Page 1

Cena 14,99 zł (w tym 8% VAT) www.beauty-forum.com.pl

EDYCJA PL | 4/2014

WIOSENNE ZABIEGI

Dossier:

Energia i orzeźwienie od str. 12

USUWANIE OWŁOSIENIA

TEN JEDEN DZIEŃ

Wszystko o depilacji i epilacji od str. 33

Makijaż panny młodej od str. 70

MARKETING WIRUSOWY Czy wiesz, jak to działa? od str. 62

Title Story ISSN 1427-1508

KOSMETYKA

27-28 WRZEŚNIA 2014

FRYZJERSTWO

więcej na str. 10-11


edytorial

DRODZY CZYTELNICY Czas to towar deficytowy... Wszyscy wciąż narzekamy na jego brak – na spotkania z przyjaciółmi, rozmowy z najbliższymi, książkę czy film i co najgorsze także na sen, odpoczynek oraz wizytę u lekarza. Wciąż w biegu i pośpiechu, wciąż z setką spraw do załatwienia „później”, przemęczeni i permanentnie zestresowani. Wymóg naszych czasów? Pewnie tak, ale kiedyś trzeba powiedzieć STOP i zwolnić, choćby na chwilę... Każda wolna chwila jest więc na wagę złota. Trudno się dziwić, że znaczna liczba klientów szuka rozwiązań ekspresowych w każdej dziedzinie – szybki relaks, natychmiastowy efekt, spektakularne wyniki w krótkim czasie. To słowa klucze. O tym, jak zapewnić efektywny odpoczynek i regenerację w spa i day spa w krótkim czasie przeczytacie na str. 56. Istnieje szereg rozwiązań umożliwiających sprostanie tym wysokim wymaganiom, ale są też obszary w kosmetologii, które wymagają zabiegów w serii, powtarzalności procedur – czyli najprościej mówiąc czasu. Tak jest np. z modelowaniem sylwetki czy epilacją. Usuwaniu niechcianego owłosienia – depilacji i epilacji – poświęciliśmy w tym wydaniu nasze DOSSIER. Grono ekspertów udzieli na jego łamach ciekawych wskazówek i zmierzy się z najczęstszymi faktami i mitami krążącymi wokół tej tematyki.

powered by

to mnóstwo wiosennej energii i świeżości – czarujące propozycje zdobień i wskazówki eks-

pertów pielęgnacji dłoni i paznokci. Wraz z pierwszymi promieniami słońca przypominamy także o roli fotoprotekcji w codziennej pielęgnacji (str. 20) oraz prezentujemy przegląd kosmetyków, takich jak samoopalacze do twarzy i bronzery, które pomogą Wam wyczarować subtelną opaleniznę na twarzach klientów (str. 74). 5.

27–28

Życzę inspirującej lektury! 2014

Olga Koperkiewicz redaktor naczelna BEAUTY FORUM

Fot.: iStock© /troyek

RELACJE I NADCHODZĄCE NOWOŚCI Na stronach 96–98 znajdziecie obszerną relację z 17. Targów BEAUTY FORUM oraz towarzyszących im mistrzostw i konkursów. Jury i laureatów tegorocznej edycji konkursu BEAUTY PREMIUM 2014 prezentujemy na str. 99–103. Zobaczcie, kto zdobył uznanie ekspertów i prestiżowe nagrody. Na nową odsłonę jesiennej imprezy – ekscytujące połączenie Hair Forum Poland 2014 oraz BEAUTY FORUM & SPA 2014 – zapraszamy już 27–28 września 2014 roku do Centrum Targowo-Kongresowego MT Polska w Warszawie. Już dziś zapiszcie tę datę w kalendarzu! Do zobaczenia! Więcej szczegółów na temat targów BEAUTY FORUM znajdziesz na www.beauty-forum.com.pl i na www.beauty-fairs.com.pl.

BEAUTY FORUM | 4/2014

3


5.

Targi BEAUTY FORUM 

Kosmetyka i fryzjerstwo - pod jednym dachem w Warszawie!     


5. Targi BEAUTY FORUM & SPA, to:  

  !

"#!

$ % #

 ' ( ) )* % * ! +,* % / ##

0$ ( ) )* % " #% ! $1 ")#% $ 2( ) !#3 2 4!26! 2  ' * 2$"7 8 !  2) 9( ( 2" % ( ,!  %:; ( ( 22<) % "# ( " )82 = 

 Centrum Targowo-Kongresowe MT Polska ul. Marsa 56c, 04-242 Warszawa

     

 "  #

 $

 % &% 

# '

 (  & ) "*

" ( "

(+

 ) " +

  " "

+ (

 (+) " +   ", 

imprezy â&#x20AC;&#x201C; . /#

0

1234 oraz BE AUTY /567 8 90: 1234

 * % *  

 

 % #"%$ $ $' "  *)# (

* #) &   "% " 

   ,

1. Targi < ,2"# ), to: > )

 )

 ?  / @ :

)  !    ) ) 4)2! #

   < 7 - % ' - !

