcić tych wyjątkowych pisarzy o nieograniczonej wyobraźni, Isabel postanowiła poświęcić swoją pracę właśnie ich dziełom. Całość stylizacji powstała w ciągu 80 godzin, jednak jak podkresla artystka, było warto! „Wychowałam się na tych bajkach. Towarzyszyły mi tuż przed snem, gdy czytała mi je moja mama, lub też bawiły jako disnejowskie produkcje. Do dziś mam je wszystkie na DVD. Moim celem było nie tylko pokazanie samych postaci, lecz także oddanie charakteru każdej z bajek, a także magii, która im towarzyszy”. Poniżej przedstawiamy tytuły bajek, które znalazły się na tipsach. Ale może najpierw sami spróbujcie odgadnąć…

Przedstawione bajki: 1. Roszpunka (zamek); 2. Siedem kruków (kruk); 3. Śnieżka i Różyczka (róże); 4. Królewna Śnieżka (piękna kobieta w lustrze); 5. Żabi Król (żaba); 6. Złoty kluczyk (klucz); 7. Czerwony Kapturek (dziewczynka w czerwonym płaszczu); 8. Wilk i siedem koźlątek (wilk); 9. Gwiazdy dukaty (gwiazdy obok Czerwonego Kapturka) i 10. Śpiąca królewna (czerwona róża)

30

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

www.nailpro.com.pl

Tło: glenda/Shutterstock.com

Isabel Gesell


style

Od wielu lat kolorowe i zabawne kreskówki Walta Disneya bawią dzieci i dorosłych na całym świecie. Anna Milay zdecydowała się stworzyć zdobienie, które przedstawia najsławniejszego członka disnejowskiej rodziny – Myszkę Mickey. Od 1982 myszka, dla której czas stanął w miejscu, zachwyca małych i dużych. „To najbardziej popularny rysunkowy bohater, jakiego znam. Pojawienie się Myszki Mickey na ekranie zawsze wywołuje uśmiech na naszych twarzach”.

www.facebook.com/NailproPolska

Anna Milay

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

31


warszaty

Różnorodność kształtu

Uwolnij „wolny” brzeg!

A

le czy to trochę nie za mało? Czy naprawdę jesteśmy skazani jedynie na te dwa podstawowe kształty wolnego brzegu? Otóż nie! Uważam, że z powodzeniem możemy wprowadzić nieco innowacji w codzienną rutynę. Mowa o lekkim powiewie świeżości, który jednocześnie zapewni naszym paznokciom subtelny i  elegancki wygląd. Pokrótce opiszę więc każdy z podstawowych kształtów, by uwydatnić różnice miedzy nimi i wskazać ewolucję, która doprowadziła do powstania nowych form paznokci. Przedstawię też podstawowe błędy popełniane w czasie ich budowania,

32

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

bo z doświadczenia wiem, że borykają się z nimi początkujący, jak i nieco bardziej zaawansowani styliści.

Square/łopatka Mimo że to najbardziej rozpowszechniony kształt, niestety mało który stylista wykonuje go poprawnie. Jakie są podstawowe błędy? Miałam wielką przyjemność szkolić już ponad tysiąc osób, zarówno w Polsce, jak i za granicą, i bez wątpienia mogę stwierdzić, że najczęstszymi mankamentami są grubość i szerokość wystylizowanych paznokci. Potężny wolny brzeg i rozszerzające się linie boczne stoją w wyraźnej sprzeczności ze smukłymi

i subtelnymi pazurkami, które mają do złudzenia imitować naturalną płytkę. Grube i rozszerzające się „grabie” to najgorszy grzech, jaki może popełnić stylista. Jak więc sprawdzić, czy wybudowałaś perfekcyjny kształt? Możesz to skontrolować, przykładając pilnik do linii bocznych tak, by był idealną kontynuacją linii palca i całkowicie przylegał do paznokcia. Patrząc na pilnik od góry, musisz widzieć jego krawędź – nic poza tym! Jeśli pilnik nie przylega na całej swej długości do krawędzi bocznej oznacza to, że spod Twojej ręki wyszła beczka lub łopatka. Jak temu zapobiegać? Bardzo polecam wypróbowanie innowacyjnej metody

www.nailpro.com.pl

Fot: iStock_beakraus

„Poproszę frencz. Chciałabym klasyczną czerwień”. Takie życzenia z ust klientek słyszycie zapewne notorycznie. Po czym sięgacie po szablon (albo o zgrozo – po tipsa) i machinalnie wydłużacie paznokieć w kształt nieśmiertelnego prostokąta. Przy sprzyjającym wietrze należycie do światłych postępowców, którzy nauczyli swoje klientki nosić migdałki… Wtedy możecie zaszaleć i powybierać między tymi dwoma kształtami.


warsztaty

pracy – nazwałam ją CoverEXPRESS. Technika ta różni się od sposobu, którym do tej pory większość z Was pracowała. Jedynie osoby, które standardowo używają systemu akrylowego, zobaczą tutaj znajome elementy. Ale już wyjaśniam, na czym polega innowacyjność tego sposobu pracy! Naszym celem jest wykonanie pełnego zabiegu stylizacji paznokci typu frencz na szablonie w maksymalnie 50 minut. Ograniczamy przy tym do minimum opiłowywanie gotowego paznokcia, niemal nie używamy żelu budującego, a perfekcyjna linia uśmiechu wychodzi „sama” – bez trudów „przecierania”. Dodatkowo możemy zapomnieć o wypiłowanej bieli po boczkach, a głęboki tunel zachwyci każdą klientkę! Paznokieć tak zbudowany jest wytrzymały, a jednocześnie smukły. I najważniejsze – zapominamy o grubych, nalanych beczkach! Jak to wykonać krok po kroku? Na szablon i w minimalnym stopniu na paznokieć nakładamy ekstremalnie elastyczny żel do zaciskania tunelu. Przymrażamy 15 sekund, dociskamy zaciskarką, ściągamy szablon i utwardzamy w lampie CCFL/LED. Następnie aplikujemy cover, który pełni jednocześnie funkcję budującą. Zaczynamy od skórek, dokładamy na apeksie, a formując łuk przy linii uśmiechu układamy masę naprawdę bardzo wysoko. Utwardzamy, po czym przemywamy warstwę dyspersyjną i piłujemy wierzch kamuflażu

Migdał/oval Jeszcze kilka lat temu wiele klientek (zwłaszcza tych młodziutkich) kręciło nosem na ten kształt. Powoływały się na zamierzchłe czasy, kiedy to ich babcie preferowały paznokcie o tym kształcie. Na szczęście trendy się zmieniły i gros kobiet doceniło migdał za jego subtelność, delikatność i wygląd idealnie imitujący naturalną płytkę paznokcia. Jest to jeden z łatwiejszych do wyprofilowania kształtów, jednak i tutaj łatwo o pomyłkę i  błędy techniczne. Należy uważać szczególnie przy finalnym opracowywaniu kształtu. By uniknąć efektu wyciosanego kryształka, na koniec zawsze posługujemy się ruchami kołyskowymi – mięciutko przyłożony nadgarstek pięknie i równomiernie wymodeluje wolny brzeg w idealny łuk. Nie odrywamy pilnika od powierzchni, trzymamy go lekko pod kątem w stosunku do opuszki i wykonujemy energiczne, zamaszyste ruchy w obie strony. Innym newralgicznym punktem w pracy nad migdałem są linie boczne. Bardzo często zdarza się, że zamiast ślicznych i smukłych orzeszków migdałowych oglądamy szerokie i  płaskie płetwy fok lub innych skądinąd uroczych zwierzątek. Dzieje się tak w sytuacji, gdy linie boczne w początkowej fazie wychodzenia poza opuszkę zaczynają się rozszerzać, tworząc nieestetyczną beczułkę. Tak być nie powinno!

Warto wprowadzić nieco innowacji w codzienną rutynę. Mowa o lekkim powiewie świeżości, który jednocześnie zapewni naszym paznokciom subtelny i elegancki wygląd. oraz jego krawędź! Ścianka ma być równa, ostra i wysoka! Teraz na wolnym brzegu układamy biały żel – nic nie przecieramy, po prostu dokładamy biel do „ścianki”. W dalszej kolejności na wolny brzeg i w bardzo niewielkim stopniu na kamuflaż układamy żel przezroczysty, budujący. Po utwardzeniu opiłowujemy (oczywiście frezarką!) jedynie krawędzie boczne i fragment z żelem budującym, a na koniec aplikujemy żel nabłyszczający. Łatwo, szybko i przyjemnie!!

www.facebook.com/NailproPolska

W zależności od preferencji i upodobań linie boczne mogą zbiegać się pod większym lub mniejszym kątem – ale bezwzględnie powinny zmierzać ku sobie już u nasady wolnego brzegu. Tylko wtedy stylizacja zachowa lekki, subtelny i zgodny z prawidłami technicznymi wygląd.

Squareoval To połączenie dwóch wcześniejszych kształtów, które nie doczekało się jeszcze polskiej nazwy. Warto jednak tę

formę demonstrować swoim klientkom, bo to wdzięczna alternatywa dla poprzedników. Znakomicie sprawdza się w przypadku klientek o dużej i szerokiej płytce paznokcia, które z uporem godnym lepszej sprawy odmawiają wypróbowania migdała. Nie jest to kształt trudny – budujemy go jak standardową łopatkę, zaś na końcu modelownia przykładamy pilnik pod kątem 45 stopni w stosunku do wolnego brzegu. Piłujemy bez odrywania pilnika od powierzchni do momentu, aż wolny brzeg przybierze kształt lekkiego półksiężyca. Uwaga! Nie chodzi tutaj o spiłowanie i wyokrąglenie boczków, bo w przypadku dużej płytki efekt będzie dramatycznie kiepski – tylko uwydatni jej niezbyt atrakcyjny kształt. Co istotne, kształt ten uchodzi za najwygodniejszy z możliwych. Tę formę paznokci zdecydowałam się wykonać na mistrzostwach Nailympics w Londynie i w kategorii Salon Nails zajęłam wysokie piąte miejsce (w kategorii Weterani, w sumie na ponad 120 zawodników). Bardzo dużą liczbę punktów otrzymałam właśnie

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

33


warszaty

za dobór tego kształtu do specyfiki mojej klientki, czyli mamy z dwójką dzieci. Jury uznało, że to kształt idealny dla pani domu – funkcjonalny i bezpieczny. Pamiętajcie o tym, gdy następnym razem zawita do Was taka klientka!

