Page 1

REKRYEXPO 22.11.2017 Kohtaamispaikka ammattilaisille ja tyĂśnantajille

5.9.2017

Turun Messukeskus │ www.turunmessukeskus.fi

1


MIKÄ REKRYEXPO ON?

• • •

Rekrytointimessut 22.11.2017 klo 10-18 Turun Messukeskuksessa Messut järjestetään ensimmäistä kertaa yhteistyössä Turun Messukeskuksen ja TS Yhtymän medioiden kanssa Tarkoituksena on: – Koota Varsinais-Suomessa rekrytoivat yritykset ja potentiaaliset työntekijät yhteen. – Omalta osaltaan tukea Varsinais-Suomessa vallitsevaa positiivista rakennemuutosta ja sen myötä syntynyttä työntekijäpulaa.


HYÖDYNNÄ MESSUMEDIAN VAHVUUDET REKRYTOINNISSA!

• • • • • • • •

Henkilökohtainen kontakti – face to face Puolueeton maaperä ja kynnyksetön lähestyminen Kaksisuuntainen viestintä / interaktiivisuus Kontaktien laatu ja kustannustehokkuus Juuri oikean kohderyhmän tapaaminen Edistää positiivisesti julkisuutta Tulokset ovat mitattavia Edistää verkostoitumista


REKRYEXPO–LEHTI TAVOITTAA KOKO MAAKUNNASSA •

• • • • • • •

RekryExpo-lehti ilmestyy viikko ennen tapahtumaa ja kokoaa kattavan toimituksellisen lukupaketin Varsinais-Suomen työmarkkinoista Lehdestä löytyy koko messuohjelma ja mukana olevien yritysten ilmoitukset Ilmoitus lehdessä tavoittaa 235 000 lukijaa VarsinaisSuomen alueella Tilattavilla lehdillä on vahva lukijasuhde – laadukkaat kontaktit rekrytoivalle yritykselle Uskottava ja arvostettu mediaympäristö rekrytointiviestille Lehden lukijat aktiivisia työikäisiä varsinaissuomalaisia Ilmoitus tavoittaa sekä aktiiviset että passiiviset työnhakijat ja vahvistaa työnantajamielikuvaa Mahdollistaa yritystarinan kertomisen


NÄKYVYYS TS-YHTYMÄN TILATTAVISSA LEHDISSÄ •

• •

RekryExpo-lehti ilmestyy seitsemän TS Yhtymän tilattavan lehden välissä/ yhteydessä 14.11./15.11.2017 Yhteistavoittavuus 235 000 lukijaa Keskimääräinen lukijapeitto ilmestymisalueella n. 60 % väestöstä Turun Sanomat VarsinaisSuomen luetuin lehti –176 000 lukijaa päivittäin

Lähde: KMT alueellinen 2016, Kantar TNS


TAPAHTUMAN MARKKINOINTI

Tapahtuman kävijämarkkinointi: – TS Yhtymän kanavissa (Turun Sanomat, Salon Seudun Sanomat, paikallislehdet , digi) – Uutiskirjemarkkinointi TS:n ja Turun Messukeskuksen kanavissa – Turun Messukeskuksen tapahtumat – Turun Messukeskuksen ja Turun Sanomien SOME-kanavat


MIKSI TULLA REKRYEXPOON? LEHTI JA MESSUT TAVOITTAVAT YLI

ALUEELLA YLI

20 %

200 000

ENEMMÄN AVOIMIA TYÖPAIKKOJA KUIN VUOSI SITTEN

TYÖIKÄISTÄ VARSINAISSUOMALAISTA

ALUEEN POSITIIVINEN RAKENNEMUUTOS EDISTÄÄ TYÖVOIMAN LIIKKUVUUTTA

LUOTETTAVAT JÄRJESTÄJÄTAHOT TURUN MESSUKESKUS JA TURUN SANOMAT

KÄVIJÖILLE SISÄÄNPÄÄSY ON MAKSUTON


HINNOITTELU

-

-

XS

S

M

Messuosasto ja näkyvyys liitteessä Netto 1 800 € +alv.

Messuosasto ja näkyvyys liitteessä Netto 3 500 € + alv.

Messuosasto ja näkyvyys liitteessä Netto 6 000 € +alv.