*# ! $# ! 2 ! " )82  % ! 81 " 26! 2  ' ( "# <7+=(7$:4=-C" ( " )82 D% !  /81G:; !0# % * 2)#2! 1 18?  !;GH2 % :#

-2

Health and Beauty Media Sp. z o.o. tel. 22/ 858 79 55 e-mail: info@health-and-beauty.com.pl www.beauty-fairs.com.pl

Foto: iStock_khorzevska / iStock_Domenico_Gelermo / iStock_darkcloud / illustration / zdjÄ&#x2122;cieHALA


beauty

Nowoczesny anti-aging

REWOLUCJA W ODMŁADZANIU

Fot.: iStock©/kosmosa

Receptury nowoczesnych kosmetyków, wzbogacone o innowacyjne składniki, przynoszą spektakularne efekty w pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Czy wiedzieliście, że jedno z rewolucyjnych odkryć wykorzystywanych w nowoczesnej kosmetologii wyróżniono nawet Nagrodą Nobla?

16

BEAUTY FORUM | 4/2014


k

omórki macierzyste stanowią obecnie jeden z największych obszarów zainteresowań biologów i kosmetologów. Komórki te znajdują się we wszystkich warstwach skóry, również w tych głębszych, a dokładnie w cebulkach mieszków włosowych, czyli już na poziomie skóry właściwej. Wyróżniają je dwie cechy, których nie posiadają pozostałe komórki, a które mogą wpłynąć na proces odmłodzenia skóry. Po pierwsze, mają zdolność do samoodnawiania – dzięki nieograniczonej ilości podziałów. Po drugie, cechuje je zdolność do różnicowania, czyli mogą dać początek co najmniej jednemu typowi wyspecjalizowanych komórek.

Roślinny potencjał Ogromny potencjał regeneracyjny komórek macierzystych zainspirował naukowców do poszukiwań substancji, które mogłyby zwiększyć ich aktywność i tym samym spowolnić proces starzenia się skóry. Badania przesiewowe kosmetycznych składników aktywnych wskazały na roślinne komórki macierzyste. Komórki macierzyste roślin są totipotencjalne przez całe życie, dzięki temu rośliny mogą rosnąć przez wiele lat. Badania wykazały, że w szczególności komórki arganowe, pochodzące z drzewa arganowego, stymulują witalność ludzkich komórek macierzystych. To niezwykłe drzewo rosnące tylko w południowo-zachodniej części Maroka wykształciło w sobie odporność na ekstremalne warunki niedoboru wody, silnego wiatru czy wysokiej temperatury. Wykorzystanie jego komórek macierzystych w preparatach anti-agingowych spowalnia proces starzenia się skóry. Chroniąc nasze komórki macierzyste, wspomagamy ciągłą odnowę skóry. Najnowszą generację roślinnych komórek macierzystych stanowią te pozyskiwane z liści szwajcarskiej róży alpejskiej. Zawarte w nich składniki aktywne to odżywcze proteiny i doskonałe przeciwutleniacze.

Rola akwaporyn Właściwe nawilżenie skóry determinuje jej młody i zdrowy wygląd. Z kolei stopień nawilżenia zależy od zrównoważonego transportu wody, który odbywa się dzięki specjalnej sieci białek błonowych zwanych akwaporynami. Tworzą one kanały, które pośredniczą w przepływie wody przez półprzepuszczalne błony komórkowe. Składają się z sześciu segmentów alfa-helikalnych, a ich pory mają średnicę 0,3 nm. Struktura akwaporyn pozwala na zmianę położenia i magazynowanie cząsteczek wody w naskórku. Od wielkości i złożoności tej mikrosieci zależy poziom na-


beauty

Badania wykazały, że w szczególności komórki arganowe, pochodzące z drzewa arganowego, stymulują witalność ludzkich komórek macierzystych.

Kwas hialuronowy Szczególnie docenianym i szeroko wykorzystywanym składnikiem anti-agingowym jest obecnie kwas hialuronowy. Tworzy on na powierzchni skóry doskonale związany film, który znacznie ogranicza proces parowania wody oraz chroni przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Kwas hialuronowy wiąże wodę w skórze właściwej – jego jedna cząstecz-

18

BEAUTY FORUM | 4/2014

ka jest w stanie związać nawet 250 cząsteczek wody. Z wiekiem jego ilość maleje, skóra traci naturalną zdolność kontrolowania prawidłowego poziomu nawilżenia. Kwas hialuronowy jest skutecznym składnikiem nawilżającym, ale również przeciwzmarszczkowym. W kosmetologii wykorzystuje się mikrosfery kwasu hialuronowego, które wpływają na poprawę objętości górnych warstw skóry.Wykorzystywane w procesach biotechnologicznych cząsteczki kwasu są odwadniane, co ułatwia im przenikanie do górnych warstw naskórka – tutaj pęcznieją, zwiększają swoją objętość i wypełniają zmarszczki od środka. Wyjątkową skutecznością nawodnienia głębszych warstw skóry odznacza się niskocząsteczkowy kwas hialuronowy. Jest on znacznie lepiej wchłaniany, a jego struktura pozwala na bardziej intensywniejsze nawilżenie i wygładzenie cery. KAROLINA PRZEWLEKŁA Kosmetolog, Product Manager Bielenda Professional Ekspert pielęgnacji manualnej i kosmetyki antiagingowej, absolwentka Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia w Krakowie. Inicjatorka i koordynatorka w zakresie wdrożeń nowych rozwiązań kosmetycznych. www.bielendaprofessional.pl

Fot.: Internet_MPF

wodnienia skóry. Do tej pory zbadano 13 akwaporyn, które różnią się stopniem przepuszczalności wody lub innych cząsteczek. Naukowcy potwierdzili również, że istnieje zależność między liczbą akwaporyn w skórze a stopniem jej nawilżenia. Niski poziom akwaporyn powoduje, że równowaga transportowa wody oraz proces nawodnieniowy zostają zachwiane, w wyniku czego skóra staje się sucha i odwodniona. Odkrycie akwaporyn oraz ich roli w kompleksowym nasycaniu skóry wodą zostało wyróżnione Nagrodą Nobla. Białka te zrewolucjonizowały również profilaktykę anti-agingową i pielęgnację cery suchej. Receptura nowoczesnych kosmetyków wzbogacona o akwaporyny pozwala na zoptymalizowanie poziomu nawilżenia, a co za tym idzie – na zahamowanie przedwczesnego starzenia skóry.