Migdał gotycki To propozycja już nieco odważniejsza, więc z pewnością przypadnie do gustu jedynie pewnej grupie Waszych klientek. Kojarzycie pewnie z lekcji historii, czym cechował się gotyk? To wertykalizm, strzelistość, smukłość nie do pomylenia z żadnym innym stylem w architekturze. I my, styliści, właśnie ten nurt powielamy. Paznokcie powinny być bardzo wąskie, zaciśnięte zaciskarką aż do granic możliwości, ostro podpiłowane na krawędzi wolnego brzegu. Charakterystyczna jest nowoczesna budowa tego migdała – z rzutu bocznego jest praktycznie idealnie płaski. Nie ma wyraźnie zaznaczonego łuku, również apex nie wyróżnia się specjalnie na powierzchni. Co istotne, ten paznokieć nie jest płaski, dlatego że został nieprawidłowo czy za cienko zbudowany. Uzyskaliśmy ten efekt dzięki bardzo mocnemu podniesieniu na rurce. Pamiętajcie tylko, że rozmiar rurki musi być odpowiednio dobrany, a proces wykręcania i drążenia krzywizny C musi odbywać się z wyczuciem – by nie zniszczyć linii bocznych.

Pipe/pajp Jest kształtem stworzonym przez Victorię Klopotovą, moją koleżankę z teamu Trinity Beauty by Tom Holcomb. Również w przypadku tej formy kluczową rolę od-

Serwis download dla czytelników Na naszej stronie internetowej www.nailpro.com.pl w zakładce download jest plik do pobrania, w którym znajdziesz więcej informacji na temat wykonania poprawnej stylizacji paznokci. Wystarczy się zalogować: Login: Nailpro 4 Hasło: Kosmetyka

34

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

grywa zaciskanie tunelu. Wolny brzeg paznokci musi być bardzo mocno wygięty, różnica między wewnętrzną a zewnętrzną krzywą C powinna być poprowadzona równomiernie – ważne, by pazurek na końcówce miał identyczną grubość! Linie boczne Was nie zdziwią, bo biegną standardowo, czyli równolegle. Również sposób piłowania będzie znajomy, bo podobnie jak w squareovalu przykładamy pilnik pod kątem 45 stopni. Różnica polega jednak na tym, że niezależnie od metody, którą pracujemy (żel lub akryl), od razu budujemy krawędź „pod kątem”. Pilnikiem lub frezarką jedynie dopieszczamy niuanse na samym końcu opracowania kształtu. Bardzo ważne jest też, jak prezentuje się nasz pajp z boku. I tu również powtarza się zasada, którą znamy z migdała gotyckiego. Z tej perspektywy łuk jest łukiem tylko z nazwy. Płaszczyzna jest bowiem idealnie płaściutka i pięknie podniesiona na rurkach (bo i stąd nazwa tego kształtu).

Każda z tych form paznokci jest jedyna z swoim rodzaju i ma wierne grono fanek. Każda z nich idealnie nadaje się do określonego typu naturalnej płytki paznokcia i spokojnie może być zastosowana w codziennej pracy w gabinecie. Oczywiście krótki artykuł może tylko delikatnie przybliżyć czytelnikom to zagadnienie, ale z  pewnością warto zastanowić się głębiej, czy nie byłoby dobrym pomysłem wprowadzenie tych kształtów „na salony”.

Paulina Pastuszak Mistrzyni Świata Nail Art., siedmiokrotna finalistka Mistrzostw Polski, V miejsce Nailympics London, VII miejsce NailOPEN Rome, International Educator Trinity Beauty by Tom Holcomb, Krajowy Dystrybutor Nail Artists Polska www.nailartistspolska.pl

www.nailpro.com.pl


warsztaty

Sonda

Zdaniem ekspertów Myli się każdy! Ważne, aby umieć z błędów wyciągnąć wnioski i unikać potknięć w przyszłości. Uczymy się najczęściej na własnych pomyłkach, jednak pomocne mogą się okazać rady osób bardziej doświadczonych. W aktualnym wydaniu prezentujemy trzy wypowiedzi naszych ekspertów, którzy wyciągają na światło dzienne najczęściej popełniane przez stylistów błędy.

Justyna Dunat Szkoleniowiec, stylistka w firmie abalico Wszelkie problemy, które powstają przy stylizacji paznokci, wynikają głownie z powodu pośpiechu i braku staranności. Do najczęstszych błędów możemy zaliczyć m.in.: złe odsunięcie skórek, niedokładnie usuniecie tłustego filmu z paznokci (niewłaściwe zmatowienie), zalanie żelem skórek lub wału paznokcia, złą stylizację – krzywa C przesunięta w stronę skórek lub wolnego brzegu może powodować pękanie lub odklejenie się żelu od paznokcia. W przypadku stylizacji żelem każdy etap powinien zostać wykonany perfekcyjnie.

Aleksandra Wąs Dyplomowany Instruktor Euro Fashion Akademia Paznokcia Myślę, że jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujące stylistki jest zakup tanich, nie zawsze dobrych produktów. Bardzo często słyszę, że trudno jest wydać ogromną sumę pieniędzy na wyprawkę. Niestety, kupowanie produktów złej jakości, szczególnie wtedy, gdy nasze umiejętności nie są na najwyższym poziomie, może nam wyrządzić wiele złego. Popełniając błędy nie wiemy, czy są one wynikiem braku wprawy, czy może to produkt płata nam figle. Zamiast skupić się na odpowiedniej technice pracy, walczymy o to, by opanować zakupiony materiał. Dobrej jakości produkt nie zawsze musi nam zrobić dziurę w portfelu, ale wybierajmy go ze sprawdzonego źródła. Tylko wtedy efekty naszej pracy będą odpowiednie.

Magdalena Woś Instruktor Mistero Milano Głównym najczęściej popełnianym przez początkujące stylistki błędem jest zapowietrzenie masy żelowej lub akrylowej. Spowodowane jest to w dużej mierze złą techniką czy nieodpowiednim dobraniem produktów. Aby to wyeliminować, należy starannie przygotować płytkę paznokcia oraz rozprowadzić optymalną ilość primera. Przygotowując paznokcie nie wolno przepiłować płytki, matowimy ją delikatnie, najlepiej pilnikiem do naturalnej płytki o gradacji 240, ewentualnie 180, nie dopuszczamy do zaczerwienienia paznokcia, gdyż to jest oznaką zbyt agresywnego matowienia. Nakładając masę żelową musimy pamiętać, aby produktem nie zalać skórek, osoby początkujące lepiej, by pracowały na gęstszych żelach, gdyż produkt nie będzie się tak rozlewał. Najlepszym sposobem na eliminacje wszelkich problemów jest dobry kurs i praktyka, tylko to zagwarantuje, że Wasze paznokcie będą piękne i co najważniejsze trwałe.

www.facebook.com/NailproPolska

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

35


warsztaty

Ergonomia w gabinecie pielęgnacji stóp

Zdrowo i wygodnie Jak przygotować profesjonalny gabinet pielęgnacji stóp i w co go wyposażyć, aby był jak najlepiej dostosowany do komfortu i wydajności pracy specjalisty, nie wpływając negatywnie na jego zdrowie? Oto jest pytanie! Ergonomia to dziedzina zajmująca się dostosowaniem warunków pracy do możliwości psychofizycznych człowieka. Ma na celu jak najlepszą organizację zależności człowiek a otoczenie, by wykonywana praca przy jak najniższym obciążeniu organizmu była jak najbardziej efektywna oraz by zapobiec tzw. chorobom zawodowym, jakimi w tym przypadku mogą być zwyrodnienia i przeciążenia kości i stawów oraz obciążenie wzroku.

Fotel Najlepiej wybrać ten sterowany elektromechanicznie, wyposażony w pedał nożny odpowiedzialny za bezpośrednią obsługę. Tak dobrany ułatwia wykonywanie zabiegu poprzez odpowiednie dostosowanie sterowanej wysokości całego fotela, jak i podnóżków, przez co ogranicza konieczność nachylania się podczas zabiegu. Stopy klienta są

36

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

Ważne są także takie czynniki, jak ubiór personelu, przerwy w pracy, odpowiednie zaplecze socjalne oraz czas i długość pracy. utrzymywane na poziomie wzroku specjalisty, a regulowane rozsuwanie podnóżków i obracanie fotela o odpowiednią wartość stopni w  lewo i w prawo dodatkowo podnosi komfort pracy kosmetologa, zapobiegając schorzeniom kręgosłupa i dolegliwościom bólowym po całym dniu w nieanato-

micznej pozycji. Taki sprzęt zapewnia również całkowity komfort i wygodę każdemu klientowi, niezależnie od wieku i stanu zdrowia.

Fotelik Gabinet specjalistycznej pielęgnacji stóp zaopatrzony powinien być w dostosowany do budowy anatomicznej człowieka fotelik. Jego oparcie zapewnia całkowite podparcie dla pleców podczas wykonywanych czynności poprzez odpowiednio dostosowany kąt nachylenia względem budowy ergonomicznej. Dodatkowo regulowana wysokość siedziska umożliwia wygodną pracę każdemu, bez względu na wzrost lub długość nóg. Fotel ten powinien być na kółkach, zapewniając tym komfort w przemieszczaniu się pomiędzy klientem a resztą używanego sprzętu.

www.nailpro.com.pl

Fot: iStock_Batareykin

W

gabinecie specjalistycznej pielęgnacji stóp zwrócić należy uwagę na odpowiednie dostosowanie sprzętów, jakimi są fotel, fotelik, szafka czy brodzik, ich jakość oraz właściwe rozmieszczenie. Ważne są także takie czynniki, jak ubiór personelu, przerwy w pracy, odpowiednie zaplecze socjalne oraz czas i długość pracy.


warsztaty

Brodzik Brodzik do kąpieli stóp klienta, składający się ze stelaża na kółkach oraz odpowiednio wyprofilowanej miski, dostosowany jest tak, by kosmetolog wykonujący zabieg nie musiał unosić ciężkiej miski z wodą, a jedynie przysunął go do klienta i łatwo od niego odsunął, bez konieczności nadwyrężania kręgosłupa i stawów kolanowych.

