Page 1

24.1.2018

Turun Messukeskus │ www.turunmessukeskus.fi

1


REKRYEXPO TULEE TAAS! • • • •

• •

Rekryexpo järjestettiin ensimmäistä kertaa marraskuussa 2017 Ensimmäinen RekryExpo oli menestys: tapahtumassa oli mukana yli 60 näytteilleasettajaa ja kävijöitä yli 3600 Messujen virallinen hashtag #rekryexpo nousi koko Suomen twiitatuimpien tunnisteiden joukkoon messupäivänä RekryExpo-lehti paisui peräti 64-sivuiseksi upeaksi lukupaketiksi, joka julkaistiin Turun Sanomien, Salon Seudun Sanomien sekä TS-konsernin paikallislehtien välissä Positiivisen vastaanoton myötä järjestämme tapahtuman uudelleen jo 18.4.2018 RekryExpon tarkoituksena on: – Koota Varsinais-Suomessa rekrytoivat yritykset ja potentiaaliset työntekijät yhteen – Tukea Varsinais-Suomessa vallitsevaa positiivista rakennemuutosta ja purkaa sen myötä syntynyttä työntekijäpulaa


HYÖDYNNÄ MESSUMEDIAN VAHVUUDET REKRYTOINNISSA!

• • • • • • • •

Henkilökohtainen kontakti – face to face Puolueeton maaperä ja kynnyksetön lähestyminen Kaksisuuntainen viestintä / interaktiivisuus Kontaktien laatu ja kustannustehokkuus Juuri oikean kohderyhmän tapaaminen Edistää positiivisesti julkisuutta Tulokset ovat mitattavia Edistää verkostoitumista


REKRYEXPO–LEHTI TAVOITTAA KOKO MAAKUNNASSA! •

• • • • • •

RekryExpo-lehti ilmestyy viikko ennen tapahtumaa 10.4. ja kokoaa kattavan toimituksellisen lukupaketin Varsinais-Suomen työmarkkinoista Lehdestä löytyy koko messuohjelma ja mukana olevien yritysten ilmoitukset Tilattavilla lehdillä on vahva lukijasuhde – laadukkaat kontaktit rekrytoivalle yritykselle Uskottava ja arvostettu mediaympäristö rekrytointiviestille Lehden lukijat aktiivisia työikäisiä varsinaissuomalaisia Ilmoitus tavoittaa sekä aktiiviset että passiiviset työnhakijat ja vahvistaa työnantajamielikuvaa Mahdollistaa yritystarinan kertomisen


REKRYEXPO–LEHTI TAVOITTAA KOKO MAAKUNNASSA!

• •

RekryExpo-lehti ilmestyy seitsemän TS Yhtymän tilattavan lehden välissä/ yhteydessä ti 10.4.2018 Yhteistavoittavuus 235 000 lukijaa Keskimääräinen lukijapeitto ilmestymisalueella n. 60 % väestöstä Turun Sanomat Varsinais-Suomen luetuin lehti –176 000 lukijaa päivittäin

Lähde: KMT alueellinen 2016, Kantar TNS


TAPAHTUMAN MARKKINOINTI

Tapahtuman kävijämarkkinointi: • TS Yhtymän kanavissa (Turun Sanomat, Salon Seudun Sanomat, paikallislehdet, digi) • Uutiskirjemarkkinointi TS:n ja Turun Messukeskuksen kanavissa • Turun Messukeskuksen tapahtumat • Turun Messukeskuksen ja Turun Sanomien SOMEkanavat


MIKSI TULLA REKRYEXPOON? LEHTI JA MESSUT TAVOITTAVAT YLI

ALUEELLA YLI

20 %

200 000

ENEMMÄN AVOIMIA TYÖPAIKKOJA KUIN VUOSI SITTEN

TYÖIKÄISTÄ VARSINAISSUOMALAISTA

ALUEEN POSITIIVINEN RAKENNEMUUTOS EDISTÄÄ TYÖVOIMAN LIIKKUVUUTTA

LUOTETTAVAT JÄRJESTÄJÄTAHOT TURUN MESSUKESKUS JA TURUN SANOMAT

KÄVIJÖILLE SISÄÄNPÄÄSY ON MAKSUTON


HINNOITTELU

-

-

XS

S

M

Messuosasto ja näkyvyys liitteessä Netto 1 800 € +alv.

Messuosasto ja näkyvyys liitteessä Netto 3 500 € + alv.

Messuosasto ja näkyvyys liitteessä Netto 6 000 € +alv.