USUWANIE OWŁOSIENIA |

dossier

USUWANIE

OWŁOSIENIA Naturalnie gładka skóra bez zbędnych włosków to marzenie wszystkich nowoczesnych kobiet i coraz szerszego grona dbających o siebie mężczyzn. Jakie są najlepsze sposoby, aby uwolnić nogi, okolice bikini oraz inne części ciała od niechcianego owłosienia? Która metoda będzie najefektywniejsza w przypadku Waszych klientów – z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb, przyzwyczajeń i uwarunkowań? Na te i inne pytania eksperci odpowiedzą na kolejnych stronach.

SPIS TREŚCI 01 | Wszystko o depilacji ABC usuwania owłosienia

str. 34

02 | Epilacja, czyli... Laser & Co

str. 37

03 | Fakty i mity Woskowanie bez tajemnic

str. 40

Fot.: iStock© /dashek

04 | Oswoić nieznane Depilacja intymna pastą cukrowa

str. 44

05 | Precz z włosami! Wosk w depilacji twarzy

str. 48

BEAUTY FORUM | 4/2014

33


dossier | USUWANIE OWŁOSIENIA

03 Depilacja woskiem

Obecnie na rynku kosmetycznym dostępne są różne metody usuwania zbędnego owłosienia. Jedną z najbardziej popularnych jest depilacja woskiem. Oto stwierdzenia, z którymi Magdalena Jachowicz-Bednarska spotyka się podczas szkoleń i wykładów. Poznajcie najczęstsze FAKTY i MITY dotyczące woskowania. W poniższym zestawieniu ekspertka postara się rozwiać Wasze wątpliwości.

40

BEAUTY FORUM | 4/2014

Fot.: iStock©/mstay

FAKTY I MITY


USUWANIE OWŁOSIENIA |

– Wosk, jako metodę usuwania zbędnego owłosienia, można polecić każdemu bez względu na wiek i płeć. PRAWDA Depilację woskiem można stosować nawet u bardzo młodych klientek i klientów. Odradzam jednak zabieg osobom cierpiącym na cukrzycę oraz klientkom z żylakami i bardzo wrażliwymi naczyniami krwionośnymi. Depilacja woskiem nie jest również wskazana, gdy klientka lub klient przyjmuje leki bądź używa preparatów, które powodują, że warstwa rogowa naskórka jest cienka i uwrażliwiona. – Depilacja woskiem jest lepsza od golenia, ponieważ efekt gładkich nóg pozostaje na dłużej. PRAWDA To prawda, że efekt gładkich nóg pozostaje na dłużej w wypadku depilacji woskiem. Podczas depilacji woskiem włos usuwamy wraz z cebulką, dlatego odrasta on dopiero po 3–8 tygodniach. Podczas golenia włos ucinany jest tuż nad powierzchnią skóry, dlatego często już następnego dnia skóra przestaje być gładka. Jednak dla niektórych klientek, ze względu na kondycję skóry (uczulenia, podrażnienia skóry), golenie włosów może okazać się jedyną opcją usunięcia niechcianych włosków. – Przed depilacją woskiem należy zażyć środki przeciwbólowe w celu uśmierzenia bólu. FAŁSZ Nie jest tak, że zalecane jest zażywanie środków przeciwbólowych, ale też nie ma przeciwwskazań do ich zażycia przed zabiegiem. Jeśli ktoś twierdzi, że źle znosi jakikolwiek ból nic nie stoi na przeszkodzie, by połknął tabletkę. Wrażliwość na ból jest kwestią indywidualną. Klientki i klienci różnie też reagują na środki przeciwbólowe. Niektórzy odczuwają depilację woskiem jako zabieg bardzo bolesny, twierdząc, że tabletka pomaga im w uśmierzeniu bólu. Warto jednak zauważyć, że osoby, które regularnie poddają się depilacji woskiem, z każdym zabiegiem odczuwają mniejszy dyskomfort.

