Page 1

Tatry

Tatry

Tatry

Polskie Tatry są bardzo malownicze. Dolna ich cześć jest pokryta iglastymi lasami i łąkami zwanymi halami, na których wypasa się owce i kozy. Wyżej rośnie już tylko kosodrzewina, czyli coś w rodzaju iglastych krzaków. Tatry to najpiękniejsze i najwyższe góry w Polsce. na szczytach większość roku panuje zima, biorąc pod uwagę fakt, że nawet w maju jest tam bardzo dużo śniegu. W tatrach można oglądać przepiękne widoki.

Tatry zimą

Tatry latem

Tatry to jedyne alpejskie góry w środkowej Europie, najdalej wysunięte na północ. Z tej racji cieszą się one wciąż rosnącą popularnością wśród polskich i nie tylko polskich turystów. Coraz częściej w Tatrach można spotkać turystów z Niemiec, z Czech, ze Słowacji, a także z bardziej


odległych krajów takich jak Włochy, Francja czy Wielka Brytania. Największą górą w Tatrach to Rysy. Mają ponad 2499 wielkości n.p.m. Serdecznie radzę zwiedzić!  Rysy:

Tatry są pasmem wysokich gór tworzących najwyższą i najbardziej na północ wysuniętą część olbrzymiego, do 1200 kilometrowego, karpackiego półksiężyca. Turystów z całego świata zachwyca wyjątkowym skupieniem różnorodnych naturalnych form na stosunkowo małej przestrzeni. Tatry dzielą się na Zachodnie i Wschodnie. Najczęściej odwiedzane są Tatry Wschodnie. Najwspanialszą atrakcją turystyczną jest wyjazd kolejką linową. Obiektywnie największym niebezpieczeństwem dla turystów poruszających się po wysokich partiach Tatr nie jest tyle skalny teren, ile zmiana pogody. Występuje ona często w lecie, podczas największego natężenia turystycznego ruchu. Nagłe, duże ochłodzenie w gorące dni bywa często połączone z burzami lub gradobiciem, nierzadko też z opadami śniegu.

Tatry 2