Näyttelyala 2x2 m + perusvarusteet 1/8-sivun ilmoitus RekryExpolehdessä

+

• • •

Näyttelyala 3x2 m + hyvä varustetaso 10 min ohjelmalava-aika ¼-sivun ilmoitus RekryExpolehdessä

+

• Näyttelyala 4x3 m + hyvä varustetaso • 10 min ohjelmalava-aika • ½-sivun ilmoitus RekryExpolehdessä

L Messuosasto ja näkyvyys liitteessä Netto 9 800 € +alv. -

Näyttelyala 5x4 m + hyvä varustetaso 10 min ohjelmalava-aika Kokosivun ilmoitus RekryExpolehdessä

+

Pakettien hinnat sisältävät tarvittaessa rakennusteknisistä syistä lisättyjä väliseiniä tai tukirakenteita. Pakettien (S, M ja L) hinnat sisältävät taustaseinän kuvatulosteen asiakkaan omasta painoaineistosta tai logoaineistoista. Mahdolliset lisäkalusteet laskutetaan erikseen hinnastojen mukaisesti.

+


REKRYEXPO-LEHDEN ILMOITUSKOOT

Mahdollinen ilmoituksen taittotyö laskutetaan erikseen hinnastojen mukaisesti. Ilmoitusten aineistot viimeistään 5.4. 2018 mennessä osoitteeseen ilmoitukset@ts.fi


MESSUOSASTOJEN VARUSTELU XS Näyttelyala 2x2 m messumatto (sininen, vihreä, pinkki, tummanharmaa) sähkö 1 KW valkoinen taustaseinä baaripöytä wlan-tunnukset

S Näyttelyala 3x2 m messumatto (sininen, vihreä, pinkki, tummanharmaa) 2 kpl varsivalaisimia sähkö 1 kW taustaseinän kuvatuloste 1 baaripöytä ja 2 kpl baarituoleja, roskakori wlan-tunnukset 10 min ohjelmalava-aika

M Näyttelyala 4x3 m messumatto (sininen, vihreä, pinkki, tummanharmaa) 3 kpl varsivalaisimia Sähkö 1 KW taustaseinän kuvatuloste 2 kpl baaripöytiä ja 4 tuolia, roskakori wlan-tunnukset 10 ohjelmalava-aika

L Näyttelyala 5x4 m Messumatto (sininen, vihreä, pinkki, tummanharmaa) 5 kpl kohdevalaisimia Sähkö 1 KW taustaseinän kuvatuloste 2 kpl baaripöytiä ja 4 kpl baarituoleja roskakori, wlan-tunnukset 10 min ohjelmalava-aika

Pakettien hinnat sisältävät tarvittaessa rakennusteknisistä syistä lisättyjä väliseiniä tai tukirakenteita. Pakettien (S, M ja L) hinnat sisältävät taustaseinän kuvatulosteen asiakkaan omasta painoaineistosta tai logoaineistoista. Mahdolliset lisäkalusteet laskutetaan erikseen voimassa olevien hinnastojen mukaisesti.


MYYNNIN YHTEYSTIEDOT TURUN MESSUKESKUS:

Helena Sinervo, myyntipäällikkö p. 044 7222 518 helena.sinervo@turunmessukeskus.fi Jouni Kaunisto, myyntipäällikkö p. 040 532 4747 jouni.kaunisto@turunmessukeskus.fi Mari Lindfors, myyntipäällikkö p. 044 7222 511 mari.lindfors@turunmessukeskus.fi Michael Koivisto, myyntipäällikkö p. 0400 636 420 michael.koivisto@turunmessukeskus.fi

Tiia Nevalainen, myyntijohtaja p. 040 743 8857 tiia.nevalainen@turunmessukeskus.fi


MYYNNIN YHTEYSTIEDOT TS-YHTYMÄN MEDIAT:

Turun Sanomat Oy Jesse Vainio p. 050 570 7003 rekrytointimedioiden myyntipäällikkö jesse.vainio@ts.fi

Salon Seudun Sanomat Virve Ruissalo p. 040 8395348 virve.ruissalo@sss.fi Minna Ihanmäki p. 050 4387830 minna.ihanmaki@sss.fi Uudenkaupungin Sanomat/Laitilan Sanomat Jouni Kokkonen p. 02 588 8323 jouni.kokkonen@uudenkaupunginsanomat.fi

Loimaan Lehti Veli-Matti Knuuti p. 0500 324 939 veli-matti.knuuti@loimaanlehti.fi

Paikallislehti Somero Sari Kuusinen p. 040 539 0969 sari.kuusinen@sss.fi

Rekryexpo 2018  
Rekryexpo 2018  
Advertisement