Page 356

karma

“Gerçek tutkunuz nefes almak gibi hissettirmeli.. O kadar doğal.”

Yaşam Amacım Bahar ayları ile birlikte havadaki enerjiden mi dersiniz, yoksa hava durumunun değișkenliği mi dersiniz iç konușmalarımızın arttığı dönemdeyiz. Hep sorular soruyoruz kendimize ve kendimizi keșfetmek için cevaplar arıyoruz.

Ç

oğumuz lüks, zevk ve ihtişam içinde bir yaşam için “hayat bu işte!” deriz. Asya’da yapılan bir araştırmada: “Film veya televizyon programlarını seyredenler zamanla gördüklerini arzu etmeyi ve tüm bunlara sahip olabileceklerini hayal ediyorlar.” İnsanoğlu zengin olmayı ve saygınlık elde etmeyi ya da bir konum elde etmeyi yaşam amacı haline getiriyor. Ve hatta birçok insan bu yolda gençliklerini, sağlıklarını, aile yaşamlarını ve manevi değerlerini feda ediyorlar. Yaşam amacımız kişiliğimizin derinlerinde, kendimize işe yaradığımızı hissettirir; adeta bize dünyaya neden geldiğimizi anlatır. Hayat amacımıza uygun yaşamak, hayattan daha fazla zevk almamızı sağlayan en önemli faktördür. Yaşam amacımıza ulaştığımız ve isteklerimizi gerçekleştirebildiğimiz kadar hayatımızdan memnuniyet duyarız. Yaşam amacımızdan uzakta yaşadığımız bir hayat ise mutsuz, cansız, karamsar bir hal alır.

352 magdergi.com.tr

Yaşam amacımız en derinlere yerleşir ve içselleşirse çoğu zaman ona karşı bir körlük geliştiririz. İnsanoğlu kendine kör ve sağırdır. O nedenle yaşam amacımızı kendimize soracağımız özel soruların rehberliğinde daha rahat bulabiliriz. Yaşam amacımız için bilmemiz gereken en önemli şey, hiçbirimizin üzerinde hayat amacımızın yazılı olduğu birer paketle dünyaya gelmiyor olduğumuzdur. Hepimiz bu dünyaya geldiğimizde boş bir kutuyuz, o kutunun içine ne koyarsak oyuz. Yaşam amacınız siz ne olmasını istiyorsanız odur. Bunun ne olduğunu sizden başka hiç kimse bilemez. Bu nedenle başka biri size yaşam amacınızı söyleyemez, sadece bir profesyonel size bu konuda kendinizi keşfetmeniz için yardımcı olabilir. O yüzden yaşam amacınızdan şüphe duymak yerine, mutluluğunuzu takip etmek ve bunun için çalışmak daha iyi bir seçim olabilir. Şimdi kendimize bazı sorular soracağız ve bir harita çıkarmak için bir çalışma yapacağız. Bu çalışmanın sonunda hayat amacımızı kendi kelimelerimizle yazacağız.

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017