dossier

– Przed depilacją woskiem warto wykonać piling. PRAWDA Prawda – jeżeli piling zostanie wykonany 2–3 dni przed zabiegiem, to usunięcie martwej części warstwy rogowej naskórka pozwoli łatwiej przebić się włoskom. Zabieg może okazać się bardziej efektywny i mniej bolesny. – Jestem doświadczoną kosmetyczką – na kolejnym szkoleniu z depilacji niczego nowego się nie dowiem. FAŁSZ Mimo iż depilacja woskiem znajduje się w ofercie większości salonów kosmetycznych, wydawać by się mogło, że każda osoba zajmująca się kosmetyką potrafi wykonać taki zabieg – a przynajmniej powinna. Jednak pamiętajmy, że rynek kosmetyczny jest niezwykle dynamiczny i cechuje go ciągły rozwój – zawsze warto być na bieżąco i zobaczyć, co nowego proponują nam firmy w danej dziedzinie. Zawsze też podkreślam, że każde szkolenie to poznanie nowych produktów i technik oraz nowych ludzi – a to zawsze inspiruje i motywuje. Warto być otwartym na nowe możliwości. Znając dobrze produkty, jakie oferuje rynek, możemy lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientek i klientów. Szkolenia praktyczne i warsztaty są najbardziej atrakcyjną formą doszkalania się w zakresie depilacji. Tam możemy podpatrzeć ciekawe rozwiązania stosowane przez trenerów i szkoleniowców. – Wszystkie woski działają tak samo. FAŁSZ Na rynku dostępne są przeróżne rodzaje wosków, znacznie różniące się od siebie strukturą i działaniem. Woski miękkie/strip wax świetnie sprawdzają się na dużych powierzchni ciała, takich jak nogi, ręce. Woski twarde/hot wax zalecane są natomiast do wrażliwych okolic, takich jak pachy czy okolice bikini. Dostępne są również woski mineralne, które nie zawierają kalafonii. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób uczulonych na żywicę sosny. Od niedawna na rynku dostępne są również woski hybrydowe – połączenie wosku żywicznego z woskiem mineralnym. Charakteryzują się wy-

BEAUTY FORUM | 4/2014

41


dossier | USUWANIE OWŁOSIENIA

soką kurczliwością, są bardzo elastyczne i niezwykle delikatne dla naskórka. Tak więc zdecydowanie – wosk woskowi nierówny i każda technika ma swoje niuanse, które warto poznać. – Po zabiegu depilacji woskiem nie można się opalać. PRAWDA Po depilacji woskiem nie należy planować zabiegów i aktywności, której towarzyszy wysoka temperatura, jak na przykład sauna, gorąca kąpiel, solarium. Do momentu zniknięcia zaczerwienienia nie poleca się także wizyt na basenie oraz forsownych ćwiczeń gimnastycznych. – Depilacja woskiem może powodować wrastanie włosków. PRAWDA Problem wrastających włosków może pojawić się przy każdej metodzie depilacji: goleniu, kremach depilacyjnych, woskach, paście cukrowej. Na szczęście na rynku dostępne są produkty eliminujące lub minimalizujące ryzyko wrastania włosów. Aby zabezpieczyć skórę przed pojawieniem się wrastających włosków, należy po zabiegu depilacji stosować produkty złuszczające o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Regularna aplikacja daje rewelacyjne efekty. – Wszystkie woski nakłada się wraz ze wzrostem włosa. FAŁSZ To zależy od rodzaju użytego wosku i techniki. Na rynku dostępne są woski, które nakłada się w przeciwnym kierunku, czyli pod włos. Są to woski typu hot wax. Świetnie sprawdzają się one podczas depilacji krótkich, jednomilimetrowych, twardych włosków. Technika ta jest niezastąpiona podczas depilacji brazylijskiej – nawet te najkrótsze włosy można usunąć wraz z cebulką. – Przed nałożeniem wosku należy odtłuścić skórę. FAŁSZ PRAWDA I tak i nie. Zawsze należy stosować się do zaleceń producenta wosków, których używamy Coraz większą popularnością cieszą się woski hot wax, pod które apli-

42

BEAUTY FORUM | 4/2014

03

kuje się specjalny olejek, zabezpieczający naskórek przed uszkodzeniem i idealnie współgrający z woskiem. Dzięki olejkowi wosk jest bardziej plastyczny, a aplikację można powtarzać kilka razy w tym samym miejscu. Jest to niezwykle ważne, gdy włosy rosną w różne strony. W efekcie zabieg jest mniej bolesny i skuteczniejszy. Tak więc, sprawdźmy za każdym razem zalecenia producenta. Każdy wosk jest inny. Nie działaj rutynowo! – Depilacji woskiem absolutnie nie można wykonywać podczas ciąży. FAŁSZ Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji woskiem, w tym także depilacji brazylijskiej. Jeśli ciężarna klientka regularnie depilowała się w trakcie ciąży, depilacja nawet tuż przed porodem nie będzie bolesna. Odradzałabym jednak wykonanie depilacji brazylijskiej w 9. miesiącu ciąży klientce, która nigdy wcześniej nie poddawała się takiemu zabiegowi. – Po depilacji woskiem skóra jest bardzo wrażliwa i bolesna. FAŁSZ Jeżeli zabieg depilacji woskiem jest wykonany profesjonalnie, z użyciem rodzaju wosku odpowiedniego do danej części ciała i adekwatnej techniki, nie odczuwa się dużego dyskomfortu. Dopuszczalne (choć rzadko się zdarzające) jest zaczerwienienie utrzymujące się maksymalnie do dwóch dni. 

MAGDALENA JACHOWICZ-BEDNARSKA Master Trener firmy Lycon Polska (wyłącznego dystrybutora marki Lycon), praktyk i szkoleniowiec z wieloletnim doświadczeniem w Polsce i w ekskluzywnych londyńskich SPA. Autorka artykułów i materiałów edukacyjnych z dziedziny depilacji.