Profesjonalna szafka do pedikiuru Ważne, by wybrać tę na kółkach, z lampą i najlepiej lupą. Ułatwia ona dostęp do sprzętu na odpowiednią odległość poprzez łatwe przemieszczanie jej, a dodatkowo zaopatrzona jest w wysuwane szuflady na narzędzia, uchwyt do rączki frezarki, ograniczający konieczność nachylania się po nią, oraz w lampę z regulowaną wysokością ramienia – najlepiej z lupą zapobiegającą obciążeniom wzroku oraz oświetlającą bezpośrednio opracowywaną stopę.

Podsumowanie Należy także zwrócić uwagę, by personel miał stały dostęp do materiałów higienicznych, jednorazowych masek i rękawiczek, okularów chroniących przed spylonym naskórkiem oraz urządzeń sterylizujących. Gabinet specjalistycznej pielęgnacji stóp musi także być

www.facebook.com/NailproPolska

Serwis download dla czytelników Na naszej stronie internetowej www.nailpro.com.pl w zakładce download jest plik do pobrania, w którym znajdziesz więcej informacji na temat specjalistycznej pielęgnacji stóp. Wystarczy się zalogować: Login: Nailpro 4 Hasło: Kosmetyka

odpowiednio dostosowany do wymogów i norm sanitarno-epidemiologicznych dotyczących wielkości i wysokości pomieszczenia, potrzebnych urządzeń sanitarnych i miejsca ich rozmieszczenia. Każde tego typu miejsce musi również posiadać odpowiednie zaplecze socjalne, zapewniające osobne miejsce odpoczynku pracowników, a osoby zarządzające zobowiązane są do przestrzegania norm dotyczących urlopów, wymiaru godzin pracy, tak by każdy pracownik przychodził do gabinetu zdrowy, wypoczęty i nieprzepracowany. Z pewnością wszystkie te elementy odwdzięczą się lepszą wydajnością pracy gabinetu oraz zapewnią zdrowie i zadowolenie zarówno personelu, jak i osób odwiedzających. Pamiętajmy, że w gabinecie muszą znaleźć się także profesjonalne preparaty do pielęgnacji stóp, by każdy zabieg był

w pełni wykończony. Wyposażając gabinet pielęgnacji stóp, bierzmy pod uwagę cenę sprzętu, lecz pamiętajmy że często z nią łączy się i jego jakość. Ważne, by wyposażenie gabinetu było jak najlepiej dostosowane do warunków pracy, przystosowane do otoczenia, jak najbardziej profesjonalnie oraz dostosowane pod względem wygody pracy, a zarazem wystarczające na długi czas. Jest to przecież inwestycja w naszych klientów, obecnych i potencjalnych, nasz personel, ale i zdecydowanie w nas samych. Katarzyna Szturyło Specjalista ds. marketingu i PR marki Gehwol Miralex sp. z o.o. PPP Zdrowe Nogi

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

37


warszaty

Łuszczyca

Więcej niż choroba

Serwis download dla czytelników Na naszej stronie internetowej www.nailpro.com.pl w zakładce download jest plik do pobrania, w którym znajdziesz uzupełnienie do niniejszego artykułu. Wystarczy się zalogować: Login: Nailpro 4 Hasło: Kosmetyka

38

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

C

hociaż mija prawie dwa tysiące lat od pierwszego opisu łuszczycy, jakim dysponujemy, podstawą rozpoznania choroby jest nadal obraz i przebieg kliniczny zmian. Zmiany w obrębie paznokci występują równocześnie ze zmianami w skórze lub niezależnie od nich. Wyróżnić tutaj możemy trzy typy zaburzeń aparatu paznokciowego: ❏ naparstkowanie – za przyczynę tego zjawiska uznaje się parakeratozę

– objaw typowy dla łuszczycowych zmian skórnych. Polega ona na występowaniu w warstwie rogowej naskórka niedojrzałych komórek jądrzastych (w zdrowej skórze, bez parakeratozy, w warstwie rogowej naskórka obecne są wyłącznie komórki skeratynizowane, bezjądrzaste); ❏ o nycholiza, czyli odklejenie się płytki paznokciowej od łożyska. Zaburzenie to związane jest z zajęciem łożyska aparatu paznokciowego i  postępuje od wolnego

www.nailpro.com.pl

Fot: iStock_petekarici

Łuszczyca (Psoriasis Vulgaris) to niezakaźna choroba, często występująca, o przewlekłym, wieloletnim przebiegu, z występowaniem nawrotów po różnych okresach remisji, obejmująca nie tylko skórę i paznokcie, ale również stawy. Jest zmorą milionów ludzi na całym świecie (około 3 proc populacji, a w Polsce jest ich ponad 800 tysięcy), występuje na każdej szerokości geograficznej, niezależnie od płci, warunków życia i sposobu odżywiania się.


warsztaty

brzegu paznokcia. Pod płytką, w jej dystalnym odcinku, dochodzi do nagromadzenia mas rogowych. Jeśli onycholiza nie obejmuje wolnego brzegu płytki – przyjmuje formę pozornie tłustych ognisk o żółtawobrązowym zabarwieniu, nazywanych plamami olejowymi; ❏ d ystrofia płytek paznokciowych – zmianą objęte są zwykle wszystkie płytki, choć samo nasilenie może być osobniczo różne. Związane jest to ze stopniem zajęcia przez proces chorobowy macierzy paznokci w jej części proksymalnej (okolica tylnego wału paznokciowego i lunuli). Płytka paznokciowa staje się pogrubiała, przebarwiona, traci połysk i stopniowo się wykrusza. Warto podkreślić, iż zmiany łuszczycowe w  obrębie płytek paznokciowych stanowią istotny czynnik ryzyka zakażenia grzybiczego, a współistnienie łuszczycy paznokci z onychomykozą (zakażeniem grzybiczym) jest zjawiskiem dość częstym (10–50 proc. chorych z łuszczycą). Różnicowanie łuszczycowej dystrofii paznokci z innymi stanami prowadzącymi do ich destrukcji znacznie ułatwia stwierdzenie towarzyszących łuszczycowych zmian skórnych i/lub dodatniego wywiadu rodzinnego w kierunku tej choroby.

Pielęgnacja skóry dłoni, stóp i paznokci Pacjent z łuszczycą nie stanowi żadnego zagrożenia dla osoby, która wykonuje zabiegi pielęgnujące skórę dłoni i stóp oraz paznokcie, jednak skóra chorego w okresie aktywnym – wysiewnym – jest bardzo wrażliwa na czynniki mechaniczne. Urazy mogą być przyczyną wysiewu wykwitów (objaw Koebnera). Należy unikać stosowania preparatów kosmetycznych, które mogą działać drażniąco na skórę. Niezwykle cenne w pielęgnacji gabinetowej i domowej są preparaty, które w swoim składzie zawierają: ❏ mocznik – w stężeniu do 10-proc. – działała nawilżająco, stężenia wyższe działają złuszczająco; ❏ s krzyp polny – zawiera najwięcej organicznego krzemu w postaci krzemianów, które wiążą się z keratyną

www.facebook.com/NailproPolska

paznokcia, remineralizując go i restrukturyzując; ❏ kwas salicylowy – złuszcza, działa przeciwzapalnie, w niewielkim stopniu także nawilża; ❏ pochodne siarki – łagodzą łuszczycę (działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, bakteriobójcze, grzybobójcze i regulujące na keratynizację naskórka, wspomaganie pielęgnacji i regeneracji skóry, działanie zmiękczające i delikatnie złuszczające, co powoduje, że skóra staje się miękka w dotyku i sprężysta); ❏ Metylosulfonylometan (MSM) – to naturalna, dostępna biologicznie postać siarki. Siła i elastyczność keratyny paznokcia zależą od białek filamentowych i mostków siarcz-

pozytywnie wpływają na aktywność podziałową komórek naskórka); ❏ w itamina A – odpowiada za prawidłową keratynizację naskórka, zmiękcza go; ❏ witamina E – działa normalizująco w sytuacjach patologicznych, jak na przykład stany zapalne, poprawia miękkość i elastyczność naskórka, nawilża, jest ważnym antyoksydantem dla NNKT, witaminy A i C; ❏ witamina C – niezbędna dla regeneracji witaminy E, ma swój udział w regulacji procesu keratynizacji. W pielęgnacji gabinetowej paznokci łuszczycowych klienci często narzekają na kłopotliwe sytuacje i ograniczenia przy wykonywaniu codziennych zajęć,

Łuszczyca to zmora milionów ludzi na całym świecie (około 3 proc. populacji, a w Polsce jest ich ponad 800 tysięcy), występuje na każdej szerokości geograficznej, niezależnie od płci, warunków życia i sposobu odżywiania się. kowych pomiędzy jej pojedynczymi cząsteczkami. Siarka zawarta w MSM jest wychwytywana przez keratynę paznokcia i  wzmacnia płytkę paznokciową; ❏ PUFA, czyli wielonasycone kwasy tłuszczowe, takie jak rodzina kwasów tłuszczowych omega-6 (kwas linolowy zawarty w oleju słonecznikowym, kwas gamma-linolenowy – GLA – w oleju z ogórecznika i wiesiołka, kwas arachidowy w algach brunatnych, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym, regulującym rogowacenie naskórka zmniejszają zmiany łuszczycowe), a także omega-3 (mogą być wykorzystywane do leczenia objawów łuszczycy – są to np.: kwas alfa-linolenowy (ALA) w  oleju lnianym, który odgrywa ważną rolę w tworzeniu płaszcza hydrolipidowego, kwas eikozapentaenowy (EPA) czy dokozaheksaenowy (DHA) zawarte w  olejach z  ryb – wzmacniają system immunologiczny, łagodzą stany zapalne skóry,

prac domowych i pracy zawodowej. Skarżą się na dolegliwości bólowe, uczucie rozpierania pod paznokciami, łamliwość paznokci oraz na problemy z ich obcinaniem. W terapii łuszczycowych zmian paznokciowych rutynowo stosuje się miejscowo maści glikokortykosteroidowe z najsilniejszej grupy (działające nie tylko przeciwzapalnie, ale także antybiotycznie, a więc przeciwdziałając podziałom komórkowym), rzadziej pochodne witaminy A (retinoidy) z różnym skutkiem. W przypadku występowania nielicznych pobruzdowań, zgrubień czy naparstkowatości płytki paznokciowej można bardzo delikatnie wykonać manikiur biologiczny z polerowaniem. Ewentualne braki paznokcia koryguje się preparatami wypełniającymi, takimi jak żel UV, akryl, fiberglass.

