Page 353

haber

Tablolar Heyecan Yarattı Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn ve AYA Gallery iș birliğiyle gerçekleștirilen 1.MÜZAYEDE’de satıșa sunulan 41 orijinal tablo heyecan yarattı. Mövenpick Hotel Istanbul Golden Horn’da Türk ve yabancı ressamların 41 eseri koleksiyonerlere sunuldu. Yoğun ilgi ile karşılanan ve neredeyse sunulan tüm eserlerin satıldığı 1.Müzayede’yi Yuliya Ergene yönetti. Ergene, “Müzayedede yerli ve yabancı ressamların eserleri geniş bir yelpaze içinde sanatseverlere sunuldu. Sanatın küçük yaşta aşılanması gerektiğini savunanlardanım, bu nedenle çocukların da müzayedemize ilgi göstermesi bizi çok sevindirdi.” dedi. Eşsiz eserlerin satışa sunulduğu açık arttırmaya katılanlardan 3 kişiye çekilişle AYA Gallery koleksiyonundan özel eserler hediye edildi.

Fırsatlarla Dolu Kazanç Festivali Sinpaș Yapı, gayrimenkulde bir ilk olan Çadır Kampanyası’ndan sonra, yine çok ses getirecek yeni bir kampanyayı, renkli etkinliklerle Ankaralılara sundu. Ankara’yı marina yaşamıyla tanıştıracak olan Marina Ankara projesinde sınırlı sayıdaki daireler için geçerli çok özel Kazanç Festivali, 29 Nisan’da Melis Sökmen konseriyle başladı. Sinpaş Yapı, yoğun ilgi gören Kazanç Festivali ile Ankaralılara hayal ettikleri eve sahip olmaları için kaçırılmayacak bir şans sunuyor. Sadece 100 daire için geçerli olacak kampanyada 100 ay vade ve %0 vade farkı, güzel bir yaşama cazip fırsatlarla sahip olmak isteyen Ankaralıları bekliyor.

Her Duvar Bir Orijinali Hak Eder Dedeman Holding “her duvar bir orijinali hak eder” misyonuyla yürüttüğü sanat faaliyetlerini sürdürüyor. Son olarak Dedeman Bostancı Hotel bünyesinde açılan ve sanat dünyasına yeni bir soluk getireceğine inanılan Part Gallery, Kurucu ve Küratör Pınar Kanber’in yönetiminde sanatseverlere “merhaba” dedi. Part Gallery’nin ilk konuğu ise gelincik resimleriyle dünyaca ünlü Ressam Hikmet Çetinkaya oldu. “Unutma” adını verdiği resim sergisiyle büyük beğeni toplayan Ressam Hikmet Çetinkaya, açılış törenindeki canlı performansı ile hayranlık uyandırdı. Sanatçının 80X100 ebatlarında yaptığı gelincik tablosu ve sanatçının eserlerinden esinlenerek hazırlanan kıyafetler, Müzayedeci Rahmi Çöğendez tarafından açık artırmayla satışa sunuldu. Müzayedenin geliri Otizmli Güçlü Aile Derneği’ne (OGAD) bağışlandı.

MAG Mayıs 2017  
MAG Mayıs 2017