UWAGA!7HJRMHV]F]HQLHE\âR:HÄŽXG]LDâZVHPLQDULDFKRQOLQH 6HPLQDULDRQOLQHWRGDZNDZLHG]\NWyUÄ&#x2039;PRÄ°HV]SU]\VZRLĂžZV]Ä?G]LHJG]LHW\ONRPDV] GRVWÄ?SGRLQWHUQHWX WykĹ&#x201A;adowca Uczestnicy

Aby wziÄ&#x2026;Ä&#x2021; udziaĹ&#x201A;, potrzebujesz: 

Komputera (PC, Mac, iPod)PodĹ&#x201A;Ä&#x2026;czenia do internetu

Czat Obraz z kamery wykĹ&#x201A;adu

Jak to dziaĹ&#x201A;a...? To dziecinnie proste!

Fot.: iStockŠ/damircudic, dnberty

15

WejdĹş na naszÄ&#x2026; stronÄ&#x2122; internetowÄ&#x2026; www.beauty-forum.com.pl lub www.nailpro.com.pl, kliknij baner na stronie gĹ&#x201A;Ăłwnej i zarejestruj siÄ&#x2122;! Otrzymasz od nas link dostÄ&#x2122;pu, ktĂłry w dniu seminarium przeniesie CiÄ&#x2122; do pokoju szkoleniowego, gdzie bÄ&#x2122;dzie na Ciebie czekaÄ&#x2021; wykĹ&#x201A;adowca oraz inni uczestnicy spotkania. Od tej chwili wystarczy tylko chĹ&#x201A;onÄ&#x2026;Ä&#x2021; wiedzÄ&#x2122;! Liczba uczestnikĂłw ograniczona. WstÄ&#x2122;p wolny

KWIETNIA

20

MAJA

 WykĹ&#x201A;adowca: Dorota KulczyĹ&#x201E;ska (Organique)

 WykĹ&#x201A;adowca: Iga Sadowska/Marta Bimek (Eclair)

 Kategoria:

Kosmetyka naturalna

 Kategoria:

Stylizacja paznokci

 Temat:

Zabiegi kosmetyczne inspirowane naturÄ&#x2026;

 Temat:

 Godzina:

18.30

Malowanie farbkami â&#x20AC;&#x201C; filigranowe zdobienia na paznokciach

 Opis:

Podczas szkolenia zostanÄ&#x2026; omĂłwione zabiegi oparte na naturalnych skĹ&#x201A;adnikach, tj. sĂłl i lecznicze bĹ&#x201A;oto z Morza Martwego, glinka ghassoul i olej arganowy, glinki, a takĹźe marokaĹ&#x201E;ski rytuaĹ&#x201A; hammam.

 Godzina:

18.30

 Opis:

Zakochaj siÄ&#x2122; w zdobieniach misternie wykonanych przy uĹźyciu cienkiego pÄ&#x2122;dzla oraz farbek akrylowych. Podbij serca klientek szybkimi, najmodniejszymi stylizacjami, ktĂłre feeriÄ&#x2026; barw zachwycÄ&#x2026; najbardziej wymagajÄ&#x2026;ce Panie.

BEAUTY FORUM | 4/2014

65


styling

Makijaż ślubny

TEN JEDEN DZIEŃ... Makijaż ślubny jest najważniejszym makijażem w życiu każdej kobiety – musi być więc wyjątkowy, staranny, dopracowany, trwały i co najważniejsze – dopasowany do urody panny młodej. Nie powinien być zbyt intensywny ani zbyt delikatny – tu liczy się profesjonalizm i wyczucie piękna.


styling

w

makijażu ślubnym świetnie sprawdzają się takie odcienie, jak: beże, brązy, delikatne szarości, fiolet, pudrowy róż, łosoś, brzoskwinia. W tym sezonie obok delikatnego makijażu oka modne będzie mocno podkreślone spojrzenie – smokey eyes w wersji light. Obowiązkowe będą doklejane kępki, które lekko

step 1

Cienie pod oczami i okolice ust rozjaśniam, używając palety kamuflaży o doskonałych właściwościach kryjących. Zwróćmy uwagę na dokładne zatuszowanie wszelkich mankamentów – zaczerwienień, sińców, przebarwień. Wybierajmy produkty o odpowiedniej konsystencji, charakteryzujące się łatwością aplikacji, a zarazem bardzo trwałe.

Na uprzednio oczyszczoną twarz nakładam bazę pod makijaż, która doskonale wygładzi i nawilży skórę, a także ułatwi rozprowadzenie podkładu oraz przedłuży jego trwałość. Polecam tę zawierającą w składzie jedwab, który idealnie wygładza i dba o odpowiednie nawilżenie skóry. Baza zmniejsza widoczność porów i drobnych zmarszczek.

zagęszczą naturalne rzęsy. Pamiętajmy, iż każdy makijaż ślubny powinien być lekki, odmładzający i odświeżający. Skupmy się też na wydobyciu atutów urody i zaakcentowaniu ich.

Efekt gładkiej i idealnej cery uzyskuję dzięki podkładowi w formie fluidu, który idealnie wtapia się w skórę i jest bardzo trwały. Używany przez nas podkład powinien umożliwiać stopniowanie intensywności krycia.

step 2

Najciemniejszym odcieniem podkładu konturuję i modeluję twarz, zwracając uwagę na partie wymagające wyszczuplenia.

step 4

step 3

Na środek powieki nakładam odcienie śliwki i głębokiego fioletu.