Edukacja, by przełamać stereotypy Rokrocznie Ogólnopolskie Towarzystwo Chorych na Łuszczycę organizu-

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

39


warszaty

Odsetek osób chorych na łuszczycę, które unikają konkretnych miejsc lub czynności: Pływanie – 73% Noszenie ciemnych ubrań – 33% Noszenie ubrań eksponujących kończyny – 64% Korzystanie z publicznych kąpielisk i pryszniców – 64% Plażowanie – 60% Wizyty u fryzjera – 34% Uprawianie sportu – 40% 10

20

je Konferencję Edukacja & Integracja, podczas której omawiane są aspekty związane z najnowszymi badaniami genetycznymi w diagnostyce łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów, sposoby prawidłowego odżywiania, orzecznictwo ZUS, świadczenia długo- i krótkoterminowe z ZUS, psychologiczny program „Pakt w Łuszczycy”, sanatorium – gdzie i kiedy NFZ,

30

40

50

60

medycyna ekologiczna, termoterapia i magnetoterapia w leczeniu łuszczycy. Udzielano też porad dietetycznych, kosmetologicznych, medycznych, dermatologicznych i psychologicznych. Każdy z uczestników otrzymał przygotowane materiały edukacyjne i miniprodukty kosmetyczne.

Podsumowanie Niezadowolenie z leczenia, przewlekłe problemy w  życiu codziennym oraz niewystarczające sposoby radzenia sobie z chorobą mogą powadzić u osób z łuszczycą do depresji. Życie codziennie pozbawione jest zwykłych czynności. Osoby takie unikają pływania (73 proc.), ciemnych ubrań (33 proc.), ubrań eksponujących kończyny (64 proc.), publicznych kąpielisk i pryszniców (64 proc.), plażowania (60 proc.), wizyt u fryzjera (34 proc.), uprawiania sportu (40 proc.).

40

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

70

80

%

Znając to zagadnienie od podszewki, poprawisz nastrój osobom chorym, okazując im akceptację i dodatkowo zyskując dobra opinię, a także wypełniając niszę istniejącą na rynku usług kosmetycznych i fryzjerskich! Ewa Żabińska-Lubowiecka Licencjonowany kosmetolog, mistrz kosmetyki, właścicielka Atelier Urody Vellp Professional i Centrum Szkoleń Kosmetycznych Vellp Education w Katowicach, www.vellp.com.pl

Bibliografia:

Jacek Szepietowski: Grzybice skóry i paznokci – vademecum lekarza praktyka Magdalena Kaniwska: Kosmetologia podstawy A. Goliszewska: Kosmetologia Pielęgnacyjna M. Koselaka: Podstawy podologii kosmetycznej Martini: kosmetologia i farmakologia skóry Joanna Dylewska-Grzelakowska: Kosmetyka stosowana; wydanie z 2009 roku Dr Imke Barbara Peters: Kosmetyka Ewa Woś-Wasilewska: Dermatologia dla stylistów paznokci Rosie Watson: Manicure i pedicure W. Hawryłkiewicz, P. Musiak, M. Harupa: Kosmetologia i trądzik pospolity

www.nailpro.com.pl

Fot: iStock.petekarici

0


nowości

Moc kolorów Superszybki topcoat A.I. Polska – Żelowy lakier ochronny Seche Vite™ uznawany jest za jeden z najszybciej wysychających topcoatów świata. Nałożony na mokry lakier działa w ciągu jednej minuty. Ponadto, przenikając przez warstwy lakieru, formuje na płytce paznokcia jednolitą utwardzoną warstwę. Manikiur jest lśniący i odporny na ścieranie. Produkt zapewnia efekt hybrydy bez stosowania lampy UV. www.aipolska.com

Young Nails – Gold, Silver, Champagne, Emerald, Bordeaux, Lavender, Black Rainbow i Ruby to kolory z najnowszej kolekcji ManiQ Color Fall-Winter 2013 firmy Young Nails. Najprawdopodobniej zakochasz się po uszy w nowych lakierach hybrydowych, a przede wszystkim w ich kolorach – najmodniejszych w tym sezonie. www.youngnails.pl

Gelish „The Snow Escape” Euro Fasion – Kolekcja zimowa Gelish „The Snow Escape” zawierająca 6 kremowych i połyskujących odcieni, które rozgrzeją zmysły w zimne dni. Amatorki zimowych szaleństw będą mogły beztrosko korzystać z zimowych atrakcji, ciesząc się idealnym manikiurem nawet przez 3 tygodnie bez obaw o odpryski. www.nailharmony.pl

Ra Nails Artistry Gelliner Euro Fasion – Absolutna nowość na rynku profesjonalnym. Żel soak off z cienkim pędzelkiem, idealny do tworzenia szybkich zdobień salonowych. Wygodny, precyzyjny, niezbędny w każdym salonie. Dostępny w 21 odcieniach. www.RaNails.com

Nowa generacja lakieru

GELeration PARTY TIME JESSICA – W nadchodzącym zimowym sezonie lśnić swoim blaskiem mają szlachetne metale; kombinacja srebra i złota ma nadać paznokciom lustrzany blask. Dzięki lakierom z kolekcji Party Time od JESSICA® pozostaniesz na TOP’ie w świątecznym sezonie. www.jessicacosmetics.com.pl

www.facebook.com/NailproPolska

GERMAINE DE CAPUCCINI - Lakier do paznokci Fancy Purple 725 z kolekcji COCKTAIL firmy GERMAINE DE CAPUCCINI to nowa generacja lakieru do paznokci. Specjalna formuła lakieru nadaje paznokciom wyjątkowy śliwkowy kolor i połyskujące wykończenie. Łatwy w aplikacji. Bardzo trwały dzięki zawartości kompleksu żywic. Odporny na odpryski, ścieranie i wilgoć. Wygląd i jakość porównywalna z paznokciami żelowymi. Formuła „4-Free”oznacza iż lakier nie zawiera formaldehydów, toluenów, ftalanu butylu i kamfory. Nie zawiera parabenów.

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

41


nowości

Let It Snow! – Świąteczne Bałwanki Kolekcja Brazil 2014 OPI – letnia odsłona lakierów. W przyszłym sezonie marka OPI uraczy nas mieszanką barw inspirowaną krajem, który wręcz tętni kolorem. W kolekcji znalazło się miejsce zarówno dla kolorów jaskrawych i pełnych życia, jak i tych bardziej stonowanych. Uwielbiane przez kobiety lakiery Liquid Sands pojawią się po raz pierwszy w wersji mini. Do kupienia będą nie tylko pełnowymiarowe butelki, ale również zestawy miniaturek! Kolekcja Brazil będzie również dostępna we wszystkich odcieniach w technice GelColor! Kolekcja Brazil by OPI będzie dostępna w I kwartale 2014 roku w najlepszych salonach OPI oraz na stronie www. opinails.pl i www.kupkosmetyk.pl www.opinails.pl

JESSICA – Let It Snow! to duet błyszczących płatków śniegu z domieszką świątecznych kolorów w przypadku lakierów Candy Cane – czerwieni choinkowych cukierków oraz Blue Year’s Eve – magicznego granatu sylwestrowej nocy. Szyte na miarę lakiery z kolekcji Let It Snow! zabiorą Cię w magiczną podróż po świątecznej krainie czarów. www.jessicacosmetics.com.pl

W pełnym blasku Abalico – Gloss nabłyszczający Abalico z perłowym, diamentowym i brokatowym połyskiem. Produkt jest dostępny w trzech rodzajach: Gloss Gel Diamant Gold, Gloss Gel Diamant Pink, Gloss Gel Diamant Blau. Glossy Diamant to doskonałe rozwiązanie na manikiur świąteczny i karnawałowy. Glossy Diamant rozświetlają paznokcie subtelnym błyskiem. Z glossami Diamant paznokcie będą wyglądać odświętnie i elegancko. www:abalico.com.pl

42

Niesforna & Wytworna – kolekcja lakierów hybrydowych

Zmywanie bez ryzyka

LF Cosmetics – Niesforna & wytworna…bo każda kobieta ma wiele twarzy. Niestraszne ciężkie ołowiane chmury, wiatry i brak słońca kiedy możemy się cieszyć zimową kolekcją lakierów hybrydowych marki La Femme. Pogoda ducha nie opuści Cię za sprawą modnych kolorów z dodatkiem brokatu, idealnych w okresie karnawału. Pozytywnej energii i chęci do działania doda ci szlachetny kolor czerwieni, a uzupełnieniem kolekcji są wyrafinowane kolory: szarości, brązu oraz królewskiego fioletu. www.lfnails.com

Mistero Milano – Mleczko do zmywania paznokci RIMUOVI SMALTO z pompką, dzięki ekstraktowi z cytryny w naturalny sposób rozjaśnia naturalną płytkę paznokcia, a witamina „C” ją wzmacnia i utwardza. Bezacetonowa formuła pozwala bez ryzyka stosować zmywacz do wystylizowanych paznokci bez podrażniania wału paznokciowego, a delikatny zapach poprawia komfort pracy. www.misteromilano.com