Näyttelyala 2x2 m + perusvarusteet 1/8-sivun ilmoitus RekryExpolehdessä

+

• • •

Näyttelyala 3x2 m + hyvä varustetaso 10 min ohjelmalava-aika ¼-sivun ilmoitus RekryExpolehdessä

+

• Näyttelyala 4x3 m + hyvä varustetaso • 10 min ohjelmalava-aika • ½-sivun ilmoitus RekryExpolehdessä

L Messuosasto ja näkyvyys liitteessä Netto 9 800 € +alv. -

Näyttelyala 5x4 m + hyvä varustetaso 10 min ohjelmalava-aika Kokosivun ilmoitus RekryExpolehdessä

+

Pakettien hinnat sisältävät tarvittaessa rakennusteknisistä syistä lisättyjä väliseiniä tai tukirakenteita. Pakettien (S, M ja L) hinnat sisältävät taustaseinän kuvatulosteen asiakkaan omasta painoaineistosta tai logoaineistoista. Mahdolliset lisäkalusteet laskutetaan erikseen hinnastojen mukaisesti.

+


REKRYEXPO-LEHDEN ILMOITUSKOOT

Mahdollinen ilmoituksen taittotyö laskutetaan erikseen hinnastojen mukaisesti. Varaukset ja valmistettavien ilmoitusten aineistot viimeistään pe 3.11. mennessä Painovalmiit ilmoitusaineistot viimeistään pe 10.11. mennessä osoitteeseen ilmoitukset@ts.fi


MESSUOSASTOJEN VARUSTELU XS Näyttelyala 2x2 m messumatto (sininen, vihreä, pinkki, tummanharmaa) sähkö 1 KW valkoinen taustaseinä pöytä ja2 kpl tuoleja wlan-tunnukset

S Näyttelyala 3x2 m messumatto (sininen, vihreä, pinkki, tummanharmaa) 2 kpl varsivalaisimia sähkö 1 kW taustaseinän kuvatuloste 1 baaripöytä ja 2 kpl baarituoleja, roskakori wlan-tunnukset 10 min ohjelmalava-aika

M Näyttelyala 4x3 m messumatto (sininen, vihreä, pinkki, tummanharmaa) 3 kpl varsivalaisimia Sähkö 1 KW taustaseinän kuvatuloste 2 kpl baaripöytiä ja 4 tuolia, roskakori wlan-tunnukset 10 ohjelmalava-aika

L Näyttelyala 5x4 m Messumatto (sininen, vihreä, pinkki, tummanharmaa) 5 kpl kohdevalaisimia Sähkö 1 KW taustaseinän kuvatuloste 2 kpl baaripöytiä ja 4 kpl baarituoleja roskakori, wlan-tunnukset 10 min ohjelmalava-aika

4-5

milj. euroa LIIKEVAIHTO

Pakettien hinnat sisältävät tarvittaessa rakennusteknisistä syistä lisättyjä väliseiniä tai tukirakenteita. Pakettien (S, M ja L) hinnat sisältävät taustaseinän kuvatulosteen asiakkaan omasta painoaineistosta tai logoaineistoista. Mahdolliset lisäkalusteet laskutetaan erikseen voimassa olevien hinnastojen mukaisesti.


MYYNNIN YHTEYSTIEDOT TS-MEDIAT:

Turun Sanomat Jesse Vainio p. 050 570 7003 jesse.vainio@ts.fi

Salon Seudun Sanomat Virve Ruissalo p. 040 8395348 virve.ruissalo@sss.fi Minna Ihanmäki p. 050 4387830 minna.ihanmaki@sss.fi

Uudenkaupungin Sanomat/Laitilan Sanomat Jouni Kokkonen p. 02 588 8323 jouni.kokkonen@uudenkaupunginsanomat.fi

Loimaan Lehti Veli-Matti Knuuti p. 0500 324 939 veli-matti.knuuti@loimaanlehti.fi

Paikallislehti Somero Sari Kuusinen p. 040 539 0969 sari.kuusinen@sss.fi


MYYNNIN YHTEYSTIEDOT TURUN MESSUKESKUS: •

Helena Sinervo, myyntipäällikkö p. 044 7222 518 helena.sinervo@turunmessukeskus.fi

Jouni Kaunisto, myyntipäällikkö p. 040 532 4747 jouni.kaunisto@turunmessukeskus.fi

Mari Lindfors, myyntipäällikkö p. 044 7222 511 mari.lindfors@turunmessukeskus.fi

Michael Koivisto, myyntipäällikkö p. 0400 636 420 michael.koivisto@turunmessukeskus.fi

Sami Saarenpää, myyntipäällikkö p. 0400 180 142 sami.saarenpää@turunmessukeskus.fi

Tiia Nevalainen, myyntijohtaja p. 040 743 8857 tiia.nevalainen@turunmessukeskus.fi

RekryExpo 2017  
RekryExpo 2017  

RekryExpo 2017

Advertisement