Zewnętrzny kącik oka modeluję chłodnymi matowymi brązami.

step 6

step 5 BEAUTY FORUM | 4/2014

71


styling Dokładnie tuszuję rzęsy mascarą pogrubiającą i dodającą objętości. Jeśli panna młoda łatwo się wzrusza, możemy użyć mascary wodoodpornej.

Rysuję na powiece czarną trwałą kreskę eye-linerem we flamastrze.

step 8

step 7 Brwi podkreślam szarobrązowym cieniem. Przyklejam kępki rzęs. W wewnętrznym kąciku doklejam kilka kępek w rozmiarze small.

step 10

step 9 Twarz pokrywam delikatną mgiełką pudru transparentnego.

Dolną powiekę również podkreślam brązami, natomiast wewnętrzny kącik oka rozświetlam jasnym beżem i cieniem sypkim w kolorze złota.

step 12

step 11 Usta podkreślam trwałą pomadką w kremie.

Na policzki nakładam róż w kamieniu.

step 13

Fryzura: Małgorzata Wojtanowska Modelka: Magdalena Bolesławska Foto i makijaż: Daniel Sobieśniewski Makijaż wykonano kosmetykami KRYOLAN

72

BEAUTY FORUM | 4/2014

step 14

DANIEL SOBIEŚNIEWSKI Make-up artis, tworzy makijaże osób publicznych, a także na potrzeby sesji zdjęciowych, ślubnych, podczas pokazów mody i programów tv. Współtworzy wizerunek firm kosmetycznych, wykonując makijaże reklamowe i sezonowe. Dba o perfekcję i wysoki stopień estetyki pracy, tworząc osobiste i kobiece makijaże. Lubi intensywne kolory i mocne kontrasty.


BEAUTY PREMIUM 2014 jest konkursem profesjonalnych produktรณw ! !;Q ) ! !; 16)V W@) ! 6!!;  6 !; #% 6@ ! %1# 8 ! !   @ ) !; # 

X2

*7:4zZ=+7-<' D/H-+}D-H/"Z$D-D4z~\H-< * ? # #% ! ' #% ! 

D % ' @ #% !@  % %

BEAUTY & SPA GROUP )# `!? 

b G % $*+ REGIMEN

D % ' ##

0

Kosmetyka kolorowa

" #% !1

$C"4=Z[7)# "4[Z+7 G# (+-=Z=4:+Z\

ex-aequo

3+4\4^7"=Z,4$$+Z7\ G % ! 8 =7$"34==H3Z^H PROGRAM

 ! 8 Z[7z=ZC")# *C=\7^G % :ZC= :-Z 74 "4=( # 2! 

4= 2 #!

^+[7^4=(4"Z\$*7G)23=Z/4|:4^

$7 "<7=(70347C:H-4:4=)# 7\\"=4 "\C$ +7\X $"4D ,C$$ G# 

     

   ! "#$% %&'"() *  &&#+(+ -" (( / '0 23 2


targi | 17. Targi BEAUTY FORUM

WIOSENNA ENERGIA I MOC WRAŻEŃ! 8–9 marca 2014 r. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie odbyły się 17. Targi BEAUTY FORUM 2014. Rekordowa frekwencja oraz entuzjazm i pasja towarzyszące wszystkim uczestnikom imprezy – wszystko to sprawiło, że było to wyjątkowe wydarzenie.

Ponad 10 000 zwiedzających, 243 wystawców i ok. 1000 uczestników kongresów, warsztatów i mistrzostw świętowało z nami nadejście nowego sezonu i z wiosenną energią powitało nowości prezentowane podczas tej największej w Polsce imprezy dla profesjonalistów. Bogata oferta szkoleniowa i wystawiennicza, doskonała lokalizacja i organizacja to niekwestionowane atuty targów BEAUTY FORUM, które jak co roku przyciągnęły tłumy.

Wiedza i edukacja Impreza od lat słynie z bogatego i ambitnego programu wykładowo-warsztatowego. Tegoroczna edycja Międzynarodowego Kongresu Kosmetycznego (IFC), Międzynarodowego Kongresu Makijażu Permanentnego (którego konsultantem merytorycznym był Grzegorz Bek z firmy BEK i BEK ), jak i warsztatów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – zarówno w sobotę, jak i w niedzielę sale seminaryjne pękały w szwach, a na niektóre wykłady bilety zostały wyprzedane już w przedsprzedaży. Odwiedzający chwalili wybór te-

96

BEAUTY FORUM | 4/2014

matów i wysoki poziom merytoryczny wykładów. Wśród prelegentów znaleźli się uznani specjaliści i autorytety.

Emocje, atrakcje, rywalizacja Tradycyjnie na scenie Meeting Point można było poznać najnowsze trendy prezentowane przez biorące udział w targach firmy i marki. Zgromadzona na widowni publiczność oklaskiwała również laureatów mistrzostw i konkursów. Szczegółowe relacje z tych wydarzeń i nazwiska laureatów znajdziecie na stronie www.beauty-fairs.com.pl w zakładce „mistrzostwa” i w aktualnym wydaniu BEAUTY FORUM.


targi | 17. Targi BEAUTY FORUM

Niespodzianki i atrakcje Na stoisku BEAUTY FORUM na odwiedzających czekało wiele niespodzianek, prezenty i promocyjne ceny produktów wydawnictwa Health and Beauty. Dużym zainteresowaniem cieszyło się znane już uczestnikom jesiennej edycji Koło Fortuny.