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

www.nailpro.com.pl


nowości

Nowa jesienna kolekcja Mistero Milano – Nowa zmysłowa kolekcja lakierów hybrydowych PERMANENTE UV/AUTUMN 2013 kusi nie tylko magią kolorów, ale również czarującymi nazwami produktów. Pięć sensualnych odcieni lakierów hybrydowych w linii PERMANENTE UV potrafi zawładnąć zmysłami! Zdecydowane, uwodzicielskie róże, ciepłe i zmysłowe odcienie nude to odpowiedź na magiczną jesień. www.misteromilano.com

Kolory jesieni NSI nails – Fashion Forward – nowa jesienna kolekcja lakierów hybrydowych – doskonale uzupełni w nadchodzącym sezonie każdą kreację. Jest szykowna, elegancka, wpisuje się w najnowsze trendy. Oprócz kilku niezwykle modnych odcieni metalicznych w kolekcji zagościł również piękny odcień ciemnej pomarańczy oraz ekstrawaganckie ciemne bordo. www.nsi-nails.com

Karnawałowe szaleństwo Nailco – Karnawałowa kolekcja ZOYA ZENTIH to sześć niezwykłych, magicznie lśniących odcieni. Metaliczne szarości, brokatowy granat i fiolety – te kolory będą królowały w tegorocznym karnawale, zapewniając niepowtarzalny i zmysłowy look. Lakiery zapewniają idealne krycie i niepowtarzalny kolor. A wszystko to w długo utrzymującej się, nietoksycznej (BIG5FREE) formule profesjonalnych lakierów ZOYA. www.nailco.pl

www.facebook.com/NailproPolska

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

43


TARGI

4. Targi BEAUTY FORUM & SPA

Co to był za weekend!

28–29 września w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie odbyły się 4. Targi BEAUTY FORUM & SPA 2013. Wyjątkowa formuła, świetna lokalizacja, bogata oferta szkoleniowa i wystawiennicza to niekwestionowane atuty tej imprezy, która przyciągnęła tłumy zwiedzających.

Sponsorzy Mistrzostw i Konkursów

Platynowi Sponsorzy Targów BEAUTY FORUM & SPA

Na profesjonalistów branży kosmetycznej czekała rekordowa liczba wystawców (ponad 200) prezentujących nowości produktowe i najnowsze rozwiązania technologiczne. Odwiedzający jak zwykle dopisali, a sale seminaryjne pękały w szwach. Targi BEAUTY FORUM & SPA to profesjonalna platforma biznesowa reprezentująca duet kosmetyki ze Spa & Wellness. Wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarza czołowych imprez branży kosmetycznej. Dla wygody zwiedzających powierzchnię targową podzielono na trzy strefy tematyczne: Wellness i Spa, Kosmetyka, Stopy i paznokcie.

EDUKACJA NA POZIOMIE Spragnieni wiedzy uczestnicy wysłuchali szeregu wykładów w ramach Międzynarodowego Kongresu Kosmetycznego, Międzynarodowego Kongresu Pielęgnacji Stóp i Podologii (konsultacja merytoryczna dr n. med. Mirosława Gałęcka), Kongresu Wellness & Spa (konsultacja merytoryczna Iwona Galacka, Rafał Bielawa). W portfolio szkoleniowym targów pojawiły się także nowości: Kongres Artystów Makijażu (konsultacja merytoryczna Jolanta Wagner) oraz Sympozjum Medical Beauty. Z szerokiej oferty tematycznej każdy mógł wybrać coś dla siebie. Chwalono zarówno wybór tematów, jak i wysoki poziom seminariów. Wśród prelegentów znaleźli się uznani specjaliści z kraju i z zagranicy.

44

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

www.nailpro.com.pl


TARGI

Zapraszamy na Fanpage Nailpro Polska oraz BEAUTY FORUM Polska, gdzie można zobaczyć obszerne galerie zdjęć ze wszystkich organizowanych podczas tego wydarzenia mistrzostw. Na następne spotkanie z targami BEAUTY FORUM zapraszamy wczesną wiosną. 17. Targi BEAUTY FORUM 2014 odbędą się 8–9.03.2014 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

wSPAniałe miejsce Wieczór Wystawców to nie tylko wykwintna kolacja i okazja do rozmów i kontaktów na mniej oficjalnym gruncie. Stało się również tradycją, iż podczas tego wieczoru laureatom konkursów organizowanych na łamach BEAUTY FORUM zostają wręczane nagrody. Tym razem uhonorowano finalistów konkursu „wspaniałe miejsce na mapie urody”. Jurorzy w składzie: Iwona Galacka, Wieńczysław Żaczek, Nina Soboniak, Aleksandra Malec-Wąs, Kamila Jadwicka postanowili przyznać w tym roku trzy miejsca. Wsród laureatów znalazły się następujące ośrodki: 1. m. Młyn Klekotki – Sento Spa, 2 m. Dolina Charlotty – Resort & Spa, 3 m. Anuttara – Day Spa.

Mistrzowskie emocje Wzrok zwiedzających przyciągały modelki mistrzostw Facepainting Trophy „Egyptian Queen” (1 m. Marian Folga, 2 m. Agnieszka Wojciechowska, wyróżnienie Justyna Furowicz). Laureat 1 miejsca Marian Folga wziął udział w mistrzostwach Bodypainting Trophy podczas targów BEAUTY FORUM MONACHIUM. Wśród konkurencji mistrzowskich znalazły się także takie dyscypliny, jak Mistrzostwa Manikiuru Hybrydowego „Black & White” (obszerna relacja znajduje się na stronie 50), Mistrzostwa Polski w Makijażu Permanentnym – konsultacja Grzegorz Bek (1. m. Barbara Lietz, 2 m. Magdalena Mazurek, 3 m. Ewelina Bugajska) oraz po raz pierwszy organizowane Polskie Mistrzostwa Przedłużania Rzęs (1. m. Edyta Maślewska, 2. m. Alla Ganina, 3 m. Aleksandra Chodnicka).

Marian Folga – 1 m. Mistrzostwa Facepainting Trophy

www.facebook.com/NailproPolska

Barbara Lietz – 1 m. Mistrzostwa Polski w Makijażu Permanentnym

Edyta Maślewska – 1 m. Polskie Mistrzostwa Przedłużania Rzęs

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

45


TARGI

1

3

2

Mistrzostwa Manikiuru Hybrydowego Black & White 2013

Trudna sztuka manikiuru Manikiur hybrydowy to coś co kochają klientki. Lakiery te zagościły w sercach kobiet i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Ten rodzaj stylizacji paznokci nie tylko odznacza się trwałością, ale także pozwala osiągnąć tak ostatnio mody naturalny look. Sam produkt w porównaniu z tradycyjnymi metodami pokrywania płytek wydaje się być symboliczną bułką z masłem, jednak wykonanie frencza, a tym bardziej czarno-białego to już zupełnie co innego.

P

odczas targów BEAUTY FORUM & SPA (28–29.09.2013) w Warszawie odbyła się trzecia edycja Mistrzostw Manikiuru Hybrydowego Black & White. Do walki o miejsce na podium stanęło 15 uczestników, którzy przez półtorej godziny starali się wykonać perfekcyjny frencz (biała końcówka, czarne

łożysko) za pomocą lakieru hybrydowego. Po emocjonujących zmaganiach i walce z czasem, paznokcie wzięli pod lupę sędziowie. Jury w składzie Małgorzata Ekert (przewodnicząca jury), Paulina Pastuszak, Joanna Nawrocka oraz aktorka i tancerka Edyta Herbuś, oceniająca wygląd ogólny stylizacji, miało twardy orzech do zgryzienia.

Po dokładnym obejrzeniu wszystkich paznokci i zsumowaniu punktacji, wyłonili się tegoroczni mistrzowie.

Na podium stanęli: ■ I miejsce – Magdalena Żuk ■ II miejsce – Piotr Lewandowski ■ III miejsce – Magda Sobala

3. M is

ego ow

anikiuru H ybr wa M ost yd trz

Black & White W ar 13 sza wa • 28.09.20

Fot.: iStock_Alonzodesign

Sponsor główny:

Od lewej: Piotr Lewandowki (II miejsce), Magda Sobala (III miejsce), Magdalena Żuk (I miejsce)

46

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

www.nailpro.com.pl


Z bliska

y ln o W y n y z r a t a K P ortret

eatką wywiad z laur ć wi ta ds ze pr ość Mamy przyjemn t Trophy 2013 rzostw NailAr st mi a świata sc ej mi I  a mistrzostw sc ej mi I II ą oraz laureatk Sama o sobie z Monachium. t Ar il Na up zy od innych, WorldC y jesteś leps cz , ne ot st samego ei mówi: Ni pszy od siebie le ł by ś by e, ego najważniejsz e motto i dlat ow ci ży je mo torach. Nie z wczoraj. To Katarzy po świadomych e na Woln ci ży zę dzi, ad lu am y prow śl re sk e ni i  m ocenia ką so wy am uc narz a sama sobie mnie nie zadowala I  . kę poprzecz ęc ny sukces, wi tylko połowicz celu. do żę ek i dą un er ki m ra ie ob Swoje życi e za

Tak naprawdę ni wodowe związałam ze styl iz gd życie do góry no y nie wiązałam przyszłości z pa acją paznokci, ponieważ… gami. Wtedy my zn ślałam, że to koni okciami. Był czas, kiedy los od   w ec świata, a teraz powinnam podzię rócił moje W mojej pr acy kocham kować. … Wyzwania. Wym i ag m rba i gustami. K iedy ająca klientka to klientka dla mni ska życia e. podejmuję się jaki i egoś zadania, star Uwielbiam zmagać się z zachci   zym go ankami am się na 100 pr ejs moje i n Jako dzieck oc. en o chciałam ajc n   zostać… M iałam wiele po Z m wiekiem, zaintere ysłów na to, kim będę w przyszł oś so Wszystkie moje waniami i ludźmi, którzy pojaw ci. Z mieniało się to wraz z moim plany miały w sob iali się w moim ży   ciu. ie jednak ziarenko adrenaliny. Pomysły i  insp