Do zobaczenia wkrótce! Na następne spotkanie z targami BEAUTY FORUM zapraszamy już za kilka miesięcy. Nowa odsłona jesiennej imprezy – ekscytujące połączenie Hair Forum Poland 2014 oraz BEAUTY FORUM & SPA 2014 – odbędzie się 27–28 września 2014 roku w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Już dziś zapiszcie tę datę w kalendarzu! Do zobaczenia! Więcej szczegółów na temat targów BEAUTY FORUM znajdziesz na www.beauty-forum.com.pl i na www.beauty-fairs.com.pl.

BEAUTY FORUM | 4/2014

97


targi | 17. Targi BEAUTY FORUM .

9

16

ar

W

9. KONKURS MŁODYCH TALENTÓW O PUCHAR BLUE DIAMOND

sz

awa

, 08.03

1 .20

4

Od dziewięciu lat formuła Konkursu Młodych Talentów o Puchar BLUE DIAMOND umożliwia uczniom szkół kosmetycznych sprawdzenie swoich umiejętności. Kandydaci tworzyli prace na temat Style Safari oraz jak co roku rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę w zakresie ogólnych zagadnień kosmetologii. Kreatywne stylizacje i oryginalne makijaże zostały docenione przez jury i zgromadzoną publiczność. Jury w składzie Iwona Wójcik, Elwira Glass, Julita Grochała, dr n. med. Kamila Padlewska postanowiło przyznać następujące nagrody: I miejsce: Iwona Baran (Zaoczna Policealna Szkoła „Cosinus”, Olsztyn); II miejsce: Agnieszka Matyszczuk (Medyczne Studium Zawodowe, Chełm); III miejsce: Joanna Wojciechowska (Medyczna Szkoła Zawodowa, Zielona Góra); Nagroda publiczności: Jowita Troć (Medyczne Studium Zawodowe, Chełm).

16. POLSKIE MISTRZOSTWA MODELOWANIA PAZNOKCI

4 09

Precyzja, cierpliwość, profesjonalizm i pasja to najbardziej pożądane cechy w zawodzie stylisty paznokci. Te właśnie atuty jury (Sylwia Pfajfer, Mirosława Tumkiewicz, Dobrosława Lewkiewicz) dostrzegło i doceniło u laureatów tegorocznej edycji Polskich Mistrzostw Modelowania Paznokci. Oto nagrody przyznane w poszczególnych kategoriach: Kategoria żel/akryl na szablonie I miejsce: Joanna Nawrocka; II miejsce: Katarzyna Leks; III miejsce: Beata Wodzak; Kategoria żel/akryl na tipsie I miejsce: Agnieszka Mazur; II miejsce: Piotr Lewandowski; III miejsce: Magdalena Majkrzak. Laureaci I miejsc będą reprezentować nasz kraj w kwalifikacjach międzynarodowych podczas targów BEAUTY FORUM w Monachium w ramach konkursu European Masters’ Award Nail-Design.

2

7

7. MISTRZOSTWA NAILART TROPHY

ar

sz

awa

, 09.03.

20

Konkurs Młodych Talentów o Puchar RED DIAMOND stworzony został z myślą o adeptach szkół wizażu, makijażu i charakteryzacji. Od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem kandydatów i publiczności. W tym roku kandydaci walczyli o miejsca na podium, kreując prace zgodne z tematem: PEACE & LOVE – Hippie Style. W gronie jurorów znalazły się: Iwona Wójcik, Elwira Glass, Julita Grochała. Obrady naszych ekspertów zaowocowały następującym wynikiem: I miejsce: Julita Matczak (Szkoła Wizażu i Charakteryzacji, Warszawa); II miejsce: Aleksandra Ratajczak (Szkoła Wizażu i Charakteryzacji, Warszawa); III miejsce: Joanna Wojciechowska (Szkoła Wizażu & Stylizacji Anity Folaron); Nagroda publiczności: Aleksandra Ratajczak (Szkoła Wizażu i Charakteryzacji, Warszawa). 17

W tym roku styliści paznokci zmierzyli się z tematem: Magia cyrku – Arena pomysłów. Wspaniałe kreacje zrobiły niemałe wrażenie na jury i zgromadzonej tłumnie publiczności. Estera Micorek, Małgorzata Ekert, Paulina Pastuszak, jurorki tegorocznej edycji, postanowiły przyznać następujące nagrody: I miejsce: Robert Klonowski; II miejsce: Katarzyna Wolny; III miejsce: Agnieszka Futkowska-Kaźmierczak; Nagroda publiczności: Robert Klonowski. Laureat I miejsca będzie reprezentować nasz kraj w kwalifikacjach międzynarodowych podczas targów BEAUTY FORUM w Monachium w ramach konkursu WorldCup NailArt.

2. KONKURS MŁODYCH TALENTÓW O PUCHAR RED DIAMOND

W

4

08

17. POLSKIE MISTRZOSTWA MAKIJAŻU Podczas 17. Targów BEAUTY FORUM pięć finalistek zmierzyło się z tematem: Catwalk Look – Inspiracje z wybiegu. Jury w składzie: Marcin Niedzielski, Małgorzata Wedekind, Agnieszka Broda, Magdalena Ożga-Panasiuk wyłoniło następujących laureatów: I miejsce: Karolina Zientek; II miejsce: Olga Zalewska; III miejsce i Nagroda publiczności: Marzena Tarasiewicz. Laureatka pierwszej nagrody już na jesieni zmierzy się z finalistami z całej Europy w ramach 27 International Masters’ Award Make-up, które odbędą się podczas targów BEAUTY FORUM w Monachium.