Z arówno z urok irację czerpię… ów Czasem są to ludz dnia codziennego, jak i nowości ry ie łączy się i układa , słowa. Wystarczy mały impu nkowych. ls i wtedy wszystk w całoś ć. o

Moje najwię ksze

Wakacyjny relaks

marzenie… Skupienie w jedn ym wy jątkowym tak jak ja. Stwor miejscu osób, któr ze e z czasem przestan nie miejsca, gdzie problemy dnia kochają swoją pasję codziennego, wy ie mieć znaczenie, ścig przy jemność podw a robienie czegoś dla kogoś będzie ójnie. sprawiać

Jestem tota lnie

Prz y do gotow mis trz anie ost w

www.facebook.com/NailproPolska

mieja III

uzależnion tk Kawy i adrenal laurea p NailArt Jako iny. A drenaliny a od… u C d orl dost temperament i rob sca W ienie w studiu pa arczają mi mistrzostwa. M am m znokci fren ocny pozwalają mi się artystycznie wyż cz lub w jednym kolorze gasi m oj yć i dodają energi   i i chęci do dalsze ą pasję. M istrzostwa Nie potrafię j pracy. zr Dobrej zabawy. ezygnować z… Wszystko ma se twarzy. ns, je śli jest pods zyte dobrym hum orem i u śmiechem na Mój przepi s na udany dzień… Bardzo dobrze je sukcesu. Otwiera st zaczą ć dzień od uśmiechu i poz ytywnego nastaw m okna – wtedy nowy dzien. Nie rz zapominam rów eśkie powietrze wywiewa resztk ienia. To już połowa nież o makijażu – to podstawa, by i nocy i daje orzeźwienie na W wolnym cz czuć się komfortow asie uwielb o. iam… Dobrą ksią żkę i ciepł ą kąpiel. C zytanie ksią żek po zgiełku, monoton zw ii moją inspiracją. dnia codziennego. Lubię przeżyw ala mi oderwać się od rzeczywis to ać przygody moj ego bohatera. Cza ści, sem i on jest 47


biznes

Zarządzanie i rozwój

Nie widać go, nie da się go zmagazynować, ale łatwo go zmarnować. To czas. Znane powiedzenie mówi, że czas to pieniądz. W dzisiejszych czasach słowa te są aktualne jak nigdy przedtem, dlatego tak ważny stał się fakt, by czasem umieć właściwie zarządzać. Ale jak zarządzać czymś niewidocznym?

48

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

Niepilne, ale ważne Terminarz pęka w szwach, a Ty musisz pamiętać, żeby psa nie zaprowadzić do przedszkola, a dzieci nie oddać do pralni? Syndromem naszych czasów stało się życie w ciągłym pośpiechu, wieczne gonienie. Na tempo życia wpływają czynniki urbanizacyjne – zatłoczone miasta, ale także zmiana godzin pracy, obecnie pracujemy dłużej, punkty usługowe są czynne do późnych godzin wieczor-

nych. W tym natłoku spraw łatwo się zagubić i  skupić się trzeba przede wszystkim na pilnowaniu terminów i  spraw bieżących. Generał i  prezydent USA Eisenhower powiedział kiedyś: „To co ważne rzadko bywa pilne, a to co pilne rzadko bywa ważne”. Na potwierdzenie swych słów stworzył bardzo przydatną macierz, która jest kwadratem podzielonym na cztery części. Umieścił w  niej w  pionie sprawy ważne i  nieważne,

www.nailpro.com.pl

Fot: iStock_Yuri_Arcurs

W pogoni za uciekającym czasem


biznes

a w poziomie pilne i  niepilne. W ten sposób powstaje czteropolowa macierz, której kolejno ćwiartki są: 1) ważne i pilne, 2) ważne i  niepilne, 3) nieważne i  pilne oraz 4) nieważne i  niepilne. Każdy z  nas mógłby podzielić swoje zadania, wszystkie, zarówno z  obszarów życia prywatnego, jak i  zawodowego w ten właśnie sposób. Zachęcam Cię, uczyń to, a  dostrzeżesz bardzo ciekawą rzecz. Większość osób tak bardzo koncentruje się na pierwszej ćwiartce „ważne i  pilne”, że zaczyna dominować w  ich życiu pogoń za terminami. Przypomina to próbę gaszenia płonącego domu za pomocą gaśnicy. W jednym miejscu ogień zagaśnie, ale zaraz pojawi się w  innym. W  efekcie mamy niekończący się kołowrotek, bo gdy jedne sprawy załatwimy, w  ich miejsce pojawiają się kolejne, jeszcze bardziej ważne i pilne. Takie błędne koło powoduje, że nie dostrzegamy drugiej, ważnej, ale niepilnej części, która ma wymiar strategiczny. To tutaj zaczynają się nadrzędne czynności, takie jak: planowanie, zarządzanie, organizowanie, edukacja. Dobrze by było, gdyby zadania z  drugiej ćwiartki były efektem regularnej, rozłożonej w  czasie pracy. Od nich zależy Twoja przyszłość i  sukces jako przedsiębiorcy. Geniusze biznesu to najczęściej wizjonerzy, posiadający ściśle określony cel. Nie da się jednak go odnieść bez strategii. Efektywność, innowacyjność rodzi się właśnie w drugiej ćwiartce. Przesuwaj zatem ilość czasu poświęcanego na sprawy z pierwszej ćwiartki na korzyść ćwiartki drugiej. Warto pamiętać także, że jeśli zaniedbamy sprawy ważne, ale niepilne, zadania te przemieszczą się do ćwiartki pierwszej, a tam już robi się niebezpiecznie i niekomfortowo ze względu na presję czasu, lub też zostaną całkowicie zapomniane.

www.facebook.com/NailproPolska

Planowanie Jak jednak w natłoku obowiązków znaleźć czas na zarządzanie, organizowanie? Przede wszystkim nie pozwól, aby zbyt wiele spraw lądowało w pierwszej ćwiartce jako ważne i pilne. Nadrzędna zasada produktyw-

od pierwszego”. Nie narzucaj sobie zbyt wiele jednocześnie, zacznij powoli, nie drastycznie, małymi krokami, aby się nie zniechęcić. Wdrażaj planowanie systematycznie. Dobry zwyczaj ludzi sukcesu nakazuje planowanie dnia poprzedniego wieczora. Zacznij nowy dzień z listą, na której znajdą się sprawy od najważniejszych i  najtrudniejszych, wów-

„By posuwać się naprzód, najpierw trzeba wyruszyć. By zaś wyruszyć, trzeba podzielić złożone, przytłaczające zadania na małe, możliwe do wykonania kroki, po czym zacząć od pierwszego”

Mark Twain

ności, zwana również zasadą dwóch minut, mówi, że jeśli jakaś czynność zajmie Ci mniej niż dwie minuty – nie zwlekaj, zrób to od razu. Niby banalna sprawa, ale jest motorem efektywności. Zasada jest uniwersalna, możesz ją zastosować do utrzymania porządku, wpięcia dokumentów do segregatora, ale także do wykonania telefonu. Załatw i uwolnij myśli, zauważysz, że dzięki temu sprawy się nie nawarstwiają, a  Ty o  niczym nie zapomnisz. Druga kwestia to odpowiednie planowanie. Mark Twain napisał: „By posuwać się naprzód, najpierw trzeba wyruszyć. By zaś wyruszyć, trzeba podzielić złożone, przytłaczające zadania na małe, możliwe do wykonania kroki, po czym zacząć

czas reszta dnia będzie łatwiejsza, a Ty efektywniejsza, bo nabierzesz rozpędu. Pamiętaj, by planować także czas na posiłki i odpoczynek. W przerwie od pracy nie rozmawiaj z  pracownikami, koleżankami, ale zjedz spokojnie, w  pozycji siedzącej, i  koniecznie wyjdź zaczerpnąć świeżego powietrza niezależnie od pogody. Już kilka wdechów i  wydechów nastroi Cię pozytywnie i doda energii na dalszą część dnia.

Koncentracja Według Johna C. Maxwella, autora książki „Talent nie wystarczy”, skupienie na wykonywanym zadaniu niesie w sobie potężną moc. W  ten sposób bowiem powiększamy zasoby energii. Zacznij zatem żyć i  być tu i  teraz, skupiając się na teraźniejszości. Wykonując zaplanowaną pracę, zajmuj się tylko

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

49


biznes

jedną czynnością naraz. Skup się wyłącznie na tym, co masz przed sobą. Nie zamartwiaj się o przeszłość, analizując po kilka razy motywy swoich działań czy też niepowodzeń. W  ten sposób nie pomagasz sobie, wręcz przeciwnie, ograbiasz się z  sił, energii, której potrzebujesz do załatwienia obecnych spraw. Wpędzanie się w ten sposób w poczucie winy działa jak paraliż i skutecznie pozbawia możliwości rozwijania się w drugiej ćwiartce – aby poszerzać jej zakres, m u s i s z być zmotywowana. Nie wybiegaj także myślami zbyt daleko w  przyszłość, nie uprawiaj czarnowidztwa. Nie martw się na zapas czymś, co nie nadeszło. Koncentruj się na celu i  na drodze, która do niego prowadzi. Świadomie określ kierunek rozwoju swojej firmy, kariery zawodowej. I  tak jak powiedział Twain, podziel swój wielki cel na mniejsze, pośrednie etapy, które będziesz pokonywać, przybliżając się do sukcesu. Planuj poszczególne szczeble kariery, wtedy będziesz miała przed sobą jasny kierunek, ale także i  kontrolę czasową. Człowiek celowy to człowiek skoncentrowany. Weryfikuj, czy osiągasz postawione przez siebie cele w  określonym czasie. Jeśli nie, nie poddawaj się, tylko analizuj, zmieniaj, ulepszaj. Koncentracja wymaga wysiłku, ale się opłaca, podobnie jak doprowadzanie spraw do końca.

Delegowanie A co z  pozostałymi ćwiartkami macierzy? Sprawy nieważne, ale pilne zaśmiecają niepotrzebnie Twój umysł i pozbawiają cennych jednostek uwagi. Najlepiej jest je delegować na innych lub

też pominąć, jeśli można. Nie mają bowiem większego wpływu na Twoje życie i karierę. Zaliczamy do nich między innymi: opłacenie rachunków, niektóre mniej istotne spotkania czy telefony. Niestety, w  praktyce nie zawsze mamy komu je delegować i wykonujemy te czynności z  niechęcią, z  przymusu. Dąż do tego, by obszar ten minimalizować, automatyzuj dzia-

łania, np. opłacenie rachunków zleć bankowi, ustanawiając stałe zlecenie. Rozwiązaniem często stosowanym przez duże firmy jest outsourcing, np. kadrowo-płacowy, ale także pracowników tymczasowych. Zaoszczędzony w ten sposób czas przesuwaj na działania z ćwiartki numer dwa.

Mówienie „nie” Ostatnia ćwiartka to zadania niepilne i nieważne. Zapytasz, czy warto o nich w ogóle pisać? Tak, bo są to złodzieje czasu, kradnący go niepostrzeżenie. Przyjrzyj się dokładnie, jak wygląda Twój dzień. Ile czasu poświęcasz na nic nieznaczące przyjemności, takie jak portale społecznościowe, serwisy z  plotkami, gry komputerowe, seriale telewizyjne. Jeśli dokładnie przeanalizujesz aktywności w  tej ćwiartce, okaże się, że po prostu najlepiej o  nich zapomnieć lub przynajmniej

zminimalizować. Nie chodzi o to, aby pozbawiać się zupełnie przyjemnych i  odprężających czynności. Jednak nie mylmy wartościowego odpoczynku z bezcelowymi pożeraczami czasu. Jeśli nie zdajesz sobie sprawy z  tego, ile czasu kradną Ci nic niewarte czynności, możesz skorzystać ze specjalnej aplikacji, która będzie monitorować Twoje kroki w  sieci. Wyniki mogą Cię zaskoczyć. Niezwykle istotną kwestią przy zarządzaniu czasem jest trenowanie swojej asertywności. Umiejętność powiedzenia „nie” nigdy wcześniej nie była tak ważna jak dziś. Nie, nie przeczytam tego artykułu. Nie, nie odbiorę tego telefonu; nie, nie zrobię tego. Oczywiście wymaga to samodyscypliny, ponieważ przypuszczamy, że kolejna informacja może okazać się kluczowa, przybliżająca do sukcesu. W  praktyce jednak sukces zależy od czegoś zgoła innego – od gotowości do rezygnacji z  niektórych działań. Świat szybko się zmienia, atakuje nas codziennie tysiącami b o d ź c ó w, jeżeli więc nie zachowamy odpowiedniej uważności i nie będziemy opierać się czynnikom, które nas dekoncentrują, to rośnie prawdopodobieństwo, że coś pójdzie nie tak. Pora zatem, by się na chwilę zatrzymać, spisać cele, ustalić priorytety, na nich się skoncentrować i działać. Pamiętaj bowiem, że „to, co myślimy, co wiemy lub w  co wierzymy, ostatecznie nie ma większego znaczenia. Liczy się jedynie to, co robimy”.

Dolores Greń Szkoleniowiec, wykładowca, autor publikacji, konsultant marketingowy, specjalizuje się w sektorze health&beauty. Doradza firmom z zakresu promocji, budowania wizerunku i marki. Kontakt: ask@doloresgren.pl

50

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

www.nailpro.com.pl


zabieg

www.facebook.com/NailproPolska

biznes

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

51


biznes

Wewnętrzna droga do sukcesu

Obierz kurs na właściwy port

N

iestety, większość z nas nie myśli o sobie jak o jednostce wyjątkowej, która zasługuje na wszystko co najlepsze. Zazwyczaj koncentrujemy się na swoich słabościach i obawach, i  nawet gdy nadchodzi szansa… często ją odpychamy. „Oj nie, nigdy wcześniej tego nie robiłam”, „Musiałabym mieć czas no i może pójść na szkolenie” – znacie to? Oczywiście nie zachęcam do hurraoptymizmu. Chcę przekonać Was do podróży

52

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

w głąb siebie. Mam nadzieję, że znajdziecie godzinę czasu, by z ołówkiem w dłoni pomyśleć o sobie i swoich potrzebach.

Ćwiczenie: Zobacz, gdzie jesteś Zadaj sobie pytania: Co czuję? Co myślę: ❏ o sobie (powinnam…, muszę…, potrzebuję…, nie mam dość…) ❏ o swoim partnerze, ❏ o dzieciach, ❏ o stylu życia, ❏ o przyjaciołach,

❏ o klientach, ❏ o swojej pracy/biznesie, ❏ o swoich dochodach. Pozwól popłynąć myślom i  uczuciom, zobaczysz, że zaskoczy Cię to, co napiszesz, inaczej wyglądają nasze ulotne myśli, a  inaczej fakty spisane czarno na białym. To co pojawi się na kartce wcale nie musi przybrać literackiej formy, mogą to być krótkie, ale jasne hasła, np. muszę lepiej się zorganizować, muszę szybciej pracować, brak mi dyscypliny – a także bardziej konkretne

www.nailpro.com.pl

Fot: iStock_Yuri_Arcurs

Pracujemy na sukces w pocie czoła, staramy się każdemu dogodzić… ale czy przypadkiem nie eksploatujemy za bardzo własnych sił? Tylko wewnętrzna równowaga pozwala na świadome i niechaotyczne działania. Susanne Seewald przedstawia dwa ćwiczenia, które pozwolą nam sprecyzować to, co dla nas ważne.


biznes

Ćwiczenie: Twoje potrzeby i cele Napisz, czego pragniesz i  niech ten opis będzie jak najbardziej dokładny. Jeśli nic nie przychodzi Ci do głowy, daj sobie czas, nie spiesz się. Gdy już w  Twojej głowie pojawi się pierwsza wizja, zobaczysz, jak szybko wypłyną kolejne myśli, ich spisanie dużo daje, gdyż pośród codziennych obowiązków coraz rzadziej marzymy, a  tym bardziej nie zastanawiamy się, jaką drogę obrać, by to marzenie spełnić. Jeśli po pewnym czasie wciąż nie jesteśmy w stanie sprecyzować naszych dążeń, to niestety, mimo że może zabrzmi to brutalnie… być może nie mamy pojęcia, do czego chcielibyśmy dążyć. Taka sytuacja utrudnia rozwój, gdyż ciężko jest obrać kurs, gdy nie wiadomo, gdzie leży port… Czy na kartce pojawił się: „nowy dom”, „większe auto”, „więcej wolnego czasu” oraz „więcej klientów”? Wspaniale! Teraz zastanów się, jakie uczucia budzą w  Tobie te wyobrażenia. Jesteś zadowolona i spokojna? Nie możesz się doczekać momentu spełnienia marzeń? Ta pozytywna perspektywa będzie Was napędzać do działania. Nic i nikt nas nie może zmusić do działania, dopóki sami wewnętrznie nie uznamy, że jest to warte zachodu, dlatego tak często słyszymy w  mediach czy w  prasie, że warto marzyć.

Feel-good, do-good Nie ulega wątpliwości, że szczęśliwi ludzie są bardziej otwarci i przyjaźni. W końcu kto lubi spędzać czas ze smutasami… Zasadniczo wszyscy to rozumiemy, jednak jak dokładnie wpływa na innych nasze samopoczucie? „Im bardziej jesteśmy zadowoleni z własnego życia, tym bardziej jesteśmy empatyczni”, twierdzi socjolog Ruut Veenhoven z Uniwersytetu Erasmusa w Rotterdamie. „I tym mamy lepsze kontakty z otoczeniem” – naukowiec nazywa to zjawisko fenomenem feel-good, dogood. Jeszcze dalej idą socjologowie Nicholas Christakis z Uniwersytetu Harvarda oraz James Fowler z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego. W magazynie „British Medical Journal” opublikowali wyniki ciekawego badania, które miało udowodnić, jak duży wpływ na nasze życie mają otaczający nas ludzie. Przez 20 lat zbierali dane na temat około 4700 osób. Dotyczyły one ich zachowań oraz społecznych kontaktów. Okazało się, że szansa na szczęśliwe życie wzrasta o 34 procent, gdy w naszym bezpośrednim sąsiedztwie – czy to w miejscu zamieszkania, czy też w biurze – mamy do czynienia z osobą szczęśliwą. „Stwierdziliśmy, że nasz własny poziom zadowolenia zależy także od nastawienia osób, których nie znamy za dobrze” – twierdzi Christakis. Jeśli zastanawiacie się nad prawdziwością tych słów, pomyślcie o uprzejmej i uśmiechniętej ekspedientce w sklepie: czy wychodząc ze sklepu nie mamy lepszego humoru? Dlatego tak ważne jest przekazywanie naszym klientom pozytywnych emocji. Źródło: Jochen Mai, Die Büro-Alltags-Bibel, Deutscher Taschenbuch Verlag

Określenie potrzeb jest jak wyznaczenie kursu, bez którego nie dopłyniemy do docelowego portu spostrzeżenia, jak: powinnam być bardziej cierpliwa względem niektórych klientów lub powinnam pod koniec dnia przejrzeć wszystkie karty klientów, zapisanych na dzień następny. Kolejny krok to dokładna analiza naszych spostrzeżeń. Teraz zastanówmy się, czy nie jesteśmy wobec siebie zbyt krytyczni, może część rzeczy z listy wcale nie sprawi, że nasze życie stanie się łatwiejsze, bardziej pełne czy uporządkowane. Celem ćwiczenia jest określenie naszych rzeczywistych potrzeb.

www.facebook.com/NailproPolska

Mam nadzieję, że nigdy w Twojej głowie nie pojawi się myśl: Ale jestem egoistką! Jeśli jednak nasz wewnętrzny krytyk dojdzie do głosu, postarajmy się go uciszyć. W końcu staramy się być dobrym dla partnera, dzieci i przyjaciół, dlaczego nie być dobrym dla siebie! Zadowolenie z siebie i ze swojego życia sprawi jednocześnie, że będziemy mogli więcej zaoferować najbliższym nam osobom oraz klientom!