08

DZIĘKUJEMY SPONSOROM MISTRZOSTW I KONKURSÓW 17. TARGÓW BEAUTY FORUM 2014 Polskie Mistrzostwa Makijażu: KRYOLAN CITY WARSZAWA; BIKOR PROFESSIONAL COLOR COSMETICS; Jo-Li \ Blue Diamond: KARAJA; ELDAN; Jo-Li \ Red Diamond: KARAJA; Jo-Li \ Mistrzostwa NailArt Trophy: EKERT NAILS; Jo-Li \ Mistrzostwa Nail Design: ECLAIR; MOLLON PRO

14


targi | 17. Targi BEAUTY FORUM

Konkurs BEAUTY PREMIUM od wielu lat cieszy się ogromnym prestiżem, a nagrodzone w nim produkty są synonimem najwyższej jakości, innowacyjności i profesjonalizmu. Spośród zgłoszonych produktów i zabiegów jury wybrało w tym roku sześciu laureatów nagród głównych i przyznało dwa wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

JURY KONKURSU BEAUTY PREMIUM 2014

Magdalena Owczarek, Absolwentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu, tytuł magistra obroniła na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalista w dziedzinie podologii. Wykładowca WSZKiPZ w Warszawie.

Dr n. med. Kamila Padlewska, specjalista dermatolog, Specjalista dermatolog, wykładowca WSZKiPZ w Warszawie. Należy m.in do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging PTL, Stowarzyszenia dermatologów Estetycznych, ESCAD.

Elżbieta Szadzińska, politolog, pracuje w Federacji Konsumentów od 1991 roku jako specjalista ds. współpracy z zagranicą, komunikacji i PR. Zajmuje się sprawami bezpieczeństwa produktu.

Olga Koperkiewicz, redaktor naczelna magazynu kosmetyki profesjonalnej BEAUTY FORUM.

Iwona Białas, mgr inż. chemii, kosmetolog. Właściciel firmy CosmetoSAFE Consulting, zajmującej się doradztwem naukowo-technicznym oraz oceną bezpieczeństwa kosmetyków. Wieloletni wykładowca akademicki oraz autorka publikacji i wystąpień z zakresu chemii kosmetycznej. Doktorantka Politechniki Warszawskiej.

LAUREACI TEGOROCZNEJ EDYCJI Kategoria Kosmetyki profesjonalne pielęgnacyjne: pielęgnacja twarzy I nagroda za doskonałe rezultaty i całościową koncepcję linii dla marki PEVONIA i firmy SUPERNOVA za linię MICRO RETINOL™ WYRÓŻNIENIE za zindywidualizowane podejście do codziennej pielęgnacji dla firmy Laboratorium Kosmetyków Naturalnych FARMONA za linię PRESTIGE CARE

WYRÓŻNIENIE za widoczne i odczuwalne rezultaty i uniwersalność zabiegu dla marki SKEYNDOR i firmy NOVA GROUP za zabieg na twarz POWER C+

Kategoria Zabiegi: kosmetyka, pielęgnacja, anti-aging I nagroda ex aequo za wyjątkową koncepcję i holistyczne podejście oraz spektakularny efekt dla marki [comfort zone] i firmy BEAUTY & SPA GROUP za zabieg na twarz SKIN REGIMEN I nagroda ex aequo za całokształt doznań i efekt głębokiej pielęgnacji dla firmy BIELENDA PROFESSIONAL za zabieg na ciało RASPBERRY BODY PROGRAM

Kategoria KOSMETYKA KOLOROWA I nagroda za uniwersalność produktu i efekt końcowy dla firmy DIVADERME POLSKA za produkt BROW EXTENDER – Brwi w butelce

Kategoria Zabiegi: wellness & spa I nagroda za idealne połączenie innowacyjności z klasyką wellness oraz efekt relaksacyjny dla marki KURLAND i firmy NOVA GROUP za zabieg na ciało z użyciem stempli PERMANENT CONTOUR

Kategoria Pielęgnacja Stóp I nagroda za doskonały skład, komfort i bezpieczeństwo używania produktu dla marki ALLPRESAN i firmy Pharma & Beauty Center za linię FUSS SPEZIAL 3 PLUS


targi | 17. Targi BEAUTY FORUM

UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD BEAUTY PREMIUM 2014

Nagroda dla BIELENDA PROFESSIONAL

Nagroda dla BEAUTY & SPA GROUP

8 marca w restauracji Piwna Kompania świętowaliśmy wraz z wystawcami nie tylko udany pierwszy dzień targów, ale też wspólnie oklaskiwaliśmy laureatów konkursu BEAUTY PREMIUM 2014. To właśnie tu podczas uroczystej ceremonii wręczyliśmy statuetki i dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów! Nagroda dla firmy SUPERNOVA

100

Nagroda i wyróżnienia dla NOVA GROUP

BEAUTY FORUM | 4/2014

Nagroda dla FARMONA PROFESSIONAL

Nagroda dla firmy ALLPRESAN


BEAUTY FORUM 4.2014