Susanne Seewald oferuje specjalne seminaria z zakresu prowadzenia salonu stylizacji paznokci, ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży, instruktorka i autorka. s.seewald@ nagelpflegeseminare.de

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

53


HOROSKOP NAILPRO

Zobacz, co Cię czeka między 13 grudnia a końcem lutego! Nie ma to jak nowy rok! Rozmyślamy, marzymy i planujemy. Mimo że nie zawsze udaje nam się wszystkie postanowienia zrealizować, to nawet sama refleksja pozwala nam zweryfikować swoje potrzeby. Zobaczcie, jak zaczniecie ten nowy rok, horoskop specjalnie dla Was przygotowała astrolożka Elżbieta Bazgier!

BARAN Mars w znaku Wagi to doskonała wróżba dla miłości, przyjaźni i współpracy. Ale dla Ciebie także lekcja tolerancji, pokojowego rozwiązywania konfliktów oraz dyplomacji. Pohamujesz temperament, ugryziesz się w język, pomyślisz zanim zadziałasz – i od razu zyskasz: spokój w domu, korzyści w pracy, uśmiech przyjaciół. Życie wymusi na Tobie pewne niechciane decyzje. Kieruj się rozsądkiem, a zobaczysz, że zyski zrekompensują Ci brak zadowolenia. BYK

Zanim rok się skończy, powinnaś załatwić sprawy urzędowe lub prawne. Potraktuj je priorytetowo! Rozsądek to wspaniały przewodnik po świecie interesów, ale w miłości bardziej słuchaj serca, bo takie wykalkulowane decyzje nie dadzą Ci pełni szczęścia. Pod koniec stycznia samotny Byk niech wyjdzie z inicjatywą i pomoże dobremu losowi. Kontakt z kimś ze starych przyjaciół da Ci wiele satysfakcji. W połowie lutego uważaj na zdrowie.

54

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

BLIŹNIĘTA Chcesz zabawić się na sylwestra, to bierz sprawy w swoje ręce, wykaż inicjatywę. Sama najlepiej wiesz, z kim, jak i gdzie. Podobnie w sprawach sercowych: nie ma co czekać na oświadczyny, tylko wyraźnie zasugerować, czego Ci trzeba. Na wyprzedażach trafisz wyjątkowe okazje, ale musisz być sprytna i przebiegła jak lis. I cierpliwa! W lutym w interesach zastój. Zamiast do przodu, trzeba się cofnąć do przeszłości i nadrobić zaległości, coś poprawić. RAK Dzięki Jowiszowi i Saturnowi wciąż trwa doskonała passa. Koniec roku dla Ciebie może być początkiem wielkich zmian. To dobry czas na założenie rodziny albo własnej firmy, zmianę pracy na lepszą. Szczęście dopisze Ci także w kontaktach z zagranicą, a niektóre z Was właśnie z dala od rodzinnego domu znajdą teraz swoje miejsce do życia. A może i miłość...? Tylko w finansach wciąż będziesz musiała wybierać: iść za rozsądkiem czy za sercem?

www.nailpro.com.pl


horoskop nailpro

LEW Jeszcze przed końcem roku możesz pozbyć się zaległości w sprawach urzędowych i załatwić formalności, z którymi zwlekasz. Od razu humor Ci się poprawi! Problemy, jakie napotykacie w swoim związku Ty i Twój partner, uda się rozwiązać w praktyczny sposób – nie rozdmuchujcie ich, tylko weźcie się do dzieła. Ale na nową miłość nadejdą jeszcze lepsze czasy. Mając do wyboru: zdrowie czy rozrywki, niestety, powinnaś wybrać to pierwsze... PANNA Więcej odwagi! Święta i sylwester to czas wyjątkowy – pozwól sobie na więcej szaleństwa, spontaniczności, zabawy. Nie traktuj siebie tak serio i nie myśl wciąż o tym, jak ocenią Cię inni. Wyluzuj i baw się! Na samym początku roku i pod koniec stycznia podejmiesz dobre decyzje w sprawach zawodowych, które szybko zaprocentują. Nie kombinuj za dużo, więcej działaj. W lutym możesz wziąć wolne – bez straty dla interesów. WAGA Zima pod znakiem Marsa, a więc w ruchu, na sportowo, w podróżach. Masz głowę do interesów i teraz uda Ci się rozkręcić pewien odważny projekt. Bizneswoman to Ty! W relacjach z partnerem i bliskimi staraj się powstrzymać emocje. Jeśli chcesz postawić na swoim, przygotuj sobie mocne argumenty, rozmawiaj konkretnie, bądź asertywna, ale nie manipuluj. Szczególnie na początku i w końcu stycznia strzeż zdrowia. SKORPION W grudniu sukcesy w nauce, sądach, urzędach. Możesz np. dostać ważne dokumenty, uzyskać zgodę urzędu na coś, na czym Ci zależy lub np. pomyślnie zdać egzamin, otrzymać dyplom, certyfikat czy też uprawnienia do działalności. W miłości doceń to, co masz, zamiast rozglądać się, czy gdzieś nie czeka ktoś lepszy. Krótkie przygody dadzą Ci tylko chwilowy zawrót głowy, a ty potrzebujesz stabilizacji i pewności.

www.facebook.com/NailproPolska

STRZELEC Jeszcze przed końcem roku możesz podjąć ważne decyzje, z których odcinać będziesz kupony, np. sformalizujesz coś, co do tej pory robiłaś spontanicznie, zawrzesz korzystną umowę, podpiszesz jakieś ważne dokumenty itd. Pod koniec stycznia wiele imprez i udanych spotkań wynagrodzi Ci brak wzlotów w życiu uczuciowym. Niskie temperatury mu nie służą – cierpliwości, aby do wiosny! KOZIOROŻEC Przez tegoroczną zimę przeprowadzi Cię bogini miłości i piękna – Wenus. Spodziewaj się nagród, zastrzyków finansowych, premii, dobrych okazji i powodzenia u płci przeciwnej. Karnawał należy do Ciebie! Styczeń przyniesie sukcesy zawodowe. Twoje dotychczasowe starania odniosą skutek, będą pieniądze. Możesz też zaczynać nowe projekty. Mierz wysoko, bo uda się wszystko, za co się weźmiesz! WODNIK W czasie świąteczno-noworocznym niespodzianki, będzie inaczej niż zwykle. Może np. spędzicie ten czas w szerszym niż co roku gronie? W styczniu dylematy w domu lub w pracy: rozsądek będzie mówił co innego niż sumienie. Być może trzeba będzie np. zrezygnować z jakichś zysków lub korzyści, aby spać spokojnie. Pod koniec stycznia zaczniesz przedsięwzięcie, które szybko wspaniale się rozwinie. Luty to Twój miesiąc! RYBY Ważnych spraw nie odkładaj na „po świętach”. Właśnie teraz, w grudniu, pozałatwiasz wszystko sprawnie i szybko. Jowisz i Wenus zachęcają Cię do założenia (lub powiększenia!) rodziny. Śmiało, Rybki, teraz podjętych decyzji nie sposób żałować! W styczniu planety pomogą Rybom pracowitym i konsekwentnym. Przeszkody znikną, gdy tylko się do nich zbliżysz. Twoje plany i marzenia wreszcie nabiorą konkretnych kształtów.

BEAUTY FORUM NAILPRO | 4/2013

55


Prenumerata BEAUTY FORUM!

Dowiedz się więcej ! – płać mniej

Osoby, które do 15 stycznia 2014 roku zamówią prenumeratę BEAUTY FORUM otrzymają prezent niespodziankę

www.beauty-forum.com.pl

Cena 14,99 zł (w tym 8% VAT) www.beauty-forum.com.pl

Dzięki prenumeracie otrzymujesz: magazyn regularnie do rąk własnych dostęp do fachowej wiedzy i aktualnych informacji o produktach

EDYCJA PL | 11/2013

Dossier:

SZTUKA WIZAŻU Więcej niż makijaż od str. 37

 dostęp do aktualnie aktualizowanego serwisu internetowego

dla naszych czytelników

Roczna prenumerata BEAUTY FORUM w wersji drukowanej – 119,99 zł Roczna prenumerata BEAUTY FORUM w wersji elektronicznej – 99,99 zł

Health and Beauty Media Sp. z o.o. ul. Królowej Marysieńki 9/10 02-954 Warszawa tel. + 48 (22) 858 79 55 fax + 48 (22) 858 79 53 www.beauty-forum.com.pl

Bądź z nami!

Targi BEAUTY FORUM 2014 8-9 marca 2014 więcej na str. 11

Fot.: iStock©/kutaytanir

 atrakcyjne rabaty na seminaria i warsztaty

Title Story ISSN 1427-1508


BEAUTY PREMIUM 2013 jest konkursem profesjonalnych produktów kosmetycznych (pojedyńczych preparatów bądź serii), odznaczających się nową technologią, szczególnymi właściwościami i zastosowaniem, wprowadzonych na polski rynek w 2012 roku.

ZWYCIĘZCY W POSZCZEGÓLNYCH KATEGORIACH Zabiegi: kosmetyka, pielęgnacja, anti-aging SUPERNOVA PEVONIA BOTANICA – zabieg Lumafirm® Lift & Glow Eye Contour Treatment

BIOLOGIQUE RECHERCHE – zabieg Hydratenseur Biosensible Treatment

ex-aequo

Kosmetyki profesjonalne pielęgnacyjne: pielęgnacja ciała PEGGY SAGE – linia Sekrety Azji

Pielęgnacja stóp LABORATORIUM KOSMETYKÓW NATURALNYCH FARMONA – linia PODOLOGIC HERBAL


WWW.NAILPRO.COM.PL

Nailpro 4/